Čo si nedávno všimol ruský generálny štáb ? Žiadajme od našich ústavných činiteľov vysvetlenie !

<!–
@page { margin: 0.79in }
P { margin-bottom: 0.08in }
–>

Na internetovom portáli novarepublika.cz bol dňa 16.5.2017 zverejnený článok, ktorý sa zaoberá veľmi dôležitou témou, pretože sa dotýka otázok života a smrti mnoho miliónov ľudí. Podľa článku na konci mesiaca apríla došlo v ruskom generálnom štábe k veľmi vážnej udalosti. Na Moskovskej medzinárodnej bezpečnostnej konferencií zástupca náčelníka generálneho štábu ruskej armády generál Viktor Poznichir prehlásil, že ruské velenie dospelo k jednoznačnému presvedčeniu, že USA sa chystajú k preventívnemu jadrovému úderu proti Rusku. Ruské velenie si urobilo analýzu z toho, čo robí Pentagon a velenie NATO v Bruseli, ktoré v rámci útočnej doktríny Steel Rose presúva na hranicu dotyku s Ruskou federáciou invázne zbory, ktoré slúžia k útočnému nasadeniu a nepočíta sa s ich prežitím. Rusko si všíma, že americkí generáli presúvajú do Pobaltia invázne zbory, nie obranné jednotky.

Ruský generálny štáb si všimol, že v Pobaltí sa nebudujú línie defenzívnej obrany, pokiaľ by NATO chcelo chrániť pobaltské krajiny, ale budujú sa izolované autonómne odpaľovacie zariadenia pre americké rakety s plochou drahou letu. Rakety Tomahawk nemajú žiadne defenzívne použitie, pretože ide o útočné zbrane. Mimoriadna pozornosť je venovaná príprave ženijného vojska, ktoré má za úlohu zaistiť pozemné prejazdy cez ruské rieky, nakoľko ruská doktrína počíta so zničením mostov cez rieky v prípade postupu nepriateľa. Aj v prípade jednotiek nemeckého Bundeshweru ide o oddiely útočných skupín, čo sú ľahké motorizované skupiny na vozoch Marder. Ruský generálny štáb si všíma aj navýšenie rozpočtu pre protiraketovú obranu. Do roku 2022 budú mať USA viacej „obranných“ raket než koľko má Rusko jednotlivých nukleárnych hlavíc. Stavba odpaľovacích zariadení v pobaltských krajinách naznačuje, že Američania v blízkej budúcnosti plánujú zaútočiť na Rusko tisíckou rakiet s plochou drahou letu.

Je samozrejme, že ak Pentagon spustí preventívny nukleárny úder, Rusko bude reagovať svojim potenciálom nukleárnych zbraní a to bude pre samotnú Európu veľká katastrofa. Správa o tom, k akému záveru sa dopracovalo ruské vojenské velenie akosi ostala nepovšimnutá tak v médiách ako aj u jednotlivých politikoch. Ak sa USA chystajú k preventívnemu jadrovému útoku proti Rusku, tak je to veľmi zlá správa a preto má dostať dôležitosť najvyššieho stupňa. Lenže v praktickom živote to tak nie je. Najprv treba pripomenúť, že v priestore EÚ vládnu moc každého členského štátu netvoria pronárodní politici, ale proamerickí neokonzervatívni politici, takže pre nich je dôležité, čo povedia či nepovedia Američania a nie čo povie Rusko. Takáto situácia platí aj pre Slovensko.

Na Slovensku v týchto dňoch NR SR prijala dokument s názvom Deklarácia NR SR o nevyhnutnosti podpory obrany SR. Napriek tomu, že podľa vyhlásenia poslanca Galka za SaS bezpečnosť občanov je štátna priorita, nikto z poslancov sa téme preventívneho úderu USA proti Rusku nevenoval. Táto téma si vyžaduje rozvinúť veľké politické a pracovné úsilie zo strany vládnej moci na Slovensku. Prečo ? Sú tu jasné indície ruského vojenského velenia o tom, že v prípade NATO nejde o rozvinutie obrany proti vpádu ruských vojsk, ale o prípravu na invázny útok proti Rusku, pričom verejnosť v Európe je do nekonečná klamaná tým, že ide o obrannú úlohu NATO. Týmto spôsobom postupovali aj poslanci NR SR, keď v deklarácií schválili podporu obrany SR a úsiliu byť platnou súčasťou obrannej aliancie. Podľa deklarácie rozpočtové výdavky na obranu majú do roku 2022 dosiahnuť úroveň 1,6 % HDP. A keď si zistíme, čo najbližšie plánuje Ministerstvo obrany SR nakupovať, tak sú to útočné bojové obrnené vozidlá.

Prehlásenie ruského vojenského velenia je potrebné preveriť. Mala by to byť úloha vládnej moci. Samotné preverenie môže byť kombinované rôznym spôsobom a je potrebné, aby svoju úlohu zohrali tak vládne orgány a pracovné skupiny ako aj samotný parlament. Najprv však je potrebné, aby naši ústavní činitelia svojim občanom čestne a poctivo zdôvodnili, čo sa v skutočnosti deje na dotyku s hranicou Ruskej federácie, či sú informovaní o takom niečom, ako je preventívny jadrový útok USA proti Rusku. Je dôležité rozvinúť diplomatické rokovania s Ruskou federáciou o charaktere aktivít NATO v Pobaltí. Dôležitá bude aj rekognoskácia celého terénu expertnou skupinou a k tomu, predpokladám, bude potrebná spolupráca s OSN.

Prečo je dôležité preveriť prehlásenie ruského vojenského velenia ? Pretože od jeho výsledku závisí ďalší postup. Ak sa ukáže, že USA skutočne plánujú preventívny jadrový útok na Rusko a že v Pobaltí sa zabezpečuje príprava na útok, potom sú to jasné argumenty, v zmysle ktorých je potrebné momentálne riešiť koncepciu zahraničnej politiky SR a tak, aby sa príprava jadrovej konfrontácie s Ruskom zastavila a ukončila. Pri jadrovej konfrontácií s Ruskom žiadna pomoc zo strany USA nie je možná a ani nebude poskytnutá. Generálny tajomník NATO Stoltenberg zbytočne apeluje na členské štáty NATO, aby viacej investovali do obrany, pretože ide o bezpečnosť Európy. Ak chceme mať bezpečnú Európu, tak musíme sa snažiť, aby sme na svojich dvoroch boli si sami pánmi svojho osudu a nie aby nás aj naďalej kolonizovali vojska USA. Bezpečnosť Európy bude zaručená iba vtedy, ak svoju vojenskú moc nad Európou stratia USA, pretože demokratické právne štáty majú existovať na princípe vzájomnosti a partnerstva, nie podriadenosti.

Jadrová konfrontácia USA s Ruskom sa nedá riešiť navýšením rozpočtov na obranu Európy, ale bezpečnostnou Alianciou s Ruskom, teda uzatvorením príslušných zmlúv. Preventívny jadrový úder USA proti Rusku je potrebné zrušiť rozumnou spoluprácou krajín Európy s Ruskom. Prípravu samotného útoku NATO proti Rusku je potrebné včas odhaliť. Toto je úloha pre našu vládnu moc, ak za niečo stojí a má záujem o skutočnú bezpečnosť občanov. Deklarácia NR SR nedávno prijatá má vôbec neuspokojuje, pretože nič nerieši. V skutočnosti bola prijatá iba preto, aby sa naša delegácia na summite NATO cítila tak, že má čiastočne splnenú úlohu o navyšovaní rozpočtu na obranu, pričom obranou sa zastiera príprava na útok.

Členstvo v NATO nás nezachráni, ak NATO zaútočí na Rusko, ale Aliancia s Ruskom je dobrým základom bezpečnosti takej krajiny ako je Slovensko. Opäť je to Rusko, na ktoré demokratický Západ plánuje útok. Ako je vidieť, fašistický cieľ z obdobia 2.svetovej vojny bol oživený a pripravuje sa. Vyrástla nová generácia politikov, ktorá nesplnený sen Hitlera a jeho prisluhovačov plánuje čestne splniť, hoci aj za situácie, že budú straty na životoch ľudí a majetku krajín veľmi veľké a podmienky pre život priam neznesiteľné. Na Slovensku celá politická elita vládnej moci a jej prisluhovači tento fašistický cieľ podporuje, ibaže podľa nich fašistov máme iba v ĽS – NS.

A na záver malá perlička. Podľa internetového denníka Hlavné správy minister obrany SR Peter Gajdoš v priestoroch Ženijného práporu v Seredi sa zúčastnil slávnostného nástupu príslušníkov aktívnych záloh. Podľa denníka v rámci pilotného projektu sa cvičenia v rámci aktívnych zúčastňuje 37 ľudí. V rámci projektu budú precvičení vojaci so ženijnými spôsobilosťami a v prípade potreby ich bude možné nasadiť pri rôznych živelných pohromách a kalamitách. Táto informácia je iba z tohto pohľadu ( pohľadu pomoci obyvateľom Slovenska ) úplne v poriadku.

Ak však túto informáciu dáme vedomé do súvislosti s prehlásením ruského vojenského velenia, tak potom kroky Ministerstva obrany SR majú naplniť iné poslanie armády SR v rámci NATO. Ruské vojenské velenie totiž mimoriadnu pozornosť venuje príprave ženijného vojska na strane NATO, ktoré má za úlohu riešiť pozemné prejazdy cez ruské rieky. Prípravu ženijného vojska pokladá ruské vojenské velenie za dôležitú súčasť útočného nasadenia proti Rusku. Keďže sa nepočíta s prežitím inváznych zborov v prvom nasadení, môže sa stať aj to, že NATO bude potrebovať vojakov so ženijnými spôsobilosťami aj z územia Slovenska. Koordináciu plánov ( projektov ) prípravy vojsk NATO za žiadnych okolnosti nemožno vylúčiť.

Za neklamný znak chystanej invázie NATO ruské vojenské velenie počíta nasadenie poľských ženistov v Estónsku v marci tohto roku. Ženijný útvar mal za úlohu nacvičovať brodenie a presun vozidiel pechoty cez vodné toky v simulácií plnenia bojového útoku. Veľká úloha je prikladaná tomu, za aký čas je možné zrealizovať ženijné stavby. Prajme si, aby príprava našich ženistov súvisela iba s ich použitím pri živelných pohromách a kalamitách za mierového stavu.

Dušan Hirjak

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Dušan Hirjak

O AUTOROVI

Som na starobnom dôchodku. Niekoľko rokov som pracoval ako tajomník OV SZM v Humennom, ako konštruktér vo Vihorlate, .n.p. Snina, ako predseda Odborovej rady na výstavbe VN Starina, ako tajomník MNV a potom 5 volebných období ako starosta obce Stakčínska Roztoka. V rokoch 1989- 1994 som diaľkovo študoval na PU v Prešove filozofiu. Získal som akademický titul Mgr. a PhDr. Píšem básne ( občas ), rekreačne behám a baví ma venovať sa politickým otázkam. Niekedy som bol radovým členom KSČ a členom ĽM ( počas práce vo Vihorlate 1977-1985 - stranícka úloha ). Manželka Anna je na dôchodku, celý život pracovala v NsP Snina ako ženská sestra. Mám dve dcéry: Tatianu a Natašu. Obidve žijú a pracujú v Bratislave. Mám tri vnúčatá. Žijem v svojom rodinnom dome v Snine.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 148

Celkové hodnotenie: 15.18

Priemerná čítanosť: 953

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Dozvie sa svet o jeho teniskách i ďalších radostiach a starostiach? Mesežnikov: Premiérovi i predsedovi parlamentu by Twitter mohol pomôcť zviditeľniť sa na medzinárodnej scéne.

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok, Jakub Kotian, Martin Baumann)   Politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky (IVO) Grigorij Mesežnikov si myslí, že…

  Premiéri východných krajín SRN sa zastali Nord Stream 2

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/dpa-Jens Buettner)   Premiéri východných krajín SRN jednomyseľne podporili Nord Stream 2 a vyzdvihli veľký význam projektu pre celú Európu, informuje…

  Tisíce ľudí demonštrovali v Düsseldorfe proti pandemickým opatreniam

  0icon

  Düsseldorf 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Niekoľko tisíc demonštrantov sa v nedeľu v meste Düsseldorf v západnej časti Nemecka zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam…

  Policajti obvinili ukrajinského prevádzača, ktorý pomáhal previezť piatich nelegálnych migrantov

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:Facebook-Polícia Slovenskej republiky)   Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil Ukrajinca zo zločinu prevádzačstva. Toho sa mal Vitalii S.…

  Výživová poradkyňa prezradila, ako sa správne stravovať bez diéty

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Adriana Orozová, výživová poradkyňa na klinike Alimmenta v Barcelone, prezradila jednoduchý a rýchly spôsob, ako sa správne stravovať a…

  Za nedodržanie karantény bude hroziť v Británii pokuta do 10-tisíc libier

  0icon

  Londýn 20. septembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Ľuďom, ktorí v rámci opatrení proti pandémii nedodržia karanténu, bude britská vláda ukladať pokuty do sumy 10-tisíc libier (GBP),…

  Na ceste pri Kežmarku našli v aute dvoch mŕtvych mužov

  0icon

  Kežmarok 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Prešovský kraj)   Dve mŕtve telá v osobnom vozidle sa našli pod mostom na ceste I/66 z obce Huncovce do…

  Pogačar šokoval Rogliča aj celý svet. Nový šampión Tour de France je Indurain aj Pantani v jednom

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Sebastien Nogier, Thibault Camus)   Už niekoľko dní bolo zrejmé, že v nedeľu podvečer bude pod Víťazným oblúkom v Paríži stáť…

  Zaujímavá novinka či budovanie kultu osobnosti? Čaputova nahrala hlásenie k zastávkam na Hodžovom námestí. Mali by rovnako postupovať aj ďalší štátni predstavitelia?

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Foto:TASR–Jakub Kotian)   Uplynulú stredu prezidentka SR Zuzana Čaputová informovala, že pri príležitosti Európskeho týždňa mobility si pre cestujúcich na zastávkach…

  Ďalší boj o post predsedu na obzore? Nicholsonová si vie predstaviť, že by po odchode Sulíka viedla SaS, nielen ona

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Úrad vlády SR, TASR-Martin Baumann, Michal Svítok)   Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová si vie samu seba predstaviť na poste predsedníčky SaS.…

  TopDesať

  Vláknina a správne fungovanie tela

  0 icon

  Prinášame vám ďalší článok z edície ako funguje telo. Postupne sa vám snažíme priniesť jednotlivé zložky potravy, ktoré sú nevyhnutné na to, aby sme boli zdraví a naše telo dostalo všetko, čo reálne potrebuje. V tejto časti článku sa pozrieme na veľmi dôležitú súčasť potravy, ktorou je vláknina. Vláknina je súčasť potravy, ktorá…

  Psy dokážu vyňuchať rakovinu s takmer 97 % presnosťou

  0 icon

  Naši domáci miláčikovia sú jednoducho najlepší. Najlepší spoločníci, poslucháči a kamaráti na hranie. A zoznam týchto naj sa práve rozšíril o psy, ktoré dokážu vyňuchať rakovinu v krvi. Ak vlastníte tohto štvornohého chlpáča tak viete, že psy majú vrodenú schopnosť vnímať situácie, keď sa niečo deje. V minulosti sa už preukázalo, že vycítia vôňu Parkinsonovej…

  Skutočnosť alebo fotomontáž? Tieto fotografie sú jednoducho úžasné

  0 icon

  Internet je plný fotografií, ktoré sú upravované v rôznych externých grafických editoroch, ako je napríklad Photoshop. Aj preto je čím ďalej ťažšie rozlíšiť skutočnosť od fotomontáže. Ako sú na tom však nasledujúce fotografie, ktoré sme si pre teba dnes pripravili? Skutočnosť alebo fotomontáž? Zrejme ťa prekvapíme, ak ti povieme, že…

  TOP10: Tieto fakty ti jedného dňa zachránia život!

  0 icon

  Mnohým zraneniam a dokonca aj úmrtiam by sa dalo predísť, keby ľudia vedeli, ako sa v kritických situáciách správne zachovať. Niekedy poznanie jednoduchej skutočnosti môže zvýšiť tvoje šance na prežitie alebo pomôcť zachrániť život niekoho iného. A tieto fakty by ťa mali naučiť, ako sa správať v život ohrozujúcich situáciách. 1.…

  10+ dôkazov, že ľudská hlúposť naozaj nepozná hranice

  0 icon

  Všetci máme tie okamihy, kedy sa náš rozum s logikou vyberú na spoločnú dovolenku. Výsledkom je krátkodobá debilita, ktorú si ale väčšinou rýchlo uvedomíme a robíme veci tak, ako by sa mali. No tento dočasný stav nie je to isté, čo permanentná ľudská hlúposť.  Einstein mal pravdu. Už sme to poznamenali…

  Vo svete IT

  Dva tímy vedcov skúmali sľubného kandidáta na časticu temnej hmoty. Prišli však k protichodným záverom

  0 icon

  Dva experimenty, ktoré pátrajú po stopách častice, ktorá zabraňuje galaxiám rozletieť sa na kusy, nedávno prišli s protichodnými výsledkami. Jeden z nich prišiel s prázdnymi rukami, zatiaľ čo druhý priniesol sľubné objavy. Temné bozóny sú kandidátmi na častice temnej hmoty, v ktorých sa neukrýva veľa sily. Na rozdiel od tradičných…

  Čo je WiFi Direct a podporuje to aj môj telefón?

  0 icon

  Keď sa spomenie WiFi, tak automaticky väčšinu z nás napadane surfovanie po internete, ale v skutočnosti sa za týmto pojmom môže schovávať výrazne viac, ako len „pripojenie k internetu“. Na tému upozorňuje portál nextpit.com. Čo je to WiFi Direct? Prvou vecou, ktorú treba povedať je, že táto funkcia je v…

  3 funkcie Android smartfónov, o ktorých možno ani netušíte

  0 icon

  Operačný systém Android aktuálne používa približne tri-štvrtina všetkých používateľov chytrých telefónov. Ide tak o veľmi populárny a rozšírený operačný systém, ktorý okrem iného v sebe schováva radu dobre „zašitých“ funkcionalít. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti 3 vcelku základné funkcie, ktoré sú častokrát používateľmi nevyužívanými, hoci patria medzi…

  Pozrite si zoznam 179 najvýkonnejších procesorov v počítačoch! Ako dopadol ten váš?

  0 icon

  Častokrát prinášame rebríčky najvýkonnejších smartfónov, najlepších fotomobilov a podobne. Dnes sme si zobrali na mušku procesory, ktoré nájdeme v našich počítačoch. Takto vyzerá rebríček najvýkonnejších procesorov Nižšie si môžete pozrieť rebríček 179 najvýkonnejších procesorov, ktorý je vytvorený na základe služby geekbench.com, ktorá je aktualizovanou na hodinovej báze. Na to, aby…

  Microsoft môže „pochovať“ Google Meet a Zoom. Pracuje na novej vstavanej funkcii pre Windows 10

  0 icon

  Microsoft neustále pracuje na vývoji Windowsu 10 pričom v pravidelných intervaloch prináša nové funkcionality. Najnovšie portál WindowsLatest poodkryl novú funkciu, na ktorej Microsoft aktívne pracuje. Zoom a Google Meet dostane konkurenciu Zoom, či Google Meet sú službami, ktoré zažili vcelku veľký rozmach v priebehu tohto roka. Ide o služby, ktoré…

  Armádny Magazín

  Ruské bombardéry Tu-160 prekonali svetový rekord najdlhšieho letu bez medzipristátia. Video

  0 icon

  Rusko, 20. september 2020 (AM) - Ruské nadzvukové strategické bombardéry Tu-160 stanovili v sobotu svetový rekord najdlhšieho letu bez medzipristátia pre lietadlá tohto druhu, oznámil novinárom veliteľ diaľkového letectva Vzdušno-kozmických síl RF generálporučík Sergej Kobylaš.  

  Raketový komplex Hermes dokáže zničiť nepriateľské tanky na vzdialenosť 100 km

  0 icon

  [caption id="attachment_25238" align="alignnone" width="640"] Zábery zo skúšobného odpálenia rakiet dlhého doletu raketového komplexu Hermes  vyvinutého spoločnosťou AO Konštrukčná kancelária pre vývoj a výrobu prístrojov A.G. Šipunova, zdroj: bmpd.

  Prečo nemecká armáda vymieňa svoje útočné pušky HK G-36?

  0 icon

  Nemecko, 20. september 2020 (AM) - Nemecká armáda prekvapivo uprednostnila útočnú pušku MK556 od spoločnosti C.G Haenel pred HK-416. Samopal HK G-36 od Heckler & Koch mohol zostať dlho v službe nemeckých ozbrojených síl [Bundeswehr], ak by počas ich účasti v Afganistane nezistili nepresnosť pri streľbe v horúcom počasí

  Peking si nenechá skákať po hlave - začína rozsiahle cvičenie okolo Taiwanu ako reakciu na provokácie z USA

  0 icon

  Čína, 20. september 2020 (AM) - Už niekoľko mesiacov sme svedkami nárastu napätia medzi Pekingom a Washingtonom v otázke Taiwan-u. Doposiaľ sa Čína chovala vždy zdržanlivo na provokácie z USA. Zdá sa však, že piatková návšteva štátneho tajomníka USA Keitha Kracha v Tchaj-pej vyvolala v Čín

  Prichádza doba keď americká armáda bude musieť doháňať druhých

  0 icon

  USA, 19. september 2020 (AM) - Otázka modernizácie Amerického námorníctva a vôbec jeho objemu sa dostáva na pretras na tie najvyššie miesta. Len samotný počet 355 lodí, ktoré chce Donald Trump poslať na vodu nebude stačiť Čínskej presile. Minister ozbrojenýc

  Svetlo sveta

  Na sviatok Sedembolestnej sa u nás začína 40-dňová pôstna reťaz za kňazov

  0 icon

  Na Slovensku sa v utorok – od sviatku Sedembolestnej Panny Márie – začína opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov. “Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána Vianneya. Vyprosovať milosti pre kňazov s ich najväčším patrónom, arským farárom, bude iste mimoriadna…

  14.9. Sviatok Povýšenia sv. Kríža

  0 icon

  Sviatok povýšenia sv. Kríža je sviatkom úcty ku krížu, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Bol zavedený po tom, ako sv. Helena, manželka cisára Konštantína, začala hľadať a aj našla ostatky sv. Kríža na Kalvárii v Jeruzaleme. Pod kalváriou, ktorá bola miestom ukrižovávania sa nachádzalo veľa driev, ktoré rímski vojaci…

  Arcibiskup Fulton Sheen: Pád a návrat Šimona Petra

  0 icon

  Šimon Peter je najmilovanejšou postavou Nového zákona. V charaktere svätého Petra sa stretajú dve podstaty. Jedná je tá svätá, ktorú dostal od Boha a druhá je tá ľudská, ktorú dostal od svojich rodičov. Poznáme príbeh, ako Ježiš Kristus pri stretnutí so Šimonom mení jeho identitu tým, že mu zmení meno…

  Prečo mal Páter Pio stigmy?

  0 icon

  Jeden z najväčších svätcov modernej doby, páter Pio, je známy nielen ako muž modlitby, zázrakov a hlbokej nábožnosti, ale vonkajší znak jeho svätosti sa prejavil viditeľnými stigmami na tých častiach tela, ktoré človek spôsobil pri ukrižovaní Ježišovi. Vo víziach svätej Kataríny Emmerichovej sme našli opis, že okrem známych piatich rán…

  Po kázni Kuffu bude musieť vystúpiť vždy Havran

  0 icon

  Licenčná rady udelila televízii TV Lux sankciu za to, že na Trnavskej novéne pri kázni otca Mariána Kuffu „nezabezpečila informačnú všestrannosť a názorovú pluralitu v primeranom rozsahu a v relevantnej časovej nadväznosti.“ Toto rozhodnutie je najväčším útokom na náboženské slobody na Slovensku od roku 1989 a som presvedčený, že pošliapava ústavné…

 • icon FOTO DŇA