Otvorený list p. Marte a spoločnosti!

P. Marta mi zaželala ŠŤASTLIVÝ NOVÝ ROK 7530 , vysvetlila o čom to je, ale zároveň sa ma spýtala či jej rozumiem. Nuž tu je verejná odpoveď.

Nové pomätenie jazykov > spoločenského vedomia.

Vážená pani Marta, vážená spoločnosť!

Mám rovnaký problém, nikto mi nerozumie, a preto Vám >rozumiem&nerozumiem<. Aby som Vám rozumel musel by som vedieť o dávnovekej histórii Slovákov, aspoň o jej kľúčových prvkoch podstatne viac ako nás učili v škole. Vy Ste si ju naštudovala, ja som sa jej nevenoval, a tak sa nemám o, čo oprieť. Čítam to, ako „teľa číta maľované vráta“.

Ja sa zaoberám ekonomickým poznaním v jeho celosti >>>mikro&makro ekonómia<<<, a preto vnímam medzi nimi ten obrovský antagonistický protiklad, ktorý sa prenáša aj do spoločnosti  a následne ju rozkladá na >>>bohatých&chudobných<<<. Konštatujem:Kapitalisti sa neodcudzujú proletariátu z vlastnej vôle, ale na základe diktátu makroekonomického myslenia spoločnosti ako celku“.

Ešte za mojich mladých čias sa gymnázia a VŠ venovali výchove k dialektickému mysleniu a trénovali myslenie s protikladmi realita&obraz, príčina&následok a pod. Žiaľ väčšina na to zabudla a pre mladších, ako pozorujem je to “Španielska dedina”.

Pre pochopenie mojich názorov pritom stačí tak málo, len sa trochu pohrať, poprevracať tieto štyri slova a takto posudzovať realitu a jej obraz či príčinu a jej následok. Stačí pripustiť, že na vine našej biedy nie sú kapitalisti, ale naše spoločenské vedomie, že pravda nie je v makroekonómii, ale mikroekonómii. Ak by sme sa pritom pohrali aj so základnými zákonmi, podľa ktorých prebiehajú procesy vo vesmíre, prírode i spoločnosti  a skutočne pochopili ich vzájomné prepojenie, potom by mi táto spoločnosť rozumela. Žiaľ, školy nás špecializovali a pre učili, a tak žiaden makroekonóm nepripustí, že zisk je len a len protipólom straty a žiaden mikro-ekonóm mu nedokáže vysvetliť, že v civilizovanej spoločnosti, akou je napríklad každá firma, a.s., s.r.o. a podobne sa nekradne a žiaden zisk nevzniká!!! A občan? Ten je ako pravoverná ovečka, pre ktorú Zisk je bohom a kto tomu neverí je kacír a poďme s ním aspoň do klietky hanby, ak aj nie rovno na spoločenské popravisko!!!

Tak, tak milá Marta, naše spoločenské myslenie nám, ale aj naším prispením, lenivosťou toto myslenie atomizovalo, a tak stratilo svoju spoločenskú pointu. Každý je sám sebe bohom, každý je slobodný a spoločnosť? A, čo, že je nás po nej, nech sa postará sama o seba. Nuž a jej vedomie v podobe virtuálneho štátu (obraz spoločnosti), sa aj stará, okráda nás, ako môže, aby si toto vedomie uctilo svojho boha Zisk a jeho apoštolov kapitalistov, ktorých menuje živnostenským oprávnením. Áno, toto oprávnenie ich oprávňuje okrádať nielen vlastných spoluobčanov, ale aj samotný virtuálny štát, ktorí takto spolu so svojimi apoštolmi deň, čo deň unikajú realite, teda občanom tejto republiky a jej prírode! Áno, sme pre tento virtuálny štát len a len prostriedkom na rozmnožovanie peňazí, aby ich objem a moc nad nami v rukách apoštolskej špičky dosiahli nebeskú bránu. 80 rodín už vlastní 50% tejto planéty a za pár rôčkov už budú vlastniť aj naše bývanie a ošatenie. Náš dlh, ktorý v našom mene produkuje štát, budeme splácať krvou a potom!

Vnímate prosím ten rozdiel? Ja nepíšem občanov tohoto štátu, ale republiky. Štát to je len obraz republiky a republika to je územie a jej právoplatní občania, teda realita. Nuž a takto my by sme mali v ekonómii vnímať aj chleba a jeho obraz peniaze a pýtať sa či ten obraz je skutočným obrazom chleba, alebo je to faloš nad faloš, prostredníctvom ktorej nás virtuálny obraz republiky a jeho apoštoli okrádajú, či dokonca zabíjajú!!!

Tak! A teraz pekne „od srdca“ o sebe i tejto spoločnosti: Už za socializmu som bol slobodným človekom, ktorý robil to, čo považoval za rozumné a hovoril to, čo si vedel obhájiť!!! Keď nastali nové pomery v tejto republike som pochopil, že slobodným človekom budem len a len ak budem vlastniť živnostenské oprávnenie, a tak si ho držím dodnes. Patrím, teda k slobodným apoštolom tejto spoločnosti. Prečo? Lebo môžem ísť do Kauflandu, kúpiť tónu zemiakov po 0, 40 EUR, za 10 EUR nechať si ich zaviesť na trh alebo rovno štátu do školskej kuchyne a popredať po 1.- EUR za kilo. Môj zisk bude 590.- EUR, z toho minimálne 400.- EUR úplne bezprácny zisk devalvujúc (falšujúc) peňažnú menu. Toto bolo povedané tak, aby tomu rozumel radový občan. Samozrejme môžem to robiť sofistikovanejšie cez internet a nie s tonou, ale celými vagónmi či dokonca vlakovými súpravami. Možno aj ten Sputnik V sa pokazil, preto, lebo neprešiel cez náš poctivý apoštolský filter.

Nuž tak, tak, naše ovečky. Toto si Vy dovoliť nemôžete, pokuta či basa by Vás neminula! Platí to aj pre Vás páni učitelia, profesori či akademici, ktorí vtĺkate naším ovečkám do hláv rozprávky o spravodlivosti Zisku a slobode. Áno ste slobodní, môžete si dať na obed to, čo sme Vám za tieto rozprávky položili MY apoštoli, pomocou falošných peňazí (cez mzdu) na stôl. Môžete si bývať v dnešných bytoch dovtedy, dokedy Vám poskytneme na to dostatok falošných peňazí. Áno, falošných, lebo MY apoštoli ich pomocou ziskov môžeme falšovať, Vy nie, pre Vás by to bola basa.

Ak ste nám v práci nevyprodukovali dostatok ziskov, tak začnite študovať slobodu v jej kolíske USA. V starobe budete si môcť slobodne obstarať stan či papierovú krabicu a slobodne sa pelešiť niekde na chodníku či v prírode, proste EKO!!! Toto nie je teória, toto potvrdzujú už naši bezdomovci a v inej podobe som si ju prečítal aj cez dve, mne blízke osoby! Falošné diskusie o budúcich dôchodkoch sú na to už tichou prípravou.

A aký, že som to ja vlastne apoštol? Som myšlienkovým potomkom Jacquesa Rouxa – chudobného kňaza, ktorý 25.júna 1793 z tribúny Konventu vyhlásil:Sloboda je prázdny prízrak, keď trieda môže beztrestne moriť triedu. Majetok úžerníkov je vari cennejší ako ľudský život?.

Na záver. Prosím nebúrte sa proti tomuto stavu na ulici, nebojujte vidlami či kameňmi proti puškám, či atómovým zbraniam, len to nie!!! Sme ľudia, treba myslieť a diskutovať naprieč celým spektrom rôznych názorov. Pozrite sa koľko máme politických strán na Slovensku, pričom v podstate všetky sú v antagonistickom protirečení. Prečo? Lebo to vyplýva z antagonistickej ekonomickej podstaty tejto spoločnosti, ktorá volá po konkurencii a nie po spolupráci v mene krajšieho zajtrajška.

V podstate Vás pred ňou varoval a k spolupráci vyzval aj pápež František, ja Vás k tomu vyzývam s jeho protipólu, ateistu – slobodne mysliaceho človeka. My s pápežom sme protipóly myslenia tejto spoločnosti, ale my sa neodsudzujeme, my hľadáme to, čo je pre nás spoločné, a to blaho človeka nezávisle na tom či sa na to pozeráme zo strany idey, či bytia.

Bytie a idea (realita a jej obraz) musia pracovať na báze zákona „o jednote a boji protikladov, teda svorne a nie podľa zákona o „premene kvantity na kvalitu a obrátené“, teda navzájom sa negovať!

Nuž je načase, aby zasiahol tretí brat týchto zákonov, a to zákon „o negácii negácie“, ale nie silou, ale ľudským umom, po zmysluplnej diskusii!!!

Týchto pár červených slov je objektívna a čistá pravda ako slza o katastrofálnom stave svetovej spoločnosti i východisko z nej. Porozumie vôbec niekto tomu? Tie miliardy a miliardy slov, ktoré sa na túto tému rinú z akademickej i politickej pôdy, sú viacmenej len vedomím či nevedomím pieskom do očí vedomia tejto spoločnosti a oslepujú ho.

Vážená pani Marta,

veľmi pekne ďakujem a prajem Vám do Nového roku 7530 predovšetkým >>>zdravé telo&myseľ<<<, aby boli rovnakou inšpiráciou pre rodinu i spoločnosť, akou boli pre mňa.

Vážená spoločnosť,

prajem Ti do Nového roku 7530, aby si konečne našla cestu k odstráneniu virtuálneho apartheidu, ktorý predstavuje dnešný virtuálny štát a dosiahla jednotu republiky s jej obrazom v podobe nového štátneho útvaru (verného obrazu bytia) a jednotu medzi občanom a republikou bez svojprávnych kurvitok na tomto spojení.

Andrej Sablič

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Andrej Sablič

O AUTOROVI

Akadémiu spoločenských vied v Moskve som ukončil v roku 1979 pred skúšobnou komisiou prehlásením a obhajobou, že „politická ekonómia socializmu nie je veda ale kniha rozprávok o socializme“. O dnešnej ekonómii a teóriách ktoré ju obhajujú, a „vylepšujú“ to platí dvojnásobne. Žiaľ nechceme vyzerať hlúpo pred súčasníkmi a tak ostaneme hlúpi pre našich potomkov. Ja to odmietam a spravím všetko preto aby tomu tak nebolo!!!

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 76

Celkové hodnotenie: 14.84

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Nick Rolovich sa odmietol zaočkovať proti koronavírusu, musel preto skončiť ako tréner na WSU

  0icon

  Washington 20. októbra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Young Kwak)   Nick Rolovich už nie je trénerom tímu amerického futbalu na Washington State University v USA. Ani po opakovanom…

  Dnes bude polojasno až oblačno, s teplotami do 20 stupňov

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Dnes bude na Slovensku polojasno až oblačno, spočiatku miestami až zamračené. Ráno sa ojedinele môže tvoriť aj hmla. Na…

  Trnavčania zverejnili stanovisko k incidentu v derby so Slovanom Bratislava. Tvrdia, že provokáciu, ktorá odštartovala bitky začali fanúšikovia hostí

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Nedeľný futbalový zápas medzi domácim Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava museli v prvom polčase ukončiť kvôli bitke chuligánov…

  The Verge: Facebook Inc. plánuje zmeniť svoj názov, tvrdí zdroj

  0icon

  Washington 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eric Risberg)   Americká spoločnosť Facebook Inc. plánuje budúci týždeň oznámiť, že zmení svoj názov. V utorok večer o tom informoval…

  Fico skritizoval moderátora Kovačiča kvôli diskusnej relácii s Kolíkovou. "To, čo predvádzate, nemá s profesionálnou žurnalistikou nič spoločné," komentoval to s tým, že vďaka tomu vyhral stávku

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Predseda strany Smer-SD Robert Fico pozval na obed moderátora diskusných relácii TV Markíza Michala Kovačiča na obed, keďže ako…

  Kabinet by mal v stredu rokovať o ďalšom posunutí splatnosti poistného pre SZČO a zamestnávateľov

  0icon

  Bratislava 20. oktkóbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) a zamestnávateľom sa pravdepodobne opätovne posunie splatnosť poistného. Týkať sa to má tých…

  Häkkinen na návšteve Slovenska: "Netrúfam si tipovať meno nového šampióna"

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Dvojnásobný majster sveta formuly 1 Mika Häkkinen si netrúfa predpovedať, kto v tomto roku získa titul šampióna v…

  Epidemiológ Beran: Očkovanie nie je bodka za vírusmi. Nerobí človeka nesmrteľným

  0icon

  Praha 20. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Ramil Sitdikov,Pixabay,TASR/AP-Markus Schreiber)   Vo svete stúpajú covid štatistiky. Aktivita antivaxerov rastie. Ľudia by určite radi počuli, ako sa zachovať, keď…

  Saková sa pýta, prečo teraz najvyšší ústavní činitelia necítia potrebu ospravedlniť sa vyšetrovateľke Santusovej, rovnako ako to bolo v prípade vyšetrovateľov Ďurku či Čurillu?

  0icon

  Bratislava 20. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Spravodlivosť je slepá a Slovensko je toho typickým príkladom. Polícia má voľné ruky, ale len pokiaľ zasahuje proti…

  Vicepremiérka Remišová obvinila z futbalovej bitky Fica, ale schytala to. Slováci okamžite reagovali

  0icon

  Bratislava 19. októbra 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Martin Baumann)   Počas futbalového zápasu medzi Spartakom Trnava a Slovanom Bratislava došlo medzi fanúšikmi k bitke. Incident sa premenil v…

  TopDesať

  5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

  0 icon

  Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

  Ako dlho môžu byť potraviny zmrazené?

  0 icon

  O jedle sa toho už popísalo veľa. Niet sa čo diviť, keďže čoraz viac a viac ľudí sa zaujíma o to, čo konzumuje, odkiaľ sa to berie, prípadne kto to vyrába a spracúva. Aj my sme vám v rámci článku 8 spôsobov konzervovania priniesli nejaké to info o chladení a…

  Koľko cukru sa nachádza vo vašom jedle a pití?

  0 icon

  Dnešná doba je taká unáhlená a rýchla, že udržiavať svoj životný režim v zdravej rovnováhe môže byť náročné. A tým sa dostávame k cukru, ktorého je v našich potravinách niekedy až priveľa. Spotreba príliš veľkého množstva cukru zvyšuje riziko niekoľkých nebezpečných zdravotných problémov, vrátane obezity, cukrovky typu 2, zvýšeného krvného…

  10+ zaujímavých faktov o káve, ktoré by mal vedieť každý kávičkár

  0 icon

  Káva bola prvýkrát objavená v 15. storočí a dodnes si zachováva svoj status jedného z najpopulárnejších nápojov. Milovníkov kávy sú milióny na celom svete. Káva je vyrobená zo zrelých bobúľ, ktoré sa zbierajú, spracúvajú a sušia. Následne sa káva praží, pomelie a nakoniec sa dostane do našich kávovárov. No nemusíš byť zarytý kávičkár, aby…

  Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

  0 icon

  Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 - 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa…

  Armádny Magazín

  Irán v po rokovaniach so Šojguom v Moskve potvrdil záujem o ruské stíhačky a helikoptéry

  0 icon

  Rusko, 19. október 2021 (AM) –  "Pozície Moskvy a Teheránu sa zhodujú vo väčšine kľúčových problémov globálnej a regionálnej agendy. Spolupráca medzi Ruskom a Iránom sa napriek situácii s COVID-19 naďalej rozvíja, uviedol náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl Valerij Gerasimov. "Napriek zložit

  Bývalý šéf Pentagonu prehovoril o chybách v školení afganskej armády

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM, Sputnik) – USA urobili kritické chyby v školení afganskej armády, ktoré prispeli k jej rozpadu, myslí

  Brilantným riadením Amerika kráča ku komunizmu

  0 icon

  USA, 19. október 2021 (AM) – Kaliforniu zmieta vlna lúpeží v obchodoch. V San Franciscu ľudia len vojdú, lopatou prehodia tovar z regálov a odídu. Pracovníci obchodu neriskujú svoje zdravie a nezasahujú do lúpeže. Predajcovia môžu iba zavolať políciu a dívať sa. Neprichádza však ani polícia.

  Americký výsadok na japonské územie mal byť v septembri 1945

  0 icon

  Japonsko, 19. október 2021 (AM) –  6. a 9. augusta 1945 USA atómom zbombardovali japonské mestá Hirošimu a Nagasaki. V roku 2015 bol zverejnený údaj o dovtedy celkovom počte obetí vyše 450 tisíc, pričom na následky ožiarenia trpelo ďalších 183 519 ľudí.

  Ruskej armáde sa v Sýrii vzdalo niekoľko tisíc militantov

  0 icon

  Sýria, 19. október 2021 (AM) – Obrovská skupina militantov, ktorí sa predtým aktívne zúčastňovali teroristických aktivít v južnej Sýrii, sa rozhodla vzdať ruskej armáde výmenou za záruky, že nedôjde k ich prenasledovaniu zo strany Damasku. Militanti, ktorí sa zúčastnili na dobrovoľnej kapitulácii, odovzdali niekoľko desiatok tisíc ručných zbraní a množ

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA