Jadrová vojna klope na dvere – vstupujeme do kritickej fázy

Už viac ako jeden rok upozorňujem vo svojich článkoch na možnosť vtiahnutia Slovenska do vojny s Ruskom. Svoje závery uverejňujem na základe faktov, množstva štúdií zahraničných materiálov vrátane vládnych stránok, dôveryhodných osobných zdrojov a pod. (viď odkazy). Hlavná bezpečnostná hrozba pre Slovensko bola čiastočne odstránená múdrym rozhodnutím voličov a následným zvrhnutím vlád Matoviča a Hegera. Tieto vlády vedome ohrozili bezpečnosť štátu tým, že militantnou politikou podporovali vojnu na Ukrajine a dodávali im zbrane a muníciu. Ďalším hnusným činom uvedených vlád bol podpis zradcovskej tzv. obrannej zmluvy DCA s USA. Slovensko podpisom zmluvy stratilo suverenitu v otázkach obrany Slovenskej republiky a de facto sa vzdalo svojho územia v prospech jeho využívania okupačnými NATO vojskami.

Kým pred rokom a pol som mal len podozrenia, že USA, NATO a ich satelity majú za cieľ rozpútať vojnu s Ruskom na územiach štátov tzv. východného krídla NATO – od Baltu až po Turecko vrátane Slovenska, tak dnes mám istotu, že je to tak. Utvrdili ma v tom aj názory iných odborníkov zo zahraničia. Napríklad ruský vojenský expert Andrej Klincevič,vedúci Centra pre štúdium vojenských a politických konfliktov v článku Vojaci NATO sú už na hraniciach Ukrajiny: s kým sa naši vojaci môžu stretnúť v zóne Severného vojenského okruhu“ uvádza fakty, ktoré logicky na seba nadväzujú a zároveň odhaľujú plány Pentagonu a NATO. Uvádza, že konečné rozhodnutie o pripravovanej vojne medzi Ruskom a NATO bolo naplánované na summite NATO vo Vilniuse v lete 2023. Tam sa za zatvorenými dverami prijalo strategické rozhodnutie a vypracovali sa regionálne plány. Tieto plány sa pravidelne aktualizujú na stretnutiach predstaviteľov Pentagonu a NATO. Jeden z hlavných bodov je príprava a logistika dopravnej infraštruktúry (všetky druhy) pre príchod vojsk NATO na hranice s Ruskom.

Tiež padlo rozhodnutie o vytvorení vojenského schengenského priestoru. Ide o nerušený pohyb jednotiek NATO cez územie ktorejkoľvek krajiny NATO bez súhlasu národných štátov. Napríklad urýchlený presun francúzskych alebo nemeckých jednotiek na východ, do Poľska, Slovenska alebo pobaltských štátov. V súčasnosti sa logisticky rieši presun ukrajinskej živej vojenskej sily zo severnej hranice s Ruskom a Bieloruskom do centra bojov a ich nahradenie vojskami NATO, údajne na stráženie vpádu ruských a bieloruských vojsk na Ukrajinu. Na Ukrajinskej strane dramaticky chýbajú vojaci a 100 000 ukrajinských vojakov z pohraničia má byť obetovaných v priamych bojoch. Čo sa týka zloženia vojakov NATO na uvedených hraniciach na začiatok sa počíta s nasadením vojakov z pobaltských štátov a Poliakov. Už v minulosti bol na spoločných vojenských cvičeniach kreovaný Litovsko-poľsko-ukrajinský zbor. Týmto činom sa bude testovať odpoveď Ruska na túto provokáciu NATO.

Robert Kennedy Jr. objasňuje, že americkí supi majú záujem zmocniť sa všetkého majetku Ukrajiny. Aj Biden, ktorý má so svojím synom Hunterom na Ukrajine vlastné obchodné záujmy. Robert Kennedy Jr. napísal: „Len málokto chápe, čo vojna na Ukrajine znamená pre veľký biznis… Obrovské poľnohospodárske územia Ukrajiny – jedny z najväčších na svete – sú pripravené na zabavenie a americké spoločnosti ako BlackRock sú v popredí…“

a pokračuje: „Náš vojensko-priemyselný komplex patrí BlackRocku…A aj poľnohospodárska pôda Ukrajiny patrí BlackRocku…

BlackRock je nadnárodná investičná spoločnosť s majetkom podľa jej finančných výkazov za prvý polrok 2023 v celkovej výške 9,425 bilióna USD (to je viac ako HDP Nemecka a Francúzska dohromady). Inými slovami, toto je „spoločný fond“ najbohatších finančných kartelov na planéte, ktorý vlastní nielen ich pozemky a vojensko-priemyselný komplex, ale aj popredné médiá: CBS, NBC, MSNBC, CNBC, CNN. V máji 2023 spoločnosť BlackRock podpísala s ukrajinskou vládou dohodu o vytvorení „Ukrajinského rozvojového fondu“, podľa ktorej všetko, čo tam má hodnotu, by malo byť v rukách spoločnosti od čiernej pôdy po rozvodné siete“.

Toto je ďalší vážny dôkaz, že USA bez váhania spustia uvedený formát vojny Rusko verzus východné štáty NATO bez účasti USA, ale za masívnej podpory USA. Východné štáty majú byť vo vojne obetované vrátane možnosti, že sa spustí regionálna jadrová vojna s náložami, ktoré podľa USA „nenarobia veľa škody“. Vražedné myslenie USA založené na rozvrate Ruska a Európy treba okamžite zastaviť a urobiť opatrenia na elimináciu amerického vojnového ťaženia proti Rusku. Možno sa niekto opýta prečo by to USA robili? Jednoducho preto, lebo oslabenie Ruska, resp. jeho zničenie ako i zničenie Európy otvorí cestu USA k jeho úlohe svetového diktátora.

Nemecko a Francúzsko sú vypuklým príkladom páchania zločinov v americkej réžii. Nemecko má okrem iného podpísanú tajnú zmluvu s USA o bezmedznej poslušnosti a podriadenosti USA. Bola podpísaná po skončení druhej svetovej vojny. Nemecko za to získalo miliardy USD na obnovu krajiny, americké technológie a beztrestnosť pre fašistov, ktorí po vojne ušli do USA za ich pomoci. Mnohí nemeckí politici aj dnes vývoj situácie chápu tak, že nemajú ešte s Ruskom „vysporiadané dlhy“. Myslí sa tým porážka fašistického Nemecka. Je to pre Európu veľmi nebezpečné myslenie, ktoré dokazuje, že Nemecko je len pseudodemokraciou, ktorá má dodnes nacistické jadro.

Oba štáty uvažujú, že po konečnej porážke Ruska sa im ujde podstatná časť bohatého koláča, ktorý by si chceli podeliť. Francúzi samozrejme besnejú aj preto, že africké štáty ich dnes vyháňajú so svojich území a nadväzujú spoluprácu s Ruskom. Tiež besnejú preto, že len za posledné dva mesiace im Rusi zlikvidovali okolo 200 žoldnierov (mnohí z nich boli francúzski vojaci dočasne prepustení do záloh, aby ich Rusko nemohlo napadnúť, že na Ukrajine používajú vojakov svojej armády). Takže takéto myslenie a činy treba odsúdiť. Vedie to k tretej svetovej vojne.

Slovensko zvlášť by malo robiť masívne opatrenia na záchranu štátu a jeho obyvateľov pred vojnou. Spočívajú hlavne vo vystúpení z NATO podľa článku 13. Zmluvy o NATO a následnom vyhlásení neutrality.

Cvičenia „Steadfast Defender“ vo februári až máji t. r. sa zúčastňuje viac ako 90 000 vojakov. NATO má pripravený plán nasadenia na ruských hraniciach a východnom krídle NATO, ktorý hovorí o nasadení 100 000 vojakov do 10 dní a celkovo 300 000 vojakov rýchlej reakcie a viac ako 500 000 vojakov podľa potreby od 30 do 180 dní.

Besnenie militantného prezidenta v Macronii môže súvisieť s prípravou verejnosti na presun vojakov NATO po ukončení cvičenia priamo na ukrajinský sever.

Ďalší dôkaz o pripravovanej vojne prekvapivo ponúklo pred pár dňami ukrajinské médium Defence Express (viď odkaz). Vo svojom článku sa zaoberá urýchleným povolením americkej vlády pre výrobu a predaj stíhačiek F-35 v rôznych variantoch. Od augusta 2022 bolo u výrobcu Lockheed Martin objednaných cca 130 kusov za necelých 8 mld. USD. Stíhačky majú byť vyrobené do októbra t. r. Všetky majú byť schopné niesť taktickú (nie strategickú) jadrovú výzbroj prispôsobenú podľa sily detonáže. Zásadná otázka znie: Aký plán má Pentagon so stíhačkami F – 35? Odpoveď ponúka Global Research. Stíhačky sú vo výzbroji cca polovice členských štátov NATO. Sú schopné niesť jadrové taktické zbrane. Cieľ Pentagonu je, vyzbrojiť tieto stíhačky jadrovými zbraňami a umiestiť ich na amerických základniach alebo základniach NATO pri hraniciach s Ruskom, resp. na základniach, z ktorých je možné ohroziť ruské územia. A pozor. Nie iba západnú časť Ruska, ale celé územie Ruska.

https://www.globalresearch.ca/missiles-near-russia-f-35-thermonuclear-bombs-nato-ready-war/5851908

https://usafacts.org/articles/where-are-us-military-members-stationed-and-why/

Je čas priatelia sa zorganizovať a vyraziť do ulíc na mierové pochody. Potrebujeme prebudiť „prispatú“ vládu k razantným krokom voči hrozbe jadrovej vojny. Vládu vyzývam, aby konala v prospech bezpečnosti občanov SR. Ihneď.

Viac na:

https://www.kp.ru/daily/27577/4902379/

https://www.counterpunch.org/2024/03/15/the-evil-of-a-permanent-war-economy/

https://www.globalresearch.ca/missiles-near-russia-f-35-thermonuclear-bombs-nato-ready-war/5851908

https://en.defence-ua.com/industries/f_35_has_just_received_permit_for_mass_production_despite_almost_1000_units_already_produced-9825.html

https://blog.hlavnespravy.sk/33401/budu-usa-rokovat-o-skonceni-vojny-na-ukrajine-alebo-rozsiria-vojnu-do-europy/

https://blog.hlavnespravy.sk/32330/pentagon-a-nato-planuju-rozsirenie-vojny-do-europy-a-obetovat-staty-b9/

https://blog.hlavnespravy.sk/31118/vojnu-na-ukrajine-vyprovokovali-usa-ciel-znicit-rusko-ale-i-europu/

https://www.defensedaily.com/lockheed-martin-receives-contract-for-7-6-billion-for-129-f-35s-in-lot-15/air-force/

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 372

Celkové hodnotenie: 24.07

Priemerná čítanosť: 2427

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Muž polial benzínom a zapálil jednu z brán pri ÚV SR, čelí obvineniu

  0icon

  Obvineniu z trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom poškodzovania cudzej veci čelí 56-ročný Jozef T. z Bratislavy, ktorý poliať benzínom a následne zapáliť…

  Prezidentka: Nezabúdajme na obete stalinskej éry, nedopusťme návrat neľudskosti

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Nezabúdajme na obete stalinskej éry a nedopusťme, aby sa vrátila neľudskosť týchto čias. Vyhlásila to prezidentka SR Zuzana Čaputová…

  Nie, voľby nerozhodli ľudia, ktorí nenávidia demokraciu, odkazuje minister novinárom

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Facebook/Foto: TASR - Jakub Kotian)   Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok svoj príspevok na sociálnej sieti najnovšie venoval liberálnym médiám. Reaguje…

  Tarabovi na stope

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Redaktori mainstreamových médií si pomýlili základnú novinársku úlohu: namiesto strážnych psov demokracie sa stali psami loveckými. Dávnejšie prenasledovali…

  Zápas ŠK Slovan a DAC Dunajská Streda si vyžiada viaceré obmedzenia

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-   V súvislosti so sobotným zápasom ŠK Slovan - DAC Dunajská Streda na Národnom futbalovom štadióne v bratislavskom Novom Meste…

  Predpoveď počasia na nedeľu

  0icon

  Bratislava 13. apríla (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Slnečno. Teploty 22 až 27 stupňov Celzia Na západnom Slovensku malá oblačnosť, najnižšie ranné teploty 13 až 10 a najvyššie…

  Polícia objasňuje oznámenie o nevhodnom správaní muža k maloletým dievčatám

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Seneckí policajti objasňujú oznámenie o podozrení z protiprávneho konania neznámeho muža, ktorý sa mal v obci Most pri Bratislave…

  "Vojna nebude krátka." Nemecký kancelár nevylúčil dialóg s Putinom

  0icon

  Berlín/Moskva 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn, Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Západ bude vyzbrojovať Ukrajinu "dlho", pretože vojna "nebude krátka", povedal nemecký kancelár Olaf Scholz…

  MŽP SR tvrdí, že nebrzdí delimitáciu pozemkov v národných parkoch

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR- Jaroslav Novák)   Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR odmieta, že by nekonalo v súvislosti s delimitáciou pozemkov v národných parkoch…

  Pri syslej lúke na Muránskej planine vzniká nový rodinný park Obrovisko

  0icon

  Muráň 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Mužla)   Pri sysľovisku Biele vody na Muránskej planine vzniká nový rodinný park s názvom Obrovisko. Areál, ktorého súčasťou budú…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Ivan Štubňa

  Milan Náhlik

  Viktor Pondělík

  René Pavlík

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA