Takže, ako vidíme, USA sa už desaťročia vníma ako takpovediac nástupca Rímskej ríše. Pred 89.rokom to bola snaha o rozdelenie Východného bloku. Podarilo sa.
Potom nastal problém po nástupe V. Putina so samotným Ruskom, hoci už bolo takmer na kolenách. Nepodarilo sa to cez Bielorusko, teraz už vyše 4 roky sa to darí cez Ukrajinu.
Teraz už Rusko precitlo, že diplomatické riešenia nie sú možné a zbytočne sa len stráca čas s nejakými Witkoffami, Kushnerami. Divadielka.
Medzitým nepriateľ rozbíja ťažkonadobudnuté spojenectvá v ďalekej Venezuele, Kube, aby bolo okolie bezpečné. Dokonca aj tie bližšie – Irán.
Nepomôže nám zakrývanie očí. Ide do tuhého.



















