Žoldnieri slobody ? …

Význam slova žoldnier – príslušník platenej, najatej armády, námezdný vojak, zapredanec. Ja by som to ešte rozšíril nielen na najatých profesionálnych vojakov, či aj dobrovoľníkov, ale podľa mňa by to malo významovo platiť na každého, kto akýmkoľvek spôsobom, či platený, alebo ideologicky ovplyvnený slúži cudzí záujmom. Chápem, ak naša armáda vysiela na zahraničné misie vcelku malé kontigenty vojakov, ale ak to nie je pod záštitou OSN, potom neomalene  a nepokryte ide o platenú službu pre cudzie záujmy a to je prípad účasti našich vojakov na akcii Púštna búrka v Iraku pod kepienkom koaličných síl na čele s USA, alebo naša účasť v Afganistane pod zástavou NATO. Tu môžeme bez obáv hovoriť o to, že naši profesionálni vojaci slúžili cudzím záujmom, išli dobrovoľne a za podstatne zvýšený žold. Potom možno hovoriť o tom, že to nie sú žiadni hrdinovia, ako ich prezentuje MO SR, ale že ide iba o žoldnierov. V tomto slova zmysle je namieste aj otázka, za čo vlastne sú takýto žoldnieri vyznamenávaní a ešte z nich robia aj hrdinov, keď idú na misiu dobrovoľne a za zvýšený žold. Žijeme v Európe dlhodobo až na balkánsku vojnu v hlbokom mieri, tak ako je možné, že sa doslova roztrhlo vrece s hrdinami a vyznamenaniami, keď sa nikde nebojuje ?? Otrasným príkladom je bývalý generál Bajclar, ktorý mal pomaly metále aj na chrbáte, no ani ostatní generáli, či aj bežní vojaci nie sú žiadnou výnimkou. Takýto ošiaľ či amok už presiahol mieru únosnosti až do takej miery, že systém vyznamenávania stratil svoje poslanie a zmysel. Samozrejme sa to netýka prípadov, keď vojak vykonal skutočne hrdinský čin pri záchrane života, alebo majetku, či zdravia osôb, alebo sa nejakou významnou mierou podieľal na konkrétnych vojensko – odborných úlohách. Pri všetkej úcte k tým, čo na zahraničných misiách utrpeli újmu na zdraví, či aj živote by mali za to niesť plnú zodpovednosť v prvom rade tí, čo ich tam vyslali. Ešte na margo : sú pádne dôvody vážne pochybovať o zmysle a poslaní našich vojakov v zahraničných misiách, ktoré nie sú pod záštitou OSN, keďže vykonávajú iba pomocné práce, logistickú činnosť, nanajvýš zriedkakedy hliadkovú činnosť. Nosnou činnosťou našich vojakov je ale strážna služba. Takže aké skúsenosti si vlastne naši vojaci donesú domov ?  V každom prípade sú to zbytočne utratené peniaze, čas a takáto účasť nemá na zvýšenie vycvičenosti a bojovej pripravenosti našich vojakov žiadny pozitívny vplyv.

No nielen naši vojaci, čo dobrovoľne odchádzajú na zahraničné misie slúžiť cudzím záujmom sú nositeľmi  označenia žoldnieri. Kľudne k nim môžeme priradiť všetkých tých, ktorí aj bez zbraní a uniformy slúžia cudzím záujmom, to sú tí skutoční zapredanci, vlastizradcovia. V prvom rade sa jedná o tých našich politikov, ktorí či za sorosovské peniaze, alebo iba tak z presvedčenia zaťahujú do nášho spoločenského a politického života svoje zvrátené predstavy a “ slobode jednotlivca “ , alebo o zglobalizovanom svete a zmiešanými ľudskými spoločnostiami, či kultúrami.  Je to zvrátený spôsob presadzovania liberálnej ideológie, ktorá ničí všetko, čo je spojené s tradičným spôsobom života a čo je najničivejšie, spôsobuje to totálny rozklad tradičného štátneho usporiadania. Sme toho svedkami v konaní koaličnej vlády, kde síce nemajú liberáli prevahu, ale OĽANO aj SME rodina sú trvale nimi politicky vydieraní. Medi totálnych fanatikov liberálnych hodnôt určite patrí minister Korčok a odínec zo Za ľudí  Valášek. Príznačné ale je, že akonáhle či Kollár, alebo Valášek odišli zo svojich pôvodných strán, zakotvili v rýdzo liberálnej strane Progresívne Slovensko. A úplne najhrozivejšie je, že Pellegríni chce omilostniť  liberálne strany SAS a PS a uvítal by ich pri tvorbe novej vlády, ak by bolo referendum úspešné. Potom by bola budúcnosť našej krajiny v totálnom rozklade bez výhľadu na svojskosť. Omilostniť podvodníkov, klamárov a vrahov, no to je sila. Dúfam, že si to Pellegríni už rozmyslel a nebude na verejnosti prezentovať podobné nezmysly. Konanie prezidentky Čaputovej v súvislosti s podaním na ÚS SR vo veci referenda ani neprekvapuje, keďže aj vrabce na strechách čvirikajú, že nadŕža koaličnej neoliberálnej vláde aj cez všetky chyby a prešľapy pri boji s pandémiou pri ktorej doteraz zomrelo vyše 12 tisíc ľudí, ktorí ešte mohli žiť. Keďže sa už dávno nechová ako prezidentka všetkých občanov SR, ponesie v budúcnosti spoluzodpovednosť za všetko zlé, čo súčastna vláda vykonala.

A na koniec. Veľmi ma zamrzel doslova mizivý záujem o môj blog, venovaný našej armáde. Málokto dokáže v plnom rozsahu pochopiť celú hĺbku vypuklých problémov, ktoré ju kvária. Tým najväčším je to, že naša armáda je nebojaschopná a teda neschopná plniť nezameniteľnú úlohu – byť garantom štátnej suverenity a územnej celistvosti. Okecávačky generality  a MO SR o tom, že je naša armáda bojaschopná a pripravená splniť všetky úlohy, ktoré sú na ňu kladené sú iba slová do vetra

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Slávik

O AUTOROVI

Podplukovník armády vo výslužbe. Som presvedčený demokrat, konzervatívec, veriaci katolík a trvalý priaznivec priamej demokracie ako najčistejšej vlády ľudu. Zaujímajú ma veci verejné a politika. Moje prepojenie s problémami obyčajných, slušných a dobrých ľudí ako aj našej armády a bezpečnosťou našej krajiny sú aj mojimi problémami, preto sa hodlám k nim vo vašom blogu vyjadrovať.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 55

Celkové hodnotenie: 25.81

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  302 Found

  302 Found


  nginx
 • icon FOTO DŇA