Šokujúce zistenie: KOTLEBOVA ĽSNS si vytvorila imaginárne „autorské práva“, že len oni a výhradne len oni môžu na Slovensku rozhodovať o tom, kto je pro-národne orientovaný a kto nieje! Bezbrehá spupnosť a egoizmus!

Ponúkam Vám časť z autentického diskusného rozhovoru s popredným predstaviteľom z kruhu širšieho vedenia strany KOTLEBA – Ľudová strana naše Slovensko, týkajúci sa diania okolo kandidatúry na prezidenta p. Harabina i p. Kotlebu.

Na margo tohoto len dodám, že do dnešných dní bolo zverejnených už niekoľko výsledkov prieskumných agentúr, resp. ankiet, kde vyšli preferencie p. Harabina oveľa lepšie, ako preferencie p. Kotlebu. Vtedy sa vedenie ĽSNS cez akéhosi svojho „hovorcu vyjadrilo“, že tie prieskumy neberú vážne, ani ankety ani nič podobné, lebo vraj skutočnosť je iná. No až teraz sa objavil prieskum, plne iracionálny a nedôverihodný, čo však ihneď zneužila ĽSNS prostredníctvom svojho toho istého „hovorcu“, keď padli vo verejnej diskusii jasné vyjadrenia v tom zmysle, že p. Harabin má v skutočnosti menej hlasov ako Kotleba, neuvedomujúc si, ako národoveckým aktivitám na Slovensku takýmito pochabými verejnými vyhláseniami škodia!

Ego niektorých predstaviteľov ĽSNS je už tak nasiaknuté akýmsi nezdravým velikášstvom, že je to až neuveriteľné, čoho sú schopní a ako nezmyselne takýmito krokmi poškodzujú svoju stranu!

Z uvedeného autentického rozhovoru sa dozviete viac:

Miroslav Potančok A čo sa tak pozrieť realite do očí a priznať si, že keby Marianovi ľudia, voliči a sympatizanti nepodporovali Harabína, tak ten nemá také preferencie ako má?

Opis fotky nie je k dispozícii.

Ľuboš Ďurfina Pán Potančok, celý čas, už dva mesiace po sieťach píšem, že ak voliči p. Kotlebu, VŠETCI, nebudú hlasovať za p. Harabina, tak budeme mať za prezidenta Mistríka!! V týchto analýzach píšem o Svätoplukových prútoch, používam citáty „Svorne napred“ a podobné, no namiesto pochopenia tejto jednoduchej logiky vo veci, Vaši fanatickí sympatizanti prskajú po sieťach a chrlia kýble špiny na p. Harabina a VY a spol. sa na to len nečinne pozeráte!

Ale pamätajte si, ak neprejde Harabin, Kotleba už vôbec neprejde a tým pádom budeme mať VAŠOU vinou Mistríka!

O druhé kolo sa nestarajte, bavíme sa o 1 kole, navyše, tieto prieskumy sa budú ešte radikálne meniť, čím bude bližšie k finále 1 kola a na to nezabúdajte. 

P.S. „Kotleba si berie na hlavu prípadnú prehru Harabina v prvom kole, to by si mal uvedomiť!“ /citát z internetu/.

Miroslav Potančok Napíšem Vám to po lopate a bez urážok (nie tak ako niekto). Marian má podporu iba svojich voličov je v tesnom závese za Harabínom, Harabín má podporu aj určitej časti voličov MK čo znamená, že keby voliči MK boli jednotní, Harabín nemá šancu! Veď Vy vlastne ponúkate svoju 5€ za našu 50€!!! Rozdiel v danom prieskume je cca 3% čo môžu byť práve hlasy kotlebovcov, preferenčne udelené Harabínovi. Nič?

Ľuboš Ďurfina Lopatu si nechajte na uhlie a sneh p. Potančok, lebo úplne naivne tu píšete nezmysly, ako keby ten graf hore bol seriózny prieskum z posledného dňa kampane tesne pred 1kolom!

Tie prieskumy sa budú meniť ešte sto krát a podľa toho budú aj šachové rošády jednotlivých kandidátov a spolčovania a kupčenie a všetko to, aby sa potlačil na Slovensku vzostup národoveckých aktivít!

Také absurdné uvažovanie od Vás som ale nečakal, keď si jasne aj Vy uvedomujete, že samotnou kampaňou narastú preferencie p. Harabina OVEĽA viac, pritom už dnes ich má reálne okolo 18% a VY máte dnes zas reálne oveľa menej, ako uvádza tento prieskum!

Treba si dať len dole ružové okuliare a mali by ste si uvedomiť, že pochybné prieskumné agentúry Vám budú umelo pripočítavať hlasy z dôvodu, aby ich odoberali Harabinovi! Na pochopenie tejto manipulácie prieskumných agentúr už stačí logika žiakov vyšších stupňov ZDŠ.

A mimochodom, nedávno bola spsutená a po pár hodinách aj zastavená anketa na „pravda.sk“, kde bol p. Harabin suverénne na prvom mieste a LSNS asi so 4,5% v strede tabuľky. Bola to anketa pre čitateľov denníka a ja som sa o nej dozvedel až po jej stiahnutí, keď sa ukázalo, že Harabinovi rastú šialene preferencie! Preto ju museli stiahnúť!

Pozrite si Program p. Harabina na jeho stránkle, prečítajte si Manifest Slovenska z Národnej konferencie, ktorá absolútne nemá nič s Národnou koalíciou, pozrite si novoročný prejav Harabina a pozrite si aj jeho prvú veľkú tlačovú besedu z pondelka a skúste nad všetkým nezaujato pouvažovať a uvedomiť si, že Harabin sa svojím podpisom na Národnej konferencii ZAVIAZAL za naplnenie všetkých téz manifestu z pozície prezidenta pred intelektuálnou elitou Slovenska, teda jej časťou!

Úprimne pán Potančok, namiesto toho, aby ste boli radi, že takéto aktivity sa na Slovensku vytvárajú s cieľom priniesť zdravé súťaženie a zdravý progres, ale nie konkurenciu do národoveckých aktivít na Slovensku, namiesto toho, aby ste sa za toto potešili, idete glorifikovať svoju stranu a uzurpovať si právo, že len Vy a nikto iný nemá právo rozhodovať, čo alebo kto je pronárodný a kto nieje!

Je to potom len sprostá závisť, neprajníctvo a zloba, keď môže niekto takto úboho uvažovať a čo sa mňa týka, vždy som podporoval to dobré v ĽSNS a aj podporujem, ale nebudem sa tváriť ako „riťolezec“, trčiaci niekomu zo zadku a nevidieť očividné prešľapy, ktoré vrhli na vašu stranu už toľko pochybností!

Dohľadajte si tiež, kde som tými istými statusmi, kde sa v rýdzej objektivite a spravodlivosti snažím vyjadrovať voči vám a voči jednej skupine vašich sympatizantov, ktorá vám robí nesmierne škody, pričom v tejto istej objektivite a teda aj kritike, ak je to potrebné, sa vyjadrujem aj k panovi Harabinovi!

Dokonca som uviedol a napísal, že si to prídem osobne vysporiadať s p. Harabinom, ak sa odchýli od svojho programu, ako i od téz Manifestu Slovenska čo i len „o milimeter“!

Pretože každému z nás by malo záležať predovšetkým na Principiálnej Spravodlivosti a neprávosť by sme nemali tolerovať nikomu, dokonca ani manželke, matke či bratovi! Máme slúžiť Bohu a keď toto dokážeme, bude to potom zákonite prospešnmé aj človeku, ľuďom, komunite, štátu i celému ľudstvu!

Naše povinnosti sú povinnosti predovšetkým voči Bohu a ak by boli plnené zodpovedne, nikdy tu nemáme takéto rozbroje, žabomyšie vojny, útoky a nenávisť. A pozrite si slovník tých, ktorí podporujú p. Harabina a porovnajte so slovníkom tých, ktorí fanaticky a nezdravo podporujú p. Kotlebu! Korektnosť, bolesť i smútok na jednej strane a doslova žumpa na strane druhej a najhoršie je, že s tým nič nerobíte, ba naopak, ešte viac toto zlo, dnes už zakorenené vo Vašej strane, podporujete!

Ale ako bolo už neraz v poslednom období napísané, naplní sa presne všetko tak, aby bolo každému jasné, ako veci stáli dnes a včera a ako sa veci z tohoto miesta ešte dovyvíjajú. Ak včas neurobíte potrebné opatrenia, ktoré by vyslali národu signál, že Vám skutočne ide o národ, že sa dokážete spojiť s tými, ktorí to myslia so Slovenskom minimálne rovnako vážne ako vy, tak máte ešte šancu, sa ako strana v parlamente na Slovensku zachrániť.

Tie Vaše pomyselné „autorské práva“ na rozhodovanie o tom, kto je a kto môže byť národne orientovaným a pro-slovenským obyvateľom, alebo kandidátom, by ste mali okamžite odstrániť a zapudiť, inak si privodíte veľké nepríjemnosti pri strate dôverihodnosti celkového Vášho pôsobenia.

Prajem pekný deň!

 

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ľuboš Ďurfina

O AUTOROVI

Dar života sme dostali od Boha Stvoriteľa.

Od Boha skutočného a nie takého, akého nám vykresľujú zblúdilé náboženstvá!

Tento Dar chcem pred Bohom obhájiť predovšetkým tým, že budem o Bohu zvestovať v pravdivom svetle, tak, aby to pomohlo prebudiť k skutočnému životu čo najviac duchovne spiacich ľudí.

Riadim sa heslom "Odvážne vpred, je Bohu milé!" a tiež najvyšším prikázaním hľadajúceho:

"Kto sa nenamáha, aby Slovo Pána aj správne pochopil, ten sa previňuje!"

Nemali by sme tiež zabúdať, že človek má predovšetkým povinnosti voči svojmu Bohu a až potom práva! Zodpovedné plnenie povinností, dáva človeku práva a v tomto je zakotvená i veľká dôvera v Boha, pričom dôverovať môže len ten, kto žije svoj život, v čo najintenzívnejšom súzvuku, s Božou Vôľou!

Práve takéto vnímanie reality, by malo byť celoživotným snažením každého z nás...

Milí čitatelia, nech sa i vám darí, v tomto bohumilom úsilí, pre dosiahnutie statusu PRAVÉHO ČLOVEČENSTVA.

Pekný deň všetkým ľuďom dobrej vôle...

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 93

Celkové hodnotenie: 5.53

Priemerná čítanosť: 5379

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Čurný: Igor Matovič je osobnostne nespôsobilý na funkciu premiéra

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Hudobný analytik Juraj Čurný zhodnotil doterajšie vládnutie Igora Matoviča (OĽaNO) a uviedol niekoľko dôvodov, prečo podľa…

  Europeniaze verzus „právny štát“: Maďari a Poliaci bojujú aj za nás, pridali sa Slovinci. A čo naši?

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Olivier Matthys)   Trápna hra o podmienenie vyplácania peňazí z rozpočtu EÚ a Fondu obnovy „dodržiavaním princípov právneho štátu“ pokračuje: Brusel…

  Bezpečnostná rada OSN sa bude zaoberať konfliktom v Etiópii

  0icon

  New York 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Seth Wenig)   Bezpečnostná rada (BR) OSN usporiada v utorok vôbec prvé zasadnutie venované ozbrojenému konfliktu v severoetiópskom regióne Tigraj.…

  Médiá: Biden nominuje za ministerku financií Janet Yellenovú

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)   Novozvolený americký prezident Joe Biden si za ministerku financií vyberie bývalú šéfku americkej centrálnej banky (Fed) Janet…

  Trump oznámil, že jeho tím začne s odovzdávaním moci

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP- Evan Vucci)   Americký prezident Donald Trump v pondelok oznámil, že jeho tím začne s procesom odovzdania moci zvolenému nástupcovi…

  Ústavnoprávny výbor odobril všetkých sedem kandidátov na šéfa GP

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Ústavnoprávny výbor Národnej rady (NR) SR v pondelok večer po ukončení verejného vypočutia odobril všetkých siedmich kandidátov na funkciu…

  V štáte Michigan potvrdili víťazstvo Bidena

  0icon

  Washington 24. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Carolyn Kaster)   Volební predstavitelia amerického štátu Michigan v pondelok oficiálne potvrdili tamojšie výsledky prezidentských volieb, podľa ktorých v tomto štáte…

  Salvini: Neuveriteľné, čínski komunisti so svojím vírusom zamorili celý svet a ešte majú drzosť hádzať vinu na Taliansko

  0icon

  Rím 24. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA/AP-Mauro scrobogna/LaPresse via AP)   Hovorca ministerstva zahraničia Číny Zhao Lijian naznačil, že vírus mohol mať pôvod mimo Číny. Ako miesto…

  Matovič odkazuje ľuďom: "Tí, čo sa nezaočkujú, budú naďalej nosiť rúška!"

  0icon

  Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Zdá sa, že aj očkovanie nebude úplne celkom dobrovoľné, ale skôr vynútené. Premiér Igor Matovič vyslovil svoju predstavu…

  Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na koronavírus

  0icon

  Bratislava 23. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na ochorenie COVID-19. Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý na brífingu…

  TopDesať

  Oprava rozbitých vecí môže byť aj poriadna zábava

  0 icon

  Oprava rozbitých vecí nemusí byť iba nuda. Ak sa do toho pustia obyčajní ľudia, ktorí nie sú veľmi zruční, tak môžu vzniknúť podobné komické situácie. Sťahovacie pásky držia pohromade nárazník a karosériu auta, vešiaky v rúre poslúžili miesto roštu a rovnako skvele poslúžila aj prázdna plastová nádoba, z ktorej si…

  Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

  0 icon

  Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

  Smrť princeznej Diany: 1. časť

  0 icon

  V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

  Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

  0 icon

  Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

  Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

  0 icon

  Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

  Vo svete IT

  Galaxy Z Fold 3 by mal byť novou „výkladnou“ skriňou Samsungu. Nahradiť by mal tradičnú sériu Galaxy Note

  0 icon

  Len prednedávnom sme Vás informovali o nedávnych správach z technologického sveta, ktoré naznačovali ukončenie vývoja novej série Galaxy Note spoločnosťou Samsung. Definitívny koniec tradičnej série z Južnej Kórey predpovedali viacerí leakeri a analytici, ku ktorým sa najnovšie pridávajú aj juhokórejské médiá. O ukončení série Galaxy Note a príchode náhrady v…

  Vesmír má pre nás vianočný darček: V decembri sa na oblohe objaví úkaz, ktorý sme nevideli už 800 rokov

  0 icon

  Vesmír má pre astronómov prichystané vianočné prekvapenie, píše portál Science Alert. Jupiter a Saturn budú na nočnej oblohe pri sebe najbližšie za posledných 800 rokov. Ide o planetárnu synchronizáciu, ktorá začala niekedy v lete. Dvojica planét sa k sebe neustále približuje a vrchol tohto priblíženia bude trvať od 16. do 25. decembra. Samozrejme, planéty nebudú…

  Tímu vedcov sa podarilo vytvoriť najdetailnejšiu mapu červenej planéty

  0 icon

  Tím zložený z amatérskych, ale aj profesionálnych astronómov, priniesol mapu Marsu, ktorá má väčšie rozlíšenie, ako ktorákoľvek iná, globálna mapa červenej planéty, píše portál Universe Today. Zábery boli zhotovené pomocou metrového teleskopu, ktorý sa nachádza v observatóriu Pic-du-Midi. Fotografie vznikali počas niekoľkých nocí na prelome októbra a novembra tohto roka. Pre astronómov išlo…

  Asimove zákony robotiky už vraj nie sú aktuálnymi. Myslí si to profesor, ktorý ich navrhuje takto upraviť

  0 icon

  Isaac Asimov ešte v roku 1942 prišiel s 3 zákonmi robotiky, ktoré sa stali akousi „mantrou“ robotizácie. Ide o zákony, ktoré hovoria pravidlách, ktoré by roboty nemali nikdy porušiť. Robot nesmie ublížiť človeku, ani nečinnosťou pripustiť, aby človek utrpel hocakú škodu. Robot musí poslúchať rozkazy, ktoré mu dá človek, okrem…

  Xiaomi začalo s testovaním Androidu 11 na ďalších smartfónoch. Je medzi nimi aj váš?

  0 icon

  Posledné dni priniesli viacero veľkých softwarových aktualizácií pre telefóny spoločnosti Xiaomi. Bohužiaľ však mnohé z nich sú zatiaľ dostupný len pre čínsky trh. Ide napríklad o novú verziu nadstavby MIUI 12.2, ktorá je založená na Androide 11. Dostupnou je pre modely smartfónov Mi 10, Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro (resp.…

  Armádny Magazín

  Viete, že ... osud Židov bol spečatený za 90 minút? a iné menej známe fakty nielen z bojiska druhej svetovej vojny

  0 icon

  Slovensko, 24. november 2020 (AM) –Viete, že...? ...Turecko chcelo v roku 1952 zatvoriť Bosporský prieliv pre sovietske lode? Turecko je v podstate „večným“ nepriateľom Ruska, s ktorým bolo vo vojnovom stave 12-krát. Mnohí dnešní Rusi hovoria, že aj v súčasnej Sýrii sú na opačnej strane barikády, ž

  Komu bude slúžiť Európska armáda, ak vznikne?

  0 icon

  Nemecko, 24. november 2020 (AM) – Nemeckí poslanci za SPD vypracovali projekt na vytvorenie európskej „28. armády“ nezávislej od členských štátov a na čele s novým \"európskym komisárom obrany\". Armáda, ktorá by sa mohla byť vyjadrením \"suverenity\". Nemecký denník Die Welt opisuje projekt

  Náhorný Karabach: Jeden azerbajdžanský vojak zomrel, ruský mierotvorca zranený pri výbuchu míny

  0 icon

  Náhorný Karabach, 24. november 2020 (AM) – Dôstojník ruských mierových síl bol zranený pri výbuchu míny v Náhornom Karabachu, jeden azerbajdžanský vojak prišiel o život, ďalší štyri karabašskí záchranári boli zranení. Informuje o tom ministerstvo obrany Ruska.

  USA pokračujú v búraní bezpečnostnej architektúry sveta

  0 icon

  USA, 24. november 2020 (AM) – V noci na 22. november 2020 USA ukončili procedúru vystúpenia zo Zmluvy o otvorenom nebi, čím sú už takmer na konci deštrukčného procesu bezpečnostnej architektúry sveta. Na dokončenie deštrukcie im zostáva už len jediné – nepredĺžiť platnosť zmluvy START 3.   Z

  Irán zabarikádoval Venezuelské nebo: Drony Mohajer-6 budú na ochranu pred votrelcami

  0 icon

  Venezuela, 24. november 2020 (AM) –Prílet dronu Mohajer-6 do Venezuely môže byž varovaním pre USA. Ide o symbolický prílet, pretože Irán uvoľnil licenciu na výrobu svojho dronu vo Venezuele čo znamená pre Madurov \"diktátorský\" režim posilniť svoju obranu pred démonkratickým režimom z USA. Do akej miery bude tento projekt úspešný ukážu…

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

  Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

  0 icon

  V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

  Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

  0 icon

  Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

  Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

  0 icon

  Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

  Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

  0 icon

  Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

 • icon FOTO DŇA