Liberálno-fašistická mafia demonštruje svoju moc a silný politický tlak aj v súvislosti s vykonštruovaným procesom vyšetrovania obvinených Mariána Kočnera a spol.

To, čo sa deje pri vyšetrovaní vraždy Jána Kuciaka a jeho priateľky je jedna obrovská fraška v réžii a pod nehoráznym tlakom liberálno-fašistickej mafie. Táto nechutná a trápna fraška celé vyšetrovanie spochybňuje a doslova anuluje všetky doterajšie „zistenia“ a obvinenia. Neprestajné úniky všetkých utajovaných informácii z vyšetrovacích spisov, ich zverejňovanie cez Moniku Tódovú v Denníku N (vraj z utajeného dôveryhodného zdroja) a úplná bezmocnosť im akokoľvek zabrániť sú jasným dôkazom toho, že do vyšetrovacích orgánov a prokuratúry liberálno-fašistická mafia nielen prenikla, ale ich má aj pod svojou kontrolou.

Pod patronátom zahraničných tajných služieb pracujúcich pre elity globálneho fašizmu NWO bol na Slovensku ako najslabšom článku spurnej V4 zinscenovaný „míľnik“ – sakrálne obete na povalenie nepohodlnej vlády Róberta Fica.  Zároveň boli pripravené scenáre štátneho prevratu. Istý kanadský novinár, agent tajných služieb, predložil Kuciakovi spracovaný materiál o údajnej talianskej mafii podnikajúcej v slovenskom poľnohospodárstve a jej údajnom prepojení na vládu. Vzápätí zdúchol do Kanady a Kuciak bol zavraždený. Pod taktovkou liberálno-fašistickej mafie za aktívnej účasti vlastizradných mimovládok sa rozpútali po celom Slovensku a dokonca aj v zahraničí veľmi dobre organizované protesty na povalenie vlády a uskutočnenie štátneho prevratu. Čo na tom, že talianska stopa sa ukázala čoskoro ako mylná? Procesy sa už rozbehli. Čoraz viac ľudí si začínalo uvedomovať, o čo sa tu hrá, a kto sú skutoční vinníci. Veľmi podozrivým sa začal javiť aj istý politik, právny zástupca rodín zavraždených, aktívny účastník fašistického puču a štátneho prevratu na Ukrajine. Títo dvaja agenti – Kanaďan a náš majdanista, obaja toť dobre známi aj z režírovania tancov okolo Gorily a „priatelia“ istého zavraždeného významného právnika, sa zrazu stali pre rozmýšľajúcu verejnosť najviac podozrivými aj spolu s istým úžerníkom, daňovým a pozemkovým podvodníkom, ktorý pár mesiacov pred vraždou letel za oceán k istému deduškovi miliardárovi – filantropovi, aby sa „vraj“ porozprávali o Cigánoch na Spiši.

Žiaľ, táto stopa sa nesmela sledovať, lebo vedie k tajným službám elít globálneho fašizmu NWO. Ak by však Generálna prokuratúra vydala vyhlásenie, že vyšetrovanie vraždy zastavuje z dôvodov „vyššej moci“, nemuselo sa pokračovať v tejto trápnej fraške, ktorá už začína byť všetkým na smiech, navyše zneisťuje a rozoštváva ľudí, dehonestuje vyšetrovateľov a prokuratúru, nesie enormné náklady na falošne vykonštruované vyšetrovanie, hlavne však signalizuje razantný nástup liberárno-fašistického teroru. Vnímavému človeku až rozum zostáva stáť na tým, čo všetko sa pri tom deje.

Vyšetrovanie, žiaľ, nebolo možné zastaviť pre obrovský tlak liberálno-fašistickej mafie, ktorá potrebuje neustále tancovať nad hrobmi svojich sakrálnych obetí, a týmto tancom rozširovať a upevňovať svoju moc odrovnávajúc svojich protivníkov. Po sakrálnych obetiach prišla na rad potreba nájdenia obetného baránka, ktorým by prekryli svoj vlastný zločin a navyše si zabezpečili sústavný útok na vládu a vlastencov až do ich konečného víťazstva. V úlohe obetného baránka sa najviac hodil Marián Kočner – žiarivý to produkt liberalizmu. Kým pôsobil v rámci liberálnej scény, mohol si dovoliť čokoľvek, aj beztrestnú spoluúčasť s M. Kováčom mladším na podvode v Technopole a iné nekalé podnikateľské aktivity, o to viac, že sa podieľal na podvodnej kauze okolo televízie Markíza, ktorá výraznou mierou prispela k porážke Vladimíra Mečiara. Vtedy bol liberálmi nielen tolerovaný ako „svojrázny podnikateľ“, ale mal všade dvere otvorené, vrátane televízie a všetkých mainstreamových médií. Čo však spôsobilo, že sa nakoniec Kočner obrátil proti liberálnej mafii a dokonca začal s ňou bojovať? Žeby to bola osobná nevraživosť medzi ním a bývalým ministrom vnútra Lipšicom, ktorý naň poslal niekoľko kontrol z finančnej polície, ktorá však nikdy nič protizákonné nenašla? Kočner vyniesol na svetlo božie kauzu Lipšicovho stáda, čiže novinárov, pre ktorých Lipšic ešte ako minister vynášal informácie z vyšetrovacích spisov na zverejnenie. Do tohto stáda medzi inými patrili aj Monika Tódová, Marek Vagovič, Lukáš Dik, Zuzana Petková, Tibor Mattyasovský. Toto stádo presstitútov a mediálnych špinavcov predstavuje ohromnú mienkotvornú silu liberálneho fašizmu. Kočner sa pustil do boja s týmto mediálnym monštrom pracujúcim v prospech realizácie vlastizradných a genocídnych zámerov globálneho fašizmu NWO. Neuspokojil sa však pritom iba s bojom na ideologickej úrovni, ale pustil sa aj do zbierania kompromitujúcich materiálov, ba dokonca si trúfol uplatniť voči televízii Markíza požiadavku na preplatenie zmeniek. Je to divné, veď predsa musel vedieť, kto stojí v pozadí Markízy. Svoje sily však tentoraz neodhadol a precenil.  Správne síce vyhodnotil, že po porážke antikrista Obamu, Trump výrazne pribrzdil prudký nástup globálneho fašizmu NWO, proti ktorému sa vedie celosvetový boj na čele s Putinom a Trumpom, a ktorý bude nakoniec porazený, neuvedomil si však, že na Slovensku a aj v západnej Európe naďalej pokračujú rozbehnuté zotrvačné procesy nastoľovania liberálno-fašistického pekla mocenských elít sprevádzané terorom ideológie multikulturalizmu, genderizmu, LGBT, likvidáciou národných štátov a genocídou pôvodného obyvateľstva programovým navážaním nenávistných, vražedných invazívnych druhov z Afriky a rozvrátených arabských štátov.

Už vo svojom článku spred roka som upozorňoval, že mediálny hon na Kočnera sa spustil s cieľom zamiesť stopy, odpútať pozornosť od skutočných vinníkov a presmerovať pozornosť na obetného baránka:

https://blog.hlavnespravy.sk/8339/stane-sa-marian-kocner-obetou-spravodajskych-hier-dennika-n/

Ako sa dalo predpokladať, tak sa aj stalo. Liberálno-fašistická mafia dosiahla to, že Kočner bol obvinený na základe výpovede údajného sprostredkovateľa objednávky vraždy Zoltána Andruskóa – jediného, ktorý s políciou spolupracuje. Na celom vyšetrovaní údajných vrahov – bratrancov Marčeka (šofér) a Szabóa (strelec) je podivuhodné to, že sa po určitom čase k vražde priznal práve Marček, ktorého výpoveď však nezodpovedala zisteným skutočnostiam. Dokonca vyhlásil, že to urobil na objednávku akéhosi cudzinca – asi Rusa. Nechcel tým svojím absurdným vyhlásením poslať navonok signál, že celé vyšetrovanie je zinscenovaná fraška? Nie sú všetci tí obvinení a hlavne Andruskó pod nátlakom v duchu jánošíkovského „priznanie alebo život!“?  To, že nakoniec ochotne spolupracujúci Andruskó až po veľmi dlhom čase od zatknutia označil Kočnera (asi ho zrazu osvietilo) za objednávateľa vraždy, priam navádza na myšlienku, že to urobil „dobrovoľne“ pod nátlakom istých veľmi vplyvných kruhov. A taktiež historka o údajnom nájdení po dlhom čase akejsi bundy (čo ak bola úmyselne podhodená?) ako zatiaľ jedinom relevantnom dôkazovom materiáli je skrátka na smiech. Vraj v nej na údajnom videozázname bola zachytená týždeň pred vraždou osoba, ktorá si údajne obzerala Kuciakov dom. A čo s videokamerou v čase vraždy? Vtedy už nefungovala? Celé je to veľmi podozrivé, spochybňujúce vyšetrovanie a navádzajúce na myšlienku, že sa realizuje v réžii liberálno-fašistickej mafie s jasným zámerom. No a zlatým klincom celej tej frašky, ktorý jej dodáva punc totálnej absurdity a nezmyselnosti je vyhlásenie Zoltána Andruškóa o tom, že sa pripravovala aj vražda prokurátora Maroša Žilinku a dokonca aj jeho celej rodiny (!!!), a taktiež Daniela Lipšica, ktorý tak sám seba zrazu, pravda s pomocou Andruskóa, majstrovsky presunul z pozície jedného z najviac podozrivých do pozície poľutovaniahodnej obede.

No a to, čo sa deje v súvislosti s Threemou, je už vrchol pokrytectva liberálno-fašistickej mafie. Účelovo sa z nej vyberajú a zverejňujú iba tie pasáže, v ktorých sa spomínajú mená súčasnej vládnej koalície, v súvislosti s ktorými sa chvastúň Kočner vychvaľuje, aký má on dosah na ovplyvňovanie súčasnej politiky a činnosť mocenských orgánov. Úmyselne pritom však zamlčujú, že mnohí liberálni politici boli Kočnerovými „priateľmi“ a chodili ako na klavír sa s ním radiť o politických záležitostiach. Preto mediálny lynč, ktorý spustili presstitúti proti vláde len ukazuje ich pravú zákernú diabolskú tvár. Avšak z odhalenej komunikácie medzi Kočnerom a Zsuzsovou sa vôbec nedá vydedukovať, žeby títo čo i len náznakom poodhalili svoj podiel na vražde. Práve naopak, ich rozhovory svedčia o tom, že o ničom nevedeli. Preto by bolo veľmi dobre, aby celá komunikácia realizovaná cez Threemu medzi jej aktérmi bola zverejnená a každý si z nej mohol urobiť svoj vlastný úsudok. To však už liberálno-fašistická mafia nechce dopustiť, lebo by pritom vyšli najavo skutočnosti, ktoré jej vôbec nehrajú do karát.

To, čo sa deje v súvislosti s vraždou, organizovaním štátneho prevratu, falošným vyšetrovaním a vykonštruovaným procesom pod taktovkou a diktátom  liberálno-fašistickej mafie, je desivým svedectvom razantného nástupu liberálno-fašistického teroru na Slovensku. Vyšetrovatelia a prokurátori, ktorí nie sú agentmi liberálnej mafie pri tzv. „vyšetrovaní“ vraždy, sú pod šialeným tlakom mediálnych špinavcov tak zastrašení, že radšej spolupracujú pri vznášaní účelových obvinení bez nepriestrelných dôkazov, len nech majú od mediálneho diabla svätý pokoj.

Sme svedkami toho, ako sú mocenské zložky štátu paralyzované a stále viac ovládané liberálnou mafiou. Zastrašení sú aj cirkevní hodnostári, ktorých hlas na obranu proti útoku liberálnych zvrátenosti takmer nepočuť, pravda s výnimkou tých najodvážnejších ako kňaz Marián Kuffa, arcibiskup Ján Orosh či Vladyka Milan Chautur, ktorí sú však vystavení nehoráznemu mediálnemu lynču. Atmosféra strachu v spoločnosti sa zhusťuje, čo je jedným zo sprievodných znakov nastupujúcej fašistickej totality.

Marián Kočner, ktorý bol donedávna v liberálnych kruhoch „pečený – varený“, je zrazu nimi pasovaný za hlavu organizovaného zločinu, ktorý ovláda politické a mocenské štruktúry. A tak patrónka skládok a bábka liberálneho fašizmu Zuzana vyhlásila v súvislosti s Kočnerom a Threemou, že „sa tu niekto cynicky pokúsil vytvoriť štát v štáte a ovládnuť ho pre seba a svojich ľudí“, na čo jej Ľuboš Bláha správne zakontroval, že tým skutočným štátom v štáte je liberálna mafia, ktorú v prezidentskom kresle reprezentuje práve ona. Liberálno-fašistická mafiánska chobotnica sa žiaľ rozrástla do obrovských rozmerov cez vlastizradné mimovládne organizácie, domácu piatu kolónu a tretí sektor, zahraničné tajné služby v službách elít globálneho fašizmu, mainstreamové média, oligarchické spoločnosti Eset, Penta a ďalšie, až po prezidentské kreslo a liberálno-fašistický trojlístok PS+Spolu+Za ľudí, ktorý si už brúsi zuby na víťazstvo v blížiacich sa parlamentných voľbách. Nuž, máme sa načo tešiť, aký teror nám hlásatelia zvrátených ideológií, narkomani  a drogoví díleri, úžerníci, daňoví a pozemkoví podvodníci chystajú. Členka PS, ultraliberálka Biháriová sa už nechala počuť, že je potrebné zriadiť nadrezortný orgán podriadený len predsedovi vlády pre riešenie otázok LGBT, migrácie, podpory mimovládok a zavádzania do praxe stanov Istanbulského dohovoru, ktorého podstatou je to, že mimovládky budú musieť byť z úrovne vlády podporované a financované za účelom presadzovania diktátu zvrátenej gender agendy. Navyše progresívci vyhlásili, že zriadia aj úrad vládneho zmocnenca pre boj s dezinformáciami, čím vlastne dali najavo, že zavedú prísnu cenzúru, zakážu slobodu slova a prejavu, odstránia alternatívne média, zakážu činnosť vlasteneckých strán.

Liberálni fašisti nenávidia Slovensko a urobia všetko preto, aby ho zničili (posunuli dopredu do priepasti). Pritom trápna a pekelná Zuzana kade chodí, tade dáva jasne najavo prezentáciu zámerov globálneho fašizmu. V Čechách vyjadrila svoje pochopenie pre protivládne protesty, v Maďarku obhajovala „liberálnu demokraciu“, ktorú Orbán zatracuje, v Poľsku pôsobila na city Poliakov deklarovaním svojej rusofóbie, no a najviac sa „blysla“ svojím vlastizradným postojom v Nemecku, keď oblečená vo farbách nemeckej zástavy vyhlásila, že si želá, aby bol hlas Nemecka v EÚ viac počuť! Čo je hluchá, že nepočuje ohlušujúci zvuk nemeckých fašistických fanfár? Tým dala jasne najavo, že ak liberálni fašisti prevezmú moc nad „touto krajinou“, rovno ju položia k nohám Nemecka na udupanie. Takže takto vlastizradne ona reprezentuje Slovensko v zahraničí! Že sa nehanbí! Za takúto vlastizradnú prezentáciu by mala okamžite odstúpiť zo svojej funkcie, lebo len škaredo zrádza a hanobí našu vlasť a aj úrad, ktorý neprávom zastáva.

Čaká nás veru veľmi perný predvolebný polrok. Liberálno-fašistická mafia sa neštíti ničoho, ani vrážd, ani vykonštruovaných monster procesov, lží, úskokov a manipulácií, len aby dosiahla svoj cieľ – totálne uchopenie moci. Bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa bude ďalej vyvíjať veľmi trápna fraška okolo vyšetrovania Kočnera a ostatných obvinených. Liberálno-fašistická mafia bude pritom kopiť jednu chybu za druhou, lebo je veľmi netrpezlivá a vo svete aj vďaka Putinovi a Trumpovi už zvoní globálnemu liberálnemu fašizmu umieračik. Aj našich liberálnych fašistov čaká nakoniec porážka, lebo okrem toho, že sú zákerní a podlí, sú zároveň aj primitívni a hlúpi, hoci to zatiaľ úspešne pred prvoplánovými voličmi maskujú. Môžu však ešte spôsobiť obrovské škody pred svojou definitívnou porážkou. Preto všetky skutočne vlastenecké a kresťanské sily by sa v predvolebnom boji mali zjednocovať pod spoločným heslom: „STOP LIBERÁLNO-FAŠISTICKEJ MAFII!“

Ing. Peter Kohút, CSc.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Peter Kohút

O AUTOROVI

Mojou záľubou okrem kybernetiky, z ktorej mám kandidatúru vied, je teoretická fyziky a filozofia. Objav dialektického princípu jednoty bytia mi umožnil položiť nové základy kozmológie a časticovej fyziky. V poslednom čase zameriavam svoju pozornosť aj na štúdium podstaty vedomia. Publikujem hlavne v zahraničí, moje vedecké a filozofické články je možné nájsť napr. zadaním kľúčových slov: Peter Kohut Universe. Zaujímam sa aj o spoločenský vývoj hlavne z pohľadu jeho dialektiky a skúmam mechanizmy determinujúce civilizačné smerovanie. K mojim mnohým ďalším záľubám patrí hlavne klasická hudba a spev.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 87

Celkové hodnotenie: 22.41

Priemerná čítanosť: 5737

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Staronovým prezidentom Ugandy sa stal Yoweri Museveni

  0icon

  Kampala 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nicholas Bamulanzeki)   Dlhoročný ugandský prezident Yoweri Museveni si vo štvrtkových všeobecných voľbách víťazstvom nad mladým opozičným vyzývateľom Bobim Wineom zabezpečil…

  Krajčí po rokovaní vlády: Chceme skríningovo otestovať obyvateľov, rokovanie pokračuje v nedeľu. Pomáhať majú aj vojaci

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Štát chce skríningovo pretestovať obyvateľstvo Slovenska. Po sobotňajšom rokovaní vlády to povedal minister zdravotníctva Marek…

  Antigénové testy v harmaneckých papierňach ukázali až 46 percent pozitívnych, PCR testy ani jedného. Matovič: Použili testy, ktoré nemajú nič spoločne s testami používanými pri plošnom testovaní

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   V harmaneckých papierňach použili na testovanie zamestnancov testy Eko Test Covid od čínskej firmy Assure Tech z Hangzhou,…

  Naďovi sa nepozdáva, že v diskusných reláciách nebude mať OĽaNO zastúpenie a hovorí o cenzúre. Ticho neostal ani premiér: "Keď médiá pravdu nehľadajú, ale vytvárajú"

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:TASR - Dano Veselský)   Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) v svojom statuse upozornil na to, že žiaden poslanec z hnutia…

  Matovič si stojí za svojím. Plošné testovanie je podľa neho "mimoriadne efektívne", ukazuje pritom na skúsenosť zo závodu Jaguar. Testovanie detí kvôli vychádzkam nebude

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA/Alexandra Čunderlíková)   Opakované testovanie zamestnancov automobilky v Nitre v predchádzajúcich desiatich dňoch potvrdilo, že plošné testovanie je mimoriadne efektívny…

  Vo Viedni protestovalo proti pandemickým opatreniam zhruba 10.000 ľudí

  0icon

  Viedeň 16. januára 2021 (TASR/TERAZ/HSP/Foto:TASR/AP-Ronald Zak)   Účastníci protestu, z ktorých mnohí nemali rúška, skandovali okrem iných aj heslá vyzývajúce rakúskeho kancelára Sebastiana Kurza, aby…

  Týždne to bublalo pod povrchom, až to prepuklo otvorene: Sudcovia toho už majú dosť. Posielajú Matovičovi a Kolíkovej odkaz

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:Archív Dana Jelinková Dudzíková)   Pokus Matovičovej junty ovládnuť justíciu narazil na problém: časť sudcov otvorene odmietla účelovú „reformu“ súdnictva aj…

  Škoda nebude sponzorovať MS, ak sa budú konať v Bielorusku

  0icon

  Mladá Boleslav 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Nikolai Petrov/BelTA Pool Photo via AP)   Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovať majstrovstvá sveta v hokeji, pokiaľ sa budú konať…

  Denník SME opäť šíri HOAX o slabosti Putina a nespokojnosti Rusov. Našťastie z Nemecka prichádza „rozbuška“ Navaľnyj

  0icon

  Bratislava 16. januára 2021 (HSP/Foto:SITA/AP-Navalny instagram account via AP)   Liberálno-korporátny mainstream sa vo svojom zdesení zo slabosti amerického establišmentu a hroziacej občianskej vojny v…

  Australian Open: V karanténe 47 hráčov, aj Stephensová či Kerberová

  0icon

  Melbourne 16. januára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Morgan Sette/AAP Image via AP)   Celkovo 47 tenistov a tenistiek muselo v Melbourne pred prvým grandslamovým turnajom sezóny Australian Open…

  TopDesať

  2021 bude rokom neuveriteľných astronomických udalostí, ktoré to sú?

  0 icon

  Ak hľadáš koníček, ktorému sa budeš venovať, zatiaľ čo budeš čakať na očkovanie alebo koniec pandémie, pohľad na vesmír nie je zlou voľbou. V roku 2021 sa udeje mnoho vzrušujúcich astronomických udalostí! Väčšina z nasledujúcich astronomických udalostí bude viditeľná po celom svete bez potreby akéhokoľvek špeciálneho vybavenia, aj keď v prípade niektorých určite…

  Bojovníci Katalaunských polí 1. časť

  0 icon

  Vráťme sa hlboko do minulosti - do prvej polovice 5. storočia. Európa bola pustošená hrôzostrašnou armádou Hunov pod vedením neporaziteľného vodcu Attilu. Nedokázal im čeliť nik okrem statočných Galov, ktorí ich ako jediní porazili. Bojovali statočne a odvážne a to dokonca aj po smrti... Dva roky potom, čo sa Attila stal najvyšším…

  Prečo sa po prebudení naťahujeme a zívame?

  0 icon

  Budík  nás upozorňuje , aby sme ráno vstali, ale neprebudí naše telo. A tak sa naťahujeme a zívame. Možno práve preto, že to robíme ako mimovoľný proces, tomu ani nevenujeme pozornosť. Avšak tieto 2 akcie robia pre naše telá oveľa viac, ako len zobudenie. 1. Strečing svaly prestaví

  Ako sa mení Zem? NASA odhalila fotografie, ako sa mení podnebie

  0 icon

  Prírodné katastrofy významne zasiahli milióny ľudí na celom svete. Roztrieštené povodne a zosuvy pôdy pochovali milióny domov a požiare spôsobili zničenie pozemkov. Fotografie NASA ti odhalia viac. Každoročný výskyt prírodných katastrof vyvoláva otázky a odborníci na životné prostredie neustále opakujú, že je to spôsobené ľudskými aktivitami na našej planéte. Aj keď sa…

  Malajzia - zaujímavé fakty o tropickom raji 2. časť

  0 icon

  Malajzia sa svojho času umiestnila na 9. mieste ako najnavštevovanejšia krajina na svete z hľadiska turistických aktivít. Môžeme s istotou povedať, že táto autentická multikultúrna krajina si zaslúži aj tvoju pozornosť, pretože v Malajzii existujú jedinečné veci, ktoré nikde inde na svete nenájdeš. Za spev Despacito ti môžu dať pokutu

  Vo svete IT

  Astronómovia objavili 9-miliárd rokov starú galaxiu v procese umierania

  0 icon

  Vesmír obsahuje obrovské množstvo galaxií, ktoré sa radia do niekoľkých kategórií. Ak sa však pozrieme na ich farbu, vo väčšine prípadov narazíme na dva špecifické druhy, tvrdí YouTube kanál SciShow Space. Ide o výrazne modré, alebo výrazne červené galaxie. Výrazne modré galaxie sú tie, v ktorých dochádza k vzniku nových hviezd. Za ich…

  WhatsApp posúva dátum na prijatie aktualizovaných podmienok. Opäť tak reaguje na mylné informácie

  0 icon

  Chatovacia aplikácia WhatsApp má za sebou naozaj niekoľko výnimočne rušných dní, ktoré spôsobila nečakaná zmena v zásadách ochrany osobných údajov, s ktorými musia používatelia súhlasiť. Po vystrašení niektorých používateľov tejto aplikácie a po zverejnení kadejakých hoaxov však spoločnosť reagovala pomerne promptne, pričom všetky obavy z narušenia súkromia používateľov vyvrátila v…

  Ktoré Samsung smartfóny majú dostupný Android 11, a pre ktoré sa očakáva, že bude ešte neskôr uvoľnený?

  0 icon

  Android 10 dnes už pomaly nájdeme na všetkých zariadeniach, ktoré ho mali dostať. Ešte v septembri minulého roka, Google oficiálne uvoľnil Android 11 pre širokú verejnosť. V praxi to znamenalo, že výrobcovia smartfónov začali postupne s naberaním BETA testerov, aby začali testovať nový Android, pričom už dnes je oficiálne dostupných…

  Základňa na Mesiaci môže byť pre ľudstvo kľúčová: Tu je niekoľko dôvodov prečo

  0 icon

  Nášmu Mesiacu sa opäť dostáva veľa pozornosti. Nenachádza sa len v hľadáčiku americkej vesmírnej agentúry NASA, ktorá rozbieha svoj program Artemis, ale aj v hľadáčiku súkromných spoločností, ktoré sa chcú venovať ťažbe mesačných zdrojov, alebo postaviť na našej prirodzenej družici trvalú základňu. Trvalá prítomnosť ľudí na Mesiaci však nie je momentálne istá.…

  Vo Windows 10 bola objavená závažná chyba, ktorá dokáže „odpáliť“ disk zariadenia

  0 icon

  Portál bleepingcomputer.com poukazuje na novú zraniteľnosť vo Windows 10, ktorá je z kategórie vážnejších. Podľa zistení Jonasa Lyka, môže zadaním jednoduchého príkazu dôjsť k poškodeniu NTFS.  „V súčasnosti je v systéme NTFS obzvlášť nepríjemná chyba. Spustí sa otvorením špeciálneho vytvoreného mena (pozn. redakcie: príkazu) v ľubovoľnom priečinku, kdekoľvek. Zraniteľnosť sa okamžite…

  Armádny Magazín

  Tvrdé boje na hraniciach Turecka - Rusi posilňujú svoju prítomnosť. Video

  0 icon

  Sýria, 16. január 2021 (AM)  - Lietadlá ruských vzdušných síl prenášajú svoje jednotky do zóny tvrdých bojov na hraniciach Sýrie s Tureckom. Rusko oficiálne oznámilo rozmiestnenie spoločných rusko-sýrskych postov v oblasti Ain Isa, po prvýkrát to bolo zverejnené 28. decembra 2020.  

  Izraelský analytik Kedmi pomenoval hrozbu, ktorá by mohla zničiť USA

  0 icon

  Izrael, 16. január 2021 (AM) - Súčasné udalosti v USA sú úsvitom Mccarthyzmu. Toto vyhlásenie urobil izraelský politický analytik Jakov Kedmi a hovoril o ohrození štátu.   Odborník nazval to, čo sa deje v Amerike, Mccarthyzmus - hnutie, ktoré bolo v 50. rokoch sprevádzané politickými represiami. Podľa Kedmiho s tým dnes v USA…

  Nikolaj Starikov: Trumpov Shutdown a Washingtonská dohoda

  0 icon

  Rusko, 16. január 2021 (AM) - Historik a politológ Nikolaj Starikov v éteri autorského programu Anny Šafranovej uviedol, že odpojenie súčasného amerického prezidenta od sociálnych sietí „šokovalo miliardy“ ľudí. Odborník odhalil dôvod „verejného bičovania“ Donalda Tru

  Útok ruského „Jarsu“ neprežijú ani šváby

  0 icon

  Rusko, 16. január 2021 (AM) - Ministerstvo obrany RF minulý rok vyhlásilo, že toho roku budú ďalšie dva pluky raketových vojsk strategického určenia prezbrojené na raketové komplexy „Jars“, pričom jeden bude mať mobilné odpaľovacie zariadenie a dr

  Kto vyzbrojuje svet?

  0 icon

  Francúzsko, 16. január 2021 (AM) - V roku 2019 zaznamenala francúzska letecká spoločnosť Dassault nárast predaja o 105% - výsledky boli do veľkej miery spojené s úspechom ich vlajkovej lode Rafale. Ten sa teší veľkému úspechu po mnohých rokoch od jeho zavedenia do aktívnej služby vo Francúzskej armáde (dodaný v 2001,…

  Svetlo sveta

  MÚDROSŤ

  0 icon

  Naši starí otcovia hovorili: Kto dobre rechnuje, dobre gazduje. A neplatí to len na peniaze, ale predovšetkým na čas. Koľko času vieme premárniť pred televíznou obrazovkou? Čítaním rôznych klebiet v novinách alebo na sociálnych sieťach? A potom cítime, že nás to nejako neuspokojuje a nenapĺňa. Podobnú skúsenosť mal i vojak…

  Prečo sa sviatosti Krstu a Prvého svätého prijímania udeľujú väčšinou v apríli a v máji?

  0 icon

  V rannom kresťanstve sa udeľovali sviatosti Krstu, Prvého svätého prijímania a Birmovania spolu v jeden deň a to za prítomnosti biskupa. Dôvodom bolo, že kresťanmi sa väčšinou stávali dospelí ľudia, ktorí konvertovali buď z judaizmu alebo z rôznych pohanských náboženstiev a k tomuto poznaniu konverzie prišli v pokročilejšom veku. Cirkev sa ich preto snažila v Cirkvi prijať plnými sviatosťami a do…

  Dnes bude Slovensku opäť udelené požehnanie relikviou Kristovej krvi z paluby lietadla – VÝZVA K PRIPOJENIU SA V MODLITBE

  0 icon

  V nedeľu Krstu Krista Pána 10. januára 2021 v popoľudňajších hodinách sa opäť uskutoční let lietadla, na ktorého palube sa bude nachádzať generálny vikár Nitrianskej diecézy Mons. Peter Brodek, ktorý Slovensku udelí požehnanie s relikviou Kristovej krvi, ktorá je uchovávaná v Bazilike sv. Benedikta opáta v Hronskom Beňadiku.  Zverejňujeme jeho slová výzvy,…

  Najväčší pápeži v dejinách SV. LEV VEĽKÝ

  0 icon

  (*asi 400, Toskánsko – † 10. november 461, Rím) Jeho ústami hovoril apoštol Peter.             Pápežsky úrad sa po smrti  Sixta III. (†18. augusta 440)  nachádzal v úplnej inej situácii než v predchádzajúcich storočiach: už nereprezentoval navonok kresťanské spoločenstvá roztrúsene v anonymite po území hlavného mesta Rímskej ríše.  Časy veľkých perzekúcií,  ktoré…

  PATRÓNI LEKÁROV – SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN

  0 icon

  SVÄTÍ KOZMA A DAMIÁN. Boli bratia a dvojičky. Vyštudovali lekárstvo. Zo svojho povolania si neurobili výnosný biznis. Neprofitovali na cudzom nešťastí. Liečili všetkých a nezištne – bezplatne. Mnohí, keď videli ich príklad, stali sa kresťanmi. Pohanskí kňazi ich obžalovali, že robia čary, a tak zvádzajú ľudí, aby sa klaňali kresťanskému…

 • icon FOTO DŇA