• Mýty, ktoré sa rozplývajú alebo konšpiračné teórie, ktoré sa ukazujú ako pravda 2. časť

  Publikované 09.10. 2018 o 11:29 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  … druhá časť … ak ste nečítali prvú časť, tak tá je tu

  11. „Robert Mistrík je dominantný prezidentský kandidát“. Tento hoax vypustil predseda strany, v ktorej Mistrík je členom aj tu. Z toho čo som počul ponúka podobné ako Kiska – LGBTI, migrantov, zahraničie first – Slovensko až potom a rátam, že ho pripravujú niekde na nejakom mieste čo má hovoriť, kedy a ako, aby mal šancu. Zatiaľ ľudia vidia, že je to plagátový hrdina. Nemá vypchaté medzinožie ako toho času jeho predseda, keď bol plagátovým hrdinom v nejakom modrom odeve. Avšak stále jeho kandidatúra je zatiaľ iba plagátová. Myslím, že ľudia ešte Mistríkove názory nepoznajú, pretože prezidentské debaty ešte nezačali. Teším sa na čas, kedy táto investičná bublina spľasne po prvých konfrontačných debatách s inými kandidátmi a ľudia zbadajú, že cisár je holý. Alebo sa mýlim?

  12. „Donald Trump robí politiku hrozne hlúpo a vlastne nevie ani čo robí. Jeho zvolenie bola náhoda.“ Priznajme si, že USA pred Donaldom Trumpom mali „pod palcom“ svet oveľa viac ako teraz. Toto tvrdenie sa nám snaží povedať, že boj o vládu nad jednou z najmocnejších krajín sveta, ktorá mala obrovský vplyv na celý svet a má vo vlastníctve obrovský jadrový potenciál je náhoda. Že Donald to dal sám zo svojich peňazí a že teda náhodne vyhral, lebo demokracia je raz taká. Ak si uvedomíme aký stupeň propagandy a vymývania mozgov médiami panuje tu na Slovensku, predstavte si to v USA. Teraz nechcem nijako podceňovať našich kaviarnikov, ale vidíte ako naši politici – hlavne SaS, či Most vstávajú do pozoru, keď prehovorí k nám západný, resp. politik USA. Ten boj o moc v USA je tam extrémne ukrutný a tie oficiálne miliardy na kampaň treba ešte násobiť ďalšími neformálnymi darmi a podporou. A tento boj proti Sorosovej kandidátke – Clintonovej Donald vraj vyhral náhodne. Nebuďme však prekvapení, keď zistíme, že za Donaldom stojí ešte silnejšia skupina ako sú Sorosovci. A nebuďme prekvapení, že tá skupina je dlhodobo ešte horšia ako Sorosovci, hoci teraz sa to javí, že ťahajú svet z tretej svetovej do likvidácie USA ako svetového žandára a možno aj viac.

  13. „ĽSNS je fašistická strana.“ Týmto nás kŕmia, tak si pozrime, čo nás o fašizme učia komunisti vyše 80 rokov, čo fašizmus porazili. Použime definíciu z wiki z roku 1935, pretože ĽSNS je spájaná s fašizmom z 1945 – „Fašizmus je najviac otvorene teroristická diktatúra najreakčnejších, najšovinistickejších a najimperialistickejších elementov finančného kapitálu“. Nové propagandistické definície, ktoré vznikajú teraz na spojenie súčasných znakov politiky s fašizmom 1945 nemajú nič spoločné s fašizmom 1945 a budem ich ignorovať. Takže, základná a nevyhnutná podmienka fašistickej strany je, že za ňou musí stáť veľký finančný kapitál, ktorý potrebuje diktovať ako čo kde bude. Už tu som písal ako prišiel Hitler k moci a boli to práve bohatí a mocní po VOSR, ktorí sa báli, že prídu o svoje majetky, preto dali Hitlerovi neobmedzenú moc a riadili ho. No a ĽSNS je už v princípe anti-oligarchická, ľudová strana, ktorá neprijíma dary od bohatých, kde by museli byť členovia zaviazaní niekomu za niečo. A z toho aj pramení tá nenávistná rétorika voči ĽSNS. Fašizmus sa nezačína národným, sociálnym, či kresťanským, ale peniazmi. Veľa peniazmi v politike. Za ktorými stranami je veľa, ale veľa peňazí?

  14. „Zahraniční pracovníci nemajú vplyv na výšku našich miezd.“ Ak ste nezamestnaný, dostanete nejaký peniaz prvý polrok a potom sa peniaz zmení na almužnu. Keď máš človeče problém, máme trhový mechanizmus, tak sa staraj, hľadaj. Máme veľký počet mladých v zahraničí, ktorí boli nútení isť preč za prácou, lebo u nás práce nebolo. Teraz začína byť problém s prácou u zamestnávateľa. Nie je jej dostatok. Zákazky sú nakontrahované za ceny z pred 2-5, či viac rokov a za tie ceny je to pri súčasných platoch. Lenže súčasné platy nestačia na zabezpečenie dopytu. Teraz je jedinečná šanca v liberálnej ekonomike zvýšiť mzdy našim ľuďom vo fabrikách v miere, ktorá je výrazne vyššia ako inflácia. Zamestnávatelia musia hovoriť s odberateľmi o cenách. Tento tlak je všade v okolitých krajinách a my sa hanbíme si pýtať viac a zrovnávať rozdiely medzi východom a západom. Namiesto toho dieru v dopyte, ktorá by mohla byť ťahúňom zvýšených miezd, tak túto dieru ideme plátať zahraničnou lacnejšou pracovnou silou. Výsledok je ten, že tu zostane výroba s nízkou pridanou hodnotou, ktorá neodíde, a v kríze platy pôjdu ešte nižšie. Takto si zakladáme dlhodobo na nízke mzdy, dôchodky a že budeme dlhodobo v EU na chvoste.

  15. „Inflácia je takmer nulová.“ Tak toto patrí medzi majstrovské kúsky ekonomickej propagandy. Inflácia závisí od toho, aké ceny akých výrobkov išli hore a aké dolu vo vašom „koši spotreby“. Logicky by ich podiel spotreby mal zodpovedať kalkulácii. Avšak do kalkulácie inflácie ide vaša spotreba pomerom, ktorý sa podobá prieskumom verejnej mienky. Kto je zadávateľ a aký výsledok sa objedná, taký vám vypočítajú. Ak je inflácia umelo nízko vykazovaná má to vplyv hlavne na mzdy. Toto je najčastejší argument v kolektívnom vyjednávaní o platoch. Prečo chcú robotníci viac ako je inflácia? Veď inflácia je nula, tak aj platy nemôžu ísť hore.

  16. „Darwinova teória popisuje vývoj života na Zemi a ako „vznikol človek“.“ Táto mainstreamová teória protirečí náboženstvám, archeológii ako aj zdravému rozumu. Tento obrovský hoax je na vysvetlenie života na Zemi „vedeckou cestou“, aby sa ľudia v tom moc nevŕtali, v technogénnej spoločnosti treba mať na všetko odpoveď. Aj keď propagandistickú na zalepenie oči slepým to stačí. Čo sa týka náboženstva, tak tu je spomínaná potopa. Vo veľmi širšom ponímaní ide o nejakú katastrofu, ktorá pochovala fungovanie nejakej civilizácie pred nami. No a Adam a Eva. Kde sú? Alebo náboženstvá sú hoax? Kde je niečo, čo sa aspoň trošku podobá týmto podobenstvám? A čo sa týka archeológie je množstvo nálezov nástrojov, ktoré do svojej doby nepatria, či sú príliš staré na to, aby existovali. Z minulej časti som písal nesedia pyramídy, teda opäť niekto pred nami. Tie pyramídy pod morami tiež musel niekto postaviť a už zrejme hodne dávno. A tvary kostier či lebiek, ktoré sa nepodobajú na človeka a sú z času, v ktorom nemali byť. Niekto u nás v rodine našiel v prírode kly z mamuta a tie určite neboli z doby ľadovej. Kam až siaha falzifikácia našej histórie a vývoja spoločnosti?

  17. „Stalin po 1950 chcel skrátiť pracovný čas z 8 hodín na 6, pretože mal pocit, že „ľudia majú všetko“ čo potrebujú.“. Toto nie je hoax, ale fakt, ktorý som tu dal na zamyslenie. Je rok 2018 a väčšina z nás máme pocit, že nič v živote nestíhame. Pričom HDP odvtedy vzrástlo násobne, takisto efektivita na človeka a my nemáme na nič čas a máme pocit nedostatku. Čo z toho vyplýva? Porážka viacerých hoaxov. Ak vám hovoria, že rast HDP bude taký a taký a že nám bude lepšie, tak je zrejmé, že je to blbosť. Rast HDP nesúvisí s vašim pocitom blahobytu a vašim pocitom spokojnosti. Ten vám vie pridať, či ubrať skôr nastavenie spoločnosti akú má koncepciu riadenia, morálku a akú víziu zdieľa s ľuďmi. Napríklad, ekonomika či je rozvojová a zdieľaná medzi ľuďmi, alebo rabovacia a iba pre elitu. Samozrejme aj vaše vnútorné nastavenie a mnoho iných faktorov, ale HDP? A čo sa týka času, ak ho nemáte na rodinu, deti, koníčky, priateľov, tak kedy ten čas chcete mať? Na penzii? A keď sa jej náhodou nedožijete? Prečo ste potom žili? Kvôli HDP?

  18. ISIS je teroristická organizácia, ktorá existuje sama o sebe a svet si s ňou dlho nevedel poradiť. Ktokoľvek nepohodlný pre vládu USA sa dostane hneď na zoznam sankcií. Vybombardovať Juhosláviu tiež nebol problém. Aj postaviť koalíciu štátov a národov proti ISIS to bolo perfektné. Škoda, že za ten čas pôsobenia koalície sa ISIS rozrástlo a obsadilo takmer celú Sýriu. Ropu predávali okolitým štátom, ale všetci proti ISIS bojovali. Ako perfektne začali chlapíci v slamených papučiach v púšti odolávať tak mocnej koalícii. Človeku by sa zdalo, že ISIS bola vytvorená a podporovaná vládou USA. A až s nástupom Ruska sa zástupná armáda USA začala rúcať. Alebo je to iba konšpirácia?

  19.  „Na Východnom Slovensku nič nie je.“ Tento hoax vypustil u nás jeden dosť významný nemenovaný politik a bol som dosť prekvapený, že toto dal. Inak distingvovaný, vždy vo forme a takúto vetu aj mňa prekvapil. Počul som už niektorých zahraničných povedať „Na Slovensku nič nie je“, ale doma tak vysoko ešte nie. Prečo si myslím, že je to hoax? Po rokoch práce po celom Slovensku a aj mimo som sa tu usadil. Mám v Košiciach bývanie, rodinu a žijem tu. Mám tu známych a vidím tu celkom značnú infraštruktúru. Samozrejme treba vidieť celý kontext tohto výroku na jeho posúdenie, napriek tomu takto samostatne som presvedčený, že je to hoax :).

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Lož patrí medzi základné žurnalistické nástroje Denníka N a jeho klonov. Ako môže niekto tak bezohľadne klamať

  Žilina 11.  decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Na 80. výročie vyhlásenia autonómie sa v Žiline zišlo niekoľko desiatok ľudí, aby si pripomenuli  významnú udalosť  slovenských dejín. Podujatie organizoval Ústav dejín kresťanstva  v spolupráci s miestnym odborom Matice slovenskej  a uskutočnilo v sa budove, kde dnes sídli katolícke gymnázium   Tu sa  totiž  6. októbra 1938…

  Ja tebe, ty mne (hlas vo voľbách) – odhalený skutočný model exstarostu z talianskeho Riace

  Rím 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Marco Costantino)   Oslavovaný starosta, ktorého model integrácie migrantov, sa dával za vzor všetkým, je podľa súdu sociálne nebezpečný a nemôže mu byť zverená verejná funkcia ani spravovanie verejných financií Systém a štruktúru na prijímanie migrantov prispôsobil tak, aby tam mohol platiť (nie vždy skutočne aj…

  1500 eur mesačne navyše pre každého poslanca žne prvé ovocie: Hnutie žltých viest prichádza aj na Slovensko

  Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Hnutie Žlté vesty Slovensko Facebook)   Hnutie žltých viest sa z Francúzska rozširuje po celej Európe. "Dorazilo"už do Holandska, Belgicka, Nemecka, Švédska a do Čiernej Hory. Náznaky však vidieť už aj na Slovensku. Na sociálnych sieťach to medzi ľuďmi vrie a vznikla aj stránka Hnutie Žlté vesty…

  Na Facebooku sex neexistuje! Nové pravidlá sociálnej siete

  Kalifornia 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Richard Drew)   Na sociálnej sieti Facebook boli aktualizované pravidlá poskytovania kontroverzného obsahu súvisiaceho so sexuálnym obťažovaním. Prostredníctvom Facebooku nebude možné vyhľadávať sexuálnych partnerov a koordinovať ľudí, aby uskutočňovali "aktivity sexuálnej povahy" Rovnako tak nebude možné obťažovať iné osoby a písať o pohlavnom styku s erotickým…

  Vedci objavili nového predka človeka

  Londýn 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:wikimedia)   Dlhý zoznam ľudských predkov (cez 20 druhov) sa doplnil o ďalší: nový druh hominidov nazvali Australopithecus prometheus. Ako uvádza DailyMail, nový druh bol objavený pri analýze pozostatkov Little Foot ženy, ktorá žila v Juhoafrickej republike pred 3,6 miliónmi rokov Jej výška predstavovala len 1,3…

  Španielsky portál Rebelión: "Ukrajina: Skaza Majdanu"

  Madrid 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Screenshot Rebelión)   Katastrofu Ukrajiny, mimoriadne škodlivé následky Majdanu, celkový úpadok krajiny, zúfalstvo obyvateľstva si stále častejšie všímajú už aj mnohí odborníci na Západe. Kamufláž a maskovanie „revolúcie hodnosti“, skrášľovanie skutočnosti a snaha čo najlepšie utajiť celú špinu a zverstvá, ktoré skľučujú túto krajinu, už takmer nefungujú. Stále viac…

  Ako vyzerá vojna Ukrajiny s Ruskom?

  Kyjev 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Pixabay)   Tak, že Kyjev opäť zvýšil dovoz uhlia zo „štátu – agresora“. V roku 2017 Ukrajina v zahraničí nakúpila 19,7 milióna ton uhlia za 2,7 mld. USD. 56,57 % z toho bolo ruské uhlie. Zdalo by sa, že ukrajinské úrady prijali tvrdé rozhodnutie nakupovať uhlie v USA, lenže... V roku…

  Trump tvrdil, že rozpočet armády vo výške 716 miliárd dolárov je nepredstaviteľný. Pár dní na to vraj súhlasil so 750 miliardami

  Washington 11. decembra 2018 (HSP/RT/Foto:SITA/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Napriek tomu, že minulý týždeň zverejnil tweet, že rozpočet na obranu vo výške 716 miliárd dolárov je "bláznivý", americký prezident Donald Trump údajne obrátil kurz a namiesto toho súhlasil s najvyšším rozpočtom Pentagonu v histórii. Trumpovo neočakávané rozhodnutie súhlasiť so žiadosťou ministra…

  Na Kanárskych ostrovoch objavili pláž, na ktorej je miesto piesku popcorn

  Corralejo 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot Youtube)   Užívatelia sociálnych sietí zrejme objavili tú najneobvyklejších pláž. Nachádza sa na ostrove Fuerteventura na Kanárskych ostrovoch a ľudia sa tu môžu opaľovať priamo na "popcorne" Pre ľudí, ktorí sa vždy pred dovolenku rozhodujú medzi piesočnatou a kamienkovou plážou, bola objavená nová alternatíva. Pláž…

  Vedci objavili jednoduchý spôsob, ako predchádzať demencii

  Londýn 11. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:pixabay)   Keď denne vypijeme pohár čerstvého pomarančového džúsu, zníži sa riziko, že ochorieme demenciou. Štúdia amerických vedcov, ktorá bola uverejnená v časopise Neurology, sa zaoberala skúmaním súvislostí medzi konzumáciou čerstvého ovocia a šťavy a kognitívnymi funkciami Výskum trval šestnásť rokov a zameral sa na takmer…

  Prezident Macron oznámil, aké ústupky urobí voči protestujúcim. "Viem, že som vám ublížil"

  Paríž 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Ludovic Marin)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil v pondelok dva ústupky voči protestujúcim z hnutia tzv. žltých viest. Macron avizoval zvýšenie minimálnej mzdy od začiatku budúceho roka o 100 eur, ako informovala agentúra AFP. Práve to má byť zároveň prezidentov najväčší ústupok smerom k požiadavkám…

  Romantické výlety do Paríža minulosťou? Aktrakcie sú v meste pozastavené, obchody vyrabované, krajina má miliardové straty v ekonomike

  Paríž 10. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP/via AFP Photo/Eric Feferberg)   Francúzsky minister financií Bruno Le Maire uviedol, že protesty žltých viest spôsobili značnú ujmu spoločnostiam a národnému hospodárstvu. Počas protestov dochádzalo k rabovaniu obchodov a bánk. Turistické atrakcie zostali zatvorené "Je to katastrofa pre obchod. Je to katastrofa pre našu ekonomiku," cituje…

  Maďarský poslanec Németh: Globálny pakt o migrácii je vážnou hrozbou. Ak budeme migrantov motivovať, vzniknú vážne bezpečnostné problémy

  Budapešť 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Globálny pakt Organizácie Spojených národov (OSN) o migrácii, ktorý v pondelok schválili zástupcovia 164 krajín na konferencii OSN v marockom Marrákeši, vníma maďarská vládna strana Fidesz ako vážnu hrozbu. Podľa agentúry MTI to vyhlásil v parlamente v Budapešti poslanec Fideszu Zsolt Németh Politik…

  Marocký kráľ: Represívna politika migráciu nezastaví, len ju spomalí

  Marrákeš 10. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Maxim Shipenkov)   Marocký kráľ Muhammad VI. v pondelok uviedol, že "represívna" migračná politika voľný pohyb ľudí iba spomaľuje, ale nezastaví ho. Trvá tiež na tom, že žiadna krajina nemôže problém migrácie riešiť jednostranne, informuje agentúra AP Na začiatku dvojdňovej kľúčovej medzinárodnej konferencie OSN o migrácií…

  Medzinárodné turné Clintonovcov je zatiaľ fiaskom. Lístky na ďalšie podujatia idú do obrovských zliav

  Washington 10. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP -Matt Rourke)   Bývalý prezident Bill Clinton a jeho manželka Hillary - neúspešná prezidentská kandidátka v roku 2016 - prijali zúfalé opatrenia na zvýšenie predaja lístkov na ich šnúru po 13 mestách Vstupenky na toto podujatie sa predávajú za polovičné ceny v sieti Groupon, uvádza…

  Wahhab: Víťazstvo Sýrie nad terorizmom je aj víťazstvom Libanonu a všetkých čestných ľudí v regióne

  Bejrút 10. decembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Libanonský politik, predseda strany „Tavhid Arabi“ Wiam Wahhab vysoko ocenil víťazstvo Sýrie nad terorizmom a vyhlásil, že jej triumf je aj „víťazstvom Libanonu a všetkých čestných ľudí v regióne“ Wiam Wahhab poukázal na to, že Sýria a Libanon majú dlhoročné pevné priateľské vzťahy. Prízvukoval, že všetky pokusy poškodiť…

  Katarský vyslanec: Izrael zamietol letecké spojenie s pásmom Gazy

  Gaza 10. decembra (TASR/HSP/Foto:Islampos Twitter)   Izrael zamietol návrh na otvorenie leteckého spojenia medzi palestínskym pásmom Gazy a katarskou Dauhou. Pre palestínsku tlačovú agentúru SAWA to povedal katarský vyslanec Muhammad Imádí Rozhovor s vyslancom, ktorý koordinuje katarské humanitárne projekty na území kontrolovanom militantným palestínskym hnutím Hamas, bol zverejnený v pondelok.…

  Le Penová označila migračný pakt OSN za "dohodu s diablom"

  Paríž 10. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Hussein Malla)   Marine Le Penová, predsedníčka francúzskej politickej strany Národný front, minulú sobotu vyhlásila, že Globálny pakt OSN o migrácii, ktorý sa  podpísal, je "dohodou s diablom". Informoval o tom denník Le Monde Le Penová sa v Bruseli stretla so zástupcami pravicovej belgickej strany Flámsky…

  TopSpeed

  Vyhraj hodinky Suzuki Swift Sport v hodnote 65 €

  0

  S príchodom rýchleho Swišťa na slovenský trh máme súťaž o štýlové hodinky Suzuki Swift Sport. Tretia generácia rýchleho Swiftu prináša viac zmien ako kedy predtým. Okrem dizajnu sa nájdu pomerne zásadné zmeny pod kapotou. Ak dokážeš identifikovať správne 5 najväčších zmien voči predošlej generácii, súťaž Vyhraj hodinky je tu práve pre teba. Nič viac,…

  Ktorá cena paliva platí? Na toteme alebo na stojane?

  8

  Kedysi dávno som na webe čítal článok, kde rozoberali mýty a fakty o palive. Bola tam spomenutá cena paliva na výdajnom stojane vs. cena paliva na toteme. Konkrétne tam bolo uvedené, že platná cena za palivo je tá, ktorá je  zobrazená na displeji stojanu, na ktorom je zavesená tankovacia pištoľ. Povedal…

  Audi Q3 Euro NCAP zdolalo na 5 hviezd

  0

  Aj druhá generácia Audi Q3 musela prejsť skúškou bezpečnosti, v ktorej komisári preverujú pasívnu aj aktívnu bezpečnosť. Audi Q3 Euro NCAP prešlo s prehľadom, obzvlášť ochrana dospelých podľa percentuálneho hodnotenia dopadla nadpriemerne dobre. Takéto výsledky sa však špeciálne od prémiových áut aj v nižších triedach akosi už automaticky očakávajú. Klient za ne…

  Konfigurátor Honda a porovnanie s konkurenciou

  0

  Kto medzi vybranými autami zvažuje aj novú Hondu, pravdepodobne zablúdil aj na oficiálne stránky výrobcu. Konfigurátor Honda je k dispozícii aj pre slovenský trh. Aký je? Dá sa v ňom vyznať? Porovnanie konfigurátorov prezradí detaily, ako v tomto konfigurátore funguje celý proces od zvolenia auta až po jeho výslednú konfiguráciu. Je v ňom niečo zaujímavé?

  Matej Koník a jeho dobrodužstvo Rotax Max Challenge Grand Finals

  5

  Matej Koník sa len nedávno vrátil z Brazílie a nie, nebola to predvianočná dovolenka, ale Rotax Max Challenge Grand Finals 2018, kde sa zišli tí najlepší motokáristi z celého sveta. Pre Maťka aj jeho tím LSR Racing to bola odmena za celoročnú drinu, ktorú premenil na titul Majstra Slovenska v triede Rotax Micro Max,…

  Ferrari 250 GTO je drahšie ako keby ho vyvážili zlatom

  0

  Keď ide historické Ferrari do aukcie, môžeme čakať, že sa predá za ohromné peniaze. Každé z týchto starých pretekárskych áut písalo históriu niekedy viac niekedy menej úspešne. Koncom leta bolo v aukcii v Pebble Beach Ferrari 250 GTO z roku 1962. Nepochybne krásny kus techniky s veľkou historickou hodnotou a tak niet divu, že auto predali…

  KAMzaKRÁSOU

  Poradíme ako si správne vybrať krém podľa typu pleti

  0

  Množstvo rôznych výrobcov, rôzne účinky, rôzna konzistencia, no k tomu všetkému sa pridáva aj otázka: Viete, aký máte typ pleti? Je vaša pokožka suchá, mastná, normálna alebo zmiešaná? Aj tento fakt ovplyvňuje konečný výber správneho pleťového krému. Tak ako si správne vybrať krém? Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ktorý…

  Recept na odľahčený vianočný šalát: Pochutnáš si?

  0

  Čo by to boli za Vianoce bez vianočného šalátu? Ten už akosi neodmysliteľne patrí na štedrovečerný stôl alebo ako pohostenie pre koledníkov a návštevníkov. No ak patríte k tým, ktorí si strážia svoju líniu a klasický „majonézak“ je pre vás tabu, tak skúste možno trošku odľahčenú verziu, kde sme majonézu nahradili jogurtom.…

  Kam umiestniť vianočný stromček v malom byte? Aj takto sa to dá!

  0

  V prípade malého bytu a nedostatku priestoru v ňom je každý kútik na niečo dobrý. Ak ste aj vy majiteľmi malého bytu a ešte stále premýšľate, ako do neho dostať aspoň nejaký vianočný stromček, ktorý by navodzoval tú pravú vianočnú atmosféru, tak máme pre vás inšpiráciu. Kam teda umiestniť vianočný stromček v malom byte?

  Braxton Hicksove kontrakcie: Rozoznaj pôrod od planého poplachu!

  0

  Tehotenstvo je nepochybne krásnym obdobím v živote ženy, no zároveň treba podotknúť to, že ide aj o obdobie, kedy sa ženy o svoje nenarodené deti veľmi obávajú. Obdobie očakávania totiž sprevádza mnoho symptómov. Jedným z nich môžu byť aj Braxton Hicksove kontrakcie, ktoré sa často môžu zamieňať s predčasným pôrodom. Kedy…

  Nakličovanie semien: Vypestuj si zdravé klíčky v pohodlí domova!

  4

  Nakličovanie semien je proces pomerne jednoduchý a zvládnu ho i úplní začiatočníci. Klíčky, ktoré si takto pripravíte v pohodlí domova, sa môžu stať vítanou súčasťou aj vášho jedálnička. Sú chutné a navyše plné cenných látok, ktoré sú nevyhnutné pre správnu funkciu organizmu. V nasledujúcom článku vám prezradíme, prečo vyskúšať nakličovanie semien a ktoré semená sú na to…

  Trendy v zdobení vianočného stromčeka: Akú farbu zvoliť tento rok?

  5

  V každej domácností sú iné tradície. Niekde vianočné stromčeky nosí Ježiško, iní si zase stromček ozdobujú spoločne deň pred Štedrým dňom a niektorí ho majú rozsvietení už celý mesiac. Ku ktorým patríte vy? Ak k tým, ktorí stromček ešte rozhodne nemajú ozdobený, tak načerpajte inšpiráciu tohtoročných trendov v zdobení vianočného stromčeka. Aká farba je…

  TopDesať

  Fotografovanie je poriadna zábava: Takto vznikajú mnohé perfektné fotografie

  0

  Fotografovanie vie byť poriadnou zábavou! A mnohokrát si to ani neuvedomíme. Na internete totižto vidíme iba finálne fotografie. No za každou takouto fotografiou sa skrýva príbeh. Fotografovanie totiž nie je iba o stlačení tlačidla, ale taktiež aj o upravení prostredia, v ktorom sa fotograf a objekt fotografovania nachádza. Na internete…

  Dôvody, prečo tvoj pes šteká a ty by si ho nemal trestať

  0

  V posledných piatich rokoch podali Newyorčania približne 7 500 sťažností súvisiacich so psami a väčšina z nich bola založená na hluku, ktorý vydáva pes pri štekaní. Pes by mal štekať, takže mať jedného doma a očakávať, že to nebude robiť je absurdné. Ale niekedy sa stáva, že pes šteká príliš a bez zjavného dôvodu. Akonáhle…

  Ľudská krv: 10 zaujímavých faktov, o ktorých ste zrejme nevedeli!

  0

  Všetci vieme, že náš krvný systém je naozaj komplikovaný, preto je dôležité starať sa o svoje srdce a poznať svoju krvnú skupinu. No to sú len základné veci, ktoré ovláda zrejme každý. Ľudská krv ale ukrýva omnoho viac tajomstiev, ako by sme si mohli myslieť. :) [adrotate group="11"] 1. Komár

  Tieto fotografie ťa pobavia: Zvieratá vedia sedieť ako ľudia

  0

  Život v blízkosti ľudí má obrovský vplyv na zvieratá. Teda, aspoň to môžeme takto usúdiť z nasledujúcich fotografií. Na tieto zvieratá sa totižto nalepila zvláštna ľudská vlastnosť - lenivosť. Ak sa pozrieš na nasledujúce fotografie, všimneš si, že všetky tieto zvieratá sú odfotografované v nezvyčajnej polohe - ľudskom sede. Takéto…

  Test osobnosti: Vyber si pierko a my ti povieme, kto vlastne si

  0

  Na svete žije viac ako 7 miliárd ľudí. Každý z nás je jedinečný, úžasný a výnimočný. A ak stále nevieš, kto vlastne si, tak ti to pomôže odhaliť tento test osobnosti. Nie je to nič ťažké ani zložité. Ponúkneme ti obrázok, na ktorom uvidíš 5 rôznych pierok. Tvojou úlohou je,…

  Švajčiarsky grafik vytvoril ilustrácie, ktoré majú desivo blízko k skutočnosti

  0

  Grafik Stephan Schmitz žije vo Švajčiarsku a vytvára ilustrácie pre tie najznámejšie časopisy na svete. Jeho diela popisujú rôzne oblasti života moderného človeka, od rodinných vzťahov až po technológiu. Nie sú mimoriadne dramatické, ako to často býva pri umeleckých dielach tohto žánru, ale čím dlhšie sa na ne pozeráš, tým viac si uvedomíš,…