Matovič končí! Sklamal amerických chlebodarcov…

Je to typický dejinný paradox, ale v okamihu, kedy Matovič, ako sociopat páchajúci celé mesiace toľko zla, urobil jednu jedinú užitočnú vec – získanie vakcíny Sputnik V – práve na tu jednu vec doplatí. A nerozhodlo sa o tom na Slovensku. Nezabúdajme, že tu máme „verných spojencov“. A tí spoza oceánu si nás tak vrelo tisnú k hrudi, že sa pomaly nedá slobodne nadýchnuť. Volá sa to NATO!

 

Načo je NATO?

   Pre odpoveď nám niečo napovie, že toto pôvodne obranné spoločenstvo (ktoré USA protiprávne zatiahli do útokov na Kosovo, Irak aj Afganistan) bolo založené v apríli 1949 vo Washingtone a malo byť namierené proti „socialistickému táboru“, ktorý na to reagoval podobným obranným spoločenstvom (ktoré Sovietsky zväz nikdy nikam naťahal útočiť) až o šesť rokov neskôr. Pritom štáty Varšavskej zmluvy sa ešte len spamätávali z ničivej II. svetovej vojny a nemali prečo útočiť na Západ, kým naopak štáty NATO sa rýchlo zviechali vďaka štedrej pomoci Marshallovho plánu. A vojnoví štváči v USA naberali na sile…

A nezabúdajme, že západní politici (najmä Churchill) sa v posledných dňoch II. svetovej vojny zahrávali s myšlienkou nezastaviť sa na dohodnutej čiare dotyku s Červenou armádou, ale zhromaždiť nacistických vojakov v zajateckých táboroch, znovu ich vyzbrojiť a zaútočiť na spojenecký Sovietsky zväz. To v nádeji, že je strašnou vojnou už vyčerpaný a tak nebude problém ho poraziť a aj doraziť (čo bol pôvodný plán, pre ktorý západné štáty podporovali Hitlera, nehľadiac na židovské a iné obete, a zametali mu cestičku na Východ aj hanebnou Mníchovskou zradou). Ten šialený plán sa neuskutočnil len vďaka tomu, že USA potrebovali Červenú armádu na konečnú porážku Japoncov. A až keď túto úlohu Červená armáda splnila v rekordnom čase rozdrvením miliónovej okupačnej japonskej armády v Mandžusku a zastavila sa až v severnej Kórei, prestali všetky spojenecké dohody odrazu platiť. Tak vzniklo NATO.

 

NATO proti Varšavskej zmluve

   Od začiatku bol medzi obomi uskupeniami veľký rozdiel. Američania sa vďaka NATO usadili v celej západnej Európe. Sovietom sa to podarilo na opačnej strane až okupáciou Československu v roku 1968. A môžem dosvedčiť, že tu bol ešte jeden veľký rozdiel. Sovietsky vojaci (bol som v ich kasárňach na mesačnej výmene a bol to horor) boli v Československu prakticky neviditeľní. Zavretí v kasárňach a výcvikových priestoroch pod prísnym dozorom a disciplínou. Naopak, americkí vojaci na Západe (a videl som ich ako vysokoškolák, keď som prešiel stopom západnú Európu) boli povestní svojou aroganciou a okázalým predvádzaním sa až tak, že v západnom Nemecku ich bytostne neznášali a v niektorých krčmách mali zákaz vstupu. Ich prítomnosť vzbudzovala odpor a masové protesty aj v Taliansku (to keď americkí piloti machrovali tým, že podlietavali jednu z lanoviek a spôsobili pád kabínky s následkom masakry turistov v nej) a ešte pred pár rokmi v Japonsku (to po opakovaných násilnostiach opitých amerických vojakov na japonských ženách, až po znásilnenie a zavraždenie). Preto je dnes najväčšia americká základňa v umelom štátnom útvare Kosovo, lebo iba tam ich vítali a aj to len spočiatku (bol som tam, viem aké obavy ich prítomnosť teraz vzbudzuje u miestnych). A práve preto musela svetovládna globalizačná klika vyvolať umelú novú Studenú vojnu, preto dopustila útok na Dvojičky (pričom o útočníkoch mali informácií dosť a včas), preto im šok americkej verejnosti z pádu Dvojičiek vyhovoval a hneď mali na stole plány na agresiu voči siedmym krajinám do piatich rokov! To nie je žiadna „konšpiračná teória“ (tento termín vymysleli tajné služby na umlčanie hľadačov pravdy a uľahčenie žltej propagandy), to je skutočná konšpirácia, o ktorej verejne prehovoril zaslúžilý americký generál Wesley Clark (ak link záhadne nefunguje, stačí si na YouTube nájsť toto meno, stojí to za to, jeho prejav je aj s prekladom). Nazval to „politickým pučom“, ktorým sa skupina vojnových štváčov, ako Cheney, Rumsfeld, Volfowitz a ďalší, ovládajúci vyliečeného alkoholika Busha Jr., rozhodla pre svetovládu v projekte, ktorý sa volá „Nové americké storočie“. A tie vyhliadnuté krajiny v ich pláne z roku 2000 sú: Irak, Sýria, Libanon, Líbya, Somálsko, Sudán a Irán. Sami si môžete skontrolovať, ako ho plnia (hoci uvedení vojnoví štváči boli najskôr Obamom a definitívne Trumpom zo svojich pozícií vytlačení, keď Trump varoval pred rastúcou silou „Deep State“, ktorý pomohli založiť). Generál Clark teda opakovane hovorí o „politickom puči“, za ktorým je „vojensko-priemyselný komplex“, pred ktorým varoval už prezident Eisenhower a ktorý odvtedy ovládol USA, pretože potrebuje vojny a vojničky, aby zarábal a z toho mohol korumpovať americkú politickú scénu, aby tá mu tie krvavé zárobky odobrovala.

Ak sme hovorili o občianskych protestoch proti zneužívaniu NATO touto washingtonskou klikou, nemali by sme zabudnúť, že sa našla krajina, ktorá z tohto zmanipulovaného spoločenstva vystúpila. Bolo to v roku 1966 a na takýto krok si mohla trúfnuť len osobnosť ako bol de Gaulle. Bolo to aj pre túto oficiálnu definíciu NATO: „…členské krajiny si formálne zachovávajú suverenitu a nezávislosť.“ A na toto sú Francúzi citliví. Preto nešli ani do obludnej druhej vojny proti Iraku, na čo americké médiá tak vyhysterizovali vlastné obyvateľstvo, že odmietlo jesť „francúzske zemiaky“ a piť ich víno?! Preto si Macron trúfol nazvať NATO (potom, čo toto „obranné spoločenstvo“ napadlo Kosovo so Srbskom, Irak a Afganistan) spoločenstvom „po mozgovej smrti“ a pokúsil sa obnoviť už dávnejšiu myšlienku Európskych ozbrojených síl bez USA – a hneď mal doma problémy so žltými vestami (rovnako sa to opakovalo roky pred ním s americkým prezidentom Clintonom, keď si dovolil navrhnúť zrušenie zahraničných amerických vojenských základní a redukciu tých domácich). Deep State teda ovládol po roku 2000 americkú politiku a ovláda aj NATO. Vtedy povedal Bush Jr. (čím zopakoval pôvodne komunistické heslo): „Buď pôjdete s nami, alebo proti nám“. A ísť „s nimi“ znamená nielen stratiť suverenitu a nezávislosť, ale aj akékoľvek ilúzie o obrane demokracie a ľudských práv. Veď USA v rukách Deep State podnikli už desiatky nespravodlivých agresií a podporili tých najhorších diktátorov vrátane Pinocheta, Saddáma Husajna (vo vojne proti Iránu bol ich obľúbencom!) a Pol Pota…

 

Čo nás do toho?

   Expremiér Robert Fico pred nedávnom poskytol skutočne dych vyrážajúci rozhovor, kde dokladoval, ako americká ambasáda zasahuje do vnútorných záležitostí Slovenskej republiky. Raz sa teda snáď dozvieme prečo musel zomrieť novinár Kuciak aj so svojou snúbenicou (práve to totiž dalo celej vražde šokujúci rozmer). Ale už teraz vieme, že ich smrť perfektne zapadala do pokusu o prevrat, ktorému výdatne (ale zjavne až po napomenutí, veď týždeň po dvojitej vražde ešte spokojne lyžoval) napomáhal vtedajší prezident Kiska. A nie náhodou bol jeho poradcom Martin Bútora, bývalý veľvyslanec SR v USA. A iste si mnohí spomenú, ako tento Kiska horoval za logistickú základňu NATO v Poprade. Proti komu asi? Veď americkí vojaci pod nálepkou NATO už vtedy provokatívne mašírovali priamo na hraniciach Ruskej federácie! Ale to najpodstatnejšie z najnovších vyjadrení Roberta Fica je jeho osobná skúsenosť z jednania s americkým veľvyslancom. Až si to vypočujete, pochopíte, prečo demontáž právneho štátu politickou zberbou vedenou Psychopatovičom, SAS-ankom, Mafošským Multirtrtkom a Bábkoherečkou prechádzala donedávna žltá tlač mlčaním. A prečo násilná smrť generála Lučanského nechala všetky tie tak citlivé mimovládky chladnými.

Áno, skúsenosť nášho niekoľkonásobného premiéra je tristná – teraz tu môže páchať politická čvarga, čo sa jej len zamanie, nevadí ani korupcia, ani pripravované politické procesy, ani mučenie väzbou, ani demontáž Ústavy, ani porušovanie ľudských práv – ak idete podľa scenára spoza oceánu. V tom jednom sa nesmiete odchýliť a to ani symbolicky. A ak treba, preslabikuje vám to istá pani veľvyslankyňa v prezidentskom paláci spolu so skládkovou Zuzanou. Toto Matovič nepochopil a bude odídený. Provokovať niečím, čo by mohlo naznačiť, že Západ pri vakcinácii zlyhal a povinne zaznávané Rusko by mohlo mať čo i len malé zásluhy na likvidácii pandémie? Neslýchané!!! Okamžite sa stoporili naše politické bábky Sas-aniek, Mafošskej rodiny, aj Žaľuďov. Odrazu si žltá tlač spomenula na všetky Psychopatovičove prešľapy a lapsusy. Odrazu sú médiá v jednom šíku proti tomu zúfalcovi, ktorý stále nechápe, že tu nejde o pravdu! Čo na tom, že ju akurát teraz má, je mu nanič. Baťová aj s vulgárnym Baťom sú za hrdinov, ku ktorým ovčianikovia nosia kvety, ako k modle. A Psychopatovič je odrazu obecne opustený a verejne okydávaný zlosyn. Lebo sa háda, namiesto toho, aby sklopil uši a kajal sa.

Ten zúfalec nepochopil, že dnes NIČ z Ruska nesmie byť dobré. Veď to v týchto dňoch názorne pochopil Babiš v Čechách. Zakoketoval si jeho podpredseda vlády Hamáček s myšlienkou získať Sputnik a hneď je škandál na svete. A po dôraznom varovaní spoza oceánu nielenže otočili o 180 stupňov, ale sa ešte sa aj vzorne kajajú vyfabrikovaným obvinením Ruska. Vďaka tomu sa dozvedáme naozaj neuveriteľné veci – Rusko je na dne, nemá dosť agentov! Za výbuchom skladu munície v Čechách sú tí istí dvaja, čo za údajný otrávením Skripaľa? Absurdné! Mimochodom, keď Rusi zrejme naozaj otrávili svojho ušlého agenta Litvinenka v Londýne, držali Angličania svorne huby. Lebo sa to Deep State akurát vtedy nehodilo. Bol totiž len rok od nečakaného a veľmi vrúcneho stretnutia Busha Jr. a Putina v Bratislave! A tá náhodička, že klasickí šplhoši v Prahe prišli na údajnú ruskú účasť na výbuchu munície (tá predsa vybuchla aj u nás, kedy si na to naši poskokovia spomenú?) teraz, celých desať rokov po tom výbuchu! No kedy inokedy, samozrejme, že práve teraz, keď treba vyhysterizovať agresiu voči Rusku za to, že si dovolilo zalarmovať svoje obranné sily proti plánovaným provokáciám cez fanatickú ukrajinskú verchušku a NATO. A komparz provokatérov pred ruskou ambasádou sa dá rýchlo zmobilizovať, stačí dať pokyn, a niekedy ani to nie! Takže česká vláda celých desať rokov neprišla na vinníka a teraz tento „objav“ (keďže skutočná príčina musela byť dávno vyšetrená) neoznamujú žiadni kriminalisti, ani vojenskí vyšetrovatelia, ale tajná služba, ktorá je od toho tajná, že môže tvrdiť, čo sa jej len zachce?! Spomeňme si ako americké tajné služby svätosväte tvrdili, že Saddám vlastní zbrane hromadného ničenia – a bola to bohapustá lož! A tak, aby sa česká vláda zavďačila svetovládcom spoza oceánu, nielenže už nechcú ruskú vakcínu Sputnik, ale ani logickú účasť ruských firiem v rekonštrukcii atómovej elektrárne v Dukovanoch?! Česi boli predsa vždy premianti v rektálnom alpinizme – keď Prahu oslobodila Červená armáda, už tam mali balalajkový súbor a oduševnene recitovali verše ruských básnikov. Len čo sa karta obrátila v roku 1989 vzorným pučom za pomoci ŠtB, už aj na svoju oprávnenú vďačnosť zabudli. Odporúčam znovu verejné vyjadrenia amerického generála Wesleyho Clarka o fanatickej rusofóbii, ktorú zaviedli vojnoví štváči za slabomyseľného Busha Jr. (veď preto ho, ako bábku Deep State, podvodom dostali do Bieleho domu) a ktorú Trumpova vláda len na čas oddialila. Už je predsa v Bielom dome ďalšia (tentoraz senilná) bábka…

Tu naozaj nejde ani o Sputnik, ani o Baťovej ideologicky bdelé obštrukcie. Tu ide o Matovičovu neodpustiteľnú „zradu“ svetovládnej globalizačnej kliky, ktorá sa predsa nikdy nemýli. A nato je NATO!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Gustáv Murín

O AUTOROVI

Gustáv Murín (1959, Bratislava), vedec (RNDr., PhD.) a zároveň úspešný spisovateľ. Debutoval v roku 1989 v češtine, na Slovensku bola kniha zakázaná. Doteraz vydal 59 kníh (z toho 7 v češtine, 2x anglicky, po jednej bulharsky, vo francúzštine, v hindí, holandsky, chorvátsky, maďarsky, nemecky, rusky, srbsky, španielsky a taliansky). Celkove sa predalo viac než 275 000 výtlačkov všetkých kníh autora. Vydal tiež 61 E-kníh, 9 audio-kníh, 8 DVD a 4 knihy v Braillovom písme. Až 486 textov autora bolo preložených do 51 jazykov. Literárne prezentácie absolvoval v 85 mestách a obciach Slovenska a 30 krajinách Európy, Ázie a Ameriky.
Viac informácií na http://gustavmurin.webgarden.cz.
Texty v iných jazykoch: http://muringustav.blogspot.com.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 48

Celkové hodnotenie: 31.31

Priemerná čítanosť: 4246

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Dnes bol na Slovensku prvý tropický deň

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook/SHMÚ)   Meteorológovia dnes zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom profile na…

  Prvý náznak rozpadu. Poslanecký klub OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Hlasovanie o Kolíkovej naznačilo, ktorí poslanci sú v Matovičovom a ktorí v Hegerovom krídle

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Najsilnejšia vládna strana OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Zatiaľ má stále navrch Matovič, no čím ďalej…

  Ministerstvo zdravotníctva sa bude snažiť nájsť kompromis pri návštevách pacientov v nemocniciach

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Jaroslav Novák)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chápe potrebu ľudí navštíviť svojich chorých príbuzných v nemocniciach. Ako pre TASR povedala hovorkyňa…

  Čaputová sa s dánskou premiérkou zhodla na prehlbovaní spolupráce krajín

  0icon

  Bratislava/Kodaň 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Stretnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej s premiérkou Dánska Mette Frederiksenovou v Kodani potvrdilo záujem prehlbovať partnerstvo…

  Asistent vojenského atašé na rumunskej ambasáde musí opustiť Rusko

  0icon

  Moskva 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Sputnik-Alexei Druzhinin)   Asistent vojenského atašé na rumunskom veľvyslanectve v Moskve musí do 72 hodín opustiť Rusko, oznámilo v utorok…

  Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na summite G7 v Británii

  0icon

  Naí Dillí 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Lennihan)   Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na nadchádzajúcom summite skupiny G7 v Británii. Oznámila to v…

  Gulyás: Maďarská vláda predloží Bruselu plán obnovy dnes večer

  0icon

  Budapešť 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Maďarská vláda predloží Európskej komisii (EK) návrh plánu na využitie európskeho fondu obnovy určeného na zotavenie sa z…

  Francúzska armáda sa prvýkrát zúčastňuje na japonsko-americkom cvičení

  0icon

  Tokio 11. mája 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eugene Hoshiko)   Japonskí vojaci sa pripojili k partnerom z USA a Francúzska v rámci prvých manévrov troch krajín na japonskej…

  Kontroly na hraniciach s Poľskom odhalili množstvo preťažených vozidiel

  0icon

  Mníšek nad Popradom 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj)   Policajti na hraničnom priechode Mníšek nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa kontrolovali v…

  Barteková v obľúbenom Lonate na pódiu hneď dvakrát

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenská reprezentantka Danka Barteková sa na pretekoch Svetového pohára v talianskom Lonate hneď dvakrát prestrieľala na pódiumv.…

  TopDesať

  Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

  0 icon

  Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

  Do práce na bicykli za lepším zdravím? Za pokus to stojí

  0 icon

  Vravíš, že cyklistika je pre teba len hobby, bicykel vidíš len cez víkend a aj to z neho len utrieš prach v rámci sobotného upratovania? Vyber sa na bicykli za lepším zdravím! Nejdeme ťa nútiť bicyklovať o dušu, ideme ti len poradiť, ako posunúť svoj život k lepšiemu. Stačí, keď si…

  Ktoré časti tela si si doteraz umýval nesprávne?

  0 icon

  Naša pokožka je domovom približne 1,5 bilióna mikróbov. Ale nie všetky sú pre nás zlé, niektoré sú dokonca dôležité pre naše zdravie. Preto niektoré časti tela nepotrebujeme umývať mydlom a iné by sme si mali každý deň dôkladne umyť.   1. Chodidlá

  Malbork: Hromadné hroby - 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Hromadné hroby v Malborku. Marlbork, mesto v Poľsku, patrilo stovky rokov pod nemeckú správu, resp. pod Prusko. Hromadné hroby, ktoré sa začali objavovať od 90. rokov minulého storočia, oplývajú svojim neznámym pôvodom. Jeden z robotníkov, ktorí realizovali výkopové práce, len veľmi ťažko niesol, že sa na kope nachádzalo…

  TOP10+: Geniálne nápady, pri ktorých si povieš iba: WOW

  0 icon

  Dobrý dizajn vždy priťahuje pozornosť. Môžeš ho vidieť pritom vo všetkom, čo nás obklopuje. A vtedy si povieš len: WOW. Množstvo z nich je síce primitívnych, ale v jednoduchosti je krása. Našťastie existujú aj špeciálne príklady dizajnu, ktoré si nebudeš chcieť nechať pre seba a podelíš sa o WOW efekt…

  Vo svete IT

  KUGOO KIRIN Mini 2 – zábavná no najmä bezpečná detská elektrická kolobežka

  0 icon

  Overený výrobca vo svete elektrických kolobežiek, KUGOO, prichádza na trh s novinkou v podobe detskej elektrickej kolobežky. Zoznámte sa so zábavným, no najmä bezpečným modelom KIRIN Mini 2. Kolobežku momentálne nájdeš aj v skvelej ponuke na e-shope Geekmaxi.com za 179,99 eur s bezplatným doručením.  KUGOO KIRIN Mini 2 za 179,99…

  Projekt rádiového teleskopu na Mesiaci sa posúva dopredu: Akým prekážkam musí čeliť?

  0 icon

  Mesiac je svojou rotáciou viazaný na Zem, čo znamená, že vždy je ku nám otočená len jedna jeho strana. Tá druhá, ktorá je odvrátená, sa nazýva Odvrátená, alebo aj temná strana Mesiaca, hoci sa svojim výzorom nelíši od tej privrátenej, píše portál Universe Today. V čom je ale odvrátená strana výnimočná…

  Sonda OSIRIS-REx opustila asteroid Bennu a vydala sa domov: Kedy sa vráti?

  0 icon

  Sonda americkej vesmírnej agentúry, NASA, OSIRIS-REx, sa rozlúčila s asteroidom Bennu, píše portál IFLScience. Sonda študovala vesmírny objekt niečo cez dva roky. Asteroid analyzovala do najmenšieho detailu a minulý október pristála na jeho kamenistý povrch a odobrala vzorky, ktoré poputujú späť na Zem. Sonda opustila asteroid 10. mája a momentálne smeruje aj s nákladom späť…

  Na obežnej dráhe došlo v marci k tesnej zrážke dvoch konkurenčných satelitov: Môžeme podobným situáciám predchádzať?

  0 icon

  Dve spoločnosti OneWeb a SpaceX sa momentálne pokúšajú o vypustenie tisícov satelitov na obežnú dráhu, píše portál Universe Today. V marci nastala situácia, kedy došlo takmer ku kolízii satelitov týchto dvoch konkurenčných spoločností. Vyhýbacie manévre boli úspešné, no môže sa situácia zopakovať aj v budúcnosti? Spoločnosti SpaceX sa už podarilo dostať na obežnú dráhu…

  Pozrite sa, ako môžete vo vašom Androide skryť citlivý obsah z upozornení pred očami zvedavcov

  0 icon

  Notifikácie vo všeobecnosti slúžia na to, aby nás informovali napríklad o tom, keď nám príde e-mail, či správa alebo niečo podobné. Nie však vždy sú žiadúce. Rovnako treba povedať, že v mnohých prípadoch nás aplikácie doslova bombardujú upozorneniami, čo môže byť obťažujúce. Ako je však možné obmedziť ich zobrazenie? Operačný…

  Armádny Magazín

  Izrael zlikvidoval jedného z vodcov Hamasu pri raketových útokoch v pásme Gazy

  0 icon

  Palestína, 11.máj 2021 (AM) – Panarabské noviny informovali, že jeden z vodcov Hamasu, respektíve jeho pridruženého militantného krídla, zomrel. Počet obetí ostreľovania sa stále zvyšuje. Hnutie Hamas ovláda pásmo Gazy. V dôsledku raketového bombardovania izraelskej armády bol eliminovaný jeden z

  Vojaci v liste podporili generálov varujúcich pred rozpadom Francúzska

  0 icon

  Francúzsko, 11.máj 2021 (AM) –  Slúžiaci francúzski vojaci v otvorenom liste podporili vyhlásenie svojich predchodcov, ktorí písali o "rozpade" krajiny. Portál Valeurs actuelles publikoval list, pod ktorým je podpísaných viac ako 40 tisíc ľudí. &

  „Je to druh povzbudenia pre ozbrojené sily Bosny a Hercegoviny“. Vojaci USA zahajujú manévre na balkáne

  0 icon

  Bosna, 11.máj 2021 (AM) –  Cvičenie „Swift Response 21“ ozbrojených síl USA a Bosny a Hercegoviny sa uskutoční od 17. mája do 2. júna na cvičiskách Manjaca a Glamoc a na letisku Dubrava. Bolo to oznámené na tlačovej konferencii v Manjaci. Na týchto cvičiskách v Bosne a Hercegovine sa údajne začali rozmiestňovať americkí…

  Analytik Satanovskij: Z Ameriky zostane málo

  0 icon

  Rusko, 11.máj 2021 (AM) –  Politológ Jevgenij Satanovskij dal predpoveď keď analyzoval najnovšie vyhlásenia amerických predstaviteľov o Kryme. „Z Ameriky zostane málo,“ zdôraznil politológ.   Jevgenij Satanovskij komentoval ďalšie vyhlásenie „amerických úradov“ o potrebe „poskytnúť Krym Ukrajine“. Na začiatok, ako sám Satanovskij uviedol, sa n

  Veľká Británia začala falšovať dejiny 2. svetovej vojny už na jar 1945

  0 icon

  Veľká Británia, 11.máj 2021 (AM) –  Už pred koncom 2. sv. vojny nasadila cenzúru na informácie o víťazstvách Červenej armády a o rozhodujúcej úlohe Sovietskeho zväzu na rozdrvení hitlerovského Nemecka.   Potvrdzujú to aj nedávno odtajnené archívne dokumenty, konkrétne šifrovka zo 7. 5. 1945 odoslaná z Káhiry do Moskvy vynikajúcim

  Svetlo sveta

  1.5. Svätý Jozef robotník

  0 icon

  V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

 • icon FOTO DŇA