• Prezidentská držková polievka

  Publikované 02.02. 2019 o 16:05 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Voľné rozprávanie na tému situácia v spoločnosti a na politickej scéne

   

  Popri varení držkovej polievky si trošku popíšeme o aktuálnej situácii v spoločnosti. Inak držkovú robím zhruba pol na pol s hlivami. Takto môžete robiť aj perkelt, či držky na paprike. Ak máte pacale radi, prídite na koštovku a verím, že neoľutujete. Ak bývate ďalej, skúste si uvariť doma sami. Takže tento krát žiadny predvolebný guláš, ale riadna držková…

  Čo nám hovoria internetové diskusie? Je to obraz spoločnosti. Niekedy sme mudrovali v krčme, teraz mudrujeme na internete. Na všetko vieme recept, na všetky neduhy poznáme riešenia. Môj kandidát je ten najlepší, môj názor ten najsprávnejší. Rozdiel medzi diskusiou v krčme a diskusiou na internete je ten, že po tej internetovej až tak nebolí hlava. Ale čo dokážeme urobiť v reálnom živote, ako sa podieľame na zlepšení stavu spoločnosti? Sieť nás spája, alebo nás rozdeľuje? V internetových súbojoch na rôznych fórach sa trošku stratil môj posledný článok, ale verím, že k tým ku ktorým sa mal dostať, tí ho čítali. Je to presne o tom. Články prinášajúce „bombastické“ odhalenia, články útočiace a konfrontačné, články kritické, ale bez náčrtu východísk majú obrovskú čítanosť. Koľkí diskutéri hľadajú riešenia a koľkí len masírujú svoje ego v snahe za každú cenu dokázať svoju pravdu. Často tomuto dokazovaniu chýbajú logické argumenty a často sa to zvrháva do osobných invektív. Do hľadania rozumných riešení vstupuje ideológia. Nebuďme teda prekvapení, že to isté sa deje v parlamente. Parlament je vzorka našej spoločnosti. Invektívy a ideológia, bez hľadania riešení v prospech občana. Konfrontácia namiesto vecnej diskusie.

  Vždy, keď si neviem dať s niečím rady, použijem podobenstvo. Spoločnosť je spoločnosť, nezáleží na tom, či je malá, alebo veľká. Keď potrebujem napríklad odpoveď na otázku, či bude pre našu spoločnosť akýkoľvek prišelec prínosom, pretranformujem si  to do obrazu rodiny. Sused mi nanúti spolubývajúceho. Budem ho živiť a poskytnem mu posteľ? Nie. Tak mi sused bude za neho platiť. No dobre, ale dotyčný nebude kultúrne, rečovo, ani zvykovo kompatibilný s ostanými členmi rodiny. Bude navždy jablkom sváru. Alebo iný príklad. Bude mi sused rozprávať do domáceho rozpočtu? Bude mi určovať čo si môžem, alebo nemôžem kúpiť? No určite nie, letel by zo schodov. A už vonkoncom mi nebude určovať u koho budem nakupovať. Kúpite si domov športové lietadlo, keď nemáte na operáciu babky? No boli by ste sprostí a sebeckí súčasne. Chceli by ste pracovať v podniku, kde je zo strany vedenia vyvolávaný rozkol medzi zamestnancami a používané intrigy? Že žijete v takej spoločnosti? Ako sa cítite? Viete si predstaviť liberalizmus vo vašej rodine? Môže si každý robiť čo chce? Áno? Ako to skončí? Ak sa nakoniec nepozabíjate, celkom určite sa rodina rozpadne. Alebo tá kurva, čo obhospodarovala polovicu politickej scény.. Čo na to poviete? Hanbil by som sa vyjsť na ulicu. Ak chce rodina, teda spoločnosť fungovať, musia platiť pravidlá, členovia musia spolupracovať na spoločnom záujme a hľadať riešenia. Autority vo vedúcich pozíciách musí spoločnosť rešpektovať. (platí pre akúkoľvek spoločnosť, je jedno, či sa jedná o rodinu, podnik, al. štát) Prirodzená autorita je dnes neznámy pojem. Myslíme si, že všetko vyrieši PR. Aj dnes vidieť na príklade niektorých ústavných činiteľov, aké potrebné je byť prirodzenou autoritou. Inak ste len na smiech. Autorita je osobnosť, ktorá dokáže potiahnuť spoločnosť za spoločnými cieľmi. Pozitívna autorita by mala spĺňať všeobecné kritériá morálky, odbornosti a vedieť nielen držkovať, ale aj načúvať a… mať jasnú víziu budúcnosti a…  v súčasnosti odhodlanie k realizácii zmien v riadení a výsledne vo fungovaní spoločnosti.

  Podobná vzorka spoločnosti ako v parlamente sa objavila medzi prezidentskými kandidátmi. Nie každému sa dostáva v našej spoločnosti spravodlivým dielom.. preto sa za kandidátov na prezidenta SR nanominovali aj občania, ktorí chcú zviditeľniť seba a svoje názory. Jeden kandidoval, hoci si bol vedomý, že nespĺňa podmienky a jeden sa chcel medzi kandidátov dostať podvodom.  Niekoľkí začali prezidentskú kampaň už v minulom roku, čím porušili zákon. Toto je výsledok takmer troch desaťročí demokracie, počas ktorých bol potláčaný spoločenský dialóg, používaná propaganda, krivená spravodlivosť a občan….občan na poslednom mieste. Takže: jeden podvodník, niekoľko kandidátov prestupujúcich zákon, pár zástancov liberalizmu, pár národovcov, jeden-dvaja zástupcovia sorosbandy, jedno neukojené ego, jeden protislovenský element a rôzne kombinácie spomenutého. Obraz našej spoločnosti. Koho voliť?

  Tak, ako každý poriadny Slovák by mal mať svoju politickú stranu, tak by každý mal byť aj prezidentom. Mohli by sme sa každý deň striedať, aby sme si to prezidentovanie všetci vyskúšali a nezávideli jeden druhému. Nuž, situácia je vážna. Zrejme aj politici, ktorí z dôvodu zištných cieľov túto situáciu zapríčinili, si začínajú uvedomovať vážnosť situácie. Sám pre seba budem hodnotiť podľa vyššie spomínaných kritérií a budem prihliadať na spoločný záujem. Pretože ak zohľadníme záujmy spoločnosti, niektorí kandidáti budú určite musieť zľaviť zo svojich osobných ambícií v záujme spoločnej veci. V budúcnosti im to určite zrátam, len zatiaľ neviem, či v negatívnom, alebo pozitívnom zmysle slova. Pevne verím, že v nadchádzajúcich voľbách voliči posunú do čela úplne obyčajných zástupcov, ktorí majú odhodlanie a chuť pracovať pre blaho celej spoločnosti. Teraz som nemal na mysli len voľby prezidentské, ale voľby v nasledujúcich rokoch všeobecne.

  Hovorím o vážnosti situácie, pretože riadenie spoločnosti sa vymklo kontrole. Zdá sa, že ktokoľvek môže robiť čokoľvek. Hoci som nechcel použiť konkrétne mená, predsa len jedno. Pozrime sa na počínanie ministra ZV SR. To už nie je možné, čo si tento človek na pozícii ministra dovoľuje. Podobenstvo v tomto prípade znie: nerob druhému to, čo nechceš, aby bolo robené tebe. Mám na mysli nielen jeho posledné vyjadrenie k udalostiam vo Venezuele, ale jeho ministrovanie vôbec. Po vydieraní členov vlády a parlamentu svojou demisiou, nie je mi jasné, či vôbec zastáva svoj post v súlade so zákonom, a teda či jeho vyjadrenia a rozhodnutia treba brať vážne, alebo je tam len do počtu. V každom prípade rozmýšľam, keď som v súvislosti s ním popisoval fanatizmus v článku „Antikrist..“, či ten človek ešte disponuje zvyškami zdravého rozumu, alebo ich úplne rozložila fanatická viera v ideológiu globalizmu. Tento človek pácha exibicionistické harakiri. Samovražda v priamom prenose. Práve som sa pristihol, že mi ho je vnútri duše ľúto. Buď skončí v base, alebo v blázninci. Ale komu niet rady, tomu niet pomoci, alebo kto chce kam, pomôžme mu tam. Pán Lajčák, nenechajte sa rušiť, pokračujte v práci. Tiež premýšľam, čím je ešte nominant Smeru pre stranu užitočný. Buď na neho už nemajú dosah, alebo im je to jedno. Toto je predzvesť rýchlej smrti strany, ktorá mala svojho času možnosť samojediná zostaviť vládu. Strana je vnútorne rozštiepená, keď prepadne Ševčovič v súťaži o prezidentský úrad, Fico vo voľbe o ústavného sudcu a Lajčák urobí ešte jedno debilné rozhodnutie.. no, šetrite peniažky na funus. Pôjde to rýchlo.

  Ja idem teda koštnúť tú držkovú a rozmýšľam, prečo nikto ešte neprišiel, keď som Vás pozýval. Aha, veď som tie písmenká ešte nezverejnil. Kľudne prídite, budeme spolu pozerať, ako si budúci prezidenti budú dávať navzájom do držky.

   

   

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Aquaplaning je postrach každého vodiča! Blíži sa jeho sezóna

  2

  Aquaplaning nepochybne patrí medzi najnebezpečnejšie nástrahy na cestách. Strata kontaktu pneumatiky s vozovkou, spôsobená vysokou vrstvou vody pod kolesami, znižuje možnosť ovládať automobil a nech ste akokoľvek skúsený vodič, stávate sa len štatistom. Predstavuje vysoké riziko dopravnej nehody. Automobilový priemysel preto nespí na vavrínoch stále kvalitnejších pneumatík so stále vyššou…

  Manthey Racing, cesta k vrcholu na Nordschleife

  0

  Nürburgring má okolo seba akúsi auru, priťahuje automobilky, jazdcov i bežných smrteľníkov. Jazdiť na Nordschleife je iné, nebezpečné, okruh trestá každú chybu veľmi tvrdo, ale práve to je na ňom to zaujímavé. Tu sa rodia legendy, tu sa ukazujú skutoční pretekári. Jednou z legiend, ktorá vzišla práve zo Zeleného pekla, je tím Manthey…

  Nové Mini JCW GP už budúci rok

  0

  Zatiaľ najvýkonnejšie Mini aktuálne v predaji, teda tretia generácia, má pod prednou kapotou dvojlitrový preplňovaný zážihový štvorvalec s 170 kW (231 k). To však nie je koniec výkonných modelov Mini. Podľa zdrojov z automobilky by malo v priebehu roka 2020 prísť ešte výkonnejšie Nové Mini JCW GP. A to by malo dosiahnuť 221 kW (300 k).

  Porsche strešný box namontuje aj na legendárnu 911-ku

  0

  Nielen majitelia veľkých SUV modelov chodia na dovolenky pre ktoré im kufor jednoducho nestačí. Tento problém je aj napriek cestovaniu vo dvojici ešte vypuklejší so športovým autom. Ak si niekto šetril na novú 911-ku a neplánuje sa jej vzdať ani keď ide na dlhší výlet, na pomoc prichádza riešenie priamo zo Štuttgartu.…

  Máte poškriabané sklo na aute? Čo s tým?

  9

  Máte poškriabané sklo na aute? Po zime to je celkom bežný jav. Stačí, ak ste raz čistili sklo od námrazy a ľadu nie škrabkou, ale niečím nie úplne vhodným, čo ste mali po ruke... Škrabance na skle zanechajú aj zlé stierače. Nielenže to je esteticky nepekné, ale v prípade čelného…

  V Ženeve bude aj modernizované Mitsubishi ASX

  4

  Na 89. ročníku medzinárodného ženevského autosalónu (5. - 17. marca 2019) sa odhalí vo svetovej premiére aj modernizované  kompaktné SUV Mitsubishi ASX  (na niektorých trhoch predávané aj pod označením RVR či Outlander Sport). Pôjde o modelový rok 2020 a my si už teraz predstavíme tie najdôležitejšie zmeny. 

  KAMzaKRÁSOU

  Ako vyzerajú slávne hviezdy dnes? Dostihla ich staroba, alebo starnú s noblesou?

  1

  Staroba si jednoducho nevyberá. Starneme úplne všetci. Niektorí majú tajný recept na starnutie s gráciou a iný jednoducho berú to, čo im život prináša. No ako to je so svetovými celebritami, ktoré mnohí z nás poznajú už od ich mladosti? Neuveríte, ale aj svetové celebrity starnú. A môžeme povedať, že niektoré skutočne starnú s gráciou…

  Vieš, ktoré látky potrebuje pokožka? Tieto jej rozhodne nesmú chýbať!

  1

  Aby bola naša pokožka krásna a zdravá, mali by sme jej venovať dostatočnú starostlivosť. Ak jej však v prvom rade neposkytneme potrebnú výživu zvnútra, pravdepodobne jej stav nezlepší ani vhodne zvolená kozmetika. Pokožka tela aj pleť jednoducho potrebujú celý rad rozličných vitamínov či minerálnych látok. Význam majú pre ne napríklad vitamíny skupiny…

  Dermatológovia prezdradili tipy, ako sa zbaviť mastných vlasov

  1

  Ženy sa vo všeobecnosti delia na dve kategórie. V prvej sú tie šťastné, ktoré si umývajú vlasy raz za niekoľko dní, v extrémnych prípadoch aj za niekoľko týždňov, a stále vyzerajú dokonale a v druhej tie, ktoré sa s umývaním vlasov a následným sušením musia trápiť každý boží deň. Tu…

  Sebarozvoj s koučkou: Čo spôsobuje blúdenie mysle?

  2

  Priemerná ľudská myseľ údajne trávi 47 % svojho času blúdením. Psychologický prieskum u viac ako štvrť milióna ľudí poukázal na to, že blúdenie mysle robí ľudí nešťastnejšími. Je pravdepodobné, že ľudia pritom myslia skôr na príjemné veci, než nepríjemné veci. Vzniká pri tom však paradox – myslenie na nepriaznivé veci…

  Ceruzka a bolesť hlavy: Neuveriteľný trik, ktorý bolesť utíši do 2 minút!

  9

  U dospelých však môže byť bolesť hlavy oveľa častejšia. Veď keď sa sami zamyslíte, ako často trpíte bolesťou hlavy? Je to aspoň jedenkrát mesačne? Tu však pozor, je pomerne veľký rozdiel medzi bolesťou hlavy a migrénou. Na bolesť hlavy vám poväčšine pomôže tabletka, kdežto pri migréne je nutné uložiť sa do tmy,…

  Pri akej hudbe relaxuješ najradšej? Spoznaj upokojujúce liečivé zvuky

  6

  S hudbou sa zabávame, radujeme, ale aj komunikujeme. Či sme viac alebo menej muzikálni, hudba nás spája, bez slov búra bariéry, motivuje a aktivizuje, zároveň upokojuje a harmonizuje. Na svadbách ňou oslavujeme lásku, na pohreboch sa ňou lúčime. Počúvame ju len tak pre radosť, varíme pri nej, zaspávame, tancujeme na ňu, pracujeme…

  TopDesať

  Škola hrou: Niektorí študenti sa na hodinách poriadne nudia!

  0

  Pre niektorých študentov je škola hrou! Dôkazom sú tieto zábavné fotografie, ktoré poukazujú na ich neuveriteľné umelecké diela. No dobre, zrejme to nie sú až také umelecké diela, ako si možno myslíš. Aj tak sú to však práce, za ktoré sa hanbiť nemusia. Svoje učebnice vylepšili o rôzne ilustrácie, ktoré…

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  [adrotate group="11"] 1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja…

  Žena našla v kuchyni zvláštne stvorenie. Nikto nevie, o čo ide

  0

  Istý mladík z Aucklandu na Novom Zélande postavil do pozoru takmer celý internet. Jeho matka totiž v kuchyni našla zvláštne stvorenie. Video k dnešnému dňu videlo už viac ako pol milióna ľudí, no stále sa nepodarilo nájsť odpoveď na otázku: Čo je to za stvorenie? Tim Clerke na sociálnej sieti Facebook zverejnil video, pomocou…

  10 svetoznámych osobností, ktoré mali tie najpodivnejšie zlozvyky

  0

  Áno, aj svetoznámi géniovia, celebrity a iné osobnosti majú zlozvyky. :) Hviezdy vyzerajú nádherne z diaľky. No akonáhle sa dostaneš bližšie, môžeš sa popáliť. To isté by sme mohli povedať aj o niektorých z najznámejších kreatívnych géniov, ktorí kedy žili na našej planéte. Niektoré zlozvyky, ktorým tieto osobnosti holdovali, môžeme prinajmenšom označiť za zvláštne.…

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách ťa neskutočne pobavia

  0

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách sú naozaj fotogenické. Veď práve tieto snímky vyhrali prestížnu cenu Comedy Wildlife Photography Awards. Tieto zvieratá by sme mohli zaradiť aj medzi zvieratká, ktoré majú priateľský vzťah s fotoaparátmi. Fotografi ich totižto zachytili v tých najzábavnejších možných pózach a navyše k týmto fotografiám pridali ešte…