Budú USA rokovať o skončení vojny na Ukrajine alebo rozšíria vojnu do Európy?

Myslieť si, že USA môžu ukončiť vojnu na Ukrajine z lásky voči Ukrajincom je omyl. Američanmi vyprovokovaná vojna na Ukrajine sa nevyvíja podľa predpokladaného amerického scenára. Pentagon sa postupne dostáva do slepej uličky. Plány USA využiť Ukrajinu na rozloženie a zničenie Ruska nevyšli. Nevyšli ani plány ekonomickej likvidácie Ruska a ani plány zmocnenia sa obrovského nerastného bohatstva Ruska.

Na nižšie uverejnených amerických stránkach Ministerstva obrany USA Pentagon konečne priznal význam zbrojárskej výroby pre ekonomiku USA. Američanmi vyprovokovaná vojna medzi slovanskými národmi má za následok státisíce obetí, zranených, rozvrátenú infraštruktúru v mieste konfliktu a sekundárne i v iných častiach Európy a sveta, ktoré sa budú po vojne veľmi ťažko obnovovať. Rany na duši účastníkov konfliktu sa budú zaceľovať desaťročia.

USA ekonomicky ťažili z vojenských konfliktov po celom svete od konca druhej svetovej vojny. Väčšina z nich bola nimi vyprovokovaná. Následky – cca 37 vojenských konfliktov a 20 miliónov obetí. Obrovská mašinéria amerického vojenského priemyslu sa nemôže zastaviť, lebo by sa americká ekonomika rozpadla a nebola by konkurencie schopná v rámci sveta. Od začiatku Američanmi vyprovokovanej vojny na Ukrajine sa dodávajú na Ukrajinu zbrane za miliardy. Za ďalšie miliardy Pentagon pouzatváral obchodné zmluvy so štátmi tzv. kolektívneho Západu a ich satelitov vrátane Slovenska. Celý západný, údajne vyspelý svet sa tak skladá Američanom na ich krvavú životnú úroveň, vyplývajúcu z príjmov krvavých peňazí pochádzajúcich z vojen.

Ak by Američania nepoužili svoj skladový zbrojársky šrot vo vojnách alebo by ho nepredali, museli by ho zničiť ako nemoderný, vrátane výbušnín po dobe svojej životnosti. Výbušniny sa likvidujú na vlastné náklady štátu, čo sa nazýva delaborácia. Vznikli by obrovské náklady na takéto riešenie a obrovské finančné straty. Preto je pre USA výhodnejšie vyvolať konflikty vo svete a nechať ľudí nech sa navzájom vo vojnách pozabíjajú. Na životoch im nezáleží, iba na peniazoch. Čo na tom, že sú krvavé? Čo na tom, že kvôli USA trpia na svete milióny ľudí? Ľudské straty nazývajú Collateral Damage – vedľajšie škody. Ako sa správne nazýva takéto správanie, ktoré ohrozuje existenciu sveta? Fašizmus, neonacizmus? Alebo niečo medzi tým? Ako je možné, že sú občania USA tak ľahostajní voči zverstvám páchaným ich vládou po celom svete? Ako je možné, že Američania páchanie svojich zločinov vyhlasujú za obranu proti ich demokracii? A hlavne ako je možné, že im to vôbec ešte niekto verí?

Odpoveď na tieto otázky nie je zložitá. Sú to predovšetkým obrovské finančné a materiálne rozdiely, ktoré mnohých ľudí držia na hrane ich finančnej existencie a hranici politickej poslušnosti. Ďalej tzv. vlády kolektívneho Západu urobili z vlastných občanov rukojemníkov svojej vlastnej politiky. Neriadia sa programom na základe ktorého dostali dôveru voličov, ale svojim vlastným v rozpore so želaniami voličov.

Ďalej je to propaganda. Pomerne vysoké percento ľudí sa nezaujíma o to, kto im vládne. V USA je dlhodobo založený volebný systém na divadle a podvode. Divadlo spočíva na volebnom boji medzi Demokratmi a Republikánmi. Žiadna iná strana, ktorá by mohla bojovať o priazeň voličov neexistuje. Medzi Demokratmi a Republikánmi sú zanedbateľné rozdiely. Či zvíťazí vo voľbách jeden alebo druhý, na životnej úrovni, na smerovaní štátu ani na rozvoji demokracie sa to neprejaví. Vymenia sa tričká a po starom sa ide ďalej. Voľby skončia, volič má pocit spokojnosti, opona padá a divadlo sa skončilo. Výherca volieb je vždy Deep State, ktorý zo zákulisia platí strany a rozhoduje o tom, kto bude vládnuť.

Vráťme sa však k meritu veci. USA a ich spojenci už vyprázdnili veľkú časť svojich zbrojárskych šrotových zásob. USA prijímajú nové objednávky na zbrane v miliardových zákazkách. Uvedomujú si, že čím dlhšie bude konflikt na Ukrajine pokračovať, tým viac území Ukrajiny Rusko obsadí. Rusko jednoducho nedovolí, aby ho z územia Ukrajiny USA a NATO ohrozovalo. Preto je veľmi pravdepodobné, že ak USA budú pokračovať v nimi vyprovokovanej vojne, Rusko postupne ovládne celú Ukrajinu a do konsolidácie pomerov na Ukrajine nastolia vládu pod kontrolou Ruska. To je jedna varianta. Druhá je, že sa Ukrajina jednoducho stane federatívnym štátom Ruska. A to USA voňať nebude. Stratí možnosť útočiť na Rusko z prostredia Ukrajiny, vytvoriť na Ukrajine svoje vojenské základne a vtiahnuť Ukrajinu do zločineckého paktu NATO. So zánikom Ukrajiny Američanom zanikne nárok na splatenie ukrajinských dlhov za dodávané zbrane. Pretože USA dodávajú zbrane Ukrajine na základe pôžičiek tzv. Lend – Lease, amerického zákona o pôžičke a prenájme. Ide o lízing v rámci programu vojenskej a materiálnej pomoci USA. Zaplatíš, alebo ak nemáš peniaze, zaplatíš neskôr alebo tovar vrátiš. Myslieť si, že USA poskytujú zbrane Ukrajine zadarmo je scestné.

Už 19. januára 2022 bol predložený návrh zákona v kongrese USA, ktorý schválil nový Lend-Lease, S. 3522 pre potreby Ukrajiny. Ale pozor, aj pre krajiny východnej Európy, čiže aj Slovenska, ktorý upravuje podmienky vojenského lízingu. Už v tomto akte kongresu USA sa hovorí o invázii Ruska proti Ukrajine.

Zaujímavý je aj návrh zákona amerického kongresu pod názvom Zákon o ochrane suverenity Ukrajiny z 18. januára 2022, označený ako S.3488, ktorý hovorí okrem dodávok zbraní o spoločných vojenských cvičeniach, o školeniach vojenského personálu Ukrajiny a ich dosadením do riadenia štátu v prospech USA, jednoducho schválenie všetkých aktivít v rámci prípravy Ukrajiny pre vstup do NATO!!!

Dokumenty sa objavili viac ako mesiac pred začatím konfliktu…Nezdá sa Vám to čudné? Veď ide o priamy dôkaz, že konflikt na Ukrajine bol vyvolaný USA.

USA sa nachádzajú na križovatke, z ktorej si vyberú jednu z troch ciest. Jedna je, že vyvolajú rokovania s Ruskom o ukončení konfliktu. Druhá je tá, že ďalším podporovaním vojny na Ukrajine, donútia Rusko dočasne a možno aj natrvalo začleniť Ukrajinu do Ruskej federácie. Američanom nevonia ani jedna z týchto ciest. Nachádzajú sa v slepej uličke. Treba však upozorniť, že Američania sa vážne zahrávajú s myšlienkou, rozšíriť vojenský konflikt do celej Európy, ale bez americkej účasti. To je tretia cesta. USA by zničením Európy vo vzájomnej vojne s Ruskom dlhodobo profitovali a zachránili sa pred zničujúcou vlastnou krízou. Mali by otvorenú cestu k ovládnutiu sveta!!! Všetky vojenské prípravy USA, NATO a aktivity západných tajných služieb tomu nasvedčujú. Vedenie EÚ je poplatné politike USA a môže sa nechať zatiahnuť do tejto Američanmi nastraženej pasce. Je preto veľmi dôležité túto otázku otvoriť na medzinárodnej scéne Európy a vyvolať ihneď rokovania o ukončení vojny. Pre Slovensko je čas pripraviť sa na variantu v prípade, ak predstavitelia Európy zlyhajú a neprijmú opatrenia na zabránenie vojny v Európe. Tou je vystúpenie Slovenska z NATO v budúcom roku na základe článku 13. Zmluvy NATO, ktorý hovorí:

Po dvadsiatich rokoch platnosti tejto zmluvy môže ktorákoľvek zmluvná strana odstúpiť od zmluvy rok po tom, ako predloží vláde Spojených štátov amerických oznámenie o vypovedaní zmluvy, a tá informuje vlády ďalších zmluvných strán o uložení takej výpovede“.

Následným nevyhnutným krokom na vyhnutie sa vojny na území SR bude vyhlásenie neutrality a následne rýchle vybudovanie novej bezpečnostnej stratégie.

Na záver citujem jednu perličku zo stretnutia amerického ministra zahraničných vecí Blinkena dňa 7.12. 2023, ktorá zapadá do programu amerického Deep State so svojim britským partnerom D. Cameronom. Táto poznámka je faktické priznanie USA, že vojnu na Ukrajine vyprovokovali. Tlačovka medzi ministrami sa uskutočnila na pôde ministerstva zahraničných vecí USA, čiže má oficiálny status politiky USA:

Ešte jedna poznámka pod čiarou, a to je skôr pre americké publikum. Ak sa pozriete na investície, ktoré sme vynaložili na obranu Ukrajiny, aby sme sa vyrovnali s touto agresiou, 90 percent bezpečnostnej pomoci, ktorú sme poskytli, sme v skutočnosti minuli v Spojených štátoch pre našich výrobcov s našou produkciou, a to vygenerovalo viac amerických pracovných miest, väčší rast našej ekonomiky. Takže to bola tiež obojstranná výhra, v ktorej musíme pokračovať“.

Ostáva len dodať, že to všetko zaplatí Ukrajina a krajiny Európy, ktoré EÚ tlačí do platieb údajne pre pomoc Ukrajine. Cez Ukrajinu sa len tieto miliardy „preperú“ do USA.

Viac na:

https://www.defense.gov/News/News-Stories/Article/Article/3601120/ukraine-security-assistance-strengthens-nations-defense-industrial-base/

https://www.acq.osd.mil/news/spotlight/Ukraine%20Infographic_22NOV2023_v2.pdf

https://zemavek.sk/americka-agresia-pomocou-zakona-lend-lease-s-generovanim-krvavych-penazi/

https://www.govtrack.us/congress/bills/117/s3488/text

https://www.congress.gov/bill/117th-congress/house-bill/6470/text?s=4&r=1&q=%7B%22search%22%3A%5B%22HR6470%22%5D%7D

https://www.state.gov/secretary-antony-j-blinken-and-united-kingdom-foreign-secretary-david-cameron-at-a-joint-press-availability/

Z mesta SNP Ivan Štubňa

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Ivan Štubňa

O AUTOROVI

Vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania, zahraničného obchodu, pôsobiaci niekoľko rokov v zahraničí a na ústredných orgánoch štátnej správy.
Záujmy: cyklistika,vysokohorská turistika, liečivé bylinky...a investigatívny blog

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 382

Celkové hodnotenie: 24.16

Priemerná čítanosť: 2409

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Štátny tajomník Eštok prijal bulharského veľvyslanca. Slovensko plne podporuje Bulharsko v jeho integračných snaženiach

  0icon

  Bratislava 29. mája 2024 (TASR/HSP/Foto:Twitter)   Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) Slovenskej republiky Marek Eštok dnes prijal veľvyslanca Bulharskej republiky na…

  Cesta I/9 pri Brezolupoch zostala po vážnej nehode neprejazdná

  0icon

  Cesta I/9 pri Brezolupoch v okrese Bánovce nad Bebravou zostala v stredu večer pre vážnu dopravnú nehodu neprejazdná. Upozornila na to trenčianska krajská polícia na…

  Šimečka vyzýva Šutaja Eštoka na zodpovedanie závažných otázok k atentátu. Minister mu posiela odkaz

  0icon

  Podpredseda Národnej rady (NR) SR a líder Progresívneho Slovenska (PS) Michal Šimečka vyzval ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), aby dva týždne po atentáte na…

  V kádri slovenskej 21-ky na júnové zápasy figurujú traja nováčikovia

  0icon

  V 24-člennom kádri slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na prípravné zápasy s Azerbajdžanom (7. júna o 18.30 h v Senci) a Moldavskom (11. júna…

  Ženská bitka v dome Kollára. To, čo tam predviedli nerobia ani deti na ihrisku

  0icon

  Bratislava 29. mája 2024 (HSP/Cas/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Vo vile známeho slovenského politika a multiotecka Borisa Kollára to vyzeralo ako v akčnom filme. Za všetko môže…

  Kaliňák: V prípade protivzdušnej obrany sa vyberá už len z dvoch možností

  0icon

  V prípade obstarania nových systémov protivzdušnej obrany (PVO) sa rezort obrany rozhoduje už len medzi dvomi možnosťami. Šéf rezortu Robert Kaliňák (Smer-SD) načrtol, že "veľmi…

  Blanár odcestuje na neformálne ministerské rokovanie NATO v Prahe

  0icon

  Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár (Smer-SD) sa 30. - 31. mája zúčastní na neformálnom rokovaní ministrov zahraničných vecí Severoatlantickej aliancie v Prahe. 

  Čo najviac prispelo k atentátu na premiéra Fica? Prieskum (Ne)prekvapí

  0icon

  Bratislava 29. mája 2024 (HSP/Pravda/Foto: Screenshot Pravda)   Podľa viac ako dvoch tretín obyvateľov by mal štát razantnejšie postupovať proti prejavom neznášanlivosti a nenávisti na…

  Ak poľská armáda vstúpi na Ukrajinu, už ju neopustí

  0icon

  Bratislava 29. mája 2024 (HSP/Foto:Pixabay)   Situáciu prognózuje ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka Môžu poľskí a francúzski žoldnieri dramaticky zmeniť priebeh ŠVO? Ak sú to…

  Avizovaný termín disciplinárky voči sudcovi Klimentovi bol presunutý

  0icon

  Ústne disciplinárne pojednávanie na Najvyššom správnom súde (NSS) SR proti sudcovi Jurajovi Klimentovi, ktoré bolo nariadené na 4. júna, bolo presunuté. Avizovaný júnový termín zrušila…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Erik Majercak

  Pavel Jacz

  Ivan Štubňa

  René Pavlík

  Gustáv Murín

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA