Prozápadný mainstream svojimi dezinformáciami a hoaxami podkopáva demokraciu

Dnes sa budeme venovať napádaniu všetkých médií, vyjadrenia ktorých nie sú v súlade s pokrytcami mainstreamu, resp. mainstreamu plateného zdrojmi zo zahraničia ako sú Soros, CIA, BND, MI6 alebo iné tajné služby a západné médiá, ktoré sa pokúšajú riadiť a ovplyvňovať verejnú mienku v prospech západných štátov. Nemalú rolu tu zohrávajú tlaky predstaviteľov EÚ, NATO a iných zahraničných západných organizácií, ktoré zasahujú do našich záujmov s cieľom podriadenia si štátu prostredníctvom zapredaneckých politikov a zo zahraničia riadených niektorých médií. Zvlášť aktívne sú v tomto smere diplomatické západné úrady, ktoré takto zneužívajú svoje poslanie na území Slovenska. Odtiaľto je už len krok k ovládaniu volieb, politiky štátu, a de facto ovládanie a riadenie štátu cudzou mocou.

Hlavnými protislovenskými neobjektívnymi médiami sú: SME, DenníkN a Aktuality. Žiaľ sekunduje im aj verejnoprávna RTVS, Markíza HN a iné. To čo si tieto médiá uzurpujú, je právo na ich pravdu z ich pohľadu. Všetko ostatné, čo nie je v súlade s ich tvrdeniami považujú za dezinformácie alebo hoaxy. Toto je ich prvý veľký omyl. Idú až tak ďaleko, že dokonca verejne vyhlasujú, že dezinformácie sú tie obsahy informácií, ktoré nie sú ich produktom. Ďalší ich omyl spočíva v tom, že nimi produkované informácie nie sú úplné, sú manipulatívne, vypovedajú smerom k vytváraniu tlaku o ich pravdivosti bez objektívneho prístupu k informáciám, sú mnohokrát vytrhnuté z kontextu práve s cieľom manipulácie občana a jeho mienky a pod. Moderátori alebo novinári používajú formy nátlaku, skáču hosťom do reči nevyberaným až drzým spôsobom v rozpore s novinárskou etikou.

Ako to v praxi funguje si ukážeme na príklade redaktora DenníkaN Vladimíra Šnídla.

Šnídl vyštudoval politológiu na Karlovej Univerzite, známej liahni prozápadných politikov podobne ako Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, v ktorých lovia západné tajné služby vytypované osoby pre plnenie úloh v prospech západného zahraničia. Po jedenástich rokoch sa Šnídl vrátil na Slovensko a do DenníkaN sa preštrikoval cez SME.

DenníkN uvádza, že sa špecializuje na témy ako sú vojenské nákupy, doprava a šírenie dezinformácií. O tejto problematike chodí aj pravidelne prednášať do slovenských škôl vrátane vysokých škôl. Nezriedka prednáša aj pre učiteľov. Jeho hlavnou doménou sú sociálne siete, kde fenomén hoaxov a konšpiračných teórií skúma na slovenskom a českom internete. Jeho príklad som použil preto, lebo práve prostredníctvom konšpirácií a hoaxov vymetá tvárne mozgy študentov, v ktorých sa ešte len formuje nejaký svetonázor, hodnoty o živote, o dianí doma i vo svete a pod. Cieľom je tento tvárny „materiál“ ovplyvniť natoľko, aby podľahol všeobecne podsúvaným nepravdám, ale v zhode so západným mediálnym „predátorom.“ Tento „predátor“ je však ľahko odhaliteľný a poraziteľný v okamihu ak študenti začnú premýšľať a majú dostatok informácií na vytvorenie si svojho vlastného názoru, úsudku alebo vyhodnotenia vlastnej obsahovej matérie.

Na adrese: https://www.heroes.sk/vladimir-snidl-rozhovor bol s ním uskutočnený rozhovor vo februári t.r. z ktorého vyberám:

Otázka:

Hoaxom a konšpiračným teóriám si sa venoval ešte v období, kedy išlo skôr o záľubu” jednotlivcov. Prečo si s tým začal?

Odpoveď:

Na tento fenomén som narazil koncom roku 2014, keď som náhodou zavítal do bratislavského KC Dunaj na prednášku aktivistu a dnes štátneho tajomníka Juraja Smatanu. Ukazoval tam, ako na Slovensku funguje sieť webov, ktoré šíria prokremeľskú propagandu. Pozeral som na to s otvorenými ústami.

