OČTK by mali preskúmať, či sa opozícia nedopúšťa trestného činu vlastizrady

Dôvody a podozrenia:

Po parlamentných voľbách na jeseň roku 2023, opozícia konštruktívne nespolupracuje. Jedna z hlavných úloh opozície je podieľať sa na tvorbe matérie, ktorá je predmetom práce parlamentu tak, aby výstupný materiál bol príslušnej kvalitatívnej úrovni a aby reprezentoval záujmy Slovenska a jeho občanov. Tento výstupný materiál má byť dosiahnutý konsenzom medzi koalíciou a opozíciou. Ak je tento prístup konštruktívny hovoríme o správnom demokratickom fungovaní parlamentu. Ak opozícia vystupuje úmyselne konfrontačne môže dôjsť k znefunkčneniu a neskôr k postupnej deštrukcii celého parlamentu.

Parlamentná opozícia od samého začiatku nového funkčného obdobia sabotuje prácu koalície, jej politika je konfrontačná a jej protinávrhy nemajú charakter vyššej kvality. Absentuje seriózny rozbor a konkrétne doplnky do matérie. Ich politika a kritika je v mnohých prípadoch legislatívne i obsahovo pochybná. Opozícia nemá záujem na kvalite konečných výstupov prerokovávaných materiálov, ale zato mediálne podniká kroky na osočovanie činnosti koalície, ktorá vzišla z výsledkov parlamentných volieb.

Existuje podozrenie, že opozícia vyvoláva vo verejnom priestore organizáciu protestov na vyjadrenie nespokojnosti s nahromadenými problémami, ktoré sú dedičstvom pasivity, neodbornosti a ignorácie problémov predstaviteľov súčasnej opozície, ktorá bola pri moci od roku 2020. Napríklad protesty poľnohospodárov, ktoré vznikli síce zo solidarity s inými štátmi Európy, ale bez dialógu s kompetentnými predstaviteľmi vlády. Dialóg, ktorý by priniesol riešenie bol odignorovaný. Podobne vzniká podozrenie pri protestoch pracovníkov železníc. Scenár je podozrivo podobný. Tiež bez konania zmysluplného dialógu medzi zamestnancami rezortu a kompetentnými predstaviteľmi štátu. A takých príkladov je viac.

Existujú opodstatnené podozrenia, že časť opozície je naviazaná na politické mimovládne organizácie platené zo západných zahraničných zdrojov. Svedčia o tom organizované nenávistné akcie na námestiach miest. Protesty sú právom občanov na vyjadrenie nespokojnosti, ak je na to dôvod. Napríklad konanie v rozpore s Ústavou SR, zákonmi SR a pod. Ak si však všimneme mediálne zdokumentované prejavy opozície na protestoch, zistíme, že obsahujú vyhlásenia smerujúce k zvrhnutiu vlády. Takéto konanie nie je prípustné lebo násilné snaženie opozície na zvrhnutie legálne zvolených zástupcov štátu nemá nič spoločné s demokraciou ani s domácim alebo medzinárodným právom. Organizácia farebných prevratov je trestná a OČTK by mali organizátorom venovať patričnú pozornosť.

Ďalším vážnym faktom konania, ktoré môžu naplniť skutkovú podstatu trestného činu vlastizrady je podozrenie, že protislovenská činnosť je organizovaná aj zo zahraničia. Svedčia o tom vyjadrenia politikov napríklad v Česku, Poľsku, Bruseli a inde, ktorí napádajú suverénnu politiku Slovenska a ich charakter vyjadrení je obviňujúci, urážajúci a morálne nevhodný len preto, že predstavitelia Slovenska zaujímajú iné postoje ako predstavitelia týchto na slovenskú suverenitu „útočiacich“ zahraničných politikov.

Predstavitelia Progresívneho Slovenska a iní radikálni pravicoví europoslanci nepravdivými informáciami o Slovensku štvú predstaviteľov EÚ proti Slovensku. Výsledkom je, že európski predstavitelia, na základe týchto neoverených informácií prijímajú opatrenia, ktoré ohrozujú suverenitu Slovenska, hrozia pozastavením čerpania eurofondov a v konečnom dôsledku kazia vzájomné vzťahy.

Žiaľ podozrenie padá aj na prezidentku Čaputovú pretože napr. nevymenovala do funkcie riaditeľa SIS navrhovanú osobu Pavla Gašpara. Neuviedla žiadne argumenty, ktoré by jej bránili vymenovať navrhovanú osobu do funkcie. Argument, že nechá vymenovanie nového riaditeľa SIS na nového prezidenta je irelevantný a nežiaduci preto, lebo SIS je štátny orgán Slovenskej republiky, ktorý plní úlohy vo veciach ochrany ústavného zriadenia, vnútorného poriadku, bezpečnosti štátu a ochrany zahraničnopolitických a hospodárskych záujmov štátu. SIS bez vrcholového riadenia nemôže plniť riadne svoje úlohy a váhanie s vymenovaním môže spôsobiť Slovensku značné škody.

Zo stránky SIS vyplýva, že: „SIS tiež získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o aktivitách, ktoré vznikajú v zahraničí a smerujú proti ústavnému zriadeniu a bezpečnosti Slovenskej republiky a informácie potrebné na realizáciu jej zahraničnopolitických záujmov.“

Podľa obsahu činností, ktoré SIS vykonáva je zrejmé, že citovaná úloha sa týka zahraničia. Aktivity smerujúce proti ústavnému zriadeniu a bezpečnosti Slovenskej republiky sa dejú však aj vo vnútornom prostredí Slovenskej republiky. V tomto smere je činnosť SIS nedostatočná a alarmujúco zanedbaná.

Absolútnym dôkazom zvrátenosti politiky opozície je nedávne vyhlásenie predsedu progresívcov Michala Šimečku, ktorý v Plus jeden deň uviedol:

“Som v Bruseli na volebnom kongrese ALDE. Využijem ten čas a budem intenzívne zisťovať, čo sa deje a či je šanca stovky miliónov pre Slovensko ešte zachrániť“.

Čiže na jednej strane Šimečkova progresívna úderka europoslancov štve EÚ proti Slovensku, ktorému hrozí zastavenie eurofondov a na druhej strane Šimečka akože vybavuje v EÚ, aby k tomu nedošlo. Cieľ je ľahko priehľadný. Pripísať si body, že on je ten človek, ktorý má zásluhu na tom, že EÚ nakoniec SR „nepotrestá“ zastavením toku eurofondov. Šimečka týmto sleduje zvýšenie svojej popularity na domácej politickej scéne. Ľudským jazykom sa tomu hovorí podvod, manipulácia občanov a v neposlednom rade zrada záujmov SR.

Za výsledok protislovenských aktivít možno považovať napr. aj prácu Šimečkovej progresívnej úderky europoslancov, výsledkom ktorej bolo stanovisko Európskej komisie, ktorá vyjadrila poľutovanie nad zrušením špeciálnej prokuratúry. V liste sa okrem iného píše, že ak to bude potrebné, nebude váhať prijať opatrenia na zabezpečenie dodržiavania práva a ochrany finančných záujmov EÚ. Európska komisia v stanovisku pripomína, že komisár Didier Reynders zaslal 29. februára list ministrovi spravodlivosti Borisovi Suskovi, v ktorom žiadal pozastavenie rušenia špeciálnej prokuratúry.

Z uvedeného stanoviska jasne vyplýva, že ide o stanovisko na objednávku opozičných síl Slovenska. Európska komisia nemôže v takom krátkom čase bez odborných znalostí objektívne posúdiť kroky slovenskej vlády v tejto problematike. A navyše bez vyžiadania si oficiálneho stanoviska slovenskej vlády. Vyjadrenie, že … „nebude váhať prijať opatrenia na zabezpečenie dodržiavania práva a ochrany finančných záujmov EÚ“ „smrdí“ vyhrážaním sa vláde SR a zasahovaním do suverénnej politiky SR.

Predstavitelia Progresívneho Slovenska vedome napádajú generálneho prokurátora Maroša Žilinku vždy, keď sa im niečo nepáči. Túto činnosť vyvíjajú bez odborných vedomostí, úmyselne s cieľom podkopania právneho systému v Slovenskej republike. Ich deštrukčná činnosť sa inak vysvetliť nedá. Opozícia útočí proti štátu aj preto, že si je pravdepodobne veľmi dobre vedomá svojich protiprávnych konaní v čase vládnutia. A má strach, že sa začnú nimi realizované nezákonnosti prešetrovať a vinníci trestať. Ako napríklad údajná pandémia Covid 19 a tisíce mŕtvych občanov, ktorí prišli o život vinou Matovičovej a Hegerovej vlády. Vysoko podozrivá je i násilná smrť Milana Lučanského. Existuje množstvo nevysvetlených otázok v prípade jeho úmrtia. A predchádzajúce vlády nemali záujem riadne vyšetriť tento prípad. Existuje dôvodné podozrenie, že vyšetrovanie bolo zmanipulované. Preto tento prípad je potrebné opäť otvoriť a dôsledne vyšetriť.

Ďalej odporúčam preveriť všetky obchodné zmluvy uzavreté za ministrovania J. Naďa pre dôvodné podozrenie zo zneužitia právomoci verejného činiteľa a ostatných súvisiacich trestných činov pri obstarávaní tovarov vojenskej povahy resp. ich predaja. (viď článok Ereportu).

https://ereport.sk/kalinak-nadov-statny-tajomnik-pracuje-vo-firme-ktora-zaraba-na-ich-pochybnej-zmluve/

Viac na:

https://www1.pluska.sk/spravy/z-domova/podpredseda-vlady-kmec-simecka-chce-vtiahnut-europsku-komisiu-prezidentskej-kampane

https://dennikn.sk/minuta/3897590/?ref=mpm

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 372

Celkové hodnotenie: 24.07

Priemerná čítanosť: 2426

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  AFU je paralyzovaná neustálymi bombardovaním, straty techniky NATO rastú

  0icon

  Kyjev 13. apríla 2024 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Generál Cavoli sa ohradil proti podvrhom CYPsO o zostrelených ruských lietadlách, píše Konstantin Olšanskij v ruských novinách Svobodnaja…

  Blaha: To, čo pácha slovenská opozícia je škandál

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/ Telegram/ Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha (Smer SSD) vo videu hodnotí kroky slovenskej opozície a list, ktorí títo…

  Zneužitie právomoci Jána Mazáka alebo ako predseda súdnej rady zbieral neoprávnene informácie na sudcov

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR)   Nižšie v texte je zverejnený návrh na odvolanie predsedu Súdnej rady SR Jána Mazáka a to z dôvodu, že…

  Známa spisovateľka poslala tvrdý odkaz obhajcami rodových zmien u detí. Jej slová by si mal prečítať každý

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/ The Daily Wire/ Foto: Sputnik/AP-Joel Ryan)   Spisovateľka J. K. Rowlingová sa pustila do kritikov štúdie Dr. Cassovej pre NHS.…

  "Ľudstvo potrebuje v živote viac Boha," odkazuje herec z Terminátora

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/ Foto:Instagram @rippatrick)   Cez víkend sa v Prahe konal svetoznámy komiksový festival Comic-Con. Medzi prominentnými hosťami bol aj svetoznámy herec…

  Vyhrajte s Klasikom VIP lístky na zápasy Slovenska

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (PR článok/Foto:Klasik)   Jedna z najobľúbenejších slovenských značiek prichádza počas majstrovstiev sveta so skutočne hodnotnou výhrou. Stačí si pritom kúpiť produkt, ktorý…

  Hizballáh potvrdil, že vypálili desiatky rakiet na izraelské delostrelecké pozície

  0icon

  Bratislava 12. apríla 2024 (HSP/Foto:Twitter)   Libanonské hnutie Hizballáh potvrdilo, že vypálilo desiatky rakiet na izraelské delostrelecké pozície Izrael tiež uviedol, že zaznamenal približne 40…

  Uvedomelí manažéri diskriminujú dobrovoľne. Tlak aktivistov už nie je potrebný

  0icon

  Bratislava 12. apríla 2024 (HSP/Foto:,TASR-Pavol Zachar,Instagram,Screenshot)   Prezidentské voľby 2024 neskončili víťazstvom progresívnej bubliny. Táto bezprostredne po nich prejavuje svoj hnev, frustráciu a dokonca nám…

  Ďalšie horúce miesto: Biely dom varuje pred iránskou vyhrážkou. Irán zase varuje USA

  0icon

  Washington/Jeruzalem 12. apríla 2024 (HSP/Teraz/Foto:TASR/AP-Susan Walsh)   Iránske vyhrážky odvetou proti Izraelu po útoku v Sýrii, kde prišli tento mesiac o život dvaja iránski generáli,…

  Bojkot Na telo, koaliční lídri mali uzavrieť dohodu. Čo bolo dôvodom?

  0icon

  Bratislava 12. apríla 2024 (HSP/Foto:Facebook) Aktualizované 12. apríla 2024 17:22 Lídri koaličných strán, teda Smeru, Hlasu a SNS, sa dohodli, že ministri vlády Roberta Fica…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Ivan Štubňa

  Milan Náhlik

  Viktor Pondělík

  René Pavlík

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA