Očkovanie detí

Zhrňme si fakty:

1. Deti a mladí dospelí vo veku do 30 rokov majú dnes na Slovensku pravdepodobnosť 99,998 % že na kovid nezomrú a keď vylúčime chronicky choré deti tak táto ich pravdepodobnosť stúpne na prakticky 100%. Optimistický výhľad nám tu trošku kazí obezita našich detí a mládeže, ale aj tak sa pohybujeme niekde medzi 99,998 a 100%.
Vo vekovej kategórii od 12 do 30 rokov máme na Slovensku cca 1 milión osôb. Podľa Tabuľky 1 práce autorov z Inštitútu zdravotných analýz MZSR (1) možno odhadnúť, že v tejto vekovej kategórii doteraz zomrelo na kovid cca 20 osôb. Zomrelo 20 osôb, detí od 12 rokov a mladých dospelých do 30 rokov  z ich celkového počtu cca 1 000 000. Spravidla sa jednalo o osoby postihnuté chronickým ochorením a určiť či títo chronickí pacienti zomreli na kovid alebo na komplikácie svojho chronického ochorenia, isto nebolo jednoduché. Takže pravdepodobnosť úmrtia na kovid je v tejto vekovej kategórii (12-30 rokov) 0,002 % (zomrelo 20 z 1 000 000 osôb). Tak ako u dospelých, pravdepodobnosť veľmi stúpa u pacientov s chronickými chorobami, ktorých je ale v tejto vekovej kategórii našťastie veľmi málo  a naopak sa znižuje prakticky na úplnú nulu u celkom zdravých ľudí.
2. Po očkovaní proti kovidu dnes podľa európskej databázy EudraVigilance, ktorá je vedená Európskou liekovou agentúrou (EMA) je k 5.6.2021 registrovaných cca 14 000 úmrtí po podaní vakcín proti kovidu (2). Pri v súčasnosti zaočkovaných cca 185 000 000(*) osôb v EÚ to predstavuje smrtnosť vakcíny cca 0,0075%, to znamená, že zomrelo 75 z 1 000 000 zaočkovaných osôb. Z jedného milióna osôb, ktoré chceme na Slovensku zaočkovať, ktoré sú medzi 12-30 rokom, má zomrieť 75 osôb?
3. Pre porovnanie uvádzam, že po každoročnom očkovaní proti chrípke sa úmrtia prakticky nevyskytujú a toto očkovanie (proti chrípke) je nielen účinné ale v doterajšej histórii sveta aj takmer absolútne bezpečné. Preto sa takémuto očkovaniu (proti chrípke) môže hovoriť oprávnene preventívne očkovanie a možno ho odporúčať uskutočňovať plošne a zvyšovať tak kolektívnu imunitu. Ohrozenie vyplývajúce z tohto preventívneho očkovania je zanedbateľné oproti ohrozeniu z ochorenia (chrípka), proti ktorému sa očkuje. Ústavný právnik JUDr. Drgonec v tejto súvislosti upozorňuje v rozhovore s Martinou Valachovou (3) na to, že Medzinárodný trestný tribunál v Haagu v súvislosti s protikovidovým očkovaním už vedie konanie proti Dánsku a Nórsku. Podľa tam predložených dôkazov úmrtnosť na covid v týchto štátoch je 0,12%.  Úmrtnosť na vakcíny je 0,377 %. Podľa tohto súdneho podania 3x viac ľudí zomiera v Dánsku a Nórsku na následky očkovania proti kovidu, ako na samotný kovid. To je podobný výsledok ako u našej skupiny detí a mladých ľudí ako nižšie uvádzam.
4. Takže upozorňujem odbornú aj laickú verejnosť na fakt, že smrtnosť na podanie vakcíny proti kovidu vo vekovej kategórii 12-30 rokov vychádza viac ako 3,5x vyššia, ako je v tejto vekovej kategórii smrtnosť na kovid. A podobne to platí aj pre nerizikovú populáciu do 65 rokov. Takže akýkoľvek význam očkovania vnímaného ako prevencia pred ochorením kovid sa u detí, ale aj u nerizikovej dospelej populácie do 65 rokov, stráca.
5. Pani doktorka Elena Prokopová z PROBABY, hlavná odborníčka MZSR pre pediatriu a pán doktor Lengvarský, minister zdravotníctva SR zobuďte sa! Ak vo vás drieme ešte čosi z medicíny, alebo máte radi deti a ľudí! Je to vaša zodpovednosť!
6. A to už vôbec nehovorím o možných chronických nežiadúcich účinkoch mRNA vakcín, o ktorých dnes ešte iba diskutujú vedci na celom svete. Vyslovujú obavy z obidvoch zložiek mRNA vakcíny, z lipidovej nanočastice aj z mediátorovej RNA. Predpokladajú vakcinačnú hypersenzitivitu spôsobenú protilátkami (ADE a VAH), autoimúnne ochorenia, neurodegeneratívne ochorenia, poškodenie plodnosti, priónové choroby, editáciu génov primiešanou znečisťujúcou DNA. Samotný spike protein má príčinný vzťah k poruchám krvnej zrážanlivosti, k vzniku trombóz a práve ten nové vakcíny predsa produkujú. Niektorí vedci hovoria o chybe (profesor Byram Bridle z univerzity v Ontariu), ak sa postavil vývoj a výroba vakcín proti kovidu na tomto trombózu spôsobujúcom proteíne (4). Spike proteín môže spôsobiť kardiovaskulárne a kognitívne problémy (5). Po vakcínach Pfizer a Moderna sú stovky hlásení o poruchách zrážania krvi (6).  Po očkovaní by nemal vznikať stav horší ako je choroba (7). Vybral som iba námatkovo niektoré články, kde vedci vo svete diskutujú nad úžitkom vakcín proti chorobe COVID-19.To fakt si tu na Slovensku alebo v EÚ niekto vážne myslí, že za necelý rok skúmania poznáme už všetky odpovede aj na otázky, ktoré sa len teraz vynárajú?
A teraz teda na základe dvojmesačnej štúdie organizovanej firmou Pfizer chcú očkovať všetky deti ich mRNA vakcínou, aj keď nemožno vylúčiť, že popisované chronické následky môžu mať na ich zdravie, ale tiež na ich plodnosť celoživotný negatívny vplyv, alebo aj fatálny účinok?
7. Na základe dnešných poznatkov priaznivý zdravotný význam môže mať očkovanie iba u detí, ktoré majú závažné chronické ochorenie, alebo ak je dieťa veľmi obézne, podobne ako to platí aj u dospelých do 65 rokov. Ale aj preto sa zatiaľ celé toto očkovanie robí iba experimentálne, lebo aj u rizikových skupín je veľmi otázna toxicita S- proteinu. Vzhľadom k svojej vysokej akútnej smrtnosti u nerizikovej populácie detí aj dospelých a nevyjasneným otázkam chronických následkov, nemalo by byť očkovanie proti kovidu mRNA vakcínami určené na plošné očkovanie celej populácie, ktorá nakoniec je proti kovidu prirodzene odolná aj bez tohto očkovania a naviac sú k dispozícii aj účinné iné postupy pre prevenciu a liečbu (vitamin D, ivermektín…). Takéto očkovanie s neprimerane vysokou smrtnosťou, sa predsa nedá nijako využiť na plošné podávanie s cieľom posilňovania kolektívnej imunity. Určitý bezprostredný benefit z tohto očkovania môžu mať iba rizikové skupiny, najmä chronicky chorí pacienti, kde je očkovanie z hľadiska pomeru risk/benefit dnes považované za plne indikované. Ale o to naliehavejšie je aj u rizikových skupín urgentne indikované hľadanie nových, ale pre život, reprodukciu a zdravie bezpečnejších vakcín.
A na záver opakujem známe vyjadrenie najviac citovaného svetového epidemiológa Martina Kulldorffa:
„Myslieť si, že každý musí byť zaočkovaný je vedeckou chybou, rovnako ako je ňou, myslieť si, že nikto by nemal byť zaočkovaný.“ Zdôrazňuje, že „deti nepotrebujú očkovanie ani tí, ktorí už majú prirodzenú imunitu po prekonaní Covid-19. “Faktom je, že deti nemajú žiadne dramatické priebehy ochorenia, zväčša sú bezpríznakové. Očkovanie pre ne nemá žiaden benefit, ale má veľa rizík“.

(*) upresnenie a aktualizácia dát 11.6.2021 podľa databázy ecdc https://qap.ecdc.europa.eu/public/extensions/COVID-19/vaccine-tracker.html#uptake-tab

Zdroje:
(1) Komentár Inštitútu zdravotných analýz MZSR (IZA): https://www.health.gov.sk/Zdroje/Sources/dokumenty/iza/Covid19_Komentar-k-hospitalizaciam_IZA_210223.pdf

(2) Aktuálne čísla hlásených nežiadúcich reakcií podľa európskej databázy EudraVigilance, k jednotlivým vakcínam, ktorá je vedená Európskou liekovou agentúrou (EMA)

COVID-19 MRNA VACCINE MODERNA (CX-024414)
COVID-19 MRNA VACCINE PFIZER-BIONTECH (TOZINAMERAN)
COVID-19 VACCINE ASTRAZENECA (CHADOX1 NCOV-19)
COVID-19 VACCINE JANSSEN (AD26.COV2.S)


(3) Ján Drgonec: Podľa zákona by sa malo očkovanie proti Covid-19 diať celkom inak, než ako sa denne vykonáva

(4) Rozhovor profesora Bridla z univerzity v Guelphe v Ontáriu s Alex Pierson
Alex hovorí s doktorom Byramom Bridleom, docentom pre vírusovú imunológiu na univerzite v Guelphe o novej recenzovanej štúdii, ktorá naznačuje, že môžu existovať dôvody, prečo sa môžu vyskytovať vedľajšie účinky ako zápal srdca, VITT (imunologicky podmienené trombózy) a ďalšie nebezpečné nežiadúce účinky po očkovaní, napríklad v súvislosti s produkciou S-proteinu

(5) Rozhovor prof. Bridla pre www.lifesitenews.com  v ktorom výskumník vakcín pripúšťa „veľkú chybu“, tvrdí, že S-protein je nebezpečným „toxínom“. Nový výskum objavuje neočakávane naočkovaný S-proteín v krvi. Proteín súvisí s krvnými zrazeninami, poškodením srdca a mozgu a potenciálnymi rizikami pre dojčiace deti a plodnosť.  https://www.lifesitenews.com/news/vaccine-researcher-admits-big-mistake-says-spike-protein-is-dangerous-toxin

(6) Vakcíny Johnson & Johnson a AstraZeneca COVID sú pod mikroskopom kvôli ich potenciálu spôsobiť tvorbu krvných zrazenín, vedci však varujú, že vakcíny Pfizer a Moderna predstavujú podobné riziká. https://www.lifesitenews.com/news/scientists-warn-pfizer-moderna-vaccines-may-cause-blood-clots-too

(7) Horšie ako choroba? Preskúmanie možných nežiaducich následkov vakcín mRNA proti COVID-19
prehľadný článok z časopisu International Journal of Vaccine Theory, Practice, and Research2(1), May 10, 2021

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Lipták

O AUTOROVI

Som lekár s viac ako 35 ročnou praxou v prvom kontakte s pacientmi. Som obyčajný pešiak medicíny. Všímam si následky, rozmýšľam o ich príčinách a hľadám súvislosti.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 100

Celkové hodnotenie: 24.53

Priemerná čítanosť: 5370

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Účastníci plenárneho zasadnutia EP si uctili Davida Sassoliho

  0icon

  Štrasburg 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Francois Lenoir)   Účastníci plenárneho zasadnutia Európskeho parlamentu si v piatok uctili pamiatku zosnulého bývalého predsedu tejto inštitúcie Davida Sassoliho. EP…

  Naď s primátormi miest hovoril aj o letisku Sliač v súvislosti s dohodou medzi Slovenskom a USA. "Potrebujeme poznať odpovede," hovorí primátor. Čo na to minister?

  0icon

  Banská Bystrica 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Primátor Banskej Bystrice a primátorky Zvolena a Sliača sa v piatok v Banskej Bystrici stretli s ministrom…

  Rodičia i učitelia sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Rodičia, učitelia i odborníci z oblasti školstva sa môžu zapájať do diskusie o reforme obsahu vzdelávania. Jej cieľom…

  Gröhling: Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní. "Pri omikrone ich netreba až desať". Školy zatvárať nechce, vírus sa šíri rovnako

  0icon

  Piešťany 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Karanténa by sa mala aj u nás skrátiť na päť dní, uviedol minister školstva Branislav Gröhling (SaS) počas…

  Slováci prehrali s Ruskom, Berky: "Súper nás predčil vo všetkom"

  0icon

  Amsterdam 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Slovenskí futsalisti prehrali vo svojom prvom zápase na majstrovstvách Európy v Holandsku s favorizovaným Ruskom vysoko 1:7. Debutant…

  SHMÚ upozorňuje na sneženie, tvorbu snehových jazykov či nízke teploty

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na severe Slovenska môže výdatnejšie snežiť, na väčšine územia sa môžu tvoriť snehové jazyky a záveje, v niektorých oblastiach…

  Premiér: O trojtýždňových prázdninách pre variant omikron sa zatiaľ neuvažuje. Napriek tomu sme sa dostali do humanitárnej krízy

  0icon

  Bratislava 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Vláda SR zatiaľ neuvažuje o zavedení trojtýždňových prázdnin pre žiakov v súvislosti s variantom omikron a zhoršujúcou sa…

  Biden a Kišida hovorili o obavách z rastúcej asertivity Číny i pandémii

  0icon

  Wahington 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Cabinet Secretariat/Kyodo News)   Americký prezident Joe Biden a japonský premiér Fumio Kišida na piatkovom virtuálnom stretnutí diskutovali o obavách z…

  Francúzska Ústavná rada schválila "prísny covidpas". Nezaočkovaných prakticky vykážu z verejného života

  0icon

  Paríž 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andrew Medichini)   Nový covidpas, ktorý prakticky vykáže nezaočkovaných ľudí vo Francúzsku z verejného života, v piatok schválila Ústavná rada, najvyššia…

  Premiér považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku

  0icon

  Fričovce 21. januára 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Premiér Eduard Heger (OĽANO) považuje za dôležité vyriešiť rómsku problematiku, podľa neho vznikol v tejto oblasti veľký investičný…

  TopDesať

  Fascinujúce mesto Jeruzalem: 3. časť

  0 icon

  Pokračujeme treťou časťou článku o Jeruzaleme a jeho najimpozantnejších stavieb v nadväznosti na tri najväčšie vierovyznania. Jeruzalem má už stáročia veľký význam pre národy rôznych kultúr a náboženstiev. Na nemeckej rytine zo 16. storočia je mesto znázornené ako stred sveta, kde sa stretávajú tri kontinenty. Vráťme sa však naspät do…

  Neobvyklé spôsoby, ako dokážeš rýchlejšie zaspať

  0 icon

  Ak trpíš nespavosťou, máme niekoľko neznámych, šikovných tipov, ktoré ti pomôžu „oklamať“ mozog a rýchlejšie zaspať. Skús napríklad na chvíľu stlačiť prsty na nohách a potom ich uvoľniť. Toto cvičenie uvoľní napätie v tvojom tele. Ďalšou metódou je prehranie celého tvojho dňa v hlave. Podľa odborníkov ti to pomôže zabudnúť na všetky starosti a uvoľnená myseľ…

  Kde je najchladnejšie miesto v chladničke?

  0 icon

  Popri televízore a počítači je práve chladnička všeobecne považovaná za jeden z troch najvýznamnejších vynálezov 20. storočia - aspoň tak to tvrdia prieskumy verejnej mienky. Čo všetko máš v chladničke ty? Celé tisícročia si ľudstvo v snahe chladiť potraviny a nápoje pomáhalo prirodzene chladnými priestormi, ako boli jaskyne či pivnice. Už…

  TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel

  0 icon

  Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé - až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť…

  Staroveké mesto Tachte Sulejman: 3. časť

  0 icon

  Prinášame tretie pokračovanie článku o starovekom meste tachte Sulejman, zoroastrovcoch a ich náboženstve, ktoré sa po nástupe na trón Ardašíra I z kňazskej triedy - respektíve dynastie Sásánovcov, stalo v Iráne štátnym náboženstvom. Pokračujme tam, kde sme v rámci druhej časti skončili. Niektoré ohne planuli pod šírym nebom na vrcholkoch…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi o vývoji udalostí v hypotetickej vojenskej konfrontácii medzi Ruskom a Ukrajinou

  0 icon

  Izrael, 21. januára 2022 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi počas rozhovoru s novinárom a televíznym moderátorom Vladimirom Solovjovom hovoril o vývoji hypotetickej vojenskej konfrontácie medzi Ruskom a Ukrajinou.   Podľa bývalého šéfa spravodajskej služby Nativ kolektívny Západ nebude zámerne tlačiť Ukrajinu do otvorenej vojens

  Ukrajinské bezpečnostné sily ostreľovali predmestie Donecka. Video

  0 icon

  Donecká republika, 21. januára 2022 (AM) – Ukrajinské bezpečnostné sily vypálili vo štvrtok desať mín na predmestie Donecka , povedal novinárom v Spoločnom centre pre kontrolu a koordináciu prímeria predstaviteľ Doneckej ľudovej republiky.   https://twitte

  Apačské vojny proti Američanom 1. časť

  0 icon

  USA, 21. januára 2022 (AM) – Apači a ich reputácia vo svete Azda každý na Slovensku pozná apačského náčelníka Winnetua, jeho bieleho brata Old Shatterhanda a príbehy z Divokého západu, ktorých autorom je nemecký spisovateľ Karl May. Ten síce nikdy v USA nebol a jediného Apača vo svojo

  Bude India kupovať ponorky od Ruska? Má mimoriadne účinnú konkurenčnú výhodu

  0 icon

  India, 21. januára 2022 (AM) – V samom závere tohto roka sa na najvyššej štátnej úrovni zintenzívnili opatrenia pre politickú a vojensko-technickú spoluprácu Ruska s Indiou. A jednou z jeho najvýznamnejších oblastí je stavba ponoriek.   Sovietsko-indická vojensko-technická spolupráca sa začala v polovici 60. rokov dodávkou série veľkých dieselelektri

  Ukázalo sa, že ruská ponorka, ktorá „narazila“ do fregaty Kráľovského námorníctva, je britská

  0 icon

  Veľká Británia, 20. januára 2022 (AM) – Na videu „zrážky“ medzi ruskou ponorkou a fregatou Kráľovského námorníctva bola zaznamenaná jedna nepríjemná nuancia pre Britániu. Vojenský expert H.I. Sutton hovoril o probléme videa, ktoré sa objavilo na webe.

  Svetlo sveta

  Kde sa nachádzajú Traja králi dnes?

  0 icon

  Po narodení Ježiša nám Sväté písmo predkladá príbeh, ako králi alebo inak nazývaní aj mudrci z východu, prišli do Betlehema, aby sa Kristovi poklonili. Nový zákon kladie dôraz na skutočnosť, že na základe hviezdy na oblohe muži prišli až do Betlehema. Biblia nehovorí koľko týchto kráľov bolo ani z akej…

  Arcibiskup Sheen: Matka Božia je Bohorodička

  0 icon

  Dnes Vám budem rozprávať o našej svätej Matke. A začnem Lurdami. Lurdy sú mestečkom na juhu Francúzska, kde sa v minulom storočí zjavila Panna Mária. Bol som tam 30 krát. Nikdy nezabudnem na prvú moju návštevu tohto pútnického mesta. V tom čase som študoval v Belgicku na univerzite, ako mladý…

  Prečo si Cirkev na Vianoce pripomína sv. Štefana a evanjelistu Jána?

  0 icon

  Pre veriaci ľud je častokrát ťažko pochopiteľné, prečo počas oktávy na Vianoce hneď po oslávení Narodenia Pána, Cirkev predkladá na oslavu martýra sv. Štefana a evanjelistu sv. Jána. Ako prišlo k tomu, že najveselšie sviatky roku sa veľmi rýchlo menia na pripomienku umučenia človeka? Je opodstatnené, aby sv. Štefan ako…

  26.12. Svätý Štefan, mučeník pri obhajobe pravého učenia Cirkvi

  0 icon

  Svätý Štefan je považovaný v Katolíckej Cirkvi sa prvého mučeníka, ktorého sviatok sa slávi 26.12. Tento deň boli totiž nájdene relikvie svätého Štefana. Stalo sa tak na základe videnia, ktoré mal v roku 415 kňaz menom Lucian. V roku 439 relikvi boli prenesené do nového kostola postaveného pri Damašskej bráne v Jeruzaleme. Krížiaci volali…

  Narodenie Ježiša Krista – vianočné sviatky a okruh ich slávenia

  0 icon

  Na Vianoce kresťania slávia narodenie Ježiša Krista. Sú to sviatky Božieho vtelenia, sviatky vykúpenia, pokoja a lásky. Vianoce oslávia na celom svete dve miliardy veriacich. Presný dátum narodenia Pána známy nie je. Slávenie 25. decembra ako narodenie Ježiša je doložené po prvý raz z roku 336 v Ríme. Na základe…

  FOTO DŇA