• Mýty, ktoré sa rozplývajú alebo konšpiračné teórie, ktoré sa ukazujú ako pravda 2. časť

  Publikované 09.10. 2018 o 11:29 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  … druhá časť … ak ste nečítali prvú časť, tak tá je tu

  11. „Robert Mistrík je dominantný prezidentský kandidát“. Tento hoax vypustil predseda strany, v ktorej Mistrík je členom aj tu. Z toho čo som počul ponúka podobné ako Kiska – LGBTI, migrantov, zahraničie first – Slovensko až potom a rátam, že ho pripravujú niekde na nejakom mieste čo má hovoriť, kedy a ako, aby mal šancu. Zatiaľ ľudia vidia, že je to plagátový hrdina. Nemá vypchaté medzinožie ako toho času jeho predseda, keď bol plagátovým hrdinom v nejakom modrom odeve. Avšak stále jeho kandidatúra je zatiaľ iba plagátová. Myslím, že ľudia ešte Mistríkove názory nepoznajú, pretože prezidentské debaty ešte nezačali. Teším sa na čas, kedy táto investičná bublina spľasne po prvých konfrontačných debatách s inými kandidátmi a ľudia zbadajú, že cisár je holý. Alebo sa mýlim?

  12. „Donald Trump robí politiku hrozne hlúpo a vlastne nevie ani čo robí. Jeho zvolenie bola náhoda.“ Priznajme si, že USA pred Donaldom Trumpom mali „pod palcom“ svet oveľa viac ako teraz. Toto tvrdenie sa nám snaží povedať, že boj o vládu nad jednou z najmocnejších krajín sveta, ktorá mala obrovský vplyv na celý svet a má vo vlastníctve obrovský jadrový potenciál je náhoda. Že Donald to dal sám zo svojich peňazí a že teda náhodne vyhral, lebo demokracia je raz taká. Ak si uvedomíme aký stupeň propagandy a vymývania mozgov médiami panuje tu na Slovensku, predstavte si to v USA. Teraz nechcem nijako podceňovať našich kaviarnikov, ale vidíte ako naši politici – hlavne SaS, či Most vstávajú do pozoru, keď prehovorí k nám západný, resp. politik USA. Ten boj o moc v USA je tam extrémne ukrutný a tie oficiálne miliardy na kampaň treba ešte násobiť ďalšími neformálnymi darmi a podporou. A tento boj proti Sorosovej kandidátke – Clintonovej Donald vraj vyhral náhodne. Nebuďme však prekvapení, keď zistíme, že za Donaldom stojí ešte silnejšia skupina ako sú Sorosovci. A nebuďme prekvapení, že tá skupina je dlhodobo ešte horšia ako Sorosovci, hoci teraz sa to javí, že ťahajú svet z tretej svetovej do likvidácie USA ako svetového žandára a možno aj viac.

  13. „ĽSNS je fašistická strana.“ Týmto nás kŕmia, tak si pozrime, čo nás o fašizme učia komunisti vyše 80 rokov, čo fašizmus porazili. Použime definíciu z wiki z roku 1935, pretože ĽSNS je spájaná s fašizmom z 1945 – „Fašizmus je najviac otvorene teroristická diktatúra najreakčnejších, najšovinistickejších a najimperialistickejších elementov finančného kapitálu“. Nové propagandistické definície, ktoré vznikajú teraz na spojenie súčasných znakov politiky s fašizmom 1945 nemajú nič spoločné s fašizmom 1945 a budem ich ignorovať. Takže, základná a nevyhnutná podmienka fašistickej strany je, že za ňou musí stáť veľký finančný kapitál, ktorý potrebuje diktovať ako čo kde bude. Už tu som písal ako prišiel Hitler k moci a boli to práve bohatí a mocní po VOSR, ktorí sa báli, že prídu o svoje majetky, preto dali Hitlerovi neobmedzenú moc a riadili ho. No a ĽSNS je už v princípe anti-oligarchická, ľudová strana, ktorá neprijíma dary od bohatých, kde by museli byť členovia zaviazaní niekomu za niečo. A z toho aj pramení tá nenávistná rétorika voči ĽSNS. Fašizmus sa nezačína národným, sociálnym, či kresťanským, ale peniazmi. Veľa peniazmi v politike. Za ktorými stranami je veľa, ale veľa peňazí?

  14. „Zahraniční pracovníci nemajú vplyv na výšku našich miezd.“ Ak ste nezamestnaný, dostanete nejaký peniaz prvý polrok a potom sa peniaz zmení na almužnu. Keď máš človeče problém, máme trhový mechanizmus, tak sa staraj, hľadaj. Máme veľký počet mladých v zahraničí, ktorí boli nútení isť preč za prácou, lebo u nás práce nebolo. Teraz začína byť problém s prácou u zamestnávateľa. Nie je jej dostatok. Zákazky sú nakontrahované za ceny z pred 2-5, či viac rokov a za tie ceny je to pri súčasných platoch. Lenže súčasné platy nestačia na zabezpečenie dopytu. Teraz je jedinečná šanca v liberálnej ekonomike zvýšiť mzdy našim ľuďom vo fabrikách v miere, ktorá je výrazne vyššia ako inflácia. Zamestnávatelia musia hovoriť s odberateľmi o cenách. Tento tlak je všade v okolitých krajinách a my sa hanbíme si pýtať viac a zrovnávať rozdiely medzi východom a západom. Namiesto toho dieru v dopyte, ktorá by mohla byť ťahúňom zvýšených miezd, tak túto dieru ideme plátať zahraničnou lacnejšou pracovnou silou. Výsledok je ten, že tu zostane výroba s nízkou pridanou hodnotou, ktorá neodíde, a v kríze platy pôjdu ešte nižšie. Takto si zakladáme dlhodobo na nízke mzdy, dôchodky a že budeme dlhodobo v EU na chvoste.

  15. „Inflácia je takmer nulová.“ Tak toto patrí medzi majstrovské kúsky ekonomickej propagandy. Inflácia závisí od toho, aké ceny akých výrobkov išli hore a aké dolu vo vašom „koši spotreby“. Logicky by ich podiel spotreby mal zodpovedať kalkulácii. Avšak do kalkulácie inflácie ide vaša spotreba pomerom, ktorý sa podobá prieskumom verejnej mienky. Kto je zadávateľ a aký výsledok sa objedná, taký vám vypočítajú. Ak je inflácia umelo nízko vykazovaná má to vplyv hlavne na mzdy. Toto je najčastejší argument v kolektívnom vyjednávaní o platoch. Prečo chcú robotníci viac ako je inflácia? Veď inflácia je nula, tak aj platy nemôžu ísť hore.

  16. „Darwinova teória popisuje vývoj života na Zemi a ako „vznikol človek“.“ Táto mainstreamová teória protirečí náboženstvám, archeológii ako aj zdravému rozumu. Tento obrovský hoax je na vysvetlenie života na Zemi „vedeckou cestou“, aby sa ľudia v tom moc nevŕtali, v technogénnej spoločnosti treba mať na všetko odpoveď. Aj keď propagandistickú na zalepenie oči slepým to stačí. Čo sa týka náboženstva, tak tu je spomínaná potopa. Vo veľmi širšom ponímaní ide o nejakú katastrofu, ktorá pochovala fungovanie nejakej civilizácie pred nami. No a Adam a Eva. Kde sú? Alebo náboženstvá sú hoax? Kde je niečo, čo sa aspoň trošku podobá týmto podobenstvám? A čo sa týka archeológie je množstvo nálezov nástrojov, ktoré do svojej doby nepatria, či sú príliš staré na to, aby existovali. Z minulej časti som písal nesedia pyramídy, teda opäť niekto pred nami. Tie pyramídy pod morami tiež musel niekto postaviť a už zrejme hodne dávno. A tvary kostier či lebiek, ktoré sa nepodobajú na človeka a sú z času, v ktorom nemali byť. Niekto u nás v rodine našiel v prírode kly z mamuta a tie určite neboli z doby ľadovej. Kam až siaha falzifikácia našej histórie a vývoja spoločnosti?

  17. „Stalin po 1950 chcel skrátiť pracovný čas z 8 hodín na 6, pretože mal pocit, že „ľudia majú všetko“ čo potrebujú.“. Toto nie je hoax, ale fakt, ktorý som tu dal na zamyslenie. Je rok 2018 a väčšina z nás máme pocit, že nič v živote nestíhame. Pričom HDP odvtedy vzrástlo násobne, takisto efektivita na človeka a my nemáme na nič čas a máme pocit nedostatku. Čo z toho vyplýva? Porážka viacerých hoaxov. Ak vám hovoria, že rast HDP bude taký a taký a že nám bude lepšie, tak je zrejmé, že je to blbosť. Rast HDP nesúvisí s vašim pocitom blahobytu a vašim pocitom spokojnosti. Ten vám vie pridať, či ubrať skôr nastavenie spoločnosti akú má koncepciu riadenia, morálku a akú víziu zdieľa s ľuďmi. Napríklad, ekonomika či je rozvojová a zdieľaná medzi ľuďmi, alebo rabovacia a iba pre elitu. Samozrejme aj vaše vnútorné nastavenie a mnoho iných faktorov, ale HDP? A čo sa týka času, ak ho nemáte na rodinu, deti, koníčky, priateľov, tak kedy ten čas chcete mať? Na penzii? A keď sa jej náhodou nedožijete? Prečo ste potom žili? Kvôli HDP?

  18. ISIS je teroristická organizácia, ktorá existuje sama o sebe a svet si s ňou dlho nevedel poradiť. Ktokoľvek nepohodlný pre vládu USA sa dostane hneď na zoznam sankcií. Vybombardovať Juhosláviu tiež nebol problém. Aj postaviť koalíciu štátov a národov proti ISIS to bolo perfektné. Škoda, že za ten čas pôsobenia koalície sa ISIS rozrástlo a obsadilo takmer celú Sýriu. Ropu predávali okolitým štátom, ale všetci proti ISIS bojovali. Ako perfektne začali chlapíci v slamených papučiach v púšti odolávať tak mocnej koalícii. Človeku by sa zdalo, že ISIS bola vytvorená a podporovaná vládou USA. A až s nástupom Ruska sa zástupná armáda USA začala rúcať. Alebo je to iba konšpirácia?

  19.  „Na Východnom Slovensku nič nie je.“ Tento hoax vypustil u nás jeden dosť významný nemenovaný politik a bol som dosť prekvapený, že toto dal. Inak distingvovaný, vždy vo forme a takúto vetu aj mňa prekvapil. Počul som už niektorých zahraničných povedať „Na Slovensku nič nie je“, ale doma tak vysoko ešte nie. Prečo si myslím, že je to hoax? Po rokoch práce po celom Slovensku a aj mimo som sa tu usadil. Mám v Košiciach bývanie, rodinu a žijem tu. Mám tu známych a vidím tu celkom značnú infraštruktúru. Samozrejme treba vidieť celý kontext tohto výroku na jeho posúdenie, napriek tomu takto samostatne som presvedčený, že je to hoax :).

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Mercedes GLB asi spoznáme koncom tohto roka

  1

  Je tu ďalšie rozširovanie modelovej palety od Mercedesu. Tentokrát nie príliš neprekvapivo do kategórie malých SAV alebo crossoverov. Mercedes GLB nepríde ako terénna verzia malého B, ale ako stred ponuky medzi malým GLA a väčším GLC. Pravdupovediac pripomína mi trocha hranatú verziu GLK, ktorú nahradil práve typ GLC. Nuž, SUV doba je…

  Nové dopravné značenie pre obmedzenia v BA nie je celkom zvládnuté

  18

  Nové obmedzenia v BA súviasiace s výstabou D4/R7 a Mlynských nív sú tu. Každý deň sa niečo mení, dopĺňa. Táto téma bude na najbližších pár mesiacov, alebo ako býva v SR zvykom, tak aj rokov na dennom poriadku. Vodičom neostáva nič iné, len sa na obrniť trpezlivosťou, alebo zvážiť iné formy dopravy. Vybehol…

  Video Test jazdenky Hyundai i30 GD - 2. generácia (2011-2017)

  6

  Nedávno sme tu mali prvého kórejského zástupcu triedy kompaktných vozidiel, Kiu C'eed. Dnes tu máme blízkeho príbuzného Hyundai i30 2. generácie, interne označovaný ako GD. Obe autá majú z veľkej časti spoločnú techniku, avšak odetú do rôznych kabátov. Čo je lepšie a ktoré vybrať?  Je to naozaj ťažká otázka, na ktorú sa…

  Nové BMW X3 M a X4 M tiež prídu s verziou Competition

  3

  Pred pár dňami sme ešte nevedeli, s akými verziami výkonu príde nová M3-ka, a taktiež aj nové X3 M a X4 M. Dnes to už vieme, BMW ešte pred oficiálnou premiérou predstavilo obe športové SAV a SAC. Pôvodne bolo fakticky isté, že BMW privezie tieto ostré SUV do Ženevy 2019. Najnovšie správy hovoria o…

  Mercedes 190 V8? Klasika s vnútornosťami z novinky

  5

  Mercedes 190 V8 nikdy neexistoval. Maximálne ste mohli mať sériovo radový šesťvalec, dnes cenené verzie 2,5 Evo majú dokonca štvorvalec. Ako sa pod kapotu 190-ky dostane V8-mička? Iba prerábkou. A nie hocijakou. Pod prednú kapotu totiž nainštalovali 6,2-litrovú V8 z Mercedes-Benz C63 AMG generácie W204. Už len z počutia tu musí byť…

  Profesionálny eSports hráč Enzo Bonito prekonal šampióna Formuly E

  0

  Preteky šampiónov, alebo Race of Champions sú každoročný dvojdňový festival, ktorý je vyhradený iba pre najlepších. Pozvaní sú jazdci, ktorí majú vo svete motoršportu veľké meno. Podľa názvu by ste na štartovej listine mohli čakať aj mená ako Sébastien Loeb, alebo Lewis Hamilton. Oni však majú buď iné motoršportové povinnosti v prípade Loeba,…

  KAMzaKRÁSOU

  19. ročník Plesu v opere pomôže opäť rozvoju inkluzívneho vzdelávania

  0

  19. ročník Plesu v opere opätovne potvrdil svoj významný charitatívny rozmer. Výťažok v celkovej hodnote až 270 486 eur bude v plnej výške použitý na naplnenie dobročinného poslania, ktorým je po druhýkrát podpora inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

  Kde dať posteľ v malom byte? TOP nápady, ktoré ušetria priestor

  4

  Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí sa nemôžu pýšiť veľkorozmerným bytom? V súčasnosti je celkom bežnou situácia, keď sa snažíme vtesnať do pár metrov štvorcových a zároveň dať svojmu obydliu dušu. A čo sa musí vojsť aj do toho najmenšieho bytu? Predsa posteľ! V článku vám ponúkneme výber funkčných a aj na pohľad zaujímavých riešení,…

  Vieš, čo je steatóza pečene? Zisti viac o tomto vážnom ochorení!

  3

  Pečeň má v našom tele viacero významných funkcií. Ide o endokrinnú žľazu, čiže žľazu s vnútorným vylučovaním, ktorá sa okrem iného podieľa na metabolizme, ovplyvňuje detoxikáciu organizmu, produkuje žlč a uskladňuje glykogén. Tento orgán môžu postihnúť rôzne nádorové alebo iné druhy ochorení. Medzi ne radíme aj steatózu pečene, pri ktorej dochádza k výraznému narušeniu funkcie…

  Ako si vybrať ekologické auto? Sú hybridy a elektromobily správnou voľbou?

  1

  Nie je prekvapivé, že sa dnes stále častejšie skloňujú autá na zelenší pohon, teda na elektrinu, plyn či hybridné autá. Sú však skutočne viac ekologické ako bežné benzínové a naftové motory? Tie predsa znečisťujú ovzdušie, spôsobujú zväčšovanie ozónovej diery a zásoby ropy sú obmedzené. Aká je prognóza ekologických áut? Každoročne sa zvyšuje ich…

  Jed alebo liek? Je vhodné používať ricínový olej pre krásu?

  3

  Čo vám napadne, keď počujete slovo ricín? Možno stará dobrá detektívka s vynikajúcou zápletkou obsahujúcou vraždu týmto jedom... Ricínový olej ho ale neobsahuje, je naopak riešením mnohých problémov. Je vhodné používať ricínový olej pre svoju krásu alebo mu dať radšej stopku?

  Aké znamenia sa k sebe nehodia? Neboj sa, vzťah môžeš ešte zachrániť!

  4

  Predpokladáme, že si užívate Deň zaľúbených a možno so svojou polovičkou aj spomínate na krásne chvíľky a prehodnocujete silné momenty vášho vzťahu. Niektoré páry majú „taliansku“ domácnosť a úplne im to vyhovuje, niektoré si zas rozumejú bez slov a iné sa aj napriek všemožnej obojstrannej snahe nedokážu zharmonizovať tak, aby boli spokojní. Čo je za…

  TopDesať

  Tieto skvelé fotografie vznikli vďaka náhode a úžasnému načasovaniu

  0

  Medzi nami sa nájde množstvo ľudí, ktorí majú zvláštnu superschopnosť. Dokážu vytvárať skvelé fotografie, ktoré sa páčia každému. Tieto fotografie nie sú nejako špeciálne kvalitné a možno ani nepôsobia profesionálne, no podpísala sa na nich náhoda a skvelé načasovanie, ktoré autorovi fotografie nemôžeme vziať. Nebudeme ti vysvetľovať, ako takéto fotografie…

  Slovensko má čo ponúknuť! Neuveríš, že tieto miesta sú u nás

  0

  Slováci radi navštevujú rôzne zaujímavé zahraničné destinácie. Ak sa povie dovolenka, málokto uvažuje o spoznávaní krás našej krajiny. To je však chyba. Aj Slovensko má čo ponúknuť. Tu je preto TOP5 miest na Slovensku, ktoré vyzerajú, ako keby sa nachádzali úplne inde. Ktoré navštíviš najbližšie? [adrotate skupina = "11"] 5.…

  Alexander Veľký: 5 zaujímavostí, ktoré si pravdepodobne nevedel

  0

  Macedónskeho vojvodcu, kráľa a dobyvateľa menom Alexander Veľký ti pravdepodobne nemusíme predstavovať. Narodil sa v roku 356 pred našim letopočtom a zomrel v perzskom kráľovskom meste Babylon. Pozrime sa na päť faktov o tomto úspešnom mužovi, ktorý si zaslúžil prívlastok Veľký, o ktorých si pravdepodobne nevedel. [adrotate skupina = "11"] 1. Alexander Veľký a zlomený nos…

  Benátky v zime: 4 dôvody, prečo navštíviť kultové mesto mimo sezóny

  0

  Navštíviť Benátky v zime? Prečo by to niekto robil?! Takáto je asi reakcia väčšiny ľudí. No holandský fotograf Albert Dros zosumarizoval 4 dôvody, prečo to skutočne stojí za zváženie. A, samozrejme, pripojil niekoľko úžasných fotografií ako dôkaz. "Keď si spomeniem na moju prvú návštevu Benátok, príde mi na um len obrovské…

  Prežitie v divočine: 7 neskutočných príbehov ľudí, ktorí sa stratili

  0

  Je to smutné, ale každý rok sa objavujú prípady o ľuďoch, ktorí sa stratili v krajine a nedokázali sa vrátiť späť.

  McDonald´s zaviedol kreatívnu novinku, ktorá má pomôcť deťom

  0

  Kto by nepoznal slávny Happy Meal od McDonald´s? Deti ho milujú nie len kvôli jedlu, ale najmä kvôli hračke ukrytej vo vnútri. McDonald´s vkladá do týchto balíčkov rôzne zberateľské figúrky už od roku 1979. Teraz však prišiel s revolučnou zmenou! Deti si môžu vo svojich balíčkoch s jedlom nájsť knihy.…