• Juraj Režo

  Ako a eko ďalej, slovenská vláda a Slovensko, reflexie a názory

  Publikované 15.03. 2018 o 17:19 Karma článku: Počet pozretí: Počet komentárov:

  Predseda vlády a strany SMER Róbert Fico, z poverenia vládnej koalície položil na stôl prezidenta návrh svojho odstúpenia z postu predsedu vlády s podmienkou, že nového predsedu si postaví strana SMER, lebo výsledky riadnych parlamentných volieb.
  „Na základe všetkých faktov a na základe ústavy a ústavných zvyklostí našej krajiny pána Pellegriniho poverím zostavením vlády po tom, čo prijmem demisiu vlády pána Fica. Samozrejme, za predpokladu, že mi takúto demisiu doručí.“ (prezident)
  Demisiu predsedu vlády odovzdal premiér Róbert Fico 15.3. 2017 osobne do rúk prezidenta:
  Prezident Kiska prijal Ficovu demisiu, novú vládu bude zostavovať doterajší podpredseda vlády a podpredseda strany SMER Peter Pellegrini
  Po tomto kroku a v medzičase ponúkam svoje poznatky a autorské reflexie a názory na aktuálny stav našich verejných a spoločných vecí:
  Moja dôvodná obava z nekalých úmyslov Sorosovho prostredia, do ktorého patrí  aj prezident Andrej Kiska, podmienečne trvá…
  Ustojí nová („ne“) Ficova vláda piatkové a ďalšie verejné protesty a Sorosov frontálny nátlak a tlaky jeho jastrabov po moci slintajúcej, besnej opozície?
  George Soros usiluje o rozvrat a rozbitie V-4 (lebo na stole EÚ čaká Dublin 4, Istanbulský dohovor, manželstvá homosexuálov…).
  Zmyslom a posolstvom mojich ostatných predošlých článkov (Varovanie, Výzva…) bola podpora riešenia vládnej krízy zásadnou rekonštrukciu vlády a jej koaličných strán… (toto sa zrejme deje…). Dá sa „odfajknúť“. Zatiaľ. Podmienečne.
  Zmyslom tohto článku v kontinuite s mojimi predošlými, je zdôvodnenie, prečo nesmie dôjsť k predčasným voľbám, a aké skrývajú predčasné voľby riziká a hrozby a následné konzekvencie. Plus ešte mnohé navyše a moje vízie…

  Osobná premiérova iniciatíva je správny krok. Premiérovu ponuku prezidentovi som čakal ako jednu z možností, po prijatí demisie prezidentom, s tými konzekvenciami, o ktoré prezidenta požiadal, sa mu zjavne uľavilo…
  Toto riešenie ale „protestanti“ neprijmú.
  Aký bude mať koniec staronová vláda, sa uvidí… (kto z koho).

  K Most-Híd – ministerka Žitňanská mala byť už dávno preč, lebo práve ONA podpísala Istanbulský dohovor v roku 2011!
  K tomu dodávam, že je nedovzdelaná v oblasti ľudských práv a dôsledkov ratifikácie a implantácie Istanbulského dohovoru do slovenského právneho poriadku!
  Dopustila sa tak porušenia slovenskej Ústavy, čo ju diskvalifikuje aj v oblasti ústavného práva (!) ignoranciou jej preambuly a Článku 1 odsek 1 v časti ideológia (rodová ideológia)!
  Spáchala vlastizradu a oslabila slovenskú štátnosť, suverenitu a zvrchovanosť Slovenska!
  V šľapajach Zradičovej! Tá, áno, Radičová, na Slovensko pritiahla a infikovala ho Sorosovou Open Society Foundation!

  Odchod Róberta Kaliňáka ako ministra vnútra bol samozrejmý, malo k nemu dôjsť už v deň odhalenia zločinu, pozor (!), k zmene by malo dôjsť ale aj v prostredí námestníkov ministra (nevyrezáva sa len nádor ale aj jeho široké okolie)!
  K podobným zmenám by malo dôjsť aj vo vedení Prezídia Policajného zboru SR…

  Denník N a SME ruka v ruke so Sorosom a jeho mimovládkami a slovenským liberálnym politickým spektrom, priamym verbálnym hecovaním k predčasným parlamentným voľbám sa správajú ako sorosovské opozičné politické strany!
  Z tlačovej besedy Most-Híd pre TA3 (14.3.) som získal úplnú overenú istotu, že novinári
  a/ majú mentálny problém s porozumením prečítaného (vyhlásenie Most-Híd), alebo vedome a úmyselne
  b/ „slovíčkaria“ („prepisujú“ vyhlásenie Most-Híd),
  c/ mentálne a rigídne nezvládajú fakt, že „len blbec nemení svoje názory“ (český prezident Miloš Zeman).
  Poznámka: Konštantou a invariantom sú len názory na lož, krádež, vraždu a vlastizradu. Vládna koalícia (ani Most-Híd) sa ničoho takého nedopúšťa!
  Vlastizradu v priamom prenose páchajú
  a/ novinári a sorosovské médiá,
  b/ Sorosove „neziskovky“,
  c/ parlamentná  a mimoparlamentná „liberálna“ po moci „zbešneta“ opozícia, ale aj
  d/ všetky ostatné parlamentné aj mimoparlamentné politické subjekty na „čakačke“ dožadujúce sa svojich príležitostí prostredníctvom predčasných parlamentných volieb!

  Do slovenskej partokracie už roky ovládanej oligarchokraciou sa infiltrovala mafiokracia!
  Do politických štruktúr Slovenska sa ako chobotnica cez neoliberálne politické subjekty infiltruje sorosokracia.
  Väčšina protestantov na námestiach to nevie!
  Práve sorosovská mafia môže mať svoje špinavé prsty aj vo vražde Jána Kuciaka a jeho snúbenice!
  Tento skutok (konšpiraná hypotéza!) môže mať cezhraničný, nadnárodný, zločinecký charakter (objednávka zvonka!). Lebo mocenské záujmy Globálneho Prediktora EÚ!
  Naznačuje to paralelne aj cezhraničný charakter vyšetrovania…
  Možno práve to zahraničie môže urobiť všetko pre to, aby sa vražda novinára nevyšetrila!
  Tu ide o komplot proti Slovensku!
  Komu vlastne ešte možno veriť?

  Nervový plyn novičok v Salisbury mohla pokojne použiť britská tajná služba MI6 za účelom diskreditácie RF a Putina pred majstrovstvami vo futbale a prezidentskými voľbami. Keď majú vzorec tak „sovietsky novičok“ si vedia a môžu vyrobiť aj sami!
  Jeho vynálezca (žijúci v USA) by mal chodiť kanálmi, nie osierať Rusov a Putina!
  USA sú v Sýrii bez mandátu prezidenta Sýrie Assada a bez mandáru BR OSN). Treba im to riadne, zreteľne a zrozumiteľne a hlavne nahlas vykričať!
  A ja zasa tvrdím, že plyn si vyrobila a použila Teresa Mayová! Potvrdí to aj antikonšpirátor Smatana! Tu niet o čom! Smatana!
  Videli ju pri tom Navaľný a Žirinovský. Do batožiny dcéry špióna ho vložila Angela Merkel. Nech si trhnú nohami!
  Je otázkou, kto použil chlór aj v Sýrii a ďalšou otázkou – cui bono? V čí prospech? Fúúúj! HNUS!
  Všetci klamú, zapierajú a zatĺkajú. Všetci sú čistí ako ľalie sväté.

  Oligarchokraciou a mafiokraciou vydieraná slovenská partokracia sa chytila do svojej vlastnej vlastnej pasce.
  Bez hlbokej sebareflexie, rekonštrukcie a vnútorných čistiek z nej niet úniku.

  A vy, občania, či čo ste, svojou pasívnou, ignorantskou nečinnosťou, a vytrvalo, až do nemoty, to robíte, každé štyri roky, od volieb k voľbám (!), a do tej pasce ste sa chytili aj vy sami! Každými ďalšími polodementnými voľbami potvrdzujete a legitimizujete tento „štandardný“ partokratický korupčný a skorumpovaný systém!
  A 5. marca ste sa riadne zľakli! Chcem veriť, že už konečne aj sami seba!

  A ak aj Róbert Fico, že prehovor prezidenta Kisku bol písaný „vonku“, tak to síce doslovná pravda byť nemusí, ale persóny, ktoré mu vyhlásenie písali, má vo vnútri svojho poradného tímu a dýcha z neho zahraničie (Soros, Bútora a spol.)!
  Sorosove médiá to potvrdili: „Nebudeme premiérove konšpirácie komentovať!“
  Niet čo, dôkazov je dostatok.
  SME a Denník N priam dýchajú a žijú Sorosom.
  Že nemáte kožu na ksichtoch, smradi (!):
  https://oks.sk/hromadna-pripomienka-proti-ficovym-konspiraciam/

  Dynamiku vývoja a konečný výsledok koaličných rokovaní, mainstream médiá vydávajú za zradu strany Most-Híd na voličoch a „protestantoch“ a ulica, s celou svojou bagážou to Bugárovcom bude chcieť „spočítať“.
  Podarí sa im to len (!) prostredníctvom predčasných volieb (katastrofické scenáre, akože rozkol, krídlo Maďarov a krídlo slovenských mestských liberálov, majú svoje racio, ale len ak vy, ešte raz, len VY, občania, umožníte predčasné voľby!).
  Most-Híd sa prečistí aj sám (konečne je preč aj Šebej, kde sa ale „vynorí“, dnes nevieme) a pripraví do riadnych, nie predčasných, parlamentných volieb!
  Most-Híd by v predčasných voľbách oslabil a posilnila by Orbánova SMK… ale to práve Slovensko potrebuje najmenej!
  A v zálohe čaká Progresívne Slovensko a jemu podobná, už známa sorosovská, zlepenecká pakáž…

  Z hektiky dní sa postupne vynárajú kontúry, kto kde za koho kope a aké má úmysly. Novinári „neoliberálneho“ mainstreamu a najmä denníky N a SME sa správajú ako opozičné politické subjekty.
  NASRAŤ! Zrušiť a zakázať!
  ZMRDI konajú proti ich vlastnej deklarácii o svojej slobode, nezávislosti, neutralite a objektivite!
  Pamätajte (dýchnem na vás pravou reálnou otvorenou demokraciou, ktorej hrubé rysy som načrtol v predošlom článku „Moje vyznanie…“):
  Neexistuje kolektívny rozum tak, ako väčšina nemá monopol na pravdu, to je len pravda väčšiny a teror väčšiny voči menšinám!
  Kolektívny rozum je hovno rozum a pravda väčšiny je hovno pravda, a to sa rovná znásilnená pravda a znásilnená menšina!
  (Zaoberám sa ľudskými právami.)
  Rozumy a pravdy jednotlivcov politikov na všetkých stupňoch ich rebríčka sú sumou rozumov a právd jednotlivcov.
  S nimi ale nedokážu pracovať inak, než hlasovaním s väčšinovým spôsobom.
  Ostatok si utrie nos. A nabudúce to väčšine „spočíta“. Lebo „demokratická“ politická súťaž, a lobing, a korupcia, a… (organizovaný zločin)!
  Takzvaná „demokracia víťazov a porazených“ nie je žiadna demokracia!

  Prezident, ako priamo občanmi volená osoba, s najvyššou zodpovednosťou, ako hlava štátu, musí stáť na strane záujmov všetkých občanov štátu, nesmie sa postaviť na stranu „kolektívneho hovno rozumu“ a “hovno pravde kričiacej väčšiny“!
  Protesty nemajú váhu autority pre všetkých obyvateľov a občanov Slovenska, ani pre dohodu vládnej koalície, rozhodnutie vlády a prezidenta!
  Gro „väčšinovej hovnom pravdy“ má tvoriť mladá, zdravá, trvale a vždy zneužívaná, ako večná „držiteľka rán“, ňou bola sovietska a naša socialistická mládež, mládež a študenti ukradnutého a vytunelovaného Veľkého Novembra a dnes, majú ju znova tvoriť študenti. Lebo študenti vždy na ulici a námestiach, vedia „fšetko“. Študenti ale vedia „hovnofšetko“. Sú najmä občiansky a politicky negramotní, nie sú vzdelanostne spôsobilí a kvalifikovaní, ale ani ľudsky, občiansky a politicky skúsení, chcieť byť hybnou silou zmien spoločnosti!
  Netreba ich škrabkať pod bradičkami, ich zodpovednosť ostala a ostane rozpustená v predošlom piatkovom a stratí sa v ďalšom piatkovom proteste a s ňou zodpovednosť ostatných, tiež, nie ľudsky ale najmä občiansky a politicky nedospelých „dospelých“…“.

  Hrozím sa výsledkov prípadných predčasných volieb, verte, že aj za vás, mám z nich až riadnu triašku a predsmrtné zimomriavky! Ak si táto „otvorená“ ulicová pseudo občianska spoločnosť vymôže predčasné voľby, skôr než padnem do kómy, zrejme prestanem na čas písať, lebo moje písanie nemalo žiadnu cenu a zmysel! Nebudem môcť komentovať to, čo začne vyvádzať hovno liberálna hovno opozícia!
  Lebo vôľa fšetko vždy vediaceho ľudu (a aj hovno diskutéri) majú  vždy pravdu! A nikdy inak!

  George Soros, jeho OSF, prezidenta zatiaľ vynechám, prezidentovi dám dobrú šancu prejaviť a rehabilitovať sa, Sorosov mimovládny „neziskový sektor“ a po moci besná a slintajúca parlamentná a opozícia „na čakačke“ chcú zjavne, nezodpovedne a negramotne, destabilizovať Slovensko predčasnými voľbami.
  Zmrdi chcú rozložiť V-4, lebo na európskom stole čaká Agenda OSN 2030, jej súčasť Global Compact, ktorého súčasť je Dublin 4. A k tomu Istanbulský dohovor. A túto agendu podporujú vítači a slniečkári! Hovno liberáli! Neofašisti!
  Sorosov mainstream vie, že má podporu priamo od Sorosovej neofašistickej OSF a plní jej zadania a úlohy!
  Takzvaná „otvorená“ Sorosova „občianska spoločnosť“ je pre spoločnosť, slobodu a demokraciu nebezpečná neofašistická spoločnosť.
  V jej mene sú ľudia zvolávaní na námestia!

  Vkladám (dobrý dôvod!) výňatky z prehovoru JUDr. Štefana Harabina, predsedu senátu Najvyššieho súdu k aktuálnej agende, pre ktorú sa na Slovensku stalo to, čo sa stalo a má to za cieľ destabilizovať a rozvrátiť Slovensko z vnútra a rozbiť jednotu krajín V-4…
  Rodová ideológia, rodová rovnosť a Istanbulský dohovor:
  „…presadzovanie zvrátenej „gender“ ideológie cez Istanbulský dohovor, ktorý je zjavne v rozpore s našou Ústavou a dokonca aj v rozpore s Európskym dohovorom o základných ľudských právach a slobodách.“
  Paralely s mojimi textami (migrácia, utečenci…):
  „Slovensko je v rámci Európskej únie nezávislým členským štátom. Časť svojej suverenity sme ako aj ostatné členské štáty dobrovoľne v zmluve odovzdali dočasne do kompetencií orgánov a inštitúcií EÚ. Európska únia však nemá podľa uzavretých zmlúv právo zasahovať do výlučnej kompetencie štátu, napríklad v otázkach prijímania migrantov a udeľovania azylu alebo v otázkach vnútornej bezpečnosti štátu.“
  „ide o snahu prinútiť Slovensko akceptovať želania Bruselu a silných hráčov v EÚ, medziiným aj direktívne prijímanie migrantov a zavedenie systému trvalého osídľovania Európy riadeného z Bruselu, prijatiu zvrátenej „gender“ ideológie, Istanbulského dohovoru, odstraňovanie tradičných kresťanských hodnôt a oslabenie bloku štátov V4. Na tento účel sa vonkajší tlak na štát bude pravdepodobne “dávkovať podľa potreby”.“
  K Sorosovi (OSF a nielen…):
  „Na Slovensku pôsobí dlhodobo mimovládna organizácia „Otvorená spoločnosť“ (Open Society), ktorá patrí pánovi Sorosovi, pričom jej vedúcou predstaviteľkou bola svojho času aj bývalá predsedníčka vlády a ďalší politici v štáte, čo potvrdzuje vysoký stupeň zakotvenia v spoločnosti. Okrem tejto mimovládnej organizácie je na Slovensku množstvo ďalších mimovládnych organizácií podporovaných priamo miliardárom Georgeom Sorosom alebo z prostriedkov poskytovaných vládami niektorých krajín…“
  (osobný doplnok – fondy EÚ a Nórske fondy).
  https://www.hlavnespravy.sk/rozhovor-stefana-harabina-pre-zahranicnu-informacnu-agenturu-o-sucasnej-situacii-na-slovensku/1339314
  Zhoda (paralely): Proti Sorosovi robí opatrenia Orbán, povedal, že v udalostiach na Slovensku je jasný Sorosov rukopis, zákrok chystá aj Poľsko a po tom čo sa deje na Slovensku, by aj premiér Fico mal uvažovať o zákone o cudzích agentoch. Takýto zákon majú v USA, Izraeli, Rusku a iných krajinách.
  Na Georga Sorosa ukázal prstom aj Nigel Farage.

  Pamätajte si (a pohnite svojimi lenivými so systémom zžitými a s ním kolaborujúcimi vašimi dnes bezradnými a stuhnutými mozgami):
  Systém „štandardnej“ partokracie prežratý najskôr korupciou lobingu jednotlivcov a záujmových skupín, potom oligarchokraciou, ktorá vydiera tých politikov, ktorých predtým úspešne lobingom korumpovala, a ako sa javí, už aj mafiokraciou, nie je možné už zmeniť ani ozdraviť ani zmierniť už žiadnymi predčasnými ani riadnymi parlamentnými voľbami, ale len zmenou systému!
  Vezmite na vedomie aj toto:
  Slovensko nepotrebuje systémové zmeny, tie Slovensku nepomôžu!
  Slovensko potrebuje zásadnú a komplexnú zmenu systému!
  Slovensko potrebuje transformáciu horizontálnej (plochej, dvojrozmernej) pseudo demokracie vlády väčšiny na vertikálnu, trojrozmernú, plnohodnotnú a reálnu demokraciu!
  Demokraciu, ktorá umožní podiel na moci a vládnutí väčšinám aj menšinám.
  Systém vertikálnej demokracie umožní reálne naplnenie a uvedenie do života všetkých základných ľudských práv, v časti ich rámcového kódexu v položkách
  a/ rovnosť práv,
  b/ rovnaké zaobchádzanie.
  K ľudským právam recipročne a paralelne (!) patria aj ľudské povinnosti. Tie sa ale v teórii a praxi ľudských práv vôbec nespomínajú, ľuďom sú do ich hláv zaliečavo tlačené len ich ľudské slobody a práva, ale žiadne ľudské povinnosti!
  Z vašich hláv je vytláčané aj svedomie a zmysel pre mieru vecí!
  Namiesto svedomia a zmyslu pre mieru vecí vám do hláv tlačia bezbrehé individuálne, individualizované a atomizované slobody a práva! 
  Lebo neoliberálna, nekonečne slobodná spoločnosť! Fšetci môžu fšetko a nik nemusí nič, čo nie je ošetrené zákonom.
  Štát chráni len to, čo ukladá zákon, a dohliada na to, aby sa ľudia pre svoje slobody a práva vzájomne nemydlili a nepožrali.
  A to je utópia ako vyšitá! (Francis Fukuyama).
  Je ale reálnejším konflikt civilizácií, kultúr a náboženstiev priamo na pôde Európy a EÚ, a na Slovensku mu môže zabrániť len stabilná a racionálna slovenská vláda po jej vnútornej rekonštrukcii.
  (Samuel Huntington)

  EŠTE RAZ:
  Partokraciu prežratú oligarchokraciou a obe napadnuté mafiokraciou nie je možné zmeniť žiadnymi voľbami!
  Žiadne voľby príčiny chorého systému neodstránia!
  Slovensko nepotrebuje systémové zmeny.
  Slovensko potrebuje zmenu systému.
  Zmena systému nehovorí nič o socializme! Vôbec nič o tretej ceste (hoc môže mať aj také konotácie).
  Systémová zmena nerovná sa zmena systému presne tak, ako voľný obchod nerovná sa slobodný obchod.
  Rozlišujem slobodný a voľný obchod tak, že voľný obchod nerovná sa slobodný obchod.
  Rozlišujem slobodný a voľný obchod tak, ako systémovú zmenu od zmeny systému.
  Systémové zmeny sa dejú aj ako kozmetické zmeny vo vnútri systému. Zmena systému nerovná sa kozmetické alebo len čiastkové zmeny systému.
  O základných prvkoch zmeny systému píšem v predošlom „Vyznaní“ ako o nevyhnutných krokoch, ktoré predchádzajú zmenám systému, v procese prechodu (zmeny) primitívnej (dvojrozmernej, plochej) horizontálnej demokracie na vertikálnu demokraciu, kde ľudu a občanom budú slúžiť (nie vládnuť!) reálne intelektuálne a duchovné elity, delegované „zdola“.

  Binárny systém slovenskej horizontálnej (plochej, dvojrozmernej) bude platiť až do zmeny sysxtému: Pred voľbami máte hodnotu NULA, pri voľbách JEDNA a po nich znova NULA. Dôvod – vaša pasivita. Z vás, občanov, raz za štyri roky, sa stávajú obyvatelia (Zeman). Po voľbách ste zasa nepotrební a prekážate vládnucej moci v jej vládnutí. Pred termínom ďalších volieb si na vás zasa spomenú a budú vás potrebovať. A prosiť. Presviedčať. Sľubovať. A „pokorne“ sa vám plaziť pod nohami. Budú vás korumpovať. Platiť vám každý ich volebný lístok. A tak to ide každé štyri roky. To je hovnosystém. Vy si ho každé štyri roky potvrdzujete a vo voľbách legalizujete. V medzičase nepohnete ani prstom. A musí vás prebudiť dvojnásobná vražda, s bohvie akým pozadím…
  Uvedomte si aj ľudsko-právne (občianske a politické) a vezmite na vedomie, že: Právo voliť je právo, nie povinnosť! (Zaoberám sa ľudskými právami.)
  V príprave na zmenu systému sú potrebné prípravné kroky (systémové zmeny) ktoré uvádzam v očíslovaných bodoch v predošlom článku (Osobné vyznanie systému…) a prenášam ich sem, aby ho čítalo čo najviac obyvateľov Slovenska:
  1. 
  Zmena zákona o politických stranách (ich postavenie a financovanie)
  2. Zmena volebného zákona.
  3. Zmena zákona o mimovládkach (ich postavenie a financovanie).
  4. Neumožniť „liberálnym“ sorosovským médiám, s jeho mimovládkami, zasahovanie do národno-štátnych záujmov Slovenska a do tvorby jeho suverénnych a zvrchovaných vnútorných a vonkajších politík!
  5. Nedovoľte, aby Sorosovi poskoci a jeho užitoční užitoční idioti práve v týchto dňoch vymetali stredné školy a vymývali mozgy študentom láskou k EÚ, dúhe (multipohlavnosť, multirodovosť!) a láskou k „rodovej rovnosti“ (poznatky).
  Dožadujte sa úplného odmietnutia Istanbulského dohovoru späť vzatím podpisu Slovenska!
  Prípravných krokov je oveľa viac, zmienil som základné, podľa novej legislatívy by sa mali riadiť už parlamentné voľby 2020… (po nich budú mať pokračovanie). Politickú vôľu k legislatívnym zmenám, si, obyvatelia, možno raz občania, budete musieť vynútiť. Hoc aj na uliciach a námestiach…
  V boji s korupciou treba odstraňovať korupčné prostredie. V boji s oligarchokraciou treba odstraňovať oligarchické osvetie a zásvetie. V boji proti mafii treba odstrániť ekonomické nerovnosti na Slovensku. Treba postupne odbúravať štátny etatizmus (dozor, dohľad, tútorstvo) nad podnikaním na Slovensku (slobodné podnikanie, slobodný obchod, podľa ľusko-právnej zásady rovnosť práv a rovnaké zaobchádzanie).
  K tomu je treba jednoznačne a nezámenne ustáliť pojmy (dichotómie):
  VOĽNÝ OBCHOD – SLOBODNÝ OBCHOD
  SYSTÉMOVÁ ZMENA – ZMENA SYSTÉMU
  Voľný obchod rovná sa globálny nadnárodný obchod, ktorý zakladajú nadnárodné globálne obchodné zmluvy (TTP, TTIP, NAFTA, CETA…). Sú zotročujúce a viazané na úžasné sankcie (právnicky super ošetrené).
  Slobodný obchod rovná sa obchod oslobodený od nadnárodných globálnych obchodných zmlúv a nahradený dvojstrannými slobodnými obchodnými zmluvami, ktoré tiež umožňujú slobodnú obchodnú výmenu bez cla a colných bariér…
  Vec dohody dvoch strán slobodnej obchodnej zmluvy. Môžu byť vzájomne výhodnejšie, a hlavne nezotročujúce Globálnym Prediktorom nadnárodného globálneho neoliberálneho kapitalizmu!

  Samozrejme, že musí dôjsť aj k vyčisteniu PZ SR nie „od chvosta“ ale od „Hlavy“. Na vrchol PZ treba postaviť eticky nepriestrelnú osobu z radov PZ. Ale nesmie to byť ani žiadny z námestníkov „generála“. PZ vie pracovať sám, bez Kaliňáka alebo jeho nástupcu, námestníčky, nepotrebuje, aby mu pri práci ktosi na ňu „svietil“! A to by malo platiť aj po prípadných predčasných voľbách!!! Žiadna taká „asistencia“ nie je potrebná, žiaduca a dôveryhodná! POZOR! Po každých parlamentných voľbách dochádza k nechutnému deleniu koristi (rezorty, ministerstvá). Odpolitizovať! Odstrihnúť väzby na politické subjekty obomi smermi! Nech tam nepchajú svoje politické paprče! Vládny program sa dá na ministerstvo doručiť aj poštou alebo nestraníckym apolitickým kuriérom! A na kontrolu plnenia vládneho programu treba nezávislé kontrolné, nestranícke a apolitické orgány. Tak, akým má byť nezávislá, nestranícka a apolitická inšpekčná služba pre ozbrojené zbory!
  Inšpekciu ministerstva vnútra treba vyčistiť podobným spôsobom ako policajný zbor. Ak má plniť svoje úlohy, musí byť postavená mimo ministerstvo vnútra na nezávislú horizontálnu úroveň nezávislej prokuratúry a SIS.
  Za daného stavu už nie (!) ani pod kontrolou parlamentných hovno výborov!

  Ak sa piatkové protesty budú niesť v znamení vôle ich organizátorov a protagonistov, a ovce ako vždy budú poslúchať, lebo ovce potrebujú bačov, lebo ovce sú nesvojprávne, a tie ovce sa budú ako v košiari vzbúrené ovce dožadovať predčasných volieb, tak:
  Organizujte a koordinujte svoje protesty, v iných termínoch, než protesty ovcí, protesty, ktoré budú nesené na vlne podpory návrhu na rekonštrukciu a kreovanie novej koaličnej vlády tak, ako bola predložená prezidentovi a tak, ako bola prijatá prezidentom!
  Je to ten jediný a možný  spôsob zachovania a udržania vnútornej politickej a občianskej stability Slovenska!
  Boh vám v tom pomáhaj!
  Ak som vám vyššie 5 bodový plán, ktorý tvoria nevyhnutné systémové zmeny vedúce k zmene systému, a prechodu od horizontálnej k vertikálnej demokracii, lebo to je dobrá a reálna demokracia, stanovte novej vláde časové limity pre ich postupné plnenie a ktorej účel je:
  1. Umožniť vyšetrenie vraždy investigatívca Jána Kuciaka a jeho snúbenice;
  2. Priviesť Slovensko bezpečne k riadnym parlamentným voľbám 2020.
  Do toho času sa už nedá stihnúť všetko, ale to, čo je zásadné (5 bodov) sa dá stihnúť ľavou zadnou. Zmienené legislatívne zmeny je možné vykonať takmer expresne, pretože už pred pripravené, len neprejednané a neschválené návrhy zákonov, lebo na ich prejednanie a schválenie nebola politická vôľa, ležia „na čakačke“ v parlamentných zásuvkách…
  3. Ak prípadnú vládu po jej rekonštrucii s dôverou alebo bez dôvery pustíte spod svojej kontroly, vaše, naše a spoločné nádeje na zmenu systému, a s ním nastolenie vlády práva, poriadku a spravodlivosti pôjdu nenávratne do stratena…
  A budete to trpko a nevratne ľutovať.
  Pamätajte na toto:

  Člováci a človenky, máte IQ, EQ, rozum, intelekt, svedomie, slobodnú vôľu, osobnú a sprostredkovanú zážitkovú skúsenosť a poznanie, ľudskú, občiansku, historickú a politickú pamäť, čo sú vaše ľudské a jedinečné atribúty.
  Tak s nimi pracujte!

  POZOR! Neškrabkajte mládež a študentov pod bradičkami, nedávajte im moc do rúk, lebo urobia za vás aj to, o čo ich nežiadate a budete to trpko ľutovať!
  Sú masívne manipulovaní Sorosovou OSF, ktorá posiela svojich emisárov na školy a do testov PISA 2018 zaviedla „Ľudia vo svete globalizácie“ (výchova k tolerancii a multikulturalizmu verzus tradície a stereotypy).
  A to je ideológia proto neofašizmu!
  Zdroj: TA3
  Ide o frontálny útok na rasovú, etnickú, národnú a národnostnú a náboženskú homogenitu a národno-štátnu identitu krajín V-4 a Slovenska!
  Práve preto protagonisti a organizátori protestov stupňujú svoje požiadavky a aj preto chcú predčasné voľby a š
  tudentov majú pre tento účel zmáknutých, predpripravených a naprogramovaných!

  Pekne pozdravujem. 🙂
  Juraj Režo alias notorickyobcan

   

   


  Autor v číslach

  Počet článkov: 288
  Celkové hodnotenie: 12.31
  Priemerná čítanosť: 1110

  ...

  Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

  Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

  Varovanie

  Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

  Vybrali sme z Hlavných Správ

  V rodinnom dome v Ružomberku našli mŕtveho muža, policajti zadržali dvoch ľudí

  Ružomberok 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Telo 50-ročného muža našli v piatok ráno v rodinnom dome v Ružomberku. V súvislosti s prípadom policajti zadržali 55-ročného muža a 45-ročnú ženu. Informujú o tom na sociálnej sieti "V súčasnej dobe vykonávame prvotné procesné úkony a opatrenia v zmysle Trestného poriadku. Za…

  Členom Pápežskej akadémie spoločenských vied sa stal exšéf ECB Draghi

  Vatikán 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Michael Probst)   Pápež František vymenoval bývalého šéfa Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho za člena Pápežskej akadémie spoločenských vied. Oznámil to v piatok Vatikán, informovala tlačová agentúra Reuters Akadémia, think-tank založený v roku 1994 ako sesterská inštitúcia staršej Pápežskej akadémie vied, pravidelne usporadúva medzinárodné sympóziá…

  Veľká Británia má Slovensko na zozname rizikových krajín, Blanár to kritizuje

  Londýn/Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kirsty Wigglesworth)   Predseda Zahraničného výboru Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD) v piatok na sociálnej sieti kritizoval ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivana Korčoka (nominant SaS) za to, že Veľká Británia zaradila Slovensko na zoznam rizikových krajín v súvislosti so šírením nového…

  Muž v Nemecku dostal za vraždu šiestich príbuzných 15 rokov

  Berlín 10. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Súd v meste Ellwangen na juhu Nemecka uznal 27-ročného muža vinným z vraždy šiestich svojich príbuzných. Zároveň mu v piatok udelil trest 15-rokov odňatia slobody, informovala tlačová agentúra DPA Adrian S. podľa verdiktu v januári tohto roku v meste Rot am See zastrelil svojich…

  Pri Prahe sa zrazili dva vlaky

  Praha 10. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Policie ČR Twitter)   V Běchoviciach pri Prahe sa v piatok popoludní zrazili dva vlaky. Prechádzajúca súprava narazila do vlaku, ktorý prišiel po predchádzajúcej nehode pre cestujúcich z odstaveného Pendolina To predtým zrazilo na trati chodcov. Tri vagóny sa vykoľajili, oznámil Novinkám hovorca pražských hasičov Martin…

  Šesť osôb sa zranilo pri nehode pri obci Horná Strehová

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:HaZZ Facebook)   Šesť osôb sa zranilo pri dopravnej nehode v katastri obce Horná Strehová v okrese Veľký Krtíš. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Pri nehode troch vozidiel zasahovali hasiči z Veľkého Krtíša a Lučenca Ako priblížila, po…

  V Národnom ústave detských chorôb opäť funguje pracovisko na triáž pacientov

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   V Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) od piatka opäť funguje pracovisko na triáž pacientov. Nachádza sa vo vestibule polikliniky, hneď za vchodom pri registrácii pacientov. Ústav o tom informuje na sociálnej sieti Tento vchod je určený len pre pacientov, sprevádzajúce osoby a návštevy…

  Sudcom Ústavného súdu chce byť 9 uchádzačov, plénum má kandidátov voliť v septembri

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)   O post sudcu Ústavného súdu (ÚS) SR sa uchádzajú deviati kandidáti. Sú nimi Stanislav Irsák, Ladislav Juszkó, Michal Matulník, Daniel Krošlák, Robert Šorl, Martina Jánošíková, Štefan Kseňák, Miroslav Babják a Andrea Olšovská. Pre TASR to uviedol predseda parlamentného ústavnoprávneho výboru Milan Vetrák (OĽaNO)…

  Komisia navrhne vláde štyroch kandidátov na dve voľné miesta členov Rady ÚVO

  Bratislava 10. júla 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Hodnotiaca komisia pre výber kandidátov na členov Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) navrhne vláde na vymenovanie dvoch členov odvolacieho orgánu úradu, menovaných kabinetom, štyroch najlepších uchádzačov s najvyšším priemerným počtom získaných bodov z možných sto Vláda Igora Matoviča (OĽaNO) si tak…

  Rokovania medzi predstaviteľmi Srbska a Kosova sa obnovia v nedeľu

  Paríž 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Christophe Ena)   Rokovania medzi Srbskom a Kosovom sa obnovia v nedeľu prostredníctvom videokonferencie. V piatok o tom informoval zdroj z francúzskej prezidentskej kancelárie, ktorý citovala tlačová agentúra Reuters. Oznam prichádza v čase, keď sa Európska únia usiluje oživiť mierový proces na Balkáne po tom, ako…

  Taliansko zvažuje predĺženie núdzového stavu aj po 31. júli

  Rím 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Armando Franca)   Taliansky premiér Giuseppe Conte v piatok naznačil možnosť, že núdzový stav v krajine súvisiaci s pandémiou nového koronavírusu bude koncom júla predĺžený. Informovala o tom agentúra AFP "Existujú podmienky na predĺženie stavu núdze z dôvodu koronavírusu po 31. júli," povedal Conte novinárom v…

  V Indonézii zatkli Francúza podozrivého zo zneužitia 305 detí

  Jakarta 10. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP)   V Indonézii zatkli Francúza pre podozrenie zo sexuálneho zneužitia detí po tom, ako v jeho počítači našli videá týkajúce sa viac ako 300 obetí. V piatok o tom informovala tamojšia polícia s tým, že Francois Camille Abello sa dostal do rúk spravodlivosti koncom minulého…

  UNAS opäť upozorňuje na mýtny systém, trvá na doterajších požiadavkách

  Bratislava 10. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Radovan Stoklasa)   Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) opäť upozornila na problematiku fungovania mýtneho systému. Po stretnutí na Ministerstve dopravy a výstavby SR (MDV) v piatok jej zástupcovia zopakovali doterajšie požiadavky - pozastaviť prevádzku elektronického výberu mýta, znížiť mýtne poplatky a pokuty za porušenie pravidiel pri využívaní…

  Je to definitívne, bude, ako bolo po dobytí Konštantínopola osmanskými Turkami: Erdogan oznámil, že Hagia Sofia sa zmení na mešitu

  Ankara 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Presidential Press Service)   Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v piatok oznámil, že byzantská bazilika Hagia Sofia v Istanbule sa opäť stane mešitou. Informovala o tom agentúra AFP Do správy ju dostane Riaditeľstvo pre náboženské záležitosti (Diyanet). Vyhlásenie prichádza po tom, čo turecký najvyšší správny súd…

  Nechcú Veroniku? Kollára aj Valáška prekvapilo vyjadrenie Kisku o budúcom šéfovi Za ľudí: "Nie je to fér voči Šeligovi"

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Členov predsedníctva Za ľudí Miroslava Kollára aj Tomáša Valáška prekvapilo medializované vyjadrenie dosluhujúceho predsedu strany Andreja Kisku, v ktorom podporil podpredsedníčku Veroniku Remišovú za budúcu šéfku strany Upozorňujú na potrebu slobodnej voľby delegátov na sneme. Členka predsedníctva a ministerka spravodlivosti Mária Kolíková ešte…

  Polícia chytila muža, ktorý zastrašoval premiéra Babiša a stál za 175 kyberútokmi

  Praha 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Armando Franca)   Obvodné štátne zastupiteľstvo (prokuratúra) pre Prahu 4 podalo obžalobu na muža, ktorý podľa kriminalistov stojí za 175 kybernetickými útokmi a šírením poplašnej správy o útoku teroristov a ktorý mal tiež pomáhať zastrašovať bývalého českého ministra financií a súčasného premiéra Andreja Babiša. Mužovi hrozia…

  Prezidentka sa stretla so slovenskými europoslancami, hovorili o eurofondoch

  Bratislava 10. júla 2020 (TASR/HSP/Foto: Zuzana Čaputová Facebook)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v piatok v Prezidentskom paláci stretla so slovenskými europoslancami, ktorí sa podpísali pod výzvu "Slovensko stojí pred historickou šancou". Hlavnou témou ich rozhovorov bolo čerpanie eurofondov. Hlava štátu o tom informovala na sociálnej sieti Prijatie sa…

  V lese pri Košiciach zbili nespratní chlapci dôchodcu na hubách, ktorý nemal pre nich cigaretu. Následne naňho poštvali psov

  Košice 10. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Facebook-Polícia SR - Košický kraj   Polícii v Košickom kraji sa podarilo objasniť ďalšie lúpeže a jednu krádež. Ako informovala košická policajná hovorkyňa hovorkyňa Jana Mésarová, vyšetrovateľ zo zločinu lúpeže a prečinu ublíženia na zdraví obvinil 15-ročného chlapca z Ďurkova (okres Košice okolie), ktorý v pondelok…

  TopDesat

  Na Neptúne a Uráne naozaj môžu pršať diamanty

  0

  Urán a Neptún sú pre nás „pozorovateľov“ známi ako ľadoví obri, ale pod ich chladným povrchom sú teploty a tlak také vysoké, že dochádza k neuveriteľným fyzickým reakciám. Vedci sa domnievajú, že tam môžu pršať diamanty. Experimentálne dôkazy o tom, že k tomuto zvláštnemu fenoménu môže skutočne dôjsť, sa uvádzajú v správach z prírody. Vedci použili lineárny…

  Železná maska: Nevyriešiteľná záhada? 1. časť

  0

  Počas panovania kráľa Slnko bol v Bastile záhadný väzeň, ktorý mal tvár ukrytú pod maskou a nikto ju nikdy nevidel. Nikto ho ani nevolal po mene. Jeho a identita a dôvod, pre ktorý sa tam dostal, naďalej zostávajú záhadou. Napriek tomu je pár vecí omnoho jasnejších. Pozrime sa na ne spoločne v rámci článku železná…

  Kolibríky môžu vidieť farby, ktoré si ani nevieš predstaviť

  0

  Kolibríky dokážu vidieť 5 farieb, ktoré my ľudia nedokážeme vnímať. Nový výskum vedený Princetonskou univerzitou "vyškolil" dvoch kolibríkov na účasť na mnohých experimentoch. Niektoré z nich boli aj v oblasti farebného videnia a vedci zistili, že tento druh je schopný zachytiť mimospektrálne farebné kombinácie, o ktorých sa nám ľuďom môže iba…

  Psy sú darom z neba! Presvedč sa s nami...

  0

  Mať psa znamená, že nikdy z teba nebude gaučový domased. Psy nás povzbudzujú, aby sme sa stýkali s ľuďmi a trávili viac času vonku, aj keď je zlé počasie a všetko, čo by si chcel, je ľahnúť si do postele a nevystrčiť von ani nos. Sú to tiež naši najlepší kamaráti na…

  Každodenné veci, ktoré sú rádioaktívne, ale nebojíš sa ich

  0

  Polovica našej ročnej dávky ožiarenia pochádza z prírodného prostredia. Tá druhá polovica pochádza z umelých zdrojov, ktoré môžu byť lekárske, komerčné alebo priemyselné, no aj tak sú rádioaktívne. Väčšina z prírodných zdrojov rádioaktivity pochádza z radónu, ktorý je vlastne bezfarebný plyn, ktorý tvorí prirodzenú súčasť ovzdušia. Menšie množstvá pochádzajú z kozmického žiarenia a zo Zeme samotnej.…

  Fungovanie jedla: Čuch a chuť

  0

  Molekuly potravín sa rozpúšťajú v slinách, a keď prídu do kontaktu s jazykom, aktivujú chuťové receptory. Prchkavé molekuly prechádzajú z potravy do vzduchu a v nose ich zachytíme ako pachy. A vnímaní jedál, slinení pri zachytení vône jedla či nevýraznej chuti jedál v lietadlách si povieme v našom článku s názvom Fungovanie jedla - Čuch a chuť. Poďme na to. Keď…

  Vo svete IT

  Xiaomi Haylou LS02 sú kombináciou podareného dizajnu, skvelej ceny a množstva funkcií

  0

  Spoločnosť Xiaomi, respektíve jej podznačka Haylou, len nedávno predstavila nové inteligentné hodinky Haylou LS02, ktoré na medzinárodných trhoch vystupujú aj pod označením Haylou Smart Watch 2. V poradí druhá generácia dostupných hodiniek, ktoré sa náramne svojim vzhľadom podobajú na drahé Apple Watch, ponúka viacero technických a dizajnových vylepšeniami, ktoré si…

  Android 11 nakoniec nepríde s dlho očakávanou funkciou, na ktorú čakala veľká časť používateľov roky

  0

  Najnovšia verzia mobilného operačného systému Android príde na prvé smartfóny už o pár týždňov, no doposiaľ nie je známe, aké funkcie budú nakoniec súčasťou finálnej zostavy operačného systému Android 11. I keď väčšina hlavných funkcií, ktoré boli doposiaľ predstavené a stále sú testované, sa do finálnej verzie dostanú, vývojári doposiaľ…

  Hyundai XCIENT Fuel Cell, prvé ťažké nákladné vozidlo s palivovými článkami na svete, mieri do predaja

  0

  Hyundai prostredníctvom tlačovej správy  oznamuje, že z ich závodov odišlo prvých 10 komerčných vozidiel Hyundai XCIENT Fuel Cell, ktoré putujú do Švajčiarska. Ide vôbec o prvé veľkosériové vyrábané ťažké vozidlá na svete, ktoré je poháňané palivovými článkami. Spoločnosť predpokladá, že do konca roka ich do Švajčiarska dovezie ešte ďalších 40.…

  Pozrite sa, ako prebieha doručenie chytrej televízie Xiaomi Redmi TV MAX 98“: „bežný“ kuriér Vám ju nedonesie!

  0

  Xiaomi ešte v marci predstavilo chytrú televíziu Redmi TV MAX 98“ po boku smartfónu K30 Pro. Ako už z názvu plynie, tak televízie je skutočne obrovskou, 98“ palcov je totiž takmer 250 centimetrov. Na takúto televíziu treba nie len obrovský priestor, ale aj vymyslieť, ako ju doručiť, a to obzvlášť…

  Nový vlajkonosič Xiaomi s procesorom Snapdragon 865+ je údajne na ceste. Očakávať ho môžeme už o pár týždňov

  0

  Druhá polovica roku 2020 bude pre viacerých výrobcov smartfónov akýmsi „vrcholom“ celého kalendárneho roku. Technologické výdobytky, ktoré boli počas roka predstavené často vidíme práve na vlajkových smartfónoch predstavených v druhej polovici daných kalendárnych rokov a nebude tomu inak ani tentokrát. Na zozname sa tradične nachádza väčšina výrobcov, medzi ktorými nájdeme…

  Android 10 je aktuálne najrýchlejšie distribuujúcou sa verziou Androidu

  0

  Hoci Android je najrozšírenejším operačným systémom  na svete, tak určite nepatrí medzi tie, ktoré sú najrýchlejšie distribuované koncovým zákazníkom. V tejto oblasti jednoznačne dominuje konkurenčná platforma iOS. Dôvodom prečo je tomu tak je, že existuje extrémne veľké množstvo zariadení, pričom pre každý jeden smartfón, prípadne tablet, či iné zariadenie, je…

  KAMzaKRÁSOU

  Najväčšie beauty a módne prešľapy: Pozor na tieto FAUX PAS!

  0

  Čo môžeme považovať za najväčšie beauty a módne prešľapy v tejto dobe? Čo si iný všímajú najviac a na čo si dávať veľký pozor? Zistite to!

  Čo s bohatou jahodovou úrodou? Máme skvelé tipy, ako spracovať jahody

  0

  Čo s čerstvými jahodami a kedy ich mraziť? Keď hľadáte najlepšie spôsoby, ako spracovať jahody, tak sa inšpirujte. Zistite, čo všetko sa z nich dá pripraviť.

  Domáci hummus 5-krát inak: Skúsiš cviklový, pikantný či sladký?

  0

  Domáci hummus je vraj ten najlepší, dozaista sa mu nevyrovná ten z obchodu. Treba však vyskúšať aj iné varianty tejto chutnej nátierky. Máme pre vás 5 tipov!

  Kde sa okúpať na západnom Slovensku? Prinášame ti prehľad i s cenami

  0

  Letné kúpaliska, rekreačné strediská, aquaparky, vodné nádrže, termálne bazény - ktoré stoja za návštevu? Kde sa okúpať na západnom Slovensku? 

  Domáci obklad na boľavé kĺby: Za vyskúšanie nič nedáš!

  0

  Bolesť kĺbov môže mať rôzne príčiny, no vieme, čo zaručene pomáha na ich zmiernenie. Vyskúšajte domáci obklad na boľavé kĺby podľa babičiek.

  Je kompromis medzi vegetariánstvom a vegánstvom? Zisti, o čo ide!

  0

  Chcete žiť zdravšie a zároveň ohľaduplnejšie k planéte, no vegánstvo sa vám príliš tvrdé? Zistite, či existuje kompromis medzi vegetariánstvom a vegánstvom!

  Svetlo sveta

  Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

  0

  Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

  Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

  0

  Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

  Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

  0

  Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

  V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

  0

  Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

  Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

  0

  Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

  Predstaviteľ Black lives matter vyzval na zhodenie sôch Ježiša Krista

  0

  Hnutie Black lives matter naberá čoraz silnejšie kontúry rasistického hnutie, ktoré nenávidí ľudí bielej farby pleti. Vo Francúszku dokonca likvidujú sochy vojnového hrdinu a zakladateľa Piatej francúzskej republiky Charlesa de Gaulla s označením, že je rasista. Bol to práve de Gaulle, na ktorého bolo spáchaných osem atentátov z radov stúpencov kolonializmu a de Gaulla…

  Armádny Magazín

  Sovietska S-75 pochovala americký "super bombardér". Video

  0

  USA, 10. júl 2020 (AM) - V polovici 20. storočia vyvinuli v USA mimoriadne rýchly bombardér B-58 Hustler. Tento na svoju dobu inovačný stroj nebol ideálny. Nad jeho chybami ale privierali oči, kým nebola v ZSSR vyvinutá nová raketa zem

  60 ruských bojových vozidiel Terminator-2 získala Alžírska armáda

  0

  Alžírsko, 10. júl 2020 (AM) - Rusko dodalo do Alžírska „60 obrnených vozidiel" protitankovej obrany BMPT-72 Terminator-2 na základe zmluvy zahŕňajúcej „stovky" vozidiel tohto typu, informoval alžírsky vojenský spravodajský server Menadefense. Súčasťou dodávky bol aj simulátor pre výuku pilotovania týchto vozidiel, aby sa zjednodušil proces

  Kalašnikov sa dohodol na výrobe v Arménsku - ročne vyrobia 50 tisíc samopalov AK-103

  0

  Arménsko, 10. júl 2020 (AM) - Arménska spoločnosť začala vyrábať modely slávnych ruských útočných pušiek Kalašnikov, ktoré sa majú dodávať arménskym ozbrojeným silám a predávať do zahraničia. Spoločnosť Neitron tento mesiac začala výrobu v súlade s dohodou dosiahnutou pred dvoma rokmi medzi ruskou spoločnosťou Kalašnikov Koncern a arménsko

  Ruský generál Babakov: Podobné systémy ako je S-500 na svete neexistujú

  0

  Rusko, 10. júl 2020 (AM) - Do výzbroje ruských protilietadlových raketových vojsk sa už dostávajú perspektívne mobilné raketové komplexy S-350 Víťaz a plánujú sa dodávky S-500 Prometheus. O špecifických vlastnostiach novej generácie protilietadlových raketových

  Odolný a lacný Američan - Hi-Point C-9. Video

  0

  USA, 10. júl 2020 (AM) - Hi-Point C-9 luger revolučná pištoľ americkej výroby v kalibri 9x19mm. Robustné a prakticky nezničiteľné telo za bezkonkurenčnú cenu. Testované aj na náboje +P, nastaviteľné mieridlá, vymeniteľné pažbičky, zásobník na 8 rán (v ponuke aj 10 ranový).   [caption id="attachment_20058" align="alignnone" width="640"]

  Odborník porovnal ruskú Angaru a Falcon 9 od Elona Muska

  0

  Rusko, 9. júl 2020 (AM) - Ruská nosná raketa Angara ťažkej triedy Angara-A5 zaostáva len za raketou Falcon 9 od Elona Muska, svojimi technickými charakteristikami však predčí všetky ostatné nosné rakety na svete, vyhlásil bývalý generálny riaditeľ a ge

  Tvoja Svadba

  Metalické doplnky vo svadobnej výzdobe: Stavíš aj ty na tento trend?

  0

  Nesmieme zabudnúť na sladký vrchol vášho veľkého dňa – svadobnú tortu. Správnou kombináciu farieb a ozdôb môžete dosiahnuť priam majstrovské dielo. Metalické torty sú veľmi elegantné a zaujmú na prvý pohľad. Ak nie ste zástancom klasiky a hľadáte niečo modernejšie, určite vsaďte na svadobnú tortu so zlatými pásmi, s rôznymi…

  Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

  0

  Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

  Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

  0

  Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

  TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

  0

  Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

  Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

  0

  Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj…

  Dekorácie z balónov: Svadobný trend roku 2020, ktorý ťa dostane!

  0

  Dekorácie z balónov sa nám väčšinou spájajú s oslavou narodenín. Tohtoročným hravým a zaujímavým svadobným trendom sú práve dekorácie z balónov.

  Tvoje Zdravie

  Otrava slnkom verzus spálenie: Ako ich rozoznať a ako sa im vyhnúť?

  0

  Príliš dlhý a nechránený pobyt na slnku môže vyvolať oveľa viac ako len obyčajné spálenie pokožky. Otrava slnkom je totiž úplne reálna. Ako sa prejavuje?

  Trápi ťa alergia na prací prostriedok? Možno robíš túto chybu!

  0

  Ako sa prejavuje alergia na prací prostriedok? Prečo k nej dochádza a ako jej predísť? Zistite všetko dôležité o praní a pracích prípravkoch v článku!

  Čím nahradiť maslo? Čo použiť pri pečení a čo natrieť na chlieb?

  0

  Čím nahradiť maslo v rôznych receptoch a pokrmoch? Čo si okrem neho natrieť na chlieb? V článku si predstavíme rozličné zdravšie náhrady klasického masla.

  Ako ušetriť na vitamínoch a ako si ich vybrať správne?

  0

  Niektorí ich užívajú preventívne a niektorí ich užívajú pre podporu zdravia alebo krásy. Ako ušetriť na vitamínoch a výživových doplnkoch a znížiť tak nálady?

  TOP 7 dôvodov, prečo jesť egreše: Rastú aj vo vašej záhradke?

  0

  Viete, prečo jesť egreše? Aké vitamíny či živiny obsahujú a na ktoré systémy ľudského tela majú blahodarný vplyv? Objavte jedinečné účinky chutných egrešov!

  Ako si doplniť horčík? Správnou voľbou je týchto 7 potravín!

  0

  Medzi najlepšími zdrojmi cenného horčíka si dozaista nájde miesto v prvom rade tmavá listová zelenina. Aby nášmu telu nechýbal horčík, vhodné je pravidelne si dopriať napríklad špenát. Zabúdať však netreba ani na ďalšie druhy listovej zeleniny, napríklad rukolu, kel či mangold. Okrem toho sú tieto potraviny i zdrojom viacerých vitamínov…