Ekonómia úhlavný nepriateľ človeka, spoločnosti aj tejto krásnej planéty.

Publikované 23.11. 2017 o 09:06 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

 

Motto:

 

Vedomie a bytie tvoria jednotu vo svojom protirečení a podliehajú základným zákonitostiam vzniku a vývoja v prírode. Platilo to už pri vzniku rodiny, neskôr rodu a platí to aj dnes pri formovaní celosvetovej ľudskej spoločnosti.

 

Pohľad do histórie

 

Ak chceme pochopiť kde sa nachádza dnešná spoločnosť a kam smeruje je potrebné sa teoretický vrátiť k Marxovi a zabudnúť na všetko čo spoločenské vedy vyprodukovali po jeho smrti, vrátane Engelsom dokončeného Kapitálu a politickej ekonómie socializmu.

 

Politika a jej pätolizač – spoločenské vedy, vždy boli služobníkom stávajúceho bytia prezentovaného ekonomickými vzťahmi. Počas socializmu chránili a ospevovali socializmus a dnes po návrate ku kapitalizmu chránia a ospevujú kapitalizmus. Súčasní i minulí vedátori sú na míle vzdialení od vedeckého prístupu k analýze spoločnosti a bez štipky hanby produkujú ódy na spoločenskú formáciu ktorá „ich živí“. Tieto takzvané vedy, kapitalizmus či socializmus považujú za vrchol a ukončenie ľudského poznania o vývoji spoločnosti. Už nič lepšie nie je ani nebude a každý kto to odmieta je burič a kazisvet.

 

Čo na to hovorí vedecký pohľad (pokračovanie Marxovho prístupu k spoločnosti)? Kapitalizmus či socializmus nie sú výdobytkom spoločenského vedomia ale jeho chorobou!!! Sú rovnakou chorobou akou boli otroctvo či feudalizmus a našou snahou ma byť odhaliť príčinu tejto choroby (genetickú vadu) a stanoviť spôsob jej odstránenia. V reči dialektiky, ako uskutočniť revolučný krok ktorým by sa odstránila (negovala) chyba ktorá sa vlúdila do vývoja nového celosvetového spoločenského útvaru.

 

O aký útvar ide? Jeho predobrazom je rodové zriadenie ktorého zbytky nájdeme v Afrike či Južnej Amerike. Zabudnime však na ich technické a technologické danosti (výrobné sily) a vnímajme len ich ľudské (výrobné) vzťahy.

 

Aký je súčasný stav pri jeho budovaní? Ak z tohto hľadiska pozrieme na súčasné spoločenské vedy a ich snahu o evolučné pokračovanie súčasného vývoja tak mi to pripomína kŕmenie hada na prsiach. „Kŕmenie choroby“ ktorá všetko čo pozitívne ČLOVEK vymyslí, nakoniec obráti v negatívum a nasmeruje proti ČLOVEKU (+1 x -1= -1). Volanie po slobode, láske, rovnosti či pomoci prináša nenávisť, nárast nerovnosti a zabíjanie pod zástavami týchto krásnych slov. Na prirodzenom pohybe k celosvetovej rozumnej spoločnosti táto choroba, vyprodukovala tumor ktorý ničí vzťahy od rodiny po celosvetovú spoločnosť. OSN je nefunkčná, medzinárodné zmluvy obmedzujúce zbrojenie sú zdrapy papiera, neokolonializmus zaplavuje svet a rebélia sa rozmáha nebývalým tempom.

 

Ako vyzerá vývoj vo svete z pohľadu ČLOVEKA od smrti Karola Marxa? (Žijeme v rozumnejšej a civilizovanejšej spoločnosti?)

 

Politici i spoločenské vedy na túto otázku odpovedajú jednomyseľne ÁNO. Čo však hovorí realita.

  1. Ak považujeme vzájomné zabíjanie sa ľudí pomocou dronov a rakiet stredného či dlhého doletu oproti bojom na šable a bodáky „z oči-v oči“ za pokrok tak pokrok to je. Ale ak sa nad tým zamyslíme pozornejšie a porovnáme počty zabíjaných na bojiskách pred 200 rokmi s II. Svetovou vojnou. plus dokonalú pripravenosť ľudstva na nukleárnu vojnu, a zničenie tejto planéty tak je to nárast ľudskej hlúposti o tisíce %.

    

 

  1. Roku 1820 bola priepasť medzi najchudobnejším a najbohatším štátom sveta 1:3,4 ale po roku 2000 narástla na viac ako 1:500

    

 

  1. V roku 1820 najchudobnejší štát sveta (v tom čase Čína) dosahovala HDP na obyvateľa 0,52tisíc USD ale v roku 2003 päť najchudobnejších štátov sveta nedosiahlo ani 0,25tisíc USD.

    

 

  1. World Food Report hovorí, že svetové poľnohospodárstvo v dnešnej fáze vývoja by mohlo bez problémov denne uživiť 12 miliárd ľudí (dnes máme cca 7,5 miliárd) a pritom každých päť sekúnd zahynie hladom jedno dieťa pod 10 rokov.

    

 

  1. Človek od prírody ma snahu byť múdrejším, „západná“ teda vyspelejšia časť ľudstva pod vplyvom virtuálneho sveta peňazí vedome sa degeneruje na úroveň vývojovo a inteligenčne nižších bytostí. Degeneruje rodinu, degeneruje školstvo, degeneruje svoj genetický potenciál dovozom inteligenčne nižších bytostí.

    

 

  1. Ak porovnáme negatívny vplyv človeka na prírodu v minulosti a dnes tak môžme povedať, „kde sú tie zlaté časy“.

    

 

 

Výrobné vzťahy ovládané virtuálnym sveto peňazí nielen, že zaostávajú za výrobnými silami ale oni degenerujú na roveň nehodnú homo sapiens!!! Žijeme v dobe absurdného odcudzenia sa spoločenského vedomia spoločenskému bytiu a jeho kolíske prírode.

 

Kedy to začalo? Nový spoločenský útvar (celosvetový) sa začal budovať pri rozpade (negácii) rodov, občín a pod. Vzťah vedomia a bytia bol vo vnútri rodu vzájomne vyvážený bez výraznejšieho protirečenia. Základom tejto vyváženej jednoty bola oikonómia (pôvodná ekonómia) ktorá bola prírodnou vedou zaoberajúcou sa hospodárením s reálnymi hodnotami potrebnými pre život rodu. Oikonómia je spojenie dvoch slov: „oikos“, čo znamená dom alebo domáce hospodárstvo a „nomos“, čo znamena zákon. Pôvodná ekonómia bola teda veda, ktorá sa zaoberala zákonmi domáceho hospodárstva. Bola to exaktná veda lebo hospodárila s reálnymi hodnotami a bola pod dennou kontrolou ČLOVEKA (celého rodu).

Základy dnešnej a to i tak zvanej „modernej ekonómie“ kládli už v predhistorickej dobe ľudia, keď určitým predmetom majúcim v príslušnej spoločnosti širší význam priznali všeobecnú (virtuálnu) hodnotu (plátno, dobytok, mušle, neskôr kovy, najmä drahé) a vsunuli ich do predtým priamej výmeny predmetov za predmety iného druhu. V tom čase sa začala ekonómia spolu s rodmi rozpadať na ekonómiu reálnu (naturálnu) a virtuálnu (obrazovú, peňažnú). Tak sa rodila duálna ekonómia ktorej vývoj sa dodnes neukončil. Reálna a virtuálna ekonómia a jej nositelia (ČLOVEK versus virtuálne osoby – bohovia, banky, a.s. a pod.) sa dostali do živelného protirečenia (sporu). V prvej etape mala navrch realita (človek – otrokár, feudál) aby postupom času (po buržoáznej revolúcii) prevzal do svojich rúk žezlo virtuálny svet bank, a.s. a pod. Dnes sa v ekonómii úplne stratil jej duálny charakter a vznikla ekonómia monistická – peňažná, potierajúc reálne hodnoty. Možno preženiem ale ak to neplatí „dnes“ tak to isto, istotne bude platiť „zajtra“, že súčasná ekonómia sa z 99% zaoberá virtuálnymi (nulovými, prázdnymi) hodnotami a len 1% hodnotami reálnymi. Ak ešte včera sa virtuálne hodnoty množili na tele reálnych hodnôt (tak ako rakovina) dnes nadobudli schopnosť samo rozmnožovania a tak je človek už pre nich len na obtiaž.

Nie som prvý ktorý dospel k tomuto poznaniu. Ja som mu dal len širší a hlbší historický zmysel. Preto budem citovať Thomase Jeffersona, ktorý svojich spoluobčanov už pred 200 rokmi varoval pred tím, čo sa deje dnes: „Věřím, že bankovní instituce jsou pro naši svobodu nebezpečnější, než armády. Pokud Američané někdy dovolí, aby soukromé banky ovládaly vydávání jejich měny, nejdříve pomocí inflace, pak deflace banky a korporace, které kolem nich vyrostou, připraví lidi o veškerý majetek, dokud se jejich děti neprobudí bez domova na kontinentě, který jejich otcové dobyli“. Tu preklad z czechfreepress. K tejto myšlienke by sa mali vrátiť aj protagonisti takzvanej demokracie. Virtuálny svet peňazí nastolil diktatúru „zisku“ a dnešná „demokracia“ je len plášť ktorý ju zahaľuje pred očami verejnosti. Nepozerajme na reči ale pozerajme na realitu, teda kto ovláda tento svet. Počet jeho vládcov ktorých plodí ekonomický mechanizmus tohto sveta sa nešíri ale exponenciálne zužuje a „demokracia“ likvidáciou seba samej to podporuje (+1 x -1= -1). („Uvedomme si, že ECB aj FED majú v moci úplne všetky peniaze „západného sveta“ a tieto inštitúcie sú hospodársky netransparentné.“ (TU) Erik Majercak)

Nuž je čas spacifikovať virtuálny svet peňazí, zrovnoprávniť realitu s jej virtuálnym obrazom a ukončiť tak vývoj novej duálnej ekonómie ktorý začal už v predhistorickej dobe. Toto je moja naliehavá výzva svetu ako pokračovanie cesty ktorú nám ukázal Karol Marx a VOSR pred 100 rokmi.

Na budúce, o genetickej vade ekonómie.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

TopSpeed

Najstaršie Porsche 911 boli 901. Prečo?

0

Keďže sme tu mali veľa informácií o autonómnych autách a nejasnej budúcnosti šoférovania, čo tak si zaspomínať na niečo klasické? Niečo, čo dalo miliónom ľudí radosť a potešenie z jazdy, a nemuselo to mať nič z novodobých prvkov výbavy? Reč je o Porsche 911 v najstaršej generácii a jednom z najstarších kusov z…

Podľa Mazdy až 2/3 vodičov chcú šoférovať autá v budúcnosti

24

Každú chvíľu sú tu novinky o autonómnych autách. Budúcnosť sa blíži, avšak aký je názor väčšiny vodičov? Chcú naďalej šoférovať autá v budúcnosti alebo budú radšej len sedieť a užívať si bezstarostnú cestu do/z práce? Mazda nedávno publikovala prieskum, v ktorom na vzorke viac ako 11 000 respondentov prezentovala voľbu…

Fiat Punto s 0 hviezdami?! Je to až tak zlé?

20

V posledných dňoch svetom automédií obletela správa o katastrofálnom výsledku Fiat Punto v nárazovom teste Euro NCAP. Konkrétne malého Taliana ohodnotili na 0 hviezd! Má sa Punto za výsledok hanbiť alebo je to inak? Samozrejme, nechcem znevažovať výsledky Euro NCAP, to vôbec nie. Posledné hodnotenie však z Fiatu Punto nerobí rakvu na kolesách...

Jazdenky na Slovensku v inzerátoch sú mladšie ako EU priemer

8

Vo všetkých krajinách Vyšehradskej štvorky klesla v minulom mesiaci ponuka inzerovaných jazdeniek, na Slovensku a Maďarsku o 3 000 vozidiel, v Čechách a Poľsku o 12 000. Jazdenky na Slovensku sú mladšie. Priemerný vek jazdeniek ponúkaných na Slovensku klesol oproti septembru a októbru na 9,1 a je pod európskym priemerom,…

Volvo vyvíja autonómne auto spolu so švédskymi rodinami

3

Švédi to s autonómnymi autami myslia vážne. Akoby aj nie, keďže boli jedným z prvých pionierov tejto technológie. Volvo teraz dáva priestor švédskym rodinám. Dodal im špeciálne upravené prototypy XC90 s pokročilým systémom samostatnej jazdy. Každé autonómne auto vybavili „mozgom“, ktorý zachytáva a vyhodnocuje správanie rodín za volantom. Následné dáta…

V Nemecku možno zvýšia daň za naftu

10

Už roky sú na svete, ale aj v Európe krajiny, kde je nafta podstatne drahšia, ako benzín. Okrem iného za to môže aj napr. vyššia daň za naftu. Nie len v strednej Európe, ale globálne, sa tešia naftové autá veľkej obľube. Málo žerú, nafta stojí menej, ale produkujú viac škodlivých látok pre…

KAMzaKRÁSOU

Kardamom: Korenie, ktoré ťa vylieči. Prečítaj si ako!

1

Toto orientálne korenie je pre svoje užitočné vlastnosti využívané už niekoľko storočí. Jeho pôvod siaha až do ďalekej Indie, kde ho používajú, mimo iného, aj pri liečení a rôznych obradoch. V našich končinách, napriek tomu stále nepatrí medzi populárne korenie. Kardamom sa dá využívať v kuchyni ale aj v prírodnej medicíne…

Ako sa zbaviť bradavíc? O tomto si ešte nepočula!

7

Ako sa zbaviť bradavíc raz a navždy? Existuje niekoľko tipov a trikov ako na to. Prvou možnosťou je odstránenie pomocou lasera alebo tekutého dusíka, čo patrí k veľmi bolestivým a často, bohužiaľ, neúčinným spôsobom. Ďalšie možnosti sú z domácej lekárne a väčšina z nich účinkuje celkom dobre. My vám ponúkame…

Video Máš ráno problém s tvrdým a neroztierateľným maslom? Máme riešnie!

8

Máte každé ráno problém s tvrdým a neroztierateľným maslom? Všetci dobre vieme, že s tvrdým maslom sa natierať skutočne nedá. Ráno sa každý ponáhľa do práce a teda nemáme čas čakať, kým vám maslo zmäkne. Našli sme pre vás skvelé riešenie, ktoré určite často využijete! Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej. 

Najhorší sabotéri diéty: Zdravé potraviny, z ktorých sa priberá!

4

Keď držíme diétu, alebo sa jednoducho snažíme zhodiť nejaké to kilo, ktoré máme navyše, zväčša z jedálnička odstránime vysoko kalorické jedlá, fast foody a sladkosti a nahradíme ich zdravšími alternatívami. Aj keď je to skvelý začiatok diétovania, aj pri zdravých potravinách si musíme dávať pozor na to, koľko ich skonzumujeme. Zdravé potraviny, z ktorých sa…

Miluješ ich, alebo nenávidíš? Bláznivé vianočné svetre ťa pobavia!

12

Sú tak škaredé, až sú pekné a milé... Bláznivé vianočné svetre už dávno nie sú nedostatkový tovar a dostupné sú nielen v ďalekom zámorí, ale aj u nás na Slovensku. Ľudia si ich obliekajú v predvianočnom období, darovávajú ich blízkym a niekedy v nich dokonca pózujú rodinne pred fotoaparátom. 

Badián nie je obyčajná korenina. Priprav si z neho tento úžasný čaj!

15

Badián, známy aj pod pojmom hviezdicový alebo čínsky aníz, je aromatický plod anízovca pravého. Tento strom dorastajúci do výšky 7 až 11 metrov pochádza z Ázie a do Európy sa dostal pravdepodobne v 16. alebo 17. storočí. Jeho plody už vtedy využívali do džemov či ovocných sirupov. Anízovec pravý obľubuje priemernú teplotu okolo…

TopDesať

Tieto čarovné 3D tetovania ti vyrazia dych!

0

Niektorí ľudia veria, že tetovanie vedie k zmene života, prípadne, že človeku pridá nejaké dobré vlastnosti alebo v živote dokáže zohrať aj ochrannú úlohu. Ostatní však tetovanie odcudzujú a spájajú si ho s niečim zlým. Áno, aj v dnešnom modernom a vyspelom svete nájdeme ľudí, ktorí dokážu človeka odcudziť na…

Autobus ho pripravil o exkluzívne zábery z demolácie štadióna

0

The Georgia Dome - štadión v Atlante, ktorý bol dlhé roky domovom pre klub Atlanta Falcons. Rovnako hostil v rokoch 1994 a 2000 veľkolepé finále amerického futbalu - Super Bowl. Štadión sa majitelia rozhodli vyhodiť do vzduchu, keďže v jeho blízkosti stojí nový domovský stánok Atlanty Falcons. Autor videa, James…

6 jedinečných vínnych oblastí, ktoré na Slovensku máme

0

Vianoce sú za rohom a za každým druhým rohom sú vianočné trhy. Voňavé, nezdravé a pre každý kraj svojské a typické. V Bratislave rozvoniavajú bratislavské rožky, v Nitre podpecníky. Košický med lepí zuby a v Poprade si ľudia pochutnávajú na domácich lokšiach. Vo všetkých našich mestách je plno a ľudia stoja…

Filmové zručnosti, ktoré sa ti môžu zísť

0

Žijeme v čase, keď je všetko možné, kde sa jedného dňa ocitneme v scenári z nejakého akčného filmu. Najlepšia a zároveň aj najhoršia vec je tá, že nikdy nevieme, kedy nás takéto nečakané situácie zastihnú. V takom prípade sa ti určite zídu filmové zručnosti, ktoré ťa dnes naučíme. Obľúbená webová…

Zábavné momentky z ranného vstávania

0

Ako často sa okolo seba rozhliadneš a sleduješ, čo sa deje? Niektorí ľudia si nevšimnú žiadnu zvláštnosť, ktorá ich obklopuje. Pozrime sa teda na to, čo sa môže stať ihneď ráno po tom, čo otvoríš svoje oči. Niektoré veci autorov fotografií naozaj prekvapili, iné zasa pobavili a podobne. Skús aj…

10 šokujúcich lekárskych experimentov, ktoré boli vykonané na ľuďoch

0

Dejiny skrývajú veľa faktov týkajúcich sa hrôzostrašných a tajných experimentov na ľuďoch, ktoré sa konali "v mene" medicíny. O niektorých z nich sa verejnosť predsa len dozvedela.   1. Spôsoby, ako "vliezť" človeku do hlavy