• Konfrontácia „svetovláda kontra národnooslobodzovací boj“ pokračuje aj s účasťou Péťa Porošenka a Mirka Lajčáka

  Publikované 03.12. 2018 o 11:56 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Napredovanie najzločinnejšieho krídla svetovládnych elít „deep state“ na ceste k nastoleniu globálnej fašistickej a genocídnej totality NWO sa stále viac zadrháva, o čom svedčia aj posledné udalosti, ktoré pripomínajú skôr zúfalé činy, než premyslenú dlhodobú stratégiu. A napodiv, ich taktika, aj keď sa stále vyznačuje svojou zákernou prefíkanosťou, sa stáva čoraz viac čitateľnou a priehľadnou.

  Marakéšska deklarácia mala na celosvetovej úrovni OSN spečatiť ich zámer zaplaviť Európu prívalom černochov – moslimov z Afriky do Európy s cieľom zhnednutia Európy, o čom neustále hovorí  eurokomisár Avramopoulos presadzujúci schválený programový rámec OSN, podľa ktorého sa behom 30 rokov má do Európy dovaliť najmenej 200 miliónov černochov. Nastal však nečakaný prielom v tom, čo malo prebehnúť hladko. Mnoho krajín si na poslednú chvíľu uvedomilo, akú genocídu bieleho obyvateľstva chystajú, a tak aj na čele s USA odmieta túto deklaráciu podpísať. A nás teší, že aj slovenský parlament a vláda sa pripojili k tým, ktorým záleží na našom osude, samozrejme za hlasného nesúhlasného pokriku vlastizradných síl na čele so štvavými liberálno-fašistickými denníkmi SME a N.  Tento boj proti „Marakéšu“ jasne vyprofiloval našu politickú scénu a ukázal, kto stojí na strane vlastizradného liberálneho fašizmu, a kto na strane národnooslobodzovacieho frontu. Most-Híd s Bugarom definitívne odhalili svoju vlastizradnú tvár a Miroslav Lajčák svoju oddanosť Sorošovi a „deep state“. Je smutné, že Smer, ktorý sa postupne očisťuje od sorošovcov, čo liberáli interpretujú ako jeho oslabovanie, sa nechce vzdať Lajčáka, ktorý napľul Slovákom do tváre a arogantne povýšil záujmy svojej diplomatickej kariéry nad národnoštátne záujmy Slovenska.

  Po tom, čo Soroš do svojej Nadácie otvorenej spoločnosti (Open Society Fundation) nalial vo februári tohto roku 18 miliárd dolárov zo svojho čistého finančného majetku 26 miliárd, o čom je zmienka dokonca vo Wikipedii, sa aj na Slovensku zvýšila aktivita sorošovských úderiek a trollov. George Soros zrejme cítiac blízky koniec svojej pozemskej púti, ešte by chcel uvidieť plody svojich skazonosných aktivít, a tak všetko stavil na jednu kartu. Ak si urobíme predpoklad, že na Slovensko priplávalo trebárs 500 miliónov EUR a budú čerpané v priebehu piatich rokov, t.j. 100 mil. EUR ročne, a ak priemerne každý sorošovský aktivista dostane 5000 EUR/rok, tak tieto peniaze sú schopné pokryť činnosť 20 000 tisíc aktivistov, úplatných byrokratov a politikov, čo je veru „slušný“ finančný a ľudský potenciál.  „Slušne“ skorumpovaní liberálno-fašistickí aktivisti preto predstavujú obrovskú hrozbu pre Slovensko, lebo ich neutíchajúca vlastizradná aktivita sa bude len stupňovať.

  Na prameni sorošovskej Nadácie otvorenej spoločnosti na Slovensku sedí Rada starších: Chmel, Bútora, Szigeti, Demeš, Markuš, Bukovský, Zelenáková, Vajdová, Jurzyca – známy to výkvet „liberálnej demokracie“. Ich protežantom je strana Progresívne Slovensko, ktorá jasne deklarovala, že chce zbaviť Slovensko všetkej ekonomickej, bezpečnostnej a právnej suverenity pod zámienkou hlbšej integrácie do EÚ, ktorá je v súčasnosti pod diktátom svetovlády „deep state“. Progresívne Slovensko vôbec neskrýva svoj zámer urobiť z nás nesvojprávnu kolóniu, čo by malo slúžiť ako dostatočný dôvod na to, aby jej vlastizradná činnosť bola zakázaná a samotná extrémistická strana zrušená Najvyšším súdom na návrh Generálneho prokurátora za porušenie Ústavy SR a ohrozenie štátnej suverenity Slovenska. Ak tejto strane prepožičia svoju tvár Kiska či nebodaj Lajčiak, tak s výraznou finančnou a mediálnou podporou sa stane lídrom na liberálno-fašistickom fronte a v prípade volebného víťazstva liberálov zo Slovenska nezostane kameň na kameni. Zrejme Slovensko vďaka svojej ospalosti bude musieť prejsť týmto peklom, aby sa nakoniec prebralo, spamätalo a poslalo liberálnych fašistov na smetisko dejín, tak ako to už raz urobilo s Dzurindovou SDKÚ. Žiaľ, pamäť je krátka, a tak v dejinách sa neustále opakujú rovnaké chyby, lebo čert nikdy nespí.

  Preto je nutné byť neustále na stráži a v strehu, odhaľovať a eliminovať všetky podlé a zákerné úskoky zla, ako to znovu predviedli ruskí štátnici v prípade provokácie v Čiernom mori v oblasti  Kerčského prielivu. Keď ukrajinské vojnové lode vošli zámerne do ruských teritoriálnych vôd a nereagovali na výzvy predvádzajúc svoje agresívne chuligánske správanie, ruská flotila ich zajala. Rusi mali plné právo ich pri takejto provokácii potopiť, ale neurobili to, lebo vedeli, že nepriateľ len na to čakal, aby spustil na medzinárodnej scéne nehorázny krik plný štvavej antiruskej hystérie.

  Táto provokácia má jasný rukopis tajných služieb svetovlády „deep state“, ktorá využila situáciu, v akej sa intelektom poddimenzovaný ukrajinský prezident Péťa Porošenko nachádza a ponúkla mu scenár, na ktorý Péťa ochotne pristúpil, lebo mu poskytoval viacero výhod.  Predovšetkým to bola príležitosť vyhlásiť vojnový stav, hrať sa pritom na hrdinu a ochrancu Ukrajiny pred zlým Ruskom a Putinom a získať tak potrebné body pre víťazstvo v nadchádzajúcich prezidentských voľbách. Lenže všetko nakoniec vyznelo len ako obyčajná šarvátka ma mori vyprovokovaná ukrajinskými vojnovými plavidlami a vyhlásenie vojnového stavu sa tak zmenilo na frašku, za ktorú Péťa veľa sympatií nezískal ani u domáceho publika. Ale aspoň na tom zbohatol, lebo spolu s kumpánmi zrealizovali nákupy dolárov v istom očakávaní, že počas vojenského stavu ich kurz výrazne vzrastie (z 27 hrivien na predpokladaných 32 hrivien za dolár), a potom ich so ziskom predajú ešte pred tým, než sa situácia upokojí a dolár poklesne na pôvodnú úroveň.

  Zámer „deep state“ s touto provokáciou takisto nevyšiel tak, ako sa očakávalo. Ak by Rusi nezareagovali na provokáciu, signalizovalo by to, že Putin je slabý a nemá situáciu pod kontrolou, a môže sa rozbehnúť v Rusku majdan a štátny prevrat. Ak by potopili ukrajinské vojnové plavidlá, vyvolali by celosvetový ošiaľ, ktorý by Rusko veľmi poškodil. A keďže sa tak nestalo, tak pripravené výzvy Péťu Porošenka, aby do Azovského mora vplávali lode NATO, či nemecké lode do Čierneho mora, a aby Turecko znemožnilo ruským lodiam plavbu cez prieplav Bospor a Dardanely, nakoniec vyzneli len ako výkriky zúfalca do tmy. Z veľkého pobúrenia svetovej verejnosti, ktoré malo zahltiť summit G20 v argentínskom Buenos Aires, tak nebolo nič. Trump síce zrušil schôdzku s Putinom, avšak pravým dôvodom nebol Kerčský incident, ale útok „deep state“ na Trumpa cez obvinenie jeho bývalého šéfa volebnej komisie z podvodu, čo je ďalším pokusom o Trumpov impeachmet (proces odvolávania). Trump s Putinom veľmi dobre vedia, že incident je dielom „deep state“ namiereným proti ním obidvom, čo si zrejme dali najavo buď stiskom rúk alebo pohľadom.

  Incident nevzrušil ani Angelu Merkelovú, ktorá bola rada, že je rada po poruche lietadla, ktorým cestovala na summit G20 a ani Macrona, ktorý má hlavu v smútku z prebiehajúcich demonštrácií vo Francúzsku zameraných na jeho odvolanie. Z týchto demonštrácií sú nešťastní  „deep state“ aj Soroš, lebo majú úplne iný charakter než nimi organizované protesty a štátne prevraty (viď. pokus o štátny prevrat na Slovensku po vražde Kuciaka). Stačilo mierne zvýšenie cien palív a energií a ľud sa búri. Zaujímavé, že podnetom na protesty nie je ani tak zvýšený prílev migrantov, ako znižovanie životného štandardu. Je to však potešiteľný jav, lebo zvyšovanie nákladov na vydržiavanie migrantov automaticky povedie k zhoršovaniu životnej úrovne obyvateľstva a následnému rastu protestov a demonštrácií, čo sa nakoniec obráti proti súčasnej migračnej politike. A toto vôbec nehrá do kariet svetovládnym elitám NWO. Tie však aj naďalej budú pripravovať svoje provokácie proti Rusku v stupňujúcej sa protiruskej hystérii. Aj na Slovensku sa môžeme tešiť na ohlasovanie ďalších káuz z úst sorošovských liberálnych fašistov, ktorí po Kerčskom incidente znovu volajú po zaradení Ruska ako bezpečnostnej hrozby v rámci našej obrannej a bezpečnostnej  stratégie. A podnetov na to budú mať neúrekom, keďže provokácie proti Rusku budú pokračovať ako na bežiacom páse, až kým Rusi  nezdvihnú varovný prst a nepovedia, že už stačilo. Putin dal jasne najavo, že ak zaútočia na ruské obyvateľstvo na Donbase, jeho odpoveď bude taká istá, ako v prípade útoku gruzínskej armády na ruské obyvateľstvo v Južnom Osetsku v roku 2008. A ak USA rozmiestnia rakety krátkeho a stredného doletu v blízkosti ruských hraníc, Rusom nezostane nič iné, než zmeniť svoju obrannú stratégiu, v ktorej si vymedzia právo preventívneho prvého úderu na zničenie raketových základní, lebo v prípade vypustenia z nich veľkého množstva rakiet s nukleárnymi hlavicami by vďaka ich blízkosti nezostal čas na ich zostreľovanie.

  Situácia je veľmi vážna v dôsledku neustálych provokácii zločinných svetovládnych elít voči Rusku, čo predstavuje hrozbu vyvolania 3. svetovej vojny s použitím nukleárnych zbraní, o vyprovokovanie ktorej sa sionistickí mocnári neustále snažia, lebo len v nej vidia svoju záchranu. Preto je potrebné byť veľmi obozretní a ostražití. Jeden chybný krok stačí na vyvolanie celosvetovej katastrofy. Našťastie na čele Ruska stoja výnimočne inteligentní politici – Putin a Lavrov, ktorí sa nedajú len tak vyprovokovať. Vidia veľmi dobre do kariet a zámerov svojho protivníka. Ich trpezlivosť krok za krokom oslabuje jeho silu a možnosti. Čas totiž hrá proti nemu, a preto jeho zúfalstvo narastá a jeho zúfalé činy sa hromadia jeden za druhým.

  Nech Boh žehná kroky tých, čo sa usilujú o zachovanie mieru a definitívnu porážku najväčších zločincov ľudstva usilujúcich o nastolenie celosvetovej totality zla. Nesmieme poľaviť ani my na Slovensku v našom zápase proti hrozbe nastolenia liberálneho fašizmu, lebo príchod k moci liberálov povedie k našej skaze. Majú totiž vo svojich rukách veľmi silnú zbraň – peniaze. Žijeme vo svete vlády európskych liberálnych „demokratických“ hodnôt, kde najvyššou hodnotou sú peniaze a kde človek má takú hodnotu, aké bohatstvo a prípadne moc vlastní. Vlasť liberála je tam, kde sú peniaze. Boj o peniaze je základnou hybnou silou liberalizmu. Sorošovské mafiánske korupčné peniaze sú výrazným stimulom protivládnych a protislovenských aktivít „slušných poslušných“ pod zámienkou boja proti korupcii a mafii. Svoj zákerný boj proti nám vlastencom a kresťanom najprv viedli pod hlavičkou boja proti extrémizmu, radikalizmu, xenofóbii, islamofóbii, rasizmu, fašizmu, nacizmu. Teraz svoje mimikry obohatili hrajúc sa na „slušných“ a posúvajúc vládu a nás vlastencov a kresťanov do pozície „neslušných“. No kto by už chcel mať niečo spoločné s „neslušnými“, však? Tým sa im celkom úspešne darí rozoštvávať obyčajných ľudí proti sebe navzájom. Touto podlou taktikou majú šancu uspieť, lebo na celospoločenské vymývanie mozgov majú dostatok finančných zdrojov a mediálne pokrytie.

  Na rozdiel od „slušných“ liberálov my odhodlaní vlastenci a kresťania nemáme peniaze a stále si naivne myslíme, že hodnota človeka sa neodvádza od vlastneného bohatstva, ale od samotného Boha, kde sú najviac cenené také vlastnosti ako šľachetnosť, dobrota srdca a dobroprajnosť, vzájomná pomoc a spolupráca, statočnosť, ľudskosť, čistota srdca a úmyslov človeka, odvaha, láska k vlasti a národu a na začiatku cesty k spravodlivej spoločnosti usilujeme o taký spoločenský systém, kde štátna moc v záujme pracujúceho ľudu bude  mať nadvládu nad mocou kapitálu a oligarchie. Podriadenie moci oligarchie a veľkokapitálu  moci štátu predstavuje centristickú demokraciu, o čo sa snaží zatiaľ celkom úspešne Rusko. Opak znamená liberálny fašizmus. Aké sú však naše šance uspieť v súčasnom liberalizme, ktorý smeruje k nastoleniu otvoreného fašizmu a v celoeurópskom meradle k fašisticko-islamskému kalifátu?

  Ing. Peter Kohút, CSc.

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Aquaplaning je postrach každého vodiča! Blíži sa jeho sezóna

  2

  Aquaplaning nepochybne patrí medzi najnebezpečnejšie nástrahy na cestách. Strata kontaktu pneumatiky s vozovkou, spôsobená vysokou vrstvou vody pod kolesami, znižuje možnosť ovládať automobil a nech ste akokoľvek skúsený vodič, stávate sa len štatistom. Predstavuje vysoké riziko dopravnej nehody. Automobilový priemysel preto nespí na vavrínoch stále kvalitnejších pneumatík so stále vyššou…

  Manthey Racing, cesta k vrcholu na Nordschleife

  0

  Nürburgring má okolo seba akúsi auru, priťahuje automobilky, jazdcov i bežných smrteľníkov. Jazdiť na Nordschleife je iné, nebezpečné, okruh trestá každú chybu veľmi tvrdo, ale práve to je na ňom to zaujímavé. Tu sa rodia legendy, tu sa ukazujú skutoční pretekári. Jednou z legiend, ktorá vzišla práve zo Zeleného pekla, je tím Manthey…

  Nové Mini JCW GP už budúci rok

  0

  Zatiaľ najvýkonnejšie Mini aktuálne v predaji, teda tretia generácia, má pod prednou kapotou dvojlitrový preplňovaný zážihový štvorvalec s 170 kW (231 k). To však nie je koniec výkonných modelov Mini. Podľa zdrojov z automobilky by malo v priebehu roka 2020 prísť ešte výkonnejšie Nové Mini JCW GP. A to by malo dosiahnuť 221 kW (300 k).

  Porsche strešný box namontuje aj na legendárnu 911-ku

  0

  Nielen majitelia veľkých SUV modelov chodia na dovolenky pre ktoré im kufor jednoducho nestačí. Tento problém je aj napriek cestovaniu vo dvojici ešte vypuklejší so športovým autom. Ak si niekto šetril na novú 911-ku a neplánuje sa jej vzdať ani keď ide na dlhší výlet, na pomoc prichádza riešenie priamo zo Štuttgartu.…

  Máte poškriabané sklo na aute? Čo s tým?

  9

  Máte poškriabané sklo na aute? Po zime to je celkom bežný jav. Stačí, ak ste raz čistili sklo od námrazy a ľadu nie škrabkou, ale niečím nie úplne vhodným, čo ste mali po ruke... Škrabance na skle zanechajú aj zlé stierače. Nielenže to je esteticky nepekné, ale v prípade čelného…

  V Ženeve bude aj modernizované Mitsubishi ASX

  4

  Na 89. ročníku medzinárodného ženevského autosalónu (5. - 17. marca 2019) sa odhalí vo svetovej premiére aj modernizované  kompaktné SUV Mitsubishi ASX  (na niektorých trhoch predávané aj pod označením RVR či Outlander Sport). Pôjde o modelový rok 2020 a my si už teraz predstavíme tie najdôležitejšie zmeny. 

  KAMzaKRÁSOU

  Ako vyzerajú slávne hviezdy dnes? Dostihla ich staroba, alebo starnú s noblesou?

  1

  Staroba si jednoducho nevyberá. Starneme úplne všetci. Niektorí majú tajný recept na starnutie s gráciou a iný jednoducho berú to, čo im život prináša. No ako to je so svetovými celebritami, ktoré mnohí z nás poznajú už od ich mladosti? Neuveríte, ale aj svetové celebrity starnú. A môžeme povedať, že niektoré skutočne starnú s gráciou…

  Vieš, ktoré látky potrebuje pokožka? Tieto jej rozhodne nesmú chýbať!

  1

  Aby bola naša pokožka krásna a zdravá, mali by sme jej venovať dostatočnú starostlivosť. Ak jej však v prvom rade neposkytneme potrebnú výživu zvnútra, pravdepodobne jej stav nezlepší ani vhodne zvolená kozmetika. Pokožka tela aj pleť jednoducho potrebujú celý rad rozličných vitamínov či minerálnych látok. Význam majú pre ne napríklad vitamíny skupiny…

  Dermatológovia prezdradili tipy, ako sa zbaviť mastných vlasov

  1

  Ženy sa vo všeobecnosti delia na dve kategórie. V prvej sú tie šťastné, ktoré si umývajú vlasy raz za niekoľko dní, v extrémnych prípadoch aj za niekoľko týždňov, a stále vyzerajú dokonale a v druhej tie, ktoré sa s umývaním vlasov a následným sušením musia trápiť každý boží deň. Tu…

  Sebarozvoj s koučkou: Čo spôsobuje blúdenie mysle?

  2

  Priemerná ľudská myseľ údajne trávi 47 % svojho času blúdením. Psychologický prieskum u viac ako štvrť milióna ľudí poukázal na to, že blúdenie mysle robí ľudí nešťastnejšími. Je pravdepodobné, že ľudia pritom myslia skôr na príjemné veci, než nepríjemné veci. Vzniká pri tom však paradox – myslenie na nepriaznivé veci…

  Ceruzka a bolesť hlavy: Neuveriteľný trik, ktorý bolesť utíši do 2 minút!

  9

  U dospelých však môže byť bolesť hlavy oveľa častejšia. Veď keď sa sami zamyslíte, ako často trpíte bolesťou hlavy? Je to aspoň jedenkrát mesačne? Tu však pozor, je pomerne veľký rozdiel medzi bolesťou hlavy a migrénou. Na bolesť hlavy vám poväčšine pomôže tabletka, kdežto pri migréne je nutné uložiť sa do tmy,…

  Pri akej hudbe relaxuješ najradšej? Spoznaj upokojujúce liečivé zvuky

  6

  S hudbou sa zabávame, radujeme, ale aj komunikujeme. Či sme viac alebo menej muzikálni, hudba nás spája, bez slov búra bariéry, motivuje a aktivizuje, zároveň upokojuje a harmonizuje. Na svadbách ňou oslavujeme lásku, na pohreboch sa ňou lúčime. Počúvame ju len tak pre radosť, varíme pri nej, zaspávame, tancujeme na ňu, pracujeme…

  TopDesať

  Škola hrou: Niektorí študenti sa na hodinách poriadne nudia!

  0

  Pre niektorých študentov je škola hrou! Dôkazom sú tieto zábavné fotografie, ktoré poukazujú na ich neuveriteľné umelecké diela. No dobre, zrejme to nie sú až také umelecké diela, ako si možno myslíš. Aj tak sú to však práce, za ktoré sa hanbiť nemusia. Svoje učebnice vylepšili o rôzne ilustrácie, ktoré…

  Ako vyzerá psychiatrická liečebňa? Toto sú reálne skúsenosti

  0

  Ľudia si často myslia, že psychiatrická liečebňa vyzerá ako vo filme. Táto žena sa však rozhodla zdieľať svoje reálne skúsenosti z pobytu v takejto nemocnici, aby ukázala ľuďom, ako to vyzerá v skutočnosti a že to nie je až také zlé. Si zvedavý, čo sa skrýva za dverami s nápisom…

  Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

  0

  Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  [adrotate group="11"] 1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja…

  Žena našla v kuchyni zvláštne stvorenie. Nikto nevie, o čo ide

  0

  Istý mladík z Aucklandu na Novom Zélande postavil do pozoru takmer celý internet. Jeho matka totiž v kuchyni našla zvláštne stvorenie. Video k dnešnému dňu videlo už viac ako pol milióna ľudí, no stále sa nepodarilo nájsť odpoveď na otázku: Čo je to za stvorenie? Tim Clerke na sociálnej sieti Facebook zverejnil video, pomocou…

  10 svetoznámych osobností, ktoré mali tie najpodivnejšie zlozvyky

  0

  Áno, aj svetoznámi géniovia, celebrity a iné osobnosti majú zlozvyky. :) Hviezdy vyzerajú nádherne z diaľky. No akonáhle sa dostaneš bližšie, môžeš sa popáliť. To isté by sme mohli povedať aj o niektorých z najznámejších kreatívnych géniov, ktorí kedy žili na našej planéte. Niektoré zlozvyky, ktorým tieto osobnosti holdovali, môžeme prinajmenšom označiť za zvláštne.…

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách ťa neskutočne pobavia

  0

  Zvieratá na týchto zábavných fotografiách sú naozaj fotogenické. Veď práve tieto snímky vyhrali prestížnu cenu Comedy Wildlife Photography Awards. Tieto zvieratá by sme mohli zaradiť aj medzi zvieratká, ktoré majú priateľský vzťah s fotoaparátmi. Fotografi ich totižto zachytili v tých najzábavnejších možných pózach a navyše k týmto fotografiám pridali ešte…