Vojnu na Ukrajine vyprovokovali USA. Cieľ – zničiť Rusko, ale i Európu!!!

Napriek masívnej celosvetovej propagande a poukazovaní na Rusov ako na zločincov a na Putina ako na Hitlera sa začínajú objavovať nezvratné dôkazy o tom, že v skutočnosti zločinci sedia v USA aj s novodobým führerom Bidenom.

Zlomovým rokom Američanmi dopredu pripravovaných udalostí na Ukrajine bol rok 2014 a tzv. Majdanské udalosti, ktorými vyvrcholili demonštrácie proti vtedajšiemu prezidentovi Janukovyčovi. Existuje množstvo dôkazov, že masaker bol operáciou pod falošnou vlajkou, ktorá bola dopredu naplánovaná supmi v USA a vykonaná s cieľom zvrhnutia legálne zvolenej vlády. Našli sa dôkazy o aktívnej účasti krajne pravicových organizácií, konkrétne Pravého sektora a Svobody vrátane zahraničných, amerických žoldnierov Blackwater, Academi, ktoré mali svojich snajperov v okolitých budovách a ktorí pálili do davu demonštrantov. Existujú dokonca nahrávky zahraničných snajperov o tejto udalosti, ktoré potvrdili cielený štátny prevrat.

Po týchto udalostiach prezident Janukovyč musel utiecť z krajiny. Začali sa následne ďalšie ozbrojené ataky ukrajinských neonacistických zoskupení na rusky hovoriace obyvateľstvo v rôznych častiach krajiny. Výsledkom bolo, že občania Krymu sa v legálnom referende rozhodli, že chcú byť súčasťou Ruska. Všetky vyjadrenia vládnych predstaviteľov po celom svete o anexii Krymu sú obyčajné lži, ktoré majú za cieľ urobiť z Ruska agresora.

Nasledovali ataky na východe Ukrajiny ukrajinskou armádou a ukrajinskými neonacistami. V týchto oblastiach žije viac ako 50% rusky hovoriacich obyvateľov. Nová vláda presadila zákon o zákaze používať ruštinu, čo bola vyslovená protiruská provokácia. Na jar 2014 bola vyhlásená Deklarácia o zvrchovanosti Doneckej ľudovej republiky a Deklarácia o zvrchovanosti Luhanskej ľudovej republiky. Nasledovali referendá o autonómii Luhanska a Donetska.

Medzinárodné spoločenstvo sa snažilo znížiť napätie na Ukrajine tzv. Minskými dohodami 1. a 2. Tieto dohody neboli žiaľ plnené pre nezáujem Západu o ich dôsledné dodržiavanie a neustále ukrajinské provokácie. Výsledok bol okolo 15 tisíc mŕtvych do roku 2021. Nedávno bývalá kancelárka Nemecka Merkelová šokovala oficiálnym vyhlásením, že Západu s USA na čele nešlo o dodržiavanie Minských dohôd. Tieto Dohody len poslúžili na to, aby Západ využil čas na vyzbrojenie Ukrajiny. A treba dodať, že tiež na precvičenie desaťtisícov ukrajinských vojakov do boja proti Rusku, na prácu v nelegálnych biologických laboratóriách Ukrajiny, na lúpenie nerastného bohatstva a pod.

Eskalácia napätia pokračovala zo strany štátu a ukrajinská armáda sa pripravovala na vojenské riešenie t.j. obsadenie Krymu a spustenie tzv. protiteroristickej operácie na východe Ukrajiny. Na základe týchto udalostí sa potom spustila táto vojna.

Dajme však slovo Jacquesovi Baudovi, bývalému plukovníkovi generálneho štábu, bývalému členovi švajčiarskeho strategického spravodajstva, špecialistovi na východné krajiny. Bol vyškolený v amerických a britských spravodajských službách. Pôsobil ako politický šéf pre mierové operácie OSN v Afrike. V rámci NATO sledoval ukrajinskú krízu od roku 2014. Je autorom niekoľkých kníh o spravodajstve, vojne a terorizme:

V roku 2014, keď som bol v NATO, som bol zodpovedný za boj proti šíreniu ručných zbraní a snažili sme sa odhaliť dodávky ruských zbraní rebelom, aby sme zistili, či je do toho zapojená Moskva. Informácie, ktoré sme vtedy dostali, pochádzali takmer výlučne od poľských spravodajských služieb a „nezodpovedali“ informáciám pochádzajúcim z OBSE a napriek dosť hrubým obvineniam nedošlo k žiadnym dodávkam zbraní a vojenského vybavenia z Ruska. Povstalci boli vyzbrojení vďaka zbehnutiu rusky hovoriacich ukrajinských jednotiek, ktoré prešli na stranu rebelov“.

Skorumpovaná ukrajinská armáda sa netešila podpore občanov. Podľa správy britského ministerstva vnútra sa pri povolávaní záložníkov v marci/apríli 2014 70 percent nedostavilo na prvú výzvu, 80 percent na druhú, 90 percent na tretiu a 95 percent na štvrtú. Podobne to bolo pri ďalšom kole povolávania záložníkov v r. 2017. Mladí Ukrajinci odmietli ísť bojovať na Donbas a uprednostnili emigráciu, čo tiež čiastočne vysvetľuje demografický deficit krajiny. Potvrdilo sa, že Ukrajincov do vojny vohnali zradcovia krajiny na čele so Zelenským a neofasistickými ukrajinskými nelegálnymi jednotkami vyškolenými hlavne Američanmi a Veľkou Britániou.

Baud k tomu uvádza:

Aby sa kompenzoval nedostatok vojakov, ukrajinská vláda sa uchýlila k polovojenským milíciám…V roku 2020 už tvorili podľa Reuters asi 40 percent ukrajinských síl a mali asi 102 000 mužov. Boli vyzbrojení, financovaní a vyškolení Spojenými štátmi, Veľkou Britániou, Kanadou a Francúzskom. Bolo tam viac ako 19 národností“.

Tieto milície pôsobili na Donbase od roku 2014 s podporou Západu. Najznámejší z nich je pluk Azov, ktorého znak pripomína 2. tankovú divíziu SS Das Reich, ktorá je na Ukrajine uctievaná za oslobodenie Charkova od Sovietov v roku 1943 pred vykonaním masakry v Oradour-sur-Glane v roku 1944.

Západ teda podporoval a pokračoval vo vyzbrojovaní milícií, ktoré sa od roku 2014 dopustili mnohých zločinov proti civilnému obyvateľstvu: znásilňovania, mučenia a masakrov…Pred 23. – 24. februárom 2022 na Donbase neboli žiadne ruské jednotky. Napríklad americká spravodajská mapa, ktorú zverejnil Washington Post 3. decembra 2021, nezobrazuje žiadne ruské jednotky na Donbase“.

Dňa 24. marca 2021 vydal Zelensky dekrét o znovudobytí Krymu a začal rozmiestňovať svoje sily na juhu krajiny. V rovnakom čase sa uskutočnilo niekoľko cvičení NATO medzi Čiernym morom a Baltským morom, sprevádzané výrazným zvýšením prieskumných letov pozdĺž ruských hraníc. Rusko potom uskutočnilo niekoľko cvičení, aby otestovalo operačnú pripravenosť svojich jednotiek a ukázalo, že sleduje vývoj situácie. Američania sa jednoducho nechceli vyrovnať s faktom, že na Kryme nikdy nebudú mať svoju námornú základňu!!!

Baud pokračuje:

Dňa 18. januára 2022 zadržali bojovníci Donbasu sabotérov, ktorí hovorili po poľsky a boli vybavení západným vybavením a ktorí sa snažili vyvolať chemické vojenské incidenty v Gorlivke. Mohli to byť žoldnieri vedení CIA, určení na vykonávanie sabotážnych akcií“.

Prezident Joe Biden 17. februára 2022 oznámil, že Rusko v najbližších dňoch zaútočí na Ukrajinu. Ako to mohol vedieť? Jednoducho. Dal pokyn Zelenskému nech zvýši delostrelecké ostreľovanie obyvateľov Donbasu.

Putin už čakať nemohol. Vedel, že sa očakáva intervencia ukrajinskej armády v Donecku a Luhansku a preto 21. februára súhlasil so žiadosťou Dumy a uznal nezávislosť dvoch donbasských republík a zároveň s nimi podpísal zmluvy o priateľstve a pomoci.

Ukrajinské delostrelecké bombardovanie obyvateľov Donbasu pokračovalo a 23. februára obe republiky požiadali o vojenskú pomoc Rusko. Vladimir Putin sa 24. februára odvolal na článok 51 Charty Organizácie Spojených národov, ktorý stanovuje vzájomnú vojenskú pomoc v rámci obrannej aliancie.

Vo svojom prejave z 24. februára Vladimir Putin uviedol dva ciele svojej operácie: „demilitarizovať“ a „denacifikovať“ Ukrajinu.

Baud hovorí:

Niektorí západní politici teda očividne chceli, aby došlo ku konfliktu. Na strategickej úrovni rozšírenie NATO, na politickej úrovni, odmietnutie Západu plniť Minské dohody.

Áno, môžeme prirodzene odsúdiť ruský útok. Ale MY (teda: USA, Francúzsko a Európska únia na čele) sme vytvorili podmienky na vypuknutie konfliktu. Prejavujeme súcit s ukrajinským ľudom a miliónmi utečencov. To je v poriadku. Ak by sme však mali štipku súcitu s obyvateľmi Donbasu zmasakrovaných ich vlastnou vládou, ktorí osem rokov hľadali útočisko v Rusku, nič z toho by sa pravdepodobne nestalo“.

Na Ukrajine boli s požehnaním západných krajín odstránení tí, ktorí boli za vyjednávanie. Ide o prípad Denisa Kirejeva, jedného z ukrajinských vyjednávačov, ktorého 5. marca zavraždila ukrajinská tajná služba (SBU), pretože bol príliš naklonený Rusku a bol považovaný za zradcu. Rovnaký osud postihol aj bývalého zástupcu šéfa hlavného riaditeľstva SBU pre Kyjev a jeho oblasť Dmitrija Demjanenka, ktorý bol zavraždený 10. marca, pretože bol príliš naklonený dohode s Ruskom – zastrelili ho milície Mirotvorec („Peacemaker“). Táto milícia je spojená s webovou stránkou Mirotvorets, ktorá uvádza, nepriateľov Ukrajiny“ s ich osobnými údajmi, adresami a telefónnymi číslami, aby mohli byť obťažovaní alebo dokonca eliminovaní. Prax, ktorá je trestná v mnohých krajinách, ale nie na Ukrajine“.

Toľko faktografická výpoveď spravodajského dôstojníka Bauda, ktorá sa štvavej protiruskej rétorike Západu určite páčiť nebude. S postupom času sa však budú vynárať ďalšie výpovede svedkov, ktorí si uvedomujú skutočného vinníka tejto Američanmi vyprovokovanej vojny.

Priame dôkazy o tom, že USA vojnu Ruska proti Ukrajine vyprovokovalo nájdete aj na stránke ministerstva obrany USA. Priznávajú, že od roku 2015 do januára 2022 vycvičili USA v ukrajinskom Javorive 23 000 Ukrajincov. Najnovší tréneri boli súčasťou Task Force Gator, zloženej z bojového tímu 53. pešej brigády floridskej národnej gardy. Táto jednotka naďalej cvičí Ukrajincov v Nemecku.

PS: Vojna na Ukrajine je zástupná vojna USA proti Rusku s cieľom jeho zničenia, podrobenia si tohto obrovského teritória a ovládnutie jeho nerastného bohatstva. Rusko je totiž, čo sa týka nerastného bohatstva, najbohatšou krajinou na svete. Okrem toho USA nepotrebujú silnú Európu. Verejne ich obviňujem z plánovania vojny Európy proti Rusku!!!

Viac na:

https://www.globalresearch.ca/the-military-situation-in-the-ukraine/5778420

https://ereport.sk/bezpecnostny-expert-baud-na-ukrajine-zomrelo-viac-ruskych-vojakov-ako-ukrajinskych-civilistov/

https://www.marxist.com/nato-lies-exposed-former-agent-speaks-out.htm

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 355

Celkové hodnotenie: 23.97

Priemerná čítanosť: 2456

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Slovenky zdolali Lotyšky aj v odvete a udržali sa v B-divízii

  0icon

  Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšom odvetnom zápase baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii nad Lotyšskom 6:0. Družstvo trénera Petra Kopúňa dokázalo nadviazať…

  Polícia v B. Bystrici pátra po nezvestnej 47-ročnej psychiatrickej pacientke

  0icon

  Banskobystrická polícia pátra po nezvestnej 47-ročnej psychiatrickej pacientke Tatiane. V telefonickom kontakte s matkou bola naposledy 25. februára, kedy aj pravdepodobne odišla zo svojho bytu…

  Novela Trestného zákona týkajúca sa premlčacích lehôt ide do 2. čítania

  0icon

  Pri trestných činoch, ako je znásilnenie či sexuálne zneužívanie, by sa mali uplatňovať doterajšie premlčacie doby, a to 20 rokov. Vyplýva to z novely Trestného…

  Prezidentka sa opäť ozvala. Téma - SIS

  0icon

  Prezidentka Zuzana Čaputová považuje schválenú úpravu v štatúte Slovenskej informačnej služby (SIS) za účelovú zmenu, prostredníctvom ktorej môžu byť obídené právomoci hlavy štátu. Poukázala aj…

  UK víta využívanie umelej inteligencie, za potrebné však považuje citovanie

  0icon

  Univerzita Komenského (UK) v Bratislave podporuje využívanie umelej inteligencie. V mnohých prípadoch však považuje za potrebné citovanie. Pravidlá jej používania sformulovala v novej smernici. Informuje…

  Premiér zhodnotil jedno z najpodstatnejších stretnutí

  0icon

  Utorkový samit predsedov vlád krajín Vyšehradskej štvorky (V4) bol jedným z najpodstatnejších stretnutí pre budúcnosť V4. Po jeho skončení to vyhlásil slovenský premiér Robert Fico.…

  MŽP: Ťažba v Kôprovej doline bola v súlade s platnou legislatívou

  0icon

  Vykonaná náhodná ťažba na štátnych pozemkoch v Správe Tatranského národného parku (TANAP) bola spracovaná v súlade s platnou legislatívou a platným rozhodnutím príslušného orgánu ochrany…

  "Magorko, sadni si..." Dvaja kohúti Danko a Matovič znovu v konflikte

  0icon

  Bratislava 27. februára 2024 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Medzi dvojicou prezidentských kandidátov Andrejom Dankom a Igorom Matovičom to znovu vrelo priamo v pléne Národnej rady. Predmetom…

  Z vlaku za železničnou stanicou Trnava vypadol ráno mladý muž

  0icon

  Polícia hľadá svedkov utorkovej tragédie na železničnej trati za Trnavou smerom na Bratislavu, pri ktorej zomrel 22-ročný muž. Ráno okolo 7.15 h sa viezol vo…

  Politiky sa nevzdal. Prekvapenie na kandidátke KÚ do eurovolieb

  0icon

  Mimoparlamentnú stranu Kresťanská únia (KÚ) povedie do eurovolieb exminister práce a bývalý podpredseda hnutia Sme rodina Milan Krajniak. Za prioritu v Európskom parlamente (EP) považuje…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Milan Šupa

  Ivan Štubňa

  Gustáv Murín

  Marian Kotleba

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA