Ľudstvo sa chveje nad priepasťou!

Vysoký stupeň poznania v technológiách (výrobných silách) a katastrofálna zaostalosť poznania o medziľudských (výrobných) vzťahoch priviedla ľudstvo po tisíce ročnom vývoji, počnúc otrokárskou spoločnosťou, pred brány pekla na zemi.

Pozeráme sa na tento stav všetci ako teľce na maľované vráta!!!

Opisujeme, konspekt-ujeme, obdivujeme a rozmnožujeme myšlienky staré nie desiatky, ale už stovky rokov, namiesto toho, aby sme sa pozreli pravde do očú!

Za 30 rokov sa nenašla na Slovensku duša, ktorá by bola ochotná rozmýšľať so mnou o inej ako kapitalistickej či socialistickej spoločnosti. O spoločnosti, ktorá by zodpovedala pojmu homo sapiens, teda o spoločnosti rozumnej a mierovej.

Spoločenské vedy a politici zalamujú ruky a čumia do priepasti, pred ktorú sme sa dostali, namiesto toho, aby sme sa obzreli do minulosti, kde ľudstvo spravilo chybu.

Bolo to dávno, keď človek začal organizovane, systémovo okrádať iného človeka, bolo to pri zrode otrokárskej spoločnosti a tomuto hriechu sme verní dodnes. My sa ho nechceme zbaviť, my ho milujeme, zdokonaľujeme, my ho ospevujeme. Všetky technologické objavy sa podriaďujú ZISKU, teda novodobým, hybridným formám okrádania a zabíjania človeka človekom. To je to semienko, ktoré vtedy človek zasial medzi ľudí a teraz odkvitá. Žiadna spolupráca, žiadna pomoc človeka človeku, len konkurencia a konkurencia v jej dokonalosti od právnej ochrany až po atómové zbrane a systém Perimeter známy ako “Mŕtva ruka”, ktorá visí nad nami. Toto je život, ktorí obdivujeme a zároveň nad ním nariekame.

V minulom článku Ako vo svete k spravodlivosti, mieru a rozumnému spolužitiu s prírodou?, som tento vývoj ľudstva zhodnotil aj ukázal krátko a jasne cestu, ako ho zmeniť.

Ľudí neznalých mikro a makro ekonómie chcem upozorniť, že môj návrh novej cesty pre ľudskú spoločnosť nie je žiadna fantázia, ako ma obviňujú makroekonomickí šarlatáni, ale požitie osvedčených, a teda exaktných princípov mikroekonómie pre ekonomickú vedu ako celok a celú spoločnosť, doplnené o pevnú mernú (menovú) jednotku odvodenú od tvorcu ekonomických hodnôt, teda človeka.

Teóriu Mikuláša Koperníka v stredoveku, ktorá je podstatne zložitejšia na pochopenie, ľudia pochopili, ale dôkazy o zločinnosti makroekonomického učenia, ktoré sa dotýkajú každého z nás a ohrozujú ľudstvo i túto planétu sú Vám nepochopiteľné a ste voči ním ľahostajní ako tie teľce pred maľovanými vrátami. Dôkazy, ktoré ľudia Vám predkladám sú oproti Koperníkovej teórii o pohybe nebeských telies neporovnateľne menej náročné na pochopenie a naviac podložené každodennými i historickými dátami a s Vami to ani nehne!!!

Ja vám nerozumiem ľudia!!!

Alebo?! Myslím si, že som Vám v tejto chvíli porozumel! Áno!!! Vy pod ekonómiou rozumiete mikro aj makro ekonómiu. Vy pod ekonómiou chápete aj to, čo robili, písali a v školách nám vysvetľovali, taký velikáni „ekonómie“ ako Smith, Marx, Keynes, nositelia Nobelových cien za ekonómiu a ďalší a ďalší „ekonómovia“!!!

Za socializmu sme tomu poctivo hovorili „polit-ekonómia“. Teda zmes politiky a ekonómie!!! Ak je v tom politika, tak to už nemôže byť ekonómia, ak je v tom politika, tak to už nemôže byť exaktná veda. V politike 2+2 môže byť 3, 4, aj 5. V skutočnej ekonómii nič také neexistuje!!! 2+2=4, a preto skutočná ekonómia je skutočná, teda exaktná veda!!! Polit-ekonómia takou vedou nie je a nemôže byť!!!

V exaktnej ekonómii neexistujú premenné, neexistuje samotný zisk bez rovnocennej straty, zisk sa tvorí na trhu a nadhodnota či pridaná hodnota v podniku, zisk peniaze devalvuje a nadhodnota revalvuje. Kapitalista (makroekonómia) neokráda pracujúcich v podniku (mikroekonómii), lebo v podniku sa kradnúť nedá, suma aktív sa musí rovnať na cent sume pasív, preto zisk sa musí rovnať strate, preto ak vznikne nadhodnota musí klesnúť cena produkcie na sklade a nie zvýšiť o nejaký bezprácny zisk.

Kradnúť sa dá len na trhu, cestou Marxovej takzvanej abstraktnej (záhadnej, neidentifikovateľnej) práce. Po-lopate bez-práce alebo jasne povedané bezprácny zisk!!!

Nuž a na trhu sa kapitalista (makroekonómia) nestretá s pracujúcim, ale so spoločnosťou, ako celkom, a preto neokráda len pracujúceho, ale celú spoločnosť, a tak ju rozkladá na bohatú a chudobnú časť spoločnosti – antagonizuje!!! Stavia človeka proti človeku rovnako, ako otroctvo rozdeľovalo viditeľne ľudí na otrokov a otrokárov. Dnes to nevidíme, lebo to už nerobí kapitalista, ale všemocná ideológia zvaná makroekonómia.

Tak, tak, konečne pochopme, že problém nie je v ľuďoch, ale v ideológii, ktorú všetci uznávame korporatívne oveľa dôslednejšie a vieru_hodnovernejšie ako kresťania kresťanstvo. Prečo? Lebo kresťanstvo bolo jedno z mnohých, ale makroekonómia je len jedno v mnohom. My nič iné nepoznáme! A to nie je pravda, lebo poznáme skutočnú, exaktnú ekonómiu, ktorú sme ponížili na akúsi mikro-ekonómiu!!! My sme z neutrálnej vednej disciplíny spravili slúžku (Bieleho koňa) pre skryté okrádanie človeka človekom.

Že nám nie je hanba a do plaču z tohto univerzálneho, celosvetového klamstva!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ale, aby som zbytočne neublížil Smithovi, Marxovi, Keynesovi a iným z minulosti musím povedať, že možno v tej dobe ekonómia v časti dnes nazývanej mikro-ekonómia, nevedela stanoviť „úplné celospoločenské náklady“ na svoju produkciu, a preto potrebovala „politickú barličku“. Dnes, ale ekonómia s tým problém absolútne nemá!!! Stanovuje ich s presnosťou na jeden cent pod termínom „úplné vlastné náklady,“ v ktorých nie sú len konkrétne náklady účtovnej jednotky, ale spoločnosti ako celku. Sú síce dnes rozhádzané a nesystemizované, ale sú v účtovnej jednotke naozaj všetky, stačí ich poctivo systemizovať, aby sme im rozumeli.

Naviac každá uzatvorená ekonomická jednotka používa vo svojom internom účtovníctve pevnú mernú (menovú) jednotku, ktorá vznikla pri jej založení, vkladom jej vlastníkov. Otvorené jednotky takúto pevnú jednotku (menu) nemajú, a preto pri uzatváraní si ju musia stanoviť alebo prevziať univerzálnu mernú (menovú) jednotku, ktorá zatiaľ neexistuje, preto ju v predchádzajúcom článku navrhujem.

Tak vážení spoluobčania tejto planéty, konečne sa zobuďte z Vášho makro-ekonomického spánku a začnite myslieť skôr, ako bude už neskoro!!!

V Michalovciach 18.7.2022

Andrej Sablič

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Andrej Sablič

O AUTOROVI

Akadémiu spoločenských vied v Moskve som ukončil v roku 1979 pred skúšobnou komisiou prehlásením a obhajobou, že „politická ekonómia socializmu nie je veda ale kniha rozprávok o socializme“. O dnešnej ekonómii a teóriách ktoré ju obhajujú, a „vylepšujú“ to platí dvojnásobne. Žiaľ nechceme vyzerať hlúpo pred súčasníkmi a tak ostaneme hlúpi pre našich potomkov. Ja to odmietam a spravím všetko preto aby tomu tak nebolo!!!

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 86

Celkové hodnotenie: 15.33

Priemerná čítanosť: 1014

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poslankyne sa pobili v bare. Cigániková skončila na pohotovosti

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová, Martin Baumann)   Medzi poslankyňami Romanou Tabak (Sme rodina) a Janou Bittó Cogánikovou to v poslednom období vrie. Najnovšie…

  Postup Ruska v konflikte s Ukrajinou zdá sa zaskočil USA. Aké majú teraz tri základné možnosti na reakciu?

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Jim Watson)   Reakcia Ameriky na udalosti v Rusku, Donbase, Záporoží a Chersonskej oblasti bola prekvapivo tlmená. Dokonca nudná, ak vezmeme…

  Držať pozície znamená prehrať

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube,Pixabay)   Douglas McGregor, plukovník vo výslužbe, spolupracovník portálu The American Conservative, bývalý poradca ministra obrany v Trumpovej administratíve, ocenený…

  Ruská jadrová reakcia nie sú iba vyhrážky. Rusko je na použitie atómových taktických zbrani pripravené

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Bobylev, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP, TASR/AP-Susan Walsh)   Ruský prezident Vladimir Putin a čínsky prezident Si Ťin-pching sa…

  Pri služobnom zákroku v Malých Levároch sa zranili tri osoby

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Pri sobotňajšom zásahu polície v Malých Levároch v okrese Malacky sa mali podľa aktualizovaných informácií zraniť tri osoby.…

  Ukrajinského prezidenta Zelenského sklamal Izrael a vystrašili iránske drony

  0icon

  Bratislava 24. september 2022 (Foto: Screenshot/Flightradar)   Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je šokovaný z toho, že Izrael je spolu s Maďarskom jedinou relevantnou krajinou, ktorá Ukrajine nedodala…

  Skutočne sa na nás valí tsunami? Aby bol niekto za spasiteľa, treba najprv vyvolať katastrofu, reagujú analytici na slová nového ministra

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Nový minister hospodárstva Karel Hirman sa v jednom z najnovších rozhovor vyjadril, že sa na nás…

  Putin mal prevziať velenie a zakázať ústup z Chersonu

  0icon

  Bratislava 24. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Russian Defense Ministry Press Service)   Vladimir Putin zakázal ruskej armáde ustúpiť z Chersonu a prevzal strategické velenie bojových operácií na…

  Horskí záchranári súťažia v Nízkych Tatrách na Memoriáli Romana Bencúra

  0icon

  Demänovská Dolina 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Horská záchranná služba)   Horskí záchranári zo Slovenska, Česka a Poľska testujú v sobotu v Nízkych Tatrách svoje zručnosti na…

  Nadal sa odhlásil z Laver Cupu, chce byť pri manželkinom pôrode

  0icon

  Londýn 24. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kin Cheung)   Španielsky tenista Rafael Nadal sa v sobotu odhlásil z Laver Cupu. V piatok odohral zápas štvorhry po boku…

  Armádny Magazín

  Erdogan potrebuje vyvolať vojenskú krízu. O grécko-tureckej vojne v rámci NATO

  0 icon

  Turecko, 24.september 2022 (AM) – Grécko v septembri oficiálne varovalo EÚ a NATO pred hrozbou vojny s Tureckom. Popredné európske a americké médiá uvádzajú, že v rámci hraníc NATO sa schyľuje k vojne medzi oboma členmi tohto vojenského bloku. Die Welt píše : „ Na papieri sú Turecko a Grécko spojenci…

  Vyčkávacia taktika? USA a Nemecko veľmi pomaly dodávajú tanky Ukrajine

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Ukrajina požiadala Západ o urgentné dodávky moderných tankov, aby uspela v protiofenzíve na severovýchode krajiny, no západné štáty na žiadosť reagovali pomaly. Píše o tom Politico s odvolaním sa na sedem zdrojov. Podľa partnerov z publikácie Kyjev potrebuje americké M1 Abrams a nemecké leopardy, avšak

  Iránske tanky Zulfikar a Karrar

  0 icon

  Irán, 24.september 2022 (AM) – Irán sa už takmer 40 rokov nachádza na sankčnom zozname USA, Izraela a EÚ. Krajina, ktorá pred takmer 40 rokmi odstránila iránskeho proamerického šacha, zničila americké komando, ktoré zaútočilo na Irán s cieľom oslobodiť zajatých amerických rukojemníkov, uštedrila výprask irackému vodcovi Saddamovi Hussajnovi, spojencovi Američan

  Ukrajina má problém - roje iránskych dronov likvidujú ťažkú techniku ozbrojených síl. Video

  0 icon

  Ukrajina, 24.september 2022 (AM) – Podľa hlásenia v operačnom ukrajinskom veliteľstve "Juh", ruské ozbrojené sily zničili ukrajinský remorkér, ktorý bol v prístave Očakov v Mykolajivskej oblasti. Loď zasiahol iránsky kamikadze dron Shahed-136. Rovnakým spôsobom došlo k úderu na budovu v Krivoj Rogu.  

  Ruské sily zničili už takmer tristo ukrajinských vojenských lietadiel

  0 icon

  Ukrajina, 23.september 2022 (AM) – Počas ruskej špeciálnej vojenskej operácie už bolo zničených takmer 300 ukrajinských vojenských lietadiel, informovalo v piatok ruské ministerstvo obrany.   „Celkovo od začiatku špeciálnej vojenskej operácie bolo zničených 298 lietadiel, 155 vrtuľníkov, 2 054 bezpilotných prostriedkov, 376 protilietadlových

  FOTO DŇA