Holokaust, Putin a národnooslobodzovací zápas slovenských vlastencov proti nástupu progresívno-liberálneho fašizmu progresívcov a kiskovcov

Len nedávno si celý svet pripomenul 75. výročie oslobodenia koncentračného tábora v Osvienčime sovietskou Červenou armádou. Pri tejto príležitosti sa v Izraeli konalo celosvetové spomienkové stretnutie za účasti významných svetových predstaviteľov spoločenského a politického života, pričom najväčšia pocta bola preukázaná ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi, ktorý mal hlavný prejav a zároveň prestrihol pásku pri odhalení nového pamätníka obetiam leningradskej blokády.  Židia v Izraeli veľmi dobre vedia, že pred totálnou genocídou ich zachránili hlavne Rusi za nesmiernych obetí 27 miliónov padlých sovietskych občanov, čo znamená, že aj oni boli obeťami nacistického holokaustu. A taktiež veľmi dobre vedia, že pred ich totálnou genocídou a likvidáciou štátu Izrael, ktoré im chystajú svetovládne sionistické elity globálneho fašizmu NWO (Nový svetový poriadok) ich znovu môže zachrániť len silné Rusko, ktoré sa pod vedením geniálneho Putina stalo najvplyvnejšou mierotvornou silou nielen na Blízkom východe, ale aj v celom svete.

Kapitalizmus so svojou ideológiou liberalizmu, ktorého podstatou je honba za mocou a bohatstvom (satanizmus) zákonite speje k tomu, že čoraz väčšie bohatstvo a moc sa koncentruje do rúk čoraz užšej skupiny mocenskej elity, ktorá následne uzurpuje túto moc a nastoľuje svoju diktatúru = fašistickú totalitu. Nástup fašizmu kulminoval pred druhou svetovou vojnou v celej Európe a svoju najagresívnejšiu podobu nadobudol v nemeckom nacizme. Len vďaka ohromným obetiam sovietskeho ľudu bol porazený a na dlhé desaťročia vďaka existencii konkurenčnej kapitalizmu socialistickej sústavy sa musel skrývať pod maskou liberálnej demokracie. Avšak  rozpadom socialistickej sústavy znovu nabral dych a rozbehol svoju cestu za nastolením svojej totality, tentoraz však už v globálnom meradle.

Toto napredovanie neustále akcelerovalo a kulminovalo počas prezidentovania Baracka Obamu. Boli spustené farebné revolúcie v arabských štátoch (arabská jar), bol sformovaný islamský štát, ktorého teror mal prerásť aj do republík susediacich z juhu s Ruskom a následne aj na územie Ruska. Cieľom vyvolanej silnej migračnej vlny a organizovaného navážania migrantov je islamizovať Európu a nastoliť islamsko-fašistický kalifát pod dozorom a diktátom fašistickej centrály EÚ. Bol uskutočnený fašistický prevrat na Ukrajine, ktorá sa mala stať nástupiskom vojnového ťaženia na Rusko a rozdúchania celosvetového vojnového požiaru – 3. svetovej vojny, pravda mimo územia USA. V nej totiž vidia sionistické mocenské elity globálneho fašizmu možnosť svojej záchrany a nastolenia globálnej diktatúry. V tomto globálnom vojnovom požiari má byť zlikvidovaný aj štát Izrael a zvíťaziť primitívny, nenávistný a vražedný islam ako najvhodnejší nástroj nastolenia  totalitnej diktatúry svetovlády nielen v arabskom svete, ale aj v Európe. V USA by bolo aktivizované stanné právo (Martial Law) a odporcovia fašistickej totality by boli sústreďovaní a likvidovaní v koncentračných táboroch FEMA, ktorých je v USA vybudovaných viac ako 800 vrátane tisícov väzenských vagónov s putami a gilotínam na masové stínanie hláv: https://dmgnews.com/index.php/2018/06/30/fema-concentration-camps-death-by-guillotine/

O ďalších zlovestných plánoch na genocídu ľudstva a ponechanie nažive len zlatej miliardy sa nebudem zmieňovať, lebo literatúry na túto tému je dostatok.

Zámery globálnych sionistických elít, pre ktoré oddane pracuje aj vlastizradná  ruská oligarchia nevychádzajú hlavne vďaka Putinovi, ktorý ich úspešne marí, a tak ich pokusy o štátny prevrat či vyvolanie občianskej vojny sú odsúdené na neúspech. Naposledy dostali od Putina smrteľný úder, keď 15. januára t.r. v poslaní Federálnemu zhromaždeniu Putin oznámil svoje veľkolepé plány vedúce k likvidácii vlastizradného liberalizmu a budovaniu socialistickej spoločnosti, pravda bez zhubnej ideológie marxizmu-leninizmu. Liberáli zvolali paralelne svoje liberálne fórum, ktorého zámerom bolo pripraviť kroky na odstavenie Putina a prevzatie moci do svojich rúk. Avšak Putinovo posolstvo im doslova vyrazilo dych a priviedlo k odstúpeniu liberálnej vlády Medvedeva. Nastal koniec všetkým ich nádejam.

V USA takisto dostali sionistické elity globálneho fašizmu tvrdý úder víťazstvom Trumpa v prezidentských voľbách, ktorý zvíťazí aj v ďalších voľbách a ešte viac sa vymkne z rúk deep state (tajnej vlády sionistov). Rozviaže si ruky aj na rozvoj plodnej spolupráce USA s Ruskom a odstránenie hrozby vzájomného vojnového konfliktu.

Najviac sa zatiaľ darí sionistickým mocnárom v Európe, keď centrála EÚ sa úspešne pod ich vedením mení na genocídnu fašisticko-totalitnú obludu, ktorej zámerom je likvidácia európskych národov, demografická katastrofa  s výmenou pôvodného obyvateľstva za ľahko ovládateľné  moslimské. Ale aj tu nevychádza všetko podľa plánu. Veľká Británia nakoniec vystúpila z EÚ a aj v Európe sa vzmáha národnooslobodzovací zápas vlasteneckých síl.

Keď sa spýtali  izraelského politického analytika, ruského rodáka a bývalého pracovníka izraelskej zahraničnej rozviedky Jakova Kedmiho, ktorý často vystupuje v politických reláciách v Rusku a ktorý si jasne uvedomuje, že len silné Rusko je garanciou existencie Izraela, čo si myslí o vystúpení Veľkej Británie z EÚ, odpovedal, že je to prvý krok. Je totiž len otázkou času, kedy sa rozpadne novodobý žalár európskych národov, ktorý nám pripravuje našu genocídu a zánik európskej civilizácie. Sionistické svetovládne elity sa snažia rozpadu EÚ zabrániť stupňovaním svojich totalitných praktík, ktoré už aj okato predvádzajú. Napríklad, najnovšie fašistickí byrokrati EÚ zakázali prítomnosť národných vlajok na stoloch europoslancov zaradiac ich do kategórie zakázaných bannerov (transparentov). Preto je nutné, aby aj my vlastenci sme na oplátku vlajke totalitnej EÚ preukazovali rovnakú „poctu“ zakázaného transparentu a odstraňovali ju zovšadiaľ. EÚ prijala nehorázne a podlé uznesenie o tom, že za rozpútanie 2. svetovej vojny nesie vinu Rusko spolu s Nemeckom, aj keď zdravo mysliacim ľuďom je jasné, že to boli práve svetovládni sionisti (židovskí bankári) a európske veľmoci, ktoré podporovali Hitlera a odovzdali mu do rúk Československo po Mníchovskej zrade, čo odštartovalo jeho vojnové ťaženie na východ.

Niet pochýb o tom, že v Európe, a teda aj na Slovensku aktívne a intenzívne pôsobia tajné služby sionistickej svetovládnej elity, ktoré spolu so sieťou tzv. sorošovských mimovládok a pri pomoci domácich a cudzích agentov (Nicholson, Lipšic, Soltész, …), vlastizradných novinárov (Sme, Denník N, Aktuality, …) a politikov (Kiska, Truban), špionážnych inštitúcií a organizácií (ESET, Investigatívne centrum Jána Kuciaka) vytvárajú akčnú špionážnu sieť zameranú na nastolenie totalitnej diktatúry a likvidáciu slovenského národa. Tieto sily zinscenovali vraždu Kuciaka a jeho priateľky, ktorá im dosiaľ slúži ako hnací motor uchopenia moci (viď. Kiskove vyhlásenia). Nad Slovenskom sa zaťahujú temné mračná agresívno-progresívneho fašizmu. V poslednom čase sa im mimoriadne darí. Obsadili prezidentské kreslo, vyhrali voľby do europarlamentu, prenikli do mocenských zložiek štátu (prokuratúra, súdnictvo, bezpečnostné zložky), rozbehli prenasledovanie vlastencov trestnými stíhaniami – v tomto smere je nadmieru aktívny mladý prokurátor a progresívny inkvizítor Honz. Vo svojich podlých aktivitách nezaostávajú ani ďalší fašistickí aktivisti ako progresívec Sibyla alebo ideológovia progresívneho fašizmu ako Milo a Goda – autori časti programu PS/SPOLU týkajúcej sa nastolenia fašistickej totality: https://blog.hlavnespravy.sk/14643/vystraha-najvyssieho-stupna-desivy-vlastizradny-volebny-program-ps-spolu-nastolenia-fasistickej-totality-a-likvidacie-slovenskej-statnosti/ ).

Progresívno-fašistické strany Za ľudí a PS/SPOLU nielenže majú vo svojom volebnom programe články predznamenávajúce nastolenie cenzúry, zrušenie ústavného práva na slobodu slova a prejavu, zákaz činnosti pronárodných inštitúcií (Matica a pod.), inštitucionálne zriadenie fašistických orgánov (Centrum pre hybridné hrozby a dezinformácie), nastolenie ekologického a gender teroru LGBTI, navážanie moslimských migrantov, nastolenie fašistickej totality, ale fašistické metódy začali uplatňovať už aj v praxi na tzv. antifašistických protestoch zameraných na marenie predvolebných zhromaždení strany ĽSNS. Správajú sa na nich ako najväčší hulváti, primitívi, provokatéri, ktorí tak ako kedysi Hitler rozdúchavajú v ľuďoch nenávisť.  Fašisti najprv svojich odporcov (v našom prípade nás vlastencov) označia hanlivými nálepkami – extrémisti, rasisti, nacisti, fašisti, homofóbi, islamofóbi, antisemiti, a potom voči nám rozdúchavajú nenávisť, volajú po našej likvidácii, provokujú, urážajú – veď na to majú právo, lebo my sme tí zlí a oni sú tí dobrí, slušní, tolerantní. Tu platí dvojaký kilo(meter) – oni si môžu beztrestne dovoliť všetko, a my ani pípnuť.

Kisku jeho priatelia Porošenko a Soroš zrejme vyškolili, že nástup k moci fašisti uskutočňujú aj pomocou operácií „pod falošnou vlajkou“, ako bolo napríklad podpálenie Ríšskeho snemu či prepadnutie vysielača v Gliwiciach, alebo streľba do protestujúcich najatými gruzínskymi ostreľovačmi pri kyjevskom Majdane.  A tak sme sa dočkali sakrálnej obete Jána Kuciaka a jeho priateľky s ďalekosiahlymi dôsledkami znamenajúcimi razantný nástup progresívneho fašizmu. Už len sa musíme modliť, aby zasa nezinscenovali pod falošnou vlajkou ďalšiu sakrálnu obeť vo vlastných radoch pri antikotlebovských demonštráciách, lebo ako vidíme, od nich sa dá očakávať akákoľvek podlosť a zákernosť. Oni, nemajúc žiadnu úctu k padlým,  sa dokonca neštítia využívať holokaustovú mašinériu otĺkajúc nám vlastencom o hlavu holokaust, ako keby my sme zaň niesli zodpovednosť. Pritom za holokaust nesie zodpovednosť presne také isté nenávistné štvanie, aké oni uplatňujú voči nám. Kým u nacistov boli terčmi nenávistnej štvanice židia, komunisti, Cigáni, Rusi a iní odporcovia hitlerovského nacizmu, tak teraz sme terčom fašistickej nenávistnej štvanice my hrdí  vlastenci a národovci.  Vedia naši progresívni fašisti, že pán, ktorému oddane slúžia, t.j. elity globálneho fašizmu NWO, má vo svojom programe okrem iného aj likvidáciu izraelského národa a štátu Izrael v rámci globálneho vojnového požiaru, čiže totálny židovský holokaust? Len vďaka Rusom sa tieto zlovestné zámery nenaplnia.  Mnohí v Izraeli si to už veľmi dobre uvedomujú a predstaviteľa elít globálneho sion-fašizmu Soroša majú na čiernej listine ako personu non grata. Mali by sme si z nich na Slovensku brať príklad a zakázať politickú činnosť mimovládkam naviazaným na sorošovské nadácie.  Však pani Čaputová? Čo vy na to? Veď vy ste taká demokratka a bojovníčka za hrdé a zvrchované Slovensko! Alebo nie? Zoberiete si príklad z Izraela, ktorý považuje Rusko za svojho strategického partnera a Putina za svojho priateľa? Veď ste boli v Izraeli priamym svedkom toho, aká veľká celosvetová pocta bola Putinovi preukázaná. Chápem, bol to pre vás šok, z ktorého sa asi ešte doteraz spamätávate. Ale pripravte sa na to, že podobných šokov budete zažívať stále viac a viac.

Nuž, voľby sa nezadržateľne blížia a čoskoro uvidíme, ako dopadnú. Aj keby vyhrala tzv. demokratická opozícia, je nádej, že strany OĽaNO a Sme rodina nedovolia, aby progresívci a kiskovci nastolili fašistickú totalitu a likvidáciu zvyškov národnej zvrchovanosti. A samozrejme, okrem vlasteneckých strán ĽSNS a Vlasť či iných vlastencov budeme stáť na stráži demokracie aj my predstavitelia vlasteneckej slovenskej inteligencie v združeniach slovenskej inteligencie KORENE. Veď demokracia je vládou ľudu, vládou slovenského ľudu, a nie diktátom nadnárodných korporácii, veľkokapitálu, oligarchie či byrokracie Bruselu (fašizmus). Musíme urobiť všetko pre to, aby slovenský ľud prostredníctvom svojho štátu preberal do svojich rúk kontrolu nad kapitálom a usmerňoval chod štátu vo svoj prospech. Musíme prestať byť otrokmi kapitálu a donútiť ho, aby slúžil nám. K tomuto (socializmu) smeruje Rusko. Pravda, tam je cca 50% kapitálu v rukách štátu a ďalších 25% v súkromných rukách je naviazaných na štátny kapitál. Postaráme sa o to, aby zahraničnému kapitálu v strategických odvetviach bolo zabránené vyvážať enormné zisky do zahraničia alebo mu v zákonoch pripravíme také podmienky, ktoré cez cenovú reguláciu obmedzia jeho ziskovosť do takej miery, že ho donútia odísť zo Slovenska. Tak si prinavrátime do rúk štátu strategické odvetvia odovzdané dzurindovcami zahraničiu. Zakážeme rozpredaj vody, pôdy, lesov a iného surovinového bohatstva do rúk zahraničného kapitálu. Také oblasti ako strategické energetické siete, vzdelanie, zdravotníctvo, sociálne záležitosti musia ostať v rukách štátu, kde bude platiť princíp solidarity. Podvodný II. pilier musí byť zrušený a peniaze správcovských spoločností vrátené občanom.  Podpora rodín, pôrodnosti a materstva sa musí stať jednou z hlavných priorít štátu. Žiadne dzurindovské rozkrádanie a rozpredávanie podľa hesla „štát je zlý vlastník“, práve naopak. Príkladom je Rusko, kde len silný štát disponujme zdrojmi, s ktorými je schopný realizovať veľkolepé investičné a sociálne projekty a zámery. Žiadne oslabenie v zmysle liberálneho „menej štátu“, lebo to znamená jeho úplné odovzdanie do rúk nadnárodného kapitálu a oligarchie.  Kapitál musí byť podriadený štátu v rukách ľudu (demokracia) a nie opačne (liberálny fašizmus). Je úlohou slovenskej vlasteneckej inteligencie vypracovať taký model postupných krokov, ktoré privedú Slovensko k spravodlivej spoločnosti slúžiacej svojmu ľudu. Liberalizmus prerastajúci v súčasnosti do otvoreného fašizmu bude skôr či neskôr porazený. Čím skôr, tým lepšie. Tým menej škôd napácha.

Hlavu hore, Slováci! Liberálno-progresívni fašisti budú nakoniec porazení! Nebojme sa ich zastrašovania a útokov. Veď na našej strane je Pravda a Boh. Misky váh sa pomaly preklápajú na našu stranu aj vďaka Rusku pod vedením Putina a USA pod vedením Trumpa. Náš národnooslobodzovací zápas nakoniec prinesie svoju úrodu!

Ing. Peter Kohút, CSc.

člen združení slovenskej inteligencie KORENE  https://zsi-korene.sk/

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 22.41

Priemerná čítanosť: 5737

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  V sobotu pribudlo 573 prípadov COVID-19, počet obetí sa zvýšil o 57. ŠÚKL nevylúčil, že sa zaregistrujú aj testy na COVID-19 na domáce použitie

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   RT-PCR testy odhalili v sobotu (16. 1.) na Slovensku 573 pozitívnych na ochorenie COVID-19, celkovo vykonali 2850…

  Prečo médiá odvádzajú pozornosť pri dokumente o Lučanského pobyte v Bystrici? Radačovský: Keby jeho rodina verila, že spáchal samovraždu, asi by nechcela, aby som ich zastupoval

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   Podivností okolo smrti bývalého prezidenta Policajného zboru SR generála Milana Lučanského pribúda. Tento týždeň prišiel s ďalším zaujímavým dôkazným…

  V sobotu otestovali v Košiciach takmer desaťtisíc ľudí, pozitívnych bolo 158

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Počas soboty 16. januára bolo v Košiciach vykonaných takmer desaťtisíc testov, ktoré odhalili 158 pozitívnych prípadov. Miera pozitivity…

  Kollár k očkovaniu a Lučanskému: Ak sa majú ľudia rozhodnúť o očkovaní, potrebujú informácie. Každý si to musí zvážiť. Generála sme považovali za dobrého policajta

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Očkovanie je principiálne správna vec, vďaka ktorej sa na Slovensku prakticky nevyskytujú mnohé v minulosti bežné choroby. Ale…

  Pohľad z oboch strán mreží na nadužívanie kolúznej väzby a inštitútu kajúcnika v trestných konaniach

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Pravne listy/Foto:TASR-František Iván)   Prinášame vám pohľad advokáta, ktorý je toho času vo väzbe a opisuje skutočné podmienky kolúznej väzby. Článok…

  V Kábule zastrelili dve sudkyne

  0icon

  Kábul 17. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Rahmat Gul)   Neznámi ozbrojenci zastrelili v nedeľu skoro ráno dve sudkyne, ktoré pracovali na afganskom najvyššom súde v hlavnom meste…

  NRSR: Poslanci OĽANO navrhujú individuálne vzdelávanie umožniť i na druhom stupni

  0icon

  Bratislava 17. januára (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie "doma", by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl. Vyplýva to z navrhovanej novely…

  Ján Mazák je nebezpečenstvom pre právny štát, hovorí sudca Patrik Števík

  0icon

  Bratislava 17. januára 2021 (HSP/Foto:Lehotský)   O predsedovi Súdnej rady Jánovi Mazákovi sa kriticky vyjadruje čoraz viac sudcov. Hovoria, že zradil sudcovský stav, že je…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  Nová webová stránka projektu Časoslov gréckokatolíka

  0icon

  Košice 17. januára 2021 (HSP/TSKE/Foto:Casoslov)   17. januára, v Nedeľu o Zachejovi, spustila Rada pre mládež Košickej eparchie novú webovú stránku projektu Časoslov gréckokatolíka. Webové…

  TopDesať

  Huba požierajúca žiarenie v Černobyle zachráni budúcich astronautov

  0 icon

  Magnetické pole našej planéty nám neumožňuje nájsť iba sever, je to tiež neoceniteľný štít pred kozmickým žiarením. Túto ochranu nemožno považovať za samozrejmosť a existuje veľa obáv z toho, ako môžeme poskytnúť rovnakú ochranu astronautom pri budúcich misiách v hlbokom vesmíre. Potenciálna odpoveď pochádza zo zvláštneho zdroja: huba. Na huby sa v…

  Konštantín a kríž, ktorý mu ukázal cestu 1. časť

  0 icon

  Slovné spojenie „uvidieť svetlo“ ako synonymum prestúpenia na inú vieru má dvoch slávnych pôvodcov: svätého Pavla a rímskeho cisára Konštantína, ktorý žil v rokoch 274 až 337 po Kristovi. Práve druhému menovanému znamenie na nebi v podobe kríža ukázalo cestu, po ktorej sa má vydať, aby porazil svojho soka Marca Aurelia Maxentia. Keď…

  Migréna? Tieto potraviny s ňou zatočia!

  0 icon

  Migréna je ako neželaný hosť, ktorý sa vopred neohlásil a ťažko sa ho zbaviť. Ak často trpíš bolesťami hlavy, vieš, aké ťažké môže byť žiť s týmto problémom normálny život. Iste, môžeš si vziať tabletky alebo cvičiť, aby si sa pokúsili obmedziť svoju bolesť, ale tieto prostriedky sú dočasné, čo znamená, že…

  Najnapínavejšie vesmírne misie roku 2021: Mesiac, Mars aj vesmírny ďalekohľad

  0 icon

  Pokiaľ ide o skúmanie vesmíru ľudstvom, 2021 vyzerá, že to bude vzrušujúci rok s mnohými začiatkami, trpko-sladkým koncom a jeho súčasťou budú aj niektoré misie, pri ktorých budeme zatínať zuby. Po mnohých a mnohých oneskoreniach (začiatkom misie sa plánoval na rok 2007), by tento rok mohol byť skutočne rokom, kedy bude konečne…

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Vo svete IT

  „Súkromie je cool“ hovorí zakladateľ DuckDuckGo. Služba dosiahla nový historický míľnik v dennom počte vyhľadávaní

  0 icon

  V posledných mesiacoch, až rokoch, čoraz viac je pre používateľov internetu ochrana ich súkromia dôležitejšou. Aktuálne najväčšími „žrútmi“ dát a informácií sú Google, či Facebook. Obe spoločnosti zbierajú mnoho dát, o ktorých možno ani nevieme, že produkujeme. Je to spôsobené hlavne tým, že ich služby sú natoľko populárne, že odchod ku…

  Xiaomi uvoľnilo zoznam 27 smartfónov, pre ktoré plánuje uvoľniť nadstavbu MIUI 12.5

  0 icon

  Xiaomi ešte koncom decembra 2020 predstavila nielen smartfón Mi 11, ale aj nadstavbu MIUI 12.5, ktorá priniesla mnoho noviniek a vylepšení. Pôvodne malo ísť o malú aktualizáciu, ale vskutku pôjde o významný update. MIUI 12.5 nadstavba dorazí na tieto modely zariadení Najnovšie spoločnosť zverejnila prostredníctvom sociálnej siete Weibo zoznam 27…

  Lenovo LivePods LP40 – bezdrôtové slúchadlá s výdržou až 12 hodín s cenovkou, z ktorej ti padne sánka

  0 icon

  Pokukávaš po nových bezdrôtových slúchadlách, ktoré by naplnili tvoje očakávania vo všetkých smeroch, no zároveň za ne nechceš „vysoliť“ nehorázne peniaze? V tom prípade by si určite nemal prehliadnuť akciu na slúchadlá Lenovo LivePods LP40, ktoré ponúkajú naozaj špičkové technické špecifikácie, no zároveň stoja naozaj až nehorázne málo peňazí. Na…

  Astronómovia vydali najdetailnejšiu mapu vesmíru. Pozrieť si ju môžete aj vy

  0 icon

  Astronómovia nedávno vydali pozoruhodnú mapu vesmíru, ktorá je výsledkom šesťročnej práce prieskumu DESI (pozn. redakcie: Dark Energy Spectroscopic Instrument), píše portál IFLScience. Táto mapa je doteraz najväčšou z hľadiska pokrytia oblohy, senzitivity a celkového počtu galaxií. Výsledná mapa ponúka rozlíšenie až 10-triliónov pixelov. Na jej zhotovení sa podieľali tri observatória, ktoré pozorovali…

  Tesla Roadster už takmer 3 roky putuje našou Slnečnou sústavou. Kde sa nachádza dnes?

  0 icon

  6. februára 2018 sa odohral štart rakety Falcon Heavy, ktorá sa zapísala medzi významné udalosti amerického vesmírneho programu. Ide totiž o najvýkonnejšiu raketu na svete. Na palube, ako náklad, sa nachádzala aj Tesla roadster a za volantom sedel Starman, figurína, oblečená vo vesmírnom obleku spoločnosti SpaceX. Lenže čo sa s touto…

  Armádny Magazín

  V predvečer inaugurácie sa Biely dom a Kapitol z bašty slobody a demokracie menia na vojenský bunker

  0 icon

  USA, 17. január 2021 (AM) - Pripravení na uvedenie do služby! Počet vojakov v okolí vládneho cent

  Ďalšie informácie o výstroji „Sotnik“

  0 icon

  Rusko, 17. január 2021 (AM) - Ruský výstroj vojaka budúcnosti „Sotník“ (Stotník) dosiahne vďaka použitým špeciálnym materiálom nízku hmotnosť a dokáže sa prispôsobovať figúre vojaka. Zároveň sa stane najochraňujúcejšou zo všetkých doposiaľ existujúcich nepriest

  Iránske revolučné gardy demonštrovali svoju raketovú silu. Video

  0 icon

  Irán, 17. január 2021 (AM) - Ako sa dalo čakať IRGC vystrelili aj balistické rakety Emad, Qadr a Sejjil počas 2. fázy cvičenia „Veľký prorok-15“. Rakety boli vystrelené na niekoľko námorných cieľov nachádzajúcich sa vo vzdialenosti 1800 km v Indickom oceáne, aby simulovali zameranie na nosnú skupinu lodí americké

  Roman Michelko: Nákup 3D radarov alebo názorové premety ministra obrany Jaroslava Naďa

  0 icon

  [caption id="attachment_30343" align="alignnone" width="640"] Minister obrany Naď: Ja normálnych ľudí nevidím demonštro

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA