Poznáte tých, ktorí Slovensko odovzdali Bruselu?

Zavlečenie Slovenskej republiky do pazúrov bruselských jastrabov prebiehalo v niekoľkých krokoch. V tomto článku sa pozrieme aspoň na tie, ktoré boli z pohľadu straty našej národnej a štátnej suverenity najvýznamnejšie.

Vstup do Európskej únie – máj 2004

Keď 1. januára 1993 vznikla druhá Slovenská republika, s nadšením sme ju vítali. Boli sme presvedčení, že našu, tak vytúženú, štátnosť si budeme chrániť a rozvíjať a už nikdy sa jej nevzdáme. Prešlo však len 11 rokov, a po masívnej mediálnej a politickej propagande bolo Slovensko postavené pred otázku, či ísť ďalej svojou cestou tvrdej práce a postupného rozvoja so zachovaním všetkých aspektov národnej a štátnej suverenity alebo či si vybrať sľubované a na ružovo maľované krajšie zajtrajšky, avšak za cenu straty národnej slobody. Výsledok dnes už všetci poznáme. Po sfalšovanom referende o vstupe do EÚ prišlo hlasovanie v Národnej rade. A niektorí z tých, ktorí vstup do EÚ vtedy odhlasovali, sú žiaľ ešte aj dnes súčasťou slovenskej politiky.

Za vstup do EÚ dňa 1.7.2003 takto hlasovali:

Celý klub SDKÚ – ZA
Celý klub SMK – ZA
Celý klub ANO – ZA, vrátane Jána Drgonca
Všetci prítomní poslanci HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Celý klub KDH – ZA, vrátane Jána Figeľa, Františka Mikloška a Anny Záborskej
Celý klub SMER – ZA, vrátane súčasných politikov Roberta Fica, Roberta Kaliňáka, Juraja Blanára, Moniky Beňovej, Jaroslava Bašku a Ľubomíra Vážneho.

Prijatie Lisabonskej zmluvy – apríl 2008

Keď nás lanárili do Európskej únie, tak nám páni z Bruselu sľubovali, že aj keď je Slovensko maličký štát, tak vďaka uplatneniu práva veta pri hlasovaní bude mať náš hlas rovnakú váhu ako hlasy iných štátov, napríklad Francúzska a Nemecka. A keď sa nám akékoľvek rozhodnutie Európskej únie nebude páčiť, tak budeme mať vždy možnosť použiť právo veta a takéto rozhodnutie, kľudne aj ako jediný členský štát EÚ svojim hlasom zablokovať. Takéto nastavenie mechanizmov však netrvalo dlho a v roku 2008 prišla na stôl tzv. Lisabonská zmluva, ktorej hlavným účinkom bolo zrušenie práva veta pre jednotlivé členské štáty EÚ, a to až v 19-tich oblastiach.

Lisabonská zmluva tak v zásadných otázkach zmenila dovtedy hlasovanie jednomyseľné za hlasovanie väčšinové. To znamená, na prijatie rozhodnutia Európskej únie už stačila len väčšina hlasov, takže malé krajiny, ako napríklad Slovensko, boli z pohľadu rozhodovacieho práva Európskej únie vytlačené na perifériu. Prijatím Lisabonskej zmluvy sme dobrovoľne, hlasovaním vo vláde a v parlamente, odovzdali výraznú časť našich národných a štátnych kompetencií do rozhodovacej právomoci orgánov Európskej únie.

Najprv Lisabonskú zmluvu dňa 5.12.2007 schválila Vláda Slovenskej republiky v zložení: Robert Fico (predseda vlády), Dušan Čaplovič (podpredseda vlády), Robert Kaliňák (podpredseda vlády a minister vnútra), Ján Mikolaj (podpredseda vlády a minister školstva, vedy, výskumu a športu), Štefan Harabin (podpredseda vlády a minister spravodlivosti), Ján Počiatek (minister financií), Ján Kubiš (minister zahraničných vecí), Ľubomír Jahnátek (minister hospodárstva a výstavby), František Kašický (minister obrany), Marek Maďarič (minister kultúry a cestovného ruchu), Ivan Valentovič (minister zdravotníctva), Zdenka Kramplová (ministerka pôdohospodárstva), Ľubomír Vážny (minister dopravy, pôšt a telekomunikácií), Marian Janušek (minister výstavby a regionálneho rozvoja), Viera Tomanová (ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny) a Jaroslav Izák (minister životného prostredia). Následne bola Lisabonská zmluva predložená na schválenie do Národnej rady Slovenskej republiky.

Za prijatie Lisabonskej zmluvy v NR SR  dňa 10.4.2008 hlasovali:

Celý klub SMK – ZA
Celý klub HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Celý klub SNS – ZA, vrátane Anny Belousovovej, gen. Emila Vestenického a Rafaela Rafaja
Celý klub SMER-SD – ZA, vrátane Petra Pellegriniho, Jána Podmanického, Jána Richtera a Dušana Jarjabeka.

Zrušenie slovenskej koruny a prijatie eura – január 2009

1. januára 2009 Slovenská republika, ako prvý a doposiaľ jediný štát V4, zrušila svoju národnú menu a prijala euro. Zrušením slovenskej koruny sme sa de facto vzdali samostatnej menovej politiky. Stratili sme tým kľúčovú kompetenciu potrebnú na riadenie slovenského hospodárstva a ekonomiky v prospech národno-štátnych záujmov SR. Aká sila sa skrýva v ovládaní národnej meny vystihuje známy citát židovského bankára a zároveň zakladateľa klanu Rothschildovcov – Mayera Amchela Rothschilda: „Dajte mi moc vydávať a ovládať peniaze národa a potom mi bude jedno, kto robí zákony.“ No a dnes má túto moc na Slovensku nie Slovenská republika a jej Národná banka Slovenska, ale Európska únia a jej Európska centrálna banka sídliaca v nemeckom Frankfurte nad Mohanom. Každý, kto hlasoval za zrušenie slovenskej koruny a jej nahradenie eurom, tak dobrovoľne zbavil Slovensko nezávislosti a podriadil záujmom tých, čo dnes ovládajú Európsku úniu a jej orgány.

Navyše pri prechode na euro s prijatým výmenným kurzom 30,126 slovenskej koruny za 1 euro nás okradli o miliardy! Viacerí ekonómovia v tom čase hovorili o tom, že ak má byť prechod na euro aspoň trošku spravodlivý, tak výmenný kurz nemôže presiahnuť sumu 25 slovenských korún za 1 euro. Okrem toho, že nás nevýhodným výmenným kurzom brutálne okradli, tak sa tým nastavili aj parametre slovenskej ekonomike voči ekonomike Európskej únie ako celku. Na túto počiatočnú chybu doplácame v podstate dodnes. Stačí sa pozrieť na rozdielne hladiny platov a cien v ostatných krajinách V4, ktoré si však na rozdiel od nás svoju národnú menu ponechali.

Za zrušenie slovenskej koruny a prijatie eura v NR SR dňa 28.11.2007 hlasovali:

Celý klub SDKÚ-DS – ZA, vrátane Lucie Žitňanskej, Ivana Štefanca a Ľuboša Michela
Celý klub SMK – ZA
Celý klub HZDS – ZA, vrátane Vladimíra Mečiara
Klub SNS – ZA 14 poslancov, vrátane Anny Belousovovej, gen. Emila Vestenického a Rafaela Rafaja
Celý klub SMER-SD – ZA, vrátane Petra Pellegriniho, Jána Podmanického, Jána Richtera a Dušana Jarjabeka.

Z vyššie uvedeného vyplýva, že viacerí politici, ktorí sa dnes snažia prezentovať ako národne cítiaci, vždy keď mohli hlasovali za stratu slovenskej národnej, štátnej a ekonomickej suverenity a posilnenie vlády Európskej únie nad Slovenskom. Medzi tých najznámejších a doteraz politicky aktívnych sluhov Bruselu patria: Robert Fico (predseda vlády, SMER-SD), Robert Kaliňák (minister obrany, SMER-SD), Juraj Blanár (minister zahraničných vecí, SMER-SD), Monika Beňová (europoslankyňa, SMER-SD), Peter Pellegrini (predseda parlamentu, HLAS-SD), Štefan Harabin (prezidentský kandidát), Rafael Rafaj (predseda odborného tímu, Republika), Anna Belousovová (kandidátka do Európskeho parlamentu, Republika), Anna Záborská (poslankyňa NR SR, OĽANO).

Niektorí z týchto zradcov Slovenska majú tú drzosť, že po tom, čo spáchali, idú ešte kandidovať za prezidenta alebo chcú Slovensko zastupovať v Európskom parlamente! Avšak vy ste tí, ktorí o tom rozhodnú.

Zdroje:

Syllová, Pítrová, Paldusová a kol.: Lisabonská smlouva, komentář. C.H.Beck. 2010
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=12149
https://www.nrsr.sk/web/Dynamic/DocumentPreview.aspx?DocID=269900
https://www.vlada.gov.sk/vlada-sr-od-04-07-2006-do-08-07-2010/
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=22734
https://www.nrsr.sk/web/Default.aspx?sid=schodze/hlasovanie/hlasklub&ID=21987

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marian Kotleba

O AUTOROVI

Slovenský politik, ktorý hovorí veci na rovinu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 11

Celkové hodnotenie: 16.75

Priemerná čítanosť: 2934

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  Splnilo vyvesenie dúhovej vlajky na Námestí slobody svoj účel ?

  0icon

  Bratislava 24. júla 2024 (HSP/PR článok/ Facebbook/ Foto: Facebook Zuzana Plevíková)   Len pred nedávnom Slovensko obletela správa o tom, že na Námestí slobody v…

  V DFN Košice zaviedli nový model načúvacieho implantátu

  0icon

  Lekársky tím z Detskej fakultnej nemocnice (DFN) Košice úspešne zaviedol sluchový kostný implantát novej generácie u šesťročnej pacientky so závažným poškodením sluchu. Išlo o prvú…

  Polícia v prípade nájdenej mŕtvej ženy obvinila muža z vraždy

  0icon

  Polícia v prípade nájdenej mŕtvej ženy vo Veľkom Mederi v okrese Dunajská Streda obvinila 44-ročného muža z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Trnavská krajská polícia o…

  V rámci Programu Slovensko zaevidoval úrad pre rómske komunity už 1000 žiadostí o platbu

  0icon

  Bratislava 24. júla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR - Jakub Kotian)   Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity (ÚSVRK) zaevidoval v súvislosti s dotačnými výzvami a schválenými…

  Francúzske Alpy podmienečne potvrdili ako dejisko ZOH v roku 2030

  0icon

  Francúzske Alpy by mali hostiť zimné olympijské hry v roku 2030. Delegáti 142. zasadnutia MOV ich v stredu potvrdili ako dejisko hier zatiaľ iba podmienečne,…

  Tragédia pri Starej Ľubovni: vodič neprežil náraz do stromu

  0icon

  Stará Ľubovňa 24. júla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj)   Dopravná nehoda, ku ktorej došlo v utorok (23. 7.) večer v smere od obce…

  Odborníci varujú seniorov: pozor na prehriatie!

  0icon

  Prehriatie je pre seniorov rovnako nebezpečné ako infarkt. Skomplikovať môže ochorenia srdcovocievneho i pľúcneho systému, obozretní musia byť i pacienti s cukrovkou a neurologickými chorobami.…

  Vo vodnej nádrži Bukovec našli telo muža nezvestného od pondelka

  0icon

  Telo nezvestného 35-ročného muža bez známok života našli v utorok (23. 7.) vo vodnej nádrži Bukovec pri Košiciach. Po mužovi, ktorý sa mal vo vode…

  Polícia preveruje bombovú hrozbu na súdoch po celom Slovensku

  0icon

  Polícia aktuálne preveruje bombovú hrozbu na slovenských súdoch. V ranných hodinách v čase približne o 6.46 h na linku 112 anonym oznámil, že na súde…

  LGBTi agenda má na Slovensku ďalšiu obeť!

  0icon

  Bratislava 24. júla 2024 (HSP/Foto:TASR - Michal Svítok)   A je to tu! Ďalší slovenský politik – dokonca bývalý poslanec Európskeho parlamentu - znevažuje inštitút tradičnej…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Gustáv Murín

  Milan Šupa

  Ivan Štubňa

  René Pavlík

  Marián Tkáč

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA