80% potrestať, no fajčiarov a obezných zachrániť za akúkoľvek cenu!?

To nášmu premiérovi už nikto nevie povedať, že je tu ešte tretia cesta – ZAPNÚŤ EKONOMIKU a izolovať len ohrozených? Ide na úkor práv a životov všetkých, ktorí prekonať vírus nemajú problém, zachraňovať túto kategóriu ľudí pred dôsledkami ich zlého životného štýlu, nakoľko oni sú najrizikovejšou kategóriou pre ochorenie na koronavírus. Ešte sú tu dôchodcovia a závislí na liekoch, ktorí sú už neproduktívni a pre tých ostať doma nie je až taký problém. Oni sa potrebujú izolovať, s čím im môžeme my ostatní, ich rodiny pomáhať, príp. štát im môže ponúknuť tie prázdne internáty (azda vysokoškoláci môžu pokračovať v online vyučovaní naďalej). Podobne v domoch dôchodcov treba minimalizovať kontakt s personálom. A konečne vrátiť deti do školy, lebo ako to už býva na Slovensku, tí, čo musia teraz do práce, posielajú deti k starým rodičom. Lenže to sa mu bude teraz ťažko vysvetľovať, keď sa dal na scestný chodník volania po celonárodnej obete. Ľudia však pochopia, ľuďom to treba len polopatisticky vysvetliť:

Ak budú riskovať, nezabezpečia si samokaranténu, môže sa stať, že pre nich sanitka nepríde, že pre nich nebude miesto v nemocnici. Oni sami teraz potrebujú prevziať zodpovednosť do svojich rúk, nie my zvyšok populácie. Premiér sa cíti zodpovedne, keď pošliape všetky naše práva, lebo zrazu ide o životy. O životy ide každý rok, nielen teraz: 35 000 ľudí zomiera na srdcové choroby, 13 000 na rakovinu, pričom najčastejšou je rakovina pľúc, 7 000 pri umelých potratoch, 800 na chrípku, 600 na cukrovku a 500 na samovraždy. Dokonca ročne zomiera u nás 11 000 ľudí na odvrátiteľné choroby! Jedinú príčinu, ktorú však teraz musíme všetci odvraciať, je na koronavírus, hoci vieme, že práve tieto kategórie občanov majú k tomu najvyšší predpoklad. A veľakrát si za to môžu sami, hoci to možno netušia alebo si to ospravedlňujú (resp. sa im to ospravedlňuje rozprávkami o dedičnosti).

Minister zdravotníctva Krajčí sa vyjadril, že chce podporovať zodpovednosť občanov a preto si tí, čo neočkujú, majú zaplatiť sami liečbu v prípade, že ochorejú. Tí však zvyčajne majú lepšiu imunitu a vyhýbajú sa nemocniciam, ako sa dá. Ide o zlomok obyvateľstva – len 0,3% detí nemá očkovanie, lebo to ich rodičia odmietli. Aké percento však predstavujú fajčiari, ktorí si celé roky ničia zdravie a sú najrizikovejšou skupinou pre ochorenie na koronavírus? 25% populácie! Viac ako vyjadrenie ministra ma nazlostila fotografia na FB, kde policajti nechali fajčiarov si kľudne pafkať cigaretky bez rúška, kým ostatných bez rúška pokutujú. A to aj cyklisti majú povinnosť nosiť rúška! Toto je Kocúrkovo, ktoré nám tu zaviedli! Celý štát je v karanténe, lebo sa bojíme, že ľudia, ktorí si dlhodobo ničili pľúca, preťažia náš nemocničný systém pri nákaze koronavírusom. My musíme obetovať všetko, slobody, prácu, príjem aj naše zdravie a deti, aby sa oni mohli ďalej nezodpovedne správať a potom si nárokovať liečbu zápalu pľúc, rakoviny i COVID19. Nech si oni zaplatia liečbu!

Fajčenie znižuje kapacitu pľúc. Tie si môžete predstaviť ako milióny balónikov, ktoré pri fajčení každý deň postupne po jednom praskajú. Človek dlhé roky nemusí pociťovať žiaden problém, no niekedy po šesťdesiatke sa mu začne ťažko dýchať. Odrazu je tých balónikov tak málo, že má problém a nemusí to byť hneď ani rakovina pľúc. Pán premiér, nebráňte ľuďom konečne niesť zodpovednosť za seba. To nie je solidarita, že tí, čo sa snažia žiť zdravo, musia platiť za liečbu tých nezodpovedných. Náš systém zdravotníctva je tak choro nastavený, že kryje takým ľuďom chrbát. Je čas na jeho reformu. Ľudia potrebujú mať osobnú slobodu a osobnú zodpovednosť. Premiér má zodpovednosť za to, aby sme tie slobody mali garantované a niesli za svoje slobodné rozhodnutia aj dôsledky, inými slovami zodpovednosť. Premiér nás nemá spasiť z našich hriechov, na to máme Boha. On však nateraz, zdá sa, má pred očami jedinú tabuľku – najbezpečnejších štátov na koronu.

A v tej sme za týždeň poklesli len preto, že doktori to s tým jedným pacientom na intenzívke (keď ho prepustili so zápalom pľúc domov a on zomrel) zbabrali, ako to nebýva náhoda ani výnimka na Slovensku. Takých ešte bude neurekom… Nečudujte sa ľuďom, ktorí už teraz hlásia, že aj keď ochorejú, do nemocnice nechcú ani ísť. Do tvrdej dezinfekčnej karantény mali ísť konečne naše nemocnice, kde pacienti bez vážnych problémov, ktorí sú hospitalizovaní na vyšetrenia, zomierajú na tam získaný zápal pľúc. Mysleli ste si, že v meganemocniciach New Yorku, severného Talianska a Španielska zomierajú ľudia príliš rýchlo? V USA zomrie na nemocničné mikróby odolné voči antibiotikám pacient každý 15 minút! 35 000 úmrtí ročne (na „pravdepodobne“ koronu za dva zimné mesiace 8000) v USA – no kto sa nad tým pozastavuje? V Taliansku, ktoré je 5-6 krát menej ľudnatejšie ako USA, tento počet z nemocnice získaných infekcií predstavuje 49 000 úmrtí ročne!  A tento problém niekto v našom zdravotníctve berie do úvahy, či sa to len zamieta pod koberec?

Samotní lekári z Talianska potvrdili, že práve nemocnice sa stali hlavným zdrojom nákazy koronavírusom. A môžeme si byť istí, že to bol len koronavírus, ktorý tam zabíja (vieme, že 99% malo iné vážne diagnózy)? Ten sa podľa štúdie Talianov dobre prenáša na prachu, preto najohrozenejšie sú oblasti so znečisteným ovzduším. Ale ešte za pozastavenie stojí štúdia spred dvoch rokov, ktorá upozornila na podobné symptómy koronavírusu spustené po podaní očkovania proti chrípke. A na koronu najviac zomierajú práve tí, ktorým sú tieto vakcíny aj najviac odporúčané, tí sa majú podľa britských odborníkov prioritne izolovať. Možno sa dočkáme aj štúdie, ktorá sa pozrie na vakcinačnú minulosť obetí koronavírusu (len kto by ju zaplatil?). O iných dvoch štúdiach, ktoré potvrdili zvyšené riziko po očkovaní proti chrípke pri nákaze koronavírusmi či inými respiračnými ochoreniami, som písala tu.

Premiérovi poradcovia sa dozaista predbiehajú, kto príde so strašidelnejším scenárom, čím naberajú na dôležitosti. Konečne oni môžu mať slovo, hoci s klapkami na očiach, ako to už býva u našich odborníkov na choroby jednotlivých špecializácií. V každej kríze si politici myslia, že vtedy musia zasahovať a zvyčajne sú tie zásahy najkontraproduktívnejšie. Len sa pozrite na finančnú krízu 2008 či veľkú ekonomickú depresiu 30-tych rokov. Tá skončila vojnou, lebo pre politikov v Európe i Amerike to bol jediný spôsob znovuvybudovania ekonomiky. Ľudia, čo kontrolujú svetové média, však dobre vedeli už minulý rok, že príde ekonomická depresia. Vedeli už od roku 2008, že príde ďalšia ešte väčšia ekonomická kríza a preto teraz koronavírus využívajú na šírenie mediálnej hystérie, aby toto prekryli, dokonca mohli ju akcelerovať a získať kontrolu. Už dlhodobo sa dožadujú zmeny ekonomického systému (ten nebude určite slobodnejší), aby mohli znížiť záťaž pre planétu. Dávali celé roky o tom vyhlásenia, prednášky, granty OSN agentúram, aby tie potom mohli tlačiť na národné vlády či EÚ.

Z premiéra sa stal za týždeň centrálny plánovač, ktorému marxista Blaha nesiaha ani po päty. Na centrálne vypínanie krajiny a pošliapavanie práv sme tu mohli pokojne mať socialistickú vládu. A to nám ani nemusí prezentovať tie modely EÚ, ktorými ho tí krízoví experti ohurujú, aby sme ich mohli otvorene konfrontovať, resp. akceptovať? Ľudia, ktorí sú naučení podrobiť všetko kritike, už vidia, že sa rútime z cesty – nielen k nárastu nezamestnanosti, ekonomickému úpadku a zvýšenej kriminalite ako v Taliansku. To fakt musíme výjsť do ulíc, aby pochopil, že jediné riešenie situácie nespočíva v tom, aby úplne zničil živobytie, firmy, kariéru, rodiny a zdravie ľudí, ktoré si roky budovali? Koho on počúva? Bohorovných doktorov zo Svetovej zdravotníckej organizácie (vedenej elitám poslušným komunistom z Etiópie, čo kryl tri epidémie cholery ako minister zdravotníctva), ktorá nám už pred 10 rokmi naordinovala falošnú krízu prasačej chrípky, na ktorej sa vynikajúco nabalili vakcinačné giganty (7 mld USD podľa banky JP Morgan). O tom, aké nežiaduce účinky tejto na rýchlo schválenej vakcíny ľudia a odborníci masovo reportovali, napíšem na budúce. Tu proti korone idú Američania vyrábať ešte pred ukončením klinických testov!

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Jana Tutková

O AUTOROVI

Som predsedníčkou Centra pre bioetickú reformu, ktoré bojuje za slobodnú spoločnosť, kde je právo na život, na telesnú integritu a súkromný majetok rešpektované v zákonoch. www.pravonazivot.sk

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 50

Celkové hodnotenie: 5.04

Priemerná čítanosť: 12450

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Krajniak: Vďaka núdzovému stavu vieme zadarmo doručiť ochranné pomôcky

  0icon

  Bratislava 25. februára (TASR/HSP/Foto:TASR- Dano Veselský)   Núdzový stav potrebujeme okrem iného na to, aby sme vedeli pomôcť klientom i zamestnancom zariadení sociálnych služieb. Vďaka…

  USA uvalili na Dobroslava Trnku a jeho syna sankcie

  0icon

  Washington 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Americký rezort diplomacie vo štvrtok zakázal bývalému generálnemu prokurátorovi SR Dobroslavovi Trnkovi a jeho synovi Jakubovi vstup…

  Krajská prokuratúra: Smrť Violy nebola spôsobená cudzím zavinením. Zlyhalo jej srdce pri opakovanom tupom násilí

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Viola Macakova)   Smrť Violy Macákovej, ku ktorej došlo v novembri 2019, údajne nebola spôsobená cudzím zavinením a bezprostrednou príčinou úmrtia…

  Ombudsmanka: Slovensko je jedinou krajinou Európy, ktorá karantenizuje celé rómske komunity

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko je v druhej vlne pandémie jedinou krajinou v Európe, kde naďalej dochádza ku karantenizácii celých rómskych…

  Nadal sa pre problémy s chrbtom odhlásil z turnaja v Rotterdame

  0icon

  Rotterdam 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Hamish Blair)   Španielsky tenista Rafael Nadal vo štvrtok oznámil, že pre problémy s chrbtom nebude štartovať na turnaji ATP v…

  Vláda SR znížila dotáciu na modernizáciu športovej infraštruktúry a stopla projekt výstavby cyklistického centra

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Slovenská vláda skresala o viac ako 20 miliónov eur financie na modernizáciu športovej infraštruktúry na roky 2021 a…

  Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura zostáva vo väzbe

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Bývalý šéf Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetán K. zostáva vo väzbe. Najvyšší súd (NS) SR…

  Vnímam, že existuje zhoda na potrebe reformy slovenskej justície, uviedla Kolíková

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Odborná verejnosť sa zhoduje na potrebe zmeniť súdnu mapu. Zriadenie samostatného správneho súdnictva odborníci a ľudia z praxe…

  Penta predáva mäsokombinát Mecom. Biznis s mäsom preberú Číňania

  0icon

  Bratislava 25. februára 2021 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc)   Investičná skupina Penta po štrnástich rokoch ukončuje svoje pôsobenie v sektore spracovania mäsa. V pondelok oznámila očakávaný predaj…

  Čína schválila ďalšie dve vakcíny proti ochoreniu COVID-19

  0icon

  Tchaj-Pej 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)   Čína vo štvrtok schválila ďalšie dve vakcíny proti koronavírusu pre širšie použitie. Tamojšie regulačné orgány podmienečne odobrili…

  TopDesať

  10 domov v Belgicku, ktoré sú také škaredé, až je neuveriteľné, že vôbec existujú

  0 icon

  Vďaka blogerovi Hannesovi Coudenysovi a samozrejme aj samotným architektom sa Belgicko stalo notoricky známou krajinou pre svoje bizarné budovy. V roku 2012 sa Coudeny rozhodol začať dokumentovať zvláštnosti belgickej architektúry na Instagramovom účte s názvom „Ugly Belgian Houses“, alebo teda po našom "Škaredé domy v Belgicku", ktorým dáva belgické výtvory do povedomia nadšencom…

  Prekliata budova Dakota a záhadné udalosti

  0 icon

  Newyorská budova, ktorú v rokoch 1880 až 1884 postavili na 72. ulici v mestskej časti Upper West Side na Manhattane, sa vždy spájala so záhadnými udalosťami. Prinášame ďalší zaujímavý článok o udalostiach, ktoré sa jednoducho vysvetliť nevedia. Budovu Dakota navrhol architekt Hnery Janeaway Hardenbergh (1847 až 1918). Jej výstavbu financovali Newyorčania Isaac Merritt…

  Y2K: Najväčší podvod v dejinách? 1. časť

  0 icon

  Y2K, označované aj ako chyba tisícročia, je predmetom nášho ďalšieho článku, v ktorom vám priblížime, o čo vlastne išlo. 31. decembra 1999 celý svet s napätím čakal, čo spôsobí tzv. „problém roku 2000“. Nakoniec sa nič vážne nestalo a mnohí tvrdia, že išlo o najväčší podvod v dejinách. V rámci dvojdielneho článku sa spoločne pozrieme na údajne…

  10 celebrít, ktoré ukrývajú nečakaný skrytý talent

  0 icon

  Celebrity žijú pod mikroskopom. Napriek tomu sa niektorým z nich podarilo ukryť tajný talent. Čomu sa venujú mimo herectva či hudby? Niektoré z celebrít sa začali venovať maľovaniu ešte pred tým, ako sa stali celebritami, iné objavili svoj talent až neskôr v živote. Niektoré celebrity maľovali pod pseudonymom a je možné, že si…

  Satan a jeho tajné posolstvá 1. časť

  0 icon

  Elvis Presley, The Beatles, Led Zeppelin, Judas Priest ... Množstvo hudobných interpretov sa stretlo s obvineniami, že ich texty obsahujú tajné Satanove posolstvá, ktorý vzývajú zlé bytosti. Čo je na tom pravdy, sa pozrieme spoločne v rámci dvojdielneho článku s názvom Satan a jeho tajné posolstvá. Neuvedomená správa je zamaskované znamenie, ktoré človek za…

  Vo svete IT

  Rover Perseverance zachytil haváriu pristávacieho modulu

  0 icon

  Pristávací modul „Sky Crane,“ ktorý zniesol na povrch Marsu rover Perseverance, minulý týždeň havaroval. Dobrou správou je, že rover zachytil fotografie, píše portál Space. Pristávací modul bol posledným krokom počas „siedmich minút strachu.“ Ide o časový úsek, v ktorom musí misia sama prejsť tenkou atmosférou Marsu, spomaliť a dosadnúť na…

  Ľudia so sklonmi k extrémizmu si nedokážu poradiť so zložitými úlohami: Tvrdí to nová štúdia

  0 icon

  Extrémizmus každého druhu môže byť nebezpečný. Jedinci sa môžu v určitých prípadoch obrátiť na násilie, aby dokázali všetkým naokolo svoju pravdu. Bol to práve extrémizmus, ktorý prispel k nespočetnému množstvu tragédií, píše portál IFLScience. Výskumníci z University of Cambridge však tvrdia, že prišli na to, čo môže stáť za extrémistickým…

  Toto je TOP 10 celosvetovo najpopulárnejších smartfónov za rok 2020. Zoznam vás určite prekvapí

  0 icon

  Každoročný rebríček najpopulárnejších smartfónov za predošlý rok je opäť na stole. Tentokrát prišla s komplexným reportom za rok 2020 analytická spoločnosť Omdia, ktorej výsledky boli zverejnené na zahraničnom portáli Phonearena.com. Spoločnosť Omdia vytvorila zoznam „najpopulárnejších“ smartfónov za rok 2020, ktorý vychádza z celkových dodávok týchto zariadení po celom svete. Výsledky…

  Google Mapy dostávajú tmavý režim. Takto si ho môžu aktivovať prví šťastlivci, ktorí ho už majú k dispozícii!

  0 icon

  V priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o tom, že spoločnosť Google začala s distribúciou viacerých nových funkcií pre Android smartfóny. Jednou z nich je aj natívna podpora tmavého režimu pre aplikáciu Google Mapy. Tmavý režim v Google Mapách je postupne distribuovaný Spoločnosť Google v súvislosti s uvoľnením tejto funkcie…

  Sčítanie obyvateľov 2021: Kde, kedy a ako? Pozor, prebieha online!

  0 icon

  Sčítanie obyvateľov na našom území má dlhú históriu, ktorej začiatok sa datuje ku koncu 18. storočia. Ide tak o jeden z najstarších druhov štatistík, ktorý sa v pravidelných intervaloch opakuje. Jeho cieľom je zistiť nielen to, koľko ľudí žije na území štátu, či miest, ale aj zistiť bližšie demografické informácie…

  Armádny Magazín

  Izraelský analytik Kedmi odhalil zákerný plán USA o obetovaní Ukrajiny

  0 icon

  Izrael, 25. februára 2021 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi uviedol, že USA nedokázali „podplatiť“ Ruskú federáciu tým, že jej odovzdali pobaltské štáty a Ukrajinu.   Dnes je hlavným geostrategickým cieľom Washingtonu narušenie vzťahov medzi Ruskom a Čínou. Obe mocnosti považujú Američania za kľúčových oponentov. Moskva vystup

  Debut slovenského rýpadla na vojenskej výstave v Abu Dhabí

  0 icon

  Abu Dhabí, 25. februára 2021 (AM) - História spoločnosti CSM INDUSTRY sa v Československu začala písať v roku 1967. V roku 1976 sa začala výroba legendárneho univerzálneho dokončovacieho stroja UDS. Za 50 rokov sa na celom svete vyrobilo a exportovalo viac ako 30 000 strojov a konštrukčných mechanizmov UDS. Stroj je…

  Ako cvičenie NATO takmer vyvolalo jadrovú vojnu so ZSSR

  0 icon

  Rusko, 25. februára 2021 (AM) – Kvôli rozsiahlemu cvičeniu NATO Able Archer sa ZSSR v roku 1983 pripravoval na jadrovú vojnu so Spojenými štátmi, píše The Drive s odvolaním sa na odtajnené materiály amerického ministerstva zahraničia. Dokument obs

  Vrtuľníky Bell Huye II putujú do libanonských vzdušných síl

  0 icon

  FORT WORTH, Texas (25. februára 2021) – Spoločnosť Bell tento mesiac dodala libanonským vzdušným silám (LAF) tri vrtuľníky Bell UH-1H-II. Stroje rozšíria existujúcu flotilu letectva Libanonu, ktoré ich plánuje nasadiť pri najrôznejších pátracích a záchranárskych operáciách, pri transporte vojakov alebo počas hasičských a p

  Bezkonkurenčná Derivácia. Najnovší protilietadlový delostrelecký komplex

  0 icon

  Rusko, 25. február 2021 (AM) - Viete, že Rusko o 5-7 rokov dodá na trh asi 50 nových druhov zbraní a špeciálnej techniky? Určite bude medzi nimi protilietadlový delostrelecký komplex „Derivácia-PVO“ 2S38, predurčený na boj s dronmi, riadené rakety „Grom-E1“ a „Grom-E2“...  

  Svetlo sveta

  Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

  0 icon

  „Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

  Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

  0 icon

  Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

  V Devíne sme si uctili svätých Cyrila a Metoda

  0 icon

  V nedeľu 14. februára 2021 uplynulo 1152 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila. Riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna V. Kuznecova, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada Daniela Suchá spolu s Mons. Mariánom Gavendom si uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred…

  Dokedy budeme pozerať na našu slávnu históriu českými očami?

  0 icon

  Stanovisko k stvárneniu dokumentu o sv. Cyrilovi a Metodovi Vážený pán generálny riaditeľ, na začiatok musíme len zopakovať, že idea vytvoriť a odvysielať vo verejnoprávnej RTVS „Slovenský panteón“ je dobrá a nádejná, realizácia už menej. Po tom, čo sme vzniesli pripomienky k Andrejovi Hlinkovi, robíme tak aj k časti venovanej sv. Cyrilovi a Metodovi. Ide nám o to, aby Panteón bol…

  KBS: Zneužitie sčítania obyvateľstva na kampaň proti Cirkvi

  0 icon

  Katolícki biskupi združení v Konferencii biskupov Slovenska na 98. plenárnom zasadnutí, ktoré sa konalo online formou, prijali vyhlásenie ku kampaniam, ktoré zneužívajú sčítanie obyvateľstva. Text prináša Tlačová kancelária KBS v plnom znení. Zneužitie sčítania obyvateľstva na kampaň proti Cirkvi “My, katolícki biskupi Slovenska, zídení cez internet na 98. plenárnom zasadaní KBS, s veľkým znepokojením vnímame ako…

 • icon FOTO DŇA