• Peter Kohút

  Liberálno-fašistická mafia demonštruje svoju moc a silný politický tlak aj v súvislosti s vykonštruovaným procesom vyšetrovania obvinených Mariána Kočnera a spol.

  Publikované 02.09. 2019 o 19:07 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  To, čo sa deje pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky je jedna obrovská fraška v réžii a pod nehoráznym tlakom liberálno-fašistickej mafie. Táto nechutná a trápna fraška celé vyšetrovanie spochybňuje a doslova anuluje všetky doterajšie „zistenia“ a obvinenia. Neprestajné úniky všetkých utajovaných informácii z vyšetrovacích spisov, ich zverejňovanie cez Moniku Tódovú v Denníku N (vraj z utajeného dôveryhodného zdroja) a úplná bezmocnosť im akokoľvek zabrániť sú jasným dôkazom toho, že do vyšetrovacích orgánov a prokuratúry liberálno-fašistická mafia nielen prenikla, ale ich má aj pod svojou kontrolou.

  Pod patronátom zahraničných tajných služieb pracujúcich pre elity globálneho fašizmu NWO bol na Slovensku ako najslabšom článku spurnej V4 zinscenovaný „míľnik“ – sakrálne obete na povalenie nepohodlnej vlády Róberta Fica.  Zároveň boli pripravené scenáre štátneho prevratu. Istý kanadský novinár, agent tajných služieb, predložil Kuciakovi spracovaný materiál o údajnej talianskej mafii podnikajúcej v slovenskom poľnohospodárstve a jej údajnom prepojení na vládu. Vzápätí zdúchol do Kanady a Kuciak bol zavraždený. Pod taktovkou liberálno-fašistickej mafie za aktívnej účasti vlastizradných mimovládok sa rozpútali po celom Slovensku a dokonca aj v zahraničí veľmi dobre organizované protesty na povalenie vlády a uskutočnenie štátneho prevratu. Čo na tom, že talianska stopa sa ukázala čoskoro ako mylná? Procesy sa už rozbehli. Čoraz viac ľudí si začínalo uvedomovať, o čo sa tu hrá, a kto sú skutoční vinníci. Veľmi podozrivým sa začal javiť aj istý politik, právny zástupca rodín zavraždených, aktívny účastník fašistického puču a štátneho prevratu na Ukrajine. Títo dvaja agenti – Kanaďan a náš majdanista, obaja toť dobre známi aj z režírovania tancov okolo Gorily a „priatelia“ istého zavraždeného významného právnika, sa zrazu stali pre rozmýšľajúcu verejnosť najviac podozrivými aj spolu s istým úžerníkom, daňovým a pozemkovým podvodníkom, ktorý pár mesiacov pred vraždou letel za oceán k istému deduškovi miliardárovi – filantropovi, aby sa „vraj“ porozprávali o Cigánoch na Spiši.

  Žiaľ, táto stopa sa nesmela sledovať, lebo vedie k tajným službám elít globálneho fašizmu NWO. Ak by však Generálna prokuratúra vydala vyhlásenie, že vyšetrovanie vraždy zastavuje z dôvodov „vyššej moci“, nemuselo sa pokračovať v tejto trápnej fraške, ktorá už začína byť všetkým na smiech, navyše zneisťuje a rozoštváva ľudí, dehonestuje vyšetrovateľov a prokuratúru, nesie enormné náklady na falošne vykonštruované vyšetrovanie, hlavne však signalizuje razantný nástup liberárno-fašistického teroru. Vnímavému človeku až rozum zostáva stáť na tým, čo všetko sa pri tom deje.

  Vyšetrovanie, žiaľ, nebolo možné zastaviť pre obrovský tlak liberálno-fašistickej mafie, ktorá potrebuje neustále tancovať nad hrobmi svojich sakrálnych obetí, a týmto tancom rozširovať a upevňovať svoju moc odrovnávajúc svojich protivníkov. Po sakrálnych obetiach prišla na rad potreba nájdenia obetného baránka, ktorým by prekryli svoj vlastný zločin a navyše si zabezpečili sústavný útok na vládu a vlastencov až do ich konečného víťazstva. V úlohe obetného baránka sa najviac hodil Marián Kočner – žiarivý to produkt liberalizmu. Kým pôsobil v rámci liberálnej scény, mohol si dovoliť čokoľvek, aj beztrestnú spoluúčasť s M. Kováčom mladším na podvode v Technopole a iné nekalé podnikateľské aktivity, o to viac, že sa podieľal na podvodnej kauze okolo televízie Markíza, ktorá výraznou mierou prispela k porážke Vladimíra Mečiara. Vtedy bol liberálmi nielen tolerovaný ako „svojrázny podnikateľ“, ale mal všade dvere otvorené, vrátane televízie a všetkých mainstreamových médií. Čo však spôsobilo, že sa nakoniec Kočner obrátil proti liberálnej mafii a dokonca začal s ňou bojovať? Žeby to bola osobná nevraživosť medzi ním a bývalým ministrom vnútra Lipšicom, ktorý naň poslal niekoľko kontrol z finančnej polície, ktorá však nikdy nič protizákonné nenašla? Kočner vyniesol na svetlo božie kauzu Lipšicovho stáda, čiže novinárov, pre ktorých Lipšic ešte ako minister vynášal informácie z vyšetrovacích spisov na zverejnenie. Do tohto stáda medzi inými patrili aj Monika Tódová, Marek Vagovič, Lukáš Dik, Zuzana Petková, Tibor Mattyasovský. Toto stádo presstitútov a mediálnych špinavcov predstavuje ohromnú mienkotvornú silu liberálneho fašizmu. Kočner sa pustil do boja s týmto mediálnym monštrom pracujúcim v prospech realizácie vlastizradných a genocídnych zámerov globálneho fašizmu NWO. Neuspokojil sa však pritom iba s bojom na ideologickej úrovni, ale pustil sa aj do zbierania kompromitujúcich materiálov, ba dokonca si trúfol uplatniť voči televízii Markíza požiadavku na preplatenie zmeniek. Je to divné, veď predsa musel vedieť, kto stojí v pozadí Markízy. Svoje sily však tentoraz neodhadol a precenil.  Správne síce vyhodnotil, že po porážke antikrista Obamu, Trump výrazne pribrzdil prudký nástup globálneho fašizmu NWO, proti ktorému sa vedie celosvetový boj na čele s Putinom a Trumpom, a ktorý bude nakoniec porazený, neuvedomil si však, že na Slovensku a aj v západnej Európe naďalej pokračujú rozbehnuté zotrvačné procesy nastoľovania liberálno-fašistického pekla mocenských elít sprevádzané terorom ideológie multikulturalizmu, genderizmu, LGBT, likvidáciou národných štátov a genocídou pôvodného obyvateľstva programovým navážaním nenávistných, vražedných invazívnych druhov z Afriky a rozvrátených arabských štátov.

  Už vo svojom článku spred roka som upozorňoval, že mediálny hon na Kočnera sa spustil s cieľom zamiesť stopy, odpútať pozornosť od skutočných vinníkov a presmerovať pozornosť na obetného baránka:

  https://blog.hlavnespravy.sk/8339/stane-sa-marian-kocner-obetou-spravodajskych-hier-dennika-n/

  Ako sa dalo predpokladať, tak sa aj stalo. Liberálno-fašistická mafia dosiahla to, že Kočner bol obvinený na základe výpovede údajného sprostredkovateľa objednávky vraždy Zoltána Andruskóa – jediného, ktorý s políciou spolupracuje. Na celom vyšetrovaní údajných vrahov – bratrancov Marčeka (šofér) a Szabóa (strelec) je podivuhodné to, že sa po určitom čase k vražde priznal práve Marček, ktorého výpoveď však nezodpovedala zisteným skutočnostiam. Dokonca vyhlásil, že to urobil na objednávku akéhosi cudzinca – asi Rusa. Nechcel tým svojím absurdným vyhlásením poslať navonok signál, že celé vyšetrovanie je zinscenovaná fraška? Nie sú všetci tí obvinení a hlavne Andruskó pod nátlakom v duchu jánošíkovského „priznanie alebo život!“?  To, že nakoniec ochotne spolupracujúci Andruskó až po veľmi dlhom čase od zatknutia označil Kočnera (asi ho zrazu osvietilo) za objednávateľa vraždy, priam navádza na myšlienku, že to urobil „dobrovoľne“ pod nátlakom istých veľmi vplyvných kruhov. A taktiež historka o údajnom nájdení po dlhom čase akejsi bundy (čo ak bola úmyselne podhodená?) ako zatiaľ jedinom relevantnom dôkazovom materiáli je skrátka na smiech. Vraj v nej na údajnom videozázname bola zachytená týždeň pred vraždou osoba, ktorá si údajne obzerala Kuciakov dom. A čo s videokamerou v čase vraždy? Vtedy už nefungovala? Celé je to veľmi podozrivé, spochybňujúce vyšetrovanie a navádzajúce na myšlienku, že sa realizuje v réžii liberálno-fašistickej mafie s jasným zámerom. No a zlatým klincom celej tej frašky, ktorý jej dodáva punc totálnej absurdity a nezmyselnosti je vyhlásenie Zoltána Andruškóa o tom, že sa pripravovala aj vražda prokurátora Maroša Žilinku a dokonca aj jeho celej rodiny (!!!), a taktiež Daniela Lipšica, ktorý tak sám seba zrazu, pravda s pomocou Andruskóa, majstrovsky presunul z pozície jedného z najviac podozrivých do pozície poľutovaniahodnej obede.

  No a to, čo sa deje v súvislosti s Threemou, je už vrchol pokrytectva liberálno-fašistickej mafie. Účelovo sa z nej vyberajú a zverejňujú iba tie pasáže, v ktorých sa spomínajú mená súčasnej vládnej koalície, v súvislosti s ktorými sa chvastúň Kočner vychvaľuje, aký má on dosah na ovplyvňovanie súčasnej politiky a činnosť mocenských orgánov. Úmyselne pritom však zamlčujú, že mnohí liberálni politici boli Kočnerovými „priateľmi“ a chodili ako na klavír sa s ním radiť o politických záležitostiach. Preto mediálny lynč, ktorý spustili presstitúti proti vláde len ukazuje ich pravú zákernú diabolskú tvár. Avšak z odhalenej komunikácie medzi Kočnerom a Zsuzsovou sa vôbec nedá vydedukovať, žeby títo čo i len náznakom poodhalili svoj podiel na vražde. Práve naopak, ich rozhovory svedčia o tom, že o ničom nevedeli. Preto by bolo veľmi dobre, aby celá komunikácia realizovaná cez Threemu medzi jej aktérmi bola zverejnená a každý si z nej mohol urobiť svoj vlastný úsudok. To však už liberálno-fašistická mafia nechce dopustiť, lebo by pritom vyšli najavo skutočnosti, ktoré jej vôbec nehrajú do karát.

  To, čo sa deje v súvislosti s vraždou, organizovaním štátneho prevratu, falošným vyšetrovaním a vykonštruovaným procesom pod taktovkou a diktátom  liberálno-fašistickej mafie, je desivým svedectvom razantného nástupu liberálno-fašistického teroru na Slovensku. Vyšetrovatelia a prokurátori, ktorí nie sú agentmi liberálnej mafie pri tzv. „vyšetrovaní“ vraždy, sú pod šialeným tlakom mediálnych špinavcov tak zastrašení, že radšej spolupracujú pri vznášaní účelových obvinení bez nepriestrelných dôkazov, len nech majú od mediálneho diabla svätý pokoj.

  Sme svedkami toho, ako sú mocenské zložky štátu paralyzované a stále viac ovládané liberálnou mafiou. Zastrašení sú aj cirkevní hodnostári, ktorých hlas na obranu proti útoku liberálnych zvrátenosti takmer nepočuť, pravda s výnimkou tých najodvážnejších ako kňaz Marián Kuffa, arcibiskup Ján Orosh či Vladyka Milan Chautur, ktorí sú však vystavení nehoráznemu mediálnemu lynču. Atmosféra strachu v spoločnosti sa zhusťuje, čo je jedným zo sprievodných znakov nastupujúcej fašistickej totality.

  Marián Kočner, ktorý bol donedávna v liberálnych kruhoch „pečený – varený“, je zrazu nimi pasovaný za hlavu organizovaného zločinu, ktorý ovláda politické a mocenské štruktúry. A tak patrónka skládok a bábka liberálneho fašizmu Zuzana vyhlásila v súvislosti s Kočnerom a Threemou, že „sa tu niekto cynicky pokúsil vytvoriť štát v štáte a ovládnuť ho pre seba a svojich ľudí“, na čo jej Ľuboš Bláha správne zakontroval, že tým skutočným štátom v štáte je liberálna mafia, ktorú v prezidentskom kresle reprezentuje práve ona. Liberálno-fašistická mafiánska chobotnica sa žiaľ rozrástla do obrovských rozmerov cez vlastizradné mimovládne organizácie, domácu piatu kolónu a tretí sektor, zahraničné tajné služby v službách elít globálneho fašizmu, mainstreamové média, oligarchické spoločnosti Eset, Penta a ďalšie, až po prezidentské kreslo a liberálno-fašistický trojlístok PS+Spolu+Za ľudí, ktorý si už brúsi zuby na víťazstvo v blížiacich sa parlamentných voľbách. Nuž, máme sa načo tešiť, aký teror nám hlásatelia zvrátených ideológií, narkomani  a drogoví díleri, úžerníci, daňoví a pozemkoví podvodníci chystajú. Členka PS, ultraliberálka Biháriová sa už nechala počuť, že je potrebné zriadiť nadrezortný orgán podriadený len predsedovi vlády pre riešenie otázok LGBT, migrácie, podpory mimovládok a zavádzania do praxe stanov Istanbulského dohovoru, ktorého podstatou je to, že mimovládky budú musieť byť z úrovne vlády podporované a financované za účelom presadzovania diktátu zvrátenej gender agendy. Navyše progresívci vyhlásili, že zriadia aj úrad vládneho zmocnenca pre boj s dezinformáciami, čím vlastne dali najavo, že zavedú prísnu cenzúru, zakážu slobodu slova a prejavu, odstránia alternatívne média, zakážu činnosť vlasteneckých strán.

  Liberálni fašisti nenávidia Slovensko a urobia všetko preto, aby ho zničili (posunuli dopredu do priepasti). Pritom trápna a pekelná Zuzana kade chodí, tade dáva jasne najavo prezentáciu zámerov globálneho fašizmu. V Čechách vyjadrila svoje pochopenie pre protivládne protesty, v Maďarku obhajovala „liberálnu demokraciu“, ktorú Orbán zatracuje, v Poľsku pôsobila na city Poliakov deklarovaním svojej rusofóbie, no a najviac sa „blysla“ svojím vlastizradným postojom v Nemecku, keď oblečená vo farbách nemeckej zástavy vyhlásila, že si želá, aby bol hlas Nemecka v EÚ viac počuť! Čo je hluchá, že nepočuje ohlušujúci zvuk nemeckých fašistických fanfár? Tým dala jasne najavo, že ak liberálni fašisti prevezmú moc nad „touto krajinou“, rovno ju položia k nohám Nemecka na udupanie. Takže takto vlastizradne ona reprezentuje Slovensko v zahraničí! Že sa nehanbí! Za takúto vlastizradnú prezentáciu by mala okamžite odstúpiť zo svojej funkcie, lebo len škaredo zrádza a hanobí našu vlasť a aj úrad, ktorý neprávom zastáva.

  Čaká nás veru veľmi perný predvolebný polrok. Liberálno-fašistická mafia sa neštíti ničoho, ani vrážd, ani vykonštruovaných monster procesov, lží, úskokov a manipulácií, len aby dosiahla svoj cieľ – totálne uchopenie moci. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa bude ďalej vyvíjať veľmi trápna fraška okolo vyšetrovania Kočnera a ostatných obvinených. Liberálno-fašistická mafia bude pritom kopiť jednu chybu za druhou, lebo je veľmi netrpezlivá a vo svete aj vďaka Putinovi a Trumpovi už zvoní globálnemu liberálnemu fašizmu umieračik. Aj našich liberálnych fašistov čaká nakoniec porážka, lebo okrem toho, že sú zákerní a podlí, sú zároveň aj primitívni a hlúpi, hoci to zatiaľ úspešne pred prvoplánovými voličmi maskujú. Môžu však ešte spôsobiť obrovské škody pred svojou definitívnou porážkou. Preto všetky skutočne vlastenecké a kresťanské sily by sa v predvolebnom boji mali zjednocovať pod spoločným heslom: „STOP LIBERÁLNO-FAŠISTICKEJ MAFII!“

  Ing. Peter Kohút, CSc.


  Autor v číslach

  Počet článkov: 82
  Celkové hodnotenie: 22.14
  Priemerná čítanosť: 5360

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Je manželstvo vojvodu a vojvodkyne z Sussexe v ohrození? Nové priateľstvo princa Harryho znepokojuje Meghan Markleovú

  Los Angeles 8. júla 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Daniel Leal-Olivas/Pool Photo via AP)   Kým je Meghan väčšinu svojho času zavretá vo svojej kancelárii v snahe znovu naštartovať svoju hereckú kariéru, princ Harry sa teraz pravidelne stretáva s britskou speváčkou Adele, ktorá žije neďaleko kráľovského páru. Dané priateľstvo pomáha Harrymu vyrovnať sa so…

  Merkelová: Spoľahlivé informácie v médiách o pandémii koronavírusu sú základom

  Berlín 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Hayoung Jeon)   Šírenie spoľahlivých informácií počas pandémie nového koronavírusu je obzvlášť dôležité a médiá majú v tomto ohľade obrovskú zodpovednosť, vyhlásila v utorok v Berlíne nemecká kancelárka Angela Merkelová Politička mala príhovor na začiatku série konferencií na tému mediálna politika Európskej únie v oblasti digitálnych…

  Letanovská a Šuteková zložili sľub a ujali sa poslaneckého mandátu

  Bratislava 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Andrea Letanovská a Miriam Šuteková (obe Za ľudí) zložili v utorok ústavou predpísaný sľub a ujali sa poslaneckého mandátu. Poslankyňami sa stali po tom, ako Vladimír Ledecký a Marek Antal (obaja Za ľudí) odišli z parlamentu Stali sa štátnymi tajomníkmi na novozriadenom Ministerstve…

  Predložiť nové stavebné predpisy poslancom do októbra je ambiciózny termín, priznáva Doležal

  Bratislava 7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský)   Pripraviť nové stavebné predpisy a predložiť ich do Národnej rady SR do októbra tohto roka považuje minister dopravy a výstavby SR Andrej Doležal (nominant hnutia Sme rodina) za ambiciózny termín Pri príprave návrhov nových zákonov o územnom plánovaní a výstavbe, ktoré majú nahradiť…

  Počet obetí záplav v Japonsku stúpol na 55

  Tokio 7. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP/Kyodo News-Koji Harada)   Počet obetí záplav na juhu Japonska stúpol na 55. Nezvestných je približne tucet osôb. Záchranári potvrdili, že 49 mŕtvych našli v prefektúre Kumamoto. V inej prefektúre objavili telo osemdesiatničky, ktorá zomrela v zaplavenom dome Úrady vyzvali na evakuáciu troch miliónov obyvateľov ostrova…

  Je to definitívne. Trumpova administratíva upovedomila Kongres o vystúpení z WHO

  Washington 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alex Brandon)   Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa upovedomila Kongres, že Spojené štáty oficiálne vystupujú zo Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), informovala spravodajská stanica CNN s odvolaním sa na utorkové vyhlásenie demokratického senátora Roberta Menendeza "Kongres dostal oznámenie, že POTUS (prezident) oficiálne vystupuje z WHO uprostred pandémie,"…

  O opatreniach na pomoc podnikateľskému prostrediu budú poslanci rokovať v skrátenom legislatívnom konaní

  Bratislava  7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   O balíčku opatrení na pomoc podnikateľskému prostrediu budú poslanci rokovať v skrátenom legislatívnom konaní. Tento návrh podporilo v utorok 82 poslancov, zdržali sa traja zákonodarcovia, proti bolo deväť. Cieľom "lex korona" je podľa Ministerstva hospodárstva SR podpora podnikateľského sektora v čase útlmu spôsobeného…

  Český bezdomovec dostal za krádež piatich žemlí rok a pol väzenia

  Brno 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andre Penner)   Mladý bezdomovec dostal v utorok na súde v moravskom meste Brno trest rok a pol väzenia so zvýšeným stupňom stráženia za to, že v čase núdzového stavu v Česku ukradol päť žemlí Aj za drobné krádeže z obdobia núdzového stavu počas pandémie nového…

  Mnohí pacienti musia počítať s obmedzenou dostupnosťou plánovaných vyšetrení, upozorňuje prezidentka AOPP

  Bratislava 7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Mnohí pacienti musia počítať s obmedzenou dostupnosťou plánovaných vyšetrení. Pre agentúru SITA to uviedla prezidentka Asociácie na ochranu práv pacientov (AOPP) Mária Lévyová. Ako konštatovala, plánované vyšetrenia a výkony u špecialistov sa niekedy posúvajú aj o viac ako dva mesiace. Ako vyplýva z…

  Fico kritizuje Kažimíra za obrat pri bankovom odvode

  Bratislava 7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel, Ľudovít Vaniher)   Strana Smer-SD odmieta argumentáciu centrálnej banky aj jej exministra financií Petra Kažimíra, ktorí privítali dohodu vlády na zrušení bankového odvodu. Predseda strany Robert Fico totiž tvrdí, že banky na dohode s vládou zarobili, napriek avizovanému zrušeniu bankového odvodu pokračujú vo zvyšovaní…

  Nemecko kritizuje migračnú politiku EÚ

  Brusel 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Lehtikuva-Jussi Nukari)   Je "hanebné", že Európska únia ani päť rokov po migračnej kríze ešte stále nenašla riešenie, ako sa postarať o žiadateľov o azyl. Vyhlásil to v utorok nemecký minister vnútra Horst Seehofer, ktorého krajina sa 1. júla ujala polročného predsedníctva v Rade EÚ. Informovala…

  Mazurek by mal mandátovému výboru vysvetľovať status o tragédii vo Vrútkach. Podľa Benčíka porušil poslanecký sľub

  Bratislava 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Poslanec Národnej rady (NR) SR Milan Mazurek (ĽSNS) by mal na jesennom zasadnutí parlamentného mandátového a imunitného výboru vysvetľovať svoj status týkajúci sa útoku vo Vrútkach TASR to povedala predsedníčka výboru Anna Andrejuvová (OĽaNO) s tým, že Mazureka pozvú na výbor. Na Mazureka totiž…

  Etická komisia voči Trnkovi konštatovala porušenie prokurátorskej etiky

  Banská Bystrica 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Etická komisia prokuratúry, ktorá v utorok v Banskej Bystrici prerokovala žiadosť disciplinárnej komisie Generálnej prokuratúry (GP) SR v konaní voči bývalému generálnemu prokurátorovi Dobroslavovi Trnkovi, prijala na zasadnutí jednohlasné stanovisko Konštatovala porušenie pravidiel prokurátorskej etiky spočívajúce v porušení dôveryhodnosti a dôstojnosti prokurátora,…

  Polícia v Holandsku objavila provizórnu mučiareň, zatkla šesť ľudí

  Haag 7. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto: de Volkskrant Twitter)   Holandská polícia zatkla šiestich mužov v súvislosti s objavom prepravných kontajnerov, ktoré boli prerobené na provizórne väzenia a zvukotesnú "mučiareň". Tá bola vybavená zubárskym kreslom a nástrojmi ako kliešte či skalpely, i putami na ruky, informovali v utorok úrady. Polícia uskutočnila…

  Korčok rokoval vo Wadowiciach s partnermi z V4

  Wadowice/Bratislava 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:Ivan Korčok Facebook)   Pri príležitosti začiatku poľského predsedníctva vo Vyšehradskej skupine (V4) navštívil slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok Poľsko. Ministri zahraničných vecí krajín V4 v rámci spoločných rokovaní vo Wadowiciach diskutovali spoločné programové priority poľského predsedníctva vo V4 a aktuálne zahraničnopolitické otázky. TASR o…

  Pellegrini: Kollár je najslabším predsedom NR SR v histórii Slovenska

  Bratislava 7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Screenshot video)   Boris Kollár (Sme rodina) je najslabším predsedom Národnej rady SR (NR SR) v histórii Slovenskej republiky. Na dnešnej tlačovej konferencii v budove NR SR to povedal podpredseda parlamentu a líder vznikajúcej strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini Reagoval tým na rozhodnutie poslancov…

  Lučanský: Správať sa k Policajnému zboru ako k súkromnej firme je neakceptovateľné

  Bratislava 7. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Odchádzajúci prezident Policajného zboru (PZ) Milan Lučanský si myslí, že šéf PZ by sa pri zmene vládnej garnitúry vymieňať nemal. Zdôvodňuje to tým, že post bol nastavený tak, aby funkcia policajného prezidenta išla naprieč volebnými obdobiami "Táto vláda si mohla pred koncom svojho…

  Bolsonaro mal pozitívny test na koronavírus

  Brazília 7. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Eraldo Peres)   Brazílsky prezident Jair Bolsonaro mal pozitívny test na koronavírus. V pondelok absolvoval už svoj štvrtý test po tom, čo sa u neho prejavili príznaky vrátane vysokej teploty. Informuje o tom spravodajský portál BBC Brazília je druhým najhoršie postihnutým štátom na svete, no Bolsonaro…

  TopDesat

  V Škandinávii zachytili záhadný radiačný oblak, pochádza z Ruskej atómky?

  0

  Podľa holandskej zdravotníckej agentúry sa v atmosfére nad severnou Európou zvýšila úroveň rádioaktivity. Oblak môže pochádzať z jadrovej elektrárne v Rusku. Naznačujú tieto analyzované údaje nejaké poškodenie jadrovej elektrárne? Je tento oblak predzvesťou nejakej katastrofy? Ruský prevádzkovateľ jadrovej energie Rosenergoatom však podľa ruskej tlačovej agentúry TASS uviedol, že problémy týkajúce sa zariadení v Kola a Leningrade odmieta.…

  Ľudské telo - šokujúce fakty, o ktorých si nevedel

  0

  Sila nášho tela je skutočne neuveriteľná - napríklad ľudské kosti sú silnejšie ako oceľ a naša žalúdočná kyselina môže rozpustiť kov! A to nie je všetko, naše telo má toľko úžasných schopností, ktoré môžeš s nami dnes objaviť.

  Veci, o ktorých sme všetci počuli, no nemali sme to šťastie ich vidieť

  0

  Dokonca aj v 21. storočí existujú veci, ktoré sme nikdy nevideli. A to aj napriek tomu, že sme o nich počuli už mnohokrát. Ako je to vlastne možné? Každý z nás totižto nemá to šťastie vidieť (no pre niektorých je to možno takto lepšie), ako sa lúpe had z kože.…

  Prvá veľká záhada - Adam a Eva (1.časť)

  0

  Mýtus alebo skutočnosť. Podľa viacerých tradícií boli Adam a Eva prarodičia ľudstva. Ich príbeh sa však v priebehu storočí snažilo spochybniť viacero teórií a hypotéz. Začíname prvou časťou článku o Prvej veľkej záhade – Adam a Eva. Pred 200 000 rokmi, niekde na juhu Afriky, sa z obyvateľstva lovcov a zberačov zrodilo moderné ľudstvo. Podľa odborníkov na genetiku…

  Umelec vytvára šialene realistické balónové sochy!

  0

  Možno si už zažil oslavu či párty, na ktorej sa klaun pokúšal z dlhých balónov vytvárať rôzne sochy a nakoniec výsledok vyzeral, ako pes krížený s mačkou. Masayoshi Matsumoto je umelec, ktorý žije v Japonsku a ktorý pomocou bežných balónikov a vytvára neuveriteľné realistické sochy. Ich skutočnosť je taká prekvapivá, že budeš…

  Bol Leonardo da Vinci obdarovaný rýchlym okom, a tak zachytil úsmev Mony Lisy?

  0

  Známy renesančný umelec Leonardo da Vinci mohol byť požehnaný rovnakým syndrómom rýchleho oka, aký majú najlepší tenisoví a baseballoví hráči. V Leonardovom prípade táto "super-vízia" mohla znamenať, že dokázal vidieť a zároveň zaznamenať prchavé momenty vo svojich obrazoch - napríklad aj záhadný úsmev Mony Lisy. Táto schopnosť vidieť detaily aj v…

  Vo svete IT

  Sezóna komárov začína, tak prečo sa nevybaviť vynikajúcim gadgetom od Xiaomi, proti ktorému nemajú žiadnu šancu?

  0

  Dlhé letné večery prinášajú so sebou nie len pôžitok z dlhotrvajúceho slnečného svetla a tepla, ale aj niekoľko nedostatkov, pričom zrejme najväčším je otravný lietajúci hmyz. Sedenie na terase, či v altánku, poprípade spánok s otvoreným oknom nemusí byť za každých okolností súboj s komármi. S touto elektrickou plácačkou na…

  Volkswagen oznamuje, že začal s transformáciou ďalšieho závodu z výroby konvenčných vozidiel na elektromobily

  0

  Volkswagen to s elektromobilitov myslí skutočne vážne. Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať o tom, že spoločnosť pretvára továreň v meste Zwickau z výroby konvenčných motorových automobilov na výrobu plne elektrických vozidiel. Podľa odhadov spoločnosti, ročne by mohli v závode vyprodukovať približne 330-tisíc elektromobilov. Mimochodom, závod sa rozprestiera na…

  Dôjde k prepojeniu Messengeru a WhatsAppu? Facebook nad tým musí aktívne rozmýšľať

  0

  Nie je žiadnym tajomstvom, že Facebook uvažuje o prepájaní existujúcich platforiem, ktoré vlastní. Vzhľadom na to, že sa o tom už hovorí vcelku dlhú dobu, tak mnohým z nás to už pripomína skôr nekonečný príbeh, ako niečo, na čom spoločnosť reálne aj pracuje. Najnovšie zistenia analytikov z  WABetainfo odhaľujú, že…

  Xiaomi predstavuje smartfón Poco M2 Pro. Bohužiaľ, od vlajkovej lode ho delí až príliš veľa kompromisov

  0

  Xiaomi prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Poco predstavuje model smartfónu M2 Pro. Nepôjde však o vlajkovú loď, ale o smartfón z kategórie strednej triedy. Okrem iného ide v podstata o prezlečený smartfón Redmi Note 9 Pro, ktorý sa už dlhšiu dobu predáva na globálnom trhu. Ako sme v úvode naznačili, zariadenie…

  Samsung Galaxy Note 20 Ultra sa objavil na prvých reálnych fotografiách. Páči sa Vám?

  0

  Predstavenie nového modelového radu Galaxy Note 20 od spoločnosti Samsung sa nezadržateľne blíži, čo spôsobuje stály prísun nových uniknutých informácií, ako aj odhalenie prvých reálnych zariadení, ktoré sú už v týchto momentoch testované v praxi. Najnovšie sa na prvých reálnych fotografiách ocitla samotná vlajková loď Galaxy Note 20 Ultra, ktorá…

  AnTuTu: „Xiaomi už nie je výkonnostným lídrom.“ Pozrite sa, kto sa dostal na vrchol rebríčka

  0

  Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať o tom, že Xiaomi je opäť „na koni“ v segmente smartfónov strednej triedy, kde sa po krátkej prestávke na čelo rebríčka dostalo zariadenie Redmi 10X Pro 5G. V najvyššej kategórii smartfónov však došlo k výmene, Xiaomi Mi 10 Pro bol zosadený zariadením Oppo…

  KAMzaKRÁSOU

  TEST: Krémový gél na opaľovanie Eucerin Dry Touch Oil Control SPF 30 a SPF 50+

  1

  Osobne by som sa mohla zaradiť do skupiny ľudí, ktorí prípravky na opaľovanie používajú skutočne poctivo. Vždy si chránim pleť krémom s vysokým SPF a rovnako je to aj v prípade pokožky celého tela. Hoci nemám úplne svetlú pokožku, ktorá by bola náchylná na rýchle spálenie, zvykla som si používať…

  Dokonalá aj na cestách? Osvoj si beauty tipy pre cestovateľky!

  0

  Zdá sa, že aj cestovanie sa čoskoro dostane do normálnych koľají. Ak sa chystáte na cesty ešte toto leto, určite oceníte beauty tipy pre cestovateľky.

  STOP poteniu! Vyskúšaj účinné prírodné prostriedky proti poteniu!

  1

  Potenie je prirodzenou reakciou tela, ktoré sa vylučovaním potu ochladzuje. Avšak, ako potenie zastaviť? Skúste prírodné prostriedky proti poteniu!

  Najtrendovejšie letné potlače na oblečení: Čo je hitom tohto leta?

  1

  Aké sú trendy letné potlače na oblečení pre rok 2020? Po akých módnych kúskoch sa poobzerať v obchodoch a čo doplniť do svojho letného šatníka?

  Efektívny tréning na nohy bez náčinia: Cvič doma, ušetri za posilku!

  0

  Chcete spevniť nohy, no do posilky vás to akosi neláka? Vyskúšajte efektívny tréning na nohy z našej galérie, na ktorý nepotrebujete vôbec žiadne náčinie.

  Domáce masky na spálenú pokožku: Aká je SOS záchrana?

  1

  Slnkom spálená pokožka môže spôsobiť začervenanie, pálenie i svrbenie. Skúste preto masky na spálenú pokožku, ktoré ju dokáže upokojiť. Čo na ňu aplikovať?

  Svetlo sveta

  Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

  0

  Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

  Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

  0

  Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

  Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

  0

  Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

  V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

  0

  Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

  Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

  0

  Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

  Predstaviteľ Black lives matter vyzval na zhodenie sôch Ježiša Krista

  0

  Hnutie Black lives matter naberá čoraz silnejšie kontúry rasistického hnutie, ktoré nenávidí ľudí bielej farby pleti. Vo Francúszku dokonca likvidujú sochy vojnového hrdinu a zakladateľa Piatej francúzskej republiky Charlesa de Gaulla s označením, že je rasista. Bol to práve de Gaulle, na ktorého bolo spáchaných osem atentátov z radov stúpencov kolonializmu a de Gaulla…

  Armádny Magazín

  Rusko pripravuje dodávky tankov Armata do zahraničia

  0

  Rusko, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Ruská federácia pripravuje najnovší tank T-14 na základe platformy Armata k exportu. Informoval o tom riaditeľ Federálnej služby vojensko-technickej spolupráce RF Dmitrij Šugajev.   "Ruskí výr

  Fínsko už nemá viac svastiku v znaku svojich Vzdušných síl

  0

  Fínsko, 7. júl 2020 (AM, warspot) – Takmer celých sto rokov používalo fínske letectvo ako svoj symbol svastiku v belasej farbe na bielom podklade. 3. júla tohto roku potvrdila tlačová služba Vzdušných síl Fínska, že svastika bola odstránená z oficiálneho znaku fínskeho letectva. [caption id="at

  Perspektívy bojových robotov vo vojnách budúcnosti

  0

  Rusko, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Hrdina filmu Ja, robot hovoril: Raz sa nám bude cnieť po starých dobrých časoch, keď ľudí vraždili iní ľudia. Je to krvilačné, ale možno, že správne. Zatiaľ zverujú robotom utilitárne funkcie, ale v strategických úlohách

  Turgis & Gaillard predstavuje Kraken, útočné plavidlo optimalizované pre špeciálne sily

  0

  Rusko, 7. júl 2020 (AM, opex360) - Spoločnosť Turgis & Gaillard predstavila vo Francúzskom Lorient svoju úplne novú loď, určenú pre účely špeciálnych jednotiek (námorné komando a pod).   Spločnosť má za sebou už niekoľko úspešných projektov. Medzi ne sa radí napríklad Gerfaut SSA-1101, ktorý umožňuje dopravnému lietadlu Hercules C-130 strieľať…

  Ukrajina sa obáva hrozby „vojny" proti Rusku

  0

  Ukrajina, 7. júl 2020 (AM, Sputnik) - Ukrajina sa chystá na "prebratie" Krymu a pripravuje sa na začatie vojny proti Rusku, uviedol v rozhovore hlavný veliteľ ukrajinského námorníctva. Podľa neho bude zámienkou pokus Moskvy o „prevzatie" kanála Severný Krym, ktorým je poloostrov zásobovaný pitnou vodou.   Ukrajina sa pripravuje na

  Rusko nemá lietadlové lode ktoré by sme mohli topiť - Ukrajinský kontraadmirál odmieta dostavbu krížnika „Ukrajina“

  0

  Ukrajina, 6. júl 2020 (AM) - Veliteľ ukrajinského námorníctva kontra-admirál Alex Neižpapa v rozhovore pre denník „ Dumskaja “ uviedol, že odmietnutie dokončenia krížnika „Ukrajina“ v Kyjeve je spojené s nedostatkom ru

  Tvoja Svadba

  Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

  0

  Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

  Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

  0

  Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

  TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

  0

  Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

  Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

  0

  Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj…

  Dekorácie z balónov: Svadobný trend roku 2020, ktorý ťa dostane!

  0

  Dekorácie z balónov sa nám väčšinou spájajú s oslavou narodenín. Tohtoročným hravým a zaujímavým svadobným trendom sú práve dekorácie z balónov.

  Svadobná výzdoba DUSTY BLUE: Farba, ktorá poteší každé oko!

  0

  Hľadáte nežnú a romantickú svadobnú výzdobu, ktorá by bola nadčasová a ideálna do každého obdobia? Svadobná výzdoba DUSTY BLUE je to, čo hľadáte!

  Tvoje Zdravie

  TOP 7 dôvodov, prečo jesť egreše: Rastú aj vo vašej záhradke?

  0

  Viete, prečo jesť egreše? Aké vitamíny či živiny obsahujú a na ktoré systémy ľudského tela majú blahodarný vplyv? Objavte jedinečné účinky chutných egrešov!

  Ako si doplniť horčík? Správnou voľbou je týchto 7 potravín!

  0

  Medzi najlepšími zdrojmi cenného horčíka si dozaista nájde miesto v prvom rade tmavá listová zelenina. Aby nášmu telu nechýbal horčík, vhodné je pravidelne si dopriať napríklad špenát. Zabúdať však netreba ani na ďalšie druhy listovej zeleniny, napríklad rukolu, kel či mangold. Okrem toho sú tieto potraviny i zdrojom viacerých vitamínov…

  Aké sú časté prejavy hypertyreózy? Pri týchto signáloch spozornite!

  0

  Medzi najčastejšie sprievodné príznaky spomínaného ochorenia radíme aj rôzne problémy so srdcom, respektíve so srdcovo-cievnym systémom. Obehová sústava na nadprodukciu hormónov štítnej žľazy neraz reaguje zvýšením tlaku. Bežné je zrýchlenie srdcovej frekvencie, jedinec môže pociťovať búšenie srdca. Objaviť sa môžu poruchy srdcového rytmu, čiže arytmie. Človek sa v súvislosti s…

  Poznáte írsky mach? Zistite, prečo ho privítať aj vo svojej kuchyni!

  0

  Írsky mach je druh červenej riasy s latinským pomenovaním Chondrus crispus. Táto riasa sa hojne vyskytuje najmä pozdĺž skál a útesov v pobrežných oblastiach Atlantického oceána, či už v Severnej Amerike alebo aj v Európe. Tu vo veľkom množstve rastie hlavne v moriach okolo Írska, na základe čoho dostala riasa i svoje pomenovanie.…

  Poznáte lyofilizované ovocie? Jeho prednosti môžete ochutnať napríklad na Mixit.sk

  0

  Ako uchovať ovocie pre neúrodné časy? Odpoveďou je lyofilizácia. Akékoľvek lyofilizované ovocie si uchováva všetky vitamíny a hlavne svoju chuť. Ochutnajte!

  Preháňadlo ako tajomstvo štíhlosti? Na čaj Senna si dajte pozor!

  0

  Možno čaj Senna poznáte ako prírodné preháňadlo a možno ste o ňom počuli ako o tajomstve štíhlej postavy. Pozor, tento čaj však môže byť nebezpečný!