Prozápadný mainstream svojimi dezinformáciami a hoaxami podkopáva demokraciu

Dnes sa budeme venovať napádaniu všetkých médií, vyjadrenia ktorých nie sú v súlade s pokrytcami mainstreamu, resp. mainstreamu plateného zdrojmi zo zahraničia ako sú Soros, CIA, BND, MI6 alebo iné tajné služby a západné médiá, ktoré sa pokúšajú riadiť a ovplyvňovať verejnú mienku v prospech západných štátov. Nemalú rolu tu zohrávajú tlaky predstaviteľov EÚ, NATO a iných zahraničných západných organizácií, ktoré zasahujú do našich záujmov s cieľom podriadenia si štátu prostredníctvom zapredaneckých politikov a zo zahraničia riadených niektorých médií. Zvlášť aktívne sú v tomto smere diplomatické západné úrady, ktoré takto zneužívajú svoje poslanie na území Slovenska. Odtiaľto je už len krok k ovládaniu volieb, politiky štátu, a de facto ovládanie a riadenie štátu cudzou mocou.

Hlavnými protislovenskými neobjektívnymi médiami sú: SME, DenníkN a Aktuality. Žiaľ sekunduje im aj verejnoprávna RTVS, Markíza HN a iné. To čo si tieto médiá uzurpujú, je právo na ich pravdu z ich pohľadu. Všetko ostatné, čo nie je v súlade s ich tvrdeniami považujú za dezinformácie alebo hoaxy. Toto je ich prvý veľký omyl. Idú až tak ďaleko, že dokonca verejne vyhlasujú, že dezinformácie sú tie obsahy informácií, ktoré nie sú ich produktom. Ďalší ich omyl spočíva v tom, že nimi produkované informácie nie sú úplné, sú manipulatívne, vypovedajú smerom k vytváraniu tlaku o ich pravdivosti bez objektívneho prístupu k informáciám, sú mnohokrát vytrhnuté z kontextu práve s cieľom manipulácie občana a jeho mienky a pod. Moderátori alebo novinári používajú formy nátlaku, skáču hosťom do reči nevyberaným až drzým spôsobom v rozpore s novinárskou etikou.

Ako to v praxi funguje si ukážeme na príklade redaktora DenníkaN Vladimíra Šnídla.

Šnídl vyštudoval politológiu na Karlovej Univerzite, známej liahni prozápadných politikov podobne ako Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici, v ktorých lovia západné tajné služby vytypované osoby pre plnenie úloh v prospech západného zahraničia. Po jedenástich rokoch sa Šnídl vrátil na Slovensko a do DenníkaN sa preštrikoval cez SME.

DenníkN uvádza, že sa špecializuje na témy ako sú vojenské nákupy, doprava a šírenie dezinformácií. O tejto problematike chodí aj pravidelne prednášať do slovenských škôl vrátane vysokých škôl. Nezriedka prednáša aj pre učiteľov. Jeho hlavnou doménou sú sociálne siete, kde fenomén hoaxov a konšpiračných teórií skúma na slovenskom a českom internete. Jeho príklad som použil preto, lebo práve prostredníctvom konšpirácií a hoaxov vymetá tvárne mozgy študentov, v ktorých sa ešte len formuje nejaký svetonázor, hodnoty o živote, o dianí doma i vo svete a pod. Cieľom je tento tvárny „materiál“ ovplyvniť natoľko, aby podľahol všeobecne podsúvaným nepravdám, ale v zhode so západným mediálnym „predátorom.“ Tento „predátor“ je však ľahko odhaliteľný a poraziteľný v okamihu ak študenti začnú premýšľať a majú dostatok informácií na vytvorenie si svojho vlastného názoru, úsudku alebo vyhodnotenia vlastnej obsahovej matérie.

Na adrese: https://www.heroes.sk/vladimir-snidl-rozhovor bol s ním uskutočnený rozhovor vo februári t.r. z ktorého vyberám:

Otázka:

Hoaxom a konšpiračným teóriám si sa venoval ešte v období, kedy išlo skôr o záľubu” jednotlivcov. Prečo si s tým začal?

Odpoveď:

Na tento fenomén som narazil koncom roku 2014, keď som náhodou zavítal do bratislavského KC Dunaj na prednášku aktivistu a dnes štátneho tajomníka Juraja Smatanu. Ukazoval tam, ako na Slovensku funguje sieť webov, ktoré šíria prokremeľskú propagandu. Pozeral som na to s otvorenými ústami.

Keďže som pána Smatanu poznal ešte zo školy – na považskobystrickom gymnáziu ma kedysi učil dejepis – tak som sa s ním dohodol, že o tom urobíme rozhovor do novín. Vo vtedy novovzniknutom DenníkuN sme publikovali veľký rozhovor, v ktorom vysvetlil, akými zákernými spôsobmi sa prokremeľská propaganda snaží podkopávať naše prozápadné smerovanie“.

Šnídlova odpoveď je zavádzajúca, neobjektívna a nesprávna. Podľa jeho slov ho ohúril Juraj Smatana. Mňa tiež ohúril Smatana, pravde trochu v inom kontexte. V prvom rade preto, lebo je podozrivý zo sexuálneho obťažovania študentiek viď tu:

 

https://snezienkazpovaziablog.wordpress.com/

https://snezienkazpovazia.blog.pravda.sk/2016/05/14/preco-pisem-basne/

https://raraskovzoznam.blogspot.com/2016/05/pedofilny-smatana-alebo-ako-raraska.html

https://onedrive.live.com/?authkey=%21APx8CM5WgFCupjU&cid=D23F18790BD80D52&id=D23F18790BD80D52%21161&parId=D23F18790BD80D52%21160&o=OneUp

Napísal som preto, že „podozrivý“ lebo priame dôkazy neexistujú, keďže vyšetrovanie sa asi neuskutočnilo. Možno ma Šnídl obviní z konšpirácie, ale ja som vyhodnotil uvedené informácie vrátane básní študentky ako vec, ktorá sa mohla udiať. Študentky sú v danom veku citlivé a nemyslím si, že by dokázali písať podobné básne z nejakej pomsty. Básne poukazujú skôr na to, že skutok sa stal. Báseň je odozvou ranenej duše. V každom prípade by sa žiadalo, aby sa vec prešetrila OČTK. Okrem toho nie je známe, že by sa Smatana nejakým spôsobom bránil. Prečo? Bojí sa, že OČTK začnú vyšetrovanie a podozrenie sa potvrdí? To by bol koniec politickej kariéry Smatanu.

Druhá vec, ktorá v prípade Smatanu sa oplatí spomenúť je, že bol okrem politiky činný ako člen komisie na samozvanom portáli www.konspiratori.sk, v ktorom sa vybraná spoločnosť odbavuje inkvizítorským spôsobom na nálepkovaní médií. Takže Šnídl ohúrený bývalým učiteľom dejepisu Smatanom sa začal venovať tiež ako samozvanec tzv. „odhaľovaniu“ konšpirátorov podľa potrieb svojich prozápadných tútorov.

Učiteľ Smatana ohučal žiaka Šnídla a vysvetlil mu, „akými zákernými spôsobmi sa prokremeľská propaganda snaží podkopávať naše prozápadné smerovanie“. K tomu Smatanovmu vyjadreniu len toľko. Chýba objektivita. Nepredložil ani jediný dôkaz, ktorý by o tom svedčil. Nechýbajú však denno denné masírovania šedej kôry mozgovej o tom, že Rusko je zločinecký štát, že vyvíjajú protislovenské aktivity, že nás ohrozujú a podobné nezmysly.

V článku Šnídl hovorí že: „V Denníku N každý deň píšeme špeciálny článok Vývoj bojov na Ukrajine, kde rozoberáme dianie na frontoch. Značnú časť informácií čerpáme práve z toho, čo píšu rôzni vojenskí analytici a overené profily na Twitteri“.

Toto tvrdenie považujem za neobjektívne a neoveriteľné, lebo neuvádza mená zdrojov, vojenských analytikov alebo overených profilov. Jednoducho sa tu dá skryť akýkoľvek obsah, ktorý chcú napísať podľa seba. Zdroje sú neoveriteľné, informácie neoverené, výpovede diania sú len z jednej strany a teda neobjektívne.

Ďalej Šnídl obhajuje USA takto: „Druhým dychom sa Američanom vyčíta aj bombardovanie Juhoslávie v roku 1999, to je však podľa mňa iný príbeh. Na území Kosova vtedy prebiehala reálna občianska vojna, ktorú tá letecká kampaň pomohla ukončiť“. Toto vyjadrenie je totálne nepravdivé a svedčiace buď o hlbokej nevedomosti Šnídla alebo je úmyselne zavádzajúce a slúži na obhajobu amerických zločinov.

V celom článku rezonuje kopec nezmyslov, neprávd, polovičatých informácií, dokonca i hoaoxov a dezinformácií. Takže V. Šnídla nepovažujem za žiadneho odborníka, ale iba za človeka, ktorý pretvára svoje okolie podľa svojho pomýleného obrazu. Vo vzťahu týmto spôsobom ovplyvňovať mladých ľudí je pre Slovensko nebezpečný. Nie je obhajca čistoty informácií, iba ideológ Západu…Netvrdím, že ho za jeho prácu platí Západ, ale možné to je. Jeho bigotná obhajoba Západu aj s jeho chybami a zločinmi o tom niečo vypovedá…

Viac na:

https://www.infovojna.bz/article/demokracia-kvitne-domovnik-budaj-a-farizej-smatana-spojili-sily-z-udajneho-udavaca-a-potvrdeneho-klamara-poslanec-z-udajneho-pedofila-a-potvrdeneho-udavaca-poslancov-asistent

https://noveslovo.eu/komentare/o-pristupe-vladnych-politikov-k-propagandistickym-mediam/

 

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

 

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 339

Celkové hodnotenie: 23.86

Priemerná čítanosť: 2427

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Pellegrini o tom, či by mu prekážalo vypustenie špeciálnej prokuratúry: "Nepovažujem za nič dôležité a vážne"

  0icon

  Predseda parlamentu a koaličného Hlasu-SD Peter Pellegrini oznámi definitívne rozhodnutie o svojej kandidatúre za prezidenta po Novom roku. Termín volieb podľa neho stále nie je…

  Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca bude predchádzať diskusia

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra (MV) SR to uviedlo…

  Vo veku 43 rokov zomrela slovenská speváčka Barbara Haščáková

  0icon

  Florida/Košice 3. decembra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Vo veku 43 rokov zomrela 22. novembra na Floride v USA slovenská speváčka Barbara Haščáková. Pre TASR to potvrdil…

  Rusi sú už na okraji Časov Jaru: ruská armáda prenikla do Bogdanovky zo severu a juhovýchodu

  0icon

  Bachmut 3. decembra 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Ukrajina stráca vôľu k odporu na najdôležitejšom smere Artemovsk (Bachmut) píše Aleksandr Sitnikov pre Svobodnaju Pressu. AFU má…

  Danko sa obáva, že ak dôjde k tomuto, vláda sa rozpadne

  0icon

  V koalícii je zhoda na konci Úradu špeciálnej prokuratúry. Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko to potvrdil v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na…

  Ako sa z rebela môžete stať kostrou systému

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto: FB - Pohoda)   To nám včera predviedli členovia kapely Bez ladu a skladu, keď vydali stanovisko v ktorom sa obrátili na…

  MV navrhuje ukončiť platnosť zmluvy o dvojakom občianstve s Ruskom z roku 1981

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023  (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ministerstvo vnútra (MV) SR navrhuje ukončiť platnosť Zmluvy medzi Československou socialistickou republikou a Zväzom sovietskych socialistických republík o…

  Pellegrini a Šimečka si vymenili názory v prípade obsadenia SIS či čurillovcov

  0icon

  V koalícii zatiaľ nie je zhoda na poslancovi parlamentu Tiborovi Gašparovi (Smer-SD) ako kandidátovi na riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS). Uviedol to predseda parlamentu a…

  Vlhová viedla v 1. kole obr. slalomu pred Shiffrinovou

  0icon

  Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala na prvej priečke po elitnej pätnástke 1. kola nedeľňajšieho obrovského slalomu Svetlového pohára. V kanadskom Tremblante jej bola najbližšie Američanka…

  Generálny prokurátor Žilinka a jeho 1. námestník Kandera – členovia zločineckej skupiny?

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2023 (HSP/Foto:Screenshot)   JUDr. Martin Ribár – predseda OZ ZA DEMOKRACIU A PRÁVNY ŠTÁT okomentoval tvrdenia Jána Čurillu. Jeho status prinášame v…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Peter Lipták

  WHO panika, či zdravý rozum?

  0icon

  Je smutnou pravdou, že opatrenia proti kovidu zabili viac ľudí ako sám kovid. A kde je vyvodenie zodpovednosti voči Čaputovej, bývalým vládam, EK a WHO? Prežívame veľmi hektické obdobie. Slovensko dostala Čaputová a tri bývalé vlády na cestu k strate suverenity, do úpadku ekonomického aj morálneho. Doslova riadili všetko na Slovensku podľa hes

  Gustáv Murín

  Paradox klimatických tliachaní v Dubaji a snehovej kalamity v Európe

  0icon

  Ako keby to Veľký Cynik plánoval na výsmech všetkých tých „záchrancov Zemegule“ v Dubaji. Oni nám hrozia Globálnym oteplením a pri takomto „ot

  Ivan Štubňa

  KDH – strana pokrytcov a farizejov, ktorým sú voliči ľahostajní

  0icon

    V prvom rade si dešifrujme názov KDH. Údajne je to Kresťanskodemokratické hnutie. Na svojej stránke majú uverejnenú nasledovnú formuláciu: „

  Dušan Hirjak

  Môj manifest: tak veľmi chcem !

  0icon

  ( Politická báseň a poznámky k strofám )  

  Marek Brna

  Rusko sa Západu nepodarilo ovládnuť

  0icon

  Rusko odolalo tlaku Západu. Nepodarilo sa odstrániť tamojšiu garnitúru a následne ho ekonomicky ovládnuť. Ani v Bielorusku to Západu nevyšlo. Ukrajina, zdá sa, taktiež nepriniesla želané výsledky. Pre Západ to momentálne po cca 15 rokoch snáh nevyzerá teda ružovo. Asi bude treba normálne že pracovať. Nič sa nedá robiť. Len…

  Vášeň v Tebe

  Má 84 rokov a je vo výbornej kondícii. Už roky sa riadi týmito tromi železnými pravidlami

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Zaujíma vás, ako si s pribúdajúcim vekom udržať zdravie a peknú postavu? 84-ročná žena prezradila tri jednoduché pravidlá, ktorými sa riadi už roky. Vďaka nim sa teší duševnej aj fyzickej kondícii. Jej video na YouTube bolo prehrávané takmer 2 miliónkrát.

  Hovorí sa, že táto rastlina prináša prosperitu. Je náročná, ale jej kvety sú nádherné

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Tí, ktorí už majú s pestovaním kvetov nejaké skúsenosti, by sa mali zamerať na určitý druh, o ktorom sa hovorí, že prináša prosperitu. Treba však vedieť, že rastlina je náročná. Krásne kvety však úplne vynahradia akúkoľvek námahu.

  Ako umývate okná, keď mrzne? Ak nechcete poškodiť sklo, dodržujte 3 pravidlá

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Môžu sa okná umývať v zime? Mnoho ľudí si nie je isté, či má zmysel umývať okná pri mínusových teplotách. Ukazuje sa, že ak sa pre to rozhodnete, mali by ste byť opatrní a dodržiavať niekoľko odporúčaní.

  Ako zistíte, či má vzťah význam? Urobte si "vtáčí test". Overte si, či ste jeden pre druhého stvorení

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Myslíte si, že je to ideálny partner? Bohužiaľ, na začiatku známosti je ťažké zistiť, či vzťah vydrží skúšku časom. Ak chcete zistiť, či má váš vzťah šancu na dlhodobý zväzok, urobte si "vtáčí test".

  Kardiologička určila päť produktov, ktorým sa vyhýba. Sú na jej čiernej listine

  0 icon

  3.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Dr. Elizabeth Klodas je kardiologička. Počas rokov jej ordináciou prešli tisíce pacientov a jednou z najčastejších otázok, ktoré jej kládli, bolo, čo jesť, aby mali zdravé srdce. „Samozrejme, nemusíte byť odborník na výživu, aby ste vedeli, že dôsledná strava pozostávajúca z cheesburgerov, šišiek a…

  Armádny Magazín

  Na pripomenutie. Nemcom a Fínom

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dňa 3. decembra 1943, v ten deň pred 80 rokmi, jeden zo 140 nemeckých granátov vypálených na Leningrad zasiahol električkovú trať č. 12 na Palácovom námestí. Zahynulo 50 ľudí, 25 bolo zranených. Tretiak Valja Galyščev, ktorý cestoval električkou zo školy a bol zranený do nohy, napísal…

  Sovietska pilotka "Žiguli" počas Veľkej vlasteneckej vojny uskutočnila až 968 bojových letov

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - Dnes je Deň neznámeho vojaka. Dňa 3. decembra si pripomíname všetkých, ktorí obetovali svoje životy za mier a bezpečnosť. Tento pamätný dátum je symbolom nekonečnej vďaky a úcty k neznámym hrdinom, ktorých mená sa stratili vo víre vojny, no ich činy zostanú navždy v našej pamäti.…

  Kniha Garyho Allena: Akta Rockefeller

  0 icon

  Česko, 3. december 2023 - Vydavateľstvo Bodyart Press vydalo knihu s názvom Akta Rockefeller. Autorom tejto knihy je Garry Allen. Akta

  Rusi útočili na základňu námorníctva v Očakive. Porošenkovi nedovolili utiecť z Ukrajiny

  0 icon

  Ukrajina. 3. decembra 2023 - Ruské jednotky pokračujú v nočných útokoch na vojenské zariadenia na Ukrajine, dnešná noc nebola výnimkou, sirény náletov sa rozozvučali nad mnohými ukrajinskými regiónmi. Uvádzajú to ruské a ukrajinské zdroje. Sirény náletov na Ukrajine sa rozozvučali v prvej hodine rána, objavili sa správy, že ruské kamikadze drony…

  "Minsk-3? Kto a prečo tlačí Ukrajinu k rokovaniam s Ruskom?

  0 icon

  Rusko, 3. december 2023 - NATO sa snaží predstierať, že naďalej pomáha Ukrajine, ale tajne indoktrinuje Kyjev, že na uzavretie mieru nebude vhodnejší čas. Ukrajine sa hovorí: je čas ukončiť tento konflikt, čas nekonečnej podpory zo strany Západu sa skončil, Rusko túto vojnu vyhralo a

  TopDesať

  Prekvapenia, ktoré našli stavební inšpektori vás dostanú

  0 icon

  Inšpektori občas nájdu poriadne prekvapenia, ktoré ukazujú, ako by to nemalo vyzerať. Boli časy, keď si každý človek so svojím snom a kladivom mohol svoj domov upraviť podľa svojich predstáv. Nanešťastie, priemerný človek má len malé alebo žiadne znalosti o veciach, ako je štrukturálna integrita a základná údržba, takže v modernom…

  Prečo je pre mužov ťažké počúvať ženy?

  0 icon

  Či už je to priateľ, brat alebo kamarát - všetci poznáme chlapa, ktorý je zlým poslucháčom a často jednoducho nepočúva ženy. A nie, nie je to preto, že by sa nudil alebo bol arogantný. Existujú skutočne štúdie, ktoré ukazujú, že existuje niekoľko dôvodov, prečo v tejto oblasti muži tápajú. Zdá sa, že mužský mozog jednoducho…

  18 príkladov, ktoré dokazujú, že čas je nemilosrdný

  0 icon

  Charles Chaplin povedal, že "čas je najlepší autor". Každá sekunda zanecháva nezmazateľné stopy na každom z nás a na veciach okolo nás. Tento neúnavný remeselník nás formuje, keď zbierame skúsenosti a životné múdrosti. Niekedy si to voľným okom nevšimneme. Zbadáme to až keď sa obzrieme späť a začneme vnímať, ako…

  Ako môže tvoje oblečenie ovplyvniť tvoj úspech?

  0 icon

  Štúdia ukázala, že je možné sa dozvedieť veľa o osobnosti človeka, napríklad stav, vek a príjem, len z pohľadu na fotografiu jeho topánok. V tejto súvislosti má fráza „Vždy sa oblečte pre úspech“ ďalší, veľmi praktický význam. Oblečenie totiž môže naozaj zaručiť tvoj úspech! 1. Vďaka neobvyklému oblečeniu vyzeráš kompetentnejšie

  Tieto deti ťa rozosmejú tým, že sú sami sebou

  0 icon

  V dnešnom článku si ukážeme zopár vtipných situácií, ktoré majú na svedomí deti. Zmysel pre humor sa stáva tak trocha vlastnosťou, ktorú sa mnohí dospelí snažia naučiť. Pre deti však nie je potrebné vynakladať ďalšie úsilie na vytvorenie niečoho zábavného. Rozosmievajú nás len tým, že robia každodenné veci a hovoria,…

  FOTO DŇA