Plandemic – Skutočná mortalita v jednom z najpostihnutejších regiónov na svete – Bergamo

Taliansko zaznamenalo 34 000 šokujúcich úmrtí na nový korona vírus, a 235 000 potvrdených prípadov.

Najpostihnutejší región Talianska bola Lombardia, kde zaznamenali 16 000 úmrtí.  Súčasťou regiónu je provincia Bergamo.

Celý svet videl nemocnice v Bergamo preplnené nakazenými ľuďmi a márnice, ktoré nedokázali držať krok a s konvojmi vojenských nákladných vozidiel odvážajúcich mŕtvych sa stali symbolom globálnej pandémie.

Dal som si záväzok, že sa už nebudem venovať štatistike COVID 19, až pokiaľ sa neobjavila nová štúdia z Bergamo a poviem Vám, že bude to teda pekná štatistika.

Ide o to, že:

„Z prieskumu vyplynulo, že z 9 965 obyvateľov, ktorý podstúpili krvné testy v období od 23. apríla do 3. júna, malo 57 % z nich protilátky, čo znamená, že prišli do kontaktu s koronavírusom a boli nakazení.

Zdravotnícke úrady v Bergamo uviedli, že výsledky boli založené na „náhodnej“ vzorke, ktorá bola „dostatočne široká“ na to, aby bola spoľahlivým ukazovateľom počtu nakazených ľudí v provincii, ktorá sa stala epicentrom vypuknutia choroby v Taliansku.“

Dôležité slová sú „dostatočne široká“ a opakujem ešte raz, v najnakazenejšom regióne na svete sa nakazilo a prekonalo COVID-19 až 57 % ľudí. Systémové Fake news média nás zahlcovali správami o tisíckach mŕtvych. Ono je to čiastočne aj pravda s tým počtom mŕtvych, lenže s tisíckou mŕtvych spravíte článok, ale presná štatistika spraví z COVIDU iba ťažšiu chrípku.

Aká je skutočná mortalita COVIDU-19 zistíte, ak sa pozriete na prvú časť tejto tabuľky. V stĺpcoch uvidíte veľkosť populácie, počet nakazených, počet mŕtvych a mortalitu COVIDU.

Pre porovnanie, prvé sú čísla celosvetovo, potom Veľká Británia, Taliansko, potom najpostihnutejší región Talianska Lombardia a najpostihnutejšia provincia Lombardie – Bergamo.

Vidíte, že UK vedie a má najväčšie % nakazených až 0,43%. Taliansko má menej iba 0,39 %, ale v Lombardii to stúpa až na 0,9 % a úplne najviac v Bergamo, až na 1,23 % nakazených.

A teraz prídeme k žltému riadku a to bude zaujímavé. Doteraz bola mortalita COVIDU-19  v Lombardii až 17,4 %. Z počtu 90 195 nakazených bolo 16 000 mŕtvych. Lenže posledné testovanie v Bergamo poriadne zamiešalo karty. Ak v provincii Bergamo bolo nakazených 57 % ľudí, čo aj bolo a aplikujeme to na región Lombardia, mortalita COVIDU-19 už nebude 17,74 %, ale klesne na 0,28 %. A takýto pokles už nie je v medziach štatistickej odchýlky.

Pomocné údaje: tu tu tu tu tu tu tu

Toto sú najreálnejšie dáta z jedného z najpostihnutejších regiónov na svete. Z jedného percenta je zrazu viacej ako polovica. A čáry máry fuk, z pandémie je razom bububu, Plandemic.

A teraz sa pozrite na spodnú časť tabuľky. Odhaduje sa, že mortalita chrípky celosvetovo je 0,1%. A toto číslo sa už veľmi približuje k 0,28 % z Bergamo. Z celosvetovej pandémie sa zrazu stalo niečo čo zabíja „iba“ skoro 3 x viacej ako „obyčajná“ chrípka.

Keď už to máme porovnať s chrípkou, aha na akú informáciu som narazil na stránkach Úradu verejného zdravotníctva SR. Citujem:

„Pandemický vírus chrípky A(H1N1) 2009 bol v Slovenskej republike prvýkrát laboratórne potvrdený 28. 5. 2009. K 1. 5. 2010 bol pandemický vírus laboratórne potvrdený v 1 210 prípadoch.“

… a ďalej …

„Zo 424 hlásených SARI v Slovenskej republike došlo k úmrtiam u 86 osôb (20,3 %). V 64 prípadoch (74,4 %) išlo o pacientov trpiacich aj na iné závažné ochorenie, ktoré zhoršilo priebeh ARO. Z celkového počtu všetkých úmrtí bol u 56 pacientov potvrdený pandemický vírus A (H1N1) 2009.“

Pre tých, ktorý nerozumejú čo je to SARI = Severe Acute Respiratory Infection = ťažké akútne respiračné ochorenie

… a podpísaný?

MUDr. RNDr. Ján Mikas, vtedy ešte vedúci odboru epidemiológie ÚVZ SR.

Pozrite si hlavne tú štatistiku úmrtnosti. Takže pandémia 2009 – 2010. Vážne si nespomínam, že by sme vtedy behali v rúškach, zatvárali sa podniky, dôchodcov držali doma a ľudí došlých zo zahraničia zatvárali ako väzňov. Ale to ešte nebol u moci klaun z Trnavy a s ním vyžratý hygienik pán Mikas.

Odkaz na celý text nájdete tu TU.

Ďalšou zaujímavou štatistikou bude aj to, koľko ľudí zabil Matovič svojimi opatreniami proti COVID- 19, ktorí nemuseli zomrieť, keby im nebola odopretá zdravotná starostlivosť.

Čo teda robí pandémiu pandémiou? Články na NY Times ako napríklad tento?

Alebo fotka tej istej nemocnice, použitá na ilustráciu situácie v troch rôznych krajinách?

Či bager, ktorý zasypáva mŕtvych bezdomovcov na verejnom cintoríne v New Yorku? Alebo fotka miestnosti plnej rakiev, ktorá je niekoľko rokov stará? Toto nie je žurnalistika, to je len obyčajné vyvolávanie emócií systémovými fake news médiami. Ale čoby emócií. Šírenie strachu je to. Bububu Plandemic.

Veľmi by som chcel nájsť štatistiku všetkých úmrtí v Taliansku za tento rok, ale žiaľ akosi sa nedá nájsť. Určite bude v mesiaci marec 2020 v Bergamo viacej úmrtí ako v roku 2019, ale celková štatistika za celú krajinu je vytváraná práve z takýchto odchýliek. Chcem povedať to, že až keď sa pozrieme na celkový počet úmrtí v Taliansku za rok 2019 a na celkový počet úmrtí v Taliansku za rok 2020, tak až potom budeme reálne vidieť skutočný stav vecí. Celkový počet mŕtvych v Taliansku môže byť dokonca menší v roku 2020 ako v roku 2019, pretože tí, ktorí umreli teraz už neumrú neskôr. Príroda nefunguje podľa logaritmického pravítka. Niekedy sa jej nahromadí viacej a niekedy menej.

V roku 2016 zomrelo v Taliansku v mesiaci január 55 617 ľudí. V tom istom mesiaci v roku 2017 zomrelo 76 088 ľudí. To je rozdiel 20 471 úmrtí. Takže tak. Takto aspoň hovorí Eurostat TU.

Alebo sa pozrite na rok 2019. Raz to ide hore a raz dolu.

V marci, ale v Taliansku bude zvýšený počet úmrtí. Jednak COVIDOM a jednak tými, ktorým sa nedostalo lekárskej starostlivosti a zomreli na iné ochorenia, ale to je asi talianska klasika rovnako ako aj tradične kolabujúce talianske nemocnice pri každej chrípkovej epidémií v Taliansku.

Na záver Vás ešte vyľakám. Bububu! Teda vyľakám tých, ktorý sa vyľakať nechajú a nezamysleli sa nad tým čo si práve prečítali. Sledujte červenú krivku.

FUUU tá červená krivka vyzerá strašne. Zrazu ten mohutný skok. Legitimitu jej dáva hlavne porovnanie s 5 rokmi dozadu.

Uvedomte si, že to čo vidíte je len asi 25 % populácie Talianska a sú to tie najzasiahnutejšie oblasti, ako napríklad Lombardia. Môžete si rozkliknúť článok, ale veď komu sa to chce, že?

Ďalšia šokujúca vec. Denný počet mŕtvych sa zvýšil zo 477 až na 1 338. To je skoro 3 násobok. Ešte raz. Je to iba 25 % Talianska a to, že sa na jeden mesiac zvýši denná úmrtnosť skoro na trojnásobok je v globále nič. Tak isto to nie je nejaká stála hodnota. To číslo 1 338 je iba vrchol a už ho aj vidíme klesať.

Keď tak ale pozerám na ten počet denných úmrtí v januári, nejako sa mi to nezdá. Porovnajte si to s touto tabuľkou s Eurostatu, kde v roku 2017 zomrelo v januári o 20 471 ľudí viacej, ako v januári 2016. Link som už dával a tu je aj obrázok.

Takže 30 000 úmrtí v Taliansku a 16 000 v Lombardií na COVID-19. Strašné, že? Január 2016, 55 617 úmrtí. Január 2017 až 76 088 úmrtí. Alebo, rok 2017 január 76 088 úmrtí. Február už iba 58 619 úmrtí. Alebo rok 2017 apríl 47 774 úmrtí, máj až 54 544 úmrtí a jún už iba 48 416 úmrtí. Rozdiely si spočítate sami. Vidíte, že počet celkových úmrtí v Taliansko skáče bežne o 10 až 20 000 za mesiac.

Ukážem Vám ešte posledné tri grafy. Budem Vás najprv strašiť, znovu strašiť a potom Vás poteším. Pôjde stále o jeden a ten istý graf. Sledujte iba krivku grafu.

 

Čo ste videli? Celkový počet nakazených stúpa. Celkový počet mŕtvych stúpa. Všetci zomrieme… Pozrite sa na ďalší…

To isté. Všetci zomrieme… Kúpte si truhlu… Bude ich málo… A teraz iba kliknem na prvé nastavenie toho istého grafu. Už nebude logaritmický a lineárny, budú tam iba denné údaje.

Čo sa stalo? Čo vidíte?

Počet ľudí, ktorý sa denne nakazia stúpa. A napriek tomu, počet ľudí, ktorý denne zomrú klesá. Ako je to možné? Nemá to logiku, že? Pandemic, Plandemic.

Záverom by som chcel napísať ešte jednu dôležitú vec. V predchádzajúcom blogu TU som písal o účinnosti vakcín proti chrípke, ktoré si musíte nechať pichať každý rok. Rovnako by to bolo aj pri vakcíne proti COVID-19, ktorý mutuje rýchlejšie ako chrípka.

Presnejšie, písal som o neúčinnosti vakcín. V blogu nájdete kvantá odkazov na solídne vedecké štúdie. Alebo ak je Vám Google dôveryhodnejší ako „alternatívne weby“, tak tu máte odpoveď hneď na hlavnej stránke.

Čiže neúčinnosť vakcíny proti chrípke je bežne až 40 %. V niektorých rokoch je neúčinnosť vakcíny proti chrípke až 70 %. A tieto percentuálne hodnoty sú ešte mizernejšie práve u starších ľudí, ktorý sú najviac ohrozený a to je práve tá demografická skupina, ktorá je ako jediná reálne ohrozená COVIDOM, a spolu s tými, ktorí majú ďaľších 5 smrteľných ochorení.

Keď to porovnáte s údajmi, že v Bergamo bolo nakazených 57 % populácie, tak ak by ste sa dali očkovať a účinnosť vakcíny proti COVID-19 by bola rovnaká ako u vakcíny proti chrípke, ktorá sa zdokonaľuje už pár desaťročí, dostali by ste úplne rovnaký výsledok ako keby sa očkovať nikto nedal.

Pretože, ak by bolo zaočkovaných 100 % populácie v Bergamo, 40 % až 70 % populácie by bola vakcína nanič a mali by sme rovnaký stav ako dnes.

Ešteže máte našich vodcov, ktorí nás zachránia. V skutočnosti tu viacej životov má na svedomí tento vírus z Trnavy.

Nebuďte ovce a rozmýšľajte. Od druhej svetovej vojny možno uplynulo niekoľko desaťročí, ale etika ľudí, ktorý riadia svetové korporácie sa nezmenila. Tak ako Texaco obchodovalo s nacistami, alebo tak ako IBM dodával svoje počítacie stroje nacistom, hojne využívané pri správe koncentračných táborov tak aj dnes je to len korporátna banda tých najväčších úchylov na svete. A predať svoj produkt, každý rok každému človeku na svete ako chce Bill Gates, to už je veľmi slušný motív aby ste spravili úplne čokoľvek.

Záverom. Kopec ľudí tiež zomrelo kvôli zanedbanej zdravotnej starostlivosti, kvôli pandemickým opatreniam. Ale hlavne, tí ktorí zomreli v štatistikách zomreli s COVID-19 a nie na COVID-19 a to mení tieto štatistiky ešte viacej. To je najpodstatnejší faktor, ktorí ovplyvňuje túto štatistiku a posúva mortalitu COVIDU-19 ešte nižšie. Iní zase môžu namietať, že v celej Lombardií nebola taká nakazenosť ako v Bergamo. Ak toto budete čítať budúci rok a táto dedukcia bude pravdivá, uvidíte enormný pokles celkovej mesačnej úmrtnosti v Taliansku. Jún, júl, august bude mať veľmi malú úmrtnosť v porovnaní s ostatnými mesiacmi.

Nechajte si pichnúť vakcínu, na ktorej certifikáciu treba roky. Nebezpečný produkt, perfektného marketingu, predávaný bandou úchylov z big farma korporácii. Je to iba Plandemic. Vlastne, je to najväčší teleshoping, ktorí sme kedy videli.

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Roman Mancel

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 8

Celkové hodnotenie: 13.15

Priemerná čítanosť: 7659

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V Košiciach podľa záchranárov napadol pacient posádku Rýchlej lekárskej pomoci

  0icon

  Košice 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR- Milan Kapusta)   K napadnutiu posádky Rýchlej lekárskej pomoci (RLP) pacientom došlo v utorok (2. 3.) v Košiciach "Pri prevoze…

  Marek Krajčí údajne končí na poste ministra zdravotníctva. Kto ho nahradí?

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann/kombosnímka screenshot/TASR-Jaroslav Novák) AKTUALIZOVANÉ   Vládnej kríze bol podľa všetkého obetovaný minister zdravotníctva Marek Krajčí, ktorý podľa nemenovaného zdroja…

  SaS: Odmietame prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta prekrútenie diskusie o rekonštrukcii vlády na to, že nám nejde o zdravie a…

  Rusko bude podľa Kremľa reagovať na sankcie USA a Európskej únie

  0icon

  Moskva 3. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Kremeľ v stredu upozornil, že zareaguje na nedávne sankcie Európskej únie (EÚ) a Spojených štátov. Tie uvalili v…

  Brocková: Irán by sa mal vrátiť k plneniu záväzkov z Medzinárodnej jadrovej dohody

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Medzinárodná jadrová dohoda s Iránom je kľúčovým prvkom „globálnej architektúry“ nešírenia jadrových zbraní. Jej dôsledné dodržiavanie je nevyhnutné…

  Premiér to teraz nemá ľahké. Na provokačnú otázku, čo sľúbil Rusku za Sputnik V, odpovedal žartovne že Zakarpatskú Ukrajinu. "Nech ju vymení za niekoľko regiónov Slovenska", reaguje nahnevane Kyjev

  0icon

  Kyjev/Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Valentyn Ogirenko)   Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil v stredu žartovné vyjadrenie predsedu slovenskej vlády Igora Matoviča o tom,…

  Premiér vyzval Richarda Sulíka a Veroniku Remišovú, aby nevyužívali Sputnik na rozpad koalície

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Jaroslav Novák)   Premiér Igor Matovič (OĽANO) vyzýva koaličných partnerov šéfa SaS Richarda Sulíka a predsedníčku Za ľudí Veroniku…

  Peter Pellegrini: Vláda musí podať demisiu, do volieb majú viesť Slovensko odborníci

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Celá vláda musí podať demisiu a do predčasných volieb by mala Slovensko viesť vláda odborníkov. Vyhlásil to poslanec…

  Prezidentka tajomne a veľmi stručne po rokovaní so Sulíkom a Remišovou: "Panovala vzácna zhoda, verím, že tá zhoda bude aj v koalícii"

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová verí, že v koalícii sa nájde zhoda na potrebných zmenách v súvislosti s vládou.…

  Ján Figeľ označil zákaz verejných bohoslužieb za porušenie práva, žiada úpravu

  0icon

  Bratislava 3. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ivan Fleischer)   Zákaz verejných bohoslužieb považuje predseda Správnej rady Nadácie Antona Tunegu a expredseda KDH Ján Figeľ za porušenie ústavného…

  TopDesať

  Riešenia problémov týchto ľudí sú jednoducho geniálne!

  0 icon

  Riešenia problémov nie sú vždy jednoduché. Ak potrebuješ niečo rýchlo opraviť alebo ťa problém prekvapí v nesprávnom čase, je na mieste použiť svoju fantáziu a kreativitu. Ak sa budeš naozaj snažiť, možno vytvoríš podobné geniálne riešenia, ako vymysleli ľudia z tohto príspevku. "Ak to vyzerá blbo, ale funguje to, tak…

  Každodenné vychytávky, ktoré ti ušetria kopec času a energie

  0 icon

  Tieto vychytávky si zamiluješ! Nielenže ti ušetria kopec času, ale aj zjednodušia každodenné činnosti, čím neprídeš o drahocennú energiu. Podľa štúdií sa totiž priemerný človek sťažuje 15 až 30-krát denne. Veríme totiž, že náš život je ťažký. Ale našťastie existujú ľudia, ktorí vedia so všetkým pomôcť a na všetko odpovedať. A…

  Anneliese Michelová a jej záhadná smrť: 2. časť

  0 icon

  Prinášame vám ďalší zaujímavý článok z našej dielne. Pokračujeme druhou časťou článku o mladej Nemke Anneliese Michelovej, ktorá zomrela za záhadných okolností. Po naliehaní prísne veriacej rodiny Anneliese biskup poveril farára na vykonanie exorcizmu podľa pravidiel Rituale Romanum. Príbeh má o to smutnejší koniec, že mladá Anneliese nebola diablom posadnutá, čo koniec koncov…

  Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

  0 icon

  Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

  Vedci tvrdia: Nadávanie je lepšie, ako si myslíme!

  0 icon

  Nadávky väčšinou používame ako jednoduchý nástroj na vyjadrenie svojich pocitov, či už pozitívnych alebo negatívnych. Výhody, ktoré má nadávanie sa tým však nekončia, je vedecky dokázané, že nadávky sú pre nás dobré, a mali by sme ich absolútne využívať. 1. Môže to byť znak inteligencie

  Vo svete IT

  Na Marse sa momentálne nachádzajú 3 krajiny: Aké sú ich ciele?

  0 icon

  Mars je najväčším snom vizionára a šéfa vesmírnej spoločnosti SpaceX, Elona Muska. Tvrdí, že by chcel dostať ľudí na Mars ešte predtým ako umrie a usilovne pracuje na svojom modeli vesmírnej rakety, Starship, ktorá by mala ľudí na Mars dopraviť. Či sa mu to podarí je otázne, no tento rok…

  Z Google Chrome sa čoskoro vytratia súbory cookie. Čo ich nahradí?

  0 icon

  Akceptovanie súborov cookie tretích strán na takmer všetkých webstránkach sa už pre používateľov rozličných internetových prehliadačov stalo samozrejmosťou. Nepopulárne súbory cookie sa nevyhli ani najpoužívanejšiemu internetovému prehliadaču Chrome, za ktorým stoja vývojári giganta Google. Práve Google si v posledných rokoch odniesol obrovskú mieru kritiky za súbory cookie v prehliadači Google…

  Plánuje Rusko s Čínou výstavbu svojej vlastnej základne na Mesiaci? Objavujú sa správy, ktoré tomu nasvedčujú

  0 icon

  Rusko sa pripravuje na spoluprácu s Čínou, ohľadom výskumnej stanice na povrchu Mesiaca, píše portál Spacenews.com. „Roscosmos ukončilo jednania, ktorých cieľom bola harmonizácia Memoranda o porozumení medzi Ruskou federáciou a Čínskou ľudovou republikou. Memorandum pojednáva o spolupráci a vytvorení Medzinárodnej mesačnej výskumnej stanice. Dátum podpísania memoranda nebolo ešte stanovené, momentálne sa čaká na dohodu s našimi…

  „Hurikán“ vo vesmíre? Môže ísť o bežnejší jav, ako sme si doposiaľ mysleli

  0 icon

  V roku 2014 satelity okolo Zeme zachytili niečo, čo by sa dalo popísať ako „vesmírny hurikán.“ Išlo o víriacu sa plazmu, ktorá sa nachádzala vysoko nad povrchom, v zemskej magnetosfére, píše portál Science Alert. Podľa údajov mala táto búrka trvať niekoľko hodín a potom sa rozišla. Objav bol prvý svojho…

  Takto vyzerá zrušený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro, ktorý mal byť predstavený 4 roky dozadu

  0 icon

  Xiaomi patrí medzi spoločnosti, ktoré ponúkajú nielen nadpriemerné špecifikácie v kombinácii so skvelou cenou, ale bezpochyby aj nadčasový dizajn. Portál xiaomiadictos najnovšie upozorňuje na video, ktoré zachytáva nepredstavený smartfón Xiaomi Mi 6 Pro. Ide o zariadenie, ktoré bohužiaľ nikdy neuzrelo predajné pulty, hoci Xiaomi malo zjavne funkčný prototyp zariadenia. Z…

  Armádny Magazín

  Špeciálne sily Delta dorazili na veľvyslanectvo USA v Jerevane

  0 icon

  Arménsko, 3.marec 2021 (AM) – "Vojaci amerických špeciálnych síl sú umiestnení na území veľvyslanectva USA v Jerevane", oznámil to vojenský analytik Alexej Leonkov. Podľa jeho slov sa v súčasnosti v Jerevane nachádzajú štyri oddiely Delta.   "Američanov možno použiť počas masových protestov na zvýšenie stupňa konfrontácie. Táto tec

  Súťažná športová brokovnica Savage Arms Renegauge

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) – Savage Arms rozširuje sériu poloautomatických brokovníc Renegauge v kalibri 12, uvedením modelu Renegauge Competition, ide o vysokorýchlostný variant so zväčšenou kapacitou zásobníka určený špeciálne pre súťažné streľby.   Poloautomat

  Duterte tvrdo Američanom: "Nedopustím, aby sa jadrové zbrane USA nachádzali na území Filipín"

  0 icon

  Filipíny, 3.marec 2021 (AM) - Minulý mesiac Rodrigo Duterte zdôraznil nevyhnutnosť posilniť "vlastnú obranu" Filipín, keď nariadil vláde, aby zvážila zrušenie dohody o hosťujúcich silách, ktorá povoľuje pohyb amerických vojakov na území Filipín. Prezident Rodrigo Duterte uviedol, že okamžite zruší doh

  Ruskí ženisti objavili v sýrskej jaskyni modernú nemocnicu pre teroristov

  0 icon

  Sýria, 3.marec 2021 (AM) - Ženisti z ruských ozbrojených síl zlikvidovali v sýrskej provincii Idlib jaskyňu, v ktorej si teroristi zriadili poľnú nemocnicu prispôsobenú dokonca pre zložité operácie.   Táto nemocnica je jedna z najlepšie zariadených z tých, ktoré ruskí vojaci na

  V USA priznali neúspech projektu stíhačiek F-35. Začnú nový projekt?

  0 icon

  USA, 3.marec 2021 (AM) - Americké letectvo sa zmierilo s neúspechom projektu stíhačiek F-35, ktorý bol počas celého desaťročia jediným pokusom nahradiť hlavné americké stíhačky F-16, uvádza Forbes.   V publikácii je 

  Svetlo sveta

  Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

  0 icon

  Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

  25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

  0 icon

  2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

  Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

  0 icon

  Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

 • icon FOTO DŇA