• Konfrontácia „svetovláda kontra národnooslobodzovací boj“ pokračuje aj s účasťou Péťa Porošenka a Mirka Lajčáka

  Publikované 03.12. 2018 o 11:56 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Napredovanie najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít „deep state“ na ceste k nastoleniu globálnej fašistickej a genocídnej totality NWO sa stále viac zadrháva, o čom svedčia aj posledné udalosti, ktoré pripomínajú skôr zúfalé činy, než premyslenú dlhodobú stratégiu. A napodiv, ich taktika, aj keď sa stále vyznačuje svojou zákernou prefíkanosťou, sa stáva čoraz viac čitateľnou a priehľadnou.

  Marakéšska deklarácia mala na celosvetovej úrovni OSN spečatiť ich zámer zaplaviť Európu prívalom černochov – moslimov z Afriky do Európy s cieľom zhnednutia Európy, o čom neustále hovorí  eurokomisár Avramopoulos presadzujúci schválený programový rámec OSN, podľa ktorého sa behom 30 rokov má do Európy dovaliť najmenej 200 miliónov černochov. Nastal však nečakaný prielom v tom, čo malo prebehnúť hladko. Mnoho krajín si na poslednú chvíľu uvedomilo, akú genocídu bieleho obyvateľstva chystajú, a tak aj na čele s USA odmieta túto deklaráciu podpísať. A nás teší, že aj slovenský parlament a vláda sa pripojili k tým, ktorým záleží na našom osude, samozrejme za hlasného nesúhlasného pokriku vlastizradných síl na čele so štvavými liberálno-fašistickými denníkmi SME a N.  Tento boj proti „Marakéšu“ jasne vyprofiloval našu politickú scénu a ukázal, kto stojí na strane vlastizradného liberálneho fašizmu, a kto na strane národnooslobodzovacieho frontu. Most-Híd s Bugarom definitívne odhalili svoju vlastizradnú tvár a Miroslav Lajčák svoju oddanosť Sorošovi a „deep state“. Je smutné, že Smer, ktorý sa postupne očisťuje od sorošovcov, čo liberáli interpretujú ako jeho oslabovanie, sa nechce vzdať Lajčáka, ktorý napľul Slovákom do tváre a arogantne povýšil záujmy svojej diplomatickej kariéry nad národnoštátne záujmy Slovenska.

  Po tom, čo Soroš do svojej Nadácie otvorenej spoločnosti (Open Society Fundation) nalial vo februári tohto roku 18 miliárd dolárov zo svojho čistého finančného majetku 26 miliárd, o čom je zmienka dokonca vo Wikipedii, sa aj na Slovensku zvýšila aktivita sorošovských úderiek a trollov. George Soros zrejme cítiac blízky koniec svojej pozemskej púti, ešte by chcel uvidieť plody svojich skazonosných aktivít, a tak všetko stavil na jednu kartu. Ak si urobíme predpoklad, že na Slovensko priplávalo trebárs 500 miliónov EUR a budú čerpané v priebehu piatich rokov, t.j. 100 mil. EUR ročne, a ak priemerne každý sorošovský aktivista dostane 5000 EUR/rok, tak tieto peniaze sú schopné pokryť činnosť 20 000 tisíc aktivistov, úplatných byrokratov a politikov, čo je veru „slušný“ finančný a ľudský potenciál.  „Slušne“ skorumpovaní liberálno-fašistickí aktivisti preto predstavujú obrovskú hrozbu pre Slovensko, lebo ich neutíchajúca vlastizradná aktivita sa bude len stupňovať.

  Na prameni sorošovskej Nadácie otvorenej spoločnosti na Slovensku sedí Rada starších: Chmel, Bútora, Szigeti, Demeš, Markuš, Bukovský, Zelenáková, Vajdová, Jurzyca – známy to výkvet „liberálnej demokracie“. Ich protežantom je strana Progresívne Slovensko, ktorá jasne deklarovala, že chce zbaviť Slovensko všetkej ekonomickej, bezpečnostnej a právnej suverenity pod zámienkou hlbšej integrácie do EÚ, ktorá je v súčasnosti pod diktátom svetovlády „deep state“. Progresívne Slovensko vôbec neskrýva svoj zámer urobiť z nás nesvojprávnu kolóniu, čo by malo slúžiť ako dostatočný dôvod na to, aby jej vlastizradná činnosť bola zakázaná a samotná extrémistická strana zrušená Najvyšším súdom na návrh Generálneho prokurátora za porušenie Ústavy SR a ohrozenie štátnej suverenity Slovenska. Ak tejto strane prepožičia svoju tvár Kiska či nebodaj Lajčiak, tak s výraznou finančnou a mediálnou podporou sa stane lídrom na liberálno-fašistickom fronte a v prípade volebného víťazstva liberálov zo Slovenska nezostane kameň na kameni. Zrejme Slovensko vďaka svojej ospalosti bude musieť prejsť týmto peklom, aby sa nakoniec prebralo, spamätalo a poslalo liberálnych fašistov na smetisko dejín, tak ako to už raz urobilo s Dzurindovou SDKÚ. Žiaľ, pamäť je krátka, a tak v dejinách sa neustále opakujú rovnaké chyby, lebo čert nikdy nespí.

  Preto je nutné byť neustále na stráži a v strehu, odhaľovať a eliminovať všetky podlé a zákerné úskoky zla, ako to znovu predviedli ruskí štátnici v prípade provokácie v Čiernom mori v oblasti  Kerčského prielivu. Keď ukrajinské vojnové lode vošli zámerne do ruských teritoriálnych vôd a nereagovali na výzvy predvádzajúc svoje agresívne chuligánske správanie, ruská flotila ich zajala. Rusi mali plné právo ich pri takejto provokácii potopiť, ale neurobili to, lebo vedeli, že nepriateľ len na to čakal, aby spustil na medzinárodnej scéne nehorázny krik plný štvavej antiruskej hystérie.

  Táto provokácia má jasný rukopis tajných služieb svetovlády „deep state“, ktorá využila situáciu, v akej sa intelektom poddimenzovaný ukrajinský prezident Péťa Porošenko nachádza a ponúkla mu scenár, na ktorý Péťa ochotne pristúpil, lebo mu poskytoval viacero výhod.  Predovšetkým to bola príležitosť vyhlásiť vojnový stav, hrať sa pritom na hrdinu a ochrancu Ukrajiny pred zlým Ruskom a Putinom a získať tak potrebné body pre víťazstvo v nadchádzajúcich prezidentských voľbách. Lenže všetko nakoniec vyznelo len ako obyčajná šarvátka ma mori vyprovokovaná ukrajinskými vojnovými plavidlami a vyhlásenie vojnového stavu sa tak zmenilo na frašku, za ktorú Péťa veľa sympatií nezískal ani u domáceho publika. Ale aspoň na tom zbohatol, lebo spolu s kumpánmi zrealizovali nákupy dolárov v istom očakávaní, že počas vojenského stavu ich kurz výrazne vzrastie (z 27 hrivien na predpokladaných 32 hrivien za dolár), a potom ich so ziskom predajú ešte pred tým, než sa situácia upokojí a dolár poklesne na pôvodnú úroveň.

  Zámer „deep state“ s touto provokáciou takisto nevyšiel tak, ako sa očakávalo. Ak by Rusi nezareagovali na provokáciu, signalizovalo by to, že Putin je slabý a nemá situáciu pod kontrolou, a môže sa rozbehnúť v Rusku majdan a štátny prevrat. Ak by potopili ukrajinské vojnové plavidlá, vyvolali by celosvetový ošiaľ, ktorý by Rusko veľmi poškodil. A keďže sa tak nestalo, tak pripravené výzvy Péťu Porošenka, aby do Azovského mora vplávali lode NATO, či nemecké lode do Čierneho mora, a aby Turecko znemožnilo ruským lodiam plavbu cez prieplav Bospor a Dardanely, nakoniec vyzneli len ako výkriky zúfalca do tmy. Z veľkého pobúrenia svetovej verejnosti, ktoré malo zahltiť summit G20 v argentínskom Buenos Aires, tak nebolo nič. Trump síce zrušil schôdzku s Putinom, avšak pravým dôvodom nebol Kerčský incident, ale útok „deep state“ na Trumpa cez obvinenie jeho bývalého šéfa volebnej komisie z podvodu, čo je ďalším pokusom o Trumpov impeachmet (proces odvolávania). Trump s Putinom veľmi dobre vedia, že incident je dielom „deep state“ namiereným proti ním obidvom, čo si zrejme dali najavo buď stiskom rúk alebo pohľadom.

  Incident nevzrušil ani Angelu Merkelovú, ktorá bola rada, že je rada po poruche lietadla, ktorým cestovala na summit G20 a ani Macrona, ktorý má hlavu v smútku z prebiehajúcich demonštrácií vo Francúzsku zameraných na jeho odvolanie. Z týchto demonštrácií sú nešťastní  „deep state“ aj Soroš, lebo majú úplne iný charakter než nimi organizované protesty a štátne prevraty (viď. pokus o štátny prevrat na Slovensku po vražde Kuciaka). Stačilo mierne zvýšenie cien palív a energií a ľud sa búri. Zaujímavé, že podnetom na protesty nie je ani tak zvýšený prílev migrantov, ako znižovanie životného štandardu. Je to však potešiteľný jav, lebo zvyšovanie nákladov na vydržiavanie migrantov automaticky povedie k zhoršovaniu životnej úrovne obyvateľstva a následnému rastu protestov a demonštrácií, čo sa nakoniec obráti proti súčasnej migračnej politike. A toto vôbec nehrá do kariet svetovládnym elitám NWO. Tie však aj naďalej budú pripravovať svoje provokácie proti Rusku v stupňujúcej sa protiruskej hystérii. Aj na Slovensku sa môžeme tešiť na ohlasovanie ďalších káuz z úst sorošovských liberálnych fašistov, ktorí po Kerčskom incidente znovu volajú po zaradení Ruska ako bezpečnostnej hrozby v rámci našej obrannej a bezpečnostnej  stratégie. A podnetov na to budú mať neúrekom, keďže provokácie proti Rusku budú pokračovať ako na bežiacom páse, až kým Rusi  nezdvihnú varovný prst a nepovedia, že už stačilo. Putin dal jasne najavo, že ak zaútočia na ruské obyvateľstvo na Donbase, jeho odpoveď bude taká istá, ako v prípade útoku gruzínskej armády na ruské obyvateľstvo v Južnom Osetsku v roku 2008. A ak USA rozmiestnia rakety krátkeho a stredného doletu v blízkosti ruských hraníc, Rusom nezostane nič iné, než zmeniť svoju obrannú stratégiu, v ktorej si vymedzia právo preventívneho prvého úderu na zničenie raketových základní, lebo v prípade vypustenia z nich veľkého množstva rakiet s nukleárnymi hlavicami by vďaka ich blízkosti nezostal čas na ich zostreľovanie.

  Situácia je veľmi vážna v dôsledku neustálych provokácii zločinných svetovládnych elít voči Rusku, čo predstavuje hrozbu vyvolania 3. svetovej vojny s použitím nukleárnych zbraní, o vyprovokovanie ktorej sa sionistickí mocnári neustále snažia, lebo len v nej vidia svoju záchranu. Preto je potrebné byť veľmi obozretní a ostražití. Jeden chybný krok stačí na vyvolanie celosvetovej katastrofy. Našťastie na čele Ruska stoja výnimočne inteligentní politici – Putin a Lavrov, ktorí sa nedajú len tak vyprovokovať. Vidia veľmi dobre do kariet a zámerov svojho protivníka. Ich trpezlivosť krok za krokom oslabuje jeho silu a možnosti. Čas totiž hrá proti nemu, a preto jeho zúfalstvo narastá a jeho zúfalé činy sa hromadia jeden za druhým.

  Nech Boh žehná kroky tých, čo sa usilujú o zachovanie mieru a definitívnu porážku najväčších zločincov ľudstva usilujúcich o nastolenie celosvetovej totality zla. Nesmieme poľaviť ani my na Slovensku v našom zápase proti hrozbe nastolenia liberálneho fašizmu, lebo príchod k moci liberálov povedie k našej skaze. Majú totiž vo svojich rukách veľmi silnú zbraň – peniaze. Žijeme vo svete vlády európskych liberálnych „demokratických“ hodnôt, kde najvyššou hodnotou sú peniaze a kde človek má takú hodnotu, aké bohatstvo a prípadne moc vlastní. Vlasť liberála je tam, kde sú peniaze. Boj o peniaze je základnou hybnou silou liberalizmu. Sorošovské mafiánske korupčné peniaze sú výrazným stimulom protivládnych a protislovenských aktivít „slušných poslušných“ pod zámienkou boja proti korupcii a mafii. Svoj zákerný boj proti nám vlastencom a kresťanom najprv viedli pod hlavičkou boja proti extrémizmu, radikalizmu, xenofóbii, islamofóbii, rasizmu, fašizmu, nacizmu. Teraz svoje mimikry obohatili hrajúc sa na „slušných“ a posúvajúc vládu a nás vlastencov a kresťanov do pozície „neslušných“. No kto by už chcel mať niečo spoločné s „neslušnými“, však? Tým sa im celkom úspešne darí rozoštvávať obyčajných ľudí proti sebe navzájom. Touto podlou taktikou majú šancu uspieť, lebo na celospoločenské vymývanie mozgov majú dostatok finančných zdrojov a mediálne pokrytie.

  Na rozdiel od „slušných“ liberálov my odhodlaní vlastenci a kresťania nemáme peniaze a stále si naivne myslíme, že hodnota človeka sa neodvádza od vlastneného bohatstva, ale od samotného Boha, kde sú najviac cenené také vlastnosti ako šľachetnosť, dobrota srdca a dobroprajnosť, vzájomná pomoc a spolupráca, statočnosť, ľudskosť, čistota srdca a úmyslov človeka, odvaha, láska k vlasti a národu a na začiatku cesty k spravodlivej spoločnosti usilujeme o taký spoločenský systém, kde štátna moc v záujme pracujúceho ľudu bude  mať nadvládu nad mocou kapitálu a oligarchie. Podriadenie moci oligarchie a veľkokapitálu  moci štátu predstavuje centristickú demokraciu, o čo sa snaží zatiaľ celkom úspešne Rusko. Opak znamená liberálny fašizmus. Aké sú však naše šance uspieť v súčasnom liberalizme, ktorý smeruje k nastoleniu otvoreného fašizmu a v celoeurópskom meradle k fašisticko-islamskému kalifátu?

  Ing. Peter Kohút, CSc.

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  Branislav Fábry: Rok 2018 a militaristické šialenstvo vo svete

  Bratislava 12. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Krzysztof Zatycki)   V roku 2018 sme si pripomenuli sto rokov od skončenia Prvej svetovej vojny, ktorá bola prakatastrofou 20. storočia a jej následky cítiť stále. Žiaľ, súčasný vývoj vo svete naznačuje, že za sto rokov sme sa príliš nepoučili a ideme opakovať chyby, ktoré už raz viedli k svetovej…

  Žlté vesty: V sobotu mala polícia v Paríži na demonštrantov pripravenú tajnú zbraň

  Paríž 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)   Podľa informácií týždenníka Marianne niektoré oddiely obrnenej techniky Gendarmerie, nasadené 8. decembra v uliciach Paríža, boli vybavené znehybňujúcou chemickou látkou. Tento radikálny arzenál mal byť nasadený v najnevyhnutnejšom prípade Takže mocní sa naozaj strachujú. Podľa istých zdrojov rozprášenie tejto tekutiny na dav žltých…

  Na vianočnom trhu v Štrasburgu sa dnes večer po 20. hodine strieľalo. Zatiaľ to nie je potvrdené, ale zdá sa, že ide o teroristický čin

  Štrasburg 11. decembra 2018 (HSP/Foto:screenshot video)   Na vianočnom trhu v Štrasburgu sa dnes večer po 20. hodine strieľalo. Informácie sa zatiaľ rozchádzajú, niektoré hovoria iba o zranených, iné aj o 1 mŕtvom. Centrum mesta evakuovali Strieľal jeden muž, je na úteku. Podľa anglických novín Daily Mirror po streľbe vypukla…

  Alena, ktorú väznia pre objednanie vraždy Kuciaka, žiada o slobodu

  Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto: Facebook)   Údajná bezprostredná objednávateľka vraždy novinára Kuciaka požiadala sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici o prepustenie z väzby Zsuzsová však požiadala o konanie v jej neprítomnosti. Sudca si tak vypočul obhajcu a prokurátora a svoje rozhodnutie má oznámiť stranám písomne. Alena…

  Kedy sa to skončí? V OSN sa bude schvaľovať ďalší kontroverzný pakt – Globálny pakt o utečencoch. Proti sa postavilo len USA a Maďarsko

  Marrakéš 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR/AP-Javier Fergo)   Po pondelkovom schválení Globálneho paktu o migrácii, ktorý bol zástupcami 164 krajín sveta na konferencii v Marrákeši aklamáciou oficiálne schválený a ku ktorému sa kvôli obavám o svoju suverenitu nepripojilo viacero krajín sveta, medzi nimi vďaka aktívnym občanom aj Slovensko, je tu ďalšia…

  SaS: Lajčák stratil rešpekt, faktickým ministrom zahraničia je panáčik ruskej propagandy Danko

  Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Opozičnej strane Sloboda a Solidarita (SaS) sa nepáči, že minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák sa vrátil do vlády, ktorá údajne útočí na médiá a mimovládne organizácie a podkopáva trhové princípy slovenskej ekonomiky či odkláňa sa od demokratických noriem správy vecí verejných…

  ĽSNS: Vyzývame Pellegriniho, aby nepodporoval protiruské besnenie

  Bratislava 11. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA-Marek Mrviš)   Predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) by nemal podporovať protiruské besnenie a na najbližšom zasadnutí Európskej rady by sa mal jasne vyjadriť, že Slovensko nesúhlasí s ďalším predlžovaním protiruských sankcií. Premiéra k tomu vyzývajú predstavitelia ĽSNS "Predseda Smeru-SD Robert Fico povedal, že vláda sa…

  Merkelová odmietla opätovné otvorenie rokovaní o dohode o brexite

  Berlín 11. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn)   Nemecká kancelárka Angela Merkelová v utorok po rozhovore s britskou premiérkou Theresou Mayovou povedala, že nevidí možnosť na opätovné otvorenie rokovaní o dohode o brexite. Informovala o tom agentúra AFP Merkelová poslancom svojho bloku konzervatívnych strán CDU/CSU povedala, že nevidí možnosť na zmenu…

  "Nediplomatické a nevhodné": Kremeľ sa ohradil voči kritike USA za vyslanie bombardérov do Venezuely

  Moskva 11. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Sergei Karpukhin)   Kremeľ sa v utorok ohradil voči vyjadreniam Spojených štátov, ktoré Moskvu kritizovali za to, že do Venezuely vyslala svoje dva strategické bombardéry Dva ruské diaľkové strategické bombardéry Tu-160 pristáli v pondelok vo Venezuele s cieľom zúčastniť sa miestnych leteckých cvičeniach. Okrem bombardérov pristáli…

  Na Krym sa už presunula 7. gardová výsadkovo-útočná divízia

  Krym 11. decembra 2018 (HSP/In24.org/Foto:Screenshot:YouTube)   Situácia na Ukrajine sa po provokáciách v Kerčskom prielive radikalizuje a hrozí, že sa znova rozhorí vojna na východe Ukrajiny. Informácie prináša portál In24.org Rozviedka Donecka a Luhanska tvrdí, že pravdepodobne 14. 12. 2018 zaútočia Ukrajinci na pozície doneckých jednotiek a budú sa snažiť…

  Donald Tusk: EÚ chce Mayovej pomôcť so schválením dohody o brexite

  Brusel 11. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Geert Vanden Wijngaert)   Predseda Európskej rady Donald Tusk v utorok po stretnutí s britskou premiérkou Theresou Mayovou zdôraznil, že členské štáty Európskej únie jej chcú pomôcť nájsť konečné riešenie v otázke dohody o brexite, uviedla agentúra DPA "Je jasné, že Európska 27 chce pomôcť," vyjadril…

  Kto vlastne je odtrhnutý od reality? Podľa progresívca Šimečku sú to Briti kvôli brexitu, lebo "Európska únia pravdepodobne vznikla skôr ako Spojené kráľovstvo"

  Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Facebook)   Je zaujímavé sledovať myšlienkové pochody členov Progresívneho Slovenska aj v súvislosti so zahraničnou politikou. Ich "expert" Michal Šimečka píše o "fanatických Brexiteroch," a vyzýva na ďalšie referendum, ktorého cieľom má byť zotrvanie Spojeného kráľovstva v EÚ. Šimečka akosi opomína základný fakt, že Briti sú…

  Nová brazílska vláda odstúpi od migračného paktu OSN

  Sao Paulo 11. decembra 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Eraldo Peres)   Nastupujúci brazílsky minister zahraničných vecí Ernesto Araújo uviedol, že táto najväčšia latinskoamerická krajina odstúpi od migračného paktu OSN, ktorého cieľom je zabezpečiť bezpečnú, riadenú a humánnu migráciu. Informovala o tom v utorok agentúra AP Araújo na svojom konte na Twitteri napísal, že…

  1500 eur mesačne navyše pre každého poslanca žne prvé ovocie: Hnutie žltých viest prichádza aj na Slovensko

  Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:Hnutie Žlté vesty Slovensko Facebook)   Hnutie žltých viest sa z Francúzska rozširuje po celej Európe. "Dorazilo"už do Holandska, Belgicka, Nemecka, Švédska a do Čiernej Hory. Náznaky však vidieť už aj na Slovensku. Na sociálnych sieťach to medzi ľuďmi vrie a vznikla aj stránka Hnutie Žlté vesty…

  Nicholson by svojho času dal za nahrávku Gorily aj obličku. Dnes tvrdí: "Nahrávka nič nezmení"

  Bratislava 11. decembra 2018 (HSP/Foto:SITA-Jozef Jakubčo)   Kanadsko-slovenský novinár denníka SME Tom Nicholson sa vo svojom tohtotýždňovom článku zamýšľa, čo môže priniesť nájdenie nahrávky z kauzy Gorila. Dodal, že v čase keď s kauzou vyšiel na svetlo sveta, dal by za autentickú nahrávku "aj obličku," aby dokázal, že nie je…

  Ukrajinská armáda sa pripravuje k útoku na Donbas. Ruský analytik: Ak zaútočia, použijeme naše moderné rakety

  Donbas 11. decembra 2018 (HSP/Warfiles/Foto:tASR/AP-Evgeniy Maloletka)   Hovorca ozbrojených síl Doneckej národnej republiky na portáli Warfiles informoval o horúčkovitých prípravách ukrajinských ozbrojených síl k ofenzíve proti Donecku a Luhansku. Podľa Basurina k útoku Ukrajincov môže prísť už 14. 12. 2018 a do bojov je pripravených zapojiť sa 12 tisíc ukrajinských…

  Najvyšší súd zamietol sťažnosť Mariana Kočnera proti neprepusteniu z väzby

  Bratislava 11. decembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Najvyšší súd SR zamietol sťažnosť Mariana K. proti neprepusteniu z väzby ako nedôvodnú. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, stalo sa tak na dnešnom neverejnom zasadnutí Špecializovaný trestný súd rozhodoval o prepustení obvineného podnikateľa z väzby v novembri, pričom…

  Čína reaguje na americký zatykač manažérky Huawei

  Peking 11. decembra 2018 (HSP/Iarex/Foto:TASR/AP-Ng Han Guan)   Portál Iarex informuje o prvom údere, ktorý uštedrili Číňania po zatknutí manažérky Huawei Meng Wan-čou. Američania, ktorí vydali zatykač na Meng Wan-čou top manažérku spoločnosti Huawei majú problém Manažérku Meng Wan-čou zatkli Kanaďania vo Vancouveri, tí sa ju chystajú vydať USA. Dôvod…

  TopSpeed

  Šok! Japan Car of the Year 2018 nevyhralo domáce auto

  1

  Každoročné celosvetové, ale aj regionálne súťaže o najlepšie auto za daný rok majú svoj význam. Okrem iného to je aj jedna z foriem najlepšieho marketingu pre značku. Určiť pritom čo najobjektívnejšie najlepšie auto spomedzi rôznych kategórií je ťažké. Dnes sa pozrieme na súťaž JCOTY - Japan Car of the Year  2018.…

  Ako si zelenáč Rišo GONDA poradil s nástrahami Rally Slušovice?

  2

  Pre zakončenie sezóny si Rišo GONDA vybral historicky prvú účasť na rally. Asi už tradične mu to šlo náramne. Veľa vecí pre neho bolo úplne nových, ale rýchlo sa dokázal adaptovať. Ukázal, že nie je žiadny rozmaznaný okruhový jazdec a nebojí sa ísť rýchlo ani na blate a zďaleka nie len čistou…

  Nové BMW X5 Euro NCAP dáva s malými nedostatkami

  0

  Najnovšia, už štvrtá generácia X5-ky má za sebou aj test bezpečnosti od komisárov z Euro NCAP. I keď v konečnom dôsledku získal automobil plný počet 5 hviezdičiek, až tak extrémne dobrý výsledok to nebol. Obzvlášť ochrana dospelých pri čelnom náraze v BMW X5 Euro NCAP vykazovala na figurínach vyššie hodnoty, ako by sme…

  Bugatti Veyron má interiér drahší ako vaše auto

  4

  Bugatti Veyron, hypercar s 1000 k pútal pozornosť už od predstavenia, dnes jeho úlohu prebral Chiron a Divo. Veyron však stále zostáva unikátom a aj ceny to potvrdzujú. Podľa spoločnosti Hagerty si môžete za kúsok v excelentnom stave vypýtať hoci aj 1,4 milióna eur, dokonca za hypercar, ktorý ste využívali naplno a má už čo to…

  Vyhraj hodinky Suzuki Swift Sport v hodnote 65 €

  5

  S príchodom rýchleho Swišťa na slovenský trh máme súťaž o štýlové hodinky Suzuki Swift Sport. Tretia generácia rýchleho Swiftu prináša viac zmien ako kedy predtým. Okrem dizajnu sa nájdu pomerne zásadné zmeny pod kapotou. Ak dokážeš identifikovať správne 5 najväčších zmien voči predošlej generácii, súťaž Vyhraj hodinky je tu práve pre teba. Nič viac,…

  Ktorá cena paliva platí? Na toteme alebo na stojane?

  12

  Kedysi dávno som na webe čítal článok, kde rozoberali mýty a fakty o palive. Bola tam spomenutá cena paliva na výdajnom stojane vs. cena paliva na toteme. Konkrétne tam bolo uvedené, že platná cena za palivo je tá, ktorá je  zobrazená na displeji stojanu, na ktorom je zavesená tankovacia pištoľ. Povedal…

  KAMzaKRÁSOU

  Jastrabina lekárska: Pri ktorých zdravotných ťažkostiach ti pomôže?

  0

  Jastrabina je cennými látkami priamo nabitá. Obsahuje vlákninu i mnohé minerálne látky. Okrem toho je zdrojom flavonoidov, trieslovín, horčín aj kyselín. Významná je však hlavne látka zvaná galegín, ktorá je akýmsi prírodným inzulínom. Vďaka obsahu tejto látky má jastrabina priaznivý vplyv na hladinu cukru v krvi. Túto bylinku by preto mali vyskúšať…

  Daj na rady fotografov: Vieš, ako urobiť dokonalú vianočnú fotku?

  0

  Vianočné sviatky sú najmä o rodine, o najbližších a o priateľoch. Niekedy sa však nestihneme ani nazdať a sú za nami tak rýchlo ako víchor. Zrazu sa zobudíme do Nového roka a pristihneme sa, ako skladáme ozdoby z vianočného stromčeka a vyhadzujeme jedličku ku kontajneru. Čo tak si na tohtoročné…

  Ples v opere 2019 pripomenie dôležitosť šťastia: A čo je to šťastie?

  2

  Nosným motívom nadchádzajúceho ročníka Plesu v opere sa stane rapsódia šťastia. Unikátnym programom, ktorý bude naplnený radosťou i optimizmom a vystúpia v ňom známi slovenskí, českí ale aj zahraniční umelci, bude sprevádzať herečka Lucia Hurajová. Dobročinný Ples v opere 2019 pokračuje v minuloročnom úsilí a hostia opätovne podporia inkluzívne vzdelávanie detí so zdravotným znevýhodnením.

  Poradíme, ako si správne vybrať krém podľa typu pleti: Vieš to?

  3

  Množstvo rôznych výrobcov, rôzne účinky, rôzna konzistencia, no k tomu všetkému sa pridáva aj otázka: Viete, aký máte typ pleti? Je vaša pokožka suchá, mastná, normálna alebo zmiešaná? Aj tento fakt ovplyvňuje konečný výber správneho pleťového krému. Tak ako si správne vybrať krém? Poďme sa teda spolu pozrieť na to, ktorý…

  Recept na odľahčený vianočný šalát: Pochutnáš si?

  5

  Čo by to boli za Vianoce bez vianočného šalátu? Ten už akosi neodmysliteľne patrí na štedrovečerný stôl alebo ako pohostenie pre koledníkov a návštevníkov. No ak patríte k tým, ktorí si strážia svoju líniu a klasický „majonézak“ je pre vás tabu, tak skúste možno trošku odľahčenú verziu, kde sme majonézu nahradili jogurtom.…

  Kam umiestniť vianočný stromček v malom byte? Aj takto sa to dá!

  5

  V prípade malého bytu a nedostatku priestoru v ňom je každý kútik na niečo dobrý. Ak ste aj vy majiteľmi malého bytu a ešte stále premýšľate, ako do neho dostať aspoň nejaký vianočný stromček, ktorý by navodzoval tú pravú vianočnú atmosféru, tak máme pre vás inšpiráciu. Kam teda umiestniť vianočný stromček v malom byte?

  TopDesať

  Ja som dobrý vodič, ty si dobrý vodič. Prečo zaviníme nehodu?

  0

  Po cestách sa pohybujú rôzni účastníci premávky. Chodec, cyklista, motorkár,  kolobežkár... A hlavne vodič. Sú lepší a horší vodiči. To je zrejmé. Aké sú vlastne tie správne kritériá na hodnotenie dobrého vodiča? Počet prejdených kilometrov? Počet kilometrov bez nehody? Alebo naopak, počet karambolov? Počet pokút, alebo dĺžka bez pokuty? Pocit bezpečia a…

  Fotografovanie je poriadna zábava: Takto vznikajú mnohé perfektné fotografie

  0

  Fotografovanie vie byť poriadnou zábavou! A mnohokrát si to ani neuvedomíme. Na internete totižto vidíme iba finálne fotografie. No za každou takouto fotografiou sa skrýva príbeh. Fotografovanie totiž nie je iba o stlačení tlačidla, ale taktiež aj o upravení prostredia, v ktorom sa fotograf a objekt fotografovania nachádza. Na internete…

  Dôvody, prečo tvoj pes šteká a ty by si ho nemal trestať

  0

  V posledných piatich rokoch podali Newyorčania približne 7 500 sťažností súvisiacich so psami a väčšina z nich bola založená na hluku, ktorý vydáva pes pri štekaní. Pes by mal štekať, takže mať jedného doma a očakávať, že to nebude robiť je absurdné. Ale niekedy sa stáva, že pes šteká príliš a bez zjavného dôvodu. Akonáhle…

  Ľudská krv: 10 zaujímavých faktov, o ktorých ste zrejme nevedeli!

  0

  Všetci vieme, že náš krvný systém je naozaj komplikovaný, preto je dôležité starať sa o svoje srdce a poznať svoju krvnú skupinu. No to sú len základné veci, ktoré ovláda zrejme každý. Ľudská krv ale ukrýva omnoho viac tajomstiev, ako by sme si mohli myslieť. :) [adrotate group="11"] 1. Komár

  Tieto fotografie ťa pobavia: Zvieratá vedia sedieť ako ľudia

  0

  Život v blízkosti ľudí má obrovský vplyv na zvieratá. Teda, aspoň to môžeme takto usúdiť z nasledujúcich fotografií. Na tieto zvieratá sa totižto nalepila zvláštna ľudská vlastnosť - lenivosť. Ak sa pozrieš na nasledujúce fotografie, všimneš si, že všetky tieto zvieratá sú odfotografované v nezvyčajnej polohe - ľudskom sede. Takéto…

  Test osobnosti: Vyber si pierko a my ti povieme, kto vlastne si

  0

  Na svete žije viac ako 7 miliárd ľudí. Každý z nás je jedinečný, úžasný a výnimočný. A ak stále nevieš, kto vlastne si, tak ti to pomôže odhaliť tento test osobnosti. Nie je to nič ťažké ani zložité. Ponúkneme ti obrázok, na ktorom uvidíš 5 rôznych pierok. Tvojou úlohou je,…