Prečo sa nedám očkovať proti Covidu

Otvorený list:
Vážený pán predseda vlády,
vážení ministri, vážené ministerky,

mám 70 rokov, prekonal som covidové ochorenie v decembri 2020 a zaujalo ma vyjadrenie predsedu vlády:
Heger: „Diskutujem s právnikmi, či nie je v rozpore s Ústavou zavedenie povinného očkovania pre určitú vekovú skupinu.“
Pán premiér chcem Vám iba pripomenúť, že človek je obdarovaný od svojho Stvoriteľa rozumom a slobodnou vôľou.
Z uvedeného vyplýva, že vlastne diskutujete s právnikmi o prirodzenom práve človeka, či môže používať slobodnú vôľu? Toto sme už zažili a ja osobne nebudem totalitu podporovať a nedám sa očkovať, aj keď to bude povinné. Možno pôjdem do väzenia a čo potom? Dostanem úder pendrekom na oko, alebo zakopnem o posteľ?
Dňa 15. novembra som si mohol prečítať informáciu, že: „Americký federálny súd potvrdil zrušenie povinného očkovania pre zamestnancov súkromných firiem.“ Takže nie ste sám, kto sa tým zaoberá, ale u Vás som predpokladal, že viete, čo je prirodzené právo.

Je potrebné z mojej strany vysvetliť, prečo sa nedám zaočkovať.
1. Vakcíny nie sú proti Covidu, ale iba zmierňujú príznaky a uľahčujú priebeh choroby. V súčasnosti je možné pozorovať, že aj zaočkovaní sa nakazia. Mám taký prípad aj v rodine.

Profesor Jay Bhattacharya z prestížnej Stanfordskej univerzity v Kalifornii nedávno uverejnil na Twitteri graf, ktorý spracoval aktuálne britské dáta nakazených podľa vakcinačného statusu a vekových skupín vo vysoko preočkovanom Anglicku s nasledujúcim komentárom: „Veľmi poučný graf, z ktorého je zrejmé, že covid vakcíny nezabraňujú infekcii”
„Vakcína poskytuje len súkromný prospech (ochranu proti ťažkej chorobe), ale len obmedzený verejný prospech (ochranu proti šíreniu choroby). Tak čo je teda dôvodom pre povinné očkovanie?” pýta sa.
(Bratislava 23. októbra 2021, Jana RayTutková)
Kategória 70-79 rokov na uvedenom grafe je viac nákazlivá pre zaočkovaných. Tak prečo nás chcete očkovať?

Takže ak môžeme pokračovať v úvahe, tak sa môže nakaziť aj zaočkovaný, ale nevie o tom, pretože prejaviť sa príznakom zabraňuje vakcína a tak smelo roznáša Covid ochorenie.
Nezaočkovaný však dostane príznaky (ja som mal horúčku 39°C po dobu 8 dní) a v takom stave leží v posteli a neroznáša ochorenie.
Aké je však rozhodnutie vlády? Očkovaní a tí, čo prekonali Covid pred menej ako 180 dňami môžu všetko.
Očkovaným je dovolené smelo a bez obáv roznášať ochorenie.
A tým, čo prekonali ochorenie, prečo je dovolené iba 180 dní? Vari to tu niekto na Slovensku merá?
Vedúca Centra bunečného a tkáňového inžinýrství Fakultní nemocnice u sv. Anny a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity doc. Irena Koutná: (23. 12. 2020, 5:30 – Brno, Angelika Bazalová, Novinky)
A dá se tedy odhadnout, jak dlouho trvá, než klesnou hladiny pod měřitelnou úroveň?
„Zatím máme jenom dva body, takže z toho se obtížně dělá seriózní závěr – ovšem podle úhlu klesání si troufám říct, že poté, co nemoc proděláte a váš organismus si ustanoví nějakou populaci těchto paměťových buněk, takjste minimálně rok a snad i rok a půl chráněni. A možná i déle. To sice nutně neznamená, že vůbec neonemocníte, ale váš organismus si s tím virem při dalším setkání rychle poradí.“
Myslím, že namiesto toho, čo vydávate financie na očkovaciu lotériu a zbrane, by ste mohli otestovať prekonaných po roku a v následne určených intervaloch, (napr. 1,5 roka, 2 roky) a nie pohodlne stanoviť hranicu 180 dní ako keby imunita bola u všetkých rovnaká.
Tí prekonaní sú teraz ohrozovaní zaočkovanými.

Imunita po prekonaní COVID-19 na roky až desaťročia – potvrdila štúdia.
Očkovať sa netreba
Časopis Forbes (https://www.forbes.com/sites/tommybeer/2020/11/17/coronavirus-immunity-may-last-yearspossibly-even-decades-study-suggests/) informoval, že prirodzená imunita môže trvať až 8 mesiacov, ale aj dlhšie – podľa novej štúdie (https://www.biorxiv.org/content /10.1101/2020 .11.15.383323v1) renomovaných výskumníkov z La Jolla Inštitútu imunológie. U tých, čo majú robustnú mieru B- a T-buniek, „ktoré pretrvávajú v tele veľmi veľmi dlho“.
Zistili to na vzorke 185 pacientov, ktorí na začiatku pandémie prekonali ochorenie a väčšina mala stále
dostatočné množstvo protilátok, ktoré boli trvácne a vykazujú veľmi malú mieru poklesu, čo znamená, že môžu poskytovať ochranu nielen na roky, ale aj na desaťročia.
Hoci štúdia ešte nebola preverená odborníkmi, tzv. peer-reviewed, New York Times
(https://www.nytimes.com/2020/11/17/health/coronavirus-immunity.html) ju označil za najkomplexnejšiu a najdlhšie trvajúcu štúdiu imunitnej pamäte na koronavírus doteraz.
Záver je, že ľudia, ktorí sa vyzdraveli, budú chránení do ďalších rokov, keď budú starší a ich zdravie chatrnejšie.
Ako konštatuje aj NY Times „pravdepodobne nebude treba každoročné očkovanie, ako sme sa obávali“ (niektorí tešili). Autor štúdie Dr. Alessandro Sette tvrdí, že s touto prirodzenou imunitou bude nový koronavírus „zneškodnený dosť rýchlo bez toho, aby človek dostal príznaky, alebo ho vôbec roznášal“.
NY Times zas informoval, že nedávno vedci zistili, že tí, ktorí sa vyliečili z prvého SARS koronavírusu, majú dostatok protilátok ešte 17 rokov po prekonaní infekcie.

Polícia oznámila, že v pondelok prídu prísne kontroly: „Robíme to pre nemocnice,“ odôvodňujú policajti.
Prečo to robíte pre nemocnice? Prečo nie sú postavené nové pavilóny pre Covid oddelenia v nemocniciach? Jedno takéto podlažie sú stavebné firmy schopné postaviť za dva až tri týždne. Lebo nie je dosť lekárov a zdravotných sestier? Prečo ste im už pred rokom nezvýšili platy pre covidové oddelenia? Možno by nedávali výpovede. A zrejme by prišli pomôcť aj zo zahraničia.
Vy ste sa však spoliehali iba na neúčinné očkovanie.

2. Neetická ponuka.

Sú to experimentálne vakcíny a neviete ich dlhodobé účinky. Ak by na chvíľu mi zlyhalo kritické myslenie a dal by som sa zaočkovať, viete garantovať, že od dlhodobých účinkov neochoriem (zrazeniny krvi, vnútorné krvácanie, zápal srdca), neostanem na vozíku alebo nezomriem? Neviete a tomu sa hovorí neetická ponuka.
Toto by ste mali prekonzultovať s právnikmi, lebo neetická ponuka je v rozpore so zákonom.

Aj vakcíny od Pfizera a Moderny spôsobujú krvné zrazeniny. V USA skoro polovica úmrtí po
očkovaní sa údajne prejavila ochorením do 48h.
Bratislava 21. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR/DPA-Mohssen Assanimoghaddam) (Jana Ray Tutková)
Aj vakcína od Johnson & Johnson spôsobuje podobné problémy zrážanlivosti ako AstraZeneca. Ide o rovnaký typ DNA vakcín akou je aj Sputnik V. No poruchy zrážanlivosti krvi sú hlásené aj pri mRNA vakcínach od Pfizera a Moderny.
Ja mám dedične zvýšenú zrážanlivosť krvi a to ma len tak posielate na očkovanie a to už aj biskupi.

3. Neetická vakcína.

Môžu mRNA vakcíny natrvalo zmeniť DNA? Najnovší výskum naznačuje, že áno
Bratislava 10. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Sakchai Lalit)
Na univerzitách Harvard a MIT vedci realizoval výskum RNA koronavírusu, ktorý dáva odpoveď na to, ako mRNA vakcíny môžu navždy zmeniť genetický kód DNA – ich zistenia intepretuje biochemik a molekulárny biológ Dr. Doug Corringan, PhD z Inštitútu polymolekulárneho zdravia.

Pri tom veľkom naháňaní ľudí na očkovanie a násilné vytváranie podmienok, že ak chcú ísť do zamestnania, tak musia byť zaočkovaní (popieranie slobodnej vôle človeka) sa núka podozrenie, či ďalší kmeň vírusu nenapadne iba zaočkovaných a budú mu vedieť vzdorovať?

V septembri tohto roku bolo možné sa dozvedieť:
Biskup Athanasius Schneider sa rozhodol poskytnúť členom Bratstva Matky Božej Fatimskej osvedčenia potvrdzujúce, že ich odpor voči očkovacím látkam poškvrneným potratmi je výrazom ich náboženského presvedčenia.
Uvádza sa v ňom, že „zločin potratu je taký príšerný, že akýkoľvek druh zreťazenia s týmto zločinom, dokonca aj veľmi vzdialený, ako sú vakcíny, ktoré na testovanie, alebo výrobu používajú potratené bunky plodu, je nemorálny a nemôže byť za žiadnych okolností prijatý Katolíkom.“

Na inom mieste sa biskup Schneider vyjadril, že radšej pôjde do väzenia ako by sa mal dať zaočkovať.
Osobne som sa stotožnil s týmto názorom pána biskupa.

Každý deň pozerám noviny s tým, či už vláda podala demisiu. Zatiaľ sa to nestalo.

Vážený pán premiér a členovia vlády chcem vás poprosiť, či by ste neurobili radosť staršiemu človekovi a nepodali demisiu.

S pozdravom

Ing. Jozef Kuzma, EUR ING
Znalec pre odvetvie Statika stavieb
Ústredný tajomník KDH a potom SKDH v r. 1992.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Kuzma

O AUTOROVI

Som znalec pre odvetvie statika stavieb
V r. 1992 som bol ústredný tajomník KDH a potom SKDH

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 5

Celkové hodnotenie: 21

Priemerná čítanosť: 4145

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  SHMÚ upozorňuje na dážď, poľadovicu, sneženie aj vietor na horách

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Patrik Koreň)   Na Slovensku sa v piatok môže vyskytnúť dážď, poľadovica, sneženie aj vietor na horách. Slovenský hydrometeorologický ústav preto…

  Maďarský spor proti transrodovým osobám ohrozuje dôveryhodnosť EÚ, tvrdia Česi

  0icon

  Budapešť 9. decembra 2022 (HSP/politico/Foto:Pixabay)   České predsedníctvo EÚ hovorí, že Európa by nemala mlčať o rodovej problematike na rokovaniach COP15 OSN. Podľa POLITICO, sa…

  Kto je ZA a kto PROTI? Taraba načrtol, ako budú hlasovať poslanci o Hegerovej vláde

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanec Národnej rady SR Tomáš Taraba (Život – Národná strana) na sociálnej sieti vysvetlil, ako môže dopadnúť hlasovanie…

  Statisticky jsme se již přehoupli do socialismu

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Sichtarova/Foto:Pixabay)   Občas na svých přednáškách mluvím o tom, že naše z poloviny socialistická ekonomika již reaguje jinak, než jak kdysi…

  Krajniak odkázal SaS, aby si nebrala ľudí za rukojemníkov

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Facebook/Aktuality.sk/Nový Čas/Foto: TASR - Martin Baumann)   Opozičná SaS by si nemala brať ľudí za rukojemníkov. Ak padne vláda, hrozí, že…

  Exposlanec Herák podal sťažnosť voči obvineniu zo spáchania sexuálneho násilia

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR - Pavol Zachar)   Exposlanec parlamentu Ján Herák podal sťažnosť proti opätovnému vzneseniu obvinenia zo spáchania sexuálneho násilia či znásilnenia.…

  Pročko sa opäť predviedol. Tentokrát svojim správaním nahneval aj inak pohodového Kollára

  0icon

  Bratislava 8. decembra 2022 (HSP/Foto: Screenshot)   Po včerajšom divadelnom predstavení, na ktoré premenil Jozef Pročko svoje vystúpenie v rozprave k náhubkovému zákonu, sa na…

  O „demokratoch“ odtrhnutých od vlastného ľudu

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Facebook/Foto: TASR - Michal Svítok)   Politický komentátor Eduard Chmelár tentokrát tému parlamentná rozprava prenechal na iných a na sociálnej sieti…

  Europol odhalil rozsiahlu sieť prevádzačov migrantov v celej EÚ

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (HSP/Foto:TASR/DPA-Paul Zinken/dpa-Bildfunk)   Sieť organizovaného zločinu sa snažila dostať do Európskej únie najmä Iračanov cez baltskú migračnú trasu cez Bielorusko, informuje…

  Naď: Ministerstvo obrany čelí výraznému kybernetickému útoku

  0icon

  Bratislava 9. decembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann )   Ministerstvo obrany (MO) SR čelí výraznému kybernetickému útoku. Šéf rezortu obrany Jaroslav Naď (OĽANO) to…

  Vášeň v Tebe

  Urobte si rýchly test a zistite, či máte vážny problém s alkoholom

  0 icon

  Hovorí sa, že alkohol je metlou ľudstva. Na Slovensku platí vysoká spoločenská miera akceptácie konzumácie alkoholu. Mnohí ľudia majú problém s alkoholom a ani si to neuvedomujú. Alkohol poškodzuje nielen fyzické zdravie, ale aj to psychické. Závislosť, ktorá sa postupne vkradne do života človeka, ovláda jeho celodenné fungovanie. Všetko sa následne prispôsobuje…

  Fenomenálne sochy Bruna Catalanoa. Prečo im chýba časť tela?

  0 icon

  Bruno Catalano je úžasný umelec, ktorý vytvára sochy v životnej veľkosti. Nie sú to však klasické sochy. Sú to surrealistické sochy ľudí, ktorým chýbajú značné časti tiel. V človeku tiež vyvolávajú pocit, že popierajú zákony gravitácie. Catalano sa narodil v roku 1960 v sicílskej rodine žijúcej v Maroku. Vyrastal však vo Francúzsku. Keď mal Bruno…

  Najčastejšie chyby pri líčení. Ako nevyzerať staršie či dokonca ako klaun?

  0 icon

  Každá žena chce byť krásna. Vaše krásne črty tváre si môžete dokonale zvýrazniť vhodne zvoleným líčením. Samotné líčenie je však ako umenie. Niektoré jeho techniky totiž môžu spôsobiť, že budete vyzerať oveľa staršie ako v skutočnosti ste. Akým chybám by ste sa mali vyhnúť? Líčenie a očné tiene

  Bývala manželka Ondreja Brzobohatého prezradila, ako si udržiava svoje skvelé miery. Odhalila aj drsnú minulosť

  0 icon

  Taťána Kuchařová, bývalá manželka hudobníka Ondreja Brzobohatého, odhalila, ako si udržiava svoje skvelé mieri. Prezradila tiež, prečo navštevuje terapeuta. A dôvodom nie je rozvod s Ondrejom. Známa česká modelka a Miss World 2006 sa nedávno vrátila z ciest po Ázii. Má však plné ruky práce. Na jedno zo svojich fotení pozvala aj portál Super,

  Indonézia prijala nové zákony. Hrozí turistom na Bali za nemanželský sex väzenie?

  0 icon

  Indonézsky parlament schválil nový trestný zákonník, ktorý zakazuje v krajine mimomanželský sex. Za sex mimo manželstva bude podľa nových zákonov, ktoré nadobudnú účinnosť o tri roky, trest odňatia slobody až na jeden rok, informuje BBC. Kritici považujú zákony za „katastrofu“ pre ľudské práva a potenciálnu ranu

  Armádny Magazín

  MARS s MSHORAD u slovenských protilietadlovcov

  0 icon

  Přelouč, 9. decembra 2022 (AM) - Spoločnosti SAAB a SVOS predstavili systém MSHORAD inštalovaný na bojovom vozidle MARS slovenským protilietadlovcom z 11. brigády vzdušných síl v Nitre a ďalším príslušníkom Ozbrojených síl SR.  

  V Rusku sa 9. december oslavuje ako Deň hrdinov vlasti

  0 icon

  Rusko, 9.december 2022 (AM) – Pamätný dátum bol zriadený v roku 2007 po tom, ako ruský prezident Vladimir Putin 24. decembra 2007 zaradil zmeny do federálneho zákona „O dňoch vojenskej slávy a pamätných dátach Ruska". Až do roku 1917 sa 9. decembra (26. novembra, podľa starého kalendára) v Rusku slá

  Rekordný triumf zbraní Českej zbrojovky a CZ Shooting Teamu na majstrovstvách sveta

  0 icon

  Česko, 9.december 2022 (AM) – Už devätnáste majstrovstvá sveta v športovej streľbe podľa pravidiel IPSC prebehli od 16. novembra do 3. decembra 2022 v thajskej Pattayi. Hlavným sponzorom napínavého preteku 1600 najlepších strelcov z 50 krajín celého sveta bola Česká zbrojovka as, ktorej medzinárodné družstvo tu zaznamenalo najväčší úspech vo svojej doterajšej

  Generálny štáb USA očakáva zimné prerušenie bojov na Ukrajine. Slovensko dodá Ukrajine muníciu pre stíhačky. Prehľad bojovej situácie

  0 icon

  USA, 9. december 2022 (AM) – Slovensko dodá Ukrajine muníciu pre stíhacie lietadlá , ako aj ďalšie vybavenie, ktoré bude súčasťou nového balíka vojenskej pomoci. Uviedol to minister zahraničných vecí republiky Rastislav Káče

  V Rusku odsúdenú Američanku Brittney Grinerovú vymenili za ruského podnikateľa Viktora Buta

  0 icon

  Rusko, 8.december 2022 (AM) – Medzi Ruskom a Spojenými štátmi došlo k výmene väzňov. Americkú basketbalistku Brittney Grinerovú, odsúdenú v Rusku, vymenili za podnikateľa Viktora Buta, odsúdeného v Spojených štátoch. Ako prvá o výmene informovala CNN . Výmenu potvrdila ruská aj americká strana. Americký preziden

  TopDesať

  Svet bez ľudí, ktorý pohltila matka príroda: Fotografie plné prázdnoty a zelene

  0 icon

  Francúzsky fotograf sa rozhodol na internete uverejniť svoju zbierku fotografií, na ktorých zachytil nádherné miesta, ktoré si späť vzala príroda. Fotografie z Černobyľu sme už všetci videli mnohokrát. Svojim spôsobom sú fascinujúce, pretože na miestach kde pred pár desaťročiami žili ľudia, momentálne vládne iba príroda. Francúzsky fotografi Romain Veillon pre…

  Tvoje sporenie bude vďaka týmto 10 tipom oveľa efektívnejšie

  0 icon

  V živote existujú mnohé skratky, vďaka ktorým si dokážeme náš život uľahčiť. Neplatí to však pre všetky činnosti. Dobrou správou je, že aj sporenie sa dá trocha uľahčiť. Pokiaľ ťa zaujíma sporenie a úspora, existuje niekoľko tipov, ktoré ti pomôžu zvládnuť koniec mesiaca a ako bonus ti ostanú peniaze aj…

  Slovensko: Zaujímavé fakty o našej krajine. Toto si o Slovensku nevedel

  0 icon

  Slovensko je jednou z najkrajších a najzaujímavejších krajín sveta. My, Slováci, si to veľmi dobre uvedomujeme. Avšak ani my nevieme o našej krajine všetko. V tomto zozname nájdeš zaujímavé fakty o Slovensku, o ktorých si možno do teraz vôbec nevedel a budeš milo prekvapený.  7. Ako iste vieš, naše hlavné…

  Internet: Aká je jeho uhlíková stopa a je možné ho vypnúť?

  0 icon

  V týchto zložitých dňoch, kedy je veľká časť zemskej populácie doma, je tlak na internet od poskytovateľov omnoho vyšší ako počas bežného dňa. Netflix napríklad zníži kvalitu videí, aby tieto čísla aspoň trochou ovplyvnil. Rozvoj za posledných 36 rokov priniesol nové technológie, ktoré umožňujú navzájom prepájať heterogénne počítačové siete a…

  Historické fotografie ti odhalia, aký bol život v 19. a 20. storočí

  0 icon

  Keď premýšľaš o minulosti, máš pocit, že je to neskutočná realita, ktorú si niekedy môžeme predstaviť ťažšie ako budúcnosť. Vidieť však historické fotografie z 19. a 20. storočia je ešte divnejšie. A prečo je to divnejšie? Pretože tieto historické fotografie sú skutočným dôkazom, že sa tieto udalosti naozaj udiali. Životy…

  FOTO DŇA