Poznáte tých, ktorí Slovensko odovzdali Bruselu?

Zavlečenie Slovenskej republiky do pazúrov bruselských jastrabov prebiehalo v niekoľkých krokoch. V tomto článku sa pozrieme aspoň na tie, ktoré boli z pohľadu straty našej národnej a štátnej suverenity najvýznamnejšie.

Vstup do Európskej únie – máj 2004

Keď 1. januára 1993 vznikla druhá Slovenská republika, s nadšením sme ju vítali. Boli sme presvedčení, že našu, tak vytúženú, štátnosť si budeme chrániť a rozvíjať a už nikdy sa jej nevzdáme. Prešlo však len 11 rokov, a po masívnej mediálnej a politickej propagande bolo Slovensko postavené pred otázku, či ísť ďalej svojou cestou tvrdej práce a postupného rozvoja so zachovaním všetkých aspektov národnej a štátnej suverenity alebo či si vybrať sľubované a na ružovo maľované krajšie zajtrajšky, avšak za cenu straty národnej slobody. Výsledok dnes už všetci poznáme. Po sfalšovanom referende o vstupe do EÚ prišlo hlasovanie v Národnej rade. A niektorí z tých, ktorí vstup do EÚ vtedy odhlasovali, sú žiaľ ešte aj dnes súčasťou slovenskej politiky.

Za vstup do EÚ dňa 1.7.2003 takto hlasovali:

Celý klub SDKÚ – ZA
Celý klub SMK – ZA
Celý klub ANO – ZA, vrátane Jána Drgonca
Všetci prítomní poslanci HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Celý klub KDH – ZA, vrátane Jána Figeľa, Františka Mikloška a Anny Záborskej
Celý klub SMER – ZA, vrátane súčasných politikov Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Juraja Blanára, Moniky Beňovej, Jaroslava Bašku a Ľubomíra Vážneho.

Prijatie Lisabonskej zmluvy – apríl 2008

Keď nás lanárili do Európskej únie, tak nám páni z Bruselu sľubovali, že aj keď je Slovensko maličký štát, tak vďaka uplatneniu práva veta pri hlasovaní bude mať náš hlas rovnakú váhu ako hlasy iných štátov, napríklad Francúzska a Nemecka. A keď sa nám akékoľvek rozhodnutie Európskej únie nebude páčiť, tak budeme mať vždy možnosť použiť právo veta a takéto rozhodnutie, kľudne aj ako jediný členský štát EÚ svojim hlasom zablokovať. Takéto nastavenie mechanizmov však netrvalo dlho a v roku 2008 prišla na stôl tzv. Lisabonská zmluva, ktorej hlavným účinkom bolo zrušenie práva veta pre jednotlivé členské štáty EÚ, a to až v 19-tich oblastiach.

Lisabonská zmluva tak v zásadných otázkach zmenila dovtedy hlasovanie jednomyseľné za hlasovanie väčšinové. To znamená, na prijatie rozhodnutia Európskej únie už stačila len väčšina hlasov, takže malé krajiny, ako napríklad Slovensko, boli z pohľadu rozhodovacieho práva Európskej únie vytlačené na perifériu. Prijatím Lisabonskej zmluvy sme dobrovoľne, hlasovaním vo vláde a v parlamente, odovzdali výraznú časť našich národných a štátnych kompetencií do rozhodovacej právomoci orgánov Európskej únie.

Najprv Lisabonskú zmluvu dňa 5.12.2007 schválila Vláda Slovenskej republiky v zložení: Robert Fico (predseda vlády), Dušan Čaplovič (podpredseda vlády), Robert Kaliňák (podpredseda vlády a minister vnútra), Ján Mikolaj (podpredseda vlády a minister školstva, vedy, výskumu a športu), Štefan Harabin (podpredseda vlády a minister spravodlivosti), Ján Počiatek (minister financií), Ján Kubiš (minister zahraničných vecí), Ľubomír Jahnátek (minister hospodárstva a výstavby), František Kašický (minister obrany), Marek Maďarič (minister kultúry a cestovného ruchu), Ivan Valentovič (minister zdravotníctva), Zdenka Kramplová (ministerka pôdohospodárstva), Ľubomír Vážny (minister dopravy, pôšt a telekomunikácií), Marian Janušek (minister výstavby a regionálneho rozvoja), Viera Tomanová (ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny) a Jaroslav Izák (minister životného prostredia). Následne bola Lisabonská zmluva predložená na schválenie do Národnej rady Slovenskej republiky.

Za prijatie Lisabonskej zmluvy v NR SR  dňa 10.4.2008 hlasovali:

Celý klub SMK – ZA
Celý klub HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Celý klub SNS – ZA, vrátane Anny Belousovovej, gen. Emila Vestenického a Rafaela Rafaja
Celý klub SMER-SD – ZA, vrátane Petra Pellegriniho, Jána Podmanického, Jána Richtera a Dušana Jarjabeka.

Zrušenie slovenskej koruny a prijatie eura – január 2009

1. januára 2009 Slovenská republika, ako prvý a doposiaľ jediný štát V4, zrušila svoju národnú menu a prijala euro. Zrušením slovenskej koruny sme sa de facto vzdali samostatnej menovej politiky. Stratili sme tým kľúčovú kompetenciu potrebnú na riadenie slovenského hospodárstva a ekonomiky v prospech národno-štátnych záujmov SR. Aká sila sa skrýva v ovládaní národnej meny vystihuje známy citát židovského bankára a zároveň zakladateľa klanu Rothschildovcov – Mayera Amchela Rothschilda: „Dajte mi moc vydávať a ovládať peniaze národa a potom mi bude jedno, kto robí zákony.“ No a dnes má túto moc na Slovensku nie Slovenská republika a jej Národná banka Slovenska, ale Európska únia a jej Európska centrálna banka sídliaca v nemeckom Frankfurte nad Mohanom. Každý, kto hlasoval za zrušenie slovenskej koruny a jej nahradenie eurom, tak dobrovoľne zbavil Slovensko nezávislosti a podriadil záujmom tých, čo dnes ovládajú Európsku úniu a jej orgány.

Navyše pri prechode na euro s prijatým výmenným kurzom 30,126 slovenskej koruny za 1 euro nás okradli o miliardy! Viacerí ekonómovia v tom čase hovorili o tom, že ak má byť prechod na euro aspoň trošku spravodlivý, tak výmenný kurz nemôže presiahnuť sumu 25 slovenských korún za 1 euro. Okrem toho, že nás nevýhodným výmenným kurzom brutálne okradli, tak sa tým nastavili aj parametre slovenskej ekonomike voči ekonomike Európskej únie ako celku. Na túto počiatočnú chybu doplácame v podstate dodnes. Stačí sa pozrieť na rozdielne hladiny platov a cien v ostatných krajinách V4, ktoré si však na rozdiel od nás svoju národnú menu ponechali.

Za zrušenie slovenskej koruny a prijatie eura v NR SR dňa 28.11.2007 hlasovali:

Celý klub SDKÚ-DS – ZA, vrátane Lucie Žitňanskej, Ivana Štefanca a Ľuboša Michela
Celý klub SMK – ZA
Celý klub HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Klub SNS – ZA 14 poslancov, vrátane Anny Belousovovej, gen. Emila Vestenického a Rafaela Rafaja
Celý klub SMER-SD – ZA, vrátane Petra Pellegriniho, Jána Podmanického, Jána Richtera a Dušana Jarjabeka.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že viacerí politici, ktorí sa dnes snažia prezentovať ako národne cítiaci, vždy keď mohli hlasovali za stratu slovenskej národnej, štátnej a ekonomickej suverenity a posilnenie vlády Európskej únie nad Slovenskom. Medzi tých najznámejších a doteraz politicky aktívnych sluhov Bruselu patria: Robert Fico (predseda vlády, SMER-SD), Robert Kaliňák (minister obrany, SMER-SD), Juraj Blanár (minister zahraničných vecí, SMER-SD), Monika Beňová (europoslankyňa, SMER-SD), Peter Pellegrini (predseda parlamentu, HLAS-SD), Štefan Harabin (prezidentský kandidát), Rafael Rafaj (predseda odborného tímu, Republika), Anna Belousovová (kandidátka do Európskeho parlamentu, Republika), Anna Záborská (poslankyňa NR SR, OĽANO).

Niektorí z týchto zradcov Slovenska majú tú drzosť, že po tom, čo spáchali, idú ešte kandidovať za prezidenta alebo chcú Slovensko zastupovať v Európskom parlamente! Avšak vy ste tí, ktorí o tom rozhodnú.

Zdroje:

Syllová, Pítrová, Paldusová a kol.: Lisabonská smlouva, komentář. C.H.Beck. 2010
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=12149
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=269900
https://www.vlada.gov.sk/vlada-sr-od-04-07-2006-do-08-07-2010/
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=22734
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=21987

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marian Kotleba

O AUTOROVI

Slovenský politik, ktorý hovorí veci na rovinu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 8

Celkové hodnotenie: 16.14

Priemerná čítanosť: 3143

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Medzivládne stretnutie Slovensko Ukrajina. Poprel Fico sám seba?

  0icon

  Bratislava/Kyjev 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR-František Iván)   Vo štvrtok 11.4.2023 sa uskutočnilo dlho očakávané medzivládne stretnutie v Michalovciach medzi vládami Slovenskej republiky a vládou Ukrajiny…

  EDUMA vytvorila emočné karty na rozvoj emocionálnych a sociálnych zručností

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Nezisková organizácia EDUMA vytvorila emočné karty na rozvoj emocionálnych a sociálnych zručností. Sú vhodné pre formálne aj neformálne vzdelávanie.…

  V prípade nelegálneho reexportu liekov naďalej prebieha vyšetrovanie

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   V prípade nelegálneho reexportu liekov zo Slovenska naďalej prebieha vyšetrovanie. Nikoho zatiaľ neobvinili. Pre TASR to potvrdili z Krajskej…

  Vegas sú v play off, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames

  0icon

  New York 13. apríla (TASR/HSP/Foto:Facebook) Aktualizované 13. apríla 2024 o 09:38 h. Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Calgary na ľade…

  Košice prehrali tretíkrát v Spišskej, Jokeľ: "Musíme doma zvíťaziť"

  0icon

  Košice/Spišská Nová Ves 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván, Martin Baumann)   Hokejisti Košíc neuspeli ani tretíkrát v sérii na ľade Spišskej Novej Vsi a sú…

  Ještě chvilku...

  0icon

  Praha 13. apríla 2024 (HSP/vidlakovykydy/Foto:Pixabay)   Vážení mocipáni! Vy, co řídíte tuto republiku a jste vidět, i vy, co řídíte tuto republiku a nejste vidět.…

  Priaznivci modelov lodí si na vodnej nádrži Mlynská prídu na svoje

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Priaznivci a milovníci modelov lodí si v sobotu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi prídu na svoje. Na vodnej…

  Tarabovi na stope

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Redaktori mainstreamových médií si pomýlili základnú novinársku úlohu: namiesto strážnych psov demokracie sa stali psami loveckými. Dávnejšie prenasledovali…

  Na Senianskych rybníkoch uvítajú migrujúce vtáky

  0icon

  Michalovce 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na Senianskych rybníkoch na východe Slovenska v sobotu privítajú migrujúce vtáky. Ide o najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku,…

  "Vojna nebude krátka." Nemecký kancelár nevylúčil dialóg s Putinom

  0icon

  Berlín/Moskva 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn, Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Západ bude vyzbrojovať Ukrajinu "dlho", pretože vojna "nebude krátka", povedal nemecký kancelár Olaf Scholz…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Ivan Štubňa

  Milan Náhlik

  Viktor Pondělík

  René Pavlík

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA