Prečo sa nedám očkovať proti Covidu

Otvorený list:
Vážený pán predseda vlády,
vážení ministri, vážené ministerky,

mám 70 rokov, prekonal som covidové ochorenie v decembri 2020 a zaujalo ma vyjadrenie predsedu vlády:
Heger: „Diskutujem s právnikmi, či nie je v rozpore s Ústavou zavedenie povinného očkovania pre určitú vekovú skupinu.“
Pán premiér chcem Vám iba pripomenúť, že človek je obdarovaný od svojho Stvoriteľa rozumom a slobodnou vôľou.
Z uvedeného vyplýva, že vlastne diskutujete s právnikmi o prirodzenom práve človeka, či môže používať slobodnú vôľu? Toto sme už zažili a ja osobne nebudem totalitu podporovať a nedám sa očkovať, aj keď to bude povinné. Možno pôjdem do väzenia a čo potom? Dostanem úder pendrekom na oko, alebo zakopnem o posteľ?
Dňa 15. novembra som si mohol prečítať informáciu, že: „Americký federálny súd potvrdil zrušenie povinného očkovania pre zamestnancov súkromných firiem.“ Takže nie ste sám, kto sa tým zaoberá, ale u Vás som predpokladal, že viete, čo je prirodzené právo.

Je potrebné z mojej strany vysvetliť, prečo sa nedám zaočkovať.
1. Vakcíny nie sú proti Covidu, ale iba zmierňujú príznaky a uľahčujú priebeh choroby. V súčasnosti je možné pozorovať, že aj zaočkovaní sa nakazia. Mám taký prípad aj v rodine.

Profesor Jay Bhattacharya z prestížnej Stanfordskej univerzity v Kalifornii nedávno uverejnil na Twitteri graf, ktorý spracoval aktuálne britské dáta nakazených podľa vakcinačného statusu a vekových skupín vo vysoko preočkovanom Anglicku s nasledujúcim komentárom: „Veľmi poučný graf, z ktorého je zrejmé, že covid vakcíny nezabraňujú infekcii”
„Vakcína poskytuje len súkromný prospech (ochranu proti ťažkej chorobe), ale len obmedzený verejný prospech (ochranu proti šíreniu choroby). Tak čo je teda dôvodom pre povinné očkovanie?” pýta sa.
(Bratislava 23. októbra 2021, Jana RayTutková)
Kategória 70-79 rokov na uvedenom grafe je viac nákazlivá pre zaočkovaných. Tak prečo nás chcete očkovať?

Takže ak môžeme pokračovať v úvahe, tak sa môže nakaziť aj zaočkovaný, ale nevie o tom, pretože prejaviť sa príznakom zabraňuje vakcína a tak smelo roznáša Covid ochorenie.
Nezaočkovaný však dostane príznaky (ja som mal horúčku 39°C po dobu 8 dní) a v takom stave leží v posteli a neroznáša ochorenie.
Aké je však rozhodnutie vlády? Očkovaní a tí, čo prekonali Covid pred menej ako 180 dňami môžu všetko.
Očkovaným je dovolené smelo a bez obáv roznášať ochorenie.
A tým, čo prekonali ochorenie, prečo je dovolené iba 180 dní? Vari to tu niekto na Slovensku merá?
Vedúca Centra bunečného a tkáňového inžinýrství Fakultní nemocnice u sv. Anny a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity doc. Irena Koutná: (23. 12. 2020, 5:30 – Brno, Angelika Bazalová, Novinky)
A dá se tedy odhadnout, jak dlouho trvá, než klesnou hladiny pod měřitelnou úroveň?
„Zatím máme jenom dva body, takže z toho se obtížně dělá seriózní závěr – ovšem podle úhlu klesání si troufám říct, že poté, co nemoc proděláte a váš organismus si ustanoví nějakou populaci těchto paměťových buněk, takjste minimálně rok a snad i rok a půl chráněni. A možná i déle. To sice nutně neznamená, že vůbec neonemocníte, ale váš organismus si s tím virem při dalším setkání rychle poradí.“
Myslím, že namiesto toho, čo vydávate financie na očkovaciu lotériu a zbrane, by ste mohli otestovať prekonaných po roku a v následne určených intervaloch, (napr. 1,5 roka, 2 roky) a nie pohodlne stanoviť hranicu 180 dní ako keby imunita bola u všetkých rovnaká.
Tí prekonaní sú teraz ohrozovaní zaočkovanými.

Imunita po prekonaní COVID-19 na roky až desaťročia – potvrdila štúdia.
Očkovať sa netreba
Časopis Forbes (https://www.forbes.com/sites/tommybeer/2020/11/17/coronavirus-immunity-may-last-yearspossibly-even-decades-study-suggests/) informoval, že prirodzená imunita môže trvať až 8 mesiacov, ale aj dlhšie – podľa novej štúdie (https://www.biorxiv.org/content /10.1101/2020 .11.15.383323v1) renomovaných výskumníkov z La Jolla Inštitútu imunológie. U tých, čo majú robustnú mieru B- a T-buniek, „ktoré pretrvávajú v tele veľmi veľmi dlho“.
Zistili to na vzorke 185 pacientov, ktorí na začiatku pandémie prekonali ochorenie a väčšina mala stále
dostatočné množstvo protilátok, ktoré boli trvácne a vykazujú veľmi malú mieru poklesu, čo znamená, že môžu poskytovať ochranu nielen na roky, ale aj na desaťročia.
Hoci štúdia ešte nebola preverená odborníkmi, tzv. peer-reviewed, New York Times
(https://www.nytimes.com/2020/11/17/health/coronavirus-immunity.html) ju označil za najkomplexnejšiu a najdlhšie trvajúcu štúdiu imunitnej pamäte na koronavírus doteraz.
Záver je, že ľudia, ktorí sa vyzdraveli, budú chránení do ďalších rokov, keď budú starší a ich zdravie chatrnejšie.
Ako konštatuje aj NY Times „pravdepodobne nebude treba každoročné očkovanie, ako sme sa obávali“ (niektorí tešili). Autor štúdie Dr. Alessandro Sette tvrdí, že s touto prirodzenou imunitou bude nový koronavírus „zneškodnený dosť rýchlo bez toho, aby človek dostal príznaky, alebo ho vôbec roznášal“.
NY Times zas informoval, že nedávno vedci zistili, že tí, ktorí sa vyliečili z prvého SARS koronavírusu, majú dostatok protilátok ešte 17 rokov po prekonaní infekcie.

Polícia oznámila, že v pondelok prídu prísne kontroly: „Robíme to pre nemocnice,“ odôvodňujú policajti.
Prečo to robíte pre nemocnice? Prečo nie sú postavené nové pavilóny pre Covid oddelenia v nemocniciach? Jedno takéto podlažie sú stavebné firmy schopné postaviť za dva až tri týždne. Lebo nie je dosť lekárov a zdravotných sestier? Prečo ste im už pred rokom nezvýšili platy pre covidové oddelenia? Možno by nedávali výpovede. A zrejme by prišli pomôcť aj zo zahraničia.
Vy ste sa však spoliehali iba na neúčinné očkovanie.

2. Neetická ponuka.

Sú to experimentálne vakcíny a neviete ich dlhodobé účinky. Ak by na chvíľu mi zlyhalo kritické myslenie a dal by som sa zaočkovať, viete garantovať, že od dlhodobých účinkov neochoriem (zrazeniny krvi, vnútorné krvácanie, zápal srdca), neostanem na vozíku alebo nezomriem? Neviete a tomu sa hovorí neetická ponuka.
Toto by ste mali prekonzultovať s právnikmi, lebo neetická ponuka je v rozpore so zákonom.

Aj vakcíny od Pfizera a Moderny spôsobujú krvné zrazeniny. V USA skoro polovica úmrtí po
očkovaní sa údajne prejavila ochorením do 48h.
Bratislava 21. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR/DPA-Mohssen Assanimoghaddam) (Jana Ray Tutková)
Aj vakcína od Johnson & Johnson spôsobuje podobné problémy zrážanlivosti ako AstraZeneca. Ide o rovnaký typ DNA vakcín akou je aj Sputnik V. No poruchy zrážanlivosti krvi sú hlásené aj pri mRNA vakcínach od Pfizera a Moderny.
Ja mám dedične zvýšenú zrážanlivosť krvi a to ma len tak posielate na očkovanie a to už aj biskupi.

3. Neetická vakcína.

Môžu mRNA vakcíny natrvalo zmeniť DNA? Najnovší výskum naznačuje, že áno
Bratislava 10. apríla 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Sakchai Lalit)
Na univerzitách Harvard a MIT vedci realizoval výskum RNA koronavírusu, ktorý dáva odpoveď na to, ako mRNA vakcíny môžu navždy zmeniť genetický kód DNA – ich zistenia intepretuje biochemik a molekulárny biológ Dr. Doug Corringan, PhD z Inštitútu polymolekulárneho zdravia.

Pri tom veľkom naháňaní ľudí na očkovanie a násilné vytváranie podmienok, že ak chcú ísť do zamestnania, tak musia byť zaočkovaní (popieranie slobodnej vôle človeka) sa núka podozrenie, či ďalší kmeň vírusu nenapadne iba zaočkovaných a budú mu vedieť vzdorovať?

V septembri tohto roku bolo možné sa dozvedieť:
Biskup Athanasius Schneider sa rozhodol poskytnúť členom Bratstva Matky Božej Fatimskej osvedčenia potvrdzujúce, že ich odpor voči očkovacím látkam poškvrneným potratmi je výrazom ich náboženského presvedčenia.
Uvádza sa v ňom, že „zločin potratu je taký príšerný, že akýkoľvek druh zreťazenia s týmto zločinom, dokonca aj veľmi vzdialený, ako sú vakcíny, ktoré na testovanie, alebo výrobu používajú potratené bunky plodu, je nemorálny a nemôže byť za žiadnych okolností prijatý Katolíkom.“

Na inom mieste sa biskup Schneider vyjadril, že radšej pôjde do väzenia ako by sa mal dať zaočkovať.
Osobne som sa stotožnil s týmto názorom pána biskupa.

Každý deň pozerám noviny s tým, či už vláda podala demisiu. Zatiaľ sa to nestalo.

Vážený pán premiér a členovia vlády chcem vás poprosiť, či by ste neurobili radosť staršiemu človekovi a nepodali demisiu.

S pozdravom

Ing. Jozef Kuzma, EUR ING
Znalec pre odvetvie Statika stavieb
Ústredný tajomník KDH a potom SKDH v r. 1992.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Kuzma

O AUTOROVI

Som znalec pre odvetvie statika stavieb
V r. 1992 som bol ústredný tajomník KDH a potom SKDH

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 1

Celkové hodnotenie: 19.93

Priemerná čítanosť: 7048

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Poľsko predĺžilo zákaz vstupu do oblasti pri hraniciach s Bieloruskom do marca

  0icon

  Varšava 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Roman Koksarov)   Poľský minister vnútra Mariusz Kaminski použil čerstvo schválené predpisy a v utorok vyhlásil zákaz vstupu do oblasti pri…

  Pre pokračujúci rast cien stavebných materiálov môžu stavby zdražieť približne o tretinu

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Pre rast cien stavebných materiálov, ktorý pocítili takmer všetky stavebné spoločnosti, by stavby mohli zdražieť približne…

  Dnes bude oblačno až zamračené, s teplotami do 8 stupňov

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (SITA/TASR/HSP/Foto:TASR-Adriána Hudecová)   Dnes bude na Slovensku oblačno až zamračené, zrána v južnej polovici stredného Slovenska a miestami aj na východe…

  Čo sa ukázalo pri útoku facebooku a pfizeristov na poslanca Blahu? Koľko z desiatich vládnych hoaxov obhájili?

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Zúfalý faul koronacistických dezolátov sa obrátil proti nim samotným: odstránením Blahovho videa mu urobili skvelú reklamu. Poďme sa…

  Regulácia cien energií sa pomaly končí, regulátor však ešte pre domácnosti vytvorí regulovanú univerzálnu službu

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/DPA-Oliver Berg)   Koniec regulácie cien elektriny a plynu pre domácnosti a malé podniky sa stáva pomaly skutočnosťou. Počíta s tým…

  Mimovládky chcú pápeža pred cestou do Grécka informovať o situácii utečencov

  0icon

  Atény 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Gregorio Borgia)   Spolu 36 mimovládnych organizácií starajúcich sa v Grécku o utečencov v utorok požiadalo o stretnutie s pápežom Františkom,…

  Nové informácie o zdravotnom stave MUDr. Pijáka. "Cítiť z neho krivdu a útok na psychiku," informoval lekár, ktorý sa s ním spojil

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Nedávno sme v našom podkaste priniesli rozhovor s lekárom Michal Pijákom, ktorý ochorel na covid-19 a viaceré mainstreamové médiá…

  K známym osobnostiam, ktoré pretláčajú povinnú vakcináciu sa pridal aj expremiér Dzurinda. Prirovnal to k rozhodnutiu povoliť bombardovanie Juhoslávie. "Chceli ma vtedy v parlamente obesiť, aj tak som to urobil. Súčasní politici sa boja"

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Ak by bol pri moci dnes, bol by za povinné očkovanie. Bývalý kontroverzný premiér Mikuláš Dzurinda v diskusnej…

  Polícia obvinila tri osoby v spojitosti s protestom pred domom profesora Jarčušku

  0icon

  Košice 1. decembra 2021 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Pred obydlím člena konzília odborníkov a jedného z hlavných propagátorov očkovania prof. MUDr. Petra Jarčušku, PhD ešte v…

  Brazílsky prezident Bolsonaro sa pred voľbami stal členom Liberálnej strany

  0icon

  Brazília 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Raul Spinasse)   Brazílsky prezident Jair Bolsonaro, ktorý od roku 2019 nebol členom nijakého politického subjektu, vstúpil v utorok do stredopravej…

  TopDesať

  Dych berúci Grand Canyon: 3. časť

  0 icon

  Prinášame pokračovanie tretej časti článku s názvom Dych berúci Grand Canyon. Pozrite sa s nami do tohto impozantného kútu sveta kaňonu, ktorý pôsobí na neškolené oko zdanlivo mŕtvym dojmom, ale poskytuje domov množstvu rastlín aj živočíchom. Veríme, že vám tretia a zároveň záverečná časť článku prinesie opäť nové informácie. Suchý…

  TOP 10 najnebezpečnejších drogových barónov všetkých čias

  0 icon

  Latinskú Ameriku v posledných rokoch ovládajú drogoví baróni. Hovorí sa, že zločin sa nevypláca, ale v priebehu rokov, nám títo drogoví magnáti ukázali opak. Títo muži a ženy vytvorili podzemné ekonomiky, prostredníctvom ktorých prúdilo milióny dolárov. A to nie raz ročne, ale každý týždeň alebo dokonca aj denne. Poď sa teda s nami pozrieť na…

  Vianočné darčeky: To najhoršie, čo ženy môžu dostať od muža

  0 icon

  Hneď v úvode chceme uviesť na pravú mieru, prečo sa v tomto článku venujeme len darčekom, ktorými obdarúvajú muži svoje polovičky. Dôvod je jednoduchý. Práve chlapi sú väčšinou tí, ktorí majú problém s výberom darov, potrebujú poradiť či usmerniť. Často očakávajú konkrétny nápad alebo tip. No mali by radšej zapojiť do nákupov trošku fantázie a kreativity. Preto…

  TOP 10 udalostí, ktoré prispeli k objavovaniu vesmíru

  0 icon

  Od začiatku nášho druhu, sme upierali naše pohľady k oblohe a snažili sa tým nájsť odpovede na rôzne otázky. Najskôr boli nebeské telesá v očiach ľudí označované za symboly bohov, ktoré k nim priraďovali. Od vtedy však máme za sebou dlhú cestu vývoja, kde sme dokázali do vesmíru poslať rakety, družice a rôzne iné telesá,…

  Fascinujúce animované fotografie, v ktorých sa zastavíš v čase

  0 icon

  Julien Douvier sa špecializuje na animované fotografie, moderné umenie, ktoré sa dokonale hodí pre počítače v 21. storočí. Fotograf zo Štrasburgu skúma svoje okolie a snaží sa tak zachytiť rôznorodé scény, ktoré mu tak umožňujú vyjadriť pocit pohybu v rámci svojho prostredia. Tieto statické fotografie neskôr dôkladne spracuje, pri čom kladie hlavný dôraz…

  Armádny Magazín

  Rusko začalo sériovú výrobu protilietadlového komplexu Gibka-S s ultrakrátkym dosahom

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – Ruský systém protivzdušnej obrany krátkeho a ultrakrátkeho dosahu „Gibka-S“ vstúpil do štádia sériovej výroby. Ako zdôraznil Rostec, ide o prvý systém protivzdušnej obrany typu VSHORAD (Very Short-Range Air Defense) vyvinutý v Rusku.  

  Geniálna politika NATO. Lukašenko chce umiestniť jadrové zbrane na území Bieloruska

  0 icon

  Bielorusko, 1. december 2021 (AM) – Ako poznamenal bieloruský líder, stane sa tak, ak sa vo východnej Európe objavia jadrové hlavice. "Minsk ponúkne Moskve umiestnenie jadrových zbraní na území Bieloruska, ak NATO urobí podobný krok v Poľsku." Uviedol bieloruský vodca Alexander Lukašenko.   Generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg už skôr povoli

  Americkí vojaci žiadajú od Pentagonu 100 miliónov dolárov za psychickú ujmu kvôli akciám ruskej armády

  0 icon

  USA, 1. december 2021 (AM) – Americkí vojaci vyjadrili nespokojnosť s konaním Pentagonu na zabezpečenie ochrany americkej armády a súdnou cestou žiadajú odškodné v celkovej výške asi 100 miliónov dolárov. Podľa vyjadrenia amerického vojenského personálu sú takéto požiadavky celkom rozumné, pretože v dôsledku akcií ruske

  Ruský prezident Putin označil vývoj hypersonických zbraní za reakciu na akcie NATO

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – "Rusko začalo s vývojom hypersonických zbraní v reakcii na hrozby zo strany NATO." Uviedol na investičnom fóre "Rusko volá!" 30. novembra prezident krajiny Vladimir Putin.   Hlava štátu upozornila na to, že v Poľsku a Rumunsku boli rozmiestnené systémy protiraketo

  71 druhov munície. Česká armáda podporí domáceho výrobcu

  0 icon

  Česko, 1.december 2021 (AM) – Dňa 30. novembra 2021 bola medzi českým Ministerstvom obrany a českou spoločnosťou Sellier & Bellot uzavretá rámcová dohoda na dodávky 71 druhov malorážovej munície. Dohodu podpísali za ministerstvo obrany námestník pre riadenie sekcie vyzbrojovania a akvizícií Lubor Koudelka a za spoločnosť Sellier &am

  Svetlo sveta

  Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

  0 icon

  V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

  Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

  0 icon

  Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

  Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

  0 icon

  Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

  Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

  0 icon

  Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  FOTO DŇA