Globálny matrix: It´s O.K, zachovajte poriadok, držte hubu a krok v hlavnom prúde

Systému, ktorý sa podobá matrixu, vyhovuje  propaganda, že všetko jeho, na čo demokraticky „dozerá“ a riadi je „O.K“, čiže All Correct. Máme byť korektní voči systému a byť spokojní, súhlasiť a „nepindať“, lebo na druhej, tej zlej strane oproti nášmu „dobrému“ systému je nestabilita, alternatívna anarchia, extrémizmus či dokonca terorizmus. Pokiaľ ste v systéme, držíte líniu, platíte dane, dodržiavate nariadenia, požičiavate si a konzumujete, sledujete mediálne predžuté polotovary a osvojíte si ten správny názor hlavného prúdu, ste správny, zodpovedný občan a spokojne si idete ľahnúť spať s vedomým, že systém sa o vás, vaše šťastie a bezpečnosť postará, že všetko je „O.K“. Hm, a čo keď je to všetko inak? Ako v Matrixe? Nuž, potom máte problém, lebo nie ste politicky korektní, ste podozrievaví voči systému a preto aj podozriví. Ak si svoje slobodné názory nenecháte len pre seba a začnete ich nezodpovedne šíriť verejnosti, stanete sa sledovaným, v mene bezpečnosti celej spoločnosti, lebo vedzte, že sloboda sa ťažko vydobyla a systém ju musí „chrániť“, preto jej demokraticky určil hranice. Pre systém, jeho mašinériu a agentov Smithov sa stávate pánom Andersonom.

Tak sa na ten skutočný Matrix pozrime. Základnou črtou hlavného prúdu a systému je totiž konzervovanie status quo. Preto systém povolí alebo robí len kozmetické, nepodstatné zmeny v spoločnosti a preto ide spoločnosť z jednej krízy do druhej. Ak ste znechutení, apatickí, zmocňuje sa vás pocit bezmocnosti a začínate verejný život považovať za jednu veľkú žumpu, potom nerozumiete zložitosti doby, jej problémom a výzvam, ktorým musia v mene nášho blaha čeliť domáce, európske aj svetové elity, ktoré sa obetovali, aby všetko a pre všetkých bolo „O.K“. A aby tu ako v Babylone nedošlo k pomäteniu jazykov, pre istotu systém prezieravo zaviedol novú všeobecnú komunikačnú reč – slovník politickej korektnosti. „All is correct“, všetko je v najlepšom poriadku… ak vo svojom živote robíte korektúry.

Pretože druhou črtou prehnitého systému je kontinuita. Systém sa tvári, že on je na pulze doby, že to on robí reformy a posúva spoločnosť dopredu. V skutočnosti len upevňuje svoje hlavné pozície, nielen že sa cez integráciu a centralizáciu v EÚ hlbšie zakoreňuje, ale sa aj cez globalizáciu, svetový obchod a financie rozlieva do šírky ako vyliata žumpa, či upchatá kanalizácia, ktorá už nestačí vsakovať a tak zaplavuje svojim smradom a výkalmi všetko vôkol. Masa oviec nepochopila, že chudoba je cnosť a je pre život a systém dôležitá, lebo je zdrojom bohatstva pre iných. Preto sú bohatí čím ďalej ešte bohatší a chudobní ešte viac chudobnejú. Aby svetovládne elity mali z čoho financovať náš život… lebo my stále nechápeme pokrok, kde chudoba sa vníma ako predpoklad ekonomického úspechu celej krajiny, dokonca „chudoba je zdrojom bohatstva“ (Patrick Colquhoun to objavil už v roku 1806). Nevzrušujme sa, že na Slovensku máme 30 tisíc bezdomovcov, neriešme hlavolam, prečo napriek zvyšujúcim sa globálnym investíciám, pôžičkám a medzinárodnej „pomoci“ chudoba vo svete pribúda. Lebo niektoré národy sú zadubené a omietajú prístup nadnárodných korporácií k svojmu „bohatstvu“ chudoby.

Tajné plány na transformáciu ľudstva trvajú už niekoľko storočí, preto ani prechod socializmu na tzv. trhové hospodárstvo nepriniesol zásadnú zmenu. A práve tú by ľudia žijúci v štátoch celého bývalého východného bloku mali pocítiť priam rukolapne. Čo sa však zmenilo? Takmer nič. Všetko je korektné, teda kontinuálne. Skutočných politických väzňov odstavili hneď na prechode na druhú stranu salónni „disidenti“ a súdruhovia, aby spoločnosti neprezradili, že kráľ je nahý a všetko ostane po starom. Preto dnes ideológovia vystupujú ako „analytici“, z povaľačov sa stala „bratislavská kaviareň“… Stará dobrá kontinuita. Pozrieme sa spolu ako sa maľujú nové Potemkinove dediny, aby jedni svine nahradili iné svine, či dokonca v rámci „demokracie“ a liberalizmu sa zväčšili hranty pri tom istom válove. Aby sa vedľa seba postavili staré svine vedľa nových svíň.

Vitajte v korektnom svete, v ktorom sa eštebák volá siskár, tajný je agent, súdruhovia sú páni, fízel je policajt alebo eufemicky „ochranca poriadku“, armáda sa premenila na „ozbrojené sily“, špekulanti dnes ctihodne podnikajú, z angažovaných a uvedomelých socialistických žurnalistov sa stali hlavnému prúdu uvedomelé presstitútky, médiá nepotrebujú cenzúru, lebo píšu a vysielajú „slobodne“ s obojkom a niektorí najaktívnejší aj s náhubkom autocenzúry, keďže „tvoria“ a vyjadrujú sa pokrokovo v novom slovníku politickej korektnosti… All Correct (ól korekt – alebo v skratke ou kej). „Óu kej“  je, keď závislosť na zahraničí sa volá „orientácia“, nerozborné socialistické priateľstvo sa nazýva integrácia, triedny nepriateľ sa označuje a nálepkuje ako extrémista, príživníci sú dnes marginalizované skupiny, triedou proletariátu sa stali migranti a všetky bizarné menšiny,  papalášstvo je dnes „smotánka“ alebo sa označuje za „elitu“.

Prekladový slovník politickej korektnosti

Invázia cudzích vojakov, kultúry a náboženstva sa dnes volá migrácia, zastrašovanie sa  nazýva Silami rýchlej reakcie (NATO), vojnové štvanie alebo rozširovanie aliancie je už po novom  „globálnou bezpečnosťou“, z internacionálnej servilnosti a podriadenosti cudzím doktrínam sa stalo „pochopenie pre spojencov“, fašizmus je „majdan“, podrobenie národov je integrácia, vedúca úloha  menšín a inakosti je pokrokovým multikulturalizmom, medzinárodná kominterna dnes sídli v Európskej komisii. Marx-leninizmus sa transformoval na neomarxizmus a globálny kolonializmus sa samo označuje za  „skvelú príležitosť definovať celosvetové štandardy v obchode“. Pokrok v celosvetovom biznise je to, keď „príležitosti zďaleka prevažujú riziká“,  a tak sa nový trójsky kôň banksterov a biznismanov z Ameriky do Európy už nevolá Marchallov plán, ale  „TTIP“ alebo dohoda O Transatlantickom investičnom a obchodnom „partnerstve“…

Tí, ktorí sa obohacujú len využívajú príležitosti, zvýhodňovanie časti obyvateľstva je ľudsko-právnou agendou, vedúcu úlohu strany v spoločnosti si demokratúrne podelili „štandardné“ politické subjekty…  všetko v duchu kontinuity a ničím nerušeného toku hlavného prúdu stability moci a financií k hlavnému hrantu. Aby svine žrali, priberali na dôležitosti, spoločenskom postavení a ich kontá v bankách neuveriteľne tučneli…, aby rástol nielen DHP, ale aj dlh všetkých, veď banky a systém sa o to postarajú, tlačia sa pre nás nové peniaze, dajú nám dokonca „pôžičky zadarmo“… tak čo ešte chceme a pindáme tu?! Systém sa predsa stará o našu slobodu, všetko sleduje, ešte aj ten Facebook, internet máme, blogovať môžeme, tak čo ešte chceme?! Veď všetko je korektné, všetko je predsa v absolútnom poriadku! Pod vedením Európskej komisie, nerozbornej jednoty ideológie multikulturalizmu a ekonomického globalizmu pod ochranou svetového policajta zabezpečujúceho celosvetový mier a poriadok spejeme neodvratne ku krásnym neomarxistickým a svetoobčianskym zajtrajškom… Ach aká úľava. Už som sa nekorektne bál, že je to inak.

autor je predseda INŠTITÚTU NÁRODNEJ POLITIKY

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Rafael Rafaj

O AUTOROVI

Publicista a bývalý politik, ktorému nedá nesledovať vývoj nielen na Slovensku, ale aj vo svete z pohľadu spravodlivosti, pravdy a alternatívy voči systému, ktorý je čoraz viac chorý, infikuje čoraz viac ľudí a deformuje čoraz viac politikov aj celý spoločnosť. Autor je aktuálne predsedom Inštitútu národnej politiky.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 32

Celkové hodnotenie: 20.37

Priemerná čítanosť:

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

  POČASIE NA DNES

 • icon FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  EÚ predĺžila sankcie voči Islamskému štátu a al-Káide

  0icon

  Brusel/Luxemburg 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Ibaa News Agency, via AP)   Rada ministrov zahraničných vecí EÚ predĺžila na svojom pondelňajšom zasadnutí v Luxemburgu o ďalších 12…

  Bielorusko povolalo na konzultácie svojho veľvyslanca v Paríži

  0icon

  Minsk 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Vayar Military Agency via AP)   Bielorusko v pondelok oznámilo, že povolalo na konzultácie do vlasti svojho veľvyslanca v Paríži. K…

  Klus: Bezpečnosť krajín Východného partnerstva je životne dôležitá pre SR

  0icon

  Bratislava/Luxemburg 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Východné partnerstvo Európskej únie (EÚ) je jednou z priorít slovenskej zahraničnej politiky, keďže bezpečnosť, stabilita a prosperita v…

  EMA začala s hodnotením používania vakcíny konzorcia Pfizer/BioNTech u detí vo veku od 5 do 11 rokov

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Paul Zinken/dpa via AP)   Európska lieková agentúra (EMA) začala hodnotiť žiadosť konzorcia Pfizer/BioNTech o rozšírenie použitia jeho vakcíny proti ochoreniu…

  V budúcom roku platy politikov klesnú a nebude ich treba zmrazovať, hovorí Gyimesi

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   V budúcom roku poslancom platy neporastú pre vyšší deficit verejných financií, ale klesnú. Nebudú si ich musieť zmrazovať.…

  Obete útoku v Kongsbergu nezabili šípy, útočník ich pobodal

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Pal Nordseth,Espen Andersen Braathen via AP)   Obete stredajšieho útoku v nórskom Kongsbergu útočník nezabil lukom a šípmi. Polícia v pondelok objasnila, že…

  Vyšetrovateľka Diana Santusová prešla detektorom lži

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (HSP/Foto: screenshot videa)   Vyšetrovateľka Útvaru inšpekčnej služby Diana Santusová mala, podľa dobre informovaného zdroja, ktorý nechce byť menovaný, prejsť detektorom…

  Vyšetrovateľ NAKA Pavol Ďurka čelí novému obvineniu

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Pavla Ď. obvinili z trestného činu marenia úlohy verejného činiteľa z nedbanlivosti. Obvinenie…

  Protestné zhromaždenie v Rimavskej Sobote podtrhlo význam strany Smer-SD v rámci opozičných aktivít. Silná mediálna diskreditácia sa nekonala, Remišová a Stančík znemožnili samých seba

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Strana Smer-SD zrežírovala včera v Rimavskej Sobote protest, ktorý možno označiť za úspešnú manifestáciu svojho líderstva v rámci…

  Vlhová možno nebude mať v paralelných pretekoch v Lechu/Zürse švajčiarske súperky

  0icon

  Bratislava 18. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   V dňoch 13.- 14. novembra sa v rakúskom stredisku Lech/Zürs uskutočnia jediné preteky nastávajúceho ročníka Svetového pohára zjazdárov…

  TopDesať

  Slovanský Enoch alebo poznávací výlet po nebesiach: 1. časť

  0 icon

  V minulých sériách článkov sme rozoberali Etiópsky Enoch. Tentokrát sa v našej sérii pozrieme na ten slovanský. Ten sa na rozdiel od etiópskej verzie nezaoberá činmi synov Božích na zemi, teda maximálne len okrajovo. Pochopiteľne tu nechýba varovanie pred blížiacou sa globálnou katastrofou, čo bol pravdepodobne jeden z hlavných dôvodov,…

  10 najhorších účesov 80-tych rokov. Môžeme byť len a len radi, že táto éra je za nami

  0 icon

  Osemdesiate roky sa často označujú ako desaťročie so skutočne "svojským" štýlom - a stačí len jeden pohľad na týchto 10 účesov, aby si s nami súhlasil. Jedno z najšialenejších období z pohľadu módy - 80-te roky, boli plné bizarností. Rozhodli sme sa preto zaspomínať si na tie "naj" účesy, ktoré leteli pred viac…

  Súčasnosť vs minulosť: Takto vyzerali základné produkty kedysi

  0 icon

  Všetko sa časom mení a preto si dnes ukážeme súčasnosť vs minulosť. Každým novým dňom sa náš svet obohacuje novými technológiami, prípadne tie staršie zdokonaľujeme a modernizujeme. Dostavajú nové funkcie a neočakávané doplnky. Určite však nevieme, ako vyzerali niektoré dnešné veci v minulosti. A pri tom tieto veci využívame skoro…

  Najťažšie povolanie na svete. Tieto ilustrácie ťa o tom presvedčia!

  0 icon

  Niektorí hovoria, že byť prezidentom je najťažšie povolanie na svete, matka Nathalie Jomardová však nesúhlasí. Podľa tejto francúzskej umelkyne neexistuje nič ťažšie ako vychovávať dieťa. Aby toto tvrdenie dokázala, vytvorila hravé a hlavne pravdivé ilustrácie, ktoré ukazujú každodenné starosti matky na plný úväzok.  Od obrovských zmien v tele, cez to, že matka sa nedokáže…

  Neuveriteľné silné fotky. 10 ľudí, ktorí nakopali rakovine zadok

  0 icon

  Len málo vecí v živote človeka je ťažších ako prekonanie rakoviny. Ale v tomto inšpirujúcom článku sa sám presvedčíš, že ak existuje na svete jedina vec tvrdejšia než rakovina, sú to títo borci. Naozaj silné fotky! Všetci ľudia na fotografiách nižšie bojovali a porazili jednu z hlavných príčin smrti na svete. Niektorí z nich dostali toto zákerné ochorenie ako deti, iní v…

  Armádny Magazín

  Zomrel bývalý minister zahraničných vecí USA a vojenský vodca Colin Powell

  0 icon

  USA, 18. október 2021 (AM) – Colin Powell, bývalý americký minister zahraničných vecí a vojenský vodca, vedúci zboru náčelníkov štábov , zomrel vo veku 84 rokov . Príčinou smrti boli komplikácie koronavírusovej infekcie, informovala jeho rodina na Facebooku. Zdôrazňuje sa, že napriek očkovaniu ochorel.   Generál Colin Powell urobil kariéru ako prof

  Signum laudis, najvyššie vojenské vyznamenanie Rakúsko-Uhorska

  0 icon

  Slovensko, 18. október 2021 (AM) –  Signum laudis je najvýznamnejším vojenským vyznamenaním Rakúsko-Uhorska. Tvorcom tohto vysokého vojenského vyznamenania bol v roku 1890 rakúsky cisár František Jozef I. a vyznamenanie predstavovalo formu cisárskeho uznania za obzvlášť hrdinský vojenský čin. Existov

  Politológ Satanovskij varuje pred rizikom 3.svetovej vojny v dôsledku japonského revanšizmu

  0 icon

  Rusko, 18. október 2021 (AM) – Politológ sa vyjadril k vyhláseniam japonského premiéra Fumia Kišidu, ktorý považoval za potrebné v blízkej budúcnosti zrevidovať obrannú stratégiu krajiny, pričom v nej položil možnosť preventívneho úderu na nepriateľské vojenské ciele.   Najnovšie vyhlásenia japonských úradov naznačujú, že sa krajin

  Odpoveď amerického herca Deana Reeda na Solženicynove klamstvá o ZSSR

  0 icon

  USA, 18. október 2021 (AM) – Pred 50 rokmi dal populárny americký spevák a herec Dean Reed slušnú odpoveď na ohováranie Sovietskeho zväzu disidentovi Alexandrovi Solženicynovi. Hercove slová po polstoročí nestratili na aktuálnosti.   Myslím si, že mnohí budú súhlasiť, že nikto zo spisovateľov sovietskej éry nespôsobil tak obrovské škody na…

  Ukrajina sa stáva kolóniou Veľkej Británie

  0 icon

  Ukrajina, 17. október 2021 (AM) – Londýn má v úmysle podporovať ukrajinské námorníctvo dodávkami rakiet a vojnových lodí. Podľa veľvyslanca Ukrajiny vo Veľkej Británii Vadima Prystajka budú na Ukrajine čoskoro ďalšie dve operačné vojnové lode. Pôjde o dve mínolovky na boj proti pri pobreží krajiny. Potom sa začne výstavba ďalších dvoch lodí: jednej…

  Svetlo sveta

  Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

  0 icon

  Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

  Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

  0 icon

  Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

  Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

  0 icon

  Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

  Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

  0 icon

  Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

  Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

  0 icon

  The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

 • icon FOTO DŇA