Postaví Izrael v Jeruzaleme tretí Šalamúnov chrám?

Moslimská mešita stojí na základoch židovského chrámu, na Chrámovej hore Jeruzalema, ktoré je najposvätnejším miestom celého veriaceho židovského sveta.
Tri kontroverzné rezolúcie UNESCO vyhlasujú, že Jeruzalem je nielen židovský, ale je spoločným miestom uctievania a obradu všetkých troch monoteistických náboženstiev.
Takzvaná „najvzdialenejšia mešita“ al-Masdžid al-Aksá, známa ako chrámový komplex Al-Haram Al-Šaríf (po slovensky Vznešená svätyňa), je po Mekke a Medine tretím najsvätejším miestom islamu, ktorý priamo súvisí s dejinami islamu a záverom života islamského proroka Mohameda.
Veľká mešita bola postavená začiatkom 7. stor. po dobytí Jeruzalema moslimami, na mieste bývalého prvého Šalamúnovho a neskôr druhého veľkého židovského Herodovho chrámu.
Mešita, stojaca na základoch ich chrámu, je najmä pre veriacich židov strašnou symbolikou, ktorá je živá o to viac, že pôvodní židia (Kanáanci, Hebreji, Judejci), boli zdecimovaní najskôr Filištínmi, potom Rimanmi, a nimi boli koncom prvého stor. n.l. vyhnaní zo svojich území, ktoré neskôr, v 7. stor. obsadili moslimovia…
Z podnetu pápeža Urbana II. bol Jeruzalem, ako najsvätejšie miesto uctievania a obradu, života a smrti Ježiša, dobytý križiakmi, pričom židia žili, po celú dobu, prakticky až do roku 1948, zväčša v diaspore.
Izraelsko-palestínsky konflikt je založený na historicky a archeologicky potvrdenom územnom práve Izraelitov na svoje pôvodné územie a vlasť, a z tohto pohľadu historicky pochybného územného práva Palestíncov…
Túžba židov po vlastnom štáte je umocnená aj v súčasnosti pretrvávajúcim a silnejúcim globálnym antisemitizmom, ktorý je aj v izraelsko-palestínskom konflikte kontraproduktívny o to viac, o čo viac majú byť všetci židia úplne vyhladení z povrchu zemského a Izrael má byť zničený.
Na pozadí tohto poznania židov vznikol sionizmus, ktorého ideou je pozemský  (svetský) mocný a veľký Izrael. Tento „mladý“ štát je dnes regionálnou, a zatiaľ len „malou“ svetovou mocnosťou, majúcou svoju nespornú autoritu vo svete  a významný vplyv aj na najvyššie zahraničné politiky USA, ktoré sa dnes už len hrajú na svetového lídra…
Palestína  (názov pochádza od Filistei) vznikla z vôle Rimanov (generál Titus) po porážke jednoznačne spravodlivého židovského povstania proti kolonizátorskému okupačnému Rímu, čo je dosť dobre porovnateľné s SNP, lebo pre Židov bol Rím okupačnou mocnosťou, ale aj s emancipačným bojom autochtónnych Kurdov za ich štát.
Právo židov na vlastný štát je porovnateľné aj s reštitúciami. Bolo vzaté najskôr Rímom, neskôr moslimami, a to obzvlášť ponižujúcim spôsobom. A expanzívny islam, ako už známy agresor od siedmeho storočia (džihádizmus) udrel najmä veriacim židom na ich najcitlivejšiu strunu.
Na stranu islamu a moslimov, sa tromi rezolúciami UNESCO, postavilo vlastne OSN, ktoré je dnes už v rukách a pod vplyvom Arabov, islamu a moslimov.
Odveký územný problém Izrael verzus Palestína, v novodobých dejinách vyvolalo zlé rozhraničenie Izraela a Palestíny mocnosťami po druhej svetovej vojne a OSN.
Po šesťdňovej vojne, na strane Palestíny, stoja demokratické sily, ktoré „demokraticky“ odmietajú právo židov na vlastný štát v arabsko-palestínskej koalícii teda „demokratickí“ Arabi a islam, a na druhej strane, západný „tieždemokratický“ svet, ktorý všetkému rozumie a máva nad hlavou false flage ľudských práv a ktorý je vlastne tiež antisemitský. Aj sami Palestínčania zväčša korektne priznávajú, že sú potomkami nielen židov a Filištíncov, ale aj neskorších kresťanov.
Obe sporiace sa strany izraelsko-arabského konfliktu si prehadzujú nálepky, kto je, a kto nie je agresor, a kto je a nie je terorista.
Rezolúcia UNESCO „len preventívne“ v druhom rade reaguje tiež na ideu časti izraelského židovstva, ktorá má v úmysle výstavbu „Tretieho chrámu“ práve na základoch prvého a druhého chrámu. V roku 2013 izraelský minister výstavby vraj vyhlásil: “Postavili sme veľa, veľa malých chrámov (synagóg), ale musíme postaviť ten skutočný Chrám na Chrámovej hore.” Izraelská vláda finančne podporuje organizáciu Inštitút chrámu, ktorej cieľom je postaviť tretí chrám na mieste islamskej mešity. Organizácia pripravuje plány na jeho stavbu a zbiera finančné prostriedky po celom svete. Má vyrobených už aj niekoľko desiatok posvätných predmetov do Chrámu, aj obrí sedemramenný svietnik.
Výstavby tretieho chrámu sa nedožadujú umiernení pravoverní židia, ale aj niektorí „kresťania“, no, najmä práve len „pravoverní“ židovskí fanatici, ktorí chcú zničiť, alebo minimalizovať všetko, čo existovalo nielen pred pred príchodom Židov do „zasľúbenej zeme“, aj to, čo v Jeruzaleme vzniklo po dobu neprítomnosti pôvodných autochtónnych Židov v neskoršej Palestíne.
Takzvaný „tretí chrám“ je pseudo židovský aj pseudo kresťanský, ide o blud, ktorý tak, ako je prezentovaný, nemá oporu v židovskom ani kresťanskom Písme.
Biblické územie Kanaán nie je blud, ale reálne, a nielen pre židov, pôvodný historický názov oblasti, ktorá zhruba zodpovedá územiu dnešného Izraela a Palestíny, vrátane západného brehu Jordánu južnej a pobrežnej Sýrie a Libanonu, siahajúcemu až k hraniciam Turecka. Zaberalo plochu asi 480 kilometrov dlhú a 80 kilometrov širokú.
Palestína je územie v Prednej Ázii, medzi Stredozemným, Mŕtvym a Červeným morom. Známa je aj ako Svätá zem a ako posvätné územie nielen pre židov ale aj kresťanov a moslimov. Pôvodný názov územia bol Kanaán. Iniciátorom jeho nového názvu (Palestína) bol rímsky cisár Hadrián. Po porážke protirímskeho povstania boli Židia z Jeruzalema vysídlení. V roku 641 Palestínu dobyli Arabi. Konflikt medzi seldžuckými Turkami a Byzantskou ríšou, ktorý vypukol roku 1095, zastavil púte do Svätej zeme. Pápež Urban II. reagoval výzvou na prvú križiacku výpravu. Križiaci v roku 1099 dobyli Jeruzalem a založili Jeruzalemské kráľovstvo. Neskôr Palestínu ovládli Mameluci a po roku 1516 osmanskí Turci.
Dejiny chrámovej hory Prvý chrám na nej vybudoval v 10. storočí pred Kr. kráľ Šalamún, svätostánok, ako pamätné a posvätné dedičstvo po otcovi Dávidovi. Zničený bol Babylonom v roku 587 p.n.l. Druhý chrám židia začali stavať na mieste prvého po návrate z Babylonského zajatia (okolo roku 536 pred Kr.). Stavba  bola dokončená v r. 515 pred Kr. S rozsiahlou prestavbou a rozšírením premenou celej Chrámovej hory na veľké nádvorie začal kráľ Judey Herodes Veľký asi v roku 20 n.l. Vznikol rozsiahlou prestavbou Druhého chrámu, ktorá zahŕňala premenu celej Chrámovej hory na veľké nádvorie. Nie je to ale „Tretí chrám”, lebo prestavba neprerušila bohoslužobný režim v Chráme.
Herodov chrám bol úplne zničený rímskym vojskom, pod vedením generála Tita, v roku 70 po Kr. Ostalo len torzo jeho západnej steny, Múr nárekov. Tretí židovský chrám, o ktorého stavbe podľa dostupných informácií, uvažuje Izrael, oporu v Biblii nemá…
Novodobý židovský štát Izrael vznikol z vôle mocností a OSN v roku 1948, ako akási satisfakcia za holocaust, tiež lobingu a diplomatických aktivít aj na pozadí myšlienky sionizmu, založiť a postupne vybudovať „Veľký, mocný pozemský Izrael“ pre Bohom vyvolený národ, riadiaci sa židovskou Tórou, teda najmä prvými piatimi knihami Starého zákona, ako základu židovskej viery.
Sionizmus nemá oporu v svätom Písme, je svetský produkt. Rozširovanie území Izraela vytláčaním Palestíncov z „ich území“ sa začalo víťazstvom Izraela v jeho Šesťdňovej vojne v roku 1967.
V roku 2014, bývalý riaditeľ izraelskej tajnej služby Šin Bet,Carmi Gilon o hrozbe vojny Izraela s islamským svetom vraj prehlásil, že: „Pokračovanie mesianistických aktivít na Chrámovej hore spôsobí vojnu Armageddonu”.
Ak sa o to na Chrámovej hore Izraelci pokúsia výstavbou tretieho chrámu na mieste mešity al-Aksá, bude zle. Veľmi zle. Mienil vládu Benjamína Netanjahu: „Izrael je v súčasnosti vedený pyromaniakmi na čele s egomaniakom k svojmu konečnému zničeniu.”
https://www.timesofisrael.com/minister-calls-for-third-temple-to-be-built/
A aj na toto reaguje rezolúcia OSN. Nik ale nesmie popierať historicitu Izraela a dejiny židov. Rezolúcia bude len a len kontraproduktívna. Znova zdvihne hladinu proti izraelského a pro palestínskeho odporu a ľudsko-právnych kampaní rôznych mimovládok, pôsobiacich na území Izraela a nielen…
Ak jedna strana, alebo ktokoľvek, kto len selektívne čerpá z vybraných informačných zdrojov, a vyberá z nich, trebárs, že prístup moslimov na Chrámovú horu je obmedzovaný aj násilím, a doloží to aj ilustračne, zabúda pritom „nechtiac“ zmieniť to, že na túto plošinu majú zákaz vstupu aj práve domáci pravoverní židia, aby ani omylom a nedopatrením nevstúpili na miesto „Najsvätejšej časti svätyne“. To je hlavný dôvod, prečo sa židia spravidla modlia len pri Múre nárekov, teda, čelom k západnej stene bývalého chrámu. Zabúda zmieniť ale aj to, že nielen islamské, ale aj kresťanské posvätné súčasti Jeruzalema z vôle Izraela, spravujú moslimovia, a tým vedome skresľuje reálnu pravdu. Klame a zavádza. Lebo.
Navyše, na medzinárodnú scénu nastúpil islamizmus, čo zakladá dobrý dôvod práve na zvýšenú ochranu Jeruzalema, Chrámovej hory a ich hmotných súčastí…
Jedným z tých, ktorí vedome a úmyselne skresľujú realitu, je aj pro palestínsky aktivista, antisemita, pseudo mierotvorca, Kamil Kandalaft:
https://kandalaft.blog.pravda.sk/2016/02/17/jeruzalem-v-centre-nepokojov/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Juraj Režo

