Svetovú ekonomiku ovládajú dve nevlastné sestry, mikro a makro ekonómia. Aj profesionálom sa niekedy nedarí rozlíšiť, ktorá je, ktorá a, čo ktorá ovláda v spoločnosti. Pritom medzi makroekonómiou a mikroekonómiou je presná hranica a tou je “brána podniku či pult predajne”.
Mikroekonómia riadi ekonomické vzťahy za bránou v podniku (za pultom) a vzťahuje sa na ňu vnútropodnikové účtovníctvo, v ktorom sa účtuje len o vnútropodnikových vzťahoch. Akékoľvek straty či zisky sa musia navzájom kompenzovať. V podvojnom účtovníctve sú na tento účel zriadené vnútropodnikové účty, ktoré sa stretávajú na účte 395, ktorý v konsolidovanej závierke musí skončiť na nule, teda žiaden zisk ani strata z týchto vzťahov nemôže vzniknúť!!! To, čo sa vyprodukuje a je na sklade, je PRODUKTOM, nie TOVAROM a jeho hodnota (cena) predstavuje úplné celospoločenské náklady nielen podniku, ale celej spoločnosti!
Hodnotu podniku v celkovom účtovníctve, v ktorom sa účtuje o vzťahoch k spoločnosti ako celku (pracujúcim, dodávateľom, vlastníkom podniku a štátu) predstavujú >aktíva<, ktorých obsahom sú majetky, peniaze, pohľadávky a všetky náklady, vrátane straty ak ju podnik dosiahol. Táto strata je aktívum, medzi pohľadávkami voči majiteľom podniku. Zisk v aktívach nie je!!!
Makroekonómia je to, čo je pred bránou podniku (pred pultom). Makroekonómia, teda riadi vzťahy podniku so spoločnosťou. To sú vzťahy podniku s inými subjektami (dodávatelia, pracujúci, poisťovne, majitelia podniku a štát) v účtovníctve tvoria osobitnú skupinu účtov > pasíva <, ku ktorým patria aj výnosy a Zisk > pasívum! Tu sa mení PRODUKT na TOVAR – cenu – hieroglyf.
Spojnicu medzi cudzími subjektami (pasívami) a vlastným podnikom (aktívami) tvorí jediný účet, a to je účet 431 – Výsledok hospodárenia v schvaľovaní. Ten, teda vzniká zo vzťahu podniku s jeho partnermi, a teda aj so spoločnosťou ako celkom! Toto je už makroekonómia, ktorá ovláda vzťah podniku so spoločnosťou ako celkom.
Tak a teraz pozor!!!
-
Ak podnik dosiahne ZISK je to jeho dlžoba (pasívum) voči vlastníkom podniku. Podnik a cez neho skutoční tvorcovia reálnej hodnoty PRODUKTU od pracujúcich po celú spoločnosť, ktorí boli odmenení za jeho tvorbu cez mzdy, odvody a dane, teda boli pred bránou podniku (pri pulte) okradnutý vo výške zisku, ktorý podnik dosiahol! Tu už žiadna práca nebola vykonaná, a preto vždy Zisk je bezprácna hodnota.
ZISK nie je realita, je to fiktívna veličina, pomocou ktorej sa riedi obraz reality a slúži na okrádanie spoločnosti jednotlivcami. Makroekonómia je, teda falošná ideológia nie veda.
-
Ak by podnik dosiahol stratu (bolo by to aktívum) túto by si nárokoval od svojich vlastníkov
-
Zisk je aktívum, teda pozitívny jav len pre majiteľov podniku. Pre podnik a cez neho pre pracujúcich, poisťovne a štát, teda zbytok spoločnosti, ktorá vlastne zhotovila produkt je to pasívum, záväzok a teda strata rovnajúca sa výške zisku!!!
-
Čo z toho plynie? Ak by sa mikroekonómia používala v celosvetovom priestore, žiaden zisk ani strata by nemohli vzniknúť, pretože suma ziskov by sa musela rovnať s presnosťou na jeden cent sumám strát.
Toto je dialektický výklad celosvetovej ekonomiky, ktorý makroekonóm nepochopí, lebo bol vychovaný k monoteistickému spôsobu chápania ekonómie a nekonečnej úcte k bezprizornému (bezprácnej hodnote) bohu, zvaný Zisk!
Záver
Makroekonómia je zločinecká ideológia určená na produkciu bezprácneho zisku a okrádanie spoločnosti ako celku jednotlivcami.
Jedinou „zmysluplnou“ obranou makroekonómov, zrejme bude prehlásenie, že majitelia podnikov si bezpracné zisky zaslúžia, lebo riskujú na TRHU. Touto cestou uznajú, že makroekonómia nie je veda, ale hazardná hra s ľudskými životmi, tak ju pošlime do horúcich pekiel a začnime žiť ako rozumní ľudia.
Začnime deliť spoločenskú produkciu prostredníctvom trhu ovládaného človekom, podľa skutočných zásluh a spoločnosťou uznaných potrieb a nie v nezmyselnej (živelnej) konkurencii či vojnách volov.