Kapitalistický štát – smetisko, právnych objektov, subjektov a názorov.

Ak má niečo v prírode či spoločnosti sa vyvíjať evolučným spôsobom, potom to musí mať „hlavu aj pätu“, teda musí mať pevne stanovené protipóly, ktoré pracujú podľa zákona „o jednote a boji protikladov“. Ak tomu tak nie je, potom procesy podliehajú entropii- neusporiadanosti (náhodnosť, neporiadok, mieru neurčitosti) systému. Takýto systém pracuje podľa zákona „o premene kvantity na kvalitu a naopak“. Takýto systém vždy smeruje ku kolapsu, a to:

 1. buď k „negácii negácie – revolučnej zmene“, cez ktorú prejde pod kuratelu zákona „o jednote a boji protikladov“ – vyšší stupeň systému.

 2. alebo skrachuje, teda sa rozpadne. Klesne do primitívnejšej formy systému.

Nepochopenie prirodzených vývojových procesov spôsobilo krach socializmus a jeho návrat ku kapitalizmu, teda k virtuálnemu apartheidu.

Čo je virtuálny apartheid?

Virtuálny apartheid je virtuálny (bezprizorný, teda bez reálneho nositeľa) útvar v čele s virtuálnym štátom, ktorý ovláda realitu, teda občanov republiky, ktorí stratili svoju svojprávnosť. Tento útvar, prostredníctvom živnostenských oprávnení, deleguje svojim virtuálnym, výkonným zložkám (FO, s.r.o., a.s. a pod.) právo prostredníctvom ziskov devalvovať menu, pančovať realitu, prisvojovať si ju, a tak okrádať republiku a jej občanov. Občanov okráda aj virtuálny štát, ktovyberá od občanov odvody a dane, aby sa následne nechal okrádať výkonnými zložkami v prospech ich majoritných vlastníkov, pre ktorých sú to len a len biele kone určené na takéto okrádanie!!!

Základy virtuálneho apartheidu boli v ČSFR položené v roku 1988:

Jednotná organizačná štruktúra národného hospodárstva, ustanovená:

 • Zákonom 51/1955 Zb. z 24. októbra 1955 v § 1 «V národných podnikoch (NP) sú výrobné prostriedky a vyrobená produkcia vlastníctvom všetkého ľudu»

ktorá bola riadená „zhora“ (GR, ministerstvo) a kontrolovaná „zdola“ (odbory, Národné výbory – Ľudová kontrola a stranícke orgány), bola zákonmi:

 • ZÁKON 88/1988 Zb. zo 14. júna 1988 o štátnom podniku (ŠP)
 • ZÁKON 98/1988 Zb. z 15. júna 1988, ktorým sa mení a dopĺňa Hospodársky zákonník

a na ne nadväzujúcimi rozbitá. Spoločenské vlastníctvo zrušené a tým aj kontrola „zdola“.

Virtuálny štát, ako správca národného majetku okradol svoju matku – reálnu spoločnosť, o jej reálne majetky a stal sa tak zo subjektu (správcu) nezávislým virtuálnym objektom (vlastníkom).

V čom je podstata rozdielu, vyplývajúca z § 66 ods. 2 sa slová “spravujúca národný majetok„ nahrádzajú slovami “ktorá vykonáva právo hospodárenia s národným majetkom,„?

V NP aj ŠP činnosť podnikov smerovala k dosahovaniu hlúpych, bezprácnych ziskov v zmysle všeobecne uznávanej makroekonómie (zločineckej ideológie), a teda v tom rozdiel nebol. Rozdiel bol v tom, že:

 • V NP zisk nebol jeho vlastníctvom, ale podliehal prerozdeľovaniu podľa potrieb celej spoločnosti, cez GR a ministerstva. Zisk sa objektivizoval.
 • V ŠP zisk sa stáva jeho vlastníctvom. Zisk sa subjektivizuje a rozkladá spoločnosť.

Do 15.júna 1988 NP boli len virtuálnymi subjektami celej spoločnosti – objektu.

Od 15. júna 1988 sa ŠP stali samostatnými virtuálnymi i reálnymi (vlastnili majetok) objektami s právom ponechať si to, čo si nakradli v zmysle zákona, a teda aj s právom okrádať spoločnosť ako celok!!!

Demontáž spoločnosti a totálna subjektivizácia zisku dostala výrazný impulz v zákonoch

 • ZÁKON č. 104/1990 Zb. z 18. apríla 1990 o akciových spoločnostiach
 • ZÁKON č. 105/1990 Zb. z 18. apríla 1990 Zákon o súkromnom podnikaní občanov

Touto cestou bola zlikvidovaná aj právna republika, ktorej právny poriadok bol založený na univerzálne platnom zákone vo vesmíre, prírode a spoločnosti, a to na zákone „o jednote a boji protikladov“. Tento právny poriadok bol narušený, počas socializmu len „vedúcou úlohou KS“ a falošným makroekonomickým učením prevzatým z kapitalistickej spoločnosti, ktoré pracovalo podľa iného zákona, a to zákona “o premene kvantita na kvalitu a naopak” – a spôsobovalo v spoločnosti chaos – entropiu!!!

Podstatou socialistického poriadku boli definované dva svojprávne objekty (protipóly) „právoplatný občan republiky a republika v čele s prezidentom“. Všetko ostatné, čo stalo v ceste medzi tými to protipólmi boli len a len subjekty práva.

Na základe zákonov 88/1988 a 98/1988 vznikol „právny štát“, ako virtuálny právny objekt majúci nadvládu nad realitou a cez neho iné virtuálne právne objekty majúce nadvládu nad realitou hmotnou i duševnou vrátane ľudí. Inými slovami vznikla právna džungľa, v ktorej realita je právnym subjektom a virtuálny, bezprizorný svet právnym objektom.

Z pohľadu dnešného právneho poriadku to znie ako kaukliarstvo, ale je to len a len objektívny opis prechodu od „právnej republiky“, teda svojprávneho občana a jeho množiny – republiky, k „virtuálnemu právnemu štátu“ a svojprávnosti ľudskej fantázie (v tom aj peňazí) odtrhnutej od reality, teda občana!!!

Chaos, nenávisť, nespravodlivosť až po fyzické a vojnové násilie je dokonalým obrazom tohto virtuálneho bezprizorného bezprávia, ktoré nie je podložené žiadnou realitou!!!

Pozri aj: https://blog.hlavnespravy.sk/27411/analyza-ekonomie-pokracovanie-iii/

A, preto!

Budíček!!!

Motto: Slovensko sa stalo členom komisie OSN pre budovanie mieru?!

Reklama na liek proti spoločenskej hlúposti a proti hroziacej katastrofe ľudstva.

Stačí tak máličko. Pochopiť, že zisk kompenzovaný stratou, je ako magnetické pole vytvorené medzi kladným a záporným pólom. Takéto pole je zdrojom ľudskej energie pre tvorivý a plnohodnotný život!

Zisk sam o sebe je virtuálne nič a jeho uctievanie nás ženie do ničoty, do hrobu.

Všetci zo ziskuchtivosti či hlúposti len zbožňujete toho virtuálneho diabla a jeho matku makroekonómiu, namiesto toho, aby Ste zdvihli hlavu a pozreli sa pravde do oči!!!

Ak sa nezobudíme, našich potomkov čaká takýto život:

https://youtu.be/y6m1S6_cAYc

https://www.youtube.com/watch?v=_LE_DL6TfHU

To nie je film, to je skutočný život tých, ktorí túžili po nebesiach a mi sa ženieme v ich stopách!

Andrej Sablič

Základný východiskový materiál pre reklamu:

https://blog.hlavnespravy.sk/27911/otvoreny-list-p-marte-a-spolocnosti/

Podrobnejšia + podrobná analýza vrátane obsahu negácie negácie sú v štádiu pripomienkovania.

Bezplatné šírenie reklamy povolené.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Andrej Sablič

O AUTOROVI

Akadémiu spoločenských vied v Moskve som ukončil v roku 1979 pred skúšobnou komisiou prehlásením a obhajobou, že „politická ekonómia socializmu nie je veda ale kniha rozprávok o socializme“. O dnešnej ekonómii a teóriách ktoré ju obhajujú, a „vylepšujú“ to platí dvojnásobne. Žiaľ nechceme vyzerať hlúpo pred súčasníkmi a tak ostaneme hlúpi pre našich potomkov. Ja to odmietam a spravím všetko preto aby tomu tak nebolo!!!

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 76

Celkové hodnotenie: 14.84

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Holandsku traja mladíci sotili muža pod električku, zraneniam podľahol

  0icon

  Amsterdam 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Peter Dejong)   Troch tínedžerov zadržali v holandskom meste Haag pre podozrenie zo zavinenia úmrtia muža, ktorého zrazila električka. Oznámila to…

  EÚ predstavila výročnú správu o procese rozširovania o štáty západného Balkánu

  0icon

  Štrasburg 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Brittainy Newman)   Európska komisia (EK) v utorok v Štrasburgu predstavila výročnú správu o procese rozširovania EÚ, ktorá sa týka krajín…

  Vicepremiérka Remišová obvinila z futbalovej bitky Fica, ale schytala to. Slováci okamžite reagovali

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Martin Baumann)   Počas futbalového zápasu medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava došlo medzi fanúšikmi k bitke. Incident sa premenil v…

  V egyptskom hlavnom justičnom orgáne zložilo prísahu takmer 100 žien

  0icon

  Káhira 19. októbra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Tarek Wajeh)   V egyptskej štátnej rade budú premiérovo v histórii pôsobiť i ženy. V utorok slávnostne zložilo sľub dovedna 98…

  Poslanec čelí kritike za zverejnenú fotografiu prezidentkinej dcéry. Čaputová: Útok na politika cez jeho deti je politické dno

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ(TASR/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Útok na politika cez jeho deti je politické dno. Prezidentka SR Zuzana Čaputová to uviedla po…

  Vatikánsky rozhlas odvysiela koncert na pamiatku Edity Gruberovej

  0icon

  Vatikán 19. októbra 2021 (HSP/TK KBS/RV/Foto:TASR - Dano Veselský)   Pri príležitosti včerajšieho úmrtia svetoznámej slovenskej opernej sólistky Edity Gruberovej odvysiela dnes (19. októbra) o…

  Fico hovorí o falšovaní údajov, ktoré sa majú týkať jeho očkovania proti ochoreniu COVID-19. Akú majú občania istotu, že ich údaje niekto nesfalšoval?

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Bývalý premiér a predseda strany Smer - Sociálna demokracia Robert Fico v utorok na tlačovej konferencii…

  Polášek namiesto oslavy titulu v Indian Wells riešil nové pasy v San Franciscu, aby sa s rodinou mohol vrátiť na Slovensko

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-John McCoy)   Po deblovom triumfe na piatom najväčšom turnaji na svete v Indian Wells sa slovenský tenista Filip Polášek chystal…

  Český Senát urobil prvý krok k tomu, aby prezident Zeman prišiel o právomoci

  0icon

  Praha 19. októbra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   Stála komisia Senátu pre Ústavu ČR a parlamentné procedúry sa v utorok jednomyseľne zhodla na tom,…

  V Portugalsku si uctili diplomata, ktorý zachránil tisíce ľudí pred nacistami

  0icon

  Lisabon 19. októbra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Armando Franca)   Portugalsko oficiálne vzdalo hold niekdajšiemu diplomatovi Aristidesovi de Sousa Mendesovi, ktorý počas druhej svetovej vojny pomohol zachrániť tisíce…

  TopDesať

  5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

  0 icon

  Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

  Ako dlho môžu byť potraviny zmrazené?

  0 icon

  O jedle sa toho už popísalo veľa. Niet sa čo diviť, keďže čoraz viac a viac ľudí sa zaujíma o to, čo konzumuje, odkiaľ sa to berie, prípadne kto to vyrába a spracúva. Aj my sme vám v rámci článku 8 spôsobov konzervovania priniesli nejaké to info o chladení a…

  Koľko cukru sa nachádza vo vašom jedle a pití?

  0 icon

  Dnešná doba je taká unáhlená a rýchla, že udržiavať svoj životný režim v zdravej rovnováhe môže byť náročné. A tým sa dostávame k cukru, ktorého je v našich potravinách niekedy až priveľa. Spotreba príliš veľkého množstva cukru zvyšuje riziko niekoľkých nebezpečných zdravotných problémov, vrátane obezity, cukrovky typu 2, zvýšeného krvného…

  10+ zaujímavých faktov o káve, ktoré by mal vedieť každý kávičkár

  0 icon

  Káva bola prvýkrát objavená v 15. storočí a dodnes si zachováva svoj status jedného z najpopulárnejších nápojov. Milovníkov kávy sú milióny na celom svete. Káva je vyrobená zo zrelých bobúľ, ktoré sa zbierajú, spracúvajú a sušia. Následne sa káva praží, pomelie a nakoniec sa dostane do našich kávovárov. No nemusíš byť zarytý kávičkár, aby…

  Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

  0 icon

  Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 - 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa…

  Armádny Magazín

  Irán v po rokovaniach so Šojguom v Moskve potvrdil záujem o ruské stíhačky a helikoptéry

  0 icon

  Rusko, 19. október 2021 (AM) –  "Pozície Moskvy a Teheránu sa zhodujú vo väčšine kľúčových problémov globálnej a regionálnej agendy. Spolupráca medzi Ruskom a Iránom sa napriek situácii s COVID-19 naďalej rozvíja, uviedol náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov. "Napriek zložit

  Bývalý šéf Pentagonu prehovoril o chybách v školení afganskej armády

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM, Sputnik) – USA urobili kritické chyby v školení afganskej armády, ktoré prispeli k jej rozpadu, myslí

  Brilantným riadením Amerika kráča ku komunizmu

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM) – Kaliforniu zmieta vlna lúpeží v obchodoch. V San Franciscu ľudia len vojdú, lopatou prehodia tovar z regálov a odídu. Pracovníci obchodu neriskujú svoje zdravie a nezasahujú do lúpeže. Predajcovia môžu iba zavolať políciu a dívať sa. Neprichádza však ani polícia.

  Americký výsadok na japonské územie mal byť v septembri 1945

  0 icon

  Japonsko, 19. október 2021 (AM) –  6. a 9. augusta 1945 USA atómom zbombardovali japonské mestá Hirošimu a Nagasaki. V roku 2015 bol zverejnený údaj o dovtedy celkovom počte obetí vyše 450 tisíc, pričom na následky ožiarenia trpelo ďalších 183 519 ľudí.

  Ruskej armáde sa v Sýrii vzdalo niekoľko tisíc militantov

  0 icon

  Sýria, 19. október 2021 (AM) – Obrovská skupina militantov, ktorí sa predtým aktívne zúčastňovali teroristických aktivít v južnej Sýrii, sa rozhodla vzdať ruskej armáde výmenou za záruky, že nedôjde k ich prenasledovaniu zo strany Damasku. Militanti, ktorí sa zúčastnili na dobrovoľnej kapitulácii, odovzdali niekoľko desiatok tisíc ručných zbraní a množ

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA