Proti korupcii sa nebojuje mlčaním

Bol som v katedrále na sv. omši. Celebroval spolužiak. Hovoril dobre. Ako si máme odpúšťať, ako si máme prosiť Boha o milosť sa nehnevať, lebo nahromadený hnev v nás bude dlho kvasiť a môže to explodovať. Ako je hrozné, že niekto sa hnevá aj desať rokov, a nemôže potom pristúpiť ku najcennejšiemu pokladu, ktorý tu máme – eucharistii. A hovoril aj o tom, ako sme niekedy unavení ako prorok Eliáš, prenasledovaný kráľom, ktorý si žiadal Pána aby už umrel, lebo tá šikana už na neho bola priveľká.

Reči my v kostole vieme. Povzbudivé aj múdre. Ale život je aj to mimo kostola. A tam by ste nás kresťanov nachytali, že tým svätým rečiam a dobrým radám veru častokrát nestíhame. A čo je horšie ako nechodiť do kostola je chodiť tam, aj k eucharistii, a mať na rováši niečo podobné, čo spomeniem. A nechcieť za to robiť zaťato a roky žiadne pokánie.

Aj som sa modlil o zmilovanie nad tými, čo ma nechcú ani vidieť. Ani po výzvach cez asi 14 inštitúcií, samozrejme najskôr cirkevných, sa veru netúžia ani stretnúť pred súdom ani zmieriť pred mediátorkou. Udali, riadne osočili, vykopli, roky sa to nevyšetruje, ignoruje desiatky listov aj varovaní… Nejako inak konajú, ako som v tom kostole mnohokrát počul. A tak som sa za nich aj pomodlil, aby im Boh Otec dal milosť sa obrátiť. Na tú pravú vieru, ktorá nie iba pekne hovorí, ale to aj skúša žiť.

Spolužiak nám kázal, aby sme urobili všetko preto, aby sme sa s tými, čo nám ublížili aj zmierili. Skoro všetko som už vyskúšal, a oni nič, absolútny a nekonečný nezáujem sa stretnúť, ospravedlniť sa, nahradiť škodu…

Tak skúsim ešte niečo.

Podobné iné trestné oznámenie som fakt nečítal, tak ho zverejňujem. Dúfam, že to bude aspoň v niečom príkladom, ako rytier Kristov sa má modliť, ale má aj čestne konať.

 

Váž.

 Generálna prokuratúra SR

 Štúrova 2

 812 85 Bratislava

 

Trestné oznámenie

 

Keďže som sa dozvedel, že v niektorých prípadoch neoznámenie trestnej činnosti sa považuje za možné spolupáchateľstvo s touto činnosťou, podľa §340,

podávam preto ako občan SR trestné oznámenie ako žiadosť o Vaše prešetrenie krivých výpovedí vo vážnej veci, z r.2016 :

Mariána Bublinca., rím. kat. farára v Krupine

Juraja Adamkoviča., rím.kat. dočasného správcu v Podlaviciach

J. R. z Mt / utajené z dôvodu vážneho podozrenia, že ide o nemocnú osobu/

Títo traja vypovedali ako svedkovia vo vykonštruovanom trestnom procese pred inštruktorom Diecézneho tribunálu, zo sídlom v Banskej Bystrici, Nám. SNP 19. Ich výpoveď mi bola ukázaná v júli 2016 na farskom úrade v Nitrianskom Pravne inštruktorom procesu Pavlom Michalovičom asi na dve hodiny. Kde som mal možnosť si ich výpoveď prečítať, a urobiť si iba  poznámky. Zaslal som im písomné vyjadrenie.

Nebolo mi dovolené si tie texty výpovedí prekopírovať!

Vo výpovediach boli vyslovené lži, čiže trestné činy nepravdy. Tie som si žiadal prešetriť a dokázať. Prešetrenie neprebehlo,  ani dokazovanie. Na základe týchto krivých obvinení som bol falošne laicizovaný, čiže vylúčený z možnosti pôsobiť v kňazskom stave. Dokument o tom až z Vatikánskej Kongregácie pre klérus mi bol prečítaný a predložený na podpis v júni 2017. Odmietol som ho podpísať, a povedal som oficiálovi Diecézneho tribunálu J.K.,

 že ide o svätokrádežne vyhotovený dokument a preto im to nepodpíšem.

Diecézny tribunál mal za povinnosť preskúmať celú záležitosť, obnoviť proces, ale ani po roku tak neučinil. Dopustil sa tým podľa môjho právneho poradcu  trestného činu spolupáchateľstva na trestných činoch :

podľa Trestného zákona 300/2005 Zb. z

1.uvedenia do omylu § 375 1a

2.krivej výpovede § 345 ods.1 a 2b, § 346 ods. 4 a

3.sofistikovaného prenasledovania jedného z katolíckych kňazov

    360 a ods 1 a 2, c

Výpovede boli pravdepodobne pod prísahou, nadobudli pre krivo obvineného slušného človeka verejný škandalizujúci účinok.

Neboli a nie sú spojené so spovedným tajomstvom.

Keďže ani po opakujúcich sa výzvach, ktorými som kompetentných v cirkevných inštitúciách žiadal o prešetrenie a o napomenutie vinníkov sa tak nestalo, a celá ich vina spadla na moju osobu, spôsobili mi tým škody značného rozsahu.

Zrazu sa z katolíckeho kňaza pôsobiaceho 22 rokov v pastorácii stalo niečo ako “cirkvou vykopnutý zločinec”.

Žiaden zločin mi nebol nielen že ani dokázaný, ale ani písomne či ústne oznámený.

Menovaní spolupracovali asi ako zločinecká organizovaná skupina, ktorá spolupracovala lžami a mobingom na tom, aby ma bez dôkazov, bez normálneho súdneho procesu doslova vyštvala z cirkevného prostredia.  Ponechala totiž krivé obvinenia z trestnoprávnymi následkami bez vyšetrenia. Pravdepodobne s jasným úmyslom mi poškodiť dobré meno a násilne ma segregovať horšie ako zločinca akože navždy z kňazskej služby. Preto horšie, lebo aj tomu najťažšiemu zločincovi sú povinní sudcovia či predstavení dokázať a potom aj  v spravodlivom súdnom procese dôstojne a oficiálne oznámiť nejaký delikt. Na moje profesné zlikvidovanie použili tzv. administratívno trestný proces, ktorý v zrýchlenom konaní oklamal aj samotnú Kongregáciu vo Vatikáne falošným vypočúvaním svedkov, manipulačne získanými , spracovanými a tajnôstkársky odoslanými “dôkazmi.”

Ich krivé obvinenia boli použité doslova bez dokazovania ako vraj dôkazy.

Keďže niečo take ako pokus o seriózne dokazovanie vôbec ani neprebehlo, tá niekým v pozadí organizovaná skupinka  koordinovaná nejakým neznámym páchateľom, na ktorého podávam tiež trestné oznámenie,  konala nielen hrubo diletantsky, ale aj vyslovene zlomyselne.

Preto prosím seriózne o prešetrenie uvedených skutočností Vás na Generálnej prokuratúre, lebo ide o závažné porušenie dobrých mravov v inštitúcii, ktorá bola zriadená na aplikáciu niečoho presne opačného.

Katolícka Cirkev si má právo spravovať svoje veci sama, chráni ju Vatikánska zmluva so Slovenskou republikou z r. 2000.

Ale vtedy, ak sa deje v jej interiéroch trestná činnosť, vtedy sú povinné Orgány činné v trestnom konaní zasiahnuť, páchateľov odhaliť, zadržať a potrestať. Spôsobené škody by sa veru mali podľa zákona aj nahradiť.

Mojou povinnosťou je Vám tieto skutočnosti oznámiť a modliť sa, aby ste si urobili svoju prácu tak, ako sa to robiť podľa spravodlivosti má.

 

Pápež František povedal, že proti korupcii sa nebojuje mlčaním. lebo povedal aj, že kto vidí konať v cirkvi zlo, a nereaguje na to vôbec, stáva sa spolupáchateľom.

Trestné oznámenie by kresťan mal použiť  ako  skutok milosrdenstva, keď vyčerpal všetky zákonité možnosti kresťana a občana.

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Pavel Pakoš

O AUTOROVI

Olej v lampách je bázeň pred absolútnom.
Poctivo prežitý plán neba.
Dať koncovku správnej spiritualite.
Skúsenosti sú neprenosné, ale môžu poučiť

www.umeniezit.eu

https://hearthis.at/slobodnyvysielac/set/spiritulny-kapital/

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 125

Celkové hodnotenie: 9.66

Priemerná čítanosť: 1319

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /storage/hev/blog.hlavnespravy.sk/wp-content/themes/hsp2-blog/includes/hspWidgetClasses/widgetPocasie.php on line 94
 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Dozvie sa svet o jeho teniskách i ďalších radostiach a starostiach? Mesežnikov: Premiérovi i predsedovi parlamentu by Twitter mohol pomôcť zviditeľniť sa na medzinárodnej scéne.

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok, Jakub Kotian, Martin Baumann)   Politológ a prezident Inštitútu pre verejné otázky (IVO) Grigorij Mesežnikov si myslí, že…

  Premiéri východných krajín SRN sa zastali Nord Stream 2

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:SITA/AP/dpa-Jens Buettner)   Premiéri východných krajín SRN jednomyseľne podporili Nord Stream 2 a vyzdvihli veľký význam projektu pre celú Európu, informuje…

  Tisíce ľudí demonštrovali v Düsseldorfe proti pandemickým opatreniam

  0icon

  Düsseldorf 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)   Niekoľko tisíc demonštrantov sa v nedeľu v meste Düsseldorf v západnej časti Nemecka zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam…

  Policajti obvinili ukrajinského prevádzača, ktorý pomáhal previezť piatich nelegálnych migrantov

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:Facebook-Polícia Slovenskej republiky)   Vyšetrovateľ národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil Ukrajinca zo zločinu prevádzačstva. Toho sa mal Vitalii S.…

  Výživová poradkyňa prezradila, ako sa správne stravovať bez diéty

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:Pixabay)   Adriana Orozová, výživová poradkyňa na klinike Alimmenta v Barcelone, prezradila jednoduchý a rýchly spôsob, ako sa správne stravovať a…

  Za nedodržanie karantény bude hroziť v Británii pokuta do 10-tisíc libier

  0icon

  Londýn 20. septembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Ľuďom, ktorí v rámci opatrení proti pandémii nedodržia karanténu, bude britská vláda ukladať pokuty do sumy 10-tisíc libier (GBP),…

  Na ceste pri Kežmarku našli v aute dvoch mŕtvych mužov

  0icon

  Kežmarok 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR-Prešovský kraj)   Dve mŕtve telá v osobnom vozidle sa našli pod mostom na ceste I/66 z obce Huncovce do…

  Pogačar šokoval Rogliča aj celý svet. Nový šampión Tour de France je Indurain aj Pantani v jednom

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Sebastien Nogier, Thibault Camus)   Už niekoľko dní bolo zrejmé, že v nedeľu podvečer bude pod Víťazným oblúkom v Paríži stáť…

  Zaujímavá novinka či budovanie kultu osobnosti? Čaputova nahrala hlásenie k zastávkam na Hodžovom námestí. Mali by rovnako postupovať aj ďalší štátni predstavitelia?

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (HSP/Foto:TASR–Jakub Kotian)   Uplynulú stredu prezidentka SR Zuzana Čaputová informovala, že pri príležitosti Európskeho týždňa mobility si pre cestujúcich na zastávkach…

  Ďalší boj o post predsedu na obzore? Nicholsonová si vie predstaviť, že by po odchode Sulíka viedla SaS, nielen ona

  0icon

  Bratislava 20. septembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Úrad vlády SR, TASR-Martin Baumann, Michal Svítok)   Europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová si vie samu seba predstaviť na poste predsedníčky SaS.…

  TopDesať

  Vláknina a správne fungovanie tela

  0 icon

  Prinášame vám ďalší článok z edície ako funguje telo. Postupne sa vám snažíme priniesť jednotlivé zložky potravy, ktoré sú nevyhnutné na to, aby sme boli zdraví a naše telo dostalo všetko, čo reálne potrebuje. V tejto časti článku sa pozrieme na veľmi dôležitú súčasť potravy, ktorou je vláknina. Vláknina je súčasť potravy, ktorá…

  Psy dokážu vyňuchať rakovinu s takmer 97 % presnosťou

  0 icon

  Naši domáci miláčikovia sú jednoducho najlepší. Najlepší spoločníci, poslucháči a kamaráti na hranie. A zoznam týchto naj sa práve rozšíril o psy, ktoré dokážu vyňuchať rakovinu v krvi. Ak vlastníte tohto štvornohého chlpáča tak viete, že psy majú vrodenú schopnosť vnímať situácie, keď sa niečo deje. V minulosti sa už preukázalo, že vycítia vôňu Parkinsonovej…

  Skutočnosť alebo fotomontáž? Tieto fotografie sú jednoducho úžasné

  0 icon

  Internet je plný fotografií, ktoré sú upravované v rôznych externých grafických editoroch, ako je napríklad Photoshop. Aj preto je čím ďalej ťažšie rozlíšiť skutočnosť od fotomontáže. Ako sú na tom však nasledujúce fotografie, ktoré sme si pre teba dnes pripravili? Skutočnosť alebo fotomontáž? Zrejme ťa prekvapíme, ak ti povieme, že…

  TOP10: Tieto fakty ti jedného dňa zachránia život!

  0 icon

  Mnohým zraneniam a dokonca aj úmrtiam by sa dalo predísť, keby ľudia vedeli, ako sa v kritických situáciách správne zachovať. Niekedy poznanie jednoduchej skutočnosti môže zvýšiť tvoje šance na prežitie alebo pomôcť zachrániť život niekoho iného. A tieto fakty by ťa mali naučiť, ako sa správať v život ohrozujúcich situáciách. 1.…

  10+ dôkazov, že ľudská hlúposť naozaj nepozná hranice

  0 icon

  Všetci máme tie okamihy, kedy sa náš rozum s logikou vyberú na spoločnú dovolenku. Výsledkom je krátkodobá debilita, ktorú si ale väčšinou rýchlo uvedomíme a robíme veci tak, ako by sa mali. No tento dočasný stav nie je to isté, čo permanentná ľudská hlúposť.  Einstein mal pravdu. Už sme to poznamenali…

  Vo svete IT

  Dva tímy vedcov skúmali sľubného kandidáta na časticu temnej hmoty. Prišli však k protichodným záverom

  0 icon

  Dva experimenty, ktoré pátrajú po stopách častice, ktorá zabraňuje galaxiám rozletieť sa na kusy, nedávno prišli s protichodnými výsledkami. Jeden z nich prišiel s prázdnymi rukami, zatiaľ čo druhý priniesol sľubné objavy. Temné bozóny sú kandidátmi na častice temnej hmoty, v ktorých sa neukrýva veľa sily. Na rozdiel od tradičných…

  Čo je WiFi Direct a podporuje to aj môj telefón?

  0 icon

  Keď sa spomenie WiFi, tak automaticky väčšinu z nás napadane surfovanie po internete, ale v skutočnosti sa za týmto pojmom môže schovávať výrazne viac, ako len „pripojenie k internetu“. Na tému upozorňuje portál nextpit.com. Čo je to WiFi Direct? Prvou vecou, ktorú treba povedať je, že táto funkcia je v…

  3 funkcie Android smartfónov, o ktorých možno ani netušíte

  0 icon

  Operačný systém Android aktuálne používa približne tri-štvrtina všetkých používateľov chytrých telefónov. Ide tak o veľmi populárny a rozšírený operačný systém, ktorý okrem iného v sebe schováva radu dobre „zašitých“ funkcionalít. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti 3 vcelku základné funkcie, ktoré sú častokrát používateľmi nevyužívanými, hoci patria medzi…

  Pozrite si zoznam 179 najvýkonnejších procesorov v počítačoch! Ako dopadol ten váš?

  0 icon

  Častokrát prinášame rebríčky najvýkonnejších smartfónov, najlepších fotomobilov a podobne. Dnes sme si zobrali na mušku procesory, ktoré nájdeme v našich počítačoch. Takto vyzerá rebríček najvýkonnejších procesorov Nižšie si môžete pozrieť rebríček 179 najvýkonnejších procesorov, ktorý je vytvorený na základe služby geekbench.com, ktorá je aktualizovanou na hodinovej báze. Na to, aby…

  Microsoft môže „pochovať“ Google Meet a Zoom. Pracuje na novej vstavanej funkcii pre Windows 10

  0 icon

  Microsoft neustále pracuje na vývoji Windowsu 10 pričom v pravidelných intervaloch prináša nové funkcionality. Najnovšie portál WindowsLatest poodkryl novú funkciu, na ktorej Microsoft aktívne pracuje. Zoom a Google Meet dostane konkurenciu Zoom, či Google Meet sú službami, ktoré zažili vcelku veľký rozmach v priebehu tohto roka. Ide o služby, ktoré…

  Armádny Magazín

  Ruské bombardéry Tu-160 prekonali svetový rekord najdlhšieho letu bez medzipristátia. Video

  0 icon

  Rusko, 20. september 2020 (AM) - Ruské nadzvukové strategické bombardéry Tu-160 stanovili v sobotu svetový rekord najdlhšieho letu bez medzipristátia pre lietadlá tohto druhu, oznámil novinárom veliteľ diaľkového letectva Vzdušno-kozmických síl RF generálporučík Sergej Kobylaš.  

  Raketový komplex Hermes dokáže zničiť nepriateľské tanky na vzdialenosť 100 km

  0 icon

  [caption id="attachment_25238" align="alignnone" width="640"] Zábery zo skúšobného odpálenia rakiet dlhého doletu raketového komplexu Hermes  vyvinutého spoločnosťou AO Konštrukčná kancelária pre vývoj a výrobu prístrojov A.G. Šipunova, zdroj: bmpd.

  Prečo nemecká armáda vymieňa svoje útočné pušky HK G-36?

  0 icon

  Nemecko, 20. september 2020 (AM) - Nemecká armáda prekvapivo uprednostnila útočnú pušku MK556 od spoločnosti C.G Haenel pred HK-416. Samopal HK G-36 od Heckler & Koch mohol zostať dlho v službe nemeckých ozbrojených síl [Bundeswehr], ak by počas ich účasti v Afganistane nezistili nepresnosť pri streľbe v horúcom počasí

  Peking si nenechá skákať po hlave - začína rozsiahle cvičenie okolo Taiwanu ako reakciu na provokácie z USA

  0 icon

  Čína, 20. september 2020 (AM) - Už niekoľko mesiacov sme svedkami nárastu napätia medzi Pekingom a Washingtonom v otázke Taiwan-u. Doposiaľ sa Čína chovala vždy zdržanlivo na provokácie z USA. Zdá sa však, že piatková návšteva štátneho tajomníka USA Keitha Kracha v Tchaj-pej vyvolala v Čín

  Prichádza doba keď americká armáda bude musieť doháňať druhých

  0 icon

  USA, 19. september 2020 (AM) - Otázka modernizácie Amerického námorníctva a vôbec jeho objemu sa dostáva na pretras na tie najvyššie miesta. Len samotný počet 355 lodí, ktoré chce Donald Trump poslať na vodu nebude stačiť Čínskej presile. Minister ozbrojenýc

  Svetlo sveta

  Na sviatok Sedembolestnej sa u nás začína 40-dňová pôstna reťaz za kňazov

  0 icon

  Na Slovensku sa v utorok – od sviatku Sedembolestnej Panny Márie – začína opäť 40-dňová pôstna reťaz za kňazov. “Bude to výnimočný ročník, lebo súčasne sme sa podujali zorganizovať aj putovanie relikvie neporušeného srdca veľkého svätca Jána Vianneya. Vyprosovať milosti pre kňazov s ich najväčším patrónom, arským farárom, bude iste mimoriadna…

  14.9. Sviatok Povýšenia sv. Kríža

  0 icon

  Sviatok povýšenia sv. Kríža je sviatkom úcty ku krížu, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Bol zavedený po tom, ako sv. Helena, manželka cisára Konštantína, začala hľadať a aj našla ostatky sv. Kríža na Kalvárii v Jeruzaleme. Pod kalváriou, ktorá bola miestom ukrižovávania sa nachádzalo veľa driev, ktoré rímski vojaci…

  Arcibiskup Fulton Sheen: Pád a návrat Šimona Petra

  0 icon

  Šimon Peter je najmilovanejšou postavou Nového zákona. V charaktere svätého Petra sa stretajú dve podstaty. Jedná je tá svätá, ktorú dostal od Boha a druhá je tá ľudská, ktorú dostal od svojich rodičov. Poznáme príbeh, ako Ježiš Kristus pri stretnutí so Šimonom mení jeho identitu tým, že mu zmení meno…

  Prečo mal Páter Pio stigmy?

  0 icon

  Jeden z najväčších svätcov modernej doby, páter Pio, je známy nielen ako muž modlitby, zázrakov a hlbokej nábožnosti, ale vonkajší znak jeho svätosti sa prejavil viditeľnými stigmami na tých častiach tela, ktoré človek spôsobil pri ukrižovaní Ježišovi. Vo víziach svätej Kataríny Emmerichovej sme našli opis, že okrem známych piatich rán…

  Po kázni Kuffu bude musieť vystúpiť vždy Havran

  0 icon

  Licenčná rady udelila televízii TV Lux sankciu za to, že na Trnavskej novéne pri kázni otca Mariána Kuffu „nezabezpečila informačnú všestrannosť a názorovú pluralitu v primeranom rozsahu a v relevantnej časovej nadväznosti.“ Toto rozhodnutie je najväčším útokom na náboženské slobody na Slovensku od roku 1989 a som presvedčený, že pošliapava ústavné…

 • icon FOTO DŇA