Fico rozhodol: slovenských robotníkov a profesionálnych šoférov nahradia Indovia a Nepálčania!

Možno si spomeniete, ako Robert Fico počas predvolebnej kampane v posledných parlamentných voľbách začal bojovať proti nelegálnej migrácii. Pár dni po mne navštívil záchytný migračný tábor vo Veľkom Krtíši. Zábery z tejto návštevy obleteli celé Slovensko a z večera do rána sa z Roberta Fica stal najväčší bojovník proti nelegálnym migrantom. Mnohí mu túto pózu uverili a v parlamentných voľbách dali hlas práve jeho strane Smer.

 

Keď som aj ja osobne upozorňoval na to, že je to len póza, pretože strana Smer dlhodobo podporuje migračnú politiku Európskej únie (spomeňte si na opakované hlasovanie smeráckych europoslancov za povinné kvóty na prijímanie imigrantov), bol som mnohými vysmiaty a presviedčaný, že predsa každý sa môže zmeniť. A že keď nevyhrá Smer, tak vyhrá Progresívne Slovensko, a oni sem tých migrantov navozia.

 

Prvý šok pre ľudí, ktorí volili Smer ako hrádzu proti cudzincom, bolo prijaté programové vyhlásenie vlády. V ňom sa vláda okrem iného zaviazala podporovať riadenú migráciu cudzincov na Slovensko. Ešte aj vtedy však mnohí hovorili, že to Fico tam dal len preto, že musel, že je to čisto formálna vec, a že netreba preháňať a z komára robiť somára.

 

Druhý šok prišiel vtedy, keď na videozázname zo Svetového ekonomického fóra, konaného v Davose v januári tohto roka, Robert Fico už ako premiér Slovenskej republiky hovoril o tom, že do dvoch rokov potrebujeme na Slovensko dostať 100-tisíc cudzincov a upraviť pre nich zákony tak, aby mohli byť čo najrýchlejšie a v čo najväčšej miere integrovaní do celej slovenskej spoločnosti.

 

Vtedy už niektorým zasvietila kontrolka a pýtali sa, čo vlastne Fico robil v Davose, veď ide o stretnutie tých najväčších globalistov. Portál Inenoviny.sk odhalil, že Fico bol v Davose na osobné pozvanie zakladateľa a výkonného predsedu Svetového ekonomického fóra Klausa Schwaba. Ficovi v Davose robili spoločnosť Róbert Kaliňák (minister obrany), Marek Eštok (štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí) a niekoľkí zamestnanci Úradu vlády SR. Ísť na globalistický sabat priamo na pozvanie jedného z najväčších globalistických šéfov, to asi nie je len tak.

 

Od Ficovej návštevy v Davose prešlo len 6 týždňov a vyhlásenia o migrantoch z Davosu začala vláda usilovne napĺňať. Totiž práve tento týždeň (vo štvrtok 29.2.2024) Ficova vláda na svojom výjazdovom zasadnutí v Košiciach prijala dve nové nariadenia vlády, týkajúce sa tzv. legálnych migrantov.

 

Prvým rozhodnutím vláda navýšila maximálny možný počet tzv. národných víz pre cudzincov z krajín mimo EÚ zo súčasných 4200 až na 17000, čiže viac ako štvornásobne! Druhým rozhodnutím Ficova vláda rozšírila okruh cudzincov, ktorí môžu takéto národné víza získať. Kým doteraz ich mohli získať len cudzinci zo štátov bývalej Juhoslávie a Sovietskeho zväzu, po novom ich môžu dostať aj občania Indie, Filipín, Nepálu a Indonézie! Vláda päťmiliónového Slovenska týmto rozhodnutím rozšírila národné víza aj pre občanov krajín s celkovým počtom obyvateľov 1,85 miliardy!

 

Najväčšie nebezpečenstvo zvyšovanie týchto národných víz pritom spočíva v tom, že na rozdiel od bežných pracovných povolení, národné víza umožňujú na Slovensku pracovať cudzincom omnoho rýchlejšie a jednoduchšie, a to bez toho, aby sa preverovalo, či daný zamestnávateľ nevie obsadiť pracovné miesto zamestnancom zo Slovenska. V praxi to znamená, že na základe národných víz môžu fabriky, či iní zamestnávatelia na Slovensku, prijať do zamestnania cudzinca, aj keď sa na dané pracovné miesto hlási rovnako kvalifikovaný Slovák. Keďže už dnes sú mnohé fabriky v rukách cudzincov, títo pri prijímaní nových zamestnancov nebudú hľadieť na to, či ide o Slováka alebo napríklad o Inda. Zaujímať ich bude len to, aby týchto nových zamestnancov získali čo najlacnejšie. A práve takýto prístup im umožňujú najnovšie vládne nariadenia.

 

Čo to znamená? Je to jednoduché. Ficova vláda sem síce nepustí nelegálnych migrantov, no za to ich vymení za migrantov legálnych. Migrantom totiž umožní na Slovensko prísť celkom legálne – na základe príslušnej legislatívy, nariadení vlády či medzištátnych dohôd. Výsledok bude každopádne rovnaký! Slovensko postupne zaplavia cudzinci! Najskôr ako pracovníci vo fabrikách, a časom aj ich rodinní príslušníci. A čím dlhšie tu budú, tým skôr získajú povolenie na trvalý pobyt, a neskôr s veľkou pravdepodobnosťou aj slovenské občianstvo.

 

A práve tu sa dostávame k jadru problému. Namiesto toho, aby Ficova vláda riešila spôsob, ako zabrániť tomu, aby odchádzali Slováci vo veľkom pracovať do zahraničia, ako dosiahnuť návrat Slovákov späť na Slovensko, a ako nastaviť školský systém tak, aby bolo na pracovnom trhu vo všetkých odvetviach vždy dostatok domácich pracovníkov, tak nedostatok zamestnancov rieši dovážaním cudzincov. Týmto spôsobom však zabraňuje tomu, aby sa Slováci na Slovensko mohli vôbec v budúcnosti vrátiť, keďže ich potenciálne pracovné miesta obsadzuje cudzincami.

 

Navyše, dovozom cudzincov vláda systematicky bráni prirodzenému tlaku na zvýšenie platov v tých odvetviach, v ktorých nedostatok pracovných síl rieši dovozom imigrantov. Zamestnávatelia totiž nemajú dôvod platiť Slovákom viac, keď vedia jednoducho a s podporou vlády zamestnať lacnú pracovnú silu v podobe imigrantov zo zahraničia. Takto vláda vlastne roztáča kolotoč, v dôsledku ktorého sa neustále zvyšuje počet Slovákov pracujúcich v zahraničí a zároveň počet cudzincov pracujúcich na Slovensku.

 

Nehovoríme pritom o nejakých malých číslach. Kým v roku 2014 u nás pracovalo niečo vyše 13-tisíc cudzincov, dnes je to už viac ako 100-tisíc! To ale nie je všetko. Okrem pracujúcich migrantov u nás legálne žijú aj mnohí ďalší cudzinci. Celkový počet všetkých cudzincov s legálnym pobytom na Slovensku sa tak vyšplhal ku koncu roka 2023 až na viac ako 311-tisíc, z toho viac ako 38-tisíc z mimoeurópskych štátov. A to stále hovoríme len o cudzincoch s legálnym pobytom u nás! Ďalších viac ako 46-tisíc migrantov k nám prišlo v roku 2023 nelegálne. Koľko z nich tu zostalo, pritom už žiadna štatistika neeviduje.

 

Snáď nikomu netreba pripomínať, kam dlhodobé uplatňovanie takejto Ficovej politiky legalizácie cudzincov povedie. Stačí sa pozrieť na to, ako dnes vyzerá Nemecko, Francúzsko, Taliansko či Veľká Británia. Aj u nich to začínalo takto isto. Aj vtedy s výhovorkou, že je to výhodné pre miestny priemysel a hospodárstvo. Ich počet sa však postupne neustále zvyšoval, spolu s nimi časom prichádzali aj ich rodinní príslušníci. No a dnes sa častokrát títo cudzinci alebo ich potomkovia dopúšťajú tých najťažších zločinov a namiesto očakávanej integrácie si vytvárajú svoje vlastné komunity a no-go zóny.

 

Najkrikľavejším príkladom toho, ako sa situácia môže otočiť doslova za pár rokov, je kedysi krásne, slobodné a pokojné Švédsko, ktoré sa zmenilo na krajinu ovládanú gangami nekresťanských cudzincov. Namiesto kostolov tam vyrastajú ďalšie a ďalšie mešity. Vraždy, znásilnenia a lúpeže spáchané migrantami sú na dennom poriadku. Nehovoriac o tzv. no-go zónach, teda štvrtiach, kde sa neodváži vstúpiť ani polícia.

 

A podobný osud čaká aj nás na Slovensku, keď národ bude neustále voliť tých istých štandardných politikov, pre ktorých sú cudzie záujmy vždy viac, ako záujmy slovenské. Politikov, ktorí hovoria, že ochraňujú národné záujmy a sociálne istoty Slovákov, no v skutočnosti ich svojimi rozhodnutiami nenávratne likvidujú a ničia.

 

Ako by som to spravil ja?

 

Vládny argument o tom, že v slovenských automobilkách nemá kto robiť, pre mňa nie je argumentom!  Zahraničné firmy majú byť na Slovensku preto, aby poskytovali prácu a dobrú mzdu našim občanom, a nie preto, aby boli dotované z našich daní a zamestnávali cudzincov. Situáciu s kritickým nedostatkom zamestnancov v doprave, kamionistov a autobusárov, by som riešil zavedením dotácií na zamestnávanie slovenských zamestnancov. Keď totiž štát nájde peniaze na dotácie pre Ukrajincov (na zamestnávanie aj ubytovanie) musí nájsť predsa peniaze aj na podporu svojich vlastných občanov! A keď by to nevychádzalo inak, tak základné účtovnícke pravidlo nám hovorí, že keď niekde uberieme, inde môžeme pridať. Ja v postavení predsedu vlády by som ubral na strane podpory cudzincov, mimovládnych organizácií, nadnárodných spoločností a bánk a pridal slovenským firmám a zamestnancom! Na takéto rozhodnutie pritom netreba veľa. Stačí trochu odvahy a srdce bijúce pre Slovensko.

 

Zdroje:

https://www.inenoviny.sk/kto-vsetko-bol-s-ficom-na-korupcnom-stretnuti-podnikatelov-a-statov-preco-sa-lud-sklada-na-taketo-protizakonne-stretnutia-za-zavretymi-dverami/
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/701425-fico-chce-zaplnit-slovensky-trh-prace-migrantmi-vlada-navysila-pocty-viz-pre-cudzincov-o-tisicky/
https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/29300/2
https://rokovania.gov.sk/RVL/Material/29301/2
https://www.upsvr.gov.sk/statistiky/zamestnavanie-cudzincov-statistiky.html?page_id=10803
https://www.minv.sk/?rok-2023-2
https://necenzurovanapravda.cz/2024/03/svedsko-cela-spolecnost-je-infiltrovana-muslimskymi-zlocineckymi-gangy/
https://www.youtube.com/watch?v=HddQUyQnZLo

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidla preštudovali a porozumeli im.

author photo

Marian Kotleba

O AUTOROVI

Slovenský politik, ktorý hovorí veci na rovinu.

AUTOR V ČÍSLACH

Počet článkov: 8

Celkové hodnotenie: 16.14

Priemerná čítanosť: 3143

icon Top za 7 dní

iconNajnovšie z HS

icon Najčítanejšie z HS

 • POČASIE NA DNES

  FOTO DŇA

 • Vybrali sme

  EDUMA vytvorila emočné karty na rozvoj emocionálnych a sociálnych zručností

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Nezisková organizácia EDUMA vytvorila emočné karty na rozvoj emocionálnych a sociálnych zručností. Sú vhodné pre formálne aj neformálne vzdelávanie.…

  V prípade nelegálneho reexportu liekov naďalej prebieha vyšetrovanie

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   V prípade nelegálneho reexportu liekov zo Slovenska naďalej prebieha vyšetrovanie. Nikoho zatiaľ neobvinili. Pre TASR to potvrdili z Krajskej…

  Vegas sú v play off, Pospíšil prispel dvoma asistenciami k triumfu Flames

  0icon

  New York 13. apríla (TASR/HSP/Foto:Facebook) Aktualizované 13. apríla 2024 o 09:38 h. Slovenský hokejový útočník Martin Pospíšil prispel dvoma asistenciami k víťazstvu Calgary na ľade…

  Košice prehrali tretíkrát v Spišskej, Jokeľ: "Musíme doma zvíťaziť"

  0icon

  Košice/Spišská Nová Ves 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván, Martin Baumann)   Hokejisti Košíc neuspeli ani tretíkrát v sérii na ľade Spišskej Novej Vsi a sú…

  Ještě chvilku...

  0icon

  Praha 13. apríla 2024 (HSP/vidlakovykydy/Foto:Pixabay)   Vážení mocipáni! Vy, co řídíte tuto republiku a jste vidět, i vy, co řídíte tuto republiku a nejste vidět.…

  "Vojna nebude krátka." Nemecký kancelár nevylúčil dialóg s Putinom

  0icon

  Berlín/Moskva 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR/AP-Michael Sohn, Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)   Západ bude vyzbrojovať Ukrajinu "dlho", pretože vojna "nebude krátka", povedal nemecký kancelár Olaf Scholz…

  Tarabovi na stope

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Redaktori mainstreamových médií si pomýlili základnú novinársku úlohu: namiesto strážnych psov demokracie sa stali psami loveckými. Dávnejšie prenasledovali…

  Priaznivci modelov lodí si na vodnej nádrži Mlynská prídu na svoje

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Priaznivci a milovníci modelov lodí si v sobotu v bratislavskej Devínskej Novej Vsi prídu na svoje. Na vodnej…

  Je to proste celé bordel. A môžu za to ľudia blízki Progresívnemu Slovensku

  0icon

  Bratislava 13. apríla 2024 (HSP/Facebook/Foto: TASR-Jakub Kotian, Martin Baumann)   Podľa slov exministra Juraja Draxlera je neuveriteľné počúvať opozíciu, ako hovorí o možnej strate bruselských…

  Na Senianskych rybníkoch uvítajú migrujúce vtáky

  0icon

  Michalovce 13. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Na Senianskych rybníkoch na východe Slovenska v sobotu privítajú migrujúce vtáky. Ide o najväčšie podujatie svojho druhu na Slovensku,…

  Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

  Marek Brna

  Ivan Štubňa

  Milan Náhlik

  Viktor Pondělík

  René Pavlík

  Vášeň v Tebe

  Auto Trendy

  Reklama

  Armádny Magazín

  TopDesať

  FOTO DŇA