O AUTOROVI

MOJE OSOBNÉ VYZNANIE LÁSKY K SYSTÉMU
Ako a eko ďalej? Okrídlené „Pravda a láska zvíťazia nad lžou a nenávisťou“ je nenaplnená hypotéza „Veľkého Novembra“.
Výsledok tu máme dnes, v hektike ostatného a ostávajúceho času poslednej voľby:
Žiadna láska. Len nenávisť, lož, zloba a závisť.
Môj odkaz Európskej únii (prebieha v nej invazívna islamizácia kresťanskej Európy):
Pravda je pravda. Lož je lož. Polopravda je lož. Existuje len pravda alebo lož. Relativizácia pravdy je lož.
Pravda: Liberálna demokracia je orwellizmus. Falošný newspeak.
Liberálna demokracia je podliezavý a sladký podvod, mačkažák (falošné mačacie zlato).
Nie je pravou hodnotou. Pravé hodnoty sa tvoria inak.
Nenastoľuje reálnu slobodu, ale diktatúru falošných slobôd práv. Tretiu totalitu. Neoliberálny fašizmus. New world order.
Európa, chráň svoje rodné a kmeňové kresťanstvo, inak prídeš o život!
Európa, nový svetový poriadok nesmie byť tvojím poriadkom, zachovaj si svoj pôvodný.
New world order je vláda reálneho alebo pomyselného Satana, nastoľovaná neo liberálnou demokraciou, ktorá, ak budeš pokračovať v benevolencii voči nej aj islamu, pod false flag základného práva na náboženské vyznanie, ťa zničí a zotročí. A napokon zlikviduje teba, tvoje kresťanstvo aj islam. A nastolí vládu jediného náboženstva NWO, jednej vlády a jednej meny.
Konflikt judaizmus, kresťanstvo verzus islam sa po domnelom víťazstve islamu zmení na konflikt NWO verzus islam.
A musíš si, vybrať, Európa, čo je pre tvoj život dôležitejšie, či tvoje reálne základné ľudské práva s právom na tvoj dobre udržateľný život od počatia po prirodzenú smrť, alebo otroctvo pod systémom a globálnym metasystémom centrálneho matrixu New world order.
Občania Európy a Slovenska, bojujte s orwellizmami a klamlivým, zaliečavým jazykom a sladkými, zaliečavými rečičkami v bežnom živote a najmä v politike, ktorá vás manipuluje aj pripravenými falošnými prieskumami, a aj nimi vás vťahuje do klamlivých politík, a takto pripravené a „predžuté ovce“ vás vo vašej dobrej viere a nádeji, že sa „konečne“ rozhodnete správne (lebo však aj prieskumy..!) vás posiela k volebným urnám a na budúce krvavé jatky...
To je LOŽ! Klamú vás od rána do večera (aj v noci)!
A používajú, zneužívajú proti vám svojich platených užitočných idiotov.
Pekne pozdravujem. :-)
Autor článkov: Juraj Režo alias notorickyobcan

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 288

Celkové hodnotenie: 12.21

Priemerná čítanosť: 1126

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Minister Jaroslav Naď vidí priestor na zintenzívnenie spolupráce s Indiou

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Minister obrany SR Jaroslav Naď dnes v priestoroch rezortu prijal veľvyslanca Indickej republiky J. E. Shri Vanlalhuma. Pri…

  Ivan Jakeš zostal opäť bez Rely Dakar, o účasť ho obral nedostatok financií

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Slovenský motocyklista Ivan Jakeš sa nepredstaví na budúcoročnej púštnej Rely Dakar v Saudskej Arábii. Pôvodne mal hájiť farby…

  Ombudsmanka sa pre sprevádzajúce osoby opäť obracia na hlavného hygienika

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Palkovič)   Verejná ochrankyňa práv (VOP) Mária Patakyová sa opäť obracia na hlavného hygienika SR Jána Mikasa so žiadosťou o…

  Nový prúd lávy na ostrove La Palma ohrozuje kostol a ďalšie domy

  0icon

  Los Llanos de Aridane 1. decembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Emilio Morenatti)   Nový prúd lávy zo sopky Cumbre Vieja na kanárskom ostrove La Palma v stredu ohrozoval…

  Výbuch bomby z druhej svetovej vojny zranil v Mníchove štyroch ľudí a prerušil železničnú dopravu

  0icon

  Berlín 1. decembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Sven Hoppe)   Na stavenisku neďaleko rušnej železničnej trate v nemeckom Mníchove v stredu vybuchla bomba z druhej svetovej vojny. Štyri…

  Litva pre nápor migrantov zvažuje výnimočný stav aj na hraniciach s Poľskom

  0icon

  Vilnius 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Leonid Shcheglov/BelTA)   Litovská vláda v stredu oznámila, že požiada parlament, aby od 10. decembra vyhlásil na hraniciach s Poľskom výnimočný…

  NR SR odmietla návrhy o dekriminalizácii marihuany a redefinícii znásilnenia

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Dano Veselský, Martin Baumann, Jaroslav Novák, Pixabay)   Poslanci Národnej rady (NR) SR odmietli v stredajšom hlasovaní tri novely…

  Mikulec: Požiadavkou konzília je, aby sa kontroly sústredili na územie SR, nie na hranice

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Policajné kontroly sa momentálne sústredia na dodržiavanie opatrení na území SR, tak, ako to požadujú odborníci. Na hraniciach…

  Regulované ceny plynu budú vyššie o desiatky centov až niekoľko eur mesačne

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Regulované ceny plynu sa v roku 2022 dostanú mierne nad úroveň regulovaných cien v roku 2020. Informoval o tom…

  Smer-SD iniciuje mimoriadne schôdze k zdravotníctvu a k cenám energií

  0icon

  Bratislava 1. decembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Opozičná strana Smer-SD iniciuje mimoriadne schôdze Národnej rady (NR) SR k zdravotníctvu a k zdražovaniu cien energií. V…

  TopDesať

  Dych berúci Grand Canyon: 3. časť

  0 icon

  Prinášame pokračovanie tretej časti článku s názvom Dych berúci Grand Canyon. Pozrite sa s nami do tohto impozantného kútu sveta kaňonu, ktorý pôsobí na neškolené oko zdanlivo mŕtvym dojmom, ale poskytuje domov množstvu rastlín aj živočíchom. Veríme, že vám tretia a zároveň záverečná časť článku prinesie opäť nové informácie. Suchý…

  TOP 10 najnebezpečnejších drogových barónov všetkých čias

  0 icon

  Latinskú Ameriku v posledných rokoch ovládajú drogoví baróni. Hovorí sa, že zločin sa nevypláca, ale v priebehu rokov, nám títo drogoví magnáti ukázali opak. Títo muži a ženy vytvorili podzemné ekonomiky, prostredníctvom ktorých prúdilo milióny dolárov. A to nie raz ročne, ale každý týždeň alebo dokonca aj denne. Poď sa teda s nami pozrieť na…

  Vianočné darčeky: To najhoršie, čo ženy môžu dostať od muža

  0 icon

  Hneď v úvode chceme uviesť na pravú mieru, prečo sa v tomto článku venujeme len darčekom, ktorými obdarúvajú muži svoje polovičky. Dôvod je jednoduchý. Práve chlapi sú väčšinou tí, ktorí majú problém s výberom darov, potrebujú poradiť či usmerniť. Často očakávajú konkrétny nápad alebo tip. No mali by radšej zapojiť do nákupov trošku fantázie a kreativity. Preto…

  TOP 10 udalostí, ktoré prispeli k objavovaniu vesmíru

  0 icon

  Od začiatku nášho druhu, sme upierali naše pohľady k oblohe a snažili sa tým nájsť odpovede na rôzne otázky. Najskôr boli nebeské telesá v očiach ľudí označované za symboly bohov, ktoré k nim priraďovali. Od vtedy však máme za sebou dlhú cestu vývoja, kde sme dokázali do vesmíru poslať rakety, družice a rôzne iné telesá,…

  Fascinujúce animované fotografie, v ktorých sa zastavíš v čase

  0 icon

  Julien Douvier sa špecializuje na animované fotografie, moderné umenie, ktoré sa dokonale hodí pre počítače v 21. storočí. Fotograf zo Štrasburgu skúma svoje okolie a snaží sa tak zachytiť rôznorodé scény, ktoré mu tak umožňujú vyjadriť pocit pohybu v rámci svojho prostredia. Tieto statické fotografie neskôr dôkladne spracuje, pri čom kladie hlavný dôraz…

  Armádny Magazín

  Ruské sieťovo centralizované zväzky. Nie je to nový druh vojsk, ale novinka je to určite

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – Dnes v noci sa na stránke RIA Novosti objavila správa, že v ruských ozbrojených silách sa objavili zväzky, ktoré sú spôsobilé viesť mohutné sieťovo-centrálne operácie.   Sieťovo-centrálny princíp predpokladá, že všetci účastníci bojovej operácie sa stanú súčasťou jednej siete výmeny údajov, čo im umožní dosiahnuť i

  Rusko začalo sériovú výrobu protilietadlového komplexu Gibka-S s ultrakrátkym dosahom

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – Ruský systém protivzdušnej obrany krátkeho a ultrakrátkeho dosahu „Gibka-S“ vstúpil do štádia sériovej výroby. Ako zdôraznil Rostec, ide o prvý systém protivzdušnej obrany typu VSHORAD (Very Short-Range Air Defense) vyvinutý v Rusku.  

  Geniálna politika NATO. Lukašenko chce umiestniť jadrové zbrane na území Bieloruska

  0 icon

  Bielorusko, 1. december 2021 (AM) – Ako poznamenal bieloruský líder, stane sa tak, ak sa vo východnej Európe objavia jadrové hlavice. "Minsk ponúkne Moskve umiestnenie jadrových zbraní na území Bieloruska, ak NATO urobí podobný krok v Poľsku." Uviedol bieloruský vodca Alexander Lukašenko.   Generálny tajomník aliancie Jens Stoltenberg už skôr povoli

  Ruský prezident Putin označil vývoj hypersonických zbraní za reakciu na akcie NATO

  0 icon

  Rusko, 1. december 2021 (AM) – "Rusko začalo s vývojom hypersonických zbraní v reakcii na hrozby zo strany NATO." Uviedol na investičnom fóre "Rusko volá!" 30. novembra prezident krajiny Vladimir Putin.   Hlava štátu upozornila na to, že v Poľsku a Rumunsku boli rozmiestnené systémy protiraketo

  71 druhov munície. Česká armáda podporí domáceho výrobcu

  0 icon

  Česko, 1.december 2021 (AM) – Dňa 30. novembra 2021 bola medzi českým Ministerstvom obrany a českou spoločnosťou Sellier & Bellot uzavretá rámcová dohoda na dodávky 71 druhov malorážovej munície. Dohodu podpísali za ministerstvo obrany námestník pre riadenie sekcie vyzbrojovania a akvizícií Lubor Koudelka a za spoločnosť Sellier &am

  Svetlo sveta

  Biskup: Nezamorte si domovy diablovými symbolmi

  0 icon

  V mojom detstve sme poznali iba sviatok všetkých svätých a všetkých zosnulých. Halloween nepoznal nikto, ani dospelí nie. Kto nám ho nakoniec priniesol? Kto mal tú moc to urobiť? Nemám tušenia. Nech je to akokoľvek, spôsobilo to škody, duchovné znečistenie. Pred pár dňami som dostal od mladých veriacich z Tirol…

  Na Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých

  0 icon

  Na Slávnosť Všetkých svätých nadväzuje Spomienka na všetkých verných zosnulých – ľudovo nazývaná Dušičky. Spomienku zaviedol svätý opát Odilo z Cluny roku 998. Vplyvom clunyjských mníchov sa táto spomienka počas 11. storočia veľmi rozšírila. V Ríme ju prijali v 14. storočí.Písmo zjavuje možnosť posmrtného očisťovania a osobného dozrievania, hoci termín…

  Prečo pred čítaním Písma robíme trikrát znak kríža?

  0 icon

  Počas Svätej omše pred čítaním Svätého písma robíme znak kríža na čelo, ústa a srdce. Prvý kríž na čelo, pretože za čelom sa skrýva náš mozog, ktorý je centrom nášho rozhodovania, rozumu, pochopenia. Znak kríža robíme preto, že je to práve mozog, vďaka ktorému sme schopní porozumieť tomu, čo čítame.…

  Štúdia dokázala, že ak nie je v rodine veriaci otec, deti strácajú vieru viac ako keď je neveriaca matka

  0 icon

  Každý muž je povolaný byť duchovným otcom a viaceré štúdie dokazujú, že spojitosť medzi vierou otca rodiny a prenesením viery na deti, je výrazná. Štúdie dokazujú, že v rodinách kde je hlboko veriaca matka a neveriaci otec, viera sa v značne menšom pomere prenáša na deti, ako keď je praktizujúcim veriacim aj otec. Tieto výsledky…

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  FOTO DŇA