Príhovor pred parlamentnými voľbami 2023

Vážení spoluobčania!

 

Dňa 30. septembra 2023 budeme mať možnosť opäť voliť svojich zástupcov do parlamentu. Aj keď súčasný volebný systém nie je dokonalý a zaznievajú hlasy, že voľbami nič nezmeníme, faktom zostáva, že ignoráciou volieb nepomôžeme sebe, ani ostatným. Zákony prijaté zvolenými zástupcami budú platné rovnako pre tých, ktorí sa volieb zúčastnia, ako aj pre tých, ktorí za seba nechajú rozhodnúť iných.

Prudký úpadok stavu Slovenskej republiky od posledných parlamentných volieb mnohým otvoril oči. Je jasným dôkazom toho, že politikov nemôžeme posudzovať podľa sladkých predvolebných sľubov, ale podľa skutkov. Viacerí z nás naleteli a poučili sa, no dnes sa médiami šíria nové sľuby, ktorým ďalší dôverčiví môžu podľahnúť…

Spoločnosť si bude vyberať najpravdepodobnejšie z dvoch skupín politických strán, z ktorých jedna prezentuje rozkrádanie a rozdávanie majetku Slovenskej republiky cudzím, intenzívne zavádzanie totalitných nástrojov a obmedzovanie základných ľudských práv, „záhadné úmrtia a samovraždy“ v celách, legalizáciu drog, LGBT ideológiu zahŕňajúcu kaličenie neplnoletých detí, ktoré sa rozhodnú bez súhlasu rodičov „zmeniť pohlavie“, podrývanie základnej bunky spoločnosti – rodiny, ohrozovanie mieru, okrádanie dôchodcov, hanobenie slovenského národa, stratu suverenity a postupný zánik Slovenska v podobe predstaviteľov strán ako PS, SAS, OĽANO A PRIATELIA, Aliancia, Modrí, Most-Híd, Demokrati, Hlas SD, Sme rodina, KDH (každá z uvedených si zaslúži byť v tomto balíku z viacerých príčin a nie je dôvod sa nimi hlbšie zaoberať).

Druhá skupina predstavuje politické strany Smer – SSD, Republiku, SNS, ĽSNS, ktorých rétorika a u niektorých aj skutky dávajú predpoklad ochrany pred samozničením vlastného národa a štátu. Žiadna z ďalších politických strán žiaľ nemá dostatočnú členskú základňu ani finančné prostriedky na to, aby mohla získať potrebné množstvo hlasov pri pravidlách nastavených volebným zákonom.

Keďže na nižšie uvedené témy sa program a stanoviská týchto politických strán rozchádzajú, dá sa predpokladať, že budú mať rozhodujúci vplyv na konečnú voľbu.

1. Kontrola mimovládnych organizácií. Jednou z hlavných príčin súčasného úbohého stavu spoločnosti Slovenskej republiky je nekontrolovaná protinárodná a protištátna činnosť politických mimovládnych organizácií prepojených na zahraničie. Prostredníctvom nich sa uskutočňuje intenzívna indoktrinácia médií a štátnych inštitúcií, ktoré sú nástrojom ovplyvňovania verejnej mienky, politiky a v konečnom dôsledku aj prijímania zákonov. Násilné presadzovanie LGBT ideológie, migračnej politiky, protiruskej politiky, protinárodnej politiky – globalizmu, Európskej zelenej dohody (Green Dealu), štátnych prevratov… sú vykonávané práve prostredníctvom mimovládnych organizácií riadených zahraničím bez možnosti kontroly ich finančných tokov a možnosti obmedzenia ich škodlivej  činnosti.

ĽSNS (do januára 2021 aj s odídenými členmi Republiky) predkladala zákon o kontrole mimovládnych organizácií na ochranu národnoštátnych záujmov (alternatívny k zákonu FARA, ktorý platí v SŠA, Maďarsku, Izraeli, Rusku a mnohých ďalších štátoch sveta) dohromady 3 x, prvý krát už v roku 2016!

Členovia Smeru – SSD aj SNS, ktorí majú dnes plné ústa sorošových mimovládok hlasovali PROTI prijatiu tohto zákona, dokonca v čase, keď boli súčasťou vlády, tieto mimovládky štedro podporovali z peňazí nás všetkých! Takže buď o protištátnej činnosti mimovládok Smer ani SNS nevedeli a sú o 6 – 7 rokov pozadu za ĽSNS/Republikou, alebo o tejto protištátnej činnosti mimovládok dobre vedia a sú súčasťou systému, ktorý ohrozuje našu národnú bezpečnosť.

2. Členstvo v Európskej Únii. Európska Únia je v dnešnej podobe diktátorské spoločenstvo. Prijatím zmeny Ústavy SR platnej od 1. 7. 2001, konkrétne Čl. 7 ods. (2) ústavy: „Právne záväzné akty Európskych spoločenstiev a Európskej únie majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky…” a následne prijímaním samotných „záväzných aktov EÚ“ sa čoraz viac okliešťuje suverenita nášho štátu. EÚ svojou politikou znevýhodňuje Slovenskú republiku a vydáva nariadenia, ktoré sú v rozpore s našim národnoštátnym záujmom. Typickým príkladom sú tzv. migračné kvóty.

Smer – SSD považuje členstvo v EÚ za nenahraditeľné, vedenie SNS neuvažuje o vystúpení z EÚ. Republika sa bude snažiť o reformu EÚ – ak reforma nebude možná, bude iniciovať referendum o vystúpení (pozn. zamyslime sa, koľko členov EP z tých niečo vyše 700 je schopných proti veľkej prevahe reformovať EÚ a v akom časovom horizonte), ĽSNS je jednoznačne za vystúpenie, pretože neverí, že EÚ je v súčasnom stave a pokračujúcom smerovaní reformovateľná.

Osobne si myslím, že zotrvanie v tomto spoločenstve je pre Slovenskú republiku nie že neprospešné, ale nebezpečné. S vystúpením z EÚ samozrejme súvisí aj hľadanie najmenej bolestivého spôsobu, akým to urobiť. Jednoznačne treba začať otvorene o vystúpení z EÚ rozprávať a jednať s politikmi iných štátov, ktorí rozmýšľajú podobne.

3. Členstvo v NATO. Otvorene priznajme, ktoré z politických strán chcú naďalej zotrvať v zločineckej organizácii NATO a podporovať tak dobyvačné vojny a vraždenie nevinných civilistov v rôznych častiach sveta. Pozrime sa, ktorí lídri politických strán sa obávajú tento fakt nahlas povedať a vyjadriť nesúhlas so smerovaním NATO. Smer a SNS sú jednoznačne za členstvo SR v NATO, Republika je proti, ale nechala by rozhodnutie o členstve na občanoch SR, ĽSNS je jednoznačne proti členstvu SR v NATO. Republika a ĽSNS sú zároveň za obnovu Armády SR.

Niekto by možno povedal, že téma členstva v ÉU, NATO, alebo kontrola mimovládnych organizácií nie sú dnes dôležité a mali by sme sa venovať podstatnejším záležitostiam. No ak toto niekto tvrdí, potom vedome klame, pretože s vymenovanými tézami priamo súvisí naše hospodárstvo, kultúra, financie, obrana štátu, sociálne zabezpečenie občanov, stav školstva, zdravotníctva, súdov a prokuratúry a vôbec všetky oblasti spoločenského života.

Vzdelanie, tituly lídrov, dokonca ani skúsenosti v politike nie sú zárukou tej najlepšej voľby. V politike potrebujeme ľudí, ktorí majú pevné morálne zásady a dokážu pomenovať príčiny súčasného stavu SR. Slovensko nepotrebuje populistov, ktorí sa ticho prispôsobujú globalistickému diktátu, alibisticky mlčia pri falošnej pandémii a kašlú na národnoštátne záujmy Slovenskej republiky! Potrebujeme politikov schopných konať, ktorí sa neobávajú, že za otvorené pomenovanie problémov budú ogrciavaní mediálnymi prostitútkami a užitočnými idiotmi a nepustia do nohavíc pred „elitami“ Bruselu alebo Washingtonu.

Zo strán prichádzajúcich do úvahy pre pronárodného voliča je mne osobne bližší program, otvorenosť a odvaha ĽSNS a myšlienka predsedu Mariána Kotlebu, ktorý uviedol v nedávnom rozhovore, že hlavným poslaním ĽSNS je Slovensko chrániť a nie mu vládnuť… Znova ponúkol miesto na kandidátke aktivistom, ktorí svojou činnosťou dokazujú ochranu záujmov Slovenskej republiky. Ako jediná strana sa snažila aktívne ochraňovať hranice SR pred prílivom nelegálnych emigrantov. V súčasnosti je to najviac protisystémová strana, ktorá má šancu dostať sa do parlamentu. 4 hlasy odo mňa preto dostanú kandidáti z kandidátnej listiny ĽSNS.

Ak by niekto namietal a vyjadril obavu z neúspechu a nedostatočného počtu hlasov pre túto stranu, treba pripomenúť, že predvolebnými prieskumami vedia agentúry verejnú mienku podľa potreby manipulovať. Pred voľbami v roku 2016 predpovedali strane ĽSNS niečo vyše 2 %, no skončila s výsledkom 8,04 %!

 

Prajem Vám všetkým šťastnú voľbu, ktorú nikdy neoľutujete.

 

Branislav Čech

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Branislav Čech

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 5

Celkové hodnotenie: 25.61

Priemerná čítanosť: 1477

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Zaujímavé sú ešte dva (ne)podstatné faktory volieb

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (HSP/Foto: HSP)   Vtesnať Smer SD, Hlas KDH a SNS do jednej koalície bude pravdepodobne nemožné Rovnako urobiť zostavu zo strán…

  Predpoveď počasia pre Slovensko na nedeľu 1. októbra

  0icon

  Počasie u nás ovplyvňuje výbežok tlakovej výše. Polooblačno až oblačno. Teploty 18 až 23 stupňov C

  NAŽIVO: Deň po voľbách sa začína veľká hra. Komu sa podarí zostaviť vládu?

  0icon

  Ako to dopadlo v jednotlivých okresoch. [caption id="attachment_3275704" align="aligncenter" width="1217"] Ako to dopadlo v jednotlivých okresoch.[/caption]

  Čo ukázali včerajšie voľby. Prekvapenia a hlavné výsledky

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (HSP/Foto: TASR - Pavol Zachar) Aktualizované 1. októbra 2023 Voľby na Slovensku sú veľmi dramatická udalosť a vždy prinesú nejaké prekvapenie. Minulý…

  Cesta ku koalícii Smer Hlas-SNS je voľná, teraz je to na Pellegrinim (a Čaputovej...)

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (HSP/Foto:HSP)   Je 5.30. Čoskoro začne svitať. A možno aj nad politickým Slovenskom. Smer-SSD vyhral voľby a spolu s Hlasom-SD a…

  Eufória z exit pollov opadla. Smer vyhral voľby s veľkým náskokom pred PS

  0icon

  Bratislava 30. septembra 2023 (HSP/TASR/Foto:TASR-Pavol Zachar, Jakub Kotian, Michal Svítok, Jaroslav Novák, Henrich Mišovič, Dano Veselský, Pavel Neubauer, Lukáš Grinaj) Aktualizujeme Sledujte s nami priebežne…

  Republika a SNS vypadnite z parlamentu! Matovič, ty pako! Sulík uletel na tlačovke

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Šéf SaS Richard Sulík ako jediný z politických lídrov zorganizoval tlačovú konferenciu ešte v čase, keď bolo spočítaných…

  Európa utrpela zdrvujúcu porážku vo vojne s Ruskom

  0icon

  Londýn/Paríž 1. októbra 2023 (HSP/Foto:Facebook/The Genesis Prize, TASR/AP-Efrem Lukatsky)   Šéfovia európskych ministerstiev obrany - Veľkej Británie a Francúzska - odišli do Kyjeva s osobitnými…

  Zoroslav Kollár v novom videu zverejňuje nahrávku Pčolinského. Na pretras sa dostali Beňa, Makó aj Lipšic

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Známy podnikateľ a právnik Zoroslav Kollár v závere predvolebnej kampane publikoval video, v ktorom sa vyjadril ku osobe…

  Naď si trúfal na 7,5 %. Realita je pre neho sklamaním

  0icon

  Bratislava 1. októbra 2023 (TASR/HSP/Foto:screenshot)   Podpredseda strany Demokrati Jaroslav Naď sa pozerá na výsledky exit pollov so sklamaním a ľútosťou. Čaká však na finálne…

  Vášeň v Tebe

  Kam vyhodiť účtenku? Nevyhadzujte účtenky do kontajnerov na papier! Existuje jedna výnimka

  0 icon

  1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Kam by ste mali vyhodiť účtenku? Vedeli ste, že staré účtenky by ste nemali vyhadzovať do modrého kontajnera na papier? Uistite sa, že účtenky, ktoré ste dostali pri platení za nákupy, likvidujete správne.

  Vždy sa ukáže, že je to hit. Zvonka je chrumkavý, zvnútra mäkký a plný chuti

  0 icon

  1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - V obchodoch a pekárňach si môžeme kúpiť mnoho rôznych druhov pečiva. Počnúc rožkami a chlebom a končiac sladkými buchtami. Niečo také však nedostanete nikde. Ak chcete ochutnať tento chlebík, musíte si ho pripraviť doma. Zmizne v okamihu, takže si pripravte dve porcie naraz.

  Mick Jagger má 500 miliónov dolárov na rozdávanie. Koľko dostanú jeho deti? Nula

  0 icon

  1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Mick Jagger nedávno poskytol rozhovor denníku Wall Street Journal. Rozhovor sa týkal otázky autorských práv na hity skupiny The Rolling Stones. Spevák sa priznal, či má v úmysle odovzdať majetok svojim deťom.

  Zasejte túto zeleninu na jeseň a na jar sa budete tešiť z prvej úrody z vlastného záhonu.

  0 icon

  1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Jeseň je nielen časom konzervovania, ale aj sejby. Ak si chcete užiť skorú jarnú úrodu z vlastného záhonu, mali by ste už teraz myslieť na výsev alebo výsadbu vhodnej zeleniny a rastlín. Ktoré druhy sú najvhodnejšie na zimné pestovanie? Vysvetľujeme.

  Rastú huby častejšie počas splnu? Kedy ich bude pribúdať?

  0 icon

  1.10.2023 Redakcia Vášeň v tebe - Mesiac má na našu planétu nezanedbateľný vplyv. Závisí od neho príliv a odliv morí a oceánov, rast rastlín a dokonca aj naša pohoda. Preto nie je prekvapujúce, že mnohí skúsení hubári sa snažia zistiť, či Mesiac ovplyvňuje hubársku nádielku. Overíme si najpopulárnejšie teórie, od…

  Armádny Magazín

  Globalisti opovrhujú slovenskými voličmi

  0 icon

  Slovensko, 1.október 2023 - Na diskusii o slovenských voľbách, ktorú zorganizoval globalistický think tank The European Conservative v Poľsku, zazneli obavy, že slovenských voličov irituje podporu Ukrajiny a ekonomické problémy: \"Bude to

  Nie je zabíjanie Rusov trestným činom?

  0 icon

  Rusko, 1.október 2023 - Politológ Rodionov vysvetlil, prečo Kanada ukrýva nacistických zločincov Ako Kanada 70 rokov po vojne ukrýva nacistických zločincov.   V Kanade vypukol rozsiahly nacistický škandál. Počas návštevy ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského v parlamente krajiny tam bol pozvaný 98-ročn

  Vojenský expert: "Ukrajina bude vyžmýkaná ako handra"

  0 icon

  Rusko, 1.október 2023 - Vladislav Šurygin, ruský vojenský publicista, a stály člen Izborského klubu, odpovedal na otázky GEOFOR-u   - Vladislav Vladislavovič, prosím, zhodnoťte dianie okolo Arménska a Náhorného Karabachu (NK). Prečo Irán, ktorý vždy vyhlasoval, že zásahy do územnej celistvosti Arménska bude vnímať ako údery do svojej suverenity, naprie

  Oneskorený rozruch okolo Slovenska. Prečo sa Západ tak bojí Roberta Fica?

  0 icon

  USA, 30.september 2023 - Slovensko bolo historicky v tieni Českej republiky a nikdy za celú existenciu samostatného Slovenska mu svetové médiá nevenovali toľko pozornosti ako teraz. Všetko sa to točí okolo postavy Roberta Fica, ktorý so svojou stranou Smer - sociálna demokracia vedie vo všetkých prieskumoch vo volebnom súboji. V…

  Historik Nikolaj Starikov pripomenul 85. výročie Mníchovskej dohody: poučil sa Západ z histórie?

  0 icon

  Rusko, 30.september 2023 - "Ukázalo sa, že včera bol zvláštny dátum. Podľa profesora histórie Roberta Tomsa včera uplynulo presne 100 rokov od maximálneho rozšírenia britského impéria. Údajne sa tak stalo 29. septembra 1923, keď bol právne ustanovený britský mandát v Palestíne. Potom sa už len zmenšovalo. Pr

  TopDesať

  Pracie gély v domácnosti: Tieto triky určite nepoznáte

  0 icon

  Pracie gély na prádlo dokážu oveľa viac, ako len vyprať oblečenie! Zisti, či by si vedel v domácnosti využiť výhody pracieho gélu aj inde ako v kúpeľni. Pracie gély sú skvelou alternatívou k iným pracím produktom. Gél na farebné a biele pranie je základným vybavením každej kúpeľne. Môže sa používať na pranie nohavíc, košeli, jemných…

  Neohľaduplnosť ľudí nemá hraníc. Neuveríte vlastným očiam!

  0 icon

  Neohľaduplnosť ľudí: Na internete existujú komunity, ktoré sa venujú správaniu blbcov. Ľudia v nich zverejňujú svoje príbehy a uvažujú o tom, kto sa mýli a kto by si mal svoje chyby priznať. "Mal som sa manželke vyhrážať rozvodom?" "Bolo správne predať dom bez toho, aby som jej to povedal?" Je tu…

  Prečo ľudia dávajú alobal za router? Funguje to?

  0 icon

  Prečo ľudia dávajú alobal za router? Tento prekvapivý trik by mohol byť liekom na to, keď vaša Wi-Fi dostane záchvat vyrovnávacej pamäte - je to pravda, alebo len ďalší technologický mýtus?  Predstavte si, že je útulný piatkový večer doma a vy ste sa usadili, aby ste si pozreli svoj obľúbený…

  Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou?

  0 icon

  Zimovanie rastlín na balkóne alebo ako sa o nich postarať pred zimou? Nie všetci majú tú možnosť vlastniť záhradu. Tí, čo ju nemajú k dispozícii, využívajú práve balkóny ako svoju odpočinkovú mini záhradku a zároveň aj ako vonkajšiu obývačku počas leta. Na balkóne nemusí byť prázdno ani v zime. Nebudeš tam môcť síce…

  Celebrity zachytené na fotografiách z detstva

  0 icon

  Dnes si ukážeme celebrity zachytené na fotografiách z detstva. A čo vy, máte radi svoje fotografie z detstva? Nasledujúce fotografie vás prinútia znova listovať vo svojich rodinných albumoch. Nič sa nevyrovná tomu sladkému pocitu nostalgie, ktorý zažijete, keď si pozriete fotografie z detstva. Tak ako mnohí z nás, aj celebrity…

  FOTO DŇA