„Jablko sváru“ a pekla na zemi

Na tomto svete nebude mier pokiaľ ľudstvo sa nezbaví základného zákona súčasnej ekonómie.

Základný zákon súčasnej ekonomickej „vedy“

Svetová množina ľudí odovzdá finančnému svetu (obrazu reality) svoju produkciu produktov a služieb aby si následne túto produkciu mohla rozobrať (kúpiť) podľa individuálnych potrieb. Finančný svet jej za to vyplatí určité množstvo peňazí ktoré je ako celok v danej chvíli verným obrazom danej produkcie vyjadrené peniazmi. Finančný svet túto produkciu rozpredá tej istej množine ale zo ZISKom. Ľudská množina po ukončení celej transakcie tak utrpí stratu presne vo výške zisku, ktorý vykáže finančný svet. Z toho plynie, že ZISK bez straty v celosvetovej ekonómii nemôže existovať a teda ani v jednotlivých častiach bez toho aby stratu neutrpela iná časť!“

Lúpež je lúpež, nezávisle na tom či sa uskutočňuje po centoch alebo v miliónoch, či podľa zákona alebo v rozpore s ním.

Tento základný ekonomický zákon spoločnosti tvorí základ zvráteného zákonodarstva tejto spoločnosti. Kto nekradne (nevykazuje ZISK) koná v rozpore so záujmami tejto spoločnosti, pretože podkopáva jej „celospoločenský“ záujem a ohrozuje jej životaschopnosť. Človeku ktorý pochopí toto zvrátené konanie spoločnosti musí byť do plaču nad našou hlúposťou. Nad zákonodárnou diktatúrou vynucujúc-ou nepriateľstvo na miesto spolupráce. Kto nevolá po nenávisti, arogancii, kto nehľadá si nepriateľov a nepodporuje zbrojenie je špión, diverzant alebo diletant. Znie to všetko ako zvrátenosť ale vo zvrátenosti je zvrátenosť normou a logické myslenie zvrátenosťou!!!

Nespravodlivosť z lúpeže plynúca, to nie je mimoriadny jav, to je každodenný život „v hriechu“ a nech ju ospravedlňuje kde kto a pre čokoľvek, vždy bola a bude „jablkom sváru“ a nie základňou pre „mier a spoluprácu pod olivami“. Každý produkt či jeho obraz (cena), na TRHu je vypreparovaný lúpežou!!!

Lúpežnícka podstata tejto spoločnosti spôsobuje exponenciálne prehlbovanie rozdielov medzi chudobou a bohatstvom. Sľuby a mechanizmy na ich zmiernenie sú len marketingovými a politickými krokmi na ich zahmlenie a nové a nové prehĺbenie. Kto mi neverí a neverí ani mojím štatistickým a logickým dôkazom nech si prečíta „Kapitál v 21. století“ od Thomasa Pikettyho (IKAR, 2015) a potom pochopí ako sme zavadzaní denno denne už 30 rokov.

V 50-tích rokoch sme pod odkazom II. Svetovej vojny zapĺňali ulice s holubicami, vykrikovali chceme mier, zabávali sa pri párkoch a pive. Dnes máme znova plné ulice, plné hnevu a zloby pri politickom lynčovaní. Slovko mier je neznaný pojem a atmosféra pripomína 30-té roky – nástup fašizmu a intolerancie medzi ľuďmi a národmi. Chceli sme právny štát a máme z neho trhací kalendár

Národná rada a čelný predstavitelia štátu sa programovo nenávidia a zožierajú. Pojmy ako mier, spoluprácu a spolupatričnosť ZISK zlikvidoval, a ako modla atomizoval túto spoločnosť tak, že rebélia a vojna sa dostali už na priedomie spoločnosti.

Vraždenie a ekonomická trestná činnosť by stratili zmysel, ak by neexistovala možnosť „legálnych“ a nelegálnych ZISKov. Ak každý dostane od spoločnosti len to čo si zaslúži až potom nastane „mier pod olivami“. Ľudia sa naučia spolupracovať, a nie si konkurovať, a vraždiť.

V civilizovanej spoločnosti sa nekradne a preto asi väčšina z nás mi nerozumie a nechce rozumieť. Že väčšina z nás je okrádaná? To je pravda ale tá ilúzia, že možno sa aj mne podarí niečo ukradnúť, tá je na nezaplatenie. Alebo nie?!

Na záver kruté ale nevyvrátiteľné konštatovanie:

Ekonómia je poslednou baštou a zároveň eldorádom ľudskej hlúposti ktorá sa zachovala zo stredoveku. Viera v perpetuum mobile v ekonómii posúva ľudskú hlúposť na hranicu spoločenskej nepríčetnosti!!!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Andrej Sablič

O AUTOROVI

Akadémiu spoločenských vied v Moskve som ukončil v roku 1979 pred skúšobnou komisiou prehlásením a obhajobou, že „politická ekonómia socializmu nie je veda ale kniha rozprávok o socializme“. O dnešnej ekonómii a teóriách ktoré ju obhajujú, a „vylepšujú“ to platí dvojnásobne. Žiaľ nechceme vyzerať hlúpo pred súčasníkmi a tak ostaneme hlúpi pre našich potomkov. Ja to odmietam a spravím všetko preto aby tomu tak nebolo!!!

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 63

Celkové hodnotenie: 15.73

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA