Zločinecká podstata ekonomickej náuky (ideológie) a z nej plynúcej praxe

Publikované 09.12. 2017 o 18:51 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

(Spracované metódou základnej bunky)

Nadväzuje na:

Karol Marx keď analyzoval neutešený stav svetovej spoločnosti vymenoval dve základné bunky ktoré sú na vine tohoto stavu. Obe bunky tvoria aj základné bunky ekonomickej náuky a tak je potrebné túto náuku považovať za ich ochranný obal. Ide o tieto bunky:

  1. Súkromné vlastníctvo – s touto bunkou sa vysporiadal Marx v Manifeste komunistickej strany a nasledovalo budovanie socializmu ktoré potvrdilo jeho predpoklady. Samozrejme nie falošné ilúzie a používané metódy ktoré šírili takzvaní marxisti.
  2. „TOVAR“ ako kategória alebo zrozumiteľnejšie hieroglyf ktorý spôsobuje rozklad spoločnosti. Napriek enormnej snahe ktorú prejavil pri písaní Kapitálu sa ani Marxovi nepodarilo tento historický hieroglyf rozlúštiť a tak Kapitál osobne ani nedokončil. Nedokončil predovšetkým V. oddiel o úveroch, úrokoch a peniazoch. Ak nepochopíme vzťah peňazí k realite tak sme nepochopili nič. Engels ktorý dokončil tento oddiel na margo práce Marxa na tomto oddiely napísal: „Neexistuje tedy ani hotový koncept, ba ani schéma, jehož obrysy by stačilo vyplnit, nýbrž jen náznak zpracování, který záleží převážně v nespořádané spoustě záznamů, poznámek, materiálu ve formě výpisků.“

Rozlúštenie hieroglyfu Marxom nazvaného „TOVAR“ ktoré som predložil už v minulosti bolo možno príliš zložité a tak dnes vysvetlím vznik tohto hieroglyfu a podstatu jeho následkov tak, aby mu nebolo možné neporozumieť.

Pri dialektickej analýze spoločnosti je dôležité zvoliť si správnu jednotku pracujúcu na princípe jednoty a boja protikladov ktorá nedosiahla vzájomné vyrovnanie a ustálenie v jednote a boji protikladov (protipólov). Marx si zvolil za takú jednotku kapitalistu a pracujúceho s tým, že kapitalista okráda pracujúceho. Kapitalista pracujúceho neokráda! a preto sa Marx nemohol dopracovať k pozitívnemu výsledku -rozlúštiť hieroglyf. My si zvolíme spoločnosť ako celok s pólom reálnym (kladným) v podobe všetkých občanov vrátane ich reálnej produkcie a spotreby na strane jednej, a pólom virtuálnym – ekonomickú náuku a prax (záporným) v podobe peňazí, ich klonov, ich virtuálnych tvorcov či správcov v podobe bank, s.r.o. a.s. a pod. O tom, že tu existuje jednota niet pochýb ale je táto jednota medzi vedomím a bytím vzájomne vyrovnaná a ustálená? Asi len hlupák na túto otázku odpovie kladne. Ona neexistuje a túto pravdu si overíme na jednoduchom, pragmatickom, ekonomickom príklade a zároveň rozlúštime ten nešťastný hieroglyf.

Reálny svet ľudí sa rozhodne upiecť pre svoju potrebu peceň chleba a hotový položí na stôl. Virtuálny svet peňazí tento peceň ocení na jedno EURo a rozdelí to EURo morálne i ekonomický spravodlivo medzi spoločnosť. V danej chvíli spoločnosť by si peceň chleba odkúpila bezo zbytku a spravodlivo. Peceň chleba je zatiaľ len produktom ale nie tovarom. Tovarom sa stane až vo chvíli keď sa peceň dostane na TRH a virtuálny svet mu stanoví cenu napríklad 1,10 EURa. Reálny svet má len jedno EURo a tak si môže kúpiť len cca 9/10 chleba, na ďalšiu časť si musí zobrať pôžičku od virtuálneho sveta peňazí. Tých variant môže vzniknúť mnoho ale podstata je stále tá istá.

