Celková analýza kauzy COVID a prečo nás zatvárajú do domácej karantény(4) aneb Hamletovská otázka

Či som chcel alebo nie, napísanie prvého a ďalšieho článku ku kaze COVID a reakcie naň, spôsobili že som musel reagovať a napísať tento ďalší článok, ako voľné pokračovanie tých predchádzajúcich. V príspevkoch som našiel aj reakciu čitateľa článku, tak trochu sklamaného, že asi očakával niečo úplne iné, ako tam našiel. Samozrejme nerobím si nároky urobiť celkovú analýzu kauzy COVID v jednom článku a ani vo viacerých článkoch, pretože by sme museli prihliadať na všetko a všetky udalosti od čias Kristových až po dnes, a to z istých obmedzených, či obmedzujúcich dôvodov, ktoré obmedzujú autora, bohužiaľ nie je možné.

A tak sa stretol týždeň s týždňom a pribudli ďalšie nezmyselné protipandemické opatrenia. Vypichnem len jedno z nich. Kam môžete ísť len s negatívnym testom na COVID-19 ? Do maloobchodnej predajne/ prevádzky alebo obdobného miesta. A to bez COVID testu nemôžem ísť nakupovať ani základné potraviny? A to mám čo umrieť od hladu? Prečo rovno hneď nezavedú že na dostavenie sa na testovanie COVID-19 do odberných miest “genetického materiálu” je potrebný negatívny test na COVID 19? Tak toto isto nezavedú, aj keď tie opatrenia zaváňajú že by aj celkom mohli. Samozrejme núdzový stav, či skôr nútený stav sa predĺžil o 30 dní. Zámerne som použil označenie nútený stav, lebo ak Vás niekto k niečomu núti potom porušuje ústavu a listinu základných ľudských práv. Ako je možné že sa do ústavy prepašovalo niečo o nútenom, či núdzovom stave? Veď to je úplne v rozpore s duchom ústavy ! Ústava je sviatok, radostná novina, že ľudia majú nejaké práva, nejaké slobody, že nie sú ako nejaké nesvojprávne zvieratká na nejakom humne, za ktorých rozhoduje dosť nesprávne nejaký krkavčí otčim. A čo právo na seba určenie, ktoré sa dotýka osobnej integrity jedinca? Môj osobný názor je ten, že vláda nemá čo prikazovať a ani nariaďovať. Má doporučovať. V konečnom dôsledku jej opatrenia sú nerozumné, čoho dôsledkom je tu tiahli problém okolo pandémie, Slovenská republika sa zadlžuje neuveriteľným spôsobom a ekonomika pomaly postupne vysychá. Toto sucho opäť pomôže tučným mešcom, aby opäť žali tam kde nesiali.

Teda od desiatich k piatim. Namiesto toho aby odstúpila celá vláda a parlament, pretože nevedia riešiť nahromadené problémy a bohužiaľ hromadia iba ďalšie, ktoré hrozia tým že Slovenská republika sa dostane do totálneho krachu. Namiesto toho sa urobili len kozmetické úpravy, premiér sa vymenil s malým premiérom teda ministrom financií. Je teda dosť zaujímavé že z Igora premiéra sa stal malý premiér, teda minister financií. V konečnom dôsledku i funkcia malého premiéra, teda post ministra financií je dosť silným postom lebo z istého pohľadu rozhoduje o bytí a nebytí. Pretože malý premiér sedí na truhlici s peniazmi, teda s peniazmi všetkých občanov Slovenskej republiky, a rozhoduje komu dám s tej truhličky a komu nie a vlastne rozhoduje o tom kto prežije a kto nie.

Byť, či nebyť toť Hamletovská otázka. Ono skôr nebyť, ako byť, keďže nám už zakázali prístup aj do potravín. Celé slovenské obyvateľstvo je už z toho šokované, z tých Igorovín, čo sa to poslednou dobou zosypalo na Slovensko. V konečnom dôsledku sa otepľuje a občania Slovenska majú plné právo nahlas vyjadriť sa k tomu čo si myslia o Igorovich Igorovinách a totálnemu zrušeniu ústavy. Nejaký článok o nútenom stave v ústave, predsa nemôže zrušiť celú ústavu?

Keď už hovorím o Hamletovi a Igorovinách, tak ma napadá jeden Hamletovský citát, ktorý si teda nemôžem odpustiť “Čo si je zhnité v štáte Dánskom”. Ak som v predchádzajúcich článkoch písal o zázračnom lieku Ivermectíne, ktorý by pri plošnom nasadení vyriešil problémy s COVIDom do dvoch týždňov, namiesto toho tu máme dlhu vleklú kauzu, ktorá sa tu vlečie už rok a nerieši sa. Ťažko ju vyrieši dezinfekcia rúk v potravinách a s najväčšou pravdepodobnosťou zamorené tyčinky do nosa. Samozrejme zbytočné desaťtisíce mŕtvych na COVID, miliardové škody z toho že sa riadne nepracuje, a ďalšie miliardové náklady na zdravotnícke pomôcky, ktoré samotný ŠUKL neschválil. To že ŠUKL pánovi Becíkovi skočil po krku, za to že jeho blížny sú pre neho skutočnými blížnymi a nakúpil im Ivermectín čim zachránil radu životov. Prečo ŠUKL neskočí po krku Igorovi a Edovi, že týždeň čo týždeň pchajú do nosa zdravotnícku pomôcku, ktorá nebola riadne preskúmaná pod mikroskopom samotným ŠUKLom a teda schválená samotným ŠUKLom. Tí čo si ju preskúmali sami doma na svoje vlastné náklady(žiaden Igor im zo svojej truhličky na to neprispel), vydali otrasné svedectvo o tom že tyčinky sú zamorené parazitmi a tie parazity sú pravdepodobne nakazené COVIDom? Celý internet je toho plný ! V konečnom dôsledku, len tak sa dá vysvetliť to, prečo na Slovensku zomiera na COVID-19 desať(10) násobne viac ľudí ako v Indii v prepočte na hlavu. To si nikto neuvedomuje akú hru to hrá Igor a Edo so svojim národom? Že odbila povestná 12 hodina?

Samozrejme, kto má dilemu s Igorovými tyčinkami do nosa, tak ako ja, môže si túto dilemu vyriešiť návštevou lekárne Schneider a zakúpiť si Antigénové testy zo sliny vhodné aj pre školákov, v jednom balení je 5ks za zaujímavú cenu 39,50. Má to aj EU certifikát. S týmto testom môžete navštíviť svojho obvodného lekára, ktorý by Vám mal urobiť test zo slín do 15 minút, teda nie žiadny Igorov klát do nosa, a mal by Vám aj vydať príslušné potvrdenie o vykonaný testu a stave pacienta, ktoré by malo platiť na území SR a aj za jeho hranicami. Tento Antigénový test si môžete objednať aj na dobierku, mali by Vám ho zaslať poštou a objednať ho môžete na url adrese:
https://www.schneider-lekaren.sk/tovar/45107/novinka-antigenove-testy-zo-sliny-vhodne-pre-skolakov-5ks

Sú rôzne laboratória, ktoré poskytujú tiež test na COVID zo slín, ale je to trocha drahé, teda okolo 70Euro v priemere. Pri tomto antigénovom teste z lekárne Schneider Vás jeden test vyjde na 7.90Euro, čo je už celkom prijateľná cena, pokiaľ nechcete pravdepodobne zamorený Igorov klát do nosa. Účtenku za zakúpené testy, môžete kľudne poslať na Úrad vlády, Igor Vám to celkom rád preplatí, keďže sedí na truhličke s peniazmi všetkých občanov.

No a teraz poďme si niečo povedať o maistreame, teda mainstreamových médiách. Jeden čitateľ mojich článkov sa na adresu týchto článkov vyjadril že sú to samé fejky. Isto tento čitateľ od útleho veku bol vychovávaný a vykrmovaný mainstreamovým mliekom, kde totalita jedného názoru je tým najpožehnanejším stavom. Žiť v totalite jedného názoru, znamená žiť v totalite a vôbec si to neuvedomovať, znamená žiť v totálnej totalite. Teda ak sa tu vyskytne nejaký čitateľ, ktorý označí môj článok za fejk, vôbec mi to nevadí, lebo nie som tu kvôli tým čo vidia a čo sú presvedčený, ale som tu kvôli práve tým ktorý nevidia a nevedia a nepočujú. Práve presne kvôli Vám, čo nepočujete a nevidíte som tu a preto Vám aj prinášam tieto články. Žiť v totalite zdalo by sa sprvu že je jednoduchšie, jeden názor, žiadne škriepky, všetci ťahajú za veslá tak ako majú. Bohužiaľ, zdalo by sa. Čo keď tá loď ide nesprávnym smerom, čo keď ako Titanic sa plaví vpred na neočakávané sa stretnutie zo svojím ľadovcom?

A čo keď hlas nejakého kuvika, môže zachrániť celú posádku a celú loď? Možná hore uvedený čitateľ sa nerád rozhoduje, nerád si sám vyhodnocuje faktá, možná obvody jeho logiky nie sú také výkonné a preto má rád predžuté mainstreamové pravdy. Skúsme si povedať niečo o mainstreamových mediach a jeho pravdách. Mainstreamové média sú poplatne svojim mecenášom, podľa príslovia, koho chlieb ješ, toho pieseň spievaj. A kto sú mecenáši mainstreamových médií? No predsa tí istý, ktorý si osedlali Igorovu kobylku, teda tučné mešce. Majú tučné mešce záujem na tom, aby sa Slovákom v médiách hovorila pravda? Odpoveď znie, že nie.Tučné mešce chcú bohatnúť, zarábať, povaliť konkurenciu a tak zázračný liek Ivermectín za 50centov je neprijateľný, ale vakcína za 50Euro s ťažkými vedľajšími účinkami je ten najlepší liek. Ale vráťme sa k mainstreámu. Mainstreám funguje podľa dávno vymyslených princípov istého ministra propagandy v Hitlerovej vláde, pána Goebbelsa. To motto znie, že tisíckrát opakovaná lož sa stáva pravdou. A preto jediná cesta pre Slovensko podľa mainstreámu, je pichnúť si vakcínu a je jedno či má zdrvujúce vedľajšie účinky, alebo nie. V mediach zaznelo, alebo skôr v alternatívnych mediach zaznelo že starosta obce Klokoč, po spomínanej vakcíne ochrnul. Alebo že, tehotná žena spontánne potratila, pri stretnutí sa s očkovaným človekom. A rada ďalších prípadov, ktoré tu ja nechcem vypisovať a ktoré poukazujú na to že s tými vakcínami nie je niečo v poriadku.

No a skusmé sa pozrieť na činy a skutky novo nastupujúceho premiéra Eda. Edo ani nestihol prejsť hlasovaným v parlamente a už si dovolil odvolať ruských diplomatov. Strašlivá síla, ale ešte väčšia síla samozrejme nastane na jeseň, keď započne vykurovacie obdobie a ruský medveď nám to nezabudne a uzavrie nám plynové kohútiky. Samozrejme tento Edov akt, je v duchu tučných mešcov, ktorý chcú dovážať na Slovensko plyn z Ameriky, ktorý bude 4 krát až 5 krát drahší ako ten z Ruska. Isto mnoho rodín na východnom Slovensku, ak nie na celom Slovensku pomrzne od zimy. Veď čo, zvolili ste si nás, majte si nás. A to už ani nehovorím o tom že z USA bolo vyvezené 25 tisíc kusov vojenskej techniky, vraj na vojenské cvičenie k ukrajinským hraniciam s Ruskom? Dokonca jeden ukrajinsky dron, už aj započal toto cvičenie a zhodil 250kg bombu na ruského chlapca hrajúceho sa na záhrade. Isto si viete predstaviť, čo sa stalo s tým chlapcom? Samozrejme slovenské mainstreamové média, ako inak tvrdia že to je fejk. Čo je fejk? Že 250kg bomba roztrhala ruského chlapca na márne kúsky? Ale veď keď na
Vás hodia 250kg bombu, tak čo iného sa Vám môže stať?

No je Pravda tá, že treba prestať dráždiť ruského medveďa, lebo Rusko má taký jadrový arzenál, že keby sa to dostalo do vzduchu, bol by z toho riadny ohňostroj so značnými následkami. No a teraz sme sa konečne dostali k odpovedi prečo nás zavreli do pomyselného COVIDového koncentračného tábora? Značná časť obyvateľstva strednej a východnej Európy sympatizuje s Ruskom, a aby sa zabránilo demonštráciám proti vojne, vymyslel sa tu trik s COVIDom a núteným stavom, kde občania boli pozbavený všetkých ústavných práv a základných ľudských práv, dokonca aj práva slobodne sa zhromaždovať a slobodne sa vyjadrovať. V záujme všetkých občanov Slovenska, je dôležité zastaviť toto vojnové a COVIDové šialenstvo, najlepšie odvolaním vlády a parlamentu, ktorý slúžia tučným mešcov. Ak sa tak neurobí v čo najbližšej dobe, môže to mať nedozierne následky pre Slovákov a Slovenky.

Igor si ani dlho neposedel na truhličke s peniazmi všetkých Slovákov, a hneď zápalisto vyhlásil že nebude na dôchodky. Je zaujímavé že peniaze na vakcíny sa našli, ale na dôchodky už nebude. Samozrejme na nákupe vakcín sa dá dobre zarobiť, ale čo s dôchodkami, na tom sa až tak zarobiť nedá. Keby sa nakúpil Ivermectín, tak ako som to písal v mojich predchádzajúcich článkoch, ktorý je 100 násobne lacnejší ako vakcíny, tak by bolo aj na dôchodky. Samozrejme miliardové náklady na vakcíny so zdrvujúcimi vedľajšími účinkami, to dokáže zatriasť riadne s rozpočtom, otázka znie, že kde ideme teraz ušetriť? Žeby na dôchodcoch, aspoň teda podľa vyhlásenia Igora?

No šetriť by sme mali niekde inde. Šetriť by sme mali na Igorovi a Edovi a na tučných mešcoch za nimi stojacimi. Samozrejme pokiaľ bude táto vláda a parlament u kormidla, toto sa dá len ťažko presadiť.

V konečnom dôsledku, to že nám zakázali prístup aj do potravín, alternatívne média pripodobnili k tomu, že by sa mal časom zaviesť čip do tela obyvateľstva a len ten kto má implantovaný tento čip pod kožou, by mohol nakupovať v potravinách. No pri tomto tu, už človeku behá mráz po chrbte, pretože sa začínajú napĺňať biblické slová apoštola Jána z Apokalypsy o Šelme, ktorá vystúpila z mora- Apokalypsa, 13 kap., Verš 16: A spôsobí, že všetci — malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní i otroci — dostanú znak na pravú ruku alebo na čelo, 17 že nemôže nik kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak tej šelmy alebo číslo jej mena. V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy, lebo je to číslo človeka. Jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť (666).

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ján Vydra

O AUTOROVI

Mám rád objektívne média a informácie si overujem z viacerých zdrojov.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 3

Celkové hodnotenie: 22.41

Priemerná čítanosť: 2972

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Dnes bol na Slovensku prvý tropický deň

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Facebook/SHMÚ)   Meteorológovia dnes zaznamenali na Slovensku prvý tropický deň. Informoval o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vo svojom profile na…

  Prvý náznak rozpadu. Poslanecký klub OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Hlasovanie o Kolíkovej naznačilo, ktorí poslanci sú v Matovičovom a ktorí v Hegerovom krídle

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Najsilnejšia vládna strana OĽaNO sa začína deliť na dve krídla. Zatiaľ má stále navrch Matovič, no čím ďalej…

  Ministerstvo zdravotníctva sa bude snažiť nájsť kompromis pri návštevách pacientov v nemocniciach

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Jaroslav Novák)   Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR chápe potrebu ľudí navštíviť svojich chorých príbuzných v nemocniciach. Ako pre TASR povedala hovorkyňa…

  Čaputová sa s dánskou premiérkou zhodla na prehlbovaní spolupráce krajín

  0icon

  Bratislava/Kodaň 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Stretnutie prezidentky SR Zuzany Čaputovej s premiérkou Dánska Mette Frederiksenovou v Kodani potvrdilo záujem prehlbovať partnerstvo…

  Asistent vojenského atašé na rumunskej ambasáde musí opustiť Rusko

  0icon

  Moskva 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Sputnik-Alexei Druzhinin)   Asistent vojenského atašé na rumunskom veľvyslanectve v Moskve musí do 72 hodín opustiť Rusko, oznámilo v utorok…

  Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na summite G7 v Británii

  0icon

  Naí Dillí 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mark Lennihan)   Indický premiér Naréndra Módí sa osobne nezúčastní na nadchádzajúcom summite skupiny G7 v Británii. Oznámila to v…

  Gulyás: Maďarská vláda predloží Bruselu plán obnovy dnes večer

  0icon

  Budapešť 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Maďarská vláda predloží Európskej komisii (EK) návrh plánu na využitie európskeho fondu obnovy určeného na zotavenie sa z…

  Francúzska armáda sa prvýkrát zúčastňuje na japonsko-americkom cvičení

  0icon

  Tokio 11. mája 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Eugene Hoshiko)   Japonskí vojaci sa pripojili k partnerom z USA a Francúzska v rámci prvých manévrov troch krajín na japonskej…

  Kontroly na hraniciach s Poľskom odhalili množstvo preťažených vozidiel

  0icon

  Mníšek nad Popradom 11. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj)   Policajti na hraničnom priechode Mníšek nad Popradom v okrese Stará Ľubovňa kontrolovali v…

  Barteková v obľúbenom Lonate na pódiu hneď dvakrát

  0icon

  Bratislava 11. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Slovenská reprezentantka Danka Barteková sa na pretekoch Svetového pohára v talianskom Lonate hneď dvakrát prestrieľala na pódiumv.…

  TopDesať

  Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

  0 icon

  Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

  Do práce na bicykli za lepším zdravím? Za pokus to stojí

  0 icon

  Vravíš, že cyklistika je pre teba len hobby, bicykel vidíš len cez víkend a aj to z neho len utrieš prach v rámci sobotného upratovania? Vyber sa na bicykli za lepším zdravím! Nejdeme ťa nútiť bicyklovať o dušu, ideme ti len poradiť, ako posunúť svoj život k lepšiemu. Stačí, keď si…

  Ktoré časti tela si si doteraz umýval nesprávne?

  0 icon

  Naša pokožka je domovom približne 1,5 bilióna mikróbov. Ale nie všetky sú pre nás zlé, niektoré sú dokonca dôležité pre naše zdravie. Preto niektoré časti tela nepotrebujeme umývať mydlom a iné by sme si mali každý deň dôkladne umyť.   1. Chodidlá

  Malbork: Hromadné hroby - 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Hromadné hroby v Malborku. Marlbork, mesto v Poľsku, patrilo stovky rokov pod nemeckú správu, resp. pod Prusko. Hromadné hroby, ktoré sa začali objavovať od 90. rokov minulého storočia, oplývajú svojim neznámym pôvodom. Jeden z robotníkov, ktorí realizovali výkopové práce, len veľmi ťažko niesol, že sa na kope nachádzalo…

  TOP10+: Geniálne nápady, pri ktorých si povieš iba: WOW

  0 icon

  Dobrý dizajn vždy priťahuje pozornosť. Môžeš ho vidieť pritom vo všetkom, čo nás obklopuje. A vtedy si povieš len: WOW. Množstvo z nich je síce primitívnych, ale v jednoduchosti je krása. Našťastie existujú aj špeciálne príklady dizajnu, ktoré si nebudeš chcieť nechať pre seba a podelíš sa o WOW efekt…

  Vo svete IT

  Projekt rádiového teleskopu na Mesiaci sa posúva dopredu: Akým prekážkam musí čeliť?

  0 icon

  Mesiac je svojou rotáciou viazaný na Zem, čo znamená, že vždy je ku nám otočená len jedna jeho strana. Tá druhá, ktorá je odvrátená, sa nazýva Odvrátená, alebo aj temná strana Mesiaca, hoci sa svojim výzorom nelíši od tej privrátenej, píše portál Universe Today. V čom je ale odvrátená strana výnimočná…

  Sonda OSIRIS-REx opustila asteroid Bennu a vydala sa domov: Kedy sa vráti?

  0 icon

  Sonda americkej vesmírnej agentúry, NASA, OSIRIS-REx, sa rozlúčila s asteroidom Bennu, píše portál IFLScience. Sonda študovala vesmírny objekt niečo cez dva roky. Asteroid analyzovala do najmenšieho detailu a minulý október pristála na jeho kamenistý povrch a odobrala vzorky, ktoré poputujú späť na Zem. Sonda opustila asteroid 10. mája a momentálne smeruje aj s nákladom späť…

  Na obežnej dráhe došlo v marci k tesnej zrážke dvoch konkurenčných satelitov: Môžeme podobným situáciám predchádzať?

  0 icon

  Dve spoločnosti OneWeb a SpaceX sa momentálne pokúšajú o vypustenie tisícov satelitov na obežnú dráhu, píše portál Universe Today. V marci nastala situácia, kedy došlo takmer ku kolízii satelitov týchto dvoch konkurenčných spoločností. Vyhýbacie manévre boli úspešné, no môže sa situácia zopakovať aj v budúcnosti? Spoločnosti SpaceX sa už podarilo dostať na obežnú dráhu…

  Pozrite sa, ako môžete vo vašom Androide skryť citlivý obsah z upozornení pred očami zvedavcov

  0 icon

  Notifikácie vo všeobecnosti slúžia na to, aby nás informovali napríklad o tom, keď nám príde e-mail, či správa alebo niečo podobné. Nie však vždy sú žiadúce. Rovnako treba povedať, že v mnohých prípadoch nás aplikácie doslova bombardujú upozorneniami, čo môže byť obťažujúce. Ako je však možné obmedziť ich zobrazenie? Operačný…

  Xiaomi vyvracia informácie o MIUI 13: Príde vôbec tento rok?

  0 icon

  Po príchode nadstavby MIUI 12.5 do prvých Xiaomi zariadení sa začali vynárať chýry o nadstavbe MIUI 13. Čínsky gigant nemá vo zvyku predstavovať „polovičné“ nadstavby, ako je tomu v prípade MIUI 12.5, a preto by sme za normálnych okolností už teraz očakávali prvé informácie o pripravovanej „trinástke“. Doteraz dostupné správy…

  Armádny Magazín

  Izrael zlikvidoval jedného z vodcov Hamasu pri raketových útokoch v pásme Gazy

  0 icon

  Palestína, 11.máj 2021 (AM) – Panarabské noviny informovali, že jeden z vodcov Hamasu, respektíve jeho pridruženého militantného krídla, zomrel. Počet obetí ostreľovania sa stále zvyšuje. Hnutie Hamas ovláda pásmo Gazy. V dôsledku raketového bombardovania izraelskej armády bol eliminovaný jeden z

  Vojaci v liste podporili generálov varujúcich pred rozpadom Francúzska

  0 icon

  Francúzsko, 11.máj 2021 (AM) –  Slúžiaci francúzski vojaci v otvorenom liste podporili vyhlásenie svojich predchodcov, ktorí písali o "rozpade" krajiny. Portál Valeurs actuelles publikoval list, pod ktorým je podpísaných viac ako 40 tisíc ľudí. &

  „Je to druh povzbudenia pre ozbrojené sily Bosny a Hercegoviny“. Vojaci USA zahajujú manévre na balkáne

  0 icon

  Bosna, 11.máj 2021 (AM) –  Cvičenie „Swift Response 21“ ozbrojených síl USA a Bosny a Hercegoviny sa uskutoční od 17. mája do 2. júna na cvičiskách Manjaca a Glamoc a na letisku Dubrava. Bolo to oznámené na tlačovej konferencii v Manjaci. Na týchto cvičiskách v Bosne a Hercegovine sa údajne začali rozmiestňovať americkí…

  Analytik Satanovskij: Z Ameriky zostane málo

  0 icon

  Rusko, 11.máj 2021 (AM) –  Politológ Jevgenij Satanovskij dal predpoveď keď analyzoval najnovšie vyhlásenia amerických predstaviteľov o Kryme. „Z Ameriky zostane málo,“ zdôraznil politológ.   Jevgenij Satanovskij komentoval ďalšie vyhlásenie „amerických úradov“ o potrebe „poskytnúť Krym Ukrajine“. Na začiatok, ako sám Satanovskij uviedol, sa n

  Veľká Británia začala falšovať dejiny 2. svetovej vojny už na jar 1945

  0 icon

  Veľká Británia, 11.máj 2021 (AM) –  Už pred koncom 2. sv. vojny nasadila cenzúru na informácie o víťazstvách Červenej armády a o rozhodujúcej úlohe Sovietskeho zväzu na rozdrvení hitlerovského Nemecka.   Potvrdzujú to aj nedávno odtajnené archívne dokumenty, konkrétne šifrovka zo 7. 5. 1945 odoslaná z Káhiry do Moskvy vynikajúcim

  Svetlo sveta

  1.5. Svätý Jozef robotník

  0 icon

  V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

  Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

  0 icon

  Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

  0 icon

  Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

  Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

  0 icon

  Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

  V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

  0 icon

  V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

 • icon FOTO DŇA