Mýty, ktoré sa rozplývajú alebo konšpiračné teórie, ktoré sa ukazujú ako pravda 2. časť

Publikované 09.10. 2018 o 11:29 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

… druhá časť … ak ste nečítali prvú časť, tak tá je tu

11. „Robert Mistrík je dominantný prezidentský kandidát“. Tento hoax vypustil predseda strany, v ktorej Mistrík je členom aj tu. Z toho čo som počul ponúka podobné ako Kiska – LGBTI, migrantov, zahraničie first – Slovensko až potom a rátam, že ho pripravujú niekde na nejakom mieste čo má hovoriť, kedy a ako, aby mal šancu. Zatiaľ ľudia vidia, že je to plagátový hrdina. Nemá vypchaté medzinožie ako toho času jeho predseda, keď bol plagátovým hrdinom v nejakom modrom odeve. Avšak stále jeho kandidatúra je zatiaľ iba plagátová. Myslím, že ľudia ešte Mistríkove názory nepoznajú, pretože prezidentské debaty ešte nezačali. Teším sa na čas, kedy táto investičná bublina spľasne po prvých konfrontačných debatách s inými kandidátmi a ľudia zbadajú, že cisár je holý. Alebo sa mýlim?

12. „Donald Trump robí politiku hrozne hlúpo a vlastne nevie ani čo robí. Jeho zvolenie bola náhoda.“ Priznajme si, že USA pred Donaldom Trumpom mali „pod palcom“ svet oveľa viac ako teraz. Toto tvrdenie sa nám snaží povedať, že boj o vládu nad jednou z najmocnejších krajín sveta, ktorá mala obrovský vplyv na celý svet a má vo vlastníctve obrovský jadrový potenciál je náhoda. Že Donald to dal sám zo svojich peňazí a že teda náhodne vyhral, lebo demokracia je raz taká. Ak si uvedomíme aký stupeň propagandy a vymývania mozgov médiami panuje tu na Slovensku, predstavte si to v USA. Teraz nechcem nijako podceňovať našich kaviarnikov, ale vidíte ako naši politici – hlavne SaS, či Most vstávajú do pozoru, keď prehovorí k nám západný, resp. politik USA. Ten boj o moc v USA je tam extrémne ukrutný a tie oficiálne miliardy na kampaň treba ešte násobiť ďalšími neformálnymi darmi a podporou. A tento boj proti Sorosovej kandidátke – Clintonovej Donald vraj vyhral náhodne. Nebuďme však prekvapení, keď zistíme, že za Donaldom stojí ešte silnejšia skupina ako sú Sorosovci. A nebuďme prekvapení, že tá skupina je dlhodobo ešte horšia ako Sorosovci, hoci teraz sa to javí, že ťahajú svet z tretej svetovej do likvidácie USA ako svetového žandára a možno aj viac.

13. „ĽSNS je fašistická strana.“ Týmto nás kŕmia, tak si pozrime, čo nás o fašizme učia komunisti vyše 80 rokov, čo fašizmus porazili. Použime definíciu z wiki z roku 1935, pretože ĽSNS je spájaná s fašizmom z 1945 – „Fašizmus je najviac otvorene teroristická diktatúra najreakčnejších, najšovinistickejších a najimperialistickejších elementov finančného kapitálu“. Nové propagandistické definície, ktoré vznikajú teraz na spojenie súčasných znakov politiky s fašizmom 1945 nemajú nič spoločné s fašizmom 1945 a budem ich ignorovať. Takže, základná a nevyhnutná podmienka fašistickej strany je, že za ňou musí stáť veľký finančný kapitál, ktorý potrebuje diktovať ako čo kde bude. Už tu som písal ako prišiel Hitler k moci a boli to práve bohatí a mocní po VOSR, ktorí sa báli, že prídu o svoje majetky, preto dali Hitlerovi neobmedzenú moc a riadili ho. No a ĽSNS je už v princípe anti-oligarchická, ľudová strana, ktorá neprijíma dary od bohatých, kde by museli byť členovia zaviazaní niekomu za niečo. A z toho aj pramení tá nenávistná rétorika voči ĽSNS. Fašizmus sa nezačína národným, sociálnym, či kresťanským, ale peniazmi. Veľa peniazmi v politike. Za ktorými stranami je veľa, ale veľa peňazí?

14. „Zahraniční pracovníci nemajú vplyv na výšku našich miezd.“ Ak ste nezamestnaný, dostanete nejaký peniaz prvý polrok a potom sa peniaz zmení na almužnu. Keď máš človeče problém, máme trhový mechanizmus, tak sa staraj, hľadaj. Máme veľký počet mladých v zahraničí, ktorí boli nútení isť preč za prácou, lebo u nás práce nebolo. Teraz začína byť problém s prácou u zamestnávateľa. Nie je jej dostatok. Zákazky sú nakontrahované za ceny z pred 2-5, či viac rokov a za tie ceny je to pri súčasných platoch. Lenže súčasné platy nestačia na zabezpečenie dopytu. Teraz je jedinečná šanca v liberálnej ekonomike zvýšiť mzdy našim ľuďom vo fabrikách v miere, ktorá je výrazne vyššia ako inflácia. Zamestnávatelia musia hovoriť s odberateľmi o cenách. Tento tlak je všade v okolitých krajinách a my sa hanbíme si pýtať viac a zrovnávať rozdiely medzi východom a západom. Namiesto toho dieru v dopyte, ktorá by mohla byť ťahúňom zvýšených miezd, tak túto dieru ideme plátať zahraničnou lacnejšou pracovnou silou. Výsledok je ten, že tu zostane výroba s nízkou pridanou hodnotou, ktorá neodíde, a v kríze platy pôjdu ešte nižšie. Takto si zakladáme dlhodobo na nízke mzdy, dôchodky a že budeme dlhodobo v EU na chvoste.

15. „Inflácia je takmer nulová.“ Tak toto patrí medzi majstrovské kúsky ekonomickej propagandy. Inflácia závisí od toho, aké ceny akých výrobkov išli hore a aké dolu vo vašom „koši spotreby“. Logicky by ich podiel spotreby mal zodpovedať kalkulácii. Avšak do kalkulácie inflácie ide vaša spotreba pomerom, ktorý sa podobá prieskumom verejnej mienky. Kto je zadávateľ a aký výsledok sa objedná, taký vám vypočítajú. Ak je inflácia umelo nízko vykazovaná má to vplyv hlavne na mzdy. Toto je najčastejší argument v kolektívnom vyjednávaní o platoch. Prečo chcú robotníci viac ako je inflácia? Veď inflácia je nula, tak aj platy nemôžu ísť hore.

16. „Darwinova teória popisuje vývoj života na Zemi a ako „vznikol človek“.“ Táto mainstreamová teória protirečí náboženstvám, archeológii ako aj zdravému rozumu. Tento obrovský hoax je na vysvetlenie života na Zemi „vedeckou cestou“, aby sa ľudia v tom moc nevŕtali, v technogénnej spoločnosti treba mať na všetko odpoveď. Aj keď propagandistickú na zalepenie oči slepým to stačí. Čo sa týka náboženstva, tak tu je spomínaná potopa. Vo veľmi širšom ponímaní ide o nejakú katastrofu, ktorá pochovala fungovanie nejakej civilizácie pred nami. No a Adam a Eva. Kde sú? Alebo náboženstvá sú hoax? Kde je niečo, čo sa aspoň trošku podobá týmto podobenstvám? A čo sa týka archeológie je množstvo nálezov nástrojov, ktoré do svojej doby nepatria, či sú príliš staré na to, aby existovali. Z minulej časti som písal nesedia pyramídy, teda opäť niekto pred nami. Tie pyramídy pod morami tiež musel niekto postaviť a už zrejme hodne dávno. A tvary kostier či lebiek, ktoré sa nepodobajú na človeka a sú z času, v ktorom nemali byť. Niekto u nás v rodine našiel v prírode kly z mamuta a tie určite neboli z doby ľadovej. Kam až siaha falzifikácia našej histórie a vývoja spoločnosti?

17. „Stalin po 1950 chcel skrátiť pracovný čas z 8 hodín na 6, pretože mal pocit, že „ľudia majú všetko“ čo potrebujú.“. Toto nie je hoax, ale fakt, ktorý som tu dal na zamyslenie. Je rok 2018 a väčšina z nás máme pocit, že nič v živote nestíhame. Pričom HDP odvtedy vzrástlo násobne, takisto efektivita na človeka a my nemáme na nič čas a máme pocit nedostatku. Čo z toho vyplýva? Porážka viacerých hoaxov. Ak vám hovoria, že rast HDP bude taký a taký a že nám bude lepšie, tak je zrejmé, že je to blbosť. Rast HDP nesúvisí s vašim pocitom blahobytu a vašim pocitom spokojnosti. Ten vám vie pridať, či ubrať skôr nastavenie spoločnosti akú má koncepciu riadenia, morálku a akú víziu zdieľa s ľuďmi. Napríklad, ekonomika či je rozvojová a zdieľaná medzi ľuďmi, alebo rabovacia a iba pre elitu. Samozrejme aj vaše vnútorné nastavenie a mnoho iných faktorov, ale HDP? A čo sa týka času, ak ho nemáte na rodinu, deti, koníčky, priateľov, tak kedy ten čas chcete mať? Na penzii? A keď sa jej náhodou nedožijete? Prečo ste potom žili? Kvôli HDP?

18. ISIS je teroristická organizácia, ktorá existuje sama o sebe a svet si s ňou dlho nevedel poradiť. Ktokoľvek nepohodlný pre vládu USA sa dostane hneď na zoznam sankcií. Vybombardovať Juhosláviu tiež nebol problém. Aj postaviť koalíciu štátov a národov proti ISIS to bolo perfektné. Škoda, že za ten čas pôsobenia koalície sa ISIS rozrástlo a obsadilo takmer celú Sýriu. Ropu predávali okolitým štátom, ale všetci proti ISIS bojovali. Ako perfektne začali chlapíci v slamených papučiach v púšti odolávať tak mocnej koalícii. Človeku by sa zdalo, že ISIS bola vytvorená a podporovaná vládou USA. A až s nástupom Ruska sa zástupná armáda USA začala rúcať. Alebo je to iba konšpirácia?

19.  „Na Východnom Slovensku nič nie je.“ Tento hoax vypustil u nás jeden dosť významný nemenovaný politik a bol som dosť prekvapený, že toto dal. Inak distingvovaný, vždy vo forme a takúto vetu aj mňa prekvapil. Počul som už niektorých zahraničných povedať „Na Slovensku nič nie je“, ale doma tak vysoko ešte nie. Prečo si myslím, že je to hoax? Po rokoch práce po celom Slovensku a aj mimo som sa tu usadil. Mám v Košiciach bývanie, rodinu a žijem tu. Mám tu známych a vidím tu celkom značnú infraštruktúru. Samozrejme treba vidieť celý kontext tohto výroku na jeho posúdenie, napriek tomu takto samostatne som presvedčený, že je to hoax :).

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Lipšic podáva trestné oznámenie na Tótha

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA-Marko Erd)   Advokát Daniel Lipšic podáva trestné oznámenie na Petra Tótha za trestný čin ohovárania. Informoval o tom na sociálnej sieti Facebook. Lipšic mohol podľa vyjadrení Tótha vynášať informácie z vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej Peter Tóth sa podľa…

Sexuálni extrémisti už nebudú diktovať morálku a zákony: Trump chce vychádzať z vedy a biológie, v zákonoch USA už žiaden transgender, ale len dve pohlavia

Washington 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin)   Jedným z dôvodov, prečo dali americkí voliči v prezidentských voľbách hlas Donaldovi Trumpovi, bola aj jeho konzervatívna názorová línia. Po vymenovaní konzervatívneho sudcu Najvyššieho súdu USA Bretta Kavanaugha prichádza prezident so zákonnou snahou o návrat k len dvom pohlaviam Americké médiá píšu, že Trump má…

Merkelovej zúfalý krok: Pred kľúčovými voľbami v Hesensku obvolávala voličov, aby dali hlas kandidátovi CDU

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP- Markus Schreiber)   Nemecké médiá priniesli fotografiu symbolizujúcu beznádej kancelárky Angely Merkelovej. Pred dôležitými voľbami v spolkovej republike Hesensko sa rozhodla sama telefonicky kontaktovať voličov, aby ich presvedčila o svojej politike, keďže jej strane CDU hrozil veľký prepad Britský denník Express situáciu komentoval, že nemecká líderka…

Sky News: Našli sa časti tela saudskoarabského novinára Chášukdžího

Ankara 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Našli sa časti tela patriace saudskoarabského novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, zavraždenému na konzuláte Saudskej Arábie v tureckom Istanbule. Objavili ich v záhrade domu saudskoarabského generálneho konzula, informovala televízna stanica Sky News. Podľa jedného z nemenovaných zdrojov, na ktoré sa odvoláva, bol novinár rozsekaný na…

Pellegrini: Prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládu, dostal 12 čiastkových informácií

Kežmarok  23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:SITA-Viktor Zamborský)   Premiér Peter Pellegrini nerozumie, prečo sa práve v pondelok prezident SR Andrej Kiska vrátil k nejakému súhrnu správ, ktoré dostal od Slovenskej informačnej služby (SIS). Premiér tvrdí, že prezident nedostal správu o prepojení mafie na vládne špičky, ale 12 informácií, pričom tie sa…

Orbán: Brusel ovládajú v súčasnosti tí, ktorí si želajú európsku ríšu bez národov

Budapešť 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jean-Francois Badias)   Maďarsko si pripomína v utorok začiatok tamojšej revolúcie a boja za slobodu spred 62 rokov Seriál spomienkových podujatí v krajine, ktorý sa začal už v pondelok, vyvrcholil v utorok popoludní pri Dome teroru ústrednými oslavami, na ktorých vystúpil s prejavom maďarský premiér Viktor…

Pri poruche eskalátora v Taliansku sa zranilo 30 futbalových fanúšikov z Ruska

Rím 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Viacero ruských futbalových fanúšikov utrpelo v utorok večer zranenia pri poruche eskalátora, ku ktorej došlo v stanici metra v centre talianskej metropoly Rím. Informovala o tom agentúra DPA Predstaviteľ ruskej ambasády v Taliansku agentúre RIA Novosti povedal, že zranených bolo 30 fanúšikov mužstva…

Polícia varuje: Mnohé publikované informácie sťažujú vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy. Zurian: Sme presvedčení, že zdrojom informácií nie je Policajný zbor

Bratislava 23. októbra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Publikované informácie majú podľa polície vplyv na výpovede svedkov Od zadržania osôb obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej pravidelne médiá publikujú informácie rôzneho charakteru, pričom mnohé z nich podľa polície zásadným spôsobom sťažujú a komplikujú prácu policajného tímu. Ako ďalej uvádza…

Nicholsonová ukázala odpis maturitného vysvedčenia

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Opozičná poslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová (SaS) je jednou z hlavných iniciátoriek "detektívky o rigoróznej práci Andreja Danka" ako sama nazvala kampaň za objasnenie detailov o vysokoškolskom štúdiu predsedu Národnej rady a šéfa SNS. Pochybnosti o tom, či ona sama má vôbec maturitu, sa…

“Iba nevzdelané ženy majú viac detí.” Vyšlú odkaz Macronovi aj slovenské mamičky po jeho nevyberaných slovách?

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:SITA/AP-Alastair Grant)   Francúzsky prezident Emmanuel Macron pricestuje v piatok 26. októbra na návštevu Slovenska Pre pár dňami sme informovali, že Macron mal na podujatí nadácie miliardára Billa Gatesa pod názvom “Goalkeepers” koncom septembra v New Yorku prejav o vysokej miere pôrodnosti v Afrike. Hovoril o veľkých rodinách…

CNN Türk: V aute konzulátu sa zrejme našli osobné veci novinára Chášukdžího

Istanbul 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Metafora Production)   Dva kufre a osobné veci patriace zrejme saudskoarabskému novinárovi Džamálovi Chášukdžímu, ktorého začiatkom októbra zavraždili na saudskoarabskom konzuláte v tureckom meste Istanbul, objavili vyšetrovatelia vo vozidle patriacom konzulátu. Informovala o tom v utorok spravodajská stanica CNN Türk Opustené auto s diplomatickou poznávacou značkou…

Útok na českých vojakov v Afganistane pochádzal "z vlastných radov", tvrdí minister obrany

Praha 23. októbra 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Rahmat Gul)   Tlačová konferencia s českým ministrom obrany Lubomírom Metnarom (ANO) priniesla prekvapivú správu, že pondelkový útok na českých vojakov v Afganistane bol " z vlastných radov od spojencov" Podľa agentúry ČTK, Metnar označil útok za nečakaný a bezprecedentný. Útočník nepochádzal z jednotky, ktorú českí…

Opozícia iniciuje ústavný zákon na zrušenie milostí pre Kočnera v kauze Technopol, ktoré mu udelil prezident Michal Kováč

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Diana Černáková)   Kauzy podnikateľa Mariána Kočnera sa opäť dostanú aj do pléna Národnej rady. Opozičný poslanec Ľubomír Galko (SaS) avizoval, že v blízkej budúcnosti bude predložený návrh ústavného zákona na zrušenie milostí pre Kočnera Rozhodli sme sa, že podáme návrh ústavného zákona na zrušenie milostí…

Cigániková vyzýva Kalavskú, aby upravila vyhlášku o čakacích listinách

Bratislava 23. októbra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Poslankyňa Národnej rady (NR) SR Jana Cigániková (SaS) vyzvala ministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú (nominantka Smeru-SD), aby urobila poriadok v čakacích listinách na operačné zákroky. Súčasné fungovanie je podľa poslankyne nevyhovujúce a dáva priestor na korupciu "Dôrazne vyzývame ministerku Kalavskú, aby upravila vyhlášku o…

Švédska "hrdinka", ktorá bránila deportácii Afganca, bude trestne stíhaná

Göteborg 23. októbra 2018 (HSP/Foto: Facebook)   Švédske úrady vyšetrujú 21-ročnú študentku, ktorý protestovala priamo v lietadle proti deportovaniu neúspešného afganského žiadateľa o azyl Elin Erssonová 23. júla na Facebook natočila svoj protest, počas ktorého stála počas letu z letiska Landvetter v Göteborgu a chcela zabrániť tomu, aby lietadlo vzlietlo. Niekoľko…

Premiér Pellegrini je po dopravnej nehode v poriadku, bude však nosiť golier

Bratislava 23. októbra 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) potvrdil, že mal cestou na utorkové výjazdové rokovanie vlády dopravnú nehodu. Na svoj program v Kežmarku prišiel však načas Ako uviedol, na dnešnú cestu "nezabudne". Vysvetlil, že pri presune do Kežmarku im priamo na vozidlo skočil jeleň. "Zaregistroval…

Vystrašili Kotlebovci Danka? Stiahne radšej návrh definície antisemitizmu, aby nebilo do očí zamietnutie návrhu o antislovakizme?

Bratislava 23. októbra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann,Jakub Kotian)   Národná rada SR možno vôbec nebude hlasovať o návrhu definície antisemitizmu, ktorý predložil predseda parlamentu a predseda SNS Andrej Danko. Ľudová strana Naše Slovensko totiž predložila rovnaký návrh definície antislovakizmu, v ktorom iba vymenila slovo „Židia“ za slovo „Slováci“. Tento návrh síce…

Bývalý kongresman: USA majú zbrane na desaťnásobné zničenie sveta, ale stále chcú viac, najmä kvôli Číne

Washington 23. októbra 2018 (HSP/RT/Foto:TASR/AP-Dmitri Lovetsky)   Spojené štáty sú plné zbraní a nepotrebujú novú jadrovú výzbroj, povedal bývalý kongresman Ron Paul pre stanicu Russia Today v súvislosti s hrozbou prezidenta Donalda Trumpa, že odstúpi od ďalšej medzinárodnej dohody - Zmluvy o jadrových silách v Európe (INF) Bývalý republikánsky kongresman…

TopSpeed

Nový Ford Focus ST nafotili bez maskovania

1

Fanúšikovia ostrých Fordov pozor! Máme prvé obrázky nového Ford Focus ST! Stále neoficiálne, no Focus ST je tu prakticky v sériovej podobe. Predchádzajúce fotografie ukazovali predprodukčnú verziu s nárazníkmi, ktoré farebne k autu nesedeli. Teraz sa už pozeráme na pokračovanie úspešného príbehu ST v plnej kráse. Auto odfotografovali „špióni“ magazínu Carscoops…

V Číne otvorili najdlhší most. HZMB má až 55 kilometrov!

1

Dnes, 23.10. októbra otvorili najdlhší most HZMB. Je dlhý 55 kilometrov, spája Honkong, Macao a pevninské mesto Ču-chaj. Dajme tomu, že pomenovanie most nie je úplne to správne. Stavbu okrem mostu tvorí 6,7 kilometrový podmorský tunel, 3 umelé ostrovy a 2 trojprúdové diaľnice. Chcete počuť cenovku za túto megastavbu? Je…

Streľba na unikajúce vozidlo. Schvaľujete to?

12

Streľba na unikajúce vozidlo sa v médiách prezentuje čoraz častejšie. Môže sa zdať, že si ľudia - páchatelia viac dovoľujú. Rozoberám to preto, lebo sa to bezprostredne dotýka áut a dopravy. Ako to vnímate? Je správne, keď policajti na unikajúce vozidlo strieľajú? Je správne, keď policajti strieľajú na vozidlo aj v prípade, keď…

Hyundai Santa Fe 4 má jedinečnú elektronickú detskú poistku SEA

1

Nová generácia Hyundai Santa Fe, ktorá na Slovensku práve prichádza do predaja, má niekoľko unikátnych bezpečnostných prvkov. Roztržitým a zábudlivým rodičom a celému okoliu prísne pripomenie ponechané deti alebo zvieratká na zadných sedadlách trúbením obdobne, ako keď auto niekto nepovolaný naruší. Druhý je tiež určený pre ochranu vašich najmenších... Volá sa…

Mercedes One si nerozumie s ekológiou

4

Na finálnu podobu a Mercedesu One, tak znie meno ktoré Project One oficiálne dostal, netrpezlivo čakáme. Hypercar s motorom z F1 bude výnimočný, lenže dostať takúto pohonnú jednotku do bežnej premávky nie je také jednoduché ako sa pôvodne zdalo. Mercedes bojuje s emisiami, pretože motor nebol navrhnutý pre hypercar a nikdy nemal opustiť prostredie Formuly…

Škoda Kodiaq GT smeruje do Číny

0

O tom, že vlajková loď mladoboleslavskej automobilky pláva smerom na východ sme už písali minulý týždeň, dnes pripájame pár ďalších detailov, ktoré sa pomaly objavujú na hladine. Je jasné, že Škoda nezanedbáva „grejt trh“ a preto posiela do Číny  Kodiaq GT. Žiaľ, stále sa uvádza, že nikde inde gétečko neuvidíme.…

KAMzaKRÁSOU

Vyhraj 3x Doliva Intenzívny krém ROSÉ denný a nočný krém

1

Vrásky, aj keď si to nepriznávame, sú znakom starnutia, ktorému sa vyhnúť nemôžeme, pokiaľ sa nerozhodneme a neodhodláme ľahnúť si pod nôž či vyskúšať rôzne iné ošetrenia, ako sú chemické peelingy. Síce nepatria medzi najlacnejšie spôsoby odstraňovania vrások, no sú účinné. Ale skúšali ste už aj krémy? Ak nie, tak je načase,…

Rozčúlili ťa? Zisti, ako sa vysporiadať s pocitom hnevu!

2

Poznáš to. Vstala si ľavou nohou, cestou do práce ťa osprchovalo okoloidúce auto čerstvo napršanou vodou z kaluže, šéf si zase raz masíroval ego a ponížil ťa pred všetkými a tým pádom sa po príchode domov nemôže udiať nič iné, než tvoje, obrazne povedané, vzbĺknutie nad neumytým riadom. Zlosť, rozčúlenie, rozzúrenie, hnev – akokoľvek…

Recept na tvarohové palacinky s hubami: Gastro zážitok zaručený

1

Uvažuješ, čo pripraviť rodine na obed či večeru, ale nebaví ťa vyvárať stále to isté dokola? Tak potom si na správnom mieste, pretože máme pre teba vynikajúcu inšpiráciu. Recept na tvarohové palacinky s hubami je nielenže rýchly a jednoduchý na prípravu, ale aj naozaj chutný. Poď si ho pripraviť spolu…

Sebarozvoj s koučkou: Čo s krádežou partnerov?

1

Mnoho žien predpokladá, že väčšina mužov sa neustále obzerá cez rameno a čaká, že za rohom stretne nejakú lepšiu. A hoci sa muži radi obzerajú, veď sľúbili vernosť, nie slepotu, k opusteniu ženy, s ktorou žijú, to nevedie. V mužovej psychike existujú určité faktory, ktoré majú vplyv na to, že sa…

Kajenské korenie: Je šokujúce, na čo všetko má pozitívny vplyv

2

Kajenské korenie sme si, predovšetkým v poslednej dobe, mimoriadne obľúbili. Niet divu. Veď má množstvo blahodarných účinkov na naše zdravie, čo sa nedá povedať o hociktorom korení. Mimochodom, vedela si, že ono to vlastne ani nie je tak korenie, ako prášok z pomletých čili papričiek? O kajenskom korení sme toho však zistili oveľa viac,…

Využitie gaštanov v domácnosti: Tušíš vôbec, čo všetko dokážu?

1

Už viete, prečo si naši starí rodičia dávali gaštany do postele a ako z gaštanov spraviť úžasnú tinktúru proti artritíde? Tak je načase, aby ste sa dozvedeli aj to, ako využiť gaštany vo svojej domácnosti, pretože je neuveriteľné, čo všetko také obyčajné gaštany, z ktorých sa vytvárajú rôzne postavičky na výtvarnej výchove v škole,…

TopDesať

Fotografie, ktoré sú po priblížení nesmierne zábavné

0

Ak máš rád fotografovanie, tak určite stráviš množstvo svojho času práve tým, že svoje fotografie detailne skúmaš. Mnohokrát sa ti určite stáva, že tvoje fotografie sú po zväčšení a priblížení nesmierne zábavné. Často na nich nájdeš rôzne zábavné momentky, ktoré si si pri fotografovaní ani len nevšimol. Niektoré fotografie si…

Úžasné veci, ktoré ťa prekvapia svojou existenciou

0

Ľudia s dobrou predstavivosťou a dlhoročnými skúsenosťami vytvárajú naozaj úžasné veci. Tieto skvelé nápady určite privíta množstvo z nás. Veď kto by nechcel takú skvelú zubnú pastu, ktorá ma na svojom konci super vychytávku, vďaka ktorej dokážeš využiť aj posledné "kvapky". Poteší taktiež multifunkčná sponka do vlasov alebo špeciálna šálka…

Používate bezpečnostné pásy? Nemusí ich mať každý!

0

V aute sú bezpečnostné pásy najjednoduchším a najefektívnejším mechanizmom, ktorým možno zabrániť zraneniam pri a po zrážke. Nevyžadujú žiadnu špeciálnu technológiu a nachádzajú sa vo všetkých vozidlách. Ich úlohou je zvýšenie bezpečnosti pasažierov a prípadne následné zníženie následkov pri nehode. Je potrebné podotknúť, že používanie bezpečnostných pásov je stanovené aj…

TOP 10 bežných predmetov, ktoré sa hodia na prvú pomoc

0

Nikdy nevieš, čo sa ti môže počas bežného dňa prihodiť. Občas nastanú situácie, kedy nemáš pri sebe svoju súpravu prvej pomoci. Máme pre teba dobrú správu! Prvú pomoc ti totiž môžu podať aj predmety, ktoré sa bežne povaľujú v každej domácnosti. Ktoré to sú a kedy ich použiť?  [adrotate group="11"]…

Rastliny, ktoré ťa môžu zabiť, aj keď sú nádherné

0

Príroda je mocný čarodej. V Spojených štátoch sa každoročne vyskytuje asi 100 000 prípadov, ktoré skončia na pohotovosti v dôsledku otravy rastlinami. Aby si sa náhodou nestal obeťou týchto krásnych zabijakov, máme pre teba pár tipov. Nasledujúce rastliny by si mal radšej z diaľky obísť, aj keď ťa bude lákať ich…

Röntgen: 10 obyčajných vecí, ktoré RTG žiarenie ukazuje v úplne inom svetle

0

Odkedy ľudstvo vynašlo röntgen, skúšali sme zobraziť pod RTG žiarením doslova všetko, čo nám prišlo do rúk. Hoci sa táto technológia využíva predovšetkým ako diagnostická metóda v medicíne, umožňuje nám vidieť každodenné veci alebo činnosti v úplne inom svetle. Rozprávanie, pitie vody či nosenie podpätkov. Röntgen, presnejšie RTG žiarenie, nám…