Rekapitulácia: Virtuálny svet peňazí nalial do reálnej produkcie vo forme zisku prázdne peniaze aby ju tak zriedil a vzniknutý prebytok si prisvojil. Strata ktorú tak spôsobil reálnemu svetu ľudí predstavuje minimálne výšku samotného zisku čo možno považovať za nehoráznu krádež organizovanú súčasnou ekonomickou „vedou“. Takto vzniká hieroglyf ktorý rozkladá spoločnosť na bohatých a chudobných, vyvoláva hlad po bezprácnom zisku, a volá po odplate, revanšizme. Zisk nie je reálna hodnota ale peňažná manipulácia na znehodnotenie reálnej hodnoty, vyjadrenej v peniazoch, teda spôsobenie straty pre reálnu spoločnosť. Toto je všetko k objasneniu toho ako vzniká hieroglyf zvaný TOVAR s katastrofickými následkami na spoločnosť.

Z pohľadu klasickej ekonómie, ktorá má monistický charakter, keď mieša a sčítava realitu s jej obrázkami (peniazmi), túto pravdu nevidieť a preto je potrebný dialektický pohľad. Je zarážajúce ako mohla ľudská spoločnosť s tak primitívnou náukou a podvodom na človeku, akou je súčasna ekonómia vstúpiť do 21. storočia. V histórii vzniklo a ustálilo sa mnoho názorových platforiem (náuk) ktorých podstata bola chybná a pritom sa nepripúšťala kritická analýza. K takým napríklad patrila aj náuka o pohybe nebeských telies pred Koperníkom ale aj väčšina náboženstiev. Žiaľ k ním patrí aj ekonómia a tak pravom jej udeľujem termín ideológia!

Po viac ako desaťročnej mojej snahe považujem túto analýzu „TOVARu“ a tým aj ekonómie za najzrozumiteľnejší výklad toho, prečo súčasná ekonómia tvorí podstatu zločinov proti ľudskosti a ohrozuje existenciu ľudskej spoločnosti.

Záver: Genetické vybavenie spoločensko ekonomickej formácie založenej na „ZISKu“ je voči politickým vplyvom imúnne. Bez úpravy genetickej podstaty súčasnej ekonómie, odstránením a náhradou chybnej bunky (génu či alely) nedosiahneme „mieru pod olivami“.

K hierarchii buniek považujem za potrebné konštatovať, že súkromné vlastníctvo je následok a TOVAR (v základe ktorého stoji zisk nezaúčtovaním spôsobenej straty) je jeho príčina. Ak odstránime TOVAR súkromné vlastníctvo prestane byť problémom, pretože toto je len lievik cez ktorý sa vlievajú prázdne hodnoty do reálnej ekonómie a následne koncentrujú v kapitalizme do súkromných rúk.

Čo robiť? To čo som tu objasnil možno ignorovať, možno hlúpo odmietať ale nemožno logický vyvrátiť a preto ide o skutočnú, exaktnú vedu. Ako túto chybu v spoločnosti odstrániť? To už nebude (mimo spracovania projektu úplne novej ekonomickej vedy v ktorej bude platiť 1+1=2) vedou ale taktikou (politikou) poplatnou miestnym a historickým podmienkam a preto nemali by sme miešať vedu s politikou ako to urobili marxisti. Tam už nebude použitá metóda základnej bunky ale metóda systémovo sieťová. Preto o tejto téme z môjho individuálneho pohľadu až nabudúce.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

TopSpeed

Mustang Shelby GT500 bude mať viac ako 700 k

4

Ford chystá športiak, ktorý bude najvýkonnejší aký kedy vyrobili a pustili na cestu. Bude mať viac koní ako famózny Ford GT. Tušíte správne, že pôjde o Mustang, ale nie hocijaký, bude to Mustang Shelby GT500, ktorý poslúži ako výkladná skriňa automobilky. Nová GT500 bude mať dvakrát viac koní ako originál z roku 1967.

Úpravca Petersport doladil ikonické BMW 1M

1

V Mníchove nechceli poškvrniť starú legendu BMW M1, a preto jediné vozidlo z divízie M GmbH, ktoré nezačína písmenom "M", ale číslom, je BMW 1M. Vďaka podobnému rázvoru kolies a rozloženej váhe ako mala legendárna M3 E30 má BMW 1M výborné jazdné vlastnosti. Bolo tak skvelé, že sa v roku 2011…

Zaujímavé! Alkohol a dopravné nehody na Slovensku za r. 2017

6

Dostala sa mi do ruky zaujímavá štatistika, ktorá pochádza priamo z dielne Ministerstva vnútra SR. Alkohol a dopravné nehody na Slovensku za uplynulý rok. Zozbierané údaje sú na jednej strane zaujímavé, na druhej strane zarážajúce a pre niektorých aj smutné. Pozrite sa spolu s nami ako to na slovenských cestách minulý…

Maťo Homola po Abú Zabí na 3. mieste celkového poradia

1

Automobilový pretekár Maťo Homola skvelým spôsobom začal rok 2018. V seriáli TCR Middle East doslova zahviezdil. Už v kvalifikácii skončil na skvelom treťom mieste a neskôr to ešte zlepšil. V prvých pretekoch v Abú Zabí prešiel cieľom na výbornom 2. mieste. V druhej jazde skončil štvrtý a tak je po…

Prečo sú nehody v zime častejšie?

15

Po prečítaní nadpisu ste si asi pomysleli, či som normálny. Veď je nad slnko jasnejšie, že v zime, za chladného počasia, prípadne na snehu a ľade, je jazda omnoho nebezpečnejšia. Áno, to je pravda, ale je to až taký problém, aby boli nehody v zime o to častejšie? Čo spôsobuje,…

Lamborghini Huracan v blate? Aj tak sa dá baviť

2

To, čím je pre nás sneh, bolo pre majiteľa Lamborghini Huracan blato. Akonáhle po období sucha prišiel prvý dážď, zo zmesi piesku, hliny a vody vzniklo „ihrisko“ pre chlapov, ktorí sa chcú hrať. Niektorí na to zvolili vhodné autá a offroady. Iní, no, superšporty... Niekomu to môže prísť ako svätokrádež (tiež s…

KAMzaKRÁSOU

Video VIDEO: Najlepšie kozmetické produkty za rok 2017 ťa dostanú!

0

Redakcia KAMzaKRÁSOU.sk opäť prináša novinku pre našich čitateľov, ktorá vás isto poteší. Tentokrát sme si pre vás pripravili mnohými obľúbené a vyhľadávané video, v ktorom vás prevedieme našim zoznamom favoritov za uplynulý rok. Najlepšie kozmetické produkty roku 2017 sme poňali trošku obšírnejšie a tak sa o nich v našom videu…

Neuveríš, koľko stojí tento luxusný lak na nechty!

0

Koľko by ste boli schopní zaplatiť za manikúru? Ste ochotní obetovať aj stovky eur na úpravu svojich nechtov? Pokiaľ patríte k milovníkom prepracovanej manikúry, milujete návštevu salónov, či si pravidelne dávate záležať aj na domácej úprave svojich pazúrikov, pozorne čítajte. Máme pre vás malú výnimočnú chuťovku. Predstavte si, že by…

Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

0

Obličky v ľudskom tele plnia hneď niekoľko dôležitých funkcií. Pôsobia ako filter krvi, regulujú množstvo vody v organizme a podieľajú sa na udržiavaní homeostáze, čiže stálosti vnútorného prostredia. Ak dôjde k ich poškodeniu, v tele sa začnú hromadiť toxické látky, krv nie je dostatočne prečisťovaná a s tým následne súvisia aj ďalšie komplikácie. Dysfunkcia obličiek sa zvyčajne…

Ponožky dokážu ohriať celé telo! Ako je to možné?

1

Je vám často zima alebo pociťujete mierny chlad? Na tento problém vám určite pomôžu klasické ponožky! Pamätáte si situácie, keď vám bolo chladno a naše mamky nám vždy kričali, aby sme si obuli ponožky? Ony totižto vedia prečo to robia. Ponožky dokážu ohriať celé telo a my vám dnes prezradíme, prečo…

Zdravá pochúťka: Recept na slaný koláč quiche bez múky

1

Francúzsky slaný koláč quiche sa dá robiť na mnoho spôsobov a my vám poradíme, ako ho spraviť bez múky tak, aby bol ešte výživnejší a zdravší. Na tento quiche bez múky potrebujete len vajíčka, koreniny, nejaké syry a fantáziu, pretože sa dá ozdobiť a skombinovať so zeleninou, ale aj mäskom.

Dala si si tieto novoročné predsavzatia? Okamžite ich zruš!

3

Patríte k tým, čo si rok čo rok dajú na Nový rok hneď niekoľko záväzkov? Dávajte si pozor na to, aby ste si dávali tie správne! Existujú aj zlé novoročné predsavzatia, ktoré narobia viac škody, ako úžitku. Pozrite sa na ne spolu s nami a naučte sa ich pozmeniť tak, aby ste…

TopDesať

Čierna mačka: Symbol radosti alebo blížiaceho sa nešťastia?

0

Na čo myslíš, ak pri tebe prejde čierna mačka? Nešťastie, čarodejnice, poverčivosť? Blížiaca sa skazka a smola? Alebo naopak nádej? Pokiaľ ide o čierne mačky, neexistuje nedostatok mýtov a povier. Ak ťa táto téma zaujíma, tak si na správnom mieste. Tu je 10 zaujímavých faktov o čiernych mačkách. Do ktorej skupiny ľudí patríš ty?…

Neuveriteľné veci, ktoré sa udejú v priebehu jednej minúty

0

Možno si ani len netušil, koľko veľa bláznivých vecí sa udialo za posledných 60 sekúnd. V priebehu jednej minúty sa na celom svete dejú naozaj neuveriteľné veci. Celý svet sa za tak krátku dobu zmení. V skutočnosti, kým dočítaš tento článok, svet sa zmení v mnohých veciach. Túto obrovskú zmenu…

10+ zvláštne uspokojujúcich fotografií s jedlom v hlavnej úlohe. Raj pre perfekcionistov

0

Hoci vizuálna prezentácia jedla je už dlho dôležitým aspektom stravovania v mnohých kultúrach, s rastom popularity Instagramu sa zdalo, že sa dostala na ďalšiu úroveň. Týchto pár fotografií s dokonalým jedlom v hlavnej úlohe je skutočný raj pre perfekcionistov.  V dnešnej dobe sa môže stolovanie zdať ako výlet do virtuálnej galérie. Jedlá sú starostlivo zdokumentované a naaranžované pre…

Tak tomu sa povie skutočne extrémna zima

0

Zime je jedno krásne a úžasné obdobie. Mnoho ľudí si ju spája so sviatkami, darčekmi a samozrejme aj s radovánkami na zasnežených svahoch. Zima má však aj druhú stranu, ktorú množstvo ľudí neznáša. Bavíme sa o extrémnom chlade. Bohužiaľ, patrí to k zime a nám neostáva nič iné, iba si…

Kennedy, Trump, Clinton: 10 najbohatších amerických prezidentov všetkých čias

0

Najbohatší americkí prezidenti zriedka zbohatli kvôli politike. Je pravdou, že niektorí prezidenti po skončení predsedníctva skončili na mizine, ostatní sa stali bohatšími než kedykoľvek predtým. No kto je absolútne najbohatším americkým prezidentom? Kennedy? Trump? Alebo Clinton? Samozrejme, každý vie, že prezidentovi je vyplácaná doživotná renta aj po odchode z Bieleho domu, no to však neznamená bohatstvo. Pred…

Najvtipnejšie fotografie na identifikačných dokladoch

0

Nikto nie je spokojný so svojou fotografiou na občianskom preukaze. Určite si tento problém zažil aj ty. Jednoducho je také nepísané pravidlo, že všetci vyzeráme na občianskom preukaze divne. Napriek tomu sa nájde zopár jedincov, ktorí sa aj z takejto veci snažia vyťažiť maximum a jednoducho sa predbiehajú v tom,…