Ktorý fašizmus Slovensku a Európe škodí ?

Publikované 07.08. 2017 o 10:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

<!–
@page { margin: 0.79in }
P { margin-bottom: 0.08in }
–>

Na Slovensku s absolútnym pokojom sledujeme boj vládnej moci proti extrémizmu a teda aj proti fašizmu a fašistom. Pod vedením Róberta Fica v tomto boji začína polícia a teda Slovensko dosahovať „dobré“ výsledky. Bola odhalená vraj neonacistická bunka – Ľudová strana – Naše Slovensko a traja poslanci Národnej rady SR za túto bunku sú stíhaní políciou, ktorá odhalila veľmi závažné prejavy fašizmu ohrozujúce obyvateľstvo Slovenska, Európy a sveta vôbec. V prvom prípade išlo o nenávistné facebookové statusy namierené proti oceneným štátnou cenou prezidenta SR Andreja Kisku, v druhom prípade o hanobenie príslušníkov inej rasy. Tretí prípad sa dotýka, podľa Nového času, vraj samotného vodcu slovenských fašistov za prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd a súvisí so šekom v hodnote 1488 eur. K tomuto „úspešnému postupu“ polície a vládnej moci vôbec je potrebné doplniť žiadosť generálneho prokurátora na Najvyšší súd, aby zakázal politickú stranu ĽS – NS.

Hovorí sa, že kto mlčí, tak ten svedčí. Ak nám na Slovensku tento spôsob boja proti fašizmu ako jedného z prejavov extrémizmu vyhovuje, potom to znamená, že sa nad svojim vlastným osudom a nad politickými procesmi a javmi veľmi nezamýšľame a máme dôležitejšie veci na riešenie. Je to ale v poriadku, pretože to, čo sme doteraz na Slovensku z „fašistických praktík“ objavili, nám nedáva dôvod znepokojovať sa. Neonacistická symbolika či vraj nenávistné prejavy členov ĽS – NS nemôžu ohroziť mierovú existenciu v Európe, pretože nie sú previazané s politickou mocou v krajine a nadnárodnými politickými štruktúrami. Rovnako nám neprispeli v Európe k vzniku konfrontačnej politiky demokratického Západu s Ruskom.

Naša vládna moc, média a tretí sektor pokladajú za skutočných fašistov kotlebovcov. Znamená to, že ich prejavy fašizmu pokladajú pre Slovensko a svet za veľmi nebezpečné. Takouto propagandou a politickou praxou sa vládna moc pokúša verejnosť zorientovať v problematike fašizmu, aby občania – voliči uverili deklarovanej hrozbe či ich výmyslom. Lenže hrozba fašizmom zo strany ĽS – NS v skutočnosti predstavuje zástupný problém oveľa väčšieho problému, ktorý sa dotýka skutočného fašizmu. Všetky kroky, ktoré sa podnikajú v súčasnosti proti členom ĽS – NS, slúžia prinajmenej dvom účelom:

a) ako uviedol časopis Nový čas, má to byť jeden z podporných argumentov pre zákaz politickej strany a

b) „výcvik a vzdelávanie“ verejnosti z „fašizmu“ kotlebovcov je hustou dymovou clonou, ktorá v týchto rokoch a v tomto období zastiera nárast konfrontačnej politiky demokratického Západu s Ruskom spojenej s militarizáciou priestoru východnej Európy z úrovne NATO.

Ak vládna moc, média a tretí sektor si dovolili presviedčať obyvateľov Slovenska, že v krajine sa rozrastá skutočný fašizmus, tak potom je potrebné zdôrazniť, že okrem vymysleného „fašizmu“ ĽS – NS musí zákonite existovať ešte ďalší fašizmus, akási ďalšia kategória fašizmu, alebo najjednoduchšie – musia existovať skutočné prejavy fašizmu, sympatie k nemu, jeho podpora a určité prejavy. Tento fašizmus je na hony vzdialený od „fašizmu“ kotlebovcov. Kto je nositeľom podpory skutočného fašizmu ? Nositeľom podpory skutočného fašizmu je demokratický Západ. Tento typ fašizmu je už, na rozdiel od kotlebovcov, spojený s politikou demokratického Západu a politickou mocou národných a nadnárodných štruktúr.

Povedzme si teda otvorene. Vyšetrovateľ NAKA vzniesol obvinenie proti „vodcovi slovenských fašistov“ Mariánovi Kotlebovi za prečin prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Toto obvinenie súvisí so šekom 1488 eur. Demokratický Západ cez celú plejádu svojich politických elít zorganizoval založenie konfrontačnej politiky s Ruskom, v rámci ktorej podpora a sympatie k fašizmu na Ukrajine sa stali bežnou agendou politickej praxe, ktorej výsledkom je potláčanie základných práv a slobôd na Ukrajine, občianska vojna a NATO má svoj politický a vojenský dozor nad celým priestorom Ukrajiny, resp. východnej Európy. Bol obnovený fašistický cieľ z obdobia 2. svetovej vojny – likvidácia Ruska ( vtedy ZSSR ). K tomuto cieľu a vôbec k celej konfrontačnej politike demokratického Západu s Ruskom sa bez mihnutia oka prihlásilo aj Slovensko. Polícia ide po krku vraj „fašistom“ za neonacistickú symboliku, ako to napísal Nový čas, ale zatiaľ v tichosti sú organizované vojenské transporty na východ Európy, uskutočňujú sa cvičenia za cvičením a prípravy na vojenský stret s Ruskom neutíchajú. V Európe sa spustila k aktivitám iba konfrontačná politika s Ruskom a žiadne úsilie o mierové spolunažívanie v Európe sa nevyvíja. Žiadna vláda členskej krajiny EÚ či NATO sa svojich občanom – voličov nepýta a nežiada súhlas, čo si môže v oblasti zahraničnej politiky dovoliť a čo nie. Podobne postupuje aj naša vládna moc a ešte okrem toho si dovolila za aktívnej pomoci médií a tretieho sektora organizovať propagandu, ktorou straší obyvateľov krajiny pred „fašizmom“ kotlebovcov.

Je vidieť, že pred „fašizmom“ kotlebovcov nás ochráni samotná vládna moc za pomoci polície a lovcov fašistov. Ale nemáme zodpovedanú otázku, kto nás ochráni pred vládnou mocou, médiami a tretím sektorom, keďže skutočná podpora fašizmu ako nástroja na dosiahnutie určitých politických cieľov je organizovaná vládnou mocou. Ak „vodca slovenských fašistov“ navýši počet darov pre chudobné rodiny z jedného na sto šekov v hodnote 1488 eur, pochybujem, že sa tým zhorší bezpečnostná situácia občanov Slovenska a Európy. Ak demokratický Západ bude cez svoje štruktúry ďalej militarizovať najmä východ Európy a hľadať spôsoby, ako zničiť Rusko, bude sa bezpečnostná situácia všade zhoršovať. Nikto z politických elít nerozpráva o mieri, všetci však svorne rozprávajú o obrane pred agresívnym Ruskom.

Z propagandistických ťahov vládnej moci, médií a tretieho sektora verejnosti na Slovensku sa dáva do povedomia len jeden vymyslený fašizmus – „fašizmus“ kotlebovcov. Ten vraj treba v záujme občanov zničiť, pretože ide o ich bezpečnosť. Kto nepreháňa s aktivitami rozumu a má srdce na právom mieste či trošku občianskeho svedomia, ten takýmto lacným ťahom o hrozbe nepodľahne.

Z reálnych politických procesov, ktoré sa odohrávajú v Európe a vo svete sa rozumu človeka a jeho svedomiu vyjavuje niečo celkom iné: fašizmus má veľkú podporu u demokratického Západu a v tomto našom čase bol použitý pre praktické politické ciele a účely. Ním sa dala vytvoriť konfrontačná politika s Ruskom, využiť Ukrajinu v prospech politických a vojenských cieľov demokratického Západu, či ospravedlniť militarizácia NATO a celého východu Európy. Ide o využitie reálneho fašizmu v politickej praxi, pretože bol obnovený fašistický cieľ z 2. svetovej vojny. A došlo nie iba k obnoveniu tohto cieľa. S definitívnou platnosťou bol nastolený kurz vytvoriť veľkú Európu zničením národných štátov a nástrojom takejto totálnej politiky sa stala EÚ na čele s Bruselom. A opäť sa Slovensko aktivitami vládnej moci na čele s Róbertom Ficom hrnie do náručia totalitarizmu. Občania v každej členskej krajine EÚ ako zdroj štátnej moci stratili napriek ústavným zárukám svoju schopnosť ovplyvňovať politiku v svoj prospech.

Takže otázka na záver je jasná: Ktorý z týchto dvoch fašizmov ( vymysleného a reálneho ) Slovensku a Európe škodí ?

Keďže ĽS – NS nevedie náš národ do vojny proti Rusku a má vážne výhrady k tomu, čo robia EÚ a NATO a čo je ich skutočným poslaním, je ťažko predpokladať, že obyvateľov Slovenska a Európy ohrozuje práve tento jej „fašizmus“.

Podľa našej vládnej moci Slovensku a Európe najviac škodí „fašizmus“ kotlebovcov. Podpora fašizmu z úrovne vládnej moci je organizovaná tak, aby nebola zo strany občanov kritizovaná a napádaná. Platí v tomto prípade známe príslovie, že zlodej kričí: Chyťte zlodeja ! Od každého jednotlivca na Slovensku závisí, aby sa nedal zlákať týmto pokrikom, pretože je falošnou hrou vládnej moci s občanmi – voličmi. Vychádza to tak, že Slovensku a Európe ( svetu ) najviac škodí podpora fašizmu zo strany demokratického Západu, pretože v ňom sa dlhodobo „uložené“ skryté záujmy a ciele nadnárodných ekonomických a politických štruktúr.

Dušan Hirjak

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme z Hlavných Správ

Severokórejský vodca Kim Čong-un zagratuloval Putinovi k volebnému víťazstvu

Moskva 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Wong Maye-E)   Severokórejský vodca Kim Čong-un zagratuloval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi k zvoleniu na ďalšie šesťročné funkčné obdobie v najvyššom štátnom úrade. Informovala o tom v utorok agentúra TASS s odvolaním sa na severokórejskú štátnu tlačovú agentúru KCNA. "Kim Čong-un tlmočil svoje srdečné gratulácie ruskému…

Macron tvrdí, že v predbrexitovom Bruseli sa hovorí po anglicky až príliš

Paríž 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)   Angličtina v Bruseli prevláda až príliš, a to obzvlášť v čase, keď sa blíži odchod Británie z Európskej únie. Vyhlásil to v utorok francúzsky prezident Emmanuel Macron a prisľúbil, že bude bojovať za to, aby sa v európskych inštitúciách a v zahraničí používala…

Merkelová: Írsko sa v záležitostiach okolo brexitu môže spoľahnúť na Nemecko

Berlín 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/DPA/Kay Nietfeld)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok ubezpečila, že Írsko sa môže spoľahnúť na Nemecko, pokiaľ ide o rokovania ohľadne spôsobu vystúpenia Británie z Európskej únie. Podľa agentúry AP tak urobila po stretnutí s írskym premiérom Leom Varadkarom v Berlíne. Merkelová privítala Varadkara deň…

Babiš po rokovaniach s Hamáčkom zamieril do Lánov, kde povečeria so Zemanom

Praha/Lány 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Prezident ČR Miloš Zeman privítal v utorok na zámku Lány premiéra v demisii Andreja Babiša, s ktorým absolvuje pracovnú večeru. Ešte predtým sa predseda českej vlády stretol s lídrom sociálnych demokratov z ČSSD Janom Hamáčkom, aby hovorili spolu o zložení budúcej vlády, vyplýva…

V starej výrobnej hale v Česku našli filmový materiál z politických procesov

Praha 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR)   Predpoklady o existencii filmových materiálov z procesu s niekdajším prominentným predstaviteľom štátostrany Rudolfom Slánskym z roku 1952 sa ukázali ako opodstatnené. Desiatky kilometrov filmového materiálu z tejto temnej kapitoly novodobých československých dejín objavil insolvenčný správca vo výrobnej hale zbankrotovanej továrne v Stredočeskom kraji. Informovali…

Rusko ustupuje od narážok, že novičok by mohol pochádzať zo Švédska

Štokholm 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Sergei Grits)   Rusko len "hádalo", keď tvrdilo, že Švédsko môže byť jednou z krajín, z ktorých pochádza smrtiaca nervová látka novičok použitá pri útoku na bývalého agenta Sergeja Skripaľa. Vyplýva to z vyhlásenia ruského veľvyslanca vo Švédsku Viktora Tatarinceva, ktorého citovala agentúra DPA. "Bol to…

Vo Francúzsku zadržali šesť podozrivých z napomáhania teroristovi

Paríž 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Christophe Ena)   Francúzska polícia zadržala šesť osôb pre podozrenie z poskytnutia logistickej podpory jednému z páchateľov teroristických útokov v Paríži z januára 2015, ktoré si vyžiadali celkove 17 obetí. Vyšetrovatelia sa domnievajú, že práve tieto osoby zabezpečili zbrane pre Amédyho Coulibalyho, ktorý deň po krviprelievaní…

Prasaciu hlavu ktosi v nedeľu večer umiestnil pred mešitu v nemeckom Gronau

Gronau 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Probst)   Nemecké bezpečnostné zložky vyšetrujú ďalší prípad umiestnenia prasacej hlavy v okolí mešity, tentoraz z nedele večera na chodníku pred pozemkom, na ktorom stojí takáto modlitebňa v Gronau v spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko. Informácie priniesli regionálny denník Westfällische Nachrichten, ako aj tlačová agentúra DPA…

Pri streľbe na strednej škole v Marylande dvaja ranení; útočník je mŕtvy

Washington 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alex Brandon)   Dvaja študenti utrpeli v utorok zranenia, keď iný študent spustil streľbu na strednej škole v meste Great Mills v americkom štáte Maryland. Strelca vyhlásili po prevoze do nemocnice za mŕtveho. Informácie poskytol miestny šerif Timothy Cameron, na ktorého sa odvolala rozhlasová stanica National…

Galko: Je nemysliteľné, aby Drucker dokázal zvládnuť očistu polície

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Podľa Galka Drucker nedokáže zvládnuť úlohy, ktoré budú pred ním stáť Kandidát na post ministra vnútra Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) riadil rezort zdravotníctva systémom pokusov a omylov a je o ňom známe, že nedokázal premiérovi v demisii Robertovi Ficovi (Smer-SD) účinne oponovať, keď…

Trump zatelefonoval Putinovi a zablahoželal mu k znovuzvoleniu

Moskva 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)   Kremeľ v utorok oznámil, že americký prezident Donald Trump zatelefonoval ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a zablahoželal mu k znovuzvoleniu. Kremeľ vo vyhlásení uviedol, že obaja prezidenti v utorok hovorili o potrebe koordinovať snahy v obmedzovaní pretekov v zbrojení a o nutnosti užšej spolupráce…

ĽSNS: „OĽaNO nám ukradlo návrh zákona a prezentuje ho ako svoje“

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)   Na začiatku tohto roka prišla strana OĽaNO s novelou zákona o daní z príjmov, v ktorej navrhovala odstupňovanie daňového bonusu podľa toho, koľko má pracujúci rodič detí. Avšak takmer totožný návrh zákona predložila ĽSNS minulý rok. Zaň vtedy poslanci OĽaNO nezahlasovali. ĽSNS tvrdí, že im ukradli ich…

Most-Híd súhlasí so zmenou v nomináciách Smeru-SD do novej vlády

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Nová nominácia bola prerokovaná na Koaličnej rade Strana Most-Híd súhlasí s nomináciou súčasného šéfa rezortu zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD) na post ministra vnútra. Takisto súhlasí s tým, aby ministerstvo zdravotníctva prebrala po ňom súčasná štátna tajomníčka rezortu Andrea Kalavská. Uvádza to Most-Híd…

Kollár vrátil úder Dankovi, zaútočil na jeho ministrov a prijal ponuku na televíznu diskusiu o mafii

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Líder opozičného politického zoskupenia Sme rodina, Boris Kollár, zverejnil na sociálnej sieti video, v ktorom reaguje na slová Andreja Danka o tom, že Kollár má mafiánsku minulosť. Ten na oplátku predsedovi SNS vyčíta doterajšie pôsobenie jeho ministrov. Kollár vo videu odmietol reagovať na nedeľné Dankove…

Fico: Slovensko nie je čierna diera! Miera slobody médií je taká veľká, že až neslobodne popierajú akýkoľvek názor, ktorý sa im nehodí

Bratislava 20. marca 2018 (HSP/Foto:TASR-Branislav Račko)   Robert Fico už nie je premiérom Slovenska. Veta, ktorá by pred pár týždňami prekvapila asi každého, je dnes realitou. Politická kríza minulý týždeň vyvrcholila demisiou trojnásobného predsedu vlády, ktorý v blogu pripomenul úspechy Slovenska dosiahnuté pod jeho vedením. "Ani tieto tri hektické týždne,…

Južná Kórea pošle svojich K-Popových spevákov do KĽDR v rámci upevňovania vzťahov

Soul 20. marca 2018 (HSP/Foto: screenshot z YouTube)   Skupina juhokórejských spevákov tzv. štýlu K-Pop navštívi Severnú Kóreu v rámci  vzájomnej návštevy, keďže sa severokórejskí zúčastnili zimných olympijských hier v Pjongčangu Pôjde o približne 160 Juhokórejčanov, ktorí v Severnej Kórei pobudnú od 31. marca do 3. apríla, uviedlo juhokórejské ministerstvo pre…

Nechcú ani Druckera. Matovič: On nie je človekom, ktorý dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smer-SD) je síce sympatický muž, avšak ako človek, ktorý opakovane obhajoval Roberta Kaliňáka aj pri jeho najväčších kauzách, určite nie je tým, kto dokáže vrátiť dôveru ľudí v políciu. Uviedol to predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. "Slovensko dnes…

Prokuratúra: Vyšetrovanie vraždy novinára Kuciaka intenzívne pokračuje

Bratislava 20. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Vyšetrovanie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka naďalej intenzívne pokračuje. Pre TASR to v utorok uviedla hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) Jana Tökölyová. "Prvoradým je zistenie a zaistenie dôkazov slúžiacich na objasnenie veci a potrestanie páchateľa. Prezentovanie skutočností, ktoré sú orgánom činným v trestnom…

TopSpeed

Test jazdenky: Honda Accord 8g (2008 - 2015)

2

Hľadáte klasický sedan, alebo priestrannejšie kombi strednej triedy a nepotrpíte si vyslovené na dynamickú stránku auta? Hľadáte spoľahlivosť, kvalitu, vyššie výbavy a agresívnejší vzhľad? Možno by ste mali svoj zoznam rozšíriť o jedného z japonských zástupcov. Môže to byť aj Honda Accord 8g, ktorú nám do testu zapožičala spoločnosť AAA AUTO. 

Modernizovaný Ford Mustang má až 450 koní a špeci tlmiče

9

Kultový a legendárny „pony car“ Ford Mustang prichádza v modernizovanej podobe aj do Európy. Fastback aj kabrio dostanú športovejší vzhľad. Neostane len pri ňom. Ford vylepšil zavesenie kolies unikátnou technológiou, motory a tiež asistenčné systémy vodiča. Faceliftovaný zástupca pravoverných športových áut je v predaji už aj na Slovensku. 

VW Arteon kombi naozaj príde. Bude aj 6-valec?

10

VW Arteon má asi najkrajší dizajn súčasných Volkswagenov, aspoň z môjho pohľadu. No myslím, že mu chýbajú dve veci. Motor, ktorý má viac ako 4 valce a karoséria kombi, ktorú v Európe stále obľubuje dosť motoristov. VW Arteon kombi skutočne príde, Shooting Brake by mali dokonca predstaviť už koncom tohto roka. A čo tak ešte VR6?

Bude elektrický VW I.D. R najrýchlejšie EV na Pikes Peak?

2

Volkswagen to myslí s ofenzívou elektromobilov vážne. Keďže ideálne laboratórium na vyskúšanie extrémov je motoršport, tak tam práve mieria. Nebude to však Formula E, ani Electric GT, Nemci si vybrali tie rovno tie najslávnejšie preteky do vrchu, Pikes Peak. Elektrický špeciál  VW I.D. R pripravujú a na štart sa postavia už tento…

Vitara - skvelý pomocník k rodinnému domu

23

S príchodom Gitary, ako nové Suzuki Vitara familiárne voláme, sa mi otvorili celkom nové možnosti. Ani jedno z áut, ktoré mám k dispozícii nedokáže to, čo Gitara. Iste nemusím vysvetľovať, že rodinný dom nie sú len radosti, ale aj starosti a nové problémy. Zrazu každý týždeň treba previezť niečo neštandardne ťažšie,…

Qashqai doslova zostrelil malý nákladiak z cesty. Vážna dopravná nehoda

21

Áno, vážna dopravná nehoda, ktorá sa obišla bez život ohrozujúcich zranení. Pri pohľade na diaľničnú zrážku je to ako zázrakom. Ako sa z nepríjemného pohľadu poučiť? Už aj malá nepozornosť dokáže zapríčiniť potenciálne tragickú nehodu. Prečo to vodič Nissanu Qashqai namieril rovno do “kufra“ nákladiaku, je nepochopiteľné. Po predbiehganí na diaľnici…

KAMzaKRÁSOU

Sebarozvoj s koučkou: Čo s pocitom nespravodlivosti?

3

Nič neoberá ľudí o pokoj tak, ako boj proti všetkému, lebo cítia hnev a zlosť. Niekedy sa naozaj ťažko zmieruje s tým, aký život je, a neraz nám príde kruto nespravodlivý. Na to však nemáme dosah, aby sme ľudí aj svet naprávali, hoci niekedy si to silno prajeme.   To, čo ovplyvniť…

Na tieto jednoduché cviky na zlepšenie pamäti už nikdy nezabudneš!

2

Váš mozog je životne dôležitý orgán rovnako ako vaše srdce, no netreba zabúdať na to, že v prípade mozgu sa vieme postarať o priebeh jeho starnutia či zlepšenie jeho chodu. V skutočnosti si takmer 60 percent ľudí myslí, že napríklad Alzheimerova choroba je len prirodzenou súčasťou starnutia a že jej nevieme…

Vyskakujúca kostica z podprsenky: Takto jednoducho ju zachrániš!

5

Dovolíme si tvrdiť, že s podprsenkami bojuje každá z nás. Najprv nájsť správnu, ktorá by nám dokonalo sedela a keď takú nájdeme a často nosíme, tak z nej začne vychádzať kostica, ktorá nás pichá a spôsobuje nepríjemnosti. Čo s tým? Ak sa podprsenky nechcete zbaviť, pretože patrí k vašim obľúbeným, tak poznáme skvelý trik, vďaka ktorému ju určite…

Lieky a potraviny: Vieš, ktoré za žiadnych okolností nekombinovať?

3

Ak užívaš lieky, mala by si si dať pozor na niektoré konkrétne potraviny. Že prečo? Lieky a potraviny dokopy totiž v niektorých prípadoch vedia narobiť poriadnu šarapatu v organizme. Kedy to je a ktoré potraviny radšej vylúčiť popri užívaní liekov? Prezradíme ti to.

Neignoruj varovné signály choroby srdca! Takto ich dešifruješ

3

Naše srdce je nepochybne najdôležitejším orgánom v našom tele. Veľké asi ako dve spojené dlane a veľmi, veľmi pracovité… Preto sú choroby srdca vážnym zdravotným problémom a sú pre človeka nebezpečnejšie, ako obávaná rakovina prsníka u žien či rakovina prostaty u mužov. Preto je veľmi dôležité neignorovať varovné signály choroby…

Na čo slúži cibuľová kúra? Neuveríš, ale jej účinky sú obdivuhodné!

5

Vitamíny, minerály, antioxidanty a mnohé iné skvelé živiny vám dokáže poskytnúť celkom obyčajná zelenina, ktorú máme všetci doma na kilá. Reč je o cibuli, ktorá nie je dobrá len na použitie v kuchyni, no využiť sa dá aj na beauty účely, o čom vie málokto. A ako sa používa cibuľová…

TopDesať

Ako vyzerá koniec sveta? Je krajší, ako by sa mohlo zdať

0

"Po mnohých rokoch snívania som sa konečne dostal až na koniec sveta - do Patagónie," hovorí rumunský fotograf Doru Oprisan. A ako ten koniec sveta vlastne vyzerá? "Čo ma najviac prekvapilo, bola hojnosť intenzívnych farieb. Ani neviem, ako by som mohol opísať spôsob, ako sa celá obloha ráno rozsvietila do žiarivých farieb v…

Deti a zvieratá zachytené na týchto dokonalých fotografiách

0

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnoho ľudí považuje svojich domácich miláčikov za členov rodiny. Podľa štúdie, ktorú urobila univerzita v Cambridgi, deti majú tendenciu hľadať podporu u svojich domácich miláčikov. Vieš si predstaviť túto zaujímavú kombináciu? Ak nie tak nevadí, dnes ti totiž ukážeme fotografie na ktorých sú zachytené práve…

10 dôkazov, že váha nie je meradlom sexepílu

0

Väčšina z nás sa v súvislosti so svojou postavou zauíma iba o váhu. No v skutočnosti váha nie je tým najlepším meradlom progresu... Tieto premeny ti to dokážu. Ak sa naozaj staráš o svoje telo, potom by si sa rozhodne nemal riadiť iba váhou. Je všeobecne známe, že 1 kilogram tuku má…

Pracovná plocha na počítači: Geniálne nápady na tapety

0

Každý deň presedíme hodiny pri počítačoch, tak prečo by sme naše oči nemohli pobaviť ešte pred tým, čo ich unavíme? Na to dokonale poslúži pracovná plocha s ktorou sa dá naozaj kreatívne pracovať. Boredpanda zozbierala tieto fotografie pracovných plôch. Niektoré sú kreatívne, iné zasa geniálne a vtipné, ktoré mali naštvať…

Najbohatší ľudia - toto je nový rebríček miliardárov!

0

Pri slovnom spojení "najbohatší ľudia na planéte" sa zrejme väčšine z nás vyjaví jedno meno, ktoré sa v tomto rebríčku pravidelne objavuje na popredných miestach. No podľa časopisu Forbes nastali mierne zmeny v poradí. 10. Larry Ellison - 58,5 miliardy $ [caption id="attachment_24450" align="aligncenter" width="1000"]

Absurdné vynálezy: Niektoré z nich používame dodnes

0

Je úžasné vidieť, ako sa ľudia už v minulosti snažili vymýšľať novinky, ktoré mali pomôcť k bezpečnosti, prípadne iba ku komfortu. Niektoré tieto novinky sú však poriadne absurdné vynálezy. Zopár z nich sa zachovalo až do dnes, no trocha v upravenej podobe. Raz však Albert Einstein povedal: "Ak na prvý…