V danom prípade som plne na strane USA

Publikované 12.10. 2017 o 19:50 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

Opakované provokatívne a pre Izrael Izrael ponižujúce rezolúcie UNESCO vo veci Chrámovej hory v Jeruzaleme, islamského Skalného domu a Veľkej mešity Al Aksá sú škandalózne. Chrámová hora sa v texte rezolúcie spomína len ako Vznešená svätyňa.
Ide pritom pre Izrael, Jeruzalem, ale aj kresťanov o obzvlášť citlivú záležitosť, keďže táto časť Jeruzalema je posvätná rovnako pre židov, ako aj moslimov a samozrejme kresťanov, a dlhodobo je zdrojom napätia vo vzťahoch medzi Izraelom a Palestínčanmi, zmieňuje správa tu:
http://www.teraz.sk/zahranicie/dalsi-vybor-unesco-schvalil-spornu/224885-clanok.htmltext
Do Výboru svetového dedičstva UNESCO návrh rezolúcie predložili Kuvajt, Libanon a Tunisko.
Tieto krajiny konali v mene Jordánska a Palestíny, ktoré nie sú členmi Výboru svetového dedičstva.
Návrh rezolúcie podporilo desať krajín, dve hlasovali proti a osem sa zdržalo. Jeden člen Výboru – Jamajka – sa na zasadnutí nezúčastnil.
Chrámová hora ako skalný masív a základ dvoch zničených centrálnych židovských chrámov sa stala tretím najposvätnejším miestom uctievania islamu až začiatkom 7. stor. po dobu vlády islamu nad Jeruzalemom.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Jeruzal%C3%A9m
„Nejsvětější místa tří monoteistických náboženství se rozkládají ve Starém Městě na celkové rozloze necelého čtverečního kilometru a zahrnují Chrámovou horu, Západní zeď, baziliku Svatého hrobu, Skalní dóm a mešitu al-Aksá. Staré Město, které je společně s jeruzalémskými hradbami zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, se tradičně dělí do čtyř čtvrtí (arménské, křesťanské, židovské a muslimské), jejichž názvy však byly zavedeny až v 19. století. V průběhu dějin byl Jeruzalém dvakrát zničen, 23krát obléhán, 52krát napaden a 44krát dobyt.“
A to je aj na trpezlivého vola priveľa a rezolúcie UNESCO sú už naozaj navyše.
Obe rezolúcie boli iniciované a podporené arabskou proti židovskou koalíciou.
Times of Israel napísal, že prijatím rezolúcie vzniká „absurdná situácia“, keď archeologické vykopávky na Chrámovej hore a jej okolí, ktoré priniesli mnohé dôkazy o naviazanosti židov a židovstva na túto lokalitu, by mohli byť označované ako „deštrukcia moslimskej lokality“. Škandál!
Reakcia Izraela: „Rezolúcia UNESCO o Jeruzaleme bude mať za následok zníženie príspevku Izraela.“ Izrael stanovisko USA uvítal a pripravuje aj svoj odchod z UNESCO.
OSN a UNESCO si vyrábajú problémy tým, že sa odkláňajú od svojho poslania a štatútu mierovej organizácie, a vnášajú, najmä UNESCO do svojej činnosti politiku a politikárčenie, čím vzbudzujú rast nedôvery členov, pozorovateľov, ale aj už kritickú nedôveru svetovej verejnosti.
Netanjahu kritizoval rezolúciu UNESCO ako absurdnú a vyhlásil, že „systematické obťažovanie“ Izraela zo strany UNESCO „niečo stojí“, čím avizoval zníženie príspevku pre OSN. Uviedol tiež, že Izrael sa nebude nečinne prizerať tomu, ako sa OSN snaží negovať izraelskú suverenitu nad Jeruzalemom:
http://www.teraz.sk/zahranicie/rezolucia-unesco-o-jeruzaleme-izrael-z/257808-clanok.html
Rezolúcie UNESCO o Chrámovej hore fakticky potvrdili arabsko-islamskú anexiu (okupáciu) Chrámovej hory.
Izrael vyhlásil Jeruzalem za svoje „nedeliteľné a večné“ hlavné mesto v roku 1980 po anektovaní jeho východnej časti, čo však medzinárodné spoločenstvo neuznalo.
Poznámka: Odchádzajúca Bulharka Irina Bokovová, šéfka UNESCO, bola za seba proti rezolúciám. Voči odchodu USA z UNESCO, ktoré už pre svoj príspevkový deficit od roku 2011 má pozastavené hlasovanie, Bokovová vyjadrila ľútosť.
V r. 610 kde sa vzal, tu sa vzal, vznikol „mierumilovný“ islam, a po dobytí Jeruzalema postavil a v r. 710 na Chrámovej hore otvoril svoju mešitu. Skalný dóm je miesto uctievania Abraháma, biblického praotca všetkých semitov, teda aj moslimov a židov. Odtiaľ mal podľa legendy, nik to ale nevidel (noc) vystúpiť Mohamed k svojmu Allahovi.
Ťažko skúšaný Jeruzalem stor. bol po jeho po obliehaní od od 7. júna do 15. júla roku 1099 ako „sväté“ mesto znovu dobytý križiakmi.
Izraelskí židia zvažujú výstavbu tretieho židovského chrámu na pôvodnom mieste prvých dvoch Dávidovho/Šalamúnovho a Herodesovho chrámu, ktorý bol definitívne zničený Rimanmi v r. 70 n.l. (po Kristovi) a po porážke židovského proti rímskeho povstania sa datuje začiatok odchodu židov do diaspory a ich postupného návratu do vlasti po roku 1948 (vznik štátu Izrael).
Na účel výstavby tretieho chrámu majú pripravené financie a všetky potrebné obradné predmety.
Čaká sa na len rozhodnutie. Proces rozhodovania môže spustiť aj urýchliť aj ďalšia reakcia OSN a Arabov (moslimov, ak sa vo veci nevpracú do kože), čo nemá priamy súvis s územnými spormi Izrael verzus Palestína. Osud Al Aksá si neviem a ani nechcem predstaviť. O židovsko-kresťanský Jeruzalem sa ale neobávam. Tobôž, že kresťania majú svoj Jeruzalem, ktorý nie je totožný so židovským a ani svetským štátom Izrael a jeruzalemské, izraelské a ostatné  historické a biblické miesta na Blízkom východe sú len ich symbolickým posvätným miestom uctievania osobných návštev a pútí tak, ako moslimov do Mekky, Mediny a tiež Jeruzalema.
Reakcia USA je tento raz oprávnená.
http://www.teraz.sk/zahranicie/pojene-staty-vystupia-k-31-decembru/285894-clanok.html
OSN so sídlom v New Yorku  a UNESCO v Paríži potrebujú rozsiahlu vnútornú reformu tak, ako si vyžaduje správanie Európskej únie a jej centra.
K rozhodnutiu USA sa pripájam.
Autor článku: Juraj Režo alias notorickyobcan
P.S. O rezolúciách som postupne písal 15.10.2016:
„Rezolúcia vyvolala vlnu masívneho pobúrenia a odporu v Izraeli a rezolúciu odsúdila aj sama šéfka UNESCO Irina Bokovová. Izrael pozastavil spoluprácu s UNESCO, a Benjamín Netanjahu vyhlásil, že táto organizácia sama seba rezolúciou pripravila už aj o posledné zvyšky svojej beztak krehkej legitimity.“
O rezolúcii som písal 15.10. 2016:
http://blog.hlavnespravy.sk/546/rezolucia-unesco-o-chramovej-hore-poburenie-izraela-a-konzekvencie-2/
Následne 26.10. 2016:
Spravodajstvo ČT24 (podľa Jerusalem Post a Jakub Sántó) uvádza: „UNESCO před dvěma týdny odhlasovalo, že celý Jeruzalém je svatý pro všechny tři víry, ale jeho srdce patří výhradně muslimům. „UNESCO vyzývá Izrael, okupační sílu, ke znovunastolení historického statu quo z doby před zářím 2000, podle které je jordánská náboženská nadace Awqaf výhradní autoritou v mešitě Al Aksá/komplexu Haram al Šaríf,“ uvedla organizace ve schválené rezoluci, kterou předložilo sedm arabských zemí.
V třetí rezoluci přece jen ale došlo ke změkčení minulého návrhu týkajícího se Jeruzaléma – Izrael nově není napadán jako okupující velmoc. Znovu se navíc v rezoluci hovoří o Západní zdi, která byla v předchozím návrhu označována pouze muslimským názvem Al-Burak. Chrámová hora je ale nadále označována muslimským termínem, jako místo svaté pro islám, nikoli pro židy a křesťany, což je bod, který vyvolává u Izraelců největší odpor.“
http://blog.hlavnespravy.sk/566/tretia-provokacna-proti-izraelska-mierova-rezolucia-osn/
A do tretice, o možnej výstavbe tretieho Šalamúnovho chrámu 1.11. 2016:  http://blog.hlavnespravy.sk/581/postavi-izrael-v-jeruzaleme-treti-salamunov-chram/

Poznámka mimo článok:
Podľa oficiálnych údajov z UNESCO v hlasovaní na post nového generála získal katarský exminister kultúry Hamad bin Abdalazíz Kawarí 22 hlasov a jeho protikandidátky, bývalá francúzska ministerka kultúry Audrey Azoulayová a egyptská ministerka rodiny Múšíra Chattábová, po 18 hlasov.
Moc v OSN (aj UNESCO) postupne preberajú Arabi a s nimi a moslimami spriaznené persóny.
Vysokým komisárom OSN pre ľudské práva je Jordánsky princ a moslim Zajd Raad Zajd al-Husajn.
Funkciu generálneho riaditeľa UNESCO si nárokujú v prvom rade arabské krajiny, ktoré pripomínajú, že ich predstaviteľ ešte nikdy tento post nezastával.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

TopSpeed

Najstaršie Porsche 911 boli 901. Prečo?

0

Keďže sme tu mali veľa informácií o autonómnych autách a nejasnej budúcnosti šoférovania, čo tak si zaspomínať na niečo klasické? Niečo, čo dalo miliónom ľudí radosť a potešenie z jazdy, a nemuselo to mať nič z novodobých prvkov výbavy? Reč je o Porsche 911 v najstaršej generácii a jednom z najstarších kusov z…

Podľa Mazdy až 2/3 vodičov chcú šoférovať autá v budúcnosti

24

Každú chvíľu sú tu novinky o autonómnych autách. Budúcnosť sa blíži, avšak aký je názor väčšiny vodičov? Chcú naďalej šoférovať autá v budúcnosti alebo budú radšej len sedieť a užívať si bezstarostnú cestu do/z práce? Mazda nedávno publikovala prieskum, v ktorom na vzorke viac ako 11 000 respondentov prezentovala voľbu…

Fiat Punto s 0 hviezdami?! Je to až tak zlé?

20

V posledných dňoch svetom automédií obletela správa o katastrofálnom výsledku Fiat Punto v nárazovom teste Euro NCAP. Konkrétne malého Taliana ohodnotili na 0 hviezd! Má sa Punto za výsledok hanbiť alebo je to inak? Samozrejme, nechcem znevažovať výsledky Euro NCAP, to vôbec nie. Posledné hodnotenie však z Fiatu Punto nerobí rakvu na kolesách...

Jazdenky na Slovensku v inzerátoch sú mladšie ako EU priemer

8

Vo všetkých krajinách Vyšehradskej štvorky klesla v minulom mesiaci ponuka inzerovaných jazdeniek, na Slovensku a Maďarsku o 3 000 vozidiel, v Čechách a Poľsku o 12 000. Jazdenky na Slovensku sú mladšie. Priemerný vek jazdeniek ponúkaných na Slovensku klesol oproti septembru a októbru na 9,1 a je pod európskym priemerom,…

Volvo vyvíja autonómne auto spolu so švédskymi rodinami

3

Švédi to s autonómnymi autami myslia vážne. Akoby aj nie, keďže boli jedným z prvých pionierov tejto technológie. Volvo teraz dáva priestor švédskym rodinám. Dodal im špeciálne upravené prototypy XC90 s pokročilým systémom samostatnej jazdy. Každé autonómne auto vybavili „mozgom“, ktorý zachytáva a vyhodnocuje správanie rodín za volantom. Následné dáta…

V Nemecku možno zvýšia daň za naftu

10

Už roky sú na svete, ale aj v Európe krajiny, kde je nafta podstatne drahšia, ako benzín. Okrem iného za to môže aj napr. vyššia daň za naftu. Nie len v strednej Európe, ale globálne, sa tešia naftové autá veľkej obľube. Málo žerú, nafta stojí menej, ale produkujú viac škodlivých látok pre…

KAMzaKRÁSOU

Kardamom: Korenie, ktoré ťa vylieči. Prečítaj si ako!

1

Toto orientálne korenie je pre svoje užitočné vlastnosti využívané už niekoľko storočí. Jeho pôvod siaha až do ďalekej Indie, kde ho používajú, mimo iného, aj pri liečení a rôznych obradoch. V našich končinách, napriek tomu stále nepatrí medzi populárne korenie. Kardamom sa dá využívať v kuchyni ale aj v prírodnej medicíne…

Ako sa zbaviť bradavíc? O tomto si ešte nepočula!

7

Ako sa zbaviť bradavíc raz a navždy? Existuje niekoľko tipov a trikov ako na to. Prvou možnosťou je odstránenie pomocou lasera alebo tekutého dusíka, čo patrí k veľmi bolestivým a často, bohužiaľ, neúčinným spôsobom. Ďalšie možnosti sú z domácej lekárne a väčšina z nich účinkuje celkom dobre. My vám ponúkame…

Video Máš ráno problém s tvrdým a neroztierateľným maslom? Máme riešnie!

8

Máte každé ráno problém s tvrdým a neroztierateľným maslom? Všetci dobre vieme, že s tvrdým maslom sa natierať skutočne nedá. Ráno sa každý ponáhľa do práce a teda nemáme čas čakať, kým vám maslo zmäkne. Našli sme pre vás skvelé riešenie, ktoré určite často využijete! Chcete vedieť viac? Čítajte ďalej. 

Najhorší sabotéri diéty: Zdravé potraviny, z ktorých sa priberá!

4

Keď držíme diétu, alebo sa jednoducho snažíme zhodiť nejaké to kilo, ktoré máme navyše, zväčša z jedálnička odstránime vysoko kalorické jedlá, fast foody a sladkosti a nahradíme ich zdravšími alternatívami. Aj keď je to skvelý začiatok diétovania, aj pri zdravých potravinách si musíme dávať pozor na to, koľko ich skonzumujeme. Zdravé potraviny, z ktorých sa…

Miluješ ich, alebo nenávidíš? Bláznivé vianočné svetre ťa pobavia!

12

Sú tak škaredé, až sú pekné a milé... Bláznivé vianočné svetre už dávno nie sú nedostatkový tovar a dostupné sú nielen v ďalekom zámorí, ale aj u nás na Slovensku. Ľudia si ich obliekajú v predvianočnom období, darovávajú ich blízkym a niekedy v nich dokonca pózujú rodinne pred fotoaparátom. 

Badián nie je obyčajná korenina. Priprav si z neho tento úžasný čaj!

15

Badián, známy aj pod pojmom hviezdicový alebo čínsky aníz, je aromatický plod anízovca pravého. Tento strom dorastajúci do výšky 7 až 11 metrov pochádza z Ázie a do Európy sa dostal pravdepodobne v 16. alebo 17. storočí. Jeho plody už vtedy využívali do džemov či ovocných sirupov. Anízovec pravý obľubuje priemernú teplotu okolo…

TopDesať

Tieto čarovné 3D tetovania ti vyrazia dych!

0

Niektorí ľudia veria, že tetovanie vedie k zmene života, prípadne, že človeku pridá nejaké dobré vlastnosti alebo v živote dokáže zohrať aj ochrannú úlohu. Ostatní však tetovanie odcudzujú a spájajú si ho s niečim zlým. Áno, aj v dnešnom modernom a vyspelom svete nájdeme ľudí, ktorí dokážu človeka odcudziť na…

Autobus ho pripravil o exkluzívne zábery z demolácie štadióna

0

The Georgia Dome - štadión v Atlante, ktorý bol dlhé roky domovom pre klub Atlanta Falcons. Rovnako hostil v rokoch 1994 a 2000 veľkolepé finále amerického futbalu - Super Bowl. Štadión sa majitelia rozhodli vyhodiť do vzduchu, keďže v jeho blízkosti stojí nový domovský stánok Atlanty Falcons. Autor videa, James…

6 jedinečných vínnych oblastí, ktoré na Slovensku máme

0

Vianoce sú za rohom a za každým druhým rohom sú vianočné trhy. Voňavé, nezdravé a pre každý kraj svojské a typické. V Bratislave rozvoniavajú bratislavské rožky, v Nitre podpecníky. Košický med lepí zuby a v Poprade si ľudia pochutnávajú na domácich lokšiach. Vo všetkých našich mestách je plno a ľudia stoja…

Filmové zručnosti, ktoré sa ti môžu zísť

0

Žijeme v čase, keď je všetko možné, kde sa jedného dňa ocitneme v scenári z nejakého akčného filmu. Najlepšia a zároveň aj najhoršia vec je tá, že nikdy nevieme, kedy nás takéto nečakané situácie zastihnú. V takom prípade sa ti určite zídu filmové zručnosti, ktoré ťa dnes naučíme. Obľúbená webová…

Zábavné momentky z ranného vstávania

0

Ako často sa okolo seba rozhliadneš a sleduješ, čo sa deje? Niektorí ľudia si nevšimnú žiadnu zvláštnosť, ktorá ich obklopuje. Pozrime sa teda na to, čo sa môže stať ihneď ráno po tom, čo otvoríš svoje oči. Niektoré veci autorov fotografií naozaj prekvapili, iné zasa pobavili a podobne. Skús aj…

10 šokujúcich lekárskych experimentov, ktoré boli vykonané na ľuďoch

0

Dejiny skrývajú veľa faktov týkajúcich sa hrôzostrašných a tajných experimentov na ľuďoch, ktoré sa konali "v mene" medicíny. O niektorých z nich sa verejnosť predsa len dozvedela.   1. Spôsoby, ako "vliezť" človeku do hlavy