Správa z uniknutého sledovacieho spisu– výber ôsma časť

Úradný záznam z 22.2.2019 obsahuje aj nasledovné informácie z USB nosiča.

V priečinku EMAIL sa nachádzajú súbory emailovej komunikácie, v priečinku PRÍLOHY emailové prílohy z komunikácie. V Priečinku POPIS sa nachádza súbor popis.docx s nasledovným obsahom:

„Dňa 11.1.2013 o 14:46 si Monika Tódová  preposlala z jednej svojej adresy
zemlova@gmail.com na svoju druhú adresu monika.todova@sme.sk dokument
„Oboznámenie s kontrolnými zisteniami“, ktorý bol spracovaný Spravodajskou
jednotkou finančnej polície a mal byť zaslaný Privatbanke.

Závery:
Tento dokument mala Monika Tódová  v svojom telefóne už dlhšie.

Oficiálnou cestou sa k nemu dostať nemohla.

Dátum odfotenia dokumentu je 3.apríla 2012 o 09:23 ráno. Dokument bol
fotený mobilným telefónom IPHONE 4 (používala Monika Tódová)

Dňa 3.apríla 2012 v ranných hodinách sa uskutočnilo „pamätné“ offrecord stretnutie Daniela Lipšica a Gábora Grendela s lojálnymi novinármi. Počas tohto stretnutia po krátkom úvode Daniel Lipšic ako aj Grendel opustili miestnosť s novinármi, pritom nechali daný dokument (výsledky kontroly v Privatbanke) voľne ležať na stole v miestnosti, kde boli naďalej novinári.

Problém pre Moniku Tódovú predstavuje už to, že fotky dokumentu mala v svojom telefóne. Vlastnosti fotiek jasne preukazujú, že to bolo odfotené počas stretnutia Lipšica s novinármi v apríli 2012.

Ide o zjavný úmysel Lipšica ako aj Grendela poskytnúť „zabudnuté“ dokumenty novinárom akože bez ich vedomia. Monika Tódová sa ich s radosťou ujala. Nebolo by divné, keby táto cesta neoprávneného poskytnutia informácií bola dopredu dohodnutá!!! Dá sa predpokladať, že podobné úniky, ktoré boli zaznamenané a medializované majú spoločných protagonistov.

———————————————————————————————–

Ďalší email pochádza z 19.4.2016 a Monika Tódová si ho preposiela z jednej svojej emailovej adresy zemlova@gmail.com na druhú svoju adresu monika.todova@gmail.com.

V prílohe sa nachádza upovedomenie o začatí trestného stíhania vo veci zločinu
neodvedenia dane a poistného, má ísť o neoprávnené uplatnenie si nadmerného
odpočtu DPH firmou BL 202, s. r.o.. Čiže ide o jednu zo spoločností Ladislava
Bašternáka.

Vyhodnotenie:
Faktom je, že k danému dokumentu sa Monika Tódová oficiálnou cestou dostať nemohla. To znamená, že by sme mohli skúsiť pátrať po jej zdroji.
Danú trestnú vec riešila pplk. Mgr. Tatiana Ujváryová. Vzhľadom na to, že sa vyšetrovania vzdala (ako sama odôvodnila „bola neustále pod tlakom médií, konkrétne Denníka N), je málo pravdepodobné, že by zdrojom Moniky Tódovej bola samotná vyšetrovateľka.

Upovedomenie o začatí TS nebolo Monike Tódovej zaslané prostredníctvom emailu, ona materiál držala v rukách a osobne si urobila foto upovedomenia. Z foto sa dá ešte zistiť, že bolo spravené dňa 19.4.2016 o 09:16 ráno.
Samozrejme, je možné, že to nemusí mať priamo z polície, ale že jej to
poskytli napr. Lipšic, Grendel (tiež používajú IPHONE), prípadne iný
sympatizant.“

V tomto e-maily je dôležitá zadokumentovaná „cesta“ informácie z neoprávneného zdroja poskytovateľa smerom k Monike Tódovej.

Oprávnená otázka je, prečo polícia nevyšetrovala únik a medializované citlivé informácie, ktoré vyplávali na povrch prostredníctvom Moniky Tódovej? Išlo predsa o informácie, ktorými Tódová nemala disponovať a mohla ohroziť riadne vyšetrovanie prípadov. Keď si uvedomíme, že Daniel Lipšic sa vždy motal okolo významných káuz, je predpoklad, že úniky mohli nastať jeho prostredníctvom.

Táto časť je posledná z uvedeného uniknutého sledovacieho spisu. Keď si pozrieme predošlé časti, zistíme, že osoby vystupujúce v spise nevysedávali pri pive v bare Apache, Kozia brána alebo U Krajniaka len tak. Išlo o konšpiratívne stretnutia vysokopostavených osôb, ktoré sa zaoberali politickou situáciou v štáte s cieľom zvrhnutia vtedajšej vlády.

Hlavné osoby vystupujúce v spise:

Vladimír Pčolinský, pravá ruka Borisa Kollára, prezývaného aj čistič. Zrejme z dôvodu „upratania“ nežiaducich dokumentov o činnosti bývalého polepšeného mafiána.

Bývalý vyšetrovateľ NAKA Pavol Milan, dôverník Lucie Ďuriš Nicholsonovej, dodávateľ dokumentov pre Pčolinského.

Štefan Hríb, Peter Zajac, Fedor Gál, Egon Gál (brat Fedora), Milan Krajniak, Daniel Lipšic, Boris Kollár, Martin Mojžiš (periodikum Týždeň), Samuel Abrahám, bývalý emigrant, politológ s možným prepojením na tajné služby Kanady vrátane Toma Nicholsona, Stanislav Janota, prechádzajúci spisom Gorila podobne ako Krajniak, Macháč z rádia Slobodná Európa (prepojenie na špionážne služby Západu – hlavne nemeckej BND), Mirek Tóda, Monika Tódová, Robert Ondrejcsák, bývalý štátny tajomník ministerstva obrany v súčasnosti pôsobiaci na poste veľvyslanca SR vo Veľkej Británii, pravdepodobne prepojený na tajné služby Západu a USA podobne ako Korčok, Kanaďan Ben Pascoe, ktorý vlastní bar Next Apache, miesto konšpiračných stretnutí aktérov vystupujúcich v spise. S veľkou pravdepodobnosťou je prepojený na Toma Nicholsona, Eugen Korda, Peter Susko, súčasný veľvyslanec v Chorvátsku, Miroslav Lajčák, momentálne vírusový politik v Srbsku.

Táto konšpiračná skupinka je skupinkou, ktorej niektorí členovia sú previazaní na tajné služby Západu, sorosovské mimovládky a finančné prostredie, ktoré zmenu vlády konšpiračným spôsobom v roku 2020 financovalo. Na uvedených konšpiračných miestach, baroch pripravovali akcie, ktoré mali za cieľ zvrhnúť vládu R. Fica. To všetko za aktívnej účasti niektorých štvavých médií s Denníkom N na čele.

Škoda, že sa zo spisu nepodarilo ustanoviť iné osoby, ktoré by mohli viac osvetliť činnosť týchto členov skupinky. Napríklad účastníci z Nemecka. Skupinka mala a možno aj má prepojenie na informátorské zdroje SIS, čo je obzvlášť pre Slovensko nebezpečné.

Medzi politikmi to vždy funguje tak, že opozícia a koalícia na seba vyhľadávajú vedrá špiny, ktorá sa na nich nalepila. Cieľ je jednoduchý – diskreditovať politického súpera. Informácie o sebe si nechávajú väčšinou pre seba, lebo tak môžu s politikom v opačnom tábore manipulovať. Ich slovníkom povedané – držia sa navzájom za gule. Z času na čas sa nejaká malá kauza prevalí. Robí sa tak v období, keď potrebujú strany bodovať na politickej scéne. A ďalej sa malou kauzou prekryje spravidla nejaká veľká akcia, ktorá je dopredu naplánovaná a rozbehnutá. Keď sa uskutoční, rozdelia sa peniaze a ide sa ďalej. Až kým to niekto nedohľadá a nevyrobí z toho kauzu. Ale aj tak, čo sa dá, všetko sa zametie pod koberec. Mafiánsky systém vládnutia je tak nastavený.

Zaujímavé čítanie a spojitosť so spisom môže byť aj tu:

https://blog.hlavnespravy.sk/25155/vrazdou-generala-lucanskeho-sa-potvrdzuje-ze-na-slovensku-doslo-na-jar-roku-2020-k-statnemu-prevratu/

https://blog.hlavnespravy.sk/20557/su-vysledky-vysetrovania-ukladnej-dvojnasobnej-vrazdy-jana-kuciaka-a-martiny-kusnirovej-v-zhode-so-skutocnou-pravdou/

https://www.crz.gov.sk/2171273-sk/centralny-register-zmluv/?art_zs2=&art_predmet=&art_ico=&art_suma_spolu_od=1000000&art_suma_spolu_do=&art_datum_zverejnene_od=&art_datum_zverejnene_do=&art_rezort=0&art_zs1=&nazov=&art_ico1=&ID=2171273&odoslat=Vyh%C4%BEada%C5%A5&frm_id_frm_filter_3=605d8bf9bd31d

alebo tu:

https://www.reserves.gov.sk/index.php/dokumenty/faktury/faktury-2021/

https://www.eurorespekt.sk/wp-content/uploads/2020/05/Zvazok-c.-29-part-3.pdf

https://www.scribd.com/doc/80901687/Lipsic-Aron-Finish

 

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 127

Celkové hodnotenie: 23.49

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA