Pravda o vojnách III.

Zdroje na báze, ktorých boli spracované články: „Pravda o vojnách“

Vlastné

V rokoch 1977-79 som študoval na ASV pri ÚV-KSSZ v Moskve a pri záverečných, štátnych skúškach som prehlásil:

 • Politická ekonómia socializmu nie je veda, ale kniha rozprávok o socializme

 • Socializmus je potrebné odstrániť ďalším revolučným krokom

 • Tri rôzne názory na „základnú bunku socializmu“, troch Moskovských vedeckých inštitúcii sú nesprávne. Tou bunkou je >>>TOVAR – cena – hieroglyf<<<, ako to vyplýva z Marxovho Kapitálu.

Skúška trvala dlho a štyria profesori priznali, že:

 • môže to byť alternatívny názor, ktorému by som sa mal venovať, lebo potrebu revolučného kroku proklamuje aj ÚV – KS Bulharska

 • pri tejto príležitosti sme diskutovali, aj o výzve ÚV-KSSZ z roku 1966 o potrebe materialistického zhodnotenia budovania socializmu.

Po skončení akadémie som nešiel do teoretickej oblasti, lebo by som mal asi problémy politické zo strany dogmatických obhajcov socializmu, ale rozhodol som sa zo svojho zorného uhla skúmať spoločnosť v praktickom živote.

Prvý úspech sa dostavil v roku 1991, keď som sa obrátil na vedecké ustanovizne s návrhom za zavedenie pevnej mernej jednotky na oceňovanie spoločenskej práce vloženej do produktu pre potreby spoločnosti i jednotlivcov. Nebol som pochopený a ustanovizne mlčali.

Druhý vážny krok som učinil v roku 2003, keď my vyšle kniha: Lúpež storočia a NEOEKONÓMIA. Kto Vás okradol o prácu a milióny“

Na základe zhodnotenia analýzy socializmu a navrhnutej mernej jednotky pre ekonomickú vedu som v knihe spracoval matematický model, ako by mohla byť merná jednotka využitá od tej najmenšej ekonomickej jednotky po celosvetovú, za účelom rozumného hospodárenia a spolužitia.

Ďalší významný krok som uskutočnil v roku 2006, keď som v článku: https://www.sds.cz/view.php?cisloclanku=2006022701 rozlúštil Marxom zadefinovaný problém: >>>TOVAR-cena-hieroglyf<<< a preukázal tým skutočnosť, že základným problémom ľudstva nie je človek, ale makroekonomická (zločinecká) ideológia, ktorú denne, slepo používa celý svet a používali sme ju aj v socializme, a preto nám skolabovalo plánovanie.

Samozrejme po celý ten čas, až do dnešných dni aktívne to vysvetľujem spoločnosti vo viac ako 100 zverejnených článkoch.

Zbytočne!!! Tak, ako je zbytočné vysvetľovať kazateľom nevedecký charakter ich náboženstiev, tak je zbytočne vysvetľovať makroekonóm zločinecký charakter ich ideológie.

Zhrnutie:

Pracovať metódou „základnej bunky“ znamená zhltnúť obrovské množstvo informácii o problémoch, ktoré spája hľadaná základná bunka. Výsledkom je potom jednoduchá, jediná veta.

Karol Marx takúto vetu vyslovil na margo kapitalizmu v „Manifeste komunistickej strany“, ktorá znie: „V tomto zmysle môžu komunisti zhrnúť svoju teóriu do jedinej vety – zrušenie súkromného vlastníctva.“

Moje viac, ako 40 ročné úsilie roztrúsené po rôznych materiáloch môžem zhrnúť do dvoch viet:

 • Základným dôvodom chaosu, nespravodlivosti a vojen vo svete je voľný radikál ZISK* a na ňom založená makroekonomická ideológia.

 • Riešením je odstránenie makroekonómie a sformovanie novej, jednotnej ekonomickej vedy, ktorej podstatu bude tvoriť pevná merná jednotka na oceňovanie celospoločenskej práce vloženej do produktu potrebného pre spoločnosť i jedincov.

Historické zdroje

Z histórie hľadania odpovede na základnú otázku ľudstva, ako sa správať rozumne a žiť v mieri, mimo iných spomeniem:

 1. Už Aristoteles vo svoje práci Politika si všimol rozdiel medzi zárobkovým umením a náukou o vedení domácnosti v tom čase nazývaná ako oikonómia >>>(“oikos” , čo znamená dom alebo domáce hospodárstvo a “nomos” , čo znamená zákon). Podľa Aristotela je zrejmé, že zárobkovým umením (umenie!!! no nie veda) sa obstarávajú prostriedky a domácnosť tieto prostriedky používa .

 2. Dôležitý krok na tejto ceste spravil Karol Marx nielen Manifestom komunistickej strany, ale aj prehlásením, že na základe jeho hĺbkových analýz spravodlivosť a mier vo svete je možný po zmysluplnej „negácii negácie“, ktorú nazval „komunistická celosvetová revolúcia“.

 3. Prvý kto pochopil neúplnosť a nedostatočnosť Marxovho poznania bol Lenin, a preto začal formovať NEP

 4. J.V. Stalin pochopil nedostatočnosť spoločenského poznania pre rozumné správanie sa ľudstva aj počas socializmu začiatkom 50-tých rokov a prejavil to vo svojich ekonomických prácach, ale nenašiel riešenie

 5. Charles de Gaulle, hľadal odpoveď na otázku, čo zvoliť za základ peňazí namiesto zlata, aby ekonómia sa stala rozumnou (exaktnou) vedou.

 6. L. Brežnev po nástupe do funkcie GT KSSZ, pochopil, že poznanie spoločnosti o sebe a v tom aj o socializme je nedostatočné, a preto vzniklo uznesenie ÚV-KSSZ v roku 1966 o potrebe vedeckého zhodnotenia socializmu.

 7. Gorbačov prevzal nahromadené problémy z budovania socializmu v ZSSR a pokúsil sa ich riešiť „rozumnou“ cestou, takzvanou Heglovov formulkou „téza > antitéza > syntéza“ (ktorú už odmietal Marx), v podobe mixu kapitalizmu a socializmu (ich zmierením). Následok sa dostavil a začala 3. Hybridná celosvetová vojna, devastáciou ekonomiky socialistických krajín.

 8. Dávid Bohm: Chápanie planéty Zem ako jedného celku, jedného organizmu, realita jednej globálnej ekonomiky a jednej globálnej svetovej civilizácie dáva možnosť vrátiť pôvodný význam ekonómii, avšak na báze holistickej paradigmy. Globálna svetová ekonomika by potom mala byť chápaná, ako jeden celok, ako jedno hospodárstvo a ekonómia, ako veda sa môže zaoberať fungovaním tohoto hospodárstva ako celku a najmä jeho zákonitosťami. Zem potom môžeme chápať ako svoj dom a, ako k svojmu domu sa potom budeme k zemi správať.

 9. V. V. Putin vidiac následky začiatku tejto hybridnej vojny sa pokúša o nastolenie spravodlivosti vo svete a vola po hľadaní východiska diplomatickou cestou, ale bez poznania príčiny tohto stavu. Samozrejme, že nemôže uspieť a ani neuspeje, ak nepochopí podstatu svetového chaosu – entropie.

 10. Svet nespí a hľadá riešenie, napríklad: https://www.hlavnespravy.sk/konzervativci-tiahnu-do-boja-chcu-vytvorit-alternativu-k-svetovemu-ekonomickemu-foru/3033658

Samozrejme je toho veľa, čo poukazuje na možnosť nastolenia spravodlivosti a mieru vo svete na báze HOMO SAAPIENS, žiaľ konzervativizmus až makroekonomický dogmatizmus nás vedú na jatky III. Svetovej vojny alebo ešte viac do minulosti, teda do neo-feudalizmu* (viď Svetové ekonomické fórum, ktoré stojí za „Veľkým resetom” ).

V Michalovciach4.2.2023

Andrej Sablič

* Neo-feudalizmus alebo nový feudalizmus je súčasným znovuzrodením politík vládnutia, ekonomiky a verejného života, ktoré pripomínajú tie, ktoré boli prítomné v mnohých feudálnych spoločnostiach.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Andrej Sablič

O AUTOROVI

Akadémiu spoločenských vied v Moskve som ukončil v roku 1979 pred skúšobnou komisiou prehlásením a obhajobou, že „politická ekonómia socializmu nie je veda ale kniha rozprávok o socializme“. O dnešnej ekonómii a teóriách ktoré ju obhajujú, a „vylepšujú“ to platí dvojnásobne. Žiaľ nechceme vyzerať hlúpo pred súčasníkmi a tak ostaneme hlúpi pre našich potomkov. Ja to odmietam a spravím všetko preto aby tomu tak nebolo!!!

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 97

Celkové hodnotenie: 15.37

Priemerná čítanosť: 980

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Naď: SR podporuje iniciatívu na dodanie a obstarávanie munície pre Ukrajinu

  0icon

  Bratislava 22. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko plne podporuje európsku iniciatívu na urýchlené dodanie a spoločné obstarávanie munície pre Ukrajinu, ktorej nevyhnutnou súčasťou sú…

  MS: Minulý rok kontaktovalo Centrum právnej pomoci 119.622 ľudí

  0icon

  Bratislava 22. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Minulý rok kontaktovalo Centrum právnej pomoci 119.622 ľudí, z toho 98.773 vo veci osobného bankrotu a 20.849 ľudí vo…

  Hnutie Republika má novú posilu

  0icon

  Bratislava 22. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Do mimoparlamentného hnutia Republika vstupuje bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska (NBS) Viliam Ostrožlík. TASR o tom informoval predseda hnutia…

  Dobrá správa pre milovníkov umenia: Pri razii našli nečakaný poklad

  0icon

  Bratislava 22. marca 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Polícia vyšetrujúca medzinárodných pašerákov umenia objavila v Bulharsku doteraz neznámy obraz amerického umelca Jacksona Pollocka Dielo by mohlo mať…

  Pomoc USA Ukrajine je pod kontrolou

  0icon

  Bratislava 22. marca 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Kevin Lamarque)   Americký minister zahraničných vecí Anthony Blinken to povedal v odpovedi na otázky senátneho výboru "Predstavitelia Pentagónu a ministerstva…

  O obvineniach voči Trumpovi sa dnes nerozhodne

  0icon

  O obvineniach voči Trumpovi sa dnes nerozhodne. Informuje o tom denník New York Times s odvolaním sa na svoje zdroje.

  IIHF nepustí Rusko a Bielorusko ani na budúcoročné MS

  0icon

  Zürich 22. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer) Aktualizované 22. marca 2023 18:05 Rusko a Bielorusko sa nemôžu zúčastniť na turnajoch Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) ani v…

  Zmeny v oblasti dočasnej pracovnej neschopnosti neprešli do 2. čítania

  0icon

  Bratislava 22. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Inštitút dočasnej pracovnej neschopnosti (PN) sa nateraz neupraví. Poslanci Národnej rady (NR) SR neposunuli do druhého čítania novelu zákona…

  SKZZ kritizuje presun peňazí z plánu obnovy,určených pre záchranky, do nemocníc

  0icon

  Bratislava 22. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Slovenská komora zdravotníckych záchranárov (SKZZ) kritizuje rozhodnutie o presune 22 miliónov eur z plánu obnovy, vyčlenených na nákup nových…

  Forró: Programové vyhlásenie schválili dvakrát, menšinám nesplnili nič

  0icon

  Bratislava 22. marca 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Hoci bolo programové vyhlásenie vlády v tomto volebnom období v prakticky tej istej podobe v parlamente schválené dvakrát,…

  Armádny Magazín

  Putin a Šojgu ihneď zareagovali na plány Londýna presunúť „jadrové zbrane“ do Kyjeva. Aké sú ruské možnosti?

  0 icon

  Rusko, 22. marec 2023 (AM) – V blízkej budúcnosti Londýn v rámci vojenskej pomoci Ukrajine prevezie muníciu s ochudobneným uránom do Kyjeva. Oznámila to 21. marca námestníčka ministra obrany Veľkej Británie Annabelle Goldie. Treba si uvedomiť, že z pohľadu „mierumilovného“ Západu a ich sťažovateľských „ukrajinských vlastencov“ je avizované rozhodnutie pl

  Zatykač na ruskú hlavu štátu - podvod nevídaných rozmerov

  0 icon

  Rusko, 22. marec 2023 (AM) – 17. júl je Svetovým dňom medzinárodnej spravodlivosti. V tento deň bol v roku 1998 podpísaný Rímsky štatút Medzinárodného trestného súdu (ICC). Dnes je medzinárodné trestné súdnictvo skutočne monštrum, ktoré n

  Ruská banka ako sabotér? Colná služba odkryla štatistické tajomstvá ministerstva financií USA

  0 icon

  USA, 22. marec 2023(AM) – Ruské médiá práve priniesli najnovšie štatistiky amerického ministerstva financií týkajúce sa amerických štátnych cenných papierov v zahraničí. Dozvedeli sme sa, že ruské štátne dlhopisy v držbe USA predstavovali ku koncu januára 67 miliónov USD, z toho 54 miliónov USD v dlhodobých dlhopisoch a 13 miliónov USD…

  Vrchný veliteľ Surovikin zakryl Rusko „Kupolou“ pred raketami NATO

  0 icon

  Rusko, 22. marec 2023 (AM) – Západ sa snažil udusiť ruský protiraketový program sankciami no nepodarilo sa. Pokusy NATO paralyzovať ruský raketový a vesmírny program úplne zlyhali. K tomuto záveru dospela špecializovaná publikácia Defense News po analýze najnovších štartov ruských satelitov.   V n

  V nevyhlásenej tretej svetovej vojne Rusko profituje z politiky Turecka

  0 icon

  USA, 22. marec 2023(AM) –Na rozdiel od obáv odporcov tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana sa "otrasy zeme" - séria zemetrasení, ktoré zabili viac ako 48 tisíc ľudí a zničili 6217 budov s celkovou škodou približne 100 miliárd dolárov - nestali zámienkou na odloženie parlamentných a prezidentských volieb. V Turecku

  TopDesať

  9 každodenných vecí, ktoré nám môžu uškodiť

  0 icon

  Týchto 9 každodenných vecí nám môže poriadne uškodiť. Na tieto veci by si si mal dať pozor. Škodlivé látky v našej domácnosti - každý z nás sa zameria na domáce chemikálie a pesticídy. Prekvapením však môže byť, že niektoré každodenné veci, ktoré používame, ako špongia do kúpeľa a voda z…

  10+ zvláštnych faktov o Číne, o ktorých si pravdepodobne nevedel

  0 icon

   Čína je naozaj fascinujúca krajina. Niektoré veci či zvyky sú v Číne naozaj veľmi zaujímavé a veci, ktoré sa v tejto krajine považujú za normálne, sú pre nás naozaj dosť netradičné. Prečítaj si niečo o tom, určite ťa to prekvapí. P.S.: Nezabudni, že článok pokračuje aj na druhej strane! [the_ad…

  5 znakov, pri ktorých ti hrozí nebezpečenstvo

  0 icon

  Zlodeji a zločinci sú poriadne prefíkaní! Majú niekoľko trikov, pri ktorých ti hrozí nebezpečenstvo. Ako však tieto triky včas zaregistrovať a ochrániť tak seba, prípadne svoj majetok? Neexistuje žiadna všeobecná rada, pretože zlodeji a zločinci využívajú nespočetné množstvo trikov, pri ktorých ti hrozí reálne nebezpečenstvo. Mal by si byť obozretný…

  10 detských hádaniek, ktoré potrápia aj dospelú myseľ

  0 icon

  Každá zvedavá myseľ si rada pochutná na hádankách. Čím ťažšie, tým lepšie. No mnohokrát je odpoveď úplne jednoduchá. Dokážeš vyriešiť týchto 10 detských hádaniek bez zdĺhavého zamýšľania sa? :) 1. hádanka Ktorá pneumatika

  Potraviny, ktoré do chladničky nikdy nedávaj

  0 icon

  Chladnička je jedným z najlepších vynálezov všetkých čias. Udržiava potraviny v čerstvom stave, no vieš čo do nej nepatrí? Ušetril si pri poslednom nákupe v hypermakete desiatky eur a teraz sa tešíš z preplnenej chladničky? Neteš sa predčasne! Ak sa do chladničky dostane niečo, čo tam nepatrí, ani najmodernejšie technológie neuchránia tieto potraviny pred skazením…

  FOTO DŇA