Keď blázni a podvodníci sedia vo vláde, hrdinovia umierajú vo väzniciach.

Na rok 2020 asi len tak nezabudneme. Všetko čo sa mohlo pokaziť sa aj pokazilo. Od spackaných parlamentných volieb, až po hysterický boj s covidom. A ako by toho už tak nebolo dosť, šokovala Slovensko na konci roka ešte aj tragická správa o záhadnej smrti bývalého policajného prezidenta.

Tak ako väčšinu Slovákov, aj mňa smrť generála Lučanského hlboko zasiahla. Dovoľte mi preto vyjadriť svoj názor na nedávne udalosti, ako aj adresovať pár slov súčasnej vládnej garnitúre.

Keď blázni a podvodníci sedia vo vláde, hrdinovia umierajú vo väzniciach.

Hrdinovia.

Bol Milan Lučanský zločinec, alebo hrdina? Toť otázka dnešných dní.

Niektorí ľudia v tom majú jasno a už dávno ho zaradili medzi takzvané “smerácke špiny”. Však to bol kandidát “smeráckej mafie” a preto je nad slnko jasnejšie, že kradol. Načo sú nám vlastne dôkazy. Tieto jednoduchšie bytosti, až po okraj naplnené nenávisťou, si však netreba všímať.

Pre mňa osobne bol Milan Lučanský hrdina. Pre väčšinu z nás, obyčajných Slovákov je veľmi ťažké objektívne zhodnotiť prácu ktoréhokoľvek policajného prezidenta. Nemáme na to ani dostatok vedomostí, ani informácií. Nevieme akou mierou sa ten ktorý policajný prezident podieľal na jednotlivých neúspechoch, či naopak úspechoch zboru. Faktom však zostáva, že generál Lučanský sa ujal úradu prezidenta vo veľmi vypätých časoch. V časoch, kedy všetci striehli na každú chybičku. Na každé zakopnutie. Jemu sa však podarilo vyviesť policajný zbor z toho najhoršieho a ukľudniť situáciu. Za to mu patrí veľká vďaka nás všetkých.

Obrovskú úctu celého národa si však vyslúžil dávno pred tým ako sa stal policajným prezidentom. Vyslúžil si ju svojim hrdinstvom v boji s jednou z najnebezpečnejších mafii na Slovensku. Aby odstavil z ulíc tých najhorších grázlov bol ochotný riskovať aj svoj vlastný život. A len vďaka tomu, že boj s touto ukrutnou hydrou, spolu so svojimi kolegami aj vyhral, sa teraz na Slovensku žije oveľa bezpečnejšie. Koľko internetových “sudcov” toto môže o sebe povedať? Koľko politikov, ktorí sa vytešovali z jeho zadržania, aspoň raz v živote prejavilo takú odvahu?

Nuž a čo sa týka samotného obvinenia. Stačia len dve slová. Prezumpcia neviny. V právnom štáte nenahraditeľná vec. To však neznamená, že si nemôže každý spraviť na základe dostupných informácií vlastný názor. Však na tom stojí celá moc a čaro masmédií. Aké presvedčivé je však obvinenie pána Lučanského? Podľa medializovaných informácii stojí len na výpovedi kajúcnikov, ktorý si obvinením vysokopostaveného funkcionára zachraňovali svoju vlastnú slobodu. Myslím si, že na zavretie človeka do kolúznej väzby trochu primálo. Ešte desivejšie sú však informácie, ktoré vychádzajú na povrch až po jeho smrti. Informácie o surovom prístupe ku generálovi (a nie len jemu). O tom ako mu bol odopretý kontakt s rodinou, telefonáty, či dokonca pošta od najbližších. Takto sa po novom zaobchádza s nevinným Slovákom? Čo sme snáď v nejakom Belgicku?

Blázni a podvodníci.

Ako inak nazvať súčasnú koalíciu zlyhaní a teroru?  Zločincami? Klamármi? Amatérmi? Či nebodaj fašistami?  Zo všetkých predvolebných sľubov, zo všetkých veľkohubých vyhlásení o politickej kultúre, o morálke, o profesionálnom a odbornom prístupe, či o čestnosti  a spravodlivosti im už nezostalo absolútne nič.

Kde sa zrazu stratili všetci čo vyzývali Danka na odstúpenie, keď sa prevalil jeho problém s rigoróznou prácou? Však v celej našej histórii sme ešte nemali vo vláde toľko plagiátorov, ako dnes. A vidieť to bohužiaľ aj na obrovskej nekompetentnosti niektorých členov vlády. Parlament radšej ani nespomeniem. Vidíme to na ich boji so samotnou pandémiou, ktorú sám premiér Matovič kriticky nezvláda. Okrem infantilných tlačoviek a agresívneho vyviňovanie sa nie je schopný nič urobiť. Minister hospodárstva si namiesto toho, aby sa zaoberal pomocou najzasiahnutejším odvetviam ekonomiky, kľudne dovolenkuje na slnkom zaliatych plážach. Štát riadia cez vyhlášky hlavného hygienika a od ich nástupu sa tu topíme v kadejakých permanentných pandemických komisiách, krízových radách, či konzíliách odborníkov a epidemiológov. A to všetko len preto, aby nemusel premiér niesť bremeno zodpovednosti.

Národnú radu zase obsadili autority s takými vysokými morálnymi štandardami akými sú „morálny etalón“ Šeliga, či sám predseda NR Kollár. Ten Kollár, ktorému by som ja osobne nedal postrážiť ani psa, nie to ešte vlastnú dcéru, tobôž nie národnú radu. Tá správna morálka však zdá sa nechýba ani “obyčajným”. Pán Kyselica je totižto natoľko čestný, že sa nedokázal vzdať svojho poslaneckého mandátu ani po tom, čo sa prevalila jeho kauza s tajnou službou. Však tým, že ako kandidát OĽaNO počas volieb pôsobil ako agent vojenského spravodajstva len trošičku porušil zákon. To títo chcú vynášať “facebookové” súdy nad takým človekom, akým bol Milan Lučanský?

Pár slov vládnej garnitúre. Úprimne a od srdca.

Vaša neschopnosť a arogancia začína štvať, čo raz viacej ľudí. Niet sa čomu čudovať. Preto v snahe odvrátiť pozornosť ľudí od vašich vlastných káuz, v snahe prezentovať sa ako kladivo na korupciu ste spustili doslova hon na čarodejnice. Využívate na to atmosféru nenávisti voči vašim predchodcom, ktorú ste v ľuďoch dlhodobo a veľmi intenzívne pestovali nie len vy, ale aj niektoré médiá a mimovládky. Tento krát ste však vo svojej bohorovnosti zašli priďaleko. Generál Lučanský nie je jediný, koho štátne zložky aj napriek chabým dôkazom strčili do väzenia. Je však prvý, ktorý za represie, ktoré ste spustili zaplatil vlastným životom. Myslíte si, že sa z tohto len tak vykrútite?

Tak dobre. Tvárme sa na chvíľu, že nie sú žiadne pochybnosti o tom, že si generál Lučanský sám siahol na život. Tvárme sa, že je normálne sa za pár minút obesiť v kľaku na teplákovej mikine. Tvárme sa, že ste na svojich tlačovkách opakovane nezavádzali a už vonkoncom neklamali.  Myslíte si, že v takom prípade ste čistí, že ste absolútne bez viny? Omyl vážení. Boli ste to vy, kto spustil tieto „čistky“. V RTVS ste to sám povedali pán Sulík. „Igor to čistí na jednotku“. Dokazujú to vaše infantilné statusy na facebooku pán Matovič. Či už si neužívate, že bol generál Lučanský vzatý do väzby? Dokazuje to vaše úbohé pexeso pani Remišová. Dokazujú to vaše nemiestne a nátlakové vyjadrenia na rozhodnutia sudcov. Dokazujú to zatýkania, ktoré za exkluzívnej prítomnosti spriaznených médií vyzerajú priam ako scénky z akčných filmov.

To si naozaj neuvedomujete, že čím ďalej, tým viacej pripomínate fašistov a Slovensko sa pomaly ale isto pod vaším vedením mení na policajný štát? Však ako chcete vysvetliť to vaše slávne pexeso pani Remišová? Osobne vidím len dve logické vysvetlenia. Buď ste mali informácie o údajnej korupcii policajného prezidenta Lučanského už v máji, alebo ste si ten zoznam proste vytvorili z nominantov predchádzajúcej vlády, ktorých ste sa chceli čo najskôr zbaviť. Vysvetlite mi preto prosím, ako sa môže dostať podpredsedníčka pre informatizáciu k takýmto informáciám? A čo robí na tom vašom zozname riaditeľ RTVS Rezník? To máme očakávať aj jeho zatknutie? Ešte desivejšia je však druhá možnosť. Z myšlienky, že si ako členka vlády vytvoríte zoznam nepohodlných, ktorí následne končia vo väzení, kde jeden z nich dokonca zomiera, mi behá mráz po chrbte. Vysvetlite preto mne, ako aj celému Slovensku ako to naozaj bolo.

A vysvetlite mi prosím, prečo bol nutný taký krutý prístup k človeku, akým bol generál Lučanský? Prečo taký krutý prístup aj k ostatným obvineným? Príde vám snáď normálne zavrieť nevinného človeka na samotku a dokonca na opačný koniec republiky? Bez možnosti komukoľvek zavolať? Bez kontaktu s rodinou? Nie vážení, to normálne naozaj nie je. Tak ako nie je normálny prístup vás pán Mikulec. Je totižto absolútny nonsens, že ste nedali vyvesiť čiernu vlajku na jeho počesť, už keď to od vás všetci žiadali. A to už ani nehovorím o tom, že neusporiadať mu štátny pohreb je svinstvo toho najhrubšieho zrna. Hanba vám. A prečo vlastne? Kvôli tomu, že si siahol na život? Aj keď vy všetci v tom už zjavne máte jasno, vyšetrovanie ešte neskončilo, takže tvrdiť, že spáchal samovraždu je z vašej strany prachsprostá konšpirácia.

Na záver by som vás chcel už len požiadať o jednu vec. Prosím, nájdite v sebe aspoň štipku cti, ospravedlňte sa rodine generála Milana Lučanského za bolesť, ktorú ste im spôsobili a všetci do jedného podajte demisiu. Verte mi, bude to tak lepšie pre nás všetkých. Pretože smrť generála Lučanského vám Slovensko už nikdy nezabudne. Tak ako vám ju nezabudnem ja. A pevne verím, že Slováci urobia všetko preto, aby ste ani vy už nikdy nezabudli. Odstúpte, kým je ešte čas. Kým ešte stále máte dostatok hlasov na to, aby ste sa po nadchádzajúcich voľbách mohli pohodlne usadiť do opozičných lavíc. A z plna hrdla vykrikovať ako sú všetci okolo vás mafiáni a ako by ste vy zvládli všetko lepšie.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jozef Siničák

O AUTOROVI

Hrdý Slovák pracujúci v obore manažmentu kvality a žijúci na juhu stredoslovenského kraja.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 11

Celkové hodnotenie: 24.44

Priemerná čítanosť: 2753

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Prečo médiá odvádzajú pozornosť pri dokumente o Lučanského pobyte v Bystrici?

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   Podivností okolo smrti bývalého prezidenta Policajného zboru SR generála Milana Lučanského pribúda. Tento týždeň prišiel s ďalším zaujímavým dôkazným…

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  V okrese Nitra bolo v sobotu na testoch 46.083 osôb

  0icon

  Nitra 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Henrich Mišovič)   V okrese Nitra pokračujú mestá a obce v testovaní obyvateľov na COVID-19. Počas soboty (16.1.) sa otestovalo na…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  Trumpov advokát vysvetlil podrobnosti prípadu impeachmentu

  0icon

  USA 17. januára 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Jacquelyn Martin)   Osobný právnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani povedal televíznemu kanálu ABC News, že patrí do tímu obhajoby prezidenta v…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA