Zrada prichádza zo Západu, záchrana z Ruska!

Pripomíname si 75. výročie oslobodenia od fašizmu, na ktorom mala najväčšie zásluhy sovietska Červená armáda. Fašizmus, ktorý ovládol Európu pred 2. svetovou vojnou sa znovu derie dopredu v podobe globálneho fašizmu, t.j. diktátu svetovládnych mocenských elít. Preto vyvíja veľké úsilie o prepísanie histórie, elimináciu kľúčovej úlohy ZSSR a Ruska. Ba dokonca fašistická EÚ schválila uznesenie o tom, že vinu za rozpútanie svetovej vojny nesie ZSSR rovnakým dielom ako Nemecko. V danom prípade už ani nejde o dezinformáciu, hoax či konšpiráciu, ale o nehoráznu lož z úst tých, čo sa vyhlasujú za bojovníkov proti dezinformáciám, hoaxom a konšpiráciám. Sú to tie isté sily nadnárodného liberálneho fašizmu, ktoré kedysi rozpútali druhú svetovú vojnu,  avšak dnes svoj hlavný diel viny chcú schovať a prehodiť na plecia Ruska. Nevedia sa zmieriť, že sa im Rusko vďaka Putinovi vymklo z rúk a zastavilo ich bezbrehé rabovanie ruského surovinového bohatstva. Toto je v očiach týchto parazitov neodpustiteľný hriech.  Veď im, mocipánom, sa predsa musí podriadiť celý svet!

Zakonšpirujme si, čiže nalejme si čistého vína a odhaľme, aká je skutočná pravda, kto je skutočný vinník rozpútania druhej svetovej vojny. Sú to stále tie isté anglosasko-sionistické svetovládne mocenské elity, ktorých finančné centrum sídli v Londýne, ktoré si v roku 1913 privlastnili podvodom FED, cez ktorý získali nadvládu nad USA a postupne aj nad ostatným svetom. Oni financovali a podporovali Hitlera, zaliečali sa mu, lebo ho chceli použiť ako nástroj útoku na Rusko, čím by došlo k súčasnému oslabeniu Nemecka a Ruska, a oni by sa potom stali neohrozenými pánmi nad Ruskom a ostatným svetom. S týmto zámerom odovzdali Hitlerovi dohodou z roku 1935 nadvládu nad baltickým morom a Mníchovskou zradou v septembri 1938 mu odovzdali aj Československo. Jozefovi Tisovi, aby zabránil rozdeleniu Slovenska medzi Poľsko a Maďarsko, a tým aj jeho likvidáciu, nezostávalo nič iné, než nechať pod tlakom Hitlera Snemom vtedy Slovenskej krajiny vyhlásiť samostatný Slovenský štát. Ten bol síce pod kuratelou Nemecka, napriek tomu však znamenal vyústenie dlhodobého zápasu Slovákov o vlastný štát, ktorý umožnil rozkvet slovenského národného života vo všetkých oblastiach. V očiach nepriateľov Slovenska, hlavne u vlastizradných liberálnych kruhov je to neodpustiteľné, lebo ich zámerom vždy bolo a je likvidácia Slovenska. Je pozoruhodné, že tí, čo zradili Československo a odovzdali ho do rúk Nemecka, a tým zapríčinili 2.svetovú vojnu, majú ešte tú drzosť viniť Slovákov, že sa opovážili zachrániť sa vo vlastnom štáte. Oni, títo vojnoví štváči, mali stáť pred súdnym tribunálom, a nie náš prvý prezident Dr. Jozef Tiso, ktorý sa obetoval pre svoj národ. Čo však urobili oni, keď sa dozvedeli, čo stvárajú nacisti v koncentračných táboroch so židmi a ostatnými zajatcami? Nepohli ani prstom, čakali až sovietski vojaci oslobodia koncentračné tábory. Nemajú preto žiadne morálne právo obviňovať nás Slovákov, že sme si dovolili v ťažkom období mať svoj vlastný štát, a že sme sa nenechali zlikvidovať.

Pakt Ribbentrop-Molotov medzi Nemeckom a ZSSR uzavretý 23. augusta 1939 ich zaskočil, lebo naznačil, že Hitler nebude hrať podľa ich nôt. Keď Hitler napadol Poľsko, ktoré zohralo tiež svoju špinavú hru v predvojnových udalostiach, formálne mu síce vyhlásili vojnu, ale na pomoc Poliakom neprišli napriek všetkým dohodám. Keď však vypukla krátka zimná vojna  medzi ZSSR a Fínskom, Édouard Daladier a Winston Churchill oznámili, že prídu Fínsku čoskoro na pomoc. Súčasne, podľa tajných dokumentov, ktorých sa zmocnili Nemci pri obsadení Paríža v júni 1940, mali Briti a Francúzi rozpracovaný plán tajnej operácie – útoku na ZSSR na Kaukaze s cieľom obsadiť ropné polia, čím by hneď na začiatku pripravili ZSSR o strategické zásoby ropy, a tak ho výrazne oslabili. Bombardované malo byť mesto Baku.

Škrt cez rozpočet im však urobil ďalší nečakaný krok Hitlera – invázia do Dánska, Nórska, hlavne však do Francúzska. Zažili doslova šok, s tým nepočítali. Po dobytí Francúzska začalo Nemecko s leteckými útokmi na Britániu. Nemecko sa totiž rozhodlo pomstiť tým, ktorí ho po skončení 1. svetovej vojny donútili podpísať pokorujúcu Versaillskú zmluvu a platiť vysoké vydieračské reparácie. Uvedomili si, že ak Nemecko zvíťazí nad ZSSR, získa takú moc, že následne zbaví britské impérium jeho kolónií a ohrozí anglosasko-sionistickú nadvládu. To ich donútilo nakoniec postaviť sa, hoc veľmi neradi, na stranu ZSSR. Napriek tomu sa však do bojov zapojili až vtedy, keď už bolo jasné, že Stalin zvíťazí a bude prenikať veľmi ďaleko na Západ. Spočiatku taktizovali a zámerne otáľali, aby sa obidve bojujúce strany čo najviac vyčerpali a oslabili, a aby nakoniec Anglosasi, „slávny“ to Albión, znovu vzišli z vojny, ktorú spôsobili, ako hlavní víťazi. Sotva sa vojna skončila, už pripravovali útok atómovými zbraňami na Rusko. Výstrahou Stalinovi mali byť zhodené atómové bomby na Hirošimu a Nagasaki. Ich zámery však boli zmarené.

Britské impérium po vojne síce oslablo, koloniálne panstvo sa rozpadlo, avšak USA na vojne veľmi zarobili a stali sa najsilnejšou a najbohatšou svetovou mocnosťou, presnejšie veľmi silným nástrojom v rukách svetovládnych anglosasko-sionistických mocenských elít.  Naši liberálni sluhovia týchto elít, aj keď neradi, musia pripustiť „isté malé“ zásluhy ZSSR na porážke fašizmu, avšak nemôžu sa zmieriť s tým, že sa Slovensko dostalo pod sféru vplyvu ZSSR, a nie Západu a celkom úspešne napredovalo. Čo ak by Stalin oslobodil len svoje územie, posilnil svoje vojská na západnej hranici a Európu prenechal Hitlerovi? Ten bol ešte dosť silný na to, aby si moc nad Európu udržal. Boli by naši liberáli spokojní s týmto variantom? Bola by germánska nadvláda horšia ako súčasná nadvláda svetovládnych mocenských elít, ktoré chystajú našu genocídu? Možno ani nie. Logika našich liberálov: „Je síce dobre, že nás Rusi oslobodili od fašizmu, ale aj tak je našou povinnosťou Rusov nenávidieť, lebo ak Rusov milujeme, zrádzame európske cennosti a liberálnu demokraciu“.

My, ktorí milujeme Slovensko, však vždy budeme nosiť vo svojich srdciach spomienku na obrovské obete, ktoré priniesol náš bratský ruský národ v boji proti fašizmu. A takisto si uvedomujeme, že náš bratský ruský národ aj v súčasnosti stojí na čele spoločného národnooslobodzovacieho boja proti súčasnému globálnemu liberálnemu fašizmu.

Slovenský štát a SNP sa nesmú stať jablkom sváru, ale objektom rozsiahleho bádania, veď sú neoddeliteľnou súčasťou našej úžasnej histórie, na ktorú môžeme byť právom hrdí a na ktorú každý musí mať slobodné právo pozerať zo svojho uhla pohľadu vychádzajúc z úrovne svojho poznania. Čím viac sa toho odhalí, tým lepšie, aj negatívneho, ale hlavne pozitívneho.

Najväčším svinstvom a nehoráznosťou je, keď strany, hnutia a mimovládky, ktoré slúžia zámerom globálneho fašizmu obviňujú z fašizmu ĽSNS, ktorá ako jediná parlamentná  pronárodná, prokresťanská a prosociálna strana je principiálnym odporcom súčasného liberálneho fašizmu. Fašista kričí na antifašistu, že je fašista. Presne sa deje to, čo vraj predpovedal Churchill: „Fašisti budúcnosti budú seba volať anti-fašisti“. Oni sú všetci takí čisťulinkí-čisťučkí s gloriolou svätosti a útlocitu, že sa musia prísne dištancovať od ĽSNS. Pritom jeden väčší podvodník a mafián než druhý! Čo sú ľudia slepí, že to nevidia? Ale morálka sa dnes, žiaľ, nenosí! Kotlebovcom morálne nesiahajú ani po členky, preto tak kvília. No a naša vrchná rusofóbna liberál-fašistka, prefíkaná líška, kvintesencia falošnosti a pokrytectva, kojená sorošovským mliekom vo svojej óde na víťazstvo nad fašizmom dokonca zatrúbila do boja proti kotlebovcom a ich stúpencom. Tým „najchrabrejším“ zrejme udelí štátne vyznamenanie za zásluhy v boji proti fašizmu. Je neskutočným výsmechom zdravému rozumu, ak osoba, ktorá stojí na strane tých síl, čo rozpútali svetovú vojnu a následne mnoho ďalších vojen si trúfa otvárať ústa proti tým, čo sa odhodlane v národnooslobodzovacom boji stavajú proti globálnemu liberálnemu fašizmu. Kotleba im slúži ako dôvod a ospravedlnenie pre nastoľovanie ich fašistickej totality.

Nikdy vo svojej histórii nebolo Slovensko tak okradnuté a zotročené ekonomicky, morálne a duchovne, ako je teraz pod nadvládou západného veľkokapitálu. Jemu oddane slúži súčasná vláda národnej zrady, ktorej zámerom je dokončiť dzurindovské dielo skazy a likvidácie posledných zvyškov našej štátnej suverenity a národnej zvrchovanosti.  Jej programové vyhlásenie je pľuvancom nášmu ľudu, keď do vládnutia sú povolané vlastizradné mimovládky (protištátky), ktoré budú silne finančne dotované a ktoré sa zaslúžia najmä o to, aby bola odstránená sloboda slova a prejavu a nastolená fašistická totalita pod zámienkou boja s hybridnými hrozbami, dezinformáciami, hoaxami a konšpiráciami. Boja sa, že si ľudia uvedomia, že obdobie Slovenského štátu a socializmu bolo pre Slovensko požehnaním v porovnaní s prekliatím, ktoré prestavuje súčasný liberálny fašizmus. Vláda bude podporovať zvyšovanie povedomia o totalitných obdobiach slovenskej histórie“. To znamená, že sa nám „naša“ vláda bude silou mocou snažiť vymazať historickú pamäť, kydajúc na našu svetlú históriu, špiniac našich odvážnych národných hrdinov a robiac z nás idiotov. Dokonca bude trestné vyzdvihovanie pozitívnych stránok tých historických období, v ktorých sa Slovensku darilo. Bližšie o vlastizradnom charaktere PVV pojednávam v článku:

https://blog.hlavnespravy.sk/20157/co-caka-usa-pod-trumpovym-vedenim-a-co-slovensko-pod-matovicovym/

Rozbehnú sa monster procesy, keď do čela generálnej prokuratúry dosadia zákerného agenta, pod dohľadom ktorého sa uskutočňuje fraška zvaná vyšetrovanie vraždy Kuciaka, ktorej zámerom je odsúdiť nepravých a pozametať stopy po skutočných vinníkoch. Tieto najtemnejšie sily, ktoré zinscenovali vraždu novinára a snúbenice a následne organizovali protivládne protesty sa  nakoniec dočkali. Podarilo sa im nehoráznou demagógiou a manipuláciou oklamať ohlúpnuté stádo a dostať sa k moci.

Nesmieme sa nechať zastrašiť, lebo oni sa najviac boja, keď sa ľudia a národy prebúdzajú odhaľujúc ich podlé zámery. Oni majú najväčší strach z toho, že ľudia prestanú mať strach z nich. Sú to tie sily Zla, ktoré stoja za všetkými vojnami, prevratmi, revolúciami, genocídami  a krviprelievaním. Oni to však interpretujú tak, že bojujú národy proti národom, v skutočnosti však oni ženú národy do vojen v mene svojich koristných a mocenských cieľov. Keď si však všetky národy uvedomia, kto je ich skutočný nepriateľ (mocenské elity a kapitál v ich rukách) a porazia ho či zbavia moci, tak vojny prestanú a ľudstvo nakoniec vykročí na cestu pravej histórie – budovania kráľovstva Božieho.

Je nás hrdých Slovákov ozaj tak málo? Prečo sa tak veľa ľudí nechalo nainfikovať obludnou lžou, že byť Slovákom je hanba? Že naša história je hanebná? Kde je naše národné sebavedomie? Čo nevidíme, kto kradmou rukou siaha na našu slobodu? Je načase prebudiť v sebe národného ducha. Čo môže byť povznášajúcejšie, než láska k Bohu, svojmu slovenskému národu, slovanskému kmeňu a zápas o pravú slobodu všetkých ľudí a národov?

Koronavírusovou pandémiou sily Zla spustili poslednú fázu tretej svetovej vojny, v ktorej im ide o všetko, buď nastolia svetovládu, alebo navždy odídu zo scény, ktorú doteraz ovládali. V tejto vojne je už jasné, že ide o  národnooslobodzovací boj proti silám nášho zotročenia, t.j. svetovládnym elitám NWO. Keďže týmto silám Zla sa rozhodla slúžiť (či podriadila?) naša nekompetentná vláda, musíme sa pričiniť o to, aby čím skôr odišla zo scény. Ešte je len na začiatku, a už sa kompromituje a strápňuje. Jej ďalšie kroky, to bude jeden trapas za druhým, jedna nehoráznosť za druhou. Veru, bude veselo. Ľudia strácajú trpezlivosť, a čokoľvek náš plačúci premiér podnikne, vždy bude zle, lebo vždy sa nájdu sklamaní a rozhorčení, od ktorých môže očakávať priam nával žalôb a trestných oznámení. Nuž, niet mu čo závidieť. Asi by najradšej vycúval z premiérskeho kresla, ale čo sial, bude žať spolu so svojou nepodarenou protislovenskou vládou. Každý jeho pokus o stupňovanie teroru narazí na tvrdý odpor. Naposledy vyhlásil, že vyčistí celú štátnu správu. Asi tam dosadí sorošovské mimovládky a ich fašistické úderky. Snáď sa potom väčšine otvoria oči, aký je to zákerný človek. Chce nastoliť totalitu, a pritom očakáva, že mu budú davy tlieskať a milovať ho!

Liberálny kapitalizmus (fašizmus) padne tak či tak a bez veľkého zoštátňovania a znárodňovania veľkokapitálu sa to nezaobíde. Zachránia sa tí, čo vykročia cestou k socializmu.  Našou výhodou oproti silám liberálneho zla je, že nám stačí hovoriť Pravdu, oni však musia klamať, manipulovať s ľuďmi, vyhrážať sa, zastrašovať, maskovať svoje zločinné ciele. To sa však nedá donekonečna. Aj keď majú za sebou veľké peniaze a zapredané mainstreamové média – ich plody sú tak prehnité, že smrad tej hniloby už nedokážu schovať za falošné frázy o liberálnej demokracii a jej ohrození, západných cennostiach, ľudských právach, občianskej spoločnosti, hybridných hrozbách, ruskej hrozbe, či za falošný boj proti korupcii, hoaxom, dezinformáciám, konšpiračným teóriám, xenofóbii, extrémizmu, rasizmu, homofóbii. Zastrašujú nálepkovaním. Vnímavým ľuďom sa z nich obracia žalúdok a ich primitívnosť sa stáva čoraz očividnejšou.

Svetlým majákom na našej ceste k slobode je silné Rusko a odvážny boj Putina a Trumpa s globálnym liberálnym fašizmom. Rusko sa im vyšmyklo z rúk a nadchádzajúci krach USA im berie z rúk aj nástroj ich svetovlády. A Čínu sa im taktiež nedarí osedlať. Súčasná pandémia je iba začiatkom apokalyptických udalostí. Najväčší boj sa odohráva v duchovnej sfére a praví kresťania vedia, ako si v ňom počínať. Keď sa ľudstvo duchovne prebudí, svet sa zmení na nepoznanie.

„A čo i tam dušu dáš v tom boji divokom: Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom!“

„A človek nad človeka u nás nemá práva: sväté naše heslo je: Sloboda a sláva!“

„Slávme slávne slávu Slávov slávnych!“

 Ing. Peter Kohút, CSc.

člen združení slovenskej inteligencie Korene  https://zsi-korene.sk/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 22.41

Priemerná čítanosť: 5737

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  V Košiciach malo testovanie hladký priebeh, účasť bola nižšia

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Počas druhého víkendu plošného testovania obyvateľov na nový koronavírus, ku ktorému pristúpila košická samospráva pre nepriaznivú epidemiologickú situáciu…

  Nová webová stránka projektu Časoslov gréckokatolíka

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (HSP/TSKE/Foto:Casoslov)   17. januára, v Nedeľu o Zachejovi, spustila Rada pre mládež Košickej eparchie novú webovú stránku projektu Časoslov gréckokatolíka. Webové…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA