• Komisia vyzýva lídrov, aby pripravili pôdu pre dohodu o modernom, vyváženom a spravodlivom rozpočte EÚ pre budúcnosť – Rozpočet EÚ 2021-27 urýchľujú májové voľby do Európskeho parlamentu ??

  Publikované 05.12. 2018 o 11:19 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  V rozpočte

  sa skoro vôbec nepočíta s podmienkami na lepšie vybratie súčasných ciel a daní. Brexit a zvýšenie rozpočtu chcú riešiť len zvýšením a zavádzaním nových daní.

  Tabu

  obrovských únikov len naďalej zatajujú, nový dlhodobí finančný rámec chcú schváliť do volieb Európskeho parlamentu.

  499 miliárd €

  ktoré unikajú asi nikoho nezaujalo.

  Colná únia – moje komentáre, príspevky, odpovede.

  https://miroslavjurco.blogspot.com/

  https://twitter.com/miroslavjurco1?lang=sk

  https://blog.hlavnespravy.sk/moje-blogy/

  https://www.linkedin.com/in/miroslav-jur%C4%8Do-b85183155/detail/recent-activity/posts/

  https://disqus.com/by/miroslavjurco/

  https://www.youtube.com/channel/UCBVUAK9C1t5UnhGGWl_zkbA?view_as=subscriber

  Čo všetko bude výborné v EÚ v rokoch 2021-37 si prečítajte v Tlačovej správe – otázka je – pre koho ??

  Európska komisia – Tlačová správa

  Brusel 4. december 2018

   

  Pred zasadnutím Európskej rady 13. a 14. decembra 2018 Komisia hodnotí povzbudzujúci pokrok, ktorý sa doteraz dosiahol v rokovaniach o budúcom dlhodobom rozpočte EÚ a vyzýva lídrov, aby udržali toto nasadenie.

  Zasadnutie Európskej rady, ktoré sa uskutoční 13. a 14. decembra, je kľúčovým momentom na upevnenie dosiahnutého pokroku a vytýčenie smerovania kľúčových prvkov budúceho rámca. Cieľom dnešného oznámenia je podporiť diskusie lídrov.

  Komisia 2. mája predložila návrh moderného, vyváženého a spravodlivého rozpočtu pre Európu na plnenie priorít, ktoré lídri stanovili v roku 2016 v Bratislave a v Ríme v roku 2017. Na tento návrh bezprostredne nadväzovali legislatívne návrhy 37 sektorových programov, ktoré tvoria súčasť budúceho dlhodobého rozpočtu. Tento balík slúži ako solídny základ pre rokovania medzi členskými štátmi, ktoré počas bulharského a rakúskeho predsedníctva Rady napredujú rýchlym tempom.

  Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker uviedol: „Lídri sa spoločne dohodli na prioritách Únie. Musíme zabezpečiť, aby v budúcom dlhodobom rozpočte boli na tieto priority vyčlenené dostatočné zdroje tak, aby sa stali skutočnosťou. Doteraz dosiahnutý pokrok považujem za povzbudivý. Teraz je ten správny moment, aby ho lídri využili a poskytli potrebné politické usmernenie, ktoré vytvorí predpoklady na dosiahnutie rýchlej dohody o budúcom dlhodobom rozpočte.“

  Komisár pre rozpočet a ľudské zdroje Günther H. Oettinger dodal: „Vďaka vynikajúcej práci bulharského a rakúskeho predsedníctva sa pri rokovaniach o budúcom dlhodobom rozpočte EÚ podarilo dosiahnuť mimoriadny pokrok. Súbežne napreduje aj Európsky parlament. Udržme toto nasadenie a dosiahnime ďalší pokrok na základe politického impulzu, ktorý poskytne Európska rada tento mesiac.“

  Od lídrov sa teraz očakáva, že poskytnú politické usmernenia týkajúce sa kľúčových prvkov budúceho dlhodobého rozpočtu:

  • To, čo Európa potrebuje, je moderný a vyvážený rozpočet, ktorý je úzko spätý s prioritami Únie a ponúka konkrétne odpovede na dnešné a budúce výzvy. Komisia preto navrhuje zmodernizovať rozpočet cez posilnené financovanie kľúčových oblastí vrátane inovácií, digitálneho hospodárstva, opatrení v oblasti klímy a životného prostredia, migrácie a riadenia hraníc a bezpečnosti, obrany a vonkajšej činnosti. Politika súdržnosti a spoločná poľnohospodárska politika budú mať pre budúcnosť Európy aj naďalej kľúčový význam. Tento návrh predstavuje správnu rovnováhu medzi tromi širšími oblasťami výdavkov – poľnohospodárskou a námornou politikou, politikou súdržnosti a ďalšími programami, ktoré majú zásadný význam pre budúcnosť Európy.
  • Budúci dlhodobý rozpočet by takisto mal byť jednoduchší a transparentnejší, aby ho zainteresované strany mohli čo najlepšie zužitkovať. Požadovali to Európsky parlament a Rada, ako aj veľkí a malí prijímatelia, a Komisia ich vypočula a navrhla výrazne zjednodušený rozpočet.
  • Ďalšou dôležitou črtou budúceho rozpočtu Európy by mala byť flexibilita. Aby mohla Európa rýchlo, rozhodne a efektívne reagovať v rýchlo sa meniacom svete, potrebujeme rozpočet, ktorý je pružnejší než ten dnešný. Flexibilita je preto kľúčovým prvkom návrhov Komisie na ďalší dlhodobý rozpočet.
  • Rozpočet po roku 2020 by mal byť takisto spravodlivým rozpočtom, ktorý bude realizovateľný nielen na strane výdavkov, ale aj z hľadiska jeho financovania. Komisia predložila ambiciózny a realistický rozpočet v objeme približne 1,11 % hrubého národného dôchodku budúcej Únie 27 štátov. Rozpočet, v ktorom platia rovnaké pravidlá pre všetkých a ktorý je čoraz viac financovaný zo zdrojov priamo spojených so strategickými európskymi politikami.

  Dosiahnutie maximálneho pokroku v otázke budúceho dlhodobého rozpočtu do samitu v Sibiu, ktorý sa uskutoční 9. mája 2019, by umožnilo docieliť úplnú a komplexnú dohodu vrátane číselných údajov v Európskej rade najneskôr do októbra 2019, a to v úzkej spolupráci s Európskym parlamentom.

  Prijatím nasledujúceho viacročného finančného rámca do konca roku 2019 sa zabezpečí, že nové programy budú pripravené na čerpanie do 1. januára 2021. Vytvorili by sa tak desaťtisíce pracovných miest pre výskum už v roku 2021 a oveľa viac v širšom hospodárstve. Zabezpečilo by sa tým, že viac ako 100 000 projektov v rámci politiky súdržnosti by začalo načas. Milión mladých ľudí by mohlo využívať výhody výmeny v rámci programu Erasmus a 40 000 mladých ľudí by sa mohlo zapojiť do opatrení zameraných na solidaritu v celej Európe v roku 2021. Dohoda o rozpočte by podporila začínajúce podniky a malé a stredné podniky pri investovaní, výrazne by zvýšila investície a kapacity v oblasti obrany a pomohla by chrániť hranice Únie pred obchodovaním s ľuďmi, ich prevádzačstvom a podvodmi.

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Aquaplaning je postrach každého vodiča! Blíži sa jeho sezóna

  2

  Aquaplaning nepochybne patrí medzi najnebezpečnejšie nástrahy na cestách. Strata kontaktu pneumatiky s vozovkou, spôsobená vysokou vrstvou vody pod kolesami, znižuje možnosť ovládať automobil a nech ste akokoľvek skúsený vodič, stávate sa len štatistom. Predstavuje vysoké riziko dopravnej nehody. Automobilový priemysel preto nespí na vavrínoch stále kvalitnejších pneumatík so stále vyššou…

  Manthey Racing, cesta k vrcholu na Nordschleife

  0

  Nürburgring má okolo seba akúsi auru, priťahuje automobilky, jazdcov i bežných smrteľníkov. Jazdiť na Nordschleife je iné, nebezpečné, okruh trestá každú chybu veľmi tvrdo, ale práve to je na ňom to zaujímavé. Tu sa rodia legendy, tu sa ukazujú skutoční pretekári. Jednou z legiend, ktorá vzišla práve zo Zeleného pekla, je tím Manthey…

  Nové Mini JCW GP už budúci rok

  0

  Zatiaľ najvýkonnejšie Mini aktuálne v predaji, teda tretia generácia, má pod prednou kapotou dvojlitrový preplňovaný zážihový štvorvalec s 170 kW (231 k). To však nie je koniec výkonných modelov Mini. Podľa zdrojov z automobilky by malo v priebehu roka 2020 prísť ešte výkonnejšie Nové Mini JCW GP. A to by malo dosiahnuť 221 kW (300 k).

  Porsche strešný box namontuje aj na legendárnu 911-ku

  0

  Nielen majitelia veľkých SUV modelov chodia na dovolenky pre ktoré im kufor jednoducho nestačí. Tento problém je aj napriek cestovaniu vo dvojici ešte vypuklejší so športovým autom. Ak si niekto šetril na novú 911-ku a neplánuje sa jej vzdať ani keď ide na dlhší výlet, na pomoc prichádza riešenie priamo zo Štuttgartu.…

  Máte poškriabané sklo na aute? Čo s tým?

  9

  Máte poškriabané sklo na aute? Po zime to je celkom bežný jav. Stačí, ak ste raz čistili sklo od námrazy a ľadu nie škrabkou, ale niečím nie úplne vhodným, čo ste mali po ruke... Škrabance na skle zanechajú aj zlé stierače. Nielenže to je esteticky nepekné, ale v prípade čelného…

  V Ženeve bude aj modernizované Mitsubishi ASX

  4

  Na 89. ročníku medzinárodného ženevského autosalónu (5. - 17. marca 2019) sa odhalí vo svetovej premiére aj modernizované  kompaktné SUV Mitsubishi ASX  (na niektorých trhoch predávané aj pod označením RVR či Outlander Sport). Pôjde o modelový rok 2020 a my si už teraz predstavíme tie najdôležitejšie zmeny. 

  KAMzaKRÁSOU

  Ako vyzerajú slávne hviezdy dnes? Dostihla ich staroba, alebo starnú s noblesou?

  1

  Staroba si jednoducho nevyberá. Starneme úplne všetci. Niektorí majú tajný recept na starnutie s gráciou a iný jednoducho berú to, čo im život prináša. No ako to je so svetovými celebritami, ktoré mnohí z nás poznajú už od ich mladosti? Neuveríte, ale aj svetové celebrity starnú. A môžeme povedať, že niektoré skutočne starnú s gráciou…

  Vieš, ktoré látky potrebuje pokožka? Tieto jej rozhodne nesmú chýbať!

  1

  Aby bola naša pokožka krásna a zdravá, mali by sme jej venovať dostatočnú starostlivosť. Ak jej však v prvom rade neposkytneme potrebnú výživu zvnútra, pravdepodobne jej stav nezlepší ani vhodne zvolená kozmetika. Pokožka tela aj pleť jednoducho potrebujú celý rad rozličných vitamínov či minerálnych látok. Význam majú pre ne napríklad vitamíny skupiny…

  Dermatológovia prezdradili tipy, ako sa zbaviť mastných vlasov

  1

  Ženy sa vo všeobecnosti delia na dve kategórie. V prvej sú tie šťastné, ktoré si umývajú vlasy raz za niekoľko dní, v extrémnych prípadoch aj za niekoľko týždňov, a stále vyzerajú dokonale a v druhej tie, ktoré sa s umývaním vlasov a následným sušením musia trápiť každý boží deň. Tu…

  Sebarozvoj s koučkou: Čo spôsobuje blúdenie mysle?

  2

  Priemerná ľudská myseľ údajne trávi 47 % svojho času blúdením. Psychologický prieskum u viac ako štvrť milióna ľudí poukázal na to, že blúdenie mysle robí ľudí nešťastnejšími. Je pravdepodobné, že ľudia pritom myslia skôr na príjemné veci, než nepríjemné veci. Vzniká pri tom však paradox – myslenie na nepriaznivé veci…

  Ceruzka a bolesť hlavy: Neuveriteľný trik, ktorý bolesť utíši do 2 minút!

  9

  U dospelých však môže byť bolesť hlavy oveľa častejšia. Veď keď sa sami zamyslíte, ako často trpíte bolesťou hlavy? Je to aspoň jedenkrát mesačne? Tu však pozor, je pomerne veľký rozdiel medzi bolesťou hlavy a migrénou. Na bolesť hlavy vám poväčšine pomôže tabletka, kdežto pri migréne je nutné uložiť sa do tmy,…

  Pri akej hudbe relaxuješ najradšej? Spoznaj upokojujúce liečivé zvuky

  6

  S hudbou sa zabávame, radujeme, ale aj komunikujeme. Či sme viac alebo menej muzikálni, hudba nás spája, bez slov búra bariéry, motivuje a aktivizuje, zároveň upokojuje a harmonizuje. Na svadbách ňou oslavujeme lásku, na pohreboch sa ňou lúčime. Počúvame ju len tak pre radosť, varíme pri nej, zaspávame, tancujeme na ňu, pracujeme…

  TopDesať

  Škola hrou: Niektorí študenti sa na hodinách poriadne nudia!

  0

  Pre niektorých študentov je škola hrou! Dôkazom sú tieto zábavné fotografie, ktoré poukazujú na ich neuveriteľné umelecké diela. No dobre, zrejme to nie sú až také umelecké diela, ako si možno myslíš. Aj tak sú to však práce, za ktoré sa hanbiť nemusia. Svoje učebnice vylepšili o rôzne ilustrácie, ktoré…

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  [adrotate group="11"] 1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja…

  Žena našla v kuchyni zvláštne stvorenie. Nikto nevie, o čo ide

  0

  Istý mladík z Aucklandu na Novom Zélande postavil do pozoru takmer celý internet. Jeho matka totiž v kuchyni našla zvláštne stvorenie. Video k dnešnému dňu videlo už viac ako pol milióna ľudí, no stále sa nepodarilo nájsť odpoveď na otázku: Čo je to za stvorenie? Tim Clerke na sociálnej sieti Facebook zverejnil video, pomocou…

  10 svetoznámych osobností, ktoré mali tie najpodivnejšie zlozvyky

  0

  Áno, aj svetoznámi géniovia, celebrity a iné osobnosti majú zlozvyky. :) Hviezdy vyzerajú nádherne z diaľky. No akonáhle sa dostaneš bližšie, môžeš sa popáliť. To isté by sme mohli povedať aj o niektorých z najznámejších kreatívnych géniov, ktorí kedy žili na našej planéte. Niektoré zlozvyky, ktorým tieto osobnosti holdovali, môžeme prinajmenšom označiť za zvláštne.…

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách ťa neskutočne pobavia

  0

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách sú naozaj fotogenické. Veď práve tieto snímky vyhrali prestížnu cenu Comedy Wildlife Photography Awards. Tieto zvieratá by sme mohli zaradiť aj medzi zvieratká, ktoré majú priateľský vzťah s fotoaparátmi. Fotografi ich totižto zachytili v tých najzábavnejších možných pózach a navyše k týmto fotografiám pridali ešte…