• List Justínke

  Publikované 09.10. 2018 o 13:32 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Vážená pani bohyňa Justitia,

  obraciam sa na Teba (tykám, lebo bohom sa vždy tykalo) ako na poslednú inštanciu, ktorá má v patronáte právo a spravodlivosť. Beriem na zreteľ, že málokedy sa Ti počas uplynulých storočí darilo. Nie zväčša Tvojou vinou, ale všelijakých vagabundov, čo Tvoj majestát dokopali do zadnice a ktorí si privlastňovali monopol na spravodlivosť. Súdili bez zábran a svedomia a ničili tak osudy mnohokrát nevinných ľudí.

  Keď Ťa splodil Tvoj tata Jupiter s matkou Juno, dali Ti do vienka meč a váhy. Meč je symbol trestu a váhy rozvážnosti. Meče si však privlastnili mocní, aby mohli sekať a zabíjať slabších a váhy sa stali symbolom korupcie – kto koľko naloží, bude mu tak odvážené.

  V novšej dobe Ti pre istotu dali cez očí šatku, ktorá nepatrila pôvodne k Tvojej výbave. Všelijako to zdôvodňovali, ale je to v podstate preto, aby si bola slepá a nevidela na to, čo stvárajú. A nastvárali toho dosť s tým ich výkonom skostnatelej byrokratickej spravodlivosti. Bol by to dlhý výpočet mien sudcov, prokurátorov, inkvizítorov s ich nespravodlivými rozsudkami a zločinov proti ľudskosti. Všetci mali spravidla za sebou štúdium rímskeho práva a odvolávali sa na Tvoj majestát. Tí všelijakí smrti­hlaví, sadistickí Torquemadovia, Višinskí, Freislerovia, Urvalkovia etc. a nevynímajúc ani tých súčasných, ktorí súdia v mene mocných, alebo podľa svojich génov, čo majú zakódované v tej rybacej nukleovej kyseline, či kde. Viem o čom hovorím, lebo mám s tým vlastnú skúsenosť. (Okrem toho, všetci sme vraj pôvodne boli ryby, pokiaľ sa z nás stali opice.)

  Milá Justínka, obraciam sa na Teba ako na konečnú štácu, lebo sa mi zdá, že už som sa obrátil na všetky dostupné adresy. Je pravdou, že na niektoré som sa neobrátil, napríklad, na brunejského kráľa a ani na železničnú lampáreň. Na toho brunejského kráľa som sa neobrátil preto, lebo som nevedel jeho PSČ a ostatné korunované hlavy majú, ako sledujem médiá, dosť problémov sami so sebou a ich krajinou. Nechcem ich zaťažovať so svojimi problémami, z pohľadu svetového diania malichernými. Malicherné problémy by to však nemali byť pre právnikov a inštitúcie, na ktoré som sa obrátil a ktorých zamestnanci sú v našej republike za to dobre platení. Tie lampárne tiež už všetky zrušili v rámci modernizácie a privatizácie železníc, hoci za komunistov to bola s obľubou doporučovaná adresa, a tak Ti píšem, i keď mám pochybnosti, či Ťa v tom Ríme zastihnem.

  Nuž, ale si naozaj tá posledná možnosť, na ktorú sa môžem obrátiť. Napísal som na všetky možné ľudsko-právne inštitúcie, ktoré by sa s dodržiavaním ľudských práv mali zaoberať – žiadny účinok. Nemá cenu ani spomenúť printové médiá, ktorým som napísal, aby prípad investigatívne preklepli. Majú tiež iné priority – celebrity, politici, gebuzíny čo píšu, a tak sa nebudem čudovať, ak ani Ty, Justínka, sa mi tentokrát neozveš. Ako galant Ti to však tolerujem a prepáčim, na rozdiel od tých ostatných, na ktorých galantným sa mi nechce byť. Obrátil som sa na odvolacie a dovolacie súdy, ústavné, najvyššie, európske i tie nižšie s krajskou a okresnou pôsobnosťou. Mám taký dojem, že som sa neobrátil na tie pivové a vínové, ale len preto, že sa píšu bez dĺžňa, a to ich trošku deklasifikuje, ale ináč nič, lebo je to lautr jedno a výsledok by bol zrejme rovnaký.

  Je velice pravdepodobné, milá Justínka, že vzhľadom na časovú vzdialenosť, do tých spisov nenazrieš ani Ty. Tebe to posielam najmä preto, aby nebol môj prípad úplne zametený pod koberec a aby ukázal súčasníkom a archivoval pre budúcnosť, akých výkonov je schopná naša byrokratická justícia. (Je to trápne, že sa pomenovali podľa Teba a ja sa Ti za to za nich omluvám.)

  Celé sa to začalo tým, že voľakedy, za divokej privatizácie a nástupe všelijakých banditov k moci, som si dovolil vydávať malý lokálny občasník, v ktorom som ich divoké praktiky opisoval. Tým banditom sa to moc neľúbilo, robili všetko možné, aby mi to prekazili – zákazy, fyzická inzultácia, vyhrážky a jeden premúdrelý magor ma dokonca ocajchoval za cvoka, ktorý má takú drzosť, že si vydáva vlastné noviny. Nuž, boľševik sa ťažko zriekne svojich pod kožou zafixovaných názorov a predstáv.

  Ďalšia z ich pevne zafixovaných predstáv je, že k lepšej obžive sa dostanú kradnutím. Na tom ten boľševický systém bol založený, to každý pozná. Ukradli roľníkom role, fabrikantom fabriky, živnostníkom živnosti a keď videli tí dole, že tí hore kradnú bez zábran, tak kradli aj ostatní bez zábran. Heslo doby bolo, že kto nekradne, nemá srdce, lebo okráda vlastnú rodinu. A tak sa kradnutie stalo štátnou doktrínou. Na heslo nášho prvého prezidenta T. G. Masaryka „Nebáť sa a nekradnúť“ sa vedome zabudlo, a tak sme sa báli a kradli. Báli sme sa niečo riecť, za čo by nás mohli zabásnuť a kradlo sa, kde sa dalo a kto mohol a bol pri tom.

  A teraz si predstáv, milá Justínka, že tí boľševickí banditi prišli zrazu k ohromnej príležitosti po zmene režimu – tzv. handrovej revolúcii (nežnej kamufláži). Táto im umožnila celkom legálne ukradnúť fabriky, budovy, hmotný a nehmotný majetok. Vytvorili si k tomu dokonca zákony, rozbili federáciu a z večera do rána sa z bývalých boľševikov stavali kapitalisti, milionári a miliardári. Takže, bolo o čom písať. Aj som písal, lebo stále som mal na pamäti to Masarykovo heslo a rozhodol som sa nebáť. Z bývalých oduševnených internacionálnych boľševikov sa zrazu stali oduševnení vlastenci s kvantom rečí o národe. Medzi nami, Justínka, natárali pritom haldu hlúpostí a vymyšľanín o národe, ktorý nikdy neexistoval, až pokým si ho farári v osemnástom storočí vymysleli pri rekatolizácii poddaných, aby nemuseli kázať v tej husitsko-kacírskej češtine, keď im cisár Jožko II. dovolil zriecť sa latinčiny. A tak tu tém na písanie bolo habadej.

  Lenže, ako som už bol spomenul, to sa tým pánom banditom neľúbilo. Keďže im nevyšli zákazy, inzultácie i dehonestácie, použili jeden zo svojich obľúbených boľševických postupov – komplot pomocou svojich pištoľníkov v polícii a tajnej služby za zrejmej spolupráce ochotných boľševických súdov. Neváhali ani ohroziť rodinných príslušníkov (vždy to tak robili), a tak na mňa nahrali ten poondiaty komplot. Odsúdili ma za skutok, ktorý som nespáchal a ani som ho dokázateľne spáchať nemohol. Pre boľševikov však dôkazy nikdy nehrali rolu. O tom by tovarišč Višinskij mohol vyprávať celé eposy. Nebudem sa tu o tom v tomto liste rozpisovať, popísal som to koniec-koncov zvlášť vo svojej knihe „Nežná kamufláž a Baťo“, v ktorej sa vyjadrujem o tejto Silly republike, kde sa praktikujú nezákonné špinavosti zo strany štátnych represívnych orgánov.

  Milá Justínka, viem, že nemáš právomoc mi pomôcť. Keby si mala, tak by si dávno nakopala tých smrtihlavov, právnikov, sudcov a tých všelijakých posluhovačov mocných vagabundov, čo za mastnejší žuvanec sú ochotní na občanov nahrať habaďuru alebo ich jednoducho zlikvidovať. V histórii to bolo vždy tak, že väčšinou dokopali Teba. Taký je svet. Bohužiaľ! Jednotlivci nič nezmenia a o občanoch letí mienka, že sú ovce, ktoré sa nechajú bez reptania pásť a dojiť. Ja sa však skôr prikláňam k tej teórii, že predchodcom človeka boli ryby. Tie sa vyznačujú tým, že mlčia. Som tej mienky, že človek sa odvtedy zmenil a mlčať by nemal. Keďže som použil už všetky možnosti nemlčať, zneužil som teraz Teba namiesto tej bútľavej vŕby, jak sa píše v jednej pohádke o kráľovi Learovi s veľkými ušami. A tak sa Ti ešte raz omluvám a prajem Ti, nech sa Ti v budúcnosti lepšie darí a tých smrtihlavov a atrapy spravodlivých nakop pri každej príležitosti do zadnice Ty. Zaslúžia si to. Samozrejme, chcelo by to zapojiť mlčiacu väčšinu, ale tá by musela prestať byť ovcami a potlačiť v sebe tie rybacie gény.

  Zostávam s úprimným pozdravom a s dôrazneným prianím, nech sa Ti v budúcnosti naozaj lepšie darí.

  Dušan Vaňo, občan Slovenska

  P.S. :Článok je prevzatý z knihy „Nemilujem Slovensko a iné blogy“, a nadväzuje na moje predchádzajúce dva blogy , ktoré sa môjho prípadu týkajú s odkazom na doleuvedenú webovú adresu.  Pokiaľ ste si uvedenú knihu zatiaľ nestiahli, máte takto možnosť jednoducho a zadarmo tak učiniť teraz, keď si na ten link kliknete. Také je to jednoduché dozvedieť sa niečo o tom, ako sa v tejto republike zneužíva štátna represívna moc proti občanom. A teraz ráčte ten klik:

  http://www.1000knih.sk/obchod/nemilujem-slovensko

   

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  TopSpeed

  Mercedes GLB asi spoznáme koncom tohto roka

  1

  Je tu ďalšie rozširovanie modelovej palety od Mercedesu. Tentokrát nie príliš neprekvapivo do kategórie malých SAV alebo crossoverov. Mercedes GLB nepríde ako terénna verzia malého B, ale ako stred ponuky medzi malým GLA a väčším GLC. Pravdupovediac pripomína mi trocha hranatú verziu GLK, ktorú nahradil práve typ GLC. Nuž, SUV doba je…

  Nové dopravné značenie pre obmedzenia v BA nie je celkom zvládnuté

  18

  Nové obmedzenia v BA súviasiace s výstabou D4/R7 a Mlynských nív sú tu. Každý deň sa niečo mení, dopĺňa. Táto téma bude na najbližších pár mesiacov, alebo ako býva v SR zvykom, tak aj rokov na dennom poriadku. Vodičom neostáva nič iné, len sa na obrniť trpezlivosťou, alebo zvážiť iné formy dopravy. Vybehol…

  Video Test jazdenky Hyundai i30 GD - 2. generácia (2011-2017)

  5

  Nedávno sme tu mali prvého kórejského zástupcu triedy kompaktných vozidiel, Kiu C'eed. Dnes tu máme blízkeho príbuzného Hyundai i30 2. generácie, interne označovaný ako GD. Obe autá majú z veľkej časti spoločnú techniku, avšak odetú do rôznych kabátov. Čo je lepšie a ktoré vybrať?  Je to naozaj ťažká otázka, na ktorú sa…

  Nové BMW X3 M a X4 M tiež prídu s verziou Competition

  3

  Pred pár dňami sme ešte nevedeli, s akými verziami výkonu príde nová M3-ka, a taktiež aj nové X3 M a X4 M. Dnes to už vieme, BMW ešte pred oficiálnou premiérou predstavilo obe športové SAV a SAC. Pôvodne bolo fakticky isté, že BMW privezie tieto ostré SUV do Ženevy 2019. Najnovšie správy hovoria o…

  Mercedes 190 V8? Klasika s vnútornosťami z novinky

  5

  Mercedes 190 V8 nikdy neexistoval. Maximálne ste mohli mať sériovo radový šesťvalec, dnes cenené verzie 2,5 Evo majú dokonca štvorvalec. Ako sa pod kapotu 190-ky dostane V8-mička? Iba prerábkou. A nie hocijakou. Pod prednú kapotu totiž nainštalovali 6,2-litrovú V8 z Mercedes-Benz C63 AMG generácie W204. Už len z počutia tu musí byť…

  Profesionálny eSports hráč Enzo Bonito prekonal šampióna Formuly E

  0

  Preteky šampiónov, alebo Race of Champions sú každoročný dvojdňový festival, ktorý je vyhradený iba pre najlepších. Pozvaní sú jazdci, ktorí majú vo svete motoršportu veľké meno. Podľa názvu by ste na štartovej listine mohli čakať aj mená ako Sébastien Loeb, alebo Lewis Hamilton. Oni však majú buď iné motoršportové povinnosti v prípade Loeba,…

  KAMzaKRÁSOU

  19. ročník Plesu v opere pomôže opäť rozvoju inkluzívneho vzdelávania

  0

  19. ročník Plesu v opere opätovne potvrdil svoj významný charitatívny rozmer. Výťažok v celkovej hodnote až 270 486 eur bude v plnej výške použitý na naplnenie dobročinného poslania, ktorým je po druhýkrát podpora inkluzívneho vzdelávania detí so zdravotným znevýhodnením.

  Kde dať posteľ v malom byte? TOP nápady, ktoré ušetria priestor

  4

  Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí sa nemôžu pýšiť veľkorozmerným bytom? V súčasnosti je celkom bežnou situácia, keď sa snažíme vtesnať do pár metrov štvorcových a zároveň dať svojmu obydliu dušu. A čo sa musí vojsť aj do toho najmenšieho bytu? Predsa posteľ! V článku vám ponúkneme výber funkčných a aj na pohľad zaujímavých riešení,…

  Vieš, čo je steatóza pečene? Zisti viac o tomto vážnom ochorení!

  2

  Pečeň má v našom tele viacero významných funkcií. Ide o endokrinnú žľazu, čiže žľazu s vnútorným vylučovaním, ktorá sa okrem iného podieľa na metabolizme, ovplyvňuje detoxikáciu organizmu, produkuje žlč a uskladňuje glykogén. Tento orgán môžu postihnúť rôzne nádorové alebo iné druhy ochorení. Medzi ne radíme aj steatózu pečene, pri ktorej dochádza k výraznému narušeniu funkcie…

  Ako si vybrať ekologické auto? Sú hybridy a elektromobily správnou voľbou?

  1

  Nie je prekvapivé, že sa dnes stále častejšie skloňujú autá na zelenší pohon, teda na elektrinu, plyn či hybridné autá. Sú však skutočne viac ekologické ako bežné benzínové a naftové motory? Tie predsa znečisťujú ovzdušie, spôsobujú zväčšovanie ozónovej diery a zásoby ropy sú obmedzené. Aká je prognóza ekologických áut? Každoročne sa zvyšuje ich…

  Jed alebo liek? Je vhodné používať ricínový olej pre krásu?

  2

  Čo vám napadne, keď počujete slovo ricín? Možno stará dobrá detektívka s vynikajúcou zápletkou obsahujúcou vraždu týmto jedom... Ricínový olej ho ale neobsahuje, je naopak riešením mnohých problémov. Je vhodné používať ricínový olej pre svoju krásu alebo mu dať radšej stopku?

  Aké znamenia sa k sebe nehodia? Neboj sa, vzťah môžeš ešte zachrániť!

  4

  Predpokladáme, že si užívate Deň zaľúbených a možno so svojou polovičkou aj spomínate na krásne chvíľky a prehodnocujete silné momenty vášho vzťahu. Niektoré páry majú „taliansku“ domácnosť a úplne im to vyhovuje, niektoré si zas rozumejú bez slov a iné sa aj napriek všemožnej obojstrannej snahe nedokážu zharmonizovať tak, aby boli spokojní. Čo je za…

  TopDesať

  Tieto skvelé fotografie vznikli vďaka náhode a úžasnému načasovaniu

  0

  Medzi nami sa nájde množstvo ľudí, ktorí majú zvláštnu superschopnosť. Dokážu vytvárať skvelé fotografie, ktoré sa páčia každému. Tieto fotografie nie sú nejako špeciálne kvalitné a možno ani nepôsobia profesionálne, no podpísala sa na nich náhoda a skvelé načasovanie, ktoré autorovi fotografie nemôžeme vziať. Nebudeme ti vysvetľovať, ako takéto fotografie…

  Slovensko má čo ponúknuť! Neuveríš, že tieto miesta sú u nás

  0

  Slováci radi navštevujú rôzne zaujímavé zahraničné destinácie. Ak sa povie dovolenka, málokto uvažuje o spoznávaní krás našej krajiny. To je však chyba. Aj Slovensko má čo ponúknuť. Tu je preto TOP5 miest na Slovensku, ktoré vyzerajú, ako keby sa nachádzali úplne inde. Ktoré navštíviš najbližšie? [adrotate skupina = "11"] 5.…

  Alexander Veľký: 5 zaujímavostí, ktoré si pravdepodobne nevedel

  0

  Macedónskeho vojvodcu, kráľa a dobyvateľa menom Alexander Veľký ti pravdepodobne nemusíme predstavovať. Narodil sa v roku 356 pred našim letopočtom a zomrel v perzskom kráľovskom meste Babylon. Pozrime sa na päť faktov o tomto úspešnom mužovi, ktorý si zaslúžil prívlastok Veľký, o ktorých si pravdepodobne nevedel. [adrotate skupina = "11"] 1. Alexander Veľký a zlomený nos…

  Benátky v zime: 4 dôvody, prečo navštíviť kultové mesto mimo sezóny

  0

  Navštíviť Benátky v zime? Prečo by to niekto robil?! Takáto je asi reakcia väčšiny ľudí. No holandský fotograf Albert Dros zosumarizoval 4 dôvody, prečo to skutočne stojí za zváženie. A, samozrejme, pripojil niekoľko úžasných fotografií ako dôkaz. "Keď si spomeniem na moju prvú návštevu Benátok, príde mi na um len obrovské…

  Prežitie v divočine: 7 neskutočných príbehov ľudí, ktorí sa stratili

  0

  Je to smutné, ale každý rok sa objavujú prípady o ľuďoch, ktorí sa stratili v krajine a nedokázali sa vrátiť späť.

  McDonald´s zaviedol kreatívnu novinku, ktorá má pomôcť deťom

  0

  Kto by nepoznal slávny Happy Meal od McDonald´s? Deti ho milujú nie len kvôli jedlu, ale najmä kvôli hračke ukrytej vo vnútri. McDonald´s vkladá do týchto balíčkov rôzne zberateľské figúrky už od roku 1979. Teraz však prišiel s revolučnou zmenou! Deti si môžu vo svojich balíčkoch s jedlom nájsť knihy.…