Juraj Šeliga – nevychovanec z košiara Sorosovho kindermenežmentu…a súvis s vraždou nešťastníkov Kuciaka a Kušnírovej…

Šeliga v sobotu na obed v rádiu Slovensko potvrdil svoju povesť nevychovanca v rozhovore s Jurajom Blanárom. Do politiky sa dostal Sorosovým výťahom ako člen Iniciatívy „Za slušné Slovensko“  (ďalej ISS). Postupne sa prejavili jeho  negatívne charakterové črty a drzosť obviňovať iných za svoju neschopnosť a za neschopnosť tejto vlády. V uvedenom rozhovore sa vyhýbal faktom a argumentom, používal ľúbivé bezobsažné slová, ktoré poslucháčovi nič nepovedali. Jednoducho chalan nevie o danej problematike, napr. zdravotníctva,  nič. Len prázdne sľuby bez východísk. Jeho stratégia bola skákanie do reči partnerovi aj moderátorke s jediným cieľom. „Ochudobniť“ Blanára o jeho časový priestor a nedovoliť mu súvisle sa k problematike vyjadriť. Takúto úbohú taktiku používa však v médiách väčšina koaličných politických lúzrov.  

Toto všetko ma motivovalo k tomu, aby som urobil krátky exkurz do svedomia Juraja Šeligu, ak teda nejaké má.

V ISS sa našiel jeden čestný mladý človek, ktorý sa nebál poukázať na to ako bola činnosť Iniciatívy, dopredu naplánovaná, zmanipulovaná a riadená úplne niekým iným. Ten mladý človek sa volá Roman Mancel a zaslúži si úctu za svoju odvahu pravdivo pomenovať veci tak ako sa udiali. Verejnosti predložil materiál na stránke www.odboj.eu, ktorý má vysokú výpovednú hodnotu. Na základe jeho súhlasu som pred časom spracoval analýzu, ktorú som zverejnil na adrese: https://blog.hlavnespravy.sk/20557/su-vysledky-vysetrovania-ukladnej-dvojnasobnej-vrazdy-jana-kuciaka-a-martiny-kusnirovej-v-zhode-so-skutocnou-pravdou/

V materiáli R. Mancela je presne možné vidieť ako sa Šeliga po chrbtoch ISS a za požehnania Sorosa a jeho slovenskej úderky vyšplhal do vyšších poschodí slovenskej politiky. Dôležité je poznamenať, že udalosti sa odohrali ako dôsledok dodnes nevyšetrenej vraždy J. Kuciaka a M. Kušnírovej. Ako beží čas, objavujú sa nové podozrenia, že vražda, ktorá nie je uzatvorená ani skoro po piatich rokoch, mohla byť dopredu naplánovaná s cieľom uskutočnenia politického prevratu.

O tom, že politický prevrat bol naplánovaný svedčí napríklad to, že len cca týždeň po vražde sa ISS zorganizovala do celoslovenských protestov s príslušnou „bižutériou“ (odznaky, vlajočky, fotky, heslá a pod.) Tvrdenie, že všetko bolo spontánne je nezmysel.

Prezident Kiska samozrejme ako činovník Sorosa vyhlásil, že je potrebná reorganizácia vlády resp. predčasné voľby. Začalo sa politické besnenie opozície s Kiskom na čele, ktorý dnes ťahá sorosovské motúzy z pozadia. Pre nemecký denník Die Welt v máji 2019 v rozhovore povedal, že zavraždený novinár Ján Kuciak musel zomrieť, aby sa na Slovensku niečo začalo diať. Vie niečo Kiska, čo my nevieme? Okrem toho bol Kiska v čase vraždy údajne na lyžovačke v Nemecku…a vrátil sa na Slovensko len po cca týždni. Užíval si dovolenku, alebo mu niekto dával noty čo má robiť?  

(Ale „vyznamenal“ sa aj Matovič: „Míľnik, ktorý sme dosiahli vraždou Jána Kuciaka a jeho snúbenice“…Vyjadrenie prostoduchého Matoviča nepovažujem za omyl, ale prerieknutie hodné záujmu NAKA).

Bratislavský štáb ISS v jednom maily týkajúceho sa organizácie protestov komunikáciu ukončil slovami:  „Pozdravujeme Vás zo sorosovskej obývačky“.  Výstižné a veľavravné! Mnoho akcií politicko – ekonomického teroristu Sorosa vo svete i v Európe (napr. bývalé krajiny ZSSR, Srbsko)  malo podobný priebeh s cieľom zmeny režimu prostredníctvom podchytenia mladých ľudí v opozičnej organizácii s celoplošným zámerom ovplyvňovať politiku v štáte podľa jeho inštrukcií.

Zo Šeligovej iniciatívy vstupuje na scénu doteraz neznáma osoba pre organizátorov protestov s výnimkou Bratislavy, ktorou je  Dušan Ondrušek. Pôvodne pracoval ako psychológ, neskôr sa začal venovať činnosti trénera nenásilnej komunikácie a facilitátora. Viedol asi 1100 tréningov vo viac ako 40 krajinách. Bol lektorom na  Sokratovom inštitúte podporovaným Sorosom a s prepojením na ďalšiu nadáciu Pontis tiež podporovanú Sorosom. Založil mimovládku PDCS (Partners For Democratic Change Slovakia). Prepojenie na Sorosa, Kisku, bratislavskej úderky ISS tzv. šeligovci začína nadobúdať jasné kontúry o tom, kto za pokusom o prevrat stál.

Roman Mancel Ondrušeka v materiáli uvádza ako osobu s kľúčovým vplyvom na celú ISS. Kiskovi a Šeligovi sa začalo z rúk vymykať riadenie ISS, a preto si prizvali odborníkov na prevraty. Mancel o nich hovorí: „ …ukazovali nám fotky z rôznych demonštrácií po svete. Zo Srbska, Tunisu, Egypta a hovorili o tom ako prebiehali tie protesty. Opisovali nám, ako prebiehali demonštrácie v Srbsku. Ako tam vzniklo hnutie „Otpor“, ktoré zorganizovalo masívne protesty. A pri jednej z fotiek ukázali na dvoch mladých ľudí a pochválili sa, že týchto dvoch trénovali oni“. Za krvavé Sorosove peniaze.

V priebehu ďalších dní začalo dochádzať k polarizácii názorov medzi šeligovcami a ostatnými organizátormi. Mnohí nechápali, o čo vlastne šeligovcom ide.

Protesty pokračovali, ale bolo jasné, že hlas ulice o predčasných voľbách nebude vypočutý na čom má obrovskú zásluhu bratislavská skupina šeligovcov. Zdá sa to absurdné? Áno, ale len do okamihu, keď sa spýtame prečo? Jednoducho preto, že šeligovci boli naviazaní priamo na prezidenta a opozíciu a tí ešte neboli pripravení ani obsahovo ani personálne na vládne výmeny v prípade predčasných volieb!!!

ISS radili  vplyvné tzv. „múdre hlavy“. Juraj Šeliga vymenoval tieto mená väčšinou zo Sorosovského košiara:

Štefan Hríb, František Mikloško (kandidát na prezidenta), Stach, L. Koles, F. Pagáč, M. Luterán, Martin Šimečka,  Filip Vagač, Miša Benediková, Zuzana Števulová, Kolesárová, Martin Bútora, Juraj Rizman.“!!!

„Múdre hlavy“, šeligovci a sorosmaniaci v mimovládkach si uvedomili, že ak by protesty ISS pokračovali, zrútila by sa nielen vláda, ale by sa rozpadla aj opozícia a musel by odísť z funkcie aj Kiska. Zrazu vzniklo riziko pádu Kisku, čo si nikto z vtedajšej opozície ani v určitých kruhoch v zahraničí neželal. Zaujímavé súvislosti!!!

Na toto všetko nebol Sorosov klan pripravení, a preto predčasné voľby zablokovali tak, že znefunkčnili činnosť ISS. Za zmienku stojí vyhlásenie F. Mikloška, ktorý povedal už 22. marca 2018 tieto slová: „Zrušiť protest bolo správne. Dosiahlo sa viac, než sa nám pred mesiacom snívalo.“

Na jednom so stretnutí s aktivistami ISS  sa Šeliga rozprával pri ohni v Banskej Štiavnici s Majkou, ktorá sa ho pýtala ako môže ako mladý vyštudovaný právnik vyžiť v Bratislave bez príjmu. V tej dobe mal 27 rokov a rok nepracoval nikde. Povedal, že robil nejaký projekt pre ministerstvo spravodlivosti, za čo dostal 3000 eur. Inak, že žije z úspor. Majka sa ho pýtala z akých úspor žije, keď po skončení školy nikde nepracoval. Na to už odpoveď nedostala. Len spomenul, že už počas školy spolupracoval s KDH. Preto sa aj František Mikloško objavil medzi tzv. „múdrymi hlavami“. Na záver Majka v sms komunikácii s kolegom konštatuje, že dlhé týždne sa hrali na apolitických a pritom Šeliga ako jedna z kľúčových osôb ISS bol už dávno predtým v spojení s politickými stranami.

Neboj sa oni utíchnu…

ISS poslal sms jeden taxikár, ktorý viezol Šeligu do DenníkaN. Bolo pár dní po zrušenom proteste. Počul ako Šeliga hovorí do telefónu. „Neboj sa oni utíchnu“. Bolo to pár dní po zrušení protestov. Taxikár dodal, že prestal chodiť na ďalšie protesty. Píše o Šeligovi, ako o človeku čo zneužil protesty pre naštartovanie politickej kariéry. Túto vetu mohol povedať Šeliga len človekovi, ktorý ho riadil.

Juraj Šeliga riadený sorosmafiou v roku 2019 založil s Kiskom stranu Za ľudí. Stranu, ktorá bola dopredu odsúdená na neúspech pre Kiskove amorálne prešľapy slušne povedané. V máji 2021 sa Šeliga vzdal postu podpredsedu NR SR údajne za usvedčenie z porušenia protiepidemiologických opatrení v bare Štefana Hríba (so Žitňanskou).

Skôr si myslím, že práca podpredsedu NRSR ho zaťažovala a bol neschopný ju vykonávať. Oveľa jednoduchšie je z pozície poslanca plniť sorosovské úlohy útokmi na opozíciu. Určite by bolo zaujímavé preskúmať jeho stav hmotného a nehmotného majetku vrátane zahraničných účtov a hlavne to, ako k nemu prišiel.

Záverečná otázka:

Údajne polepšený mafián Boris Kollár sa na jar t.r. zúčastnil otvorenia Slovenského inštitútu v Jeruzaleme. Bol tam Šeliga s ním na dovolenke za štátne peniaze alebo si bol po inštrukcie do ďalšej práce?

Záver: J. Šeliga patrí do skupiny politikov, predstavujúcich bezpečnostné riziko pre demokratický vývoj Slovenska…

https://domov.sme.sk/c/20787123/miklosko-zrusenie-protestu-je-spravne-dosiahlo-sa-viac-nez-sa-nam-pred-mesiacom-snivalo.html

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/mrazive-slova-kisku-pre-nemecky-dennik-kuciak-musel-zomriet

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/foto-seliga-zitnanska-prichyteni-francuzsku-tieto-snimky-ich-prezradili

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 230

Celkové hodnotenie: 24.75

Priemerná čítanosť: 2273

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Katarčania vyjadrili podporu Pelému, vysvietili finálový štadión

  0icon

  Dauha 3. decembra (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Katarskí organizátori futbalových MS vyjadrili podporu Pelému, ktorý leží v rodnej Brazílii vo vážnom stave v nemocnici a bojuje s…

  Holandsko - USA 3:1 v osemfinále - hrdinom zápasu Dumfries

  0icon

  Al Raján 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)   Futbalisti Holandska sa stali prvými štvrťfinalistami MS v Katare, keď v sobotu v Al Rajáne zdolali tím…

  K rozsudku, ktorý zmenil európske trestné právo, prispeli pred rokmi aj Slováci

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   K rozsudku Súdneho dvora Európskej únie (EÚ), ktorý posilnil ochranu životného prostredia a boj proti znečisťovaniu morí, prispeli…

  Premiér sa v Aténach zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov EPP

  0icon

  Záhreb/Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Slovenský premiér Eduard Heger sa v sobotu zúčastnil na neformálnom stretnutí lídrov Európskej ľudovej strany (EPP) v gréckej…

  Front AFU v Bachmute sa môže zrútiť kvôli chybe amerických dôstojníkov: podrobnosti

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Libkos)   25. novembra sa jednotky 58. motorizovanej pešej brigády, 54. samostatnej mechanizovanej brigády a 71. jagerskej brigády ukrajinských ozbrojených síl…

  Bátovská Fialková po 26. mieste v šprinte: "Dve chyby sú veľa"

  0icon

  Kontiolahti 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Anders Wiklund)   Rakúska biatlonista Lisa Theresa Hauserová triumfovala v sobotňajšom šprinte 1. kola Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Preteky žien…

  Niečo sa deje? Ruský minister obrany Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska

  0icon

  Moskva 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Savitsky/Russian Defense Ministry Press Service)   Ruský minister obrany Sergej Šojgu uskutočnil bleskovú návštevu Minska Tam so svojím bieloruským kolegom…

  AFU utrpí ťažké straty v Bachmute kvôli taktike COIN NATO. Čo to znamená?

  0icon

  Kyjev 3. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vojaci 71., 58. a 53. brigády AFU zajatí začiatkom a v polovici novembra pri Bachmute…

  Stančík upozorňuje na zavŕšenie "diela skazy". Matovič: Nikto nás vopred nevaroval pred peklom, ktoré nás čaká

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto:TASR)   Strana SaS tento týždeň oznámila, že podá návrh na vyslovenie nedôvery vláde. Členom koalície sa to, samozrejme, vôbec…

  Ministerstvo vnútra pripravuje nový zákon o ochrane svedka

  0icon

  Bratislava 3. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Zabezpečovanie a poskytovanie ochrany a pomoci ohrozenému svedkovi a chránenému svedkovi sa má zefektívniť, skvalitniť a prispôsobiť požiadavkám vyplývajúcim…

  Vášeň v Tebe

  Ktorá obľúbená činnosť dokáže zažehnať partnerské nezhody? Odborník v tom má jasno

  0 icon

  Ak nemôžete svojho manžela odtrhnúť od kníh, tešte sa. Ak je pre vás najideálnejším darčekom kniha, mal by sa tešiť váš manžel. Prečo? Gregory Currie, profesor kognitívnej psychológie na Univerzite v Toronte, totiž pre portál Her vysvetlil, že ľudia, ktorí investujú svoj čas do čítania, prejavujú vyššiu úroveň empatie.

  Na čo si musia dávať pozor manželky futbalistov v Katare? Hrozí im až väzenie

  0 icon

  Katar. Anna Lewandowská aj mnohé ďalšie partnerky a manželky sa nachádzajú v dejisku Majstrovstiev sveta vo futbale so svojimi mužmi, ktorí tam hrajú futbal. Portál Gazeta pripomína, že Katar sa „preslávil“ zákonmi a nariadeniami, ktorých porušenie môže viesť až k väzeniu. Z tohto dôvodu Anglická futbalová asociácia zostavila špeciálny zoznam odpo

  Budíte sa vy alebo vaše deti o 3.00 ráno? Spozornite!

  0 icon

  Spánok je veľmi dôležitý fyziologický proces, vďaka ktorému môže telo správne fungovať, regenerovať a naberať silu. Preto by ste nemali ignorovať vznik problémov súvisiacich s nespavosťou. Ak sa v noci často budíte, môže to ovplyvniť vaše zdravie.To, koľko spánku potrebujeme, závisí najmä od nášho veku. Najviac ho potrebujú novorodenci, ktorí spia…

  Harry a Meghan rozpútali vojnu proti Williamovi a Kate? Vojvoda zo Sussexu: „Nikto nevidí, čo sa deje za zatvorenými dverami“

  0 icon

  Prvého decembra Netflix zverejnil trailer na dokument o milostnom živote Harryho a jeho manželky Meghan. Názov dokumentu je jednoduchý - Harry a Meghan. S videom sa však spájajú viaceré negatíva. Film by mal vyjsť 8. decembra. Pripravuje sa aj kniha, ktorej vydanie sa očakáva 10. januára. Na povrch sa však dostávajú nové informácie.…

  Hubku na riad posypte soľou a zalejte octom. Počkajte 10 minút a uvidíte, čo sa stane

  0 icon

  Toto je skutočný biotop pre baktérie a mikróby. Možno vás to (ne)prekvapí, ale jedným z najšpinavších predmetov, ktoré máte v kuchyni, je hubka na riad. Hubka na riad je nevyhnutnou súčasťou kuchynského vybavenia. Avšak, veľmi rýchlo sa zašpiní. Preto sa považuje za živnú pôdu pre choroboplodné zárodky. Je preto nevyhnutné…

  Armádny Magazín

  Znárodnenie na Ukrajine: Operácia môže súvisieť s plánmi dostať Bidena z Bieleho domu

  0 icon

  Ukrajina, 4.december 2022 (AM) – Za posledný rok Ukrajina zažila už dve vlny znárodňovania. Prvá sa začala hneď po 24. februári a zamerala sa na aktíva ruského pôvodu. Po prvé, boli zabraté aktíva patriace ruskému štátu a ruským právnickým a fyzickým osobám. A v auguste začal Kyjev vyvlastňovať ruský majetok v…

  Rozhodlo sa o osude afrického uránu. Veľvyslanec Namíbie oznámil dohodu s Rosatomom

  0 icon

  Namíbia, 4.december 2022 (AM) – Namíbijské úrady a Rosatom dosiahli konsenzus o projekte ťažby uránu. Podľa veľvyslanca afrického štátu Clemensa Handuukemeho Kashuupulvu nie sú výrazné rozdiely. Jediným zádrhelom je nedôverčivý prístup miestneho obyvateľstva, ktoré sa obáva zhoršenia environmentálnej situácie.   Podzemné lúh

  USA zaradili bojovú skupinu Wagner medzi subjekty vzbudzujúce obavy. Ako to ovplyvní jej pôsobenie?

  0 icon

  USA, 4.december 2022 (AM) – Krátko po výbuchu na ukrajinskom veľvyslanectve v Madride, ktorý viedol k tam odoslanej listovej bombe, začali na diplomatické zastúpenia tohto štátu v rôznych európskych krajinách prichádzať podivné balíky so zvieracími očami. V tejto súvislosti sa v západných krajinách predpokladalo, že do toho boli zapojení Rusi a…

  "Vaše meno je neznáme, váš čin je nesmrteľný." 3. december - Deň neznámeho vojaka

  0 icon

  Rusko, 3.december 2022 (AM) – V roku 1965, aby sa zachovala pamiatka na padlých vo Veľkej vlasteneckej vojne, bola predložená myšlienka postaviť pamätník na počesť vojakov, ktorí bojovali v bitke o Moskvu. Objednávku na tento monument dostali architekti Jurij Rabaev, Dmitrij Burdin, Vladimir Klimov a sochár Nikolaj Tomskij. Návr

  Izraelský analytik Jakov Kedmi vysvetlil či Poľsko bude môcť anektovať časť Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 3.december 2022 (AM) – V poľských politických a odborných kruhoch nepochybujú, že z popola ukrajinskej krízy vzíde „Veľké Poľsko“. Dôvodom sú historické práva a podľa ich názoru aj hlavný prínos k ochrane kyjevského režimu, ako aj prijímanie miliónov ukrajinských utečencov na ich území. Očakávania sú také veľké, že v Poľsku…

  TopDesať

  Ovocie a zelenina: Ako ich udržať čerstvé?

  0 icon

  Zamýšľal si sa niekedy nad tým, ako sa dá uskladniť ovocie a zelenina, aby neprišli o svoju čerstvosť? Dnešných zopár tipov ťa nasmeruje tým správnym smerom. Ovocie a zelenina sú našim zdrojom vitamínov najmä v zimnom období. Niektoré z nich sú však sezónne a vyžadujú si osobitnú starostlivosť: napríklad cibuľa…

  Fotografie, ktoré ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok

  0 icon

  Nasledujúce fotografie ťa pobavia a zároveň v tebe vyvolajú množstvo otázok. Ľudia sa na internete podelili o naozaj bizarné momenty. Vedci tvrdia, že inteligencia by sa nemala merať pomocou IQ testov, ale skôr kreativitou, logickou a schopnosťami kritického myslenia človeka. Niektoré čudné činy na nasledujúcich fotografiách sú úplne mimo tohto…

  7 vecí, ktoré sa ti jazyk snaží povedať o tvojom zdraví

  0 icon

  Zmeny v chuti alebo pri vzhľade jazyka môžu prezradiť veľa o tvojom zdraví. Jazyk ti tak dokáže povedať zopár informácii o tvojich zdravotných problémoch. Ľudské telo je jediným skutočným domovom, ktorý budeme mať po celý život, takže sa o naše telo musíme náležite starať. Naše telo nám vždy vysiela signály,…

  Nekvalitný spánok: Tieto tipy a triky ti pomôžu vyriešiť mnohé zdravotné problémy

  0 icon

  Mávaš problémy so spánkom alebo je tvoj spánok nekvalitný? Vedci nám ukazujú zopár spôsobov, akým môžeme liečiť bežné zdravotné problémy - a to všetko vďaka zmene polohy spánku. Ak máš rád spánok, tak s radosťou sa dozvieš, že môžeš liečiť mnohé zdravotné problémy počas toho, ako si užívaš svoj spánok. Spánok je…

  10 príkladov toho, ako náš mozog dokáže prezradiť všetky naše tajomstvá

  0 icon

  Ľudský mozog je schopný vyriešiť aj tie najzložitejšie problémy - to je dôvod, prečo vedci porovnávajú mozog so superpočítačom! Ale čo by sa stalo, ak by tvoj súkromný počítač začal zdieľať tvoje súkromné informácie s cudzími ľuďmi? Dnes ti prinášame úžasné príklady toho, ako interné fungovanie nášho mozgu môže ovplyvniť naše…

  FOTO DŇA