Putin robí dobre, že besného psa USA aj s jeho satelitmi a lokajmi drží na reťazi…

Prečo sa Západ zbesnel? Z jednoduchého dôvodu. Jeho vzor USA, totálne a navždy stratil tvár a úlohu hegemóna vo svete. Druhým dôvodom je, že USA sa budú musieť naučiť počúvať čo hovorí ich partner, brať ho na vedomie a bude sa musieť voči každému partnerovi správať slušne a úctivo. Doteraz USA „zdobili“ arogancia, diktát, povýšenectvo, nadradenosť a schopnosť potláčať každého, kto sa im vzoprel politickým násilím, vojenským násilím, vojnami, vydieraním a vraždami. USA priviedli na celom svete na základe svojej politiky štátneho terorizmu celé krajiny do nešťastia, drastickej chudoby, zničenia a devastácie životného prostredia. Milióny ľudí prišli kvôli nim o život po druhej svetovej vojne. A ďalšie milióny ľudí bolo zmrzačených telesne i duševne…

Tretím dôvodom je, že NATO choré na rakovinu dostalo navyše ešte aj lepru a tak neostáva nič iné len mu nasadiť asistovanú eutanáziu…

Taká je pravda. Fakty hovoria za všetko. Každému človeku okrem zapredancov tohto štátu je jasné, že sú to USA, ktoré doviedli svet na pokraj III. svetovej vojny. Kríza na Ukrajine to jasne naznačila. Uvedieme hlavné fakty:

Rozpadom bipolárneho sveta Západu a Východu bola narušená rovnováha mierového usporiadania sveta.  Rozpadla sa Varšavská zmluva a Sovietsky zväz. Západ okamžite začal uplatňovať politiku pripútania si východných štátov ekonomicky, ale aj vojensky. Nemecko pri svojom zjednotení sa zaviazalo, že na svojom území nebude držať jadrové zbrane a ani nebude vyvíjať agresiu voči iným štátom. Sľub nedodržalo.

Vytúženej demokracie sme sa zatiaľ nedožili. Je totiž veľký rozdiel medzi demokraciou a politickou pluralitou. My máme len politickú pluralitu a nič viac. Pritom strany voliča a občana potrebovali iba na to, aby sa dostali k moci. Potom sa začala obyčajná, sprostá rabovačka štátu. Trvá dodnes. Strany chcú získať moc len preto, aby sa dostali k financiám a mohli si rozdeľovať miliardy. Občan sa stal otrokom a zadĺžený štát majetkom Západu.

NATO s USA na čele porušilo sľuby o nerozširovaní sa dané Gorbačovovi a Jeľcinovi. Oklamali ich. Dostali sa na hranice s Ruskom, ktoré má právo sa obávať agresie Západu. Pretože cieľ Západu je jasný:  vojensky obkľúčiť Rusko základňami, vydierať ho ekonomicky, následne vstúpiť vo veľkom do ich hospodárstva, privlastniť si ho, okradnúť Rusko o nerastné bohatstvo, z občanov Ruska urobiť sluhov ako aj v iných východných štátoch. Nato slúžia tzv. „farebné revolúcie“, pomocou ktorých si USA dosadzujú do vlád svojich ľudí – vazalov a tí potom riadia štát na obraz USA, ale proti vôli občanov vlastného štátu. Jednoducho povedané za peniaze zradili vlasť a zapredali ju i jeho obyvateľov. USA potom cez hŕstku zapredancov riadia štát.

Ukrajina nebola výnimkou. Na pláne destabilizácie Ukrajiny s cieľom možného vyvolania vojny v teritóriu pracujú tajné služby USA a Nemecka od začiatku 90-tych rokov. Po Majdanizácii Ukrajiny, čiže Američanmi naplánovanom a zrealizovanom štátnom prevrate, plánovali USA vojenskú okupáciu Krymu, s cieľom umiestniť tam námornú základňu a odtiaľ dobýjať ďalšie územia. Rusko im v tomto vystavilo STOPKU. Rusko sa právom cítilo byť vitálne ohrozené na svojej existencii. Pritom sa tridsať rokov pozeralo na agresiu USA vo svete, dúfajúc, že USA prídu k rozume. Neprišli.

Rusko bez porušenia medzinárodných zmlúv získalo Krym, ktorý nechcel byť v jednom štáte s ukrajinskou vládou, z časti obsadenou domácimi fašistami. Vybľakovanie USA a ich satelitov o anexii Krymu, sú len tupým prejavom bezmocnosti. Nech si spytuje svedomie ten, čo to zrežíroval. USA!!! Ten čo si naštuduje príslušné zákony a chce byť nestranný a objektívny, zistí, že pripojenie Krymu k Rusko bolo zákonné. Tí, čo Vám budú tvrdiť opak – klamú…

Krym nevyšiel čo ďalej? Nič ľahšieho. Vyprovokovať a vyhrotiť emócie medzi Rusmi a Ukrajincami v Donecku a Luhansku. Ten, čo si naštuduje problematiku, zistí, že v oboch republikách je nadpolovičná väčšina ruského obyvateľstva. Že Doneck a Luhansk postupoval tak, že vyhlásil republikovú nezávislosť na Ukrajine po Majdane? Nech si spytuje svedomie ten, čo to zrežíroval. USA!!!

Americké plány na ovládnutie tejto časti teritória sa spomalili, ale nezastavili. V roku 2014 a 2015 sa rokovalo a prijali sa tzv. Minské dohody. Svet si myslel, že sa situácia znormalizuje. Nie. Prečo? Lebo opäť to boli USA, ktoré štvali do konfliktov na východe krajiny. USA nemali záujem na dodržiavaní dohôd. USA v oblasti potrebovali a potrebujú vojnu a nie mier. Na Ukrajine potrebovali možno trochu kľudu, kým si nezvolia ďalšiu stratégiu. Popritom americké firmy rabovali ukrajinské hospodárstvo. Vrátane syna súčasného prezidenta Bidena. Jeho podarený syn Hunter bol riaditeľom predstavenstva Burisma – ukrajinskej súkromnej energetickej spoločnosti, zatiaľ čo jeho otec bol hlavným predstaviteľom Obamovej administratívy pre americko-ukrajinské vzťahy. Obaja Bidenovci okrem toho boli platení čínskym miliárdárom, podnikateľom v oblasti energetiky za pomoc dostať sa na svetové trhy sumou 10 miliónov dolárov. Na Ukrajine pôsobili a stále pôsobia desiatky amerických bývalých politikov, ktorí sú prepojení na americký priemysel a ktorí takisto bohatstvo Ukrajiny rabujú. Aj preto ten americký štekot.

Na Ukrajine pôsobí cca 250 ľudí organizovaných a pôsobiacich v nelegálnych ukrajinských a amerických vojenských štruktúrach. Napr.  Azov alebo Blackwater (Academy). Tiež mnoho agentov CIA a amerických vojenských rozviedok so svojou vybudovanou sieťou špiónov a tzv. radcov prepojenou až do vlády Ukrajiny.

Nátlak na vstup Ukrajiny do NATO bol dávno pripravený. Preto Rusko muselo tento problém riešiť s ohľadom na vlastnú bezpečnosť. Vykrikovanie besných amerických psov o tom, že každá krajina sa môže slobodne rozhodnúť  o vstupe je rozprávka pre malé deti. Medzinárodné právo a iné dokumenty svedčia, že o tom, že Rusko má právo sa brániť, ak sa cíti ohrozené. Musí byť dodržaná zásada neohrozenia druhého. Neviem ako by sa USA pozerali na to, ak by Rusko rozmiestnilo jadrové zbrane na Kube…To by bolo štekotu. Pritom Rusko by neurobilo nič iné, len to čo robí Západ.

Rusko tým, že uznalo oficiálne Doneck a Luhansk, získalo od republík legálny mandát na to, aby tam urobilo poriadok. Západ mal dosť času na činy za sedem rokov od Minských dohôd. Nevyužil príležitosť dať veci do poriadku. Prečo by sa malo Rusko pozerať na to ako na Ukrajine a v Donecku a Luhansku umierajú ľudia v tisícoch, zvlášť ak ide o ruské väčšinové obyvateľstvo? Teraz je čas, aby v teritóriu urobilo poriadok Rusko. Západ môže štekať koľko chce. Rusko nie je závislé na idiotských sankciách Západu. Okrem toho je vojensky silnejšie ako celý zločinecký pakt NATO aj s USA.

Proces rozpadu USA sa už nedá zastaviť. Krachujúca ekonomika potrebuje vojnu ako soľ. A to Rusko nedopustí. Globálna moc sa rozdelí medzi viaceré spolupracujúce štáty. USA sa môžu zapojiť do spolupráce, ale už nie ako hegemón, ale obyčajný subjekt rovnocenný každému inému…A musí zaplatiť za všetky škody a príkoria štátom, ktorým ich za desaťročia spôsobili…

Vypuklým príkladom otvoreného páchania zločinov bol rozvrat Juhoslávie, vojenská agresia NATO a USA voči suverénnemu štátu s obrovskými ľudskými obeťami a hospodárskymi stratami. Prečo svet doteraz adekvátne neodsúdil a nepotrestal USA a NATO za tieto zločiny? Boja sa USA? Potácajúceho sa kolosu na hrane priepasti? Prečo svet mlčí, keď dobre vie, že súčasť Srbska, Kosovo bolo Američanmi ulúpené z dôvodu, aby tam mohli vybudovať vojenskú základňu a kontrolovať odtiaľ strategickú oblasť Stredozemného mora? A ťažiť obrovské nerastné bohatstvo Kosova? Rusko má dobré vzťahy so Srbskom. Čo by povedal svet, keby Srbsko pozvalo Rusko, aby im pomohlo vrátiť separatistické ulúpené Kosovo do rúk Srbska? A bolo by to absolútne legálne podľa medzinárodného práva !!! To by bolo štekotu vojenských štváčov zo Západu…

Záver: Občania SR sa za zapredaneckú vládu musia hanbiť. Vláda SR svojou činnosťou podnecuje vojnu na Ukrajine. Len kvôli tomu, že si to želajú USA. Občania si však vojnu neželajú. A preto sa postavia na stranu spravodlivosti a mieru. Ale už bez tejto zapredaneckej vlády…

NATO sa o chvíľu rozpadne a Slovensko bude slobodné, bez okupantov a ich pomáhačov. Vďaka Rusku. Preto táto vláda jačí ako besná…

Viac na:

https://blog.hlavnespravy.sk/29750/co-uniklo-z-pentagonu-je-ozaj-bomba-americki-vojaci-cakaju-na-hraniciach/

Z mesta SNP Ivan Štubňa

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 217

Celkové hodnotenie: 24.75

Priemerná čítanosť: 2239

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Národný bezpečnostný úrad varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje pred koordinovanými kybernetickými útokmi na Slovensku, za ktorými je ruská skupina anonymus.ru. Informoval…

  Zuzana Čaputová diskutovala na Malte s 11 prezidentmi o vojne, plyne aj migrácii

  0icon

  Bratislava/Valletta 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Kancelária prezidenta SR)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa vo štvrtok na Malte stretla s ďalšími 11 prezidentmi členských krajín EÚ…

  Káčer: Pre niektorých politikov je naša štátnosť obyčajná rohožka

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Rastislav Káčer by pred 30 rokmi nečakal, že na Slovensku vyrastie generácia…

  Premiér: Ak Putin stratí vplyv na Európu, trh s plynom sa upokojí

  0icon

  Bratislava/Praha 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Ak ruský prezident Vladimir Putin stratí vplyv na Európu, zmizne výrazný prvok neistoty, čím sa podľa predsedu…

  Robert Fico odmietol, že by za schôdzou bola snaha zastrašovať OČTK

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer, Jaroslav Novák)   Začala sa mimoriadna schôdza Národnej rady (NR) SR, na ktorej chce Smer-SD presadiť uznesenie k…

  NAKA zadržala členov organizovanej skupiny, pripravovať mali lúpež

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala členov organizovanej skupiny z regiónu južného Slovenska. Mali pripravovať lúpežné prepadnutie na území…

  Súd rozhodol: Bude opitý Dědeček, ktorý usmrtil 5 ľudí, stíhaný väzobne alebo na slobode?

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Obvinený Dušan D., ktorý v opitosti spôsobil víkendovú tragickú dopravnú nehodu v centre Bratislavy s piatimi obeťami,…

  Po Limane sa hlavná pozornosť upriamuje na Kreminnský smer. Čo sa deje?

  0icon

  Kyjev 6. októbra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Andrii Marienko)   Po oslobodení Limanu sa Kreminnský smer stal miestom hlavných bojov na frontovej línii, povedal pre Donbas Realii gubernátor…

  "Krym je ruský!": "Lúče smrti" prinútili Muska milovať Rusko

  0icon

  Moskva 6. októbra 2022 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Hannibal Hanschke) Americkí experti sa domnievajú, že miliardár sa bojí o svoje satelity Starlink, ktoré už mohli byť zasiahnuté našimi bojovými…

  Sachs zaskočil moderátora, keď obvinil USA zo sabotáže plynovodu Nord Stream. „Jeff, Jeff, v tomto bode musíme prestať..."

  0icon

  Bratislava 6. októbra 2022 (HSP/Daily Mail/Foto:Screenhot)   Ako informuje portál Daily Mail, ekonóm Kolumbijskej univerzity prekvapil, keď počas vysielania uviedol, že za sabotážou plynovodu Nord…

  Vášeň v Tebe

  Peterson porozprával o ženských sexuálnych fantáziách. Akú úlohu v nich zohráva rozprávka Kráska a zviera?

  0 icon

  Uznávaný klinický psychológ, autor kníh 12 pravidiel pre život a Za hranicou poriadku - Jordan Peterson - v jednej zo svojich prednášok porozprával o ženskej sexuálnej fantázii. Jeho vyjadrenia však nie sú založené na rozhovoroch so ženami. Možno vás to prekvapí, ale na ženské sexuálne fantázie sa podľa jeho slov zamerali inžinieri z Googlu.…

  Násilie "Pána Smitha" v realite? Angelina Jolie prezradila, čo sa dialo na palube lietadla

  0 icon

  Americká herečka Angelina Jolie podala žalobu na bývalého manžela Brada Pitta a obvinila ho z domáceho násilia, informuje portál People. Podľa žaloby Pitt počas konfliktu v súkromnom lietadle v roku 2016 chytil jedno z ich detí pod krk a ďalšie mal udrieť päsťou do tváre.

  5 jednoduchých spôsobov ako byť (oveľa) lepšou mamou

  0 icon

  Každá z nás chce byť pre svoje deti tou najlepšou mamou. Mladé mamičky, ale aj tie staršie dostávajú mnoho (niekedy nevyžiadaných) rád, ako vychovávať svoje deti. My vám prinášame 5 jednoduchých spôsobov, ako byť ešte lepšou mamou pre svoje dieťa. Darujte dieťaťu sústredených 15 minút Dvakrá

  Nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi ju vohnala "pod nože" iránskeho doktora. Lela Vémola prehovorila o ceste do Teheránu

  0 icon

  Bývalá slovenská playmate Lela Vémola odcestovala do Iránu. Dôvodom je jej nepríjemná skúsenosť s európskymi lekármi. „Veľmi dlho som zvažovala cestu do ďalekého Iránu, ale toto rozhodnutie neľutujem. Po nepríjemných skúsenostiach s lekármi v Európe, čo sa týka plastiky nosov, som sa zverila do rúk Dr. Farshida Mahboubirada, pretože viem, že…

  Dojemná pieseň Márie Čirovej po tragickej nehode v Bratislave: "Prečo nedá sa žiť bez obáv ako v náručí matky?"

  0 icon

  K tragickej dopravnej nehode na bratislavskej zastávke MHD Zochova uviedla niekoľko úprimných slov aj speváčka Mária Čírová. Zaspievala aj dojemnú pieseň. „V noci som sa vrátila z jedného koncertu a nemohla som zaspať. Vznikli tieto slová a melódia. Zastávka Zochova bola mojou zastávkou 5 študentských rokov. Je to jedna z najfrekventovanejších…

  Armádny Magazín

  Luhanský obrnený transportér pod paľbou zachraňuje posádku druhého poškodeného vozidla. Video

  0 icon

  Ukrajina, 6.október 2022 (AM) – Dôstojník 1. práporu 4. brigády Luhanskej ľudovej republiky s volacím znakom Denčik na svojom BMP-1 napreduje, aby pomohol posádke spriateleného vozidla predtým poškodeného v boji. Dokonca aj potom, čo raketa Javelin zasiahla kapotu jeho vozidla, bol schopný dokončiť úlohu evakuácie druhej posádky. Jeho kolega operátor-strelec 7

  Kniha "Krstní otcovia Hitlera" má čo povedať o súčasných vládcoch politiky

  0 icon

  Slovensko, 6.október 2022 (AM) – Kniha Krstní otcovia Hitlera strháva závoj zahmlievania veľmi tragickej etapy európskych a svetových dejín, ako je nacizmus. Analýzou politických, ekonomických, diplomatických a iných dokumentov n

  Američania bijú na poplach. Kyjevské sily sa nechali vylákať pred ruskou ofenzívou

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Americké médiá s prekvapením píšu, že ukrajinské jednotky, ktoré vstupujú do „oslobodených“ miest Donbasu, tam prakticky nestretávajú ľudí. Naznačuje to najmä denník The New York Times. Mnoho obyvateľov ukrajinských osád bolo na začiatku špeciálnej operácie evakuovaných. Teraz, s nástupom ozbrojených síl Ukrajiny, sa ľudia sťa

  Aj americká lietadlová loď ide do Japonského mora demonštrovať silu po odpálení severokórejskej rakety

  0 icon

  Južná kórea, 6.október 2022 (AM) –  USS Ronald Reagan, lietadlová loď s jadrovým pohonom, vplávala do Japonského mora po tom, čo Severná Kórea odpálila raketu stredného doletu ponad Japonsko. Vojnová loď sa bude nachádzať východne od Južnej Kórey , uviedla agentúra Yonhap s odvolan

  Už nie na ochranu Ukrajiny. USA sa netaja ďalšou finančnou podporou útočných operácií proti Rusku

  0 icon

  USA, 6.október 2022 (AM) – Washington poskytne Kyjevu nový balík vojenskej pomoci vo výške 625 miliónov dolárov. Uviedol to americký prezident Joe Biden v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským podľa správy na webovej stránke Bieleho domu. Na Ukrajinu budú dodané ďalšie zbrane a vybavenie vrátane 4 viacnásobných odpaľovacích rakiet H

  FOTO DŇA