Nadácia Milana Šimečku – ďalší nežiadúci mimovládny element na Slovensku

Dnes som zvolil netradičný prístup k písaniu môjho blogu. Niektoré odkazy som umiestnil do textu, pretože takto čitateľ získa komplexný postupný pohľad na danú problematiku a vytvorí si vlastný názor na súčasné pokusy klanu Šimečkovcov (KŠ) na zvrhnutie vlády, ktorá vzišla z demokratických volieb.

Nedávno som venoval pozornosť Grigorijovi Mesežnikovi zo stáda politicko-ekonomického teroristu G. Sorosa tu:

https://zemavek.sk/grigorij-meseznikov-priklad-skodnej-z-portfolia-mimovladnych-organizacii/

V tomto stáde je i Nadácia Milana Šimečku a strana jeho nepodareného potomka. Na ich stránke sa uvádza, že citujem: V nadácii sa zasadzujeme o to, aby Slovensko bolo otvorenou krajinou, ktorej záleží na ľudských právach a odmieta nenávisť“.

Táto okázalá veta v ponímaní Nadácia je iba pozlátkom a nenaplnenenou teóriou v praxi. Nezáleží im ani na ľudských právach, ani na potlačení nenávisti. Práve naopak. KŠ nemá záujem o vyšetrenie závažných káuz a zločinov, ktoré spôsobili alebo zanedbali minulé vlády dvojzáprahu Matovič-Heger. Niektoré konkrétne príklady si môžete pozrieť tu:

https://blog.hlavnespravy.sk/33170/budu-pachatelia-trestnych-cinov-z-radov-minulych-vlad-potrestani/

KŠ si tiež zvolil cestu nenávisti. Rozhodol sa na príkaz západných tútorov, že sa pokúsi násilným spôsobom zmeniť výsledky volieb vo svoj prospech a zvrhnúť demokraticky zvolených predstaviteľov štátu. Neváhal bez dôkazov spochybniť právny systém a rozoštvával pred Vianocami ľudí na námestiach, zasieval do nich nenávisť voči vláde na základe obhajoby politického Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorý sa dopúšťal nezákonností. Konkrétne príklady si môžete pozrieť tiež tu:

https://blog.hlavnespravy.sk/33433/to-co-sa-na-slovensku-deje-je-pokus-o-majdanizaciu-slovenska-a-nasilne-zvrhnutie-demokraticky-zvolenej-vlady-za-pomoci-zapadu/

Na adrese nadácie tu https://nadaciamilanasimecku.sk/o-nas/

v časti naša misia sa uvádza:Veríme, že vďaka rešpektovaniu rozmanitosti dokážeme naplno využiť potenciál nás všetkých. Preto vzdelávame a podporujeme žiačky a študentov, učiteľov a učiteľky, zamestnancov či zamestnankyne samosprávy a verejnosť“.

Túto činnosť by bolo možné považovať za chvályhodnú, keby svoju činnosť v oblasti vzdelávania vykonávali nestranne, odborne a profesionálne. Nič z toho však nie je pravda. Svoju činnosť vykonávajú s cieľom ovplyvňovania skupín v ich hľadáčiku tak, aby prijali ich pochybnú pravdu, ich pochybné názory a čo je najdôležitejšie, aby mohli s nimi manipulovať. A toto je pre spoločnosť obrovské nebezpečenstvo. Takto zmanipulovaní ľudia sa potom na „zapísknutie“ režiséra hneď objavia na námestiach hájiť presadzovanú pochybnú pravdu Klanu Šimečkovcov. Na stránke nadácie sa môžeme dozvedieť, že Metodické materiály boli vytvorené Nadáciou Milana Šimečku a inými organizáciami (zrejme v duchu Sorosovej ideológie). A to už od škôlok, až po vysokoškolákov. Záludnosť týchto materiálov spočíva v tom, že ich obsahy sú nenápadne pretkané obsahmi, ktoré sú škodlivé pre zdravý rozvoj dieťaťa a študentov. Na presadzovaní Sorosovej ideológie medzi mladými ľuďmi sa podieľa aj ďalšia Sorosova Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS). Tá v marci pripravila diskusiu na tému: „Ako rozvinúť aktivizmus a ustrážiť radikalizáciu mládeže“ tu:

https://osf.sk/pribehy/pridite-na-diskusiu-o-aktivizme-a-deradikalizacii-mladeze/

zameranú na manipuláciu mladých voličov. Hlavní diskutujúci manipulátori boli:

Dušan Ondrušek – psychológ, tréner a zakladateľ Partners for Democratic Change Slovakia (PDCS). A treba dodať, že hlavný manipulátor iniciatívy Za slušné Slovensko, ktorý „v správnom okamihu udusil“ aktivity tejto iniciatívy. Prečo to tak bolo si môžete prečítať tu:

https://blog.hlavnespravy.sk/20557/su-vysledky-vysetrovania-ukladnej-dvojnasobnej-vrazdy-jana-kuciaka-a-martiny-kusnirovej-v-zhode-so-skutocnou-pravdou/

Ondrušek v USA absolvoval viacero vzdelávacích aktivít napr. Johns Hopkins University, Institute of policy studies v Baltimore, kurzy cez NICPAN (USA) v Budapešti, Deliberative Demokracy Approach (Kettering Foundtion), AED vo Washingtone. Jeho aktivity siahajú aj do zahraničia: Bosna a Hercegovina, Srbsko, Čierna Hora, Kosovo, Poľsko, Rusko, Bielorusko, Kazachstan, Izrael, Litva, Gruzínsko, Arménsko, Lotyšsko, Azerbajdžan, Estónsko, Moldavsko, Ukrajina, Abcházsko, Keňa, Tunis, Jordánsko, školenia pre srbské, rumunské NGO-čky v Maďarsku!!! Projekty boli platené okrem Sorosa, Fridrich Nauman Stiftung, Nemecko a tiež Rockefeller Brothers Fund.

Andrej Návojský – údajný expert na vzdelávanie a metodik v Národnom inštitúte vzdelávania a mládeže (NIVAM). Pán magister zrejme nemá pedagogické vzdelanie, a preto je jeho odbornosť diskutabilná. Vzhľadom k tomu, v akých kruhoch sa pohybuje, by som mu nezveril tvorbu metodických príručiek pre nové generácie smrdiace sorosovinou. Uvedený príklad tu:

https://dobraskola.sk/o-rozmanitosti/

svedčí o tom, ako je možné manipulovať ľuďmi na základe údajných noriem. Podanie ruky nie je norma, ale súčasť neverbálnej komunikácie, zaužívané gesto, ktoré však nie je normou, ale určitým pravidlom, vyjadrením slušnosti, úcty voči inému a pod. Návojský sa však od tohto príkladu odklonil k iným nenormám a v závere poukázal na inakosť a rozmanitosť, čo bol cieľ jeho manipulácie spočívajúci subjektu vnútiť svoj pohľad na problematiku inakosti a rozmanitosti. V podstate vyjadril svoj záver na základe nezmyslu.

Uvedené aktivity sú pre spoločnosť škodlivé, lebo negatívne ovplyvňujú a manipulujú mladými ľuďmi, zasahujú do vzdelávacieho procesu v rozpore s cieľmi Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Uvedené ministerstvo by malo rázne zakročiť proti takýmto praktikám, dištancovať sa od nich a urobiť opatrenia na zastavenie manipulácie celého školského systému od základných škôl až po vysoké školy.

Na stránke nadácie zistíme, že klan Šimečkovcov je okrem iných podporovaný: Holandský židovský humanitárny fond, Sorosova Nadácia otvorenej spoločnosti, Paideia – Európsky inštitút pre židovské štúdie vo Švédsku, Konferencia o židovských materiálových nárokoch voči Nemecku, veľvyslanectvo USA a pod. Samozrejmosťou pre nich je, že mediálne sú previazaní na známe sorosovské médiá, SME, DenníkN a aktuality.

Politiku Šimečku som vyzliekol „donaha“ tu:

https://blog.hlavnespravy.sk/33013/liberalno-progresivny-pokrsteny-katolik-simecka-sa-prepadol-do-politickej-zumpy/

V konečnom dôsledku je Nadácia Milana Šimečku zameraná nielen na propagáciu židovstva, ale na násilné prevzatie moci prostredníctvom tzv. Progresívneho Slovenska, čo je pre vlastenecky cítiaci národ Slovenska nebezpečné a neprijateľné.

Viac na:

https://blog.hlavnespravy.sk/33314/prozapadny-mainstream-svojimi-dezinformaciami-a-hoaxami-podkopava-demokraciu/

https://blog.hlavnespravy.sk/33210/kdh-zradilo-svojich-volicov-moze-za-to-frantisek-miklosko/

https://zemavek.sk/progresivne-slovensko-nevolim-preto-lebo-slovensko-milujem/

 

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 372

Celkové hodnotenie: 24.07

Priemerná čítanosť: 2426

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Predpoveď počasia na nedeľu

  0icon

  Bratislava 13. apríla (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Slnečno. Teploty 22 až 27 stupňov Celzia Na západnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 13 až 10 a najvyššie…

  Polícia objasňuje oznámenie o nevhodnom správaní muža k maloletým dievčatám

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Seneckí policajti objasňujú oznámenie o podozrení z protiprávneho konania neznámeho muža, ktorý sa mal v obci Most pri Bratislave…

  MŽP SR tvrdí, že nebrzdí delimitáciu pozemkov v národných parkoch

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR- Jaroslav Novák)   Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR odmieta, že by nekonalo v súvislosti s delimitáciou pozemkov v národných parkoch…

  Pri syslej lúke na Muránskej planine vzniká nový rodinný park Obrovisko

  0icon

  Muráň 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Mužla)   Pri sysľovisku Biele vody na Muránskej planine vzniká nový rodinný park s názvom Obrovisko. Areál, ktorého súčasťou budú…

  Medzivládne stretnutie Slovensko Ukrajina. Poprel Fico sám seba?

  0icon

  Bratislava/Kyjev 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR-František Iván)   Vo štvrtok 11.4.2023 sa uskutočnilo dlho očakávané medzivládne stretnutie v Michalovciach medzi vládami Slovenskej republiky a vládou Ukrajiny…

  EDUMA vytvorila emočné karty na rozvoj emocionálnych a sociálnych zručností

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Nezisková organizácia EDUMA vytvorila emočné karty na rozvoj emocionálnych a sociálnych zručností. Sú vhodné pre formálne aj neformálne vzdelávanie.…

  V prípade nelegálneho reexportu liekov naďalej prebieha vyšetrovanie

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   V prípade nelegálneho reexportu liekov zo Slovenska naďalej prebieha vyšetrovanie. Nikoho zatiaľ neobvinili. Pre TASR to potvrdili z Krajskej…

  Vegas sú v play off, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames

  0icon

  New York 13. apríla (TASR/HSP/Foto:Facebook) Aktualizované 13. apríla 2024 o 09:38 h. Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Calgary na ľade…

  Košice prehrali tretíkrát v Spišskej, Jokeľ: "Musíme doma zvíťaziť"

  0icon

  Košice/Spišská Nová Ves 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván, Martin Baumann)   Hokejisti Košíc neuspeli ani tretíkrát v sérii na ľade Spišskej Novej Vsi a sú…

  Ještě chvilku...

  0icon

  Praha 13. apríla 2024 (HSP/vidlakovykydy/Foto:Pixabay)   Vážení mocipáni! Vy, co řídíte tuto republiku a jste vidět, i vy, co řídíte tuto republiku a nejste vidět.…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Ivan Štubňa

  Milan Náhlik

  Viktor Pondělík

  René Pavlík

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA