Padla kosa na kameň! Selektívna tolerancia ‘demokrata’ Jána Benčíka – časť 2.

Na začiatok chcem znovu pripomenúť a teda dať v krátkosti na pravú mieru blud o spojení mňa (a iných z Vedomca) a Vedomca s Bádateľom.

Fakt je taký, že, ako sme to svojho času uviedli na Vedomcovi, od Bádateľa sme sa oddelili 5. Februára 2015 po istých zmenách, ktoré urobil, a tiež kvôli kvalite článkov a počte reklám, ktoré sa na stránke objavili (a stále objavujú) a jasne sa od neho z týchto aj iných dôvodov dištancujeme.

Ako p. Benčík demokraticky toleruje názor iných

Ján Benčík, liberálny demokrat, svoju netolerantnosť voči inému názoru odhalil v tomto jedinom, mňa očierňujúcom blogu na viacerých miestach. Nedokáže napríklad len tak bez ironických poznámok prehltnúť, že som za Brexit (a akýkoľvek iný exit, vrátane Benčixit), že podporujem Slobodný vysielač, že kritizujem p. Kišku a pod.

Viem si veľmi dobre predstaviť, ako sa počas 10 hodinového tvorenia blogu o mne pán Benčík usilovne prehrabával v mojom Facebooku. Snažil sa silou-mocou nájsť nejaké fašistické alebo iné extrémistické materiály. Tak veľmi dúfal, že ma bude môcť zdiskreditovať a neoliberálnemu svetu zase len ukázať a dokázať, že názory týkajúce sa kritiky medicinského systému, vakcinácií, imigrácie, ďalej podpory zdravého života, rodiny, zachovávania kultúry a tradícií, národnej sebestačnosti, identity a pod., sú zas len produktom fašistického myslenia. Kosa však padla na kameň, p. Benčík! A ten kameň si bude kosa pamätať dlho.

Pridáva sa k iným (ne)tolerantným skeptikom, ktorí nielenže nedokážu tolerovať naše presvedčenie, že očkovania by mali byť na základe slobodného rozhodnutia a že majú aj nebezpečné vedľajšie účinky, ale arogantne používajú známu nálepku ‘Anivaxéri’, a z cieľom očierňovania nezabúdajú všade prizvukovať, že v tomto zmysle šírime konšpirácie. Taktiež, s cieľom diskreditácie spájajú tých, čo majú výhrady voči očkovaniam, s individuami šíriacími nenávisť a fašizmus.

Nebudem teraz rozoberať otázku očkovania. Len poukážem na fakt, že naproti neborákom poškodeným vakcínami na Slovensku, v Británii existuje zákonný nárok na odškodné po vážnom ochorení s výsledkom aspoň 60% invalidity v určitom čase po vakcinácii, pričom ani nie je potrebné dokazovať, že invaliditu spôsobila tá ktorá vakcína. Pre zaujímavosť, len od r.1997 do r 2005 bolo poškodeným britským občanom vyplatených celkom 3.5 miliónov libier! Slovenskí poškodení dostali s prepáčením h***o a ešte sú aj znevažovaní a zosmiešňovaní ľuďmi ako Benčík a ‘edukovaní a erudovaní‘ Lovci šarlatánov. To aj kvôli takýmto charakterom poškodení na SK nemajú nárok na nič.

Britský zákon tak nepriamo uznáva, že ostatných ľudí, s poškodením a invaliditou menšou ako 60% je logicky omnoho, omnoho viac. Tí sa však odškodnému minú, inak by toľké kompenzácie položili UK zdravotníctvo finančne na kolená. Teda toto je celá tá Benčíková konšpirácia.

Ohľadne Dr Wakefielda, dôkazy, ktoré viedli k odobratiu jeho licencie, boli v r. 2016 prehlasené v inom, ale súvisiacom prípade Prof. Johna Walkera Smitha ako neplatné a Dr Wakefield je v čase písania článku v štádiu žiadosti o prinavrátenie licencie.

Iné pozoruhodnosti a Benčíkové dvojité metre

Benčík lamentuje, že my v Kampani „pripisuje(me) lekárom a modernej medicíne vinu za smrť ľudí, ktorí podstúpia nimi ordinovanú medikamentóznu liečbu“. Skutočne, p. Benčík? Toto trápne a zámerné zovšeobecnenie (pozn. alebo chcete povedať, že neexistujú štatistiky úmrtí na medikamentóznu liečbu!?) je pravdivá objektívna informácia!? Toto máme v informáciách o Kampani? Prečítal si p. Benčík aspon jeden článok na www.vedomec.com a o tom, čo je náš cieľ?

Každý súdny človek, ktorý aspoň trochu pozná stránku Vedomec, vie, že cieľom Kampane nie je nikoho odhovárať od lekárskych vyšetrení a akejkoľvek liečby. Cieľom Kampane je, aby ľudia zdravšie žili a predovšetkým zdravšie jedli. Cieľom je aj to, aby ľudi neboli zavislí len na lekároch a chemických liekoch, pričom poukazujeme na ich (mnohé vážne a fatálne) dôsledky a samozrejme, ponúkame aj iné možnosti, ktoré existujú a zďaleka nie sú nepreskúmané výskumníkmi v oblasti výživovej a funkčnej medicíny. Toto je pravá tvár Kampane a Vedomca, a nie tvár, ktorú nám chce implantovať p. Benčík splu s Lovcami ako MUDr. Rudnay, MUDr. Ondriga, MUDr Knorovsky a iní.

Suma sumárum, nikto, Marek Vojčík, Damián Kuzmovič (nech je Damián ktokoľvek) ani iní, podpísaní alebo nepodpísaní pod článkami na Vedomci, nechceme nikomu nič zlé, ale práve naopak, chceme pomôcť ľuďom k lepšiemu zdraviu a to prirodzenejším spôsobom, ako ponúka medicínsko-farmaceutický system.

Že si mädlíme ruky a len zarábame. Ja osobne mám mimochodom stály plat z plnoúväzkovej práce, kde často robím nadčasy aj o víkendoch a nociach. Za svoj plat sa veru nehanbím. Edítorovanie článkov pre Vedomec my vynáša takmer nič a o niečo viac nám viacerým vynášaju vitamíny z DamianVit. Tých niekoľko produktov by, ako samostatná práca, neuživilo ani našu mačku, ktorá je na obrázku. Teda ak nám p Benčík závidí, že si vďaka DamianVit mädlíme ruky, potom mne osobne je ho úprimne ľúto. P. Benčík, nezáviďte! Možno Vám raz prispejem na váš ďalší zlacnený zájazd, ako ho spomínate v blogu o Judášskom groši – aj keď mi vás prišlo (zase) úprimne ľúto, ako ktosi zverejnil fotku s vašou manželkou a nepekným komentárom pod ňou.

Že som bol v Slobodnom Vysielači. Po prvé, opakujem, ak p. Benčík tvrdí, že zbiera len verejne dostupné scrínšoty alebo informácie, aj túto konkrétnu informáciu má z verejného zdroja? Nemá. Má ju od našej zlatej Vierky, ktorá mu prezradila A (že ja som navštívil SV, a aj mu preposlala náš email, čo sme kedysy poslali jej a p. Lichtnerovi) ale akosi zabudla povedať aj B a zmieniť sa, že sa tam s nami v mojom aute viezla a návšteve sa veľmi tešila. Na to jestvuje aj spoločná fotka (fotila nás žena p. Lichtnera, ktorému Vierka osobne povedala, akú vynikajúcu prácu robia, lebo odhaľujú korupciu a bezprávie na Slovensku!). Je to teda pamäť, alebo skôr zámerný podlý a pokrytecký čin tejto osoby, ktorá mení názory podľa toho, ako jej v danej chvíli vyhovuje?  Znamená to, p. Benčík, že naša Vierka môže bez kritiky navštevovať SV, lebo ona je predsa LGBTI, alebo do SV môže chodiť Sulík, lebo je liberál, a iní, ale nemôžem tam chodiť ja, lebo mám nekorektné názory?

Email zverejnený Benčíkom

Ten istý email, ktorý máme k dispozícii v schránke Damiána Kuzmoviča, ale bez začiernenia Viery Dedíkovej (viera_d@yahoo.com)

Ďalej s ap. Benčík ponosuje, že som božechráň kritický na Andreja Kišku, lebo som o chudáčikovi zverejnil status, ktorý som zverejnil – viď Benčíkov originál blog. Nuž p Benčík, tak, ako ste tej istej slečne redaktorke povedal, že “hrdinovia sú tí, ktorí si za svojím názorom stoja”, aj ja, hoci sa za hrdinu nepovažujem a nepotrebujem ani Bielu vranu, si stojím za tým svojim. A ten je jasný a teda taký, že mala britská ministerka dosť charakteru a odstúpila z funkcie kvôli relatívnym somarinám, mal by to v demokratickom štáte vedieť urobiť aj Kiška, ktorý má škandálov omnoho viac a omnoho závažnejších. Inak, ja som toho jeho Kišku neobviňoval, ako mi to znovu len zámerne prišil, ale som napísal jasne, že je má na krku škandály, čo je niečo trochu iné, ako obvinenie.

Že mám rád Kotlebu. Tu musím priznať, že až dovtedy, kým p Benčík nezverejnil blog o mne, kedy som si všimol viacero jeho blogov, som ignoroval fakty, že s Kotlebom sú spájaní viacerí ľudia extrémického zmýšľania. Úprimne priznávam, že som dovtedy nevedel ani o jeho pozdrave o peknom bielom dni. Stranu ĽSNS som osobne podporoval najmä kvôli ich zastávaniu sa slobodného rozhodovania sa o očkovaní, kvôli presádzaní vyššej sebestačnosti Slovenska (a teda väčšiu nezávislosť od iných štátov) a kvôli podpore rodiny ako základnej bunky spoločnosti. Aj keď si za týmito názormi naďalej stojím a stáť budem, tohoto času vidím nenávistné črty strany svoj postoj vočí Kotleba-ĽSNS som už kriticky prehodnotil.

Čo o sebe tvrdí Benčík a kým v skutočnosti je? Krátka analýza na základe jeho blogu o mne

Že píše blogy výlučne na základe skrínšotov z verejne dostupných informácií. To je očividné klamstvo, lebo v blogu o mne tvrdí niečo iné – a teda o „z informácií, ktoré mám“ (od Vierky informátorky), a taktiež zverejnil moje súkromné fotografie (ktoré mu Vieročka dohodila) a navyše súkromný email Damiána, adresovaný Slob. Vysielaču (a Vierke J ). Keby sa p. Benčík držal svojej zásady a zverejňoval len skrínšoty, nedospel by ku skutočne primitívne chybnej dedukcii (na základe neaktuálnej alebo zámerne podvodnej informácie pomstychtivej informátorky), že my sme Bádateľ.

Ľudia ako p. Benčík, aj keď, objektívne povedané, môžu pre spoločnosť robiť aj prospešné veci, si myslia, že majú patent na pravdu a každý s iným názorom je blbec a extrémista. Ale nie je to tak. Určite nie vždy. Lebo pokiaľ sa p. Benčík pre istý portál nechal samochválne počuť, že “S informáciami je treba pracovať, a to veľa ľudí nevie”, z bludov, ktoré popísal a z informácií, ktoré si poskladal, sa nezdá, žeby bol on ten pravý človek, ktorý s informácaiami narábať vie. Pretože to, že mu naša pomstychtivá a netolerantná Vierka zámerne podsunula neaktuálne informácie a on, berúc ich ako samozrejme fakty, z ich nasilu vydedukoval, že my sme Bádateľ, o jeho schopnostiach analyzovať informácie celkom iste nesvedčí.

Nakoniec, to, že o sebe vehementne tvrdí, že je demokrat a liberál, pričom má vážny problém tolerovať mnohé názorý iných, a má tiež problem s dvojitým metrom, ako som na to poukázal skôr, nechám na posúdenie čitateľom.

Všetko to ale má aj humornú stránku

Pätnástho novembra Damián Benčíkovi pod jeho smejka napísal, že nech sa len smeje a naďalej na ňom vyvršuje, a že keď sa už úplne vyvŕši, nech mu dá vedieť, aby sme mohli na všetky výplody patrične reagovať. Vzápätí, akoby zmyslu zbavený (v ruštine je na to vynikajúci vyraz, sumašedšyj, v američtine insane) začal Benčík chŕliť idiotské a väčšinou irelevantné screenshoty, snažiac sa asi o oddialenie našej reakcie, neuvedomujúc si, ako sa každým scrínšotom ešte viac strápňuje.

Marek Vojčík

_________________________________________

OBSAH

Úvod. Padla kosa na kameň! Časť 1. – Známy ‘demokrat’ Ján Benčík a jeho podlé totalitné praktiky

…alebo, Keď sa nenávisť spojí s úchylkou liberálno-demokratického extrémizmu udávania a kádrovania

Padla kosa na kameň! Časť 2. – Známy ‘tolerantný’ Ján Benčík

Padla kosa na kameň! Časť 3. – Cestou, necestou Benčíkovej informátorky

           Cestou necestou…, alebo Benčíkov informátor RNDr. Viera Dedíková a jej  problém

 

Streda 29. novembra Padla kosa na kameň! Časť 4. – Známy ‘demokrat’ Ján Benčík a jeho kumpáni

Benčík a Denník N v blogu o mne píšu a šíria bludy, zastrašujú, kádrujú a to vraj v záujme verejnosti

Piatok 1. decembra – Padla kosa na kameň – časť 5. – Čerešnička na tortičke

                        Ján Benčík píše britskej kráľovnej Alžbete II.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marek Vojčík

O AUTOROVI

Som Slovák dlhodobo žijúci v Británii a hlasoval som za Brexit - niečo, čo lib-dem ľudia ako Benčík a spol nevedia prehltnúť. Som jeden z členov redakcie Vedomec.com a Kampane za pravdu nielen v medicíne. Som človek tolerantný, kategoricky odmietam nenávisť, avšak mám vážne výhrady napríklad voči imigračnej politike, LGBTI adopciám, rodovej ideológii a iným ideologickým fenoménom, ktoré v spoločnosti vidíme.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 7

Celkové hodnotenie: 7.86

Priemerná čítanosť: 8371

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Košiciach podľa záchranárov napadol pacient posádku Rýchlej lekárskej pomoci

  0icon

  Košice 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR- Milan Kapusta)   K napadnutiu posádky Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) pacientom došlo v utorok (2. 3.) v Košiciach "Pri prevoze…

  Marek Krajčí údajne končí na poste ministra zdravotníctva. Kto ho nahradí?

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann/kombosnímka screenshot/TASR-Jaroslav Novák) AKTUALIZOVANÉ   Vládnej kríze bol podľa všetkého obetovaný minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý podľa nemenovaného zdroja…

  SaS: Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že nám nejde o zdravie a…

  Rusko bude podľa Kremľa reagovať na sankcie USA a Európskej únie

  0icon

  Moskva 3. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Kremeľ v stredu upozornil, že zareaguje na nedávne sankcie Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov. Tie uvalili v…

  Brocková: Irán by sa mal vrátiť k plneniu záväzkov z Medzinárodnej jadrovej dohody

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Medzinárodná jadrová dohoda s Iránom je kľúčovým prvkom „globálnej architektúry“ nešírenia jadrových zbraní. Jej dôsledné dodržiavanie je nevyhnutné…

  Premiér to teraz nemá ľahké. Na provokačnú otázku, čo sľúbil Rusku za Sputnik V, odpovedal žartovne že Zakarpatskú Ukrajinu. "Nech ju vymení za niekoľko regiónov Slovenska", reaguje nahnevane Kyjev

  0icon

  Kyjev/Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Valentyn Ogirenko)   Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil v stredu žartovné vyjadrenie predsedu slovenskej vlády Igora Matoviča o tom,…

  Premiér vyzval Richarda Sulíka a Veroniku Remišovú, aby nevyužívali Sputnik na rozpad koalície

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák)   Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzýva koaličných partnerov šéfa SaS Richarda Sulíka a predsedníčku Za ľudí Veroniku…

  Peter Pellegrini: Vláda musí podať demisiu, do volieb majú viesť Slovensko odborníci

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Celá vláda musí podať demisiu a do predčasných volieb by mala Slovensko viesť vláda odborníkov. Vyhlásil to poslanec…

  Prezidentka tajomne a veľmi stručne po rokovaní so Sulíkom a Remišovou: "Panovala vzácna zhoda, verím, že tá zhoda bude aj v koalícii"

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že v koalícii sa nájde zhoda na potrebných zmenách v súvislosti s vládou.…

  Ján Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Zákaz verejných bohoslužieb považuje predseda Správnej rady Nadácie Antona Tunegu a expredseda KDH Ján Figeľ za porušenie ústavného…

  TopDesať

  Riešenia problémov týchto ľudí sú jednoducho geniálne!

  0 icon

  Riešenia problémov nie sú vždy jednoduché. Ak potrebuješ niečo rýchlo opraviť alebo ťa problém prekvapí v nesprávnom čase, je na mieste použiť svoju fantáziu a kreativitu. Ak sa budeš naozaj snažiť, možno vytvoríš podobné geniálne riešenia, ako vymysleli ľudia z tohto príspevku. "Ak to vyzerá blbo, ale funguje to, tak…

  Každodenné vychytávky, ktoré ti ušetria kopec času a energie

  0 icon

  Tieto vychytávky si zamiluješ! Nielenže ti ušetria kopec času, ale aj zjednodušia každodenné činnosti, čím neprídeš o drahocennú energiu. Podľa štúdií sa totiž priemerný človek sťažuje 15 až 30-krát denne. Veríme totiž, že náš život je ťažký. Ale našťastie existujú ľudia, ktorí vedia so všetkým pomôcť a na všetko odpovedať. A…

  Anneliese Michelová a jej záhadná smrť: 2. časť

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z našej dielne. Pokračujeme druhou časťou článku o mladej Nemke Anneliese Michelovej, ktorá zomrela za záhadných okolností. Po naliehaní prísne veriacej rodiny Anneliese biskup poveril farára na vykonanie exorcizmu podľa pravidiel Rituale Romanum. Príbeh má o to smutnejší koniec, že mladá Anneliese nebola diablom posadnutá, čo koniec koncov…

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Vedci tvrdia: Nadávanie je lepšie, ako si myslíme!

  0 icon

  Nadávky väčšinou používame ako jednoduchý nástroj na vyjadrenie svojich pocitov, či už pozitívnych alebo negatívnych. Výhody, ktoré má nadávanie sa tým však nekončia, je vedecky dokázané, že nadávky sú pre nás dobré, a mali by sme ich absolútne využívať. 1. Môže to byť znak inteligencie

  Vo svete IT

  Na Marse sa momentálne nachádzajú 3 krajiny: Aké sú ich ciele?

  0 icon

  Mars je najväčším snom vizionára a šéfa vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elona Muska. Tvrdí, že by chcel dostať ľudí na Mars ešte predtým ako umrie a usilovne pracuje na svojom modeli vesmírnej rakety, Starship, ktorá by mala ľudí na Mars dopraviť. Či sa mu to podarí je otázne, no tento rok…

  Z Google Chrome sa čoskoro vytratia súbory cookie. Čo ich nahradí?

  0 icon

  Akceptovanie súborov cookie tretích strán na takmer všetkých webstránkach sa už pre používateľov rozličných internetových prehliadačov stalo samozrejmosťou. Nepopulárne súbory cookie sa nevyhli ani najpoužívanejšiemu internetovému prehliadaču Chrome, za ktorým stoja vývojári giganta Google. Práve Google si v posledných rokoch odniesol obrovskú mieru kritiky za súbory cookie v prehliadači Google…

  Plánuje Rusko s Čínou výstavbu svojej vlastnej základne na Mesiaci? Objavujú sa správy, ktoré tomu nasvedčujú

  0 icon

  Rusko sa pripravuje na spoluprácu s Čínou, ohľadom výskumnej stanice na povrchu Mesiaca, píše portál Spacenews.com. „Roscosmos ukončilo jednania, ktorých cieľom bola harmonizácia Memoranda o porozumení medzi Ruskou federáciou a Čínskou ľudovou republikou. Memorandum pojednáva o spolupráci a vytvorení Medzinárodnej mesačnej výskumnej stanice. Dátum podpísania memoranda nebolo ešte stanovené, momentálne sa čaká na dohodu s našimi…

  „Hurikán“ vo vesmíre? Môže ísť o bežnejší jav, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  V roku 2014 satelity okolo Zeme zachytili niečo, čo by sa dalo popísať ako „vesmírny hurikán.“ Išlo o víriacu sa plazmu, ktorá sa nachádzala vysoko nad povrchom, v zemskej magnetosfére, píše portál Science Alert. Podľa údajov mala táto búrka trvať niekoľko hodín a potom sa rozišla. Objav bol prvý svojho…

  Takto vyzerá zrušený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro, ktorý mal byť predstavený 4 roky dozadu

  0 icon

  Xiaomi patrí medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú nielen nadpriemerné špecifikácie v kombinácii so skvelou cenou, ale bezpochyby aj nadčasový dizajn. Portál xiaomiadictos najnovšie upozorňuje na video, ktoré zachytáva nepredstavený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro. Ide o zariadenie, ktoré bohužiaľ nikdy neuzrelo predajné pulty, hoci Xiaomi malo zjavne funkčný prototyp zariadenia. Z…

  Armádny Magazín

  Špeciálne sily Delta dorazili na veľvyslanectvo USA v Jerevane

  0 icon

  Arménsko, 3.marec 2021 (AM) – "Vojaci amerických špeciálnych síl sú umiestnení na území veľvyslanectva USA v Jerevane", oznámil to vojenský analytik Alexej Leonkov. Podľa jeho slov sa v súčasnosti v Jerevane nachádzajú štyri oddiely Delta.   "Američanov možno použiť počas masových protestov na zvýšenie stupňa konfrontácie. Táto tec

  Súťažná športová brokovnica Savage Arms Renegauge

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) – Savage Arms rozširuje sériu poloautomatických brokovníc Renegauge v kalibri 12, uvedením modelu Renegauge Competition, ide o vysokorýchlostný variant so zväčšenou kapacitou zásobníka určený špeciálne pre súťažné streľby.   Poloautomat

  Duterte tvrdo Američanom: "Nedopustím, aby sa jadrové zbrane USA nachádzali na území Filipín"

  0 icon

  Filipíny, 3.marec 2021 (AM) - Minulý mesiac Rodrigo Duterte zdôraznil nevyhnutnosť posilniť "vlastnú obranu" Filipín, keď nariadil vláde, aby zvážila zrušenie dohody o hosťujúcich silách, ktorá povoľuje pohyb amerických vojakov na území Filipín. Prezident Rodrigo Duterte uviedol, že okamžite zruší doh

  Ruskí ženisti objavili v sýrskej jaskyni modernú nemocnicu pre teroristov

  0 icon

  Sýria, 3.marec 2021 (AM) - Ženisti z ruských ozbrojených síl zlikvidovali v sýrskej provincii Idlib jaskyňu, v ktorej si teroristi zriadili poľnú nemocnicu prispôsobenú dokonca pre zložité operácie.   Táto nemocnica je jedna z najlepšie zariadených z tých, ktoré ruskí vojaci na

  V USA priznali neúspech projektu stíhačiek F-35. Začnú nový projekt?

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) - Americké letectvo sa zmierilo s neúspechom projektu stíhačiek F-35, ktorý bol počas celého desaťročia jediným pokusom nahradiť hlavné americké stíhačky F-16, uvádza Forbes.   V publikácii je 

  Svetlo sveta

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

 • icon FOTO DŇA