Vládna moc úmyselne nehovorí občanom, čo chystá EÚ. Časť VI.

Publikované 11.12. 2017 o 17:47 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Ak sa vrátim k tomu, aká je filozofia EÚ podľa Schulza, tak je to o tom, že dav nesmie ( ! ) rozhodovať o svojom osude a teda občania – voliči nie sú tí, čo o smerovaní EÚ majú rozhodnúť alebo či smú vôbec o tomto probléme rozmýšľať a s politikmi ( či medzi sebou ) diskutovať. Podľa môjho názoru je tých, čo chcú o problematike EÚ niečo viac vedieť, diskutovať, vypočuť si zdôvodnenia a nejasnosti zo strany vládnej moci, je najmenej polovica občanov – voličov SR. Je veľmi divné, ak náš prezident Andrej Kiska straší občanov nárastom extrémizmu, ktorý podľa neho predstavuje profesionálnu a nebezpečnú politickú silu, pretože nás, teda Slovenskú republiku, chce dostať z EÚ.

Namiesto strašenia extrémizmom je táto doba ideálnou príležitosťou si všetko zásadné okolo nášho členstva v EÚ a jej fungovania vyjasniť a dospieť k záverom, ktoré bude podporovať nie iba vládna koalícia, ale predovšetkým voličská základňa. Starať sa o osud svojej vlasti, svojho národa, to je záležitosť nás všetkých, nie iba politikov. Preto ma veľmi udivuje, že nikto na Slovensku nekladie verejne otázky spojené s tým, prečo sa naši politickí predstavitelia nezasadia o otvorenie celonárodnej diskusie k reforme EÚ, ak na strane druhej prezident Andrej Kiska za profesionálnu a nebezpečnú politickú silu pokladá „extrémistov“. Kto sa bojí otvoriť celonárodnú diskusiu k reforme EÚ, ten sa vlastne bojí vstúpiť do politickej arény a malo verí svojim schopnostiam presviedčať verejnosť či politických partnerov ( súperov ) o všetkých dôležitých súvislostiach spojených s fungovaním EÚ.

Náš najvyšší ústavný činiteľ reprezentuje iba taký spôsob myslenia a správania, ktorý presne zapadá do zámerov tých ekonomických a politických síl, ktoré chcú ovládnuť Európu na úkor každého členského štátu. Prezident SR mal byť prvým politikom v krajine, ktorý bude od vládnej moci a politických strán žiadať, aby sa k reforme EÚ vyhlásenej dokumentom „Správa…“ pripravila a otvorila celonárodná diskusia a aby sa o podobe reformy EÚ diskutovalo a aj rozhodlo, čo sa musí zmeniť. Aj v tomto prípade má byť prezident SR na strane občanov, lenže nie je tomu tak a to len svedčí o jeho morálnom a politickom profile a o tom, že nie je prezidentom všetkých občanov SR. Prezident SR namiesto toho, aby sa s plnou vervou pustil do presadenia procesu konečne potrebného dialógu s občanmi o reforme EÚ, radšej bude občanom SR ohlasovať hrozbu extrémizmom.

Prezident SR nie je v ohlasovaní hrozby extrémizmom sám. Denník Pravda dňa 26.10.2017 uverejnil článok od analytika Róberta Škopca „Voľby v Rakúsku a geopolitika.“ Tento zahraničnopolitický expert jasne čitateľovi pripomína: „Celá skupina prokremeľských pravicových politických hnutí v Európe predstavuje dezintegračné hrozby pre EÚ.“ A nejde v jeho prípade iba o politické hnutia. Podľa menovaného analytika ide aj o štáty, ktoré kritizujú členov eurozóny za ich zahraničnopolitickú líniu „vyššieho stupňa integrácie“, čo je tiež hlavná dezintegračná hrozba v Únií. Ani on však nepokladá za potrebné čo sa iba zmieniť o dokumente Európskeho parlamentu „Správa…“, ktorý nastolil otázku reformy EÚ. Iba pripomína, podobne ako mnoho iných politikov, že kto všetko nás ohrozuje pred „vyšším stupňom integrácie.“

Analytik vedome zavádza čitateľa, pretože vraj treba počkať na vládu v Nemecku, ktorá zadefinuje svoje zámery v otázke modelu európskeho jadra. Lenže tento jeho model európskeho jadra je už zadefinovaný v dokumente Európskeho parlamentu. Takže namiesto neustáleho opakovania, čo ( kto ) ohrozuje EÚ, je potrebné pripraviť a otvoriť celonárodnú diskusiu o tom, či je možné, aby budúcnosť EÚ existovala podľa predstáv jej orgánov a inštitúcií alebo podľa predstáv každého členského štátu. Nepotrebujeme, aby nám Brusel objasňoval „ústavnú povahu EÚ“, ale aby sme si skôr vedeli obhájiť ústavnú povahu každého členského štátu. Má naďalej ísť o nadriadenosť práva EÚ, ktoré bolo zámerne naplánované, alebo má ísť o posilnenie národného práva a medzinárodného práva ? Tieto a ďalšie otázky je dôležité klásť, pretože EÚ má predstavovať spoločenstvo, ktoré sa zamýšľa a dohoduje ako efektívne riešiť praktické politiky národných členských štátov. Predstavitelia takéhoto spoločenstva potom nemusia prijímať deklarácie o vernosti EÚ a NATO, pretože prvoradá je vernosť a povinnosť záujmov štátu, ktorý reprezentujú. Takýmto spôsobom sa potom napĺňa aj prvotný cieľ EÚ: zabezpečenie mierovej spolupráce. Má potom zmysel odsudzovať nejaké protiintegračné hlasy, keď nevieme a zámerne nechceme organizovať celonárodnú diskusiu k navrhnutej reforme EÚ ?

Táto reforma sa pred občanmi – voličmi akosi záhadne skrýva, pretože o nej neexistuje ani slovo, ale o jadre EÚ a vyššej rýchlosti integrácie sa hovorí pomerne často. Pripomeniem tu ešte stanovisko aj Petra Sklenářa, hlavného analytika J a T banky. V denníku Pravda vyšiel dňa 28.10.2017 článok „Ekonóm: Česko sa od Nemecka odpútať nemôže.“ V ňom menovaný analytik pripomína, že osobne nevie, čo sa skrýva pod jadrom EÚ či vyššou rýchlosťou integrácie. Aj v jeho prípade platí, že boli odprezentované iba niektoré návrhy francúzskeho prezidenta Macrona a čaká sa na vznik novej nemeckej vlády a až potom sa vraj vyjasní, čo bude ďalej.

Podľa nášho europoslanca Richarda Sulíka by vstup do jadra pre našu krajinu nepriniesol nič pozitívne, znamenal by zvýšenie daní a stratu suverenity štátu. U pána Sulíka musíme predpokladať, že o dokumente Európskeho parlamentu vie a pozná jeho obsah. Napriek tomu o tomto dokumente nič nepovie a hlavne, nepodniká opatrenia k tomu, aby o reforme EÚ bola rozvinutá celonárodná diskusia.

Takže, čo sa skrýva pod jadrom EÚ či vyššou rýchlosťou integrácie ? A hlavne – čo z toho vznikne ? Má sa pod tým skrývať reforma EÚ, do ktorej nikto nepovolaný nesmie zasahovať. A vzniknúť má z toho európsky super štát ! Ak sa teda prezident SR Andrej Kiska obáva extrémizmu až tak, že nás chce dostať z EÚ, tak nemyslí náhodou či v skutočnosti na to, aby reforma EÚ bola zrealizovaná do bodky a bez prekážok ? Toto možné skrývanie sa za pojmy, ktoré nikto neanalyzuje, je najmä pre tento rok v súvislosti s problematikou EÚ charakteristické. Takže ak Andrej Kiska tvrdí: „chcú nás dostať z EÚ“, v skutočnosti si môže myslieť, že aj s jeho pričinením vládna moc nesmie dovoliť „extrémistom“, aby zmarili plán na vybudovanie super štátu ! Lenže ak by táto hypotéza bola pravdivá, tak potom nejde iba o „extrémistov“. Zákonite sa musí rozšíriť na všetkých občanov – voličov SR, aby plán na vybudovanie super štátu nebol v rámci demokratických procedúr zmarený.

V súvislosti s jadrom EÚ Róbert Fico občanom prizvukuje, že nikto v Európe nikomu nič nedáva zadarmo. Čím teda budeme musieť niekomu v Európe „platiť“ len za to, že nič nedostaneme, len nám budú vládnuť cudzie elity ? Budeme jednoducho povinní jednorázovo „zaplatiť“ stratou štátnej suverenity ( zvrchovanosti ), čo vôbec našu vládnu moc a ani zákonodarnú moc neznepokojuje, rovnako aj občanov. Lenže byť ľahostajným k otázke štátnej suverenity znamená byť ľahostajným aj k samotnej Ústave SR, ktorá aspoň zatiaľ je chápaná ako právny základ, ktorým je viazaná všetká štátna moc. Takže bude tu snaha zničiť či meniť právny štát na niečo hybridné, čo skôr vyhovuje nastupujúcej oligarchizácií politického života ako existujúcemu občianstvu ako základu štátnej moci.

Čo má byť na programe dňa ako prvoradá téma v oblasti politiky na najbližšie mesiace či samotný rok 2018 ? Aby zákonodarný zbor, vládna moc, opozícia otvorili politickú debatu o dokumente Európskeho parlamentu „Správa…“, teda o reforme EÚ, teda o tom, ako si predstavujeme svoje členstvo v EÚ, jej fungovanie, ako vládna moc zabezpečí uchovanie a posilnenie štátnej suverenity a aký definitívny návrh reformy EÚ bude predložený a schválený za Slovensku republiku ako členskú štát EÚ. Prvoradou témou nemôže byť to, čo navrhuje Róbert Fico. Podľa neho to má byť otázka bezpečnosti občanov. To je však iluzórny prístup a priame zavádzanie občanov. Prečo ? Pretože otázka bezpečnosti je zahrnutá do celkovej úpravy inštitucionálnej štruktúry EÚ a je jednou z mnohých otázok, ktoré má riešiť reforma EÚ.

Koniec VI. časti

Pokračovanie v časti VII.

Dušan Hirjak

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Erdogan nečakane vyhlásil predčasné voľby

Ankara 20. apríla 2018 (HSP/Foto: TASR/AP- Lefteris Pitarakis)   Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan nečakane vyhlásil, že prezidentské a parlamentné voľby nebudú až v novembri 2019, ale už predčasne 24. júna tohto roku, čo podľa kritikov urýchli presun krajiny na prezidentský systém vlády, uvádza Politico "Aj napriek tomu, že prezident a vláda…

Jaltské fórum má rozprášiť mýtus o izolácii Ruska a Krymu

Jalta 20. apríla 2018 (HSP/ria.ru, srspol.sk/Foto: HSP/Facebook)   Na Jaltské medzinárodné ekonomické fórum (koná sa od 19. po 21. apríl) sa zaregistrovali predstavitelia 71 štátov, čo je viac ako organizátori očakávali, uviedol jeden z nich. Hlava republiky Krym Sergej Axenov vyhlásil, že tým sa rozprášil mýtus o izolácii Ruska a Krymu. "Naši…

Najnovšia varianta Patriotu príde súčasne do výzbroje Poľska a USA

Varšava 20. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Mindaugas Kulbis)   Najnovšia varianta protivzdušného systému Patriot príde súčasne do výzbroje Poľska a USA, oznámil poľský minister národnej obrany Mariusz Błaszczak vo štvrtkovom prenose Poľského rozhlasu. Zmluva o dodávke amerických systémov Patriot bola podpísaná vo Varšave koncom tohto marca. Prvá dodávka má mať 16 odpaľovacích…

Predprimárne vzdelávanie v SR je v porovnaní s krajinami EÚ nízke

Bratislava 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Marko Erd)   Na Slovensku dlhodobo rezonuje otázka nedostatku kapacít v materských školách. Počet detí, ktoré absolvujú predprimárne vzdelávanie je v porovnaní s krajinami EÚ veľmi nízky, uviedla to Katarína Vančíková z projektu To dá rozum počas piatkovej tlačovej konferencie. Odborníci z tejto iniciatívy pripravujú analýzu…

Češka Tereza, ktorá pašovala v Pakistane drogy, sa stáva mediálnou hviezdou

Praha 20. apríla 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Prípad mladej Češky zadržanej v Pakistane za pašovanie drog sa výrazne komplikuje. Tereza už viackrát zmenila právneho zástupcu a v prípade sa nebude pojednávať ani tento týždeň, keďže Češka si vyžiadala od štátneho zástupcu ďalšie podkladové dokumenty k prípadu. Portál Blesk.cz k prípadu uvádza aj…

Vláda schválila zmeny v azylovom konaní

Bratislava 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Azylové konanie prejde zmenami. Prináša ich novela azylového konania, ktorú v piatok schválila vláda. Slovensko do svojho právneho poriadku začleňuje európsku smernicu z roku 2013 o spoločných konaniach o poskytovaní a odnímaní medzinárodnej ochrany a završuje tak druhú etapu budovania spoločného európskeho azylového…

Dušan Kováčik potvrdil, že do konca funkčného obdobia vo funkcii neostane

Bratislava 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Špeciálny prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Dušan Kováčik v týchto dňoch nechystá odchod z funkcie. Neplánuje v nej však ani ostať do konca funkčného obdobia. Uviedol to v piatok v rozhovore pre TASR, ktorý sprostredkovala hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová. "Tak, ako som minulý…

Kremeľ vyzval k starostlivému preštudovaniu Putinovho prehlásenia o dodávke systémov S-300 Sýrii

Moskva 20. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Sergei Karpukhin)   Prezidentský hovorca Dmitrij Peskov v odpovedi na otázku, či sú dodávky protivzdušných systémov S-300 do Sýrie možné, požiadal o starostlivé preštudovanie prehlásenia Vladimíra Putina po útoku Washingtonu, Londýna a Paríža na Damask. „Prečítajte si prezidentské prehlásenie, ktoré bolo urobené niekoľko hodín po útoku…

Pyrotechnici prehľadávajú pole v Štúrove, našli funkčné letecké bomby. Polícia začala evakuovať obyvateľov

Štúrovo 20. apríla 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-KR PZ Nitra)   Policajní pyrotechnici prehľadávajú pole v Štúrove. Vo štvrtok 19. apríla bolo na operačné stredisko polície nahlásené, že sa na poli v katastrálnom území mesta nachádza munícia. Na miesto bola okamžite vyslaná policajná hliadka, ktorá ho do príchodu pyrotechnikov zabezpečila. „Pyrotechnici zaistili…

Matečná: Matovič si nenaštudoval problematiku, Marhulu nepoznám

Bratislava 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Líder OĽaNO Igor Matovič si opäť nenaštudoval problematiku. Pred rokovaním vlády to vyhlásila ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná (nominantka SNS) v reakcii na Matoviča, ktorý poukázal na ďalšie problematické pozemky v obci Špačince z čias, keď bola Matečná šéfkou Slovenského pozemkového…

Česká novinárka Spencerová priamo zo Sýrie: Reportér CBS svojím počínaním rozbil všetku oficiálnu americkú rétoriku

Damask 20. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Hassan Ammar)   Česká novinárka Tereza Spencerová priniesla unikátny pohľad na situáciu v Sýrii priamo z miesta činu. Na vlastné oči sa presvedčila o výsledkoch spojeneckého bombardovania zo soboty 14. apríla a svoje poznatky publikovala v blogu Literárních novin. Uvádza, že údajné továrne na výrobu chemických…

Silvia Shahzad: Novela zákona o kompenzáciách prináša veľké sklamanie

Bratislava 20. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Na desiate výročie existencie zákona o kompenzácách sa v ňom prvýkrát objavujú fixné sumy príspevkov na osobnú asistenciu a opatrovanie. Je to krok späť a tento fakt iba potvrdzuje, že ľudia so zdravotným postihnutím nie sú prioritou pre súčasnú vládu a ich podporu vníma…

Krajský súd rozhodol o vydávacej väzbe pre Antonina Vadalu

Košice 20. apríla 2018 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   Krajský súd v Košiciach rozhodol v piatok o zmene väzby pre talianskeho podnikateľa Antonina V. z predbežnej na vydávaciu. V Taliansku je Antonino V. trestne stíhaný za drogovú činnosť a súd v Benátkach na neho vydal európsky zatýkací rozkaz. "Súd rozhodol o…

Kraje odmietajú, aby o ich školách rozhodovalo ministerstvo

Trnava 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)   Predseda združenia samosprávnych krajov SK8 a Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič rokoval vo štvrtok (19.4.) s ministerkou školstva Martinou Lubyovou (nominantka SNS). Témou bolo posilnenie rozhodovania ministerských úradníkov v novom zákone o odbornom vzdelávaní, o ktorom aktuálne rokuje vláda. "Zásadne odmietame, aby…

O slovo sa opäť hlási kričiaca menšina: V spravodajstve RTVS vznikajú odbory

Bratislava 20. apríla 2018 (HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Po tom, ako na verejnosť prenikli správy o napätých vzťahoch v spravodajskom tíme verejnoprávnej RTVS a nezhodách s vedením, ktoré odštartoval spor o nosenie či nenosenie odznakov #AllforJan vo vysielaní, desiatky redaktorov a zamestnancov televízie napísalo otvorený list vedeniu, kde hovorili o údajnom…

Cambridge Analytica chcela pomocou digitálnej meny obchodovať s osobnými údajmi

New York 20. apríla 2018 (HSP/Foto: Screenshot YouTube)   Britská konzultačná firma v oblasti analýzy údajov Cambridge Analytica predtým, ako sa dostala do škandálu zneužitia osobných údajov spoločnosti Facebook, plánovala získať peniaze cez nový typ digitálnej meny, aby mohla vytvoriť systém obchodovania s osobnými údajmi na internete, uvádza agentúra Reuters Cambridge…

Rusko predloží dôkazy toho, že sýrska protivzdušná obrana zostrelila časť rakiet koalície

Moskva 20. apríla 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Adam Hunger)   Ruskí vojaci predložia v blízkej dobe dôkazy toho, že sýrska protivzdušná obrana zostrelila časť rakiet vystrelených USA, Britániou a Francúzskom, ruská strana dostávala informácie v režime reálného času, prehlásil v interview pre Sputnik minister zahraničia RF Sergej Lavrov. „Náš Generálny štáb má veľmi…

Baskická ETA verejne požiadala o odpustenie za "škody, ktoré spôsobila"

Bilbao 20. apríla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Bob Edme)   Separatistická militantná organizácia ETA (Baskicko a jeho sloboda) sa verejne ospravedlnila svojim obetiam a priznala k "škodám", ktoré počas svojich ozbrojených operácií "spôsobila". Informoval o tom v piatok denník El País s odvolaním sa na miestne periodiká Gara a Berria. Vo svojom vyhlásení…

TopSpeed

Nový infotainment BMW dostane hranaté ukazovatele

2

BMW v oblasti prístrojového štítu doteraz veľmi neexperimentovalo. Áno, doba digitalizácie je tu a tak aj BMW muselo prísť s digitálnou formou prístrojového panelu. Ale rozloženie jednotlivých ukazovateľov alebo okrúhly štýl si zachováva už od 70-tych rokov minulého storočia. Nový infotainment BMW, ktorý by mal mať premiéru už tento rok, však príde o okrúhle…

Premávka nie sú iba autá. Aké má byť správanie chodcov?

3

Na cestách sa okrem osobných áut pohybujú aj iné kategórie motorových. Tiež tu sú nemotorové vozidlá a chodci. Dnes sa pozriem na poslednú skupinu. Premávka si vyžaduje osvetu, tak som pripravil krátky seriál, ktorý sa týka asi každej rodiny. Skúste sa raz za čas doma porozprávať na tému správanie chodcov. Veľa chodcov…

BMW M2 Competition je tu

2

Už niekoľko dní dozadu sa na internet dostali možné predobrazy upravenej M2-ky vo verzii Competition. Tá mala dostať niekoľko vylepšení voči bežnému modelu. BMW M2 Competition už oficiálne odhalili a voči bežnej M2-ke vyzerá naozaj dobre. Ponúkne však aj čo to viac po technickej stránke? Najväčšou novinkou bude použitie M-kového motora…

VW zmení logo a chce byť "menej nemecký"

12

Volkswagen prechádza mnohými zmenami a nielen personálnymi. Šéf marketingu VW Jochen Sengpiehl hovorí o tom, že VW zmení logo. Značka tiež chce pôsobiť menej chladným „nemeckým“ dojmom. Čo si za tým predstaviť? „Značka v porovnaní s minulými rokmi nie je v dobrej forme,“ hovorí Sengpiehl a dodáva, že spolu s aférou…

Elektronické diaľničné známky opäť lámu rekordy v predajoch

0

Elektronické diaľničné známky opäť raz lámu rekordy v predajoch. Za prvý štvrťrok 2018 bolo predaných spolu viac ako 1,52 mil. kusov diaľničných známok, čo znamená nárast o vyše 7,1 % oproti rovnakému sledovanému obdobiu z minulého roka. Pre NDS to predstavuje príjem vo výške takmer 44,6 mil € bez DPH.

Budúci Ford Mustang môže byť hybrid s pohonom 4x4!

3

Ford má dôvod na oslavu. Ford Mustang je už tretí rok po sebe najpredávanejším športový kupé na svete. Súčasná generácia je stále ikonickým Mustangom s 5,0 l V8 motorom. Mustang chcú „globalizovať“, čiastočne sa to podarilo už terajšiemu autu. 2/3 predajov zaberá USA, ostatok pripadá na ostatné časti sveta, čo…

KAMzaKRÁSOU

Jojobový olej: Vyrieši týchto 7 kozmetických a zdravotných problémov!

0

Jojobový olej je taký malý zázrak pre našu pleť, vlasy i nechty. Má silné dezinfekčné aj protizápalové účinky a účinný je pri liečbe mnohých kožných ochorení. Vyskúšať by ho mali osoby, ktoré trápi akné či ekzém. Taktiež pomôže ľuďom s lupinami či jemnými vráskami. Zistite viac o tomto cennom oleji v nasledujúcom článku!

Želatína: Čo všetko ukrýva, napriek svojej priehľadnosti?

1

Želatína, a snáď nám v tom dáš za pravdu, je plná rozporov. Sladké gumové medvedíky a zabíjačková huspenina – také rozdielne, a pritom rovnaké. Túto konzistenciu buď zbožňujeme alebo sa nám priam hnusí. Želatína je síce napohľad priehľadná a človek by povedal, že preto nemá čím prekvapiť. Ale má. Napriek svojej priehľadnosti ukrýva tajomstvá, o ktorých…

Ryšavé vlasy a pehy: Kedysi komplex, dnes vrchol príťažlivosti!

1

Ryšavé vlasy a pehy – kombinácia, ktorá už potrápila nejedno dievča, keď muselo stráviť detstvo s prezývkami typu ryšavka alebo pehaňa. Ale akonáhle prišla dospelosť, z ryšavky sa stala príťažlivá sexy červenovláska a z pehane zaujímavá žena s originálnou a rozhodne nie tuctovou tvárou, za ktorou sa obzrie nejeden muž. Aké to teda v skutočnosti je –…

Súťaž o domácu pedikúru Parasoftin - pre hladké chodidlá

1

Ešte stále ukrývate svoje chodidlá v teniskách? Bojíte sa vytiahnuť sandáliky, šľapky a inú otvorenú obuv? Ak ste zanedbali starostlivosť o svoje chodidlá počas celej zimy, tak chápeme, že vaše obavy sú namieste. Nie každý si môže dovoliť zájsť na pedikúru – či už z dôvodu nedostatku času alebo financií. My však poznáme domáce…

Najlepšie ingrediencie do šalátu: Tejto netradičnej chuti neodoláš!

0

Ľadový šalát, paradajka, paprika a kuracie mäso na prírodno… Je toto aj váš najčastejší šalát, ktorým zaháňate hlad niekoľkokrát do týždňa? Potom musia tieto nudné kombinácie liezť krkom aj vám a je čas na to, aby ste sa naučili svojmu šalátu dodať farbu, šťavu a znamenitú chuť. Pozrite sa, aké…

Poznáš hríby shiitake? Pre toto sa ich oplatí zaradiť do jedálnička!

3

V našich končinách sú najviac rozšírené hríby, ako šampiňóny či dubáky. Obľúbená je i známa hliva ustricová. Počuli ste však niekedy o hríboch, nazývaných shiitake? Pochádzajú z Ázie a v Japonsku ich pokladajú za elixír, ktorý predlžuje život. Ich liečivé účinky poznali pred tisíckami rokov i v Číne. Posilňujú imunitný systém, znižujú hladinu zlého cholesterolu…

TopDesať

Ako otcovstvo zmení muža v priebehu pár minút?

0

Okamih, v ktorom sa staneš rodičom, je jeden z najdôležitejších životných momentov. Londýnsky fotograf zachytil tieto emocionálne momenty. Ako otcovstvo zmenilo mužov v priebehu pár sekúnd? :) Tom Oldham strávil 72 hodín zachytávaním rôznych emócií, ktoré lomcovali mužmi tesne pred a po tom, ako sa stali rodičmi. "Tieto portréty zachytávajú naozaj silný okamih v živote mužov a snažia sa ukázať, o…

Video: Ako pijú pivo astronauti vo vesmíre?

0

Špeciálna "vesmírna" flaška umožní medziplanetárnym cestovateľom, dopriať si obľúbený nápoj. Austrálsky startup Vostok Space Beer začal zbierať peniaze na výrobu rovnomennej fľašky, z ktorej je možné piť v beztiažovom stave. Nádoba je určená predovšetkým na pivo, píše The Sun. Fľaška má zložitú konštrukciu. Skladá sa zo systému na prísun tekutiny špeciálnym žliabkom,…

Výbuch rodinného domu po autonehode zachytený na videu

0

Všetko to začalo nevinnou dopravnou nehodou po tom, čo auto vrazilo do domu v severnom Texase v blízkosti Fort Worth. Po nehode zrejme začal unikať plyn a nasledoval mohutný výbuch. Explózia zranila štyroch ľudí - troch obyvateľov domu a jedného policajta, ktorý dorazil na miesto nehody tesne pred samotným výbuchom.…

Kolorizácia: Takto vyzerajú staré fotografie pred a po pridaní farby

0

Proces, pri ktorom je čiernobielym fotografiám pridaná farba, sa nazýva kolorizácia. Človek by až neveril, aký veľký rozdiel to spraví! "Venujem sa grafickému a webovému dizajnu už viac ako 10 rokov. Počas môjho voľného času som začal pridávať farbu starým fotografiám. Mám rád staré filmy, fotky a všetko súvisiace s minulosťou - vzdialenou…

Cukor: Príznaky, ktoré ťa zastihnú pri jeho nadmernej konzumácii

0

Cukor je jednoducho vynikajúci! A všetko, čo ho obsahuje, je chutné taktiež. Sladký kryštalický cukor je zrejme všade. Väčšina z nás ho miluje a nevieme si tak predstaviť ani jeden deň bez našej obľúbenej sladkosti. Avšak to, čo sa môže javiť ako nevinné potešenie, je skutočne dôvodom mnohých zložitých zdravotných…

10 silných NSFW pôrodných fotografií, ktoré dokazujú, že ženy sú úžasné

0

Medzinárodné združenie profesionálnych pôrodných fotografov (IAPBP) oznámilo víťazov svojej tohtoročnej fotografickej súťaže. Výsledkom sú naozaj silné fotografie, ktoré ukazujú, aké silné ženy v skutočnosti sú. Minuloročná súťaž nasadila mimoriadne vysokú latku v kvalite fotografií a emóciách, ktoré priniesli. No ani tento rok konkurencia nesklamala. Každá fotografia rozpráva príbeh o bolesti, vytrvalosti, uvoľnení a následnej radosti.…