• „Boh vysoko a cár ďaleko“ alebo „dane vysoko a Európska komisia, Európsky parlament – ďaleko“ !!

  Publikované 30.10. 2018 o 20:43 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Staré

  ruské povzdychnutie a súčasné jajkanie obyvateľov EÚ vyzerajú na prvý pohľad ako úplne ne súvisiace pocity. Je to však pravda ? Veľké impérium, kde posol so správou putoval týždne až mesiace, nemalo čerstvé informácie o dianí v celom priestore.

  Dnes

  v dobe informačných technológii, keď za pár sekúnd obletí informácia niekoľko krát  zemeguľu, za pár minút spravia financie niekoľko obchodov na viacerých kontingentoch, nič sa nezmenilo.

  Či áno ??

  Určite áno, dnes je informačných možností až moc, ale asi to nikto nechce počuť. Síce teraz vidíme imitáciu záujmu – z dôvodu päť minútového občana. Neviete čo je päť minútový občan ? Toľko približne trvá Vaša aj moja dôležitosť, je to od vstupu do voličskej miestnosti, vybratie preukazu totožnosti, volebné lístky, za plentu, do urny, odchod z volebnej miestnosti. To je približne čas, kedy by Vás všetci, čo sú napísaní na volebných lístkoch, nosili na rukách. Po vhodení lístkov do urny sme zase na štyri roky hodení do každodenného blata – čakajte tam dokiaľ Vás nebudeme potrebovať.

  Ako sa „zabávajú“ Výbory EP ??

  Rokujú a píšu a píšu. Niekedy to ozaj vypadá že z Bruselsko-Štrasburského Olympu  nedovidia na Zem, nie to ešte do EÚ.

  6.,

  Poznamenáva, že uzavretie každej novej obchodnej dohody môže znamenať značnú stratu príjmov pre rozpočet Únie, ktorý získava prostriedky z vlastných zdrojov;

  V tomto prípade sa jedná o medzinárodné dohody obchodného charakteru. Zníženie cla, alebo jeho úplné zrušenie znamená výpadok v príjmovej časti vlastných zdrojov Únie. 

  vyzýva Komisiu, aby presne zmerala tieto straty a aby poskytla Parlamentu príslušné údaje pre každú uzavretú dohodu;

  Teraz to vypadá, že nie sú vypracované analýzy na dopad vlastných zdrojov príjmov EÚ. Ako sa potom robia obchodné zmluvy, len čisto politicky, nie ekonomicky ? Kto porovnáva výhodu prieniku našich exportov na nové trhy, dopady na importy do EÚ, všetky tie potrebné analýzy. Nevarím, že by dnes sa niekto rozhodol, bez takýchto informácii. Ja si skôr myslím, že tu ide o dopad extrémnej rivality medzi Parlamentom a Komisiou.  

  konštatuje, že členské štáty si ponechávajú 20 % ciel na dovoz z krajín mimo Únie ako náklady na výber; podporuje návrh na zníženie tohto podielu na 10 % pre obdobie VFR na roky 2021 – 2027 v prospech rozpočtu vlastných zdrojov Únie; vyzýva Komisiu a členské štáty, aby zintenzívnili svoje úsilie v boji proti colným podvodom;

  Tento odstavec je úplne unikátny – bohužiaľ v prostredí EÚ orgánov- základný pracovný nástroj. Zníženie sanácie nákladov v uvedenom množstve znamenajú, že sa do národných rozpočtov dostane približne o 2,5 – 3,5 miliardy EUR menej.

  Bude menej

  dovozov a vývozov tovaru, bude menej práce v colných správach, liberálno-globálny obor nepotrebuje kontrolu – neviem o tom nič nepíšu !

  Peňazí bude menej

  ale vy budete bojovať s colnými podvodmi, pravdepodobne za „pekné modré oči“ alebo hrdosť na riadiace prvky EÚ. Je tento cynizmus vôbec možný – asi áno.

  Potom sa zíde Komisia

  a ministri a spackajú Chartu boja proti colným podvodom – kde sa dohodnú, že raz sa dohodnú !

  7.,

  Upozorňuje na skutočnosť, že colná únia je jedným z najdôležitejších zdrojov finančnej spôsobilosti Európskej únie; preto vyzýva na prísnejšie a jednotnejšie vykonávanie Colného kódexu Únie;

  Výhradnú právomoc

  podľa Lisabonskej zmluvy v oblasti colnej únie má Komisia. Zodpovednosť efektným spôsobom presunula na colné správy členských štátov.

  Ak v sitku, ktoré ma 28 dier, zapcháme

  dve, alebo tri – môžeme začať naberať vodu do suda ?? Takto vypadá snaha jednotlivých colných správ v boji proti colným podvodom.

  opakuje svoju obavu vyvolanú správou úradu OLAF1 z roku 2017, z ktorej vyplýva, že dovozcom v Spojenom kráľovstve sa podarilo vyhnúť veľkému množstvu ciel prostredníctvom používania fiktívnych a falošných faktúr a nesprávnymi vyhláseniami o colnej hodnote pri dovoze; berie na vedomie, že ďalšie inšpekcie Komisie odhalili výrazné zvýšenie rozsahu tohto systému podvodného podhodnocovania, ktorý sa realizuje prostredníctvom centra v Spojenom kráľovstve, pripomína, že napriek skutočnosti, že Spojené kráľovstvo bolo už od roku 2007 informované o rizikách podvodu v súvislosti s dovozom textilu a obuvi s pôvodom v Čínskej ľudovej republike, a napriek tomu, že bolo požiadané, aby prijalo primerané opatrenia na kontrolu rizika, neprijalo žiadne opatrenia na zabránenie týmto podvodom; so znepokojením konštatuje, že v záveroch úradu OLAF sa uvádza, že pretrvávajúca nedbanlivosť colnej správy v Spojenom kráľovstve pripravila Európsku úniu o 1,987 miliardy EUR príjmov v dôsledku stratených príjmov z cla, a vyzýva Spojené kráľovstvo, aby zaplatilo pokutu vo výške 2,7 miliardy EUR na základe požiadavky Komisie;

  Veľká Británia

  dlhodobo využívala odkrojenie čo najväčšieho kusu koláča z hore uvedených 20 % cla za administratívne náklady. Teraz vystupuje z EÚ – tak zaplať ! Ušlé clo, pokutu, všetko.

  Mnoho

  členských štátov je v horšom postavení ako VB, nie len pri textile, o tom sa pekne mlčí. Prečo ? Ročne prichádza EÚ len pri dovoze o najmenej 499 miliárd € ! Je to clo, DPH, dane spotrebné, z príjmu. To už nikoho nezaujíma ?

  Čo som to vlastne

  komentoval ??

  Výbor pre medzinárodný obchod 2018/0166R(APP) 15.10.2018

  STANOVISKO

  Výboru pre medzinárodný obchod pre Výbor pre rozpočet k predbežnej správe o VFR na roky       2021 – 2027 – pozícia Parlamentu so zreteľom na dohodu (COM(2018)0322 – 2018/0166R(APP))

  Spravodajca výboru požiadaného o stanovisko: Helmut Scholz

  Záver

  Podrobnosti :

  Colná únia – moje komentáre, príspevky, odpovede.

   

  https://miroslavjurco.blogspot.com/

  https://twitter.com/miroslavjurco1?lang=sk

  https://blog.hlavnespravy.sk/moje-blogy/

  https://www.linkedin.com/in/miroslav-jur%C4%8Do-b85183155/detail/recent-activity/posts/

  https://disqus.com/by/miroslavjurco/

  https://www.youtube.com/channel/UCBVUAK9C1t5UnhGGWl_zkbA?view_as=subscriber

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Šampionát šprintov štartuje v apríli

  0

  15-ty ročník slovenského šprintérskeho šampionátu v sezóne 2019 prinesie päť kôl. Súperi si zmerajú sily v troch základných kategóriách Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa následne delia na triedy podľa objemu, pohonu či preplňovania. Šampionát šprintov odštartuje spojeným majstrákom na pôde našich južných susedov 7. apríla na letisku…

  Pozor, jazda vo vyhradenom jazdnom pruhu s príplatkom

  2

  Slovo robí chlapa – platí aj o policajtoch.  S prichádzajúcim údajným kolapsom dopravy v bratislavskom Ružinove v súvislosti s prebudovaním kruhovej križovatky Prievoz sa strhla veľká informačná kampaň. Mesto sa snažilo hasiť vznikajúci dopravný požiar ponúkanými dopravnými riešeniami a motoristi sa začali rozhodovať, či auto, motorku alebo bicykel. Pár dní pred uzávierkou polícia…

  Šoférovanie bez dokladov? Vo svete už realita

  16

  Šoférovanie bez dokladov? Pred rokmi absolútny nonsens. Dnes, v elektronickej dobe, sa to pomaly stáva realitou. Niektoré európske krajiny nad tým uvažujú, a dokonca majú pripravené aj právne normy. A nemusíme pritom chodiť ani veľmi ďaleko. Stačí sa pozrieť do susedného Poľska, kde majú pred nami poriadny náskok. 

  Roland Gumpert Nathalie je superšport na metanol

  2

  Nemecká značka predstavila model, ktorý by mohol byť budúcnosťou elektrického pohonu. Roland Gumpert Nathalie je elektrický superšport na metanol. Predstavitelia značky tvrdia, že vďaka metanolu bude mať auto v eco-režime dojazd až 1200 km. Zatiaľ to znie poriadne bláznivo, no poďme pekne po rade.

  Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R

  9

  Dnes tu máme ďalšie video z drag race, alebo po slovensky šprintu áut, ktoré sú si vcelku rovnakými súpermi. Šprint S3 a M140i a Focus RS a A35 AMG a Golf R je zaujímavým počinom, v ktorom si zmerajú sily skutočne rovnocenné autá, teda až na poháňanú nápravu. Ale nebudem predbiehať, treba si pozrieť video.

  FCA diesel v autách ešte asi ponúknu. Menia plány

  0

  Zastavenie produkcie naftových motorov v dohľadnej dobe? Automobilky sa pred časom nechali počuť, že práve to je ich stratégia, dalo by sa povedať, že rovno prioritná úloha. Jednou z nich boli aj FCA – Fiat Chrysler Automobiles. Tí chceli úplne zastaviť výrobu naftových motorov v osobných autách do r. 2022. No…

  KAMzaKRÁSOU

  Výber správnych plienok pre bábätko je dôležitý! Aké by mali mať vlastnosti?

  0

  Starostlivosť o malé bábätko býva neraz skutočne náročná. Určite sa však zhodneme na tom, že každá mamička chce pre svoje dieťa v každej situácii jednoducho to najlepšie. A to platí aj pri výbere plienok. Je predsa dôležité, aby drobcovi perfektne sedeli, prinášali mu pocit pohodlia a boli tiež šetrné k…

  Premeny bábik do realistickej podoby: Zručnosť ukrajinskej umelkyne ti vyrazí dych!

  2

  Bábika je typickou hračkou dievčat po celom svete už od útleho detstva. História výroby bábik pritom siaha skutočne ďaleko do minulosti. Už pre 4000 rokmi si tieto hračky vyrábali z hliny starí Gréci aj Egypťania. Bábiky majú bohatú históriu, počas ktorej sa menil ich vzhľad aj materiál, z ktorého boli…

  Ako rýchlo znížiť horúčku? Skús overené triky lepšie ako tabletky!

  2

  Horúčka je akousi reakciou organizmu na infekciu alebo zápal, ktorý sa nachádza v organizme. Avšak, je veľmi dôležité odhadnúť vážnosť situácie, a teda aj vážnosť horúčky. V niektorých prípadoch je potrebné vyhľadať skôr odbornú pomoc a neskúšať žiadne domáce triky. Ak predsalen ste za domácu liečbu, tak máme pre vás overené triky našich starých…

  Je posadnutosť zdravým jedlom nebezpečná? Daj si na ňu veľký pozor

  1

  Najznámejšími poruchami stravovania sa sú bezpochýb anorexia a bulímia, pri ktorých pacienti buď nejedia vôbec, alebo skonzumovanú stravu vyvrátia v snahe nepribrať z nej ani deko. Nie sú však jedinými poruchami príjmu potravy, ktoré môžu ohroziť zdravie človeka, ak sa podcenia. Ortorexia je porucha, ktorá by sa inak dala opísať…

  Ako presádzať orchidey? Osvoj si niekoľko pestovateľských tipov

  5

  Tešili ste sa z krásnych orchideí, ale uhynuli? Netrápte sa. Poradíme, ako sa o ne správne starať. Medzi prvými si zodpovieme otázku - Ako presádzať orchidey?

  Zachovaj chladnú hlavu: Povieme ti, čo nerobiť po diagnostikovaní rakoviny!

  2

  Podceňovať význam a dôležitosť zdravého stravovania môže byť pri liečbe rakoviny veľmi veľkou chybou. Dbať o správnu životosprávu by sme mali v každom prípade, no ak sme chorí, mali by sme si dať na tom skutočne záležať. Práve zmena v stravovaní môže predstavovať pri liečbe rakoviny nemalú pomoc. Z jedálnička…

  TopDesať

  Fotografie, ktoré priam neuveriteľne uchopili čas

  0

  Čas plynie naozaj rýchlo. Vyzerá to, že stredná škola bola práve včera, a potom si zrazu uvedomíš, že už nie si ani na vysokej škole. Zrazu prešlo 10, 20 alebo dokonca 30 rokov od tvojej stužkovej - tak dlho, že sa potrebuješ pozrieť na fotografie, aby si si na to spomenul.…

  Maďarský Černobyľ? Szentkirályszabadja je ďalšie tajomné mesto duchov

  0

  Dvaja Česi cestujú autom po rôznych krajinách a navštevujú neobyčajné miesta. Zábery zo svojich ciest uverejňujú na videách na svojom YouTube kanáli s názvom WeAreCarFans. V ich najnovšom videu sa pozreli do maďarského mesta Szentkirályszabadja, ktoré nápadne pripomína neslávne známe ukrajinské mesto duchov. Dvaja českí cestovatelia zverejnili video o návšteve opusteného…

  Čo je (ne)bezpečná vzdialenosť? Prečo sa ňou zaoberať?

  0

  Koncom desaťročia bolo nedodržanie bezpečnej vzdialenosti v SR 4. najčastejšou príčnou dopravných nehôd. Aká je teda bezpečná vzdialenosť a ako ju "odmerať"? V porovnaní so západnými susedmi, kde je výchova a vzdelávanie vodičov na diametrálne inej úrovni je to ohromne veľa. Prečo sa tento problém dostal tak vysoko? Lebo do prijatia novely zákona…

  Národný park Göreme: Magická perla Turecka zapísaná v zozname UNESCO

  0

  Turecko je v očiach Slovákov predovšetkým obľúbenou letnou destináciou. More je teplé, počasie stále slnečné a služby sú vo väčšine hotelov na vysokej úrovni. Turecko je však oveľa viac, ako len dovolenková destinácia. So svojou rozlohou 783 356 kilometrov štvorcových má rozhodne čo ponúknuť. Medzi inými aj Národný park Göreme a skalné pamiatky v…

  Tieto fotografie ti ukážu, že svet je plný rozdielov

  0

  Náš krásny svet je plný rozdielov, či sa nám to páči, alebo nie. Množstvo vecí je už na prvý pohľad rozdielnych. Preto je užitočné pozrieť sa triezvo na veci, ktoré sa nachádzajú okolo nás. Svet je plný prekvapení a patria k nemu aj takéto zvláštnosti a dokonca aj anomálie, ktoré ti…

  TOP10: Ľudia, ktorých deň sa jednoducho nevydaril

  0

  Aj tebe sa občas stane, že si myslíš, že tvoj deň už nemohol byť horším? Ľudia, ktorých sa týkajú tieto fotografie, by s tebou určite nesúhlasili. Každý deň sa stretávame so situáciami, ktoré nás dokážu priviesť na pokraj nervového zrútenia. Väčšinou pomáha hlboké dýchanie, chvíľa ticha, či počítanie do desať.…