USA – krajina, v ktorej vládny a bezpečnostný establishment beztrestne vraždí svojich prezidentov

Dallas – miesto, kde bola naplánovaná a uskutočnená vražda Johna Fitzeralda Kennedyho (JFK) dňa 22.novembra 1963. Pri každej politickej vražde človek zbystrí pozornosť a pátra po príčinách. Väčšinou totiž za ňou stojí nejaké veľké politické svinstvo, ktoré má ovplyvniť určitý vývoj udalostí. Vražda JFK mala kolosálne príčiny a aj kolosálne dôsledky. Možno sa oprávnene domnievať, že keby k nej nebolo došlo, koleso dejín by sa krútilo iným smerom.

John Fitzgerald Kennedy sa vo veku 29 rokov stal senátorom za demokratickú stranu. Jeho politické snaženie bolo zavŕšené 20. januára 1961, kedy sa stal najmladším prezidentom vo veku 43 rokov. Napriek svojej mladosti mal politický prehľad a bol skutočným predstaviteľom procesu demokratizácie USA. V krajine boli obrovské hospodárske problémy, vysoká nezamestnanosť, pretrvávajúca rasová segregácia, ktorú dokonca podporovala vláda USA, chystal sa naštartovať rôzne sociálne programy, plánoval uskutočniť viaceré reformy naprieč celým spektrom americkej spoločnosti.

Medzi jeho negatíva však patrí skutočnosť, že podľahol vplyvu „amerických jastrabov“ v zákulisí americkej politiky a plánoval vojenskú intervenciu na Kube. Predohrou bolo vylodenie zaverbovaných kubánskych exulantov pod vedením neoficiálnych amerických žoldnierov v Zátoke svíň na Kube. Ich cieľom bolo uskutočniť na Kube prevrat a vrátiť Kubu pod americký vplyv. (Kuba bola predtým ako prišiel k moci Castro, výletným miestom Američanov, sídlom americkej mafie podporovanej Batistovým režimom a miestom prania špinavých peňazí z nezákonnej činnosti vrátane obrovských drogových obchodov podporovaných CIA. Čierne peniaze potom CIA používala napr. aj na organizáciu prevratov vo svete. Táto prax sa odvtedy veľmi nezmenila.) Kubánci o ich plánoch vedeli a počas krátkeho boja zničili svojich nepriateľov. Tieto udalosti sa udiali tesne po zvolení JFK do úradu prezidenta a boli jeho najväčšou zahranično-politickou porážkou. Spolu s Chruščovom mal zásluhu na urovnaní tzv. kubánskej krízy. Odolal návrhom svojich vojnových poradcov, ktorí mu radili začať vojnu. Svet bol vtedy na pokraji jadrovej katastrofy. Bola jeseň 1962.

JFK sa poučil z chýb, povyhadzoval svojich vojnových poradcov, zmenil rétoriku a začal hovoriť o potrebe dialógu medzi národmi, o zabezpečení mieru, o znižovaní zbrojenia a o novom mierovom smerovaní ľudstva. V roku 1963 predniesol na americkej univerzite vo Washingtone najslávnejší prejav v dejinách USA o mierovom zabezpečení sveta. Mnohé jeho myšlienky z tohto prejavu sú aktuálne i dnes. Medzi jeho ďalšie aktivity, patrilo nariadenie, že dolár má byť krytý a môže ho vydávať iba ministerstvo financií a nie nelegálny a bankový kartel FED-u. Kennedy dňa 4. júna 1963 vydal dekrét tzv. Executive Order No. 11110, ktorým nariadil ministerstvu financií vydávať doláre s nápisom „United States Note“ a nie „Federal Reserve Note“! Toto bola ťažká rana finančníkom a americkým oligarchom, ktorí sprivatizovali pomocou FED-U celé USA!!! Rotschildovci ako majoritní majitelia, ktorí požičiavali peniaze štátu, bohatli z úrokov, ktoré boli v takej výške nesplatiteľné a tak sa iba nabaľovali na seba toto jednoducho nemohli pripustiť. JFK si tak podpísal rozsudok smrti. Po jeho vražde Lyndon Johnson, ktorý sa stal prezidentom ešte v deň vraždy okamžite zrušil toto nariadenie a  nariadil štátnej tlačiarni bankoviek, aby prestala s tlačou štátnych bankoviek a tie, ktoré už boli v obehu okamžite nariadil stiahnuť!!!

Sú známe výsledky vyšetrovania vraždy JFK tzv. Warrenovou komisiou. Túto komisiu ustanovil Johnson. Komisia prípad uzavrela s tým, že JFK zavraždil Lee Harvey Oswald a že konal sám. Komisia bola poplatná znovunastolenému vražednému systému v USA, z ktorého si „na chvíľu dovolil“ vystúpiť JFK. Preto dodnes nie je známy priebeh vraždy tak, ako sa skutočne udial. Dovolím si tvrdiť, že Warrenova komisia úmyselne zahladila stopy po tejto politickej vražde. Existuje totiž mnoho faktov, ktoré neboli dôsledne prešetrené. Výsledky vyšetrovaní Warrenovej komisie režírovala CIA v spolupráci s FBI. Okrem iného členom tejto komisie bol aj J. Mccoly, prezident Chase Manhattan Bank, ktorý bol Rockeffelerovým dôverníkom a mal za úlohu kontrolovať či sa vyšetrovanie komisie uberá „tým správnym smerom“.

Oswalda, ktorý obvinenia z vraždy JFK odmietol, pri prevoze do okresnej väznice zastrelil Jack Ruby, majiteľ nočného klubu len o dva dni po vražde JFK. Ruby bol konfident FBI. Iba o štyri roky neskôr Ruby umiera na rakovinu. Údajne. Zbavovanie sa svedkov však sa týmto neskončilo.

Na mieste vraždy JFK sa našli dôkazy, ktoré svedčili o tom, že keby aj Oswald bol vrah, v žiadnom prípade nekonal sám. Bolo zaistených viacero guliek, ktoré boli vystrelené z rôznych strán a smerov. Guľka sa našla aj v aute a vážne bol postrelený aj texaský guvernér Connally.

Nelegálny skrytý štát, ktorý riadi USA, dokáže aktivovať armádu, menuje premiérov a prezidentov, prípadne ich zabíja, keď potrebuje, vyvoláva umelé krízy a vojny… Peter Dale Scott je jeden z najuznávanejších profesorov politilógie, ktorý sa zaoberal vraždou JFK a poukazuje aj na iných príkladoch existenciu tzv. Deep State alebo skrytého štátu, ktorého predstavitelia z pozadia organizujú politiku štátu ako neoficiálna sila superglobálneho a nadnárodného štátu. Títo predstavitelia skrytého štátu prenikajú do všetkých štruktúr riadenia štátu. Ich charakteristickým rysom je, že dokážu presadiť veci, ktoré nepatria do ich kompetencie. Je to preto, že v skutočnosti majú väčšiu moc ako dotyčná osoba, ktorá má oficiálne rozhodovacie kompetencie. Keď sa pri takejto osobe vynorí takýto „zakuklenec“ skrytého štátu, nemá odvahu neposlúchať jeho nariadenia ak chce prežiť alebo v tom lepšom prípade sa nenechať spoločensky znemožniť.

Medzi takéto osoby – predstaviteľov skrytého štátu patrili alebo patria Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski, Dick Cheney alebo Donald Rumsfeld a tiež Joe Biden údajne právoplatne zvolený nový prezident USA… Rumsfeld mimo iného vlastní akcie v hodnote desiatok miliónov akcií vo farmaceutických spoločnostiach. Robert Hunter Biden, syn nového prezidenta USA Josepha Bidena bol menovaný do predstavenstva najväčšieho súkromného producenta plynu na Ukrajine Burisma Holdings, ktorý je registrovaný na Cypre a je vlastníkom licencie na rozvoj plynových polí v oblasti Dnepro-Donecka. Okrem neho v spoločnosti sa nachádza aj Devon Archer, kamarát amerického ministra zahraničných vecí a bývalého špióna Mikea Pompea. Zaujímavé nie?

Vráťme sa však k vražde JFK. Režiséri vraždy FBI aj CIA, ktorých agenti v skutočnosti z viacerých miest na JFK strieľali, vedeli o tom, že Oswald vrahom nie je. Bol len vlákaný do pasce a na údajné miesto činu. Na jeho tvári ani na jeho tele sa nenašli stopy nitrátu na základe parafínového testu, ktoré by nepochybne strelec na sebe mal po streľbe. Warrenova komisia v správe konštatovala, že JFK bol zastrelený zozadu čiže zo smeru, kde sa nachádzal Oswald. Lekári pri pitve však jednoznačne konštatovali, že prezident bol zastrelený spredu. Veľmi podozrivou skutočnosťou je aj fakt, že vo vyšetrovacom spise Warrenovej komisie sa nenachádza protokol o predbežnom zadržaní a vypočúvaní údajného vraha, ktorým mal byť Oswald. Pri takej udalosti takéto  úkony patria medzi prvé. Nebolo tiež preverené okolie streľby t.j. neďaleký viadukt, kde sa podľa svedkov pohybovalo niekoľko cudzích (nie dallaských) limuzín s podozrivými osobami. Tiež nebol preverený ani blízky pahorok, kde sa mohol ukrývať pravdepodobný strelec. Warrenova komisia vypočula množstvo svedkov. Počas nasledujúcich 5 rokov viac ako 30 korunných svedkov zomrelo na nehody, „choroby“, boli „zasamovraždení“ alebo sa jednoducho stratili.

Dnes už existuje množstvo dokumentov, významných indícií, ktoré vyvracajú oficiálnu verziu vyšetrovania Warrenovej komisie. V prípade vraždy JFK možno s určitosťou tvrdiť, že išlo o sprisahanie predstaviteľov tzv. Deep State s tajnými službami USA v mene záujmov vojensko-priemyselného komplexu, ropného komplexu a bankových korporácií. Vykonávateľom a ďalším služobníkom tejto chobotnice sa stal L.B. Johnson. Johnson ako viceprezident šiel na cestu s Kennedym do Dallasu pričom už vedel, že sa chystá jeho zavraždenie!!!

Ďalším z jeho krokov bolo otvorenie vojny proti Vietnamu na základe provokácie amerického torpédoborca Maddox v Tonkinskom zálive v roku 1964.

Vzniká oprávnená otázka prečo je tomu tak? Prečo sa neotvorí prípad tejto vraždy a nevykoná sa nové vyšetrovanie? Odpoveď je iba jedna. Preto, lebo Deep State je pri moci v USA stále a táto chobotnica má svoje chápadlá a dosah skoro na každého občana USA. Jej činnosť je nadnárodná a ak ju včas svet nezastaví, tretia svetová vojna bude nevyhnutná…Je preto vecou cti každého prezidenta suverénneho štátu, alebo štátnych zoskupení na svete, aby túto chobotnicu zastavili a zničili. USA vlastnými silami nie sú schopné túto chobotnicu poraziť…

V roku 2017 uplynula lehota odtajnenia dokumentov a prezident D. Trump odtajnil časť dokumentov vraždy JFK, ale akosi „zabudol“ odtajniť posledných cca tisíc strán. Predpokladá sa, že sa týkajú organizácie vraždy a informácií o CIA a FBI. V roku 1968 bol zavraždený aj Robert Kennedy. Hrozilo totiž, že vyhrá nasledujúce prezidentské voľby a otvorí vyšetrovanie vraždy svojho brata. A to tzv. Deep State nemohol dopustiť…

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 71

Celkové hodnotenie: 23.63

Priemerná čítanosť: 1848

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  Nová webová stránka projektu Časoslov gréckokatolíka

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (HSP/TSKE/Foto:Casoslov)   17. januára, v Nedeľu o Zachejovi, spustila Rada pre mládež Košickej eparchie novú webovú stránku projektu Časoslov gréckokatolíka. Webové…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  Kollár: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Masívna očkovacia kampaň – Biden ohlásil „tisíce“ nových očkovacích centier

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Carolyn Kaster)   Budúci americký prezident Joe Biden ohlásil zakladanie „tisícov“ očkovacích centier po celej krajine. Jeho vláda zvýši federálne zdroje…

  Princ William vyzval Britov, aby sa rovnako ako kráľovná dali zaočkovať proti koronavírusu

  0icon

  Londýn 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Matt Dunham)   Britský princ William vyzval všetkých ľudí v Spojenom kráľovstve, aby si vzali príklad z kráľovnej Alžbety II. a…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  Do Guatemaly dorazilo najmenej 9000 honduraských migrantov, mieria do USA

  0icon

  Guatemala 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Sandra Sebastian)   Najmenej 9000 honduraských migrantov, ktorí mieria do USA, do soboty prekročilo hranice Guatemaly. Informovala o tom v nedeľu…

  Vo Viedni protestovalo proti pandemickým opatreniam zhruba 10.000 ľudí

  0icon

  Viedeň 16. januára 2021 (TASR/TERAZ/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Účastníci protestu, z ktorých mnohí nemali rúška, skandovali okrem iných aj heslá vyzývajúce rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, aby…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA