Po totálnej zrade hodnôt desivé vytriezvenie z Novembra´89

Od veľkého všeľudového žúru v novembri 1989, ktorý vstúpil do  našich dejín ako Nežná revolúcia, uplynulo už 29 rokov.  A bolesť hlavy z vytriezvenia je z roka na rok väčšia…
Kým pred Novembrom´89 sa spoločnosť delila na straníkov a nestraníkov, dnes sa delí na slniečkarov a extrémistov. Kým v minulosti mali mediálny monopol červení, dnes sú médiá tzv. hlavného prúdu hlásnou trúbou neomylnej pravdy modrých. Zatiaľ čo pred Novembrom boli odporcovia režimu disidenti (pomenovanie zodpovedá obsahu), dnes je každý, kto prejaví iný názor, extrémista (pomenovania ani náhodou nezodpovedá obsahu).  Dalo by sa povedať, že máme to isté, ale v modrom. No nie je to tak celkom pravda. Sú tu totiž chuťovky, o ktorých proletársky internacionalizmus ani nesníval.
Rozklad salámovou metódou
November´89  priniesol  zmeny pomaly a postupne. Najprv sa ukázalo, že reči o pravde, láske a novom začiatku s rovnakou štartovacou čiarou pre všetkých boli len propagandistickou floskulou.  Nadšenie vystriedala tvrdá realita, ktorá už bez zamatu servírovala existenčné neistoty, narušenie medziľudských vzťahov a postupnú deštrukciu dedičných hodnôt,  o ktoré človek opieral svoje bytie a ktoré dávali jeho životu zmysel. Pomalým dávkovaním sme sa dostali do bodu, kde už sú predmetom diskusie a často aj výsmechu pojmy ako rodina, kresťanská viera, národ, štát a dokonca aj rodová príslušnosť! Naopak  tu máme témy nedotknuteľné a nekritizovateľné ako napríklad agenda LGBTI či multi-kulti obohacovanie.
Rozvrat nie je náhodný,  výrazne mu pomáhajú politici, ktorí slúžia svojim chlebodarcom (za tých nepovažujú svojich voličov, ale svojich bábkovodičov), zahraničná agenda v tričku mimovládnych ľudsko-právnych  organizácií, predajné médiá tzv. hlavného prúdu, a, žiaľ, už aj vyučovací proces na školách.  Aby sa dielo podarilo, používajú sa rôzne páky zvonka, ktoré sa schovávajú za boj proti zlu.
Pokiaľ ide o rodinu, tlačí sa na ratifikáciu Istanbulského dohovoru. Mainstream masíruje verejnú mienku vyjadreniami o tom,  že ide o naozaj dobrú vec, že to je o ochrane žien, o predchádzaní domácemu násiliu a rovných príležitostiach. Lenže ten istý dokument vlastne popiera existenciu prirodzených rozdielov medzi mužmi a ženami a rod osoby chápe ako spoločenský konštrukt, ktorý nesúvisí s biológiou človeka. Niečo tu nesedí?
Istanbulský dohovor má viacero nejasných definícií a ak niečo nie je jasne definované, tak môže byť rôzne vysvetľované.  Takými  nastraženými mínami v poli sú pojmy ako gender či odstraňovanie rodových stereotypov,  ale aj systémové zasahovanie do  výchovy detí a hroziace obmedzenie náboženských slobôd. A pozor! Istanbulský vylučuje možnosť jeho ratifikácie s výhradou k definícii pojmov. Rozumný človek sa rozumne pýta, že prečo?  A ponúka sa odpoveď, že zámerne. Lebo ak ktorýkoľvek štát, teda aj Slovenská republika, tento dohovor ratifikuje, vystavuje sa riziku, že vágne pojmy nahradia dojmy a vzniká priestor pre absolútny rozvrat hodnôt. A homoloby bude mať hody.
Decimácia bielej populácie
Rozklad rodiny je len jeden z prostriedkov ako zdecimovať bielu európsku populáciu. Ani invázia migrantov nie je náhodná. Európske mestá sa menia na nepoznanie, kriminalita enormne narastá, čoraz častejšie sú ťažké zločiny ako znásilnenia, lúpeže, vraždy… Kto je ich páchateľom si nemusíme vysvetľovať. A Európska únia, ktorá vízovou povinnosťou obmedzuje právo na pohyb po svojom území Rusom či Bielorusom, naďalej umožňuje státisícom nelegálnych migrantov, ktorých médiá a mimovládky nazývajú utečencami, vstup do únie a dokonca núti nové členské štáty, aby robili to isté.
Migrácia je organizovaná a financovaná tzv. filantropmi a nie je ničím iným ako násilným osídľovaním Európy.  Už dnes sa moslimskí duchovní v západnej Európe snažia zo všetkých síl sfanatizovať migračnú vlnu, otvorene propagujú nenávisť voči bielej populácii, vyhrážajú sa úplným podmanením si európskych národov, nazývajú nás psami, ktorí im budú slúžiť až ovládnu Európu a ten, kto neprestúpi na ich vieru, bude potrestaný. Predstavte si, že by ste niečo také povedali v opačnom garde, to by bol krik naprieč EÚ! Ale pokiaľ to povedia moslimskí okupanti, nič sa nedeje, hoci aj v rámci európskeho práva ide o zjavné porušovanie ľudských práv, slobody prejavu a vierovyznania, šírenie nenávisti voči všetkému európskemu, nenávisti voči bielej rase a kresťanskej viere.
Slniečkari všetkých európskych krajín sa spájajú a snažia sa osprostievať verejnosť tvrdením, že do Európy prichádzajú utečenci a že medzinárodná dohoda zo Ženevy o právnom postavení utečencov z roku 1951 nám ukladá povinnosť chrániť utečencov. Tento dokument však takúto povinnosť vôbec nerieši, iba upravuje právo na podanie žiadosti o azyl, no neupravuje azyl ako ľudské právo. Aj v zmysle Lisabonskej zmluvy patrí azylová politika patrí do výlučnej kompetencie členských štátov EÚ, t. j. členský štát rozhoduje o tom, či udelí alebo neudelí azyl. Nie Brusel! Ak predstaviteľ nášho štátu tvrdí niečo iné a zasadzuje sa o prijímanie migrantov, nemá na to žiaden mandát, ani slovenský, ani európsky, a možno ho považovať za vlastizradcu! A ak súčasná slovenská vláda podpíše globálny pakt OSN o migrácii, urobí tak v rozpore s programovým vyhlásením a teda bez mandátu od občanov.
Ľudské práva, poľná tráva
Ako sa vraví, nikdy nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. Cenzúra pred Novembrom´89 bola len dengľavý učeň oproti Veľkému bratovi, ktorý nás sleduje dnes. Všetko, čo napíšeme na facebook (a nielen tam) je zaznamenávané, vyhodnocované a po zásluhe potrestané. Ešte pred pár rokmi omieľali médiá, že zavádzanie myšlienkovej polície sú len slaboduché konšpirácie a, pozrime sa, dnes sa naprieč Európou zavádzajú zákony, ktoré vraj majú zamedziť šíreniu nenávisti a falošných správ na internete.  Realita je však taká, že ak obhajujete tradície (dnes to môžu byť hoci len Vianoce),  skôr či neskôr máte problém. Pre systém ste extrémista aj vtedy, ak označíte na facebooku  „nevhodnú“ stránku či status   s témou Cigáni, Rómovia, imigranti, multi-kulti, LGBTI, tradičná rodina, adopcie detí homosexuálmi, sociálna nespravodlivosť, NATO, Západ, USA, Brusel, EÚ… Aj na Slovensku máme výsadok myšlienkovej polície, ktorý zastrešuje NAKA a ktorý prenasleduje nepohodlných občanov za ich nekorektné názory.
Myšlienkovej polície výdatne pomáhajú udavači, ktorí si hovoria občianski aktivisti. Samozrejme, že udavači boli aj pred Novembrom´89, no ak aj boli na svoju „prácu“ pyšní, nevedeli sme o nich. Dnes sú verejne chválení a pozývaní do prezidentského paláca ‒ spomeňme napríklad Jána Levoslava Benčíka, známeho bladhaunda myšlienkovej polície, ktorý sa pýši vyznamenaniami od Nadácie otvorenej spoločnosti či Aliancie Fair play. A áno, aj tento režim chránia silové zložky silou. Spomeňte si napríklad na protesty Gorila a vodné delá!
Ešte nie je neskoro
Ďalšou smutnou správou je, že dôveryhodnosť slovenskej justície v očiach slovenských občanov stále klesá a dostala sa už pod 20%. No čísla a grafy sa dajú aj vymyslieť, a tak predsedníčka Najvyššieho súdu nelenila a v rozpore so zákonom o štátnom rozpočte zaplatila súkromnej agentúre Focus kopu peňazí za prieskum, ktorý postaví do dobrého svetla Najvyšší súd. Alebo za peniaze zo štátneho rozpočtu si nájme advokáta na výkon jej sudcovských povinnosti. A generálny prokurátor Danielu Švecovú trestne nestíha, hoci ide o typickú spreneveru, pretože má plnú hlavu iných zadaní…  Napríklad zrušenie parlamentnej strany, ktorá jediná hlasovala proti tomu, aby poslanci mali ústavnú právomoc zrušiť  amnestie prezidenta, a teda jediná sa postavila proti deštrukcii štátu. Demokracia rozkvitá…
Zatiaľ čo pred Novembrom´89 ľudia dúfali, že raz režim padne, dnes sú čoraz viac apatickí a prestávajú veriť, že toto všetko by sa mohlo napraviť. No ešte nie je nič stratené.
Kríza spoločnosti, ktorá sa premieta do rozkladu právneho štátu a straty hodnôt sa musí zastaviť. Na začiatok by stačilo, ak by v úrade prezidenta sedel človek, ktorý by hájil záujmy národa, záujmy vlastného štátu. Štátu, v ktorom je prvým z občanov. A veci by sa pohli.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Štefan Harabin

O AUTOROVI

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 153

Celkové hodnotenie: 21.42

Priemerná čítanosť: 4762

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Juraj A. a Nikola P. zostávajú aj naďalej vo väzbe

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) 4T dnes zamietol sťažnosť Juraja A. a Nikolu P. proti ich vzatiu…

  Zdravotnícke zariadenia budú mať naďalej ochranu pred exekúciami

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Nemocnice budú aj naďalej chránené pred exekúciami. Pravidlá ochrany sa však zmenia, po novom sa budú týkať všetkých, ktoré…

  O post šéfa Policajného zboru sa uchádzajú zatiaľ štyria kandidáti

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   O post prezidenta Policajného zboru (PZ) sa zatiaľ uchádzajú štyria kandidáti. Pondelok je posledný deň na podanie žiadosti…

  Puby a reštaurácie vo Walese budú mať zakázané predávať alkohol

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA/AP-Ben Birchall)   Puby a reštaurácie vo Walese budú mať od piatka večera zakázané predávať alkohol a zatvárať budú musieť o…

  Rafaj okomentoval aktuálne rozloženie politických síl ako "debakel národnej politiky". Tá však má podľa neho potenciál aj na 25 percent

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2020 (HSP/Foto:Facebook)   V nedeľu médiá publikovali ďalší prieskum verejnej mienky, ktorý potvrdzuje trend, že najviac priaznivcov má aktuálne nová strana Hlas-SD…

  V Univerzitnej nemocnice Bratislava je pre koronavírus v karanténe 158 zdravotníkov

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   V rámci piatich nemocníc Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) je aktuálne pozitívne testovaných 158 zdravotníkov. Pre TASR to uviedla…

  Trump odchádza hlučne. Chystajú USA útok na Irán?

  0icon

  Washington 30. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP-Patrick Semansky)   Donald Trump súhlasil odovzdať moc v USA s podmienkou, ak kolégium voliteľov prizná víťazstvo Joe Bidena. Predpokladá však,…

  Šikovné triky od talianskeho odborníka alebo ako si vybrať olivový olej na základe vône

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Kvalitný olivový olej pomáha posilňovať imunitný systém a je možné si ho vybrať podľa vône, povedal Sputniku riaditeľ talianskeho…

  Zeman žiada od BIS mená ruských špiónov pôsobiacich v ČR

  0icon

  Praha 30. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michael Gruber)   Český prezident Miloš Zeman požaduje od Bezpečnostnej informačnej služby (BIS) mená ruských špiónov pôsobiacich v Česku, informoval v…

  Bývalý šéf NAKA zostáva vo väzbe, Najvyšší súd SR odmietol jeho sťažnosť

  0icon

  Bratislava 30. novembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Bývalý šéf Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Prezídia Policajného zboru Peter H. zostáva vo väzbe. Najvyšší súd na…

  TopDesať

  Smrť Johna Lennona a konšpirácie: 2. časť

  0 icon

  Pokračujeme druhou časťou článku o megahviezde, ktorá chystala comeback s novým albumom po piatich rokoch. Návratu sa však nedožila. Konal vrah sám, alebo dostal príkazy z vyšších miest? Výsledkom nevraživosti medzi Hooverom a Lennonom, respektíve medzi rockovou hviezdou a vládnymi úradmi USA, bolo to, že Lennonovi bola zamietnutá žiadosť o trvalý pobyt. Úrady sa potom pokúšali…

  Sirény: Symbol ženského zvádzania a vášne

  0 icon

  V dávnej minulosti sirény vábili spevom námorníkov a požierali ich. Spolovice zvery a spolovice ľudské bytosti zvádzali chlapov a privádzali ich do záhuby. Ich mámivému spevu sa dobrovoľne oddalo mnoho z nich. Tieto morské nymfy boli napoly ženami a napoly vtákmi (nie rybami, ako sa zvykne uvádzať). Aj keď sa básnici nezhodujú na ich počte, uvádza…

  Ktoré sú najviac a najmenej znečistené mestá na svete?

  0 icon

  Ekológia sa v poslednej dobe rieši kdekoľvek okolo nás. Spoločnosť IQ Air sleduje znečistené častice poletujúce vzduchom, ktoré môžu našim dýchacím cestám spôsobiť problémy. Aké sú podľa ich výskumu najviac a najmenej znečistené mestá sveta? Denne vymiera až 100 vzácnych rastlinných a živočíšnych druhov. Na hraniciach Rwandy, Ugandy a Zairu…

  Najdlhšie žijúce živočíchy na svete: Niektoré sú staré až 1500 rokov

  0 icon

  V dnešnom príspevku sa pozrieme na najdlhšie žijúce živočíchy na svete. Niektorým číslám možno nebudeš veriť a o to viac ostaneš prekvapený. Ak sa niektorý človek dožije 90 rokov, je to považované za pozoruhodnú dlhovekosť. V živočíšnom svete je však 90 rokov málo. Teda aspoň u niektorých druhov sa tento vek…

  Moskovské metro: Keď je cesta zaujímavejšia ako jej cieľ

  0 icon

  Uznávame, krása je vo veľkej miere subjektívna. No pri pohľade na tieto fotografie sa minimálne väčšina z nás zhodne, že moskovské metro patrí medzi tie naj architektonické skvosty na svete. Výstavbu moskovského metra ruskí pohlavári prvýkrát oznámili v 30. rokoch 20. storočia. Obyvatelia boli fascinovaní tým, ako by nové moskovské metro mohlo…

  Vo svete IT

  Ako dlho trvá vyrobiť jeden smartfón? Huawei sa za 5 rokov posunul neuveriteľne dopredu

  0 icon

  Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako dlho trvá vyrobiť jeden smartfón? Nuž, ako taký pohľad prináša do tejto témy viceprezident spoločnosti Huawei China Cloud and Computing, Shi Yaohong. Ten počas konferencie Changsha Cyber Security & Intelligent Manufacturing Conference in China prezradil, že jeden smartfón trvá vyrobiť len niekoľko sekúnd. Na…

  Osud legendárneho Volkswagenu Passat vo verzii Sedan je spečatený. Jeho výroba bude údajne čoskoro ukončená

  0 icon

  Nemecká automobilka Volkswagen údaje dospela ku zásadnému rozhodnutiu, ktoré určite zraní viacerých fanúšikov legendárneho modelu  Passat vo verzii sedan.  I keď investícia 1 miliardy eur do bratislavského výrobného závodu naznačovala snahu o vývoj ďalšej generácie notoricky známeho sedanu od Volkswagenu, opak je nakoniec pravdou. Populárny zástupca strednej triedy sa má…

  Xiaomi Mi 11 by mal byť predstavený o niečo skôr ako jeho predchodca

  0 icon

  Populárne smartfóny Mi 10 a Mi 10 Pro od čínskej spoločnosti Xiaomi sa majú tradične dočkať svojho nástupcu už začiatkom budúceho roka. Posledná generácia smartfónov zo série Mi bola svetu predstavená vo februári tohto roku, pričom na minimálne domácom trhu sa začala predávať krátko po jej predstavení. Najnovšia očakávaná generácia…

  Renault spustí prvú továreň v Európe, v ktorej vdýchne nový zmysel života starým automobilom

  0 icon

  Spoločnosť Renault Group oznámila, že vo francúzskom meste Flins, premení svoju existujúcu továreň, na továreň zameranú na cirkulárnu ekonomiku v mobilite. Proces premeny započne v priebehu budúceho roka pričom finalizácia projektu je naplánovaná na rok 2024. Nová továreň bude organizovanou do 4 centier aktivít – Re-Trofit, Re-Energy, Re-Cycle a Re-Start.…

  Projekt spoločnosti Google, „Guideline“, umožňuje nevidiacim bežcom bežať bez asistencie iných osôb

  0 icon

  Zatiaľ čo pre mnohých z nás je spoločnosť Google firmou, ktorá robí všetko preto, aby zvyšovala svoje príjmy, tak na druhej strane robí aj „stratové“ projekty, ktorých cieľom je širšia pomoc. Skvelým príkladom je jeden z najnovších projektov, ktorého cieľom je umožnenie behu ľuďom so zrakovým postihnutým bez toho, aby…

  Armádny Magazín

  Trump chce rozoštvať pred odchodom: Nové útoky na ruské zbrojovky

  0 icon

  USA, 30. november 2020 (AM)  - Moskva má byť potrestaná za vojenskú spoluprácu s Čínou. USA môžu uložiť nové protiruské sankcie ešte pred zmenou administratívy Bieleho domu. Návrh verzie prezidentského zákona je už pripravený. Stanovuje opatrenia proti ministerstvu obrany RF.   Tím Donalda Trumpa navrhuje zaradiť na

  Americký seržant vyrozprával, ako chcel dať lekciu „ruským bastardom“: „Prebral som sa na základni ...“

  0 icon

  USA, 30. november 2020 (AM) - Američan, ktorý slúžil v Kosove, vyrozprával, ako sa jedného dňa s jeho druhmi, pobúrení správaním ruských spojencov, rozhodli dať malú lekciu „ruským bast

  Ako Kim Philby ľahko klamal MI-6

  0 icon

  Veľké Británia, 30. novembra (AM) - „Kim Philby, dvojaký agent, ktorého vlastizrada na prospech ZSSR stále omračuje Britov, sa v roku 1981 nechal počuť, ako ľahko sa dala oklamať MI-6.   Philby, ktorý žil v Moskve od roku 1963 až do smrti v roku 1988 (zomrel vo veku 7

  Sýria : mýtický Bayraktar stiahli z kože, na rade sú sultánove tanky

  0 icon

  Sýria, 30. novembra (AM) - Je čudné vidieť „turecké výdobytky“ v oblasti zbrojenia, ktoré pomohli azerbajdžanskej armáde tak ľahko zvládnuť konflikt v Náhornom Karabachu, končiť v kúdoloch dymu. Cenzúra je tvrdá v lokálnych médiách a preto nie je možné vidieť príliš veľa podobných záberov. Niečo sa predsa len dokáže dostať von,…

  Wasserman: Joe Biden bude v prípade konečného víťazstva v prezidentských voľbách pracovať výlučne v záujme globálnych elít

  0 icon

  Rusko, 29.október 2020 (AM) - Politický konzultant Anatolij Wasserman uviedol, že americký politik Joe Biden bude v prípade konečného víťazstva v prezidentských voľbách pracovať výlučne v záujme globálnych elít.   Voľba hlavy štátu v USA sa nezaobišla bez škandálu. Pred očami všetkých sa objavujú početné falošné fakty zo strany spoluprac

  Svetlo sveta

  Otec Urbančok: Covid presmeroval ľudí do novodobých chrámov

  0 icon

  Milovaní Bratia a Sestry! Je to už takmer rok, čo sa z Číny dostal COVID pomaly do celého sveta. Následkom neho došlo k historickému precedensu, zrušeniu slávenia verejných svätých omší už niekoľkokrát. Tí veriaci, ktorí žili naozaj životom živej viery a boli si vedomí hodnoty sviatostí, zažili skutočné duchovné utrpenie, tí, ktorí ju až…

  Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

  0 icon

  Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

  25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

  0 icon

  Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

  Hriech Lenivosti

  0 icon

  « Je dokonané » (Jn 19, 30)Šieste slovo, ktorým sa nám prihovára Ježiš z kríža, je vyslovené na zadosťučinenie hriechu lenivosti. Lenivosť je choroba vôle, ktorá spôsobuje, že zanedbávame svoje povinnosti. V bežnom živote sa prejavuje ako lenivosť, neochota, ľahostajnosť, ľahkovážnosť. Lenivosť v náboženskej oblasti je predovšetkým nevôľa k duchovnému…

  Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

  0 icon

  Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

 • icon FOTO DŇA