Keďže som pána Smatanu poznal ešte zo školy – na považskobystrickom gymnáziu ma kedysi učil dejepis – tak som sa s ním dohodol, že o tom urobíme rozhovor do novín. Vo vtedy novovzniknutom DenníkuN sme publikovali veľký rozhovor, v ktorom vysvetlil, akými zákernými spôsobmi sa prokremeľská propaganda snaží podkopávať naše prozápadné smerovanie“.

Šnídlova odpoveď je zavádzajúca, neobjektívna a nesprávna. Podľa jeho slov ho ohúril Juraj Smatana. Mňa tiež ohúril Smatana, pravde trochu v inom kontexte. V prvom rade preto, lebo je podozrivý zo sexuálneho obťažovania študentiek viď tu:

 

https://snezienkazpovaziablog.wordpress.com/

https://snezienkazpovazia.blog.pravda.sk/2016/05/14/preco-pisem-basne/

https://raraskovzoznam.blogspot.com/2016/05/pedofilny-smatana-alebo-ako-raraska.html

https://onedrive.live.com/?authkey=%21APx8CM5WgFCupjU&cid=D23F18790BD80D52&id=D23F18790BD80D52%21161&parId=D23F18790BD80D52%21160&o=OneUp

Napísal som preto, že „podozrivý“ lebo priame dôkazy neexistujú, keďže vyšetrovanie sa asi neuskutočnilo. Možno ma Šnídl obviní z konšpirácie, ale ja som vyhodnotil uvedené informácie vrátane básní študentky ako vec, ktorá sa mohla udiať. Študentky sú v danom veku citlivé a nemyslím si, že by dokázali písať podobné básne z nejakej pomsty. Básne poukazujú skôr na to, že skutok sa stal. Báseň je odozvou ranenej duše. V každom prípade by sa žiadalo, aby sa vec prešetrila OČTK. Okrem toho nie je známe, že by sa Smatana nejakým spôsobom bránil. Prečo? Bojí sa, že OČTK začnú vyšetrovanie a podozrenie sa potvrdí? To by bol koniec politickej kariéry Smatanu.

Druhá vec, ktorá v prípade Smatanu sa oplatí spomenúť je, že bol okrem politiky činný ako člen komisie na samozvanom portáli www.konspiratori.sk, v ktorom sa vybraná spoločnosť odbavuje inkvizítorským spôsobom na nálepkovaní médií. Takže Šnídl ohúrený bývalým učiteľom dejepisu Smatanom sa začal venovať tiež ako samozvanec tzv. „odhaľovaniu“ konšpirátorov podľa potrieb svojich prozápadných tútorov.

Učiteľ Smatana ohučal žiaka Šnídla a vysvetlil mu, „akými zákernými spôsobmi sa prokremeľská propaganda snaží podkopávať naše prozápadné smerovanie“. K tomu Smatanovmu vyjadreniu len toľko. Chýba objektivita. Nepredložil ani jediný dôkaz, ktorý by o tom svedčil. Nechýbajú však denno denné masírovania šedej kôry mozgovej o tom, že Rusko je zločinecký štát, že vyvíjajú protislovenské aktivity, že nás ohrozujú a podobné nezmysly.

V článku Šnídl hovorí že: „V Denníku N každý deň píšeme špeciálny článok Vývoj bojov na Ukrajine, kde rozoberáme dianie na frontoch. Značnú časť informácií čerpáme práve z toho, čo píšu rôzni vojenskí analytici a overené profily na Twitteri“.

Toto tvrdenie považujem za neobjektívne a neoveriteľné, lebo neuvádza mená zdrojov, vojenských analytikov alebo overených profilov. Jednoducho sa tu dá skryť akýkoľvek obsah, ktorý chcú napísať podľa seba. Zdroje sú neoveriteľné, informácie neoverené, výpovede diania sú len z jednej strany a teda neobjektívne.

Ďalej Šnídl obhajuje USA takto: „Druhým dychom sa Američanom vyčíta aj bombardovanie Juhoslávie v roku 1999, to je však podľa mňa iný príbeh. Na území Kosova vtedy prebiehala reálna občianska vojna, ktorú tá letecká kampaň pomohla ukončiť“. Toto vyjadrenie je totálne nepravdivé a svedčiace buď o hlbokej nevedomosti Šnídla alebo je úmyselne zavádzajúce a slúži na obhajobu amerických zločinov.

V celom článku rezonuje kopec nezmyslov, neprávd, polovičatých informácií, dokonca i hoaoxov a dezinformácií. Takže V. Šnídla nepovažujem za žiadneho odborníka, ale iba za človeka, ktorý pretvára svoje okolie podľa svojho pomýleného obrazu. Vo vzťahu týmto spôsobom ovplyvňovať mladých ľudí je pre Slovensko nebezpečný. Nie je obhajca čistoty informácií, iba ideológ Západu…Netvrdím, že ho za jeho prácu platí Západ, ale možné to je. Jeho bigotná obhajoba Západu aj s jeho chybami a zločinmi o tom niečo vypovedá…

Viac na:

https://www.infovojna.bz/article/demokracia-kvitne-domovnik-budaj-a-farizej-smatana-spojili-sily-z-udajneho-udavaca-a-potvrdeneho-klamara-poslanec-z-udajneho-pedofila-a-potvrdeneho-udavaca-poslancov-asistent

https://noveslovo.eu/komentare/o-pristupe-vladnych-politikov-k-propagandistickym-mediam/

 

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 381

Celkové hodnotenie: 24.18

Priemerná čítanosť: 2410

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Slováci nastúpia v štvrtok proti Kanade. Prekvapia favorita?

  0icon

  Praha 22. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Runák, TASR/AP-Petr David Josek)   S ambíciou zaskočiť jedného z najväčších favoritov MS nastúpia slovenskí hokejisti na štvrťfinálový duel s…

  Hamranove výroky o práve veta zarazili Gyimesiho. "Nemôžeme sa čudovať", tvrdí exposlanec

  0icon

  Bratislava 22. mája 2024 (HSP/ Facebook/ Foto:Screenshot Facebook/Gyimesi György)   Exprezident policajného zboru SR Štefan Hamran, ktorý kandiduje do EP za Demokratov, sa v diskusii…

  Poslanci pokračujú v mimoriadnej schôdzi k zmenám v RTVS

  0icon

  Bratislava 22. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Poslanci Národnej rady (NR) SR sa v stredu ráno vrátili k mimoriadnej schôdzi, na ktorej preberajú návrh zákona,…

  Pospíšilovu spôsobilosť určí MR, absolvuje ho aj Hudáček

  0icon

  Ostrava 22. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Runák)   Zdravotné problémy niektorých hokejistov komplikujú prípravu slovenského tímu na štvrťfinálový duel MS v Kanadou (vo štvrtok o 16.20…

  Príznaky chrípky môžu značiť aj ochorenia prenášané kliešťami

  0icon

  Handlová 22. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Príznaky chrípky môžu naznačovať aj ochorenia, ktoré prenášajú kliešte. Niektoré z týchto chorôb môžu byť veľmi nebezpečné najmä z…

  Úniky zo zdravotnej dokumentácie premiéra budú mať dohru

  0icon

  Bratislava 22. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Okresná prokuratúra Banská Bystrica vedie trestné stíhanie pre únik a zverejnenie údajov zo zdravotnej dokumentácie premiéra…

  ZOMRI, Danglár, Shooty: Aký je podiel „humoristov“ na atentáte?

  0icon

  Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Fenomén kreslenej politickej satiry nie je žiadne nóvum. Zmenila sa len intenzita a miera dobrého vkusu – latka,…

  Búrky v Trnavskom regióne si vyžiadali 14 zásahov hasičov

  0icon

  Hasiči v Trnavskom kraji v priebehu 21. a 22. mája absolvovali celkovo 14 výjazdov. Zasahovali pri spadnutých stromoch či odčerpávaní vody.

  Kto má podiel viny na atentáte? "Musíme oddeliť zrno od pliev", myslí si generál

  0icon

  Bratislava 22. mája 2024 (HSP/ Facebook/ Foto: Screenshot Facebook Video)   Po minulotýždňovom atentáte na nášho premiéra sa začína ukazovať, že ide o geopolitickú hru…

  Ak Putin zvíťazí na Ukrajine, britské hospodárstvo sa ocitne na muške

  0icon

  Bratislava 22. mája 2024 (HSP/Theguardian/Foto:TASR/AP/Alexander Ryumin, Sputnik, Kremlin Pool Photo)   Britská ekonomika utrpí v dôsledku víťazstva Ruska na Ukrajine, straší čitateľov Phillip Inman autor…